PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Rusland wil conferentie over staken van vuren in Korea BILT Angstige nacht voor Duits echtpaar. EEN JAAR GELEDEN BRAK DE OORLOG IN KOREA UIT Amerikaans vliegtuig m oerwoud neergestort Echtelijk drama te Diemeu PERZISCHE SOLDATEN BEZETTEN OLIE-RAFFINADERIJ EEN FEESTELIJKE PIJPERSDAG TE BIEZELINGE 194e Jaargang - No. 147 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer AdJ W de Pagter Hoofdred G Balllntljn PL verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week f 4.55 p. kw fr p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 25 Juni 1981 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct per mm, Minimum p. advertentie f 1 ing. mededelingen driemaal Urief. Kleine ad verten t:«a (max. regels) van 1—8 regel» f i.—Iedere regel rr.eer 20 cent. ..Brieven of adrea Bureau van dit Blad" 25 cent mee: Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg Bur Vllssingen Walstr 58—60. tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) MTsurg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel. 2473 (b.g.g. 2228): Oostburg Pr. Maurttwtr. 12. tel. 102; Ferneuzen Brouwerjjatr 2; Zlertk7.ee N. Bogerdstr C 160 fl r OPMERKELIJKE RADIO-REDE VAN MALIK Propaganda of hoop op spoedige vrede Beide partijen zouden zich moeten terugtrekken achter 38ste breedtegraad De voornaamste Sowjetrussische gedelegeerde by de V.N., Jacob Malik, heeft Zaterdagavond in een rede voor de radio der V.N. een conferentie tussen de oorlogvoerenden in Korea ter bespreking van een staken van het vuren en een wapenstilstand aan de 38ste breedtegraad voorgesteld. „Het Sowjet-volk", aldus Malik, „gelooft, dat het meest actuele pro bleem van het ogenblik het probleem van het gewapende conflict in Korea kan worden opgelost". De belangrijkste ponten uit Malik's radiorede werden onmiddellijk ge telegrafeerd aan Trygve Lie, de secretaris-generaal der V.N., die thans in Oslo is. Keuters correspondent by de V.N-, Michael Fry, schrijft, dat de hoop op een spoedige vrede in Korea in kringen der V.N. thans sterk is toegenomen. Malik herhaalde intussen in zijn rede zijn grieven tegen de Ameri kaanse politiek en zei o.m., dat de voornaamste oorzaak voor de ver slechtering der betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de drie Westelijke mogendheden was het sluiten van de Noordatlantisehe militaire alliantie. Hij bestempelde de V.N. als een In strument om een wereldoorlog te ontketenen en wijdde uitvoerig uit over de vredelievende bedoelingen van de Sowjet-Unie. In Amerikaanse kringen verklaar de men officieel, dat het Sowjet- voorstel voor een wapenstilstand aan de breedtegraad aanvaardbaar zou kunnen zijn „mits er garanties zou den zijn, dat de communistische strijdkrachten hun agressie over de lijn niet zouden hervatten". Men merkte op, dat in de Sowjet- voorstellen de vroegere eisen van te rugtrekken van alle buitenlandse troepen uit Korea, toewyzing van Formosa aan Peking-China en toela ting van Peking-China tot de V.N. niet werden gesteld. Voorts werd opgemerkt, dat Malik een staken van het vuren aan de 38ste breedtegraad voorstelde „als eerste stap" tot herstel van de vre de in Korea. VIER MOGELIJKHEDEN Functionarissen van de V.N. on derzoeken thans, welke volgende stap thans moet worden genomen. Men was algemeen van mening, dat er vier mogelijkheden zijn na het Sowjet-voorstel 1. Trygve Lie zou alle partijen kun nen oproepen de strijd 'op een be paalde datum te staken; 2. Generaal Ridgway, opperbevelheb ber van de verbonden troepen zou de opperbevelhebber der Noordelijke strijdkrachten een staken van het vu ren kunnen voorstellen; 3. De Commissie van Goede Diensten der V.N. zou een concreet voorstel kunnen doen via de Zweedse, Britse of Indiase vertegenwoordigers, die