PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Britse olie-missie via Schiphol in Londen aangekomen DE BILT Roosevelt kreeg spjjt van Jalta-overeenkomst Deze week GEEN SPRAKE VAN CORRUPTIE IN HET VOORMALIGE K.N.I.L. Wereldreis auto en vliegtuig ten einde. De Gaulle bereid nieuwe regering te vormen. Vergevorderde plannen tot schoolgeldverlaging. HET V0LKSH0GESCH00LWERK IN ZEELAND KAN STARTEN VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 146 Dagblad ultgav» van da firma Provincial» Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer AdJ W de Pagter Hoofdrad G Ballintyn PI verv.: W. Leertouwer en H A Boashardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f p. kw fr p. p. f 4.80 per kw Loaee nummer» 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 23 juni 1951 ADVERTENTIEPRIJS cC per mm Minimum p. advertentie f 3. lng. mededelingen driemaal urlef. Kleine advertenUe» (max. 8 regel» van 15 regel» f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adre* Bureau van «llt Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. VU«ta*Hl Walstr M80. UI 2255 UJn.n (b«. 2M1 ol I1M) MT>qrI Londen K..I 2». UI. aon «n 282>: Go„ L. Voi.Utt «I. tel. «75 (bj.t 2228,: Oo.ll.ur, Pr U.ur.u.;r 12. tel. 122; rerMuMB BrouirrrtJ.tr I. KANS OP VERGELIJK UITGESLOTEN. Met Mossadeq is niet te onderhandelen De uit 15 leden bestaande Britse missie, die in Teheran over de olie- kwestie heeft onderhandeld is Vrijdagochtend op doorreis naar Londen op Schiphol geland. De Engelsen maakten de reis met een K.L.M.-toesteI. De leider van de missie, Jackson, zei tot een A.N.P.-verslaggever„Het Is m\jn vaste overtuiging, dat elke kans op een vergelijk of op verdere on derhandelingen volledig is uitgesloten, zolang de regering Mossadeq In Perzlë aan het bewind is. Zij is bezig het land volkomen te ruineren". In feite hebben we niet onderhan deld, zeide Jackson. We hebben een half uur met de heren aan tafel gezeten. Ze schenen vermoeid en waren kennelijk vooraf reeds besloten niet te onderhandelen. Ze zeiden geen voorstellen te kunnen overwegen, die niet strookten met de letter van de nationalisatiewet. Deze wet is door ons in feite nooit erkend. Wel waren wij bereid over de vorm Van de nationalisatie te spreken. Over de onlusten zeide de heer Jackson: „Deze zijn natuurlijk zeer ernstig. Tot nu toe hebben ze echter nog geen uitgesproken gevaarlijk ka rakter gedragen. Wat hieruit in de toekomst zal voortvloeien, kan uiter aard nog niet voorzien worden". Uit het feit, dat verschillende be dreigingen, zoals o.a. het afsluiten van de afvoerpijpleiding, niet tot uit voering z\jn gebracht, zeide de heer Jackson een aanwijzing te zien, dat de Perzen zelf ook zeer weinig voelen voor een stagnatie van het bedrijf, op de welvaart waarvan hun gehele land toch steunt. Hij zeide het eens te zijn met de politiek van de Engelse rege ring om de Britse employe's zo lang mogelijk ter plaatse te laten blijven. Of dit echter door de ontwikkelingen mogelijk zal blijven, valt te betwijfe len. „Een ding staat vast, als onze mensen vertrëkken, blijft er geen en kele werkelijke deskundige over en is het bedrijf tot ondergang gedoemd". GARNIZOENEN GEREED. De Britse garnizoenen in de zóne van het Suez-kanaal worden gereed- gehouden met het oog op de eventu ele noodtoestand, aldus verklaarde Vrijdag het hoofd van de Britse leger- voorlichtingsdienst In het midden- Oosten. Versterkingen, waaronder het 17e regiment artillerie, zijn in kampen in de woestijn ondergebracht. Er heerst aanzienlijke activiteit in de kampen, depots en luchtbases in de gehele Kanaalzöne. Het verlof van leger- en luchtmachtpersoncel is niet officieel ingetrokken. doch maar weinig mannen zijn vrij van dienst. Dan,kbare onderduiker. Twee van de drie gebroeders Van der Hulst