thans in Peking zijn. 4. De zestien landen, die troepen in Korea hebben, zouden een oproep tot staken van het vuren kunnen doen. Functionarissen van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken merkten nog onofficieel ten aanzien van het Sowjetrussische voorstel op, dat het gedaan werd als een „voorstel van een derde partij'' van een bemiddelaar. Men vroeg zich met het oog hierop af, welke de reactie zowel van de Chinezen en Noordkoreanen als van de leden der V.N. zou zijn. AMERIKAANSE REACTIE Het Ameilkaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Zaterdag- Zeiljacht liep voor Rockanje aan de grond Een echtpaar uit Hamburg heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag angstige uren doorgemaakt, nadat hun schip, een tweemast zeiljacht, voor de kust van Rockanje aan de grond was gelopen. Het echtpaar trachtte, tezamen met een Duitse matroos, in een rubberboot aan land te komen, doch deze boot sloeg vol water en werd onbestuurbaar. Gedu rende drie-en een half uur hebben de ze mensen, hangende aan de boot in het water gelegen, totdat zij op het strand werden geworpen. De vrouw kon niet zwemmen. Voor de strandexploitant Wage- veld en zijn familie is de nacht ze nuwslopend geweest. Men hoorde de Duitse vrouw doorlopend gillen, zag niets en kon ook geen hulp bieden door gebrek aan 'n roeboot. Telefo nisch werden de reddingboten van Stellendam en Hellevoetsluit ge waarschuwd. De dochter van de heer Wageveld vond de drenkelingen uitgeput op het strand liggen. Een zoon wist de scheepshond, die nog in zee zwom, te redden. De reddingboot „Prinses Wilhelmina" haalde de gezagvoerder van het naamloze Duitse jacht van boord. Het schip was voorzien van een zware dieselmotor, die echter niet werkte. Men was op weg naar Lissabon om vandaar over te steken naar Argentinië, maar beschikte niet over zeekaarten van de Hollandse fcust. avond, enkele uren na de radiorede van Malik, een verklaring uitgege ven, waarin het volgende medege deeld wondt: „Indien de radiotoespraak van de heer Malik betekent, dat de commu nisten thans bereid zijn agressie in Korea te beeindigen, zyn wij. zoals wij altijd waren, bereid onze rol te spelen in het bewerkstelligen van een beëindiging der vijandelijkheden en in het scheppen van garanties te gen hervatting er van. „Maar de geest van de rede van de heer Malik werpt opnieuw de vraag op, of deze meer dan propa ganda is. Indien zij meer dan propa ganda is, staan er toereikende mid delen voor bespreking van een beëin diging van het conflict te beschik king". In Washington verwacht men, dat Amerika er bij de N.V. op zal aan dringen dat de Sowjet-Unie wordt verzocht een nadere uiteenzetting te geven omtrent het voorstel van Ma- lik. Men verwacht echter niet, dat stappen zullen worden ondernomen, zolang besprekingen worden gevoerd met de 15 andere landen, die troepen in Korea hebben. In Londen was men van oordeel, dat „passende garanties" ontvangen dienen te worden, alvorens Ridgway opdracht tot de terugtocht te geven. Radio Peking en radio Pjongjang ne geerden Malik's verklaring. De secretaris-generaal der V.N. Trygve Lie, heeft er op aangedron gen, dat zo spoedig mogelijk bespre kingen zullen worden gevoerd om een militaire wapenstilstand te be werkstelligen. Daarna zouden de po litieke aspecten van het vraagstuk aan de orde kunnen komen. Functio narissen van de Verenigde Naties verwachten, dat eventueel nog aan 't begin van deze week de Veiligheids raad bijeengeroepen zal worden. A.K.U. verhoogt dividend tot 9 pet. De directie van de Algemene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem deelt mede. dat in de vergadering van de raad van commissarissen be sloten is om aan de vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het jaar 1950 op de gewone aandelen een dividend uit te keren van 9 pet. in contanten (vorig jaar 7 Amerikaans verzoek om meer troepen Vandaag is Korea, het „land der morgenstilte" zoals de naam ixx de eigen taal in schrynende tegenstelling met de huidige omstandigheden luidt, een jaar lang het toneel geweest van een verbeten stryd. In herhaalde op- en neergang voor beide partijen heeft de storm der verwoesting meermalen over dezelfde streken en steden geraasd. Sedert op de vroege morgen van Zondag 25 Juni 1950 de eerste berichten over het uitbreken van de vijan delijkheden tussen Noord- en Zuid-Koreanen aan de 38ste breedtegraad werden ontvangen, zyn er, volgens de jongste schatting van Amerikaanse zyde, meer dan 10.000 doden, een gelijk aantal vermisten en tienduizenden gewonden bij de strijdkrachten der V.N. genoteerd. De Noord-Koreanen en Chinezen hebben meer dan 1 millioen man verloren. Onder de Koreaanse burgerbevolking zouden meer dan 3 millioen doden zijn gevallen, 10 van de 25 millioen zielen zouden dakloos zijn Luitenant-generaal James van Fleet, bevelhebber van het Amerikaansé achtste leger, heeft in een op zijn hoofdkwartier uitgegeven verklaring naar aanleiding van het feit, dat een jaar geleden de strijd in Korea ont brandde, gezegd: „Wij zullen niet ver slagen worden in Korea". De verbon den troepen zouden hun „missie om de communistische agressor in de re publiek Korea terug te slaan" vervul len. De opperbevelhebber van de strijd krachten der V.N., generaal Ridgway, heeft als zijn vaste overtuiging weer gegeven, dat de verbonden strijd krachten er in zullen slagen zich in Korea staande te houden. Volgens hem zouden de Russen het liefst zien, dat de Chinese communisten hun krach ten in Korea verspillen. De Amerikaanse regering heeft na mens de v.n. de 39 leden staten het verzoek gedaan nieuwe troepen naar Korea te zenden. DE NATIONALISTISCHE TROEPEN. De V.S. zullen zich verzetten tegen het gebruik van Chinese nationalisti sche troepen in Korea, indien men op Formosa dergelijke troepen aanbiedt in antwoord op de oproep tot het ver schaffen van nieuwe landstrijdkrach ten van leden der V.N., aldus heeft een Amerikaanse woordvoerder ver klaard. De Amerikaanse regering was nog steeds van mening, dat er geen troepen van generaal Tsjiang Kai- Sjelc moesten worden gebruikt. In mi litaire kringen is men de mening toe gedaan, dat de troepen op Formosa het best gebruikt kunnen worden voor de verdediging van het eiland. Sena- Man schoot zich door het hoofd.... De „Lancet", het orgaan der Britse medici, meldt, dat een 25- jarige man zich in bed door het hoofd schoot. „De volgende och tend stond hij op, kleedde zich aan en bereidde zijn eigen ont bijt. De man werd, volkomen bij zijn bewustzijn, naar een ziekenhuis gebracht en geope reerd. Na twee maanden kon hij dit, volledig hersteld, weer ver laten. Bij een nader onderzoek negen maanden 11a het voorge vallene, was de man nog steeds geheel gezond. Hij was echter even onredelijk en slecht gehu meurd als voor zijn mislukte zelfmoordpoging", aldus het Had. -f tor Robert Taft (rep.) heeft echter Zaterdag tijdens een diner aangedron gen op vrijheid van handelen voor Tsjiang Kai-Sjek. Een zegsman van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bij het ingaan van het tweede oorlogsjaar in Korea namens de rege ring uiting gegeven aan de hoop, dat het Koreaanse volk spoedig een einde zal zien kome naan de ramp. die hun land is overkomen. De Westerse geallieerden zullen geen gemeenschappelijke „vredesver- klaring" uitgeven naar aanleiding van het feit. dat een jaar geleden de vij andelijkheden op Korea begonnen zijn, aldus werd Zaterdag te Washington medegedeeld. De B.L.O. school in Middelburg Ct Zand), die binnenkort in gebruik zal worden genomen. AHe inzittenden (40) om het leven gekomen D« „Great Republic", een vlieg tuig van de „Pan American Airways" is Zaterdag op weg van Johannes burg naar New York neergestort In het oerwoud by Monrovia in Liberia. Alle 40 inzittenden zijn om het leven gekomen. Verscheidene vliegtuigen hebben I geruime trid gezocht naar het veron- 1 gelukte vliegtuig, maar het zoeken werd belemmerd door wervelwinden en zware onweders. De oorzaak van de ramp is niet bekend. Er zouden zich geen Nederlanders onder de slachtoffers bevinden. Het toestel is totaal ver brijzeld op een heuvel van ongeveer 500 meter hoogte aangetroffen. K.L.M. hielp Stokowsky Zondagmorgen telde een der Haag se hotels een zeer gelukkige gast, namelijk Leopold Stokowski, de be roemde dirigent. Hij kwam Vrijdag tot de ontdekking, dat een partituur, die voor de repetities van een con cert, dat Woensdag a.s. gehouden moet worden, in New York was blij ven liggen. Goede raad bleek ditmaal niet duur. De telex met New York klapperde een poosje en vermeldde, waar de partituur gevonden kon worden. „We halen het wel even, mijnheer Stokowski", luidde het antwoord van actieve K.L.M.-ers in de nieuwe wereld. Zaterdagmorgen nam een K.L.M-vogel het kostbare bundeltje muziek aan boord en Zondag werd het door een speciale koerier aan de dirigent overhandigd. Dochtertje zag haar vader verdrinken Midden in Eindhoven, is twee jaar geleden ten behoeve van spoorweg- werken een diepe kuil gegraven waarin thans water staat. Hierin fing de 50-jarige M. F. zwemmen. ijn dochtertje, dat aan de kant zat, zag haar vader plotseling onder wa ter verdwijnen, waarop ze om hulp riep. De gealarmeerde politie slaag de erin. de man aan de kant te halen, doch pogingen om de levensgeesten nog op te wekken, faalden. Man stak zijn vrouw met priem en stoeg daarna de hand aan zichzelf Zaterdag heeft zich in de gemeen te Diemen een echtelijk drama afge speeld. Een man en een vrouw kre gen twist over een geldkwestie, die zo hoog liep, dat de man eerst ge tracht heeft zyn vrouw van het le ven te beroven en daarna zichzelf le- vensgevaarlyk heeft gewond. Opgeschrikt door luid gegil drong een van de buurvrouwen het huis binnen en trof het echtpaar in he vige worsteling aan, waarbij de man met een priem zijn vrouw talrijke steken toebracht. De buurvrouw slaagde erin het vechtende echtpaar te scheiden. Ter- wyl zij zich ontfermde over de he vig bloedende vrouw, begaf de man zich naar de keuken, waar hij zich met een mes zeer ernstige verwon dingen aan de hals toebracht. Toen hij daar even later werd gevonden had hy reeds zoveel bloed verloren, dat ernstig voor zijn leven moet worden gevreesd. De verwondingen, die de vrouw heeft opgelopen, zyn niet le- vensgevaarlyk. Het gezin stond in Diemen gunstig bekend. BAJONET OP HET GEWEER Perzen zouden het zonder de Russen willen „klaarspelen". Het hoofdkantoor te Teheran van de „Anglo-Iranian Oil Compam" heeft Zondag berichten ontvangen, volge ns welke Perzische soldaten, met de bajonet op het geweer, de raffinadery der maatschappij te Chanabad bU Kermansjah hebben bezet en de Britse bedrijfsleider opdracht gaven zyn woning niet te verlaten. Iïem werd medegedeeld, dat hy geen enkele func tie meer bekleedt en moet wachten op nadere Instructie». De raffinaderij te Chanabad dekt de totale behoefte van Perzië aan olieproducten. Zaterdag gaf de „British Tanker Cie", een dochteronderneming van de „Anglo Iranian", de kapiteins van haar olietankers opdracht de haven van Abadan niet aan te doen. De „Anglo-Iranian" waarschuwde de Perzische legering, dat de olie in de tankers te Abadan naar de wal terug gepompt zou worden, indien de Per zen ontvangstbewijzen van de tanker kapiteins bleven eisen. 2kmdag zijn deze ontvangstbewijzen echter ver anderd. Op het nieuwe bewijs wordt alleen opgegeven hoeveel olie aan boord genomen is. De kapiteins van de tankbotcn wachten thans een be slissing van de „Anglo-Iranian" af of deze er mee accoord gaat, dat zij de bewijzen ondertekenen. De voorzitter van de Perzische olie- commissie heeft verklaard, dat, als de Britse technici van de raffinaderij te Abadan hun ontslag zouden ne men, Perzië zou trachten „het zonder de Russen klaar te spelen". Hij deed een beroep op de employé's om hun arbeid voort te zetten. Zo zij dit r.iet wensten, zou de Perzische regering hun vertrek verzekeren. Indien zij Kapelaan en huishoudster handelden in gouden dollarstukken Te Delft is de kapelaan A. en zijn huishoudster aangehouden wegens overtreding van het deviezenbesluit. Zjj verhandelden gouden tientjes en gouden dollarstukken van 20, 10 en 5 dollar, in totaal 50 stuks. A. is priester in ruste en ressor teert onder een Amerikaans bisdom, waar hrj zijn opleiding genoot en ook kapelaan is geweest. Tegen enige mensen, die bij deze zaak betrokken zyn, is eveneens procesverbaal opge maakt. ONDANKS DE REGEN-. Festijn in Kapelse veilinghal Hoewel de regen aan de fruittelers goed van pas kwam, was het Zater dagmiddag voor het feestvierende Biezelinge toch wel een grote teleurstel ling, dat de weergoden het jubilerende tamboers- en pijperskorps „Jonge Kracht" niet gunstiger gezind waren. De grote Zeeuwse Pypersdag viel letterlyk in het water. Het programma Is wel zo goed als geheel afgewerkt in de grote hal van de Kapelse veiling, doch de kleur van het festyn, dat nu eenmaal bet best tot zyn recht komt in de open lucht, was er ver af. Rond het middaguur toen de regen gestadig bleef vallen, stonden de or ganisatoren voor de moeilijke beslis sing: uitstellen of niet. Er werd ge wikt en gewogen, doch daar inmid dels enkele corps- waren afgereisd, besloot men de Pypersdag toch maar te doen doorgaan. Rond half vier verzamelden de corpsen „Juliana", Middelburg, „Ex celsior" en Jong Excelsior", Goes, „Nicoleen", Kamperland en „Irene", Terneuzen zich met „Jonge Kracht" ln het pakhuis van de heer Balken ende te Biezelinge. Het weer was er echter niet beter op geworden, zo dat eerst over vieren begonnen werd met de stertocht door het dorp. DRIEKLEUR WAPPERDE In de straten, waar van verschil lende woningen de driekleur wapper de, daverde het geroffel van de tam boers en het hoorngeschal van de signaalafdelingen. Het festyn was begonnen, doch toen tegen vijven een nieuwe regenbui losbrak, moest he laas worden besloten om het feest, dat eerst op een terrein van de heer J. de Roo zou worden gehouden, in de veilinghal voort te zetten. Dank zij de medewerking van de veilingdi recteur, de heer A. D. Snoep, was daar een en ander in allerijl gereed gemaakt. Nadat eerst de inwendige mens was versterkt, werd om half- acht met de concerten door de diver se korpsen begonnen. GESCHENK VAN DE BURGERIJ Eerst was er nog een korte plech tigheid. Terwijl het jubilerende korps „Jonge Kracht" stond opgesteld, bood de heer M. Gijzel namens de burgerij als jubleumgeschenk, een nieuwe vlag en een enveloppe met 70 aan. Vervolgens bracht burgemeester H. G. van Suylekom de gelukwensen van het gemeentebestuur over. Hij wees hierbij op het belang van een pijperscorps voor deze gemeente en herinnerde aan de vele malen dat „Jonge Kracht" in de afgelopen 15 jaar luister had bijgezet aan diverse plaatselijke festiviteiten. Namens 't gemeentebestuur deed de burgemees ter de toezegging, dat een jaarlijkse subsidie van 30 zal worden toege kend, welke mededeling uiteraard met applaus begroet werd. Tenslotte bracht burgemeester Van Suylekom een driewerf hoera uit op de'jubile rende vereniging. De voorzitter, de heer A. v. d. Velde, sprak 'n dank woord. Met enige uren vertraging kon daarop het programma worden- afgewerkt, dat werd besloten inet een grote taptoe door alle korpsen. Ondanks het slechte weer was er des avonds in de hal toch nog een goede publieke belangstelling. Auto door trein gegrepen Een auto. waarin zich drie E.H.B.- O.-ers bevonden, werd Zondagmorgen bij de overweg nabij het Apeldoorns- Dierens kanaal aangereden door een kolentrein. Twee der Inzittenden kon den de auto tijdig verlaten, de derde had daarvoor geen tijd meer. De nieu we auto werd totaal vernield en kwam met de E.H.B.O.er in het ka naal terecht. Deze kon gered worden; na toepassing van kunstmatige ademhaling door zyn collega's werd hy in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis in Velp vervoerd. Door fietser aangereden en overleden De 79-jarige W. G. uit Hilversum, die te Eindhoven op familiebezoek was, is, toen hij met enkele kennis sen even buiten de stad op een fiets pad wandelde, aangereden door een wielrijder. De oude man kwam zo on gelukkig te vallen, dat hij kort hun betrekking echter zouden verla ten „met kwaadwillige bedoelingen", zouden zy vervolgd kunnen worden. Te Londen verluidde, dat de Britse ingenieurs een ultimatum van 32 uur is gesteld, gedurende welke tyd zij kunnen beslissen, of zy voor de nieu we Perzische maatschappij willen werken. PONDENTEGOED BEVROREN Perzië is thans bereid een lening van 25 millioen dollar van de Ameri kaanse Export-Import bank te aan vaarden. In Washington werd ver klaard. dat deze lening in geen geval zou worden gebruikt voor de oliewin ning. Tevens werden geruchten, ais zouden de .V.S. besloten hebben de zijde van Engeland te kiezen in het oliegeschil, tegengesproken. Volgens berichten uit Teheran zouden geen aanbiedingen van Amerikaans*- maatschappijen zijn ontvangen om olie te kopen of om de raffinaderij van Abadan te drijven. In officiële kringen te Londen meent men te weten, dat de EngeK- autoriteiten onofficieel de Perzische pondentegoeden te Londen, die onge veer 30 millioen pond sterling bi-dra gen, hebben bevroren. De president van het Internationaal Gerechtshof in Den Haag, heeft de le den van het hof bijeengeroepen op 29 Juni ter behandeling van het Brit se verzoek ten aanzien van het olie- geschil. Het hof zal 30 Juni bijeenko men om beide partyen te horen. Het Engelse verzoek behelst, volledige eerbiediging door de Perzische rege ring van de rechten der „Anglo-Ira- nian Oil Company" zonder vooruit te lopen op een beslissing van het hof in de eigenlijke zaak. Ook zal deze re gering zich moeten onthouden van alle propaganda, die er op gericht is de gemoederen in Perzië te verhitten. De Perzische regering zou <ie Egyptische regering hebben ge vraagd naar haar houding, voor het geval de Engelsen by een gewapend conflict de Egyptische steunpunten van de luchtmacht gebruiken. Zilveren jubileum van „Ernst Sillemhoeve" Zaterdag is het 25-jarig bestaan der „Ernst Sillemhoeve". te Baarn als vacantie- en conferentieoord van de C.J.M.V. op feestelyke wijze ge vierd. De jongemannenverenigine uit Aalsmeer haa de hoeve in een bloe- menpaleis omgetoverd. De herdenkingsrede werd uitgespro ken door de heer P. Veen, die een fe licitatietelegram van H.M. de Ko ningin voorlas. De C.J.M.V. bood een geschenk aan. dat bestond uit een bedrag van 3067,25. Schip op Donau gezonken Een Hongaars passagiersschip, dat een lijndienst tussen Mohacs, aan de Joegoslavische grens en Boedapest hielp onderhouden, is tengevolge van een ontploffing gezonken, waardoor zes mensen zrjn verdronken, dertig vermist en zestig gewond werden. DE VOORSPELT: ENKELE OPKLARINGEN Weersverwachting geldig tot he denavond. Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele buien,.maar ook hier en daar opklaringen. Meest matige wind tussen West en Zuidwest. Iets hoge- aankomst in het ziekenhuis overleed, re temperaturen dan Zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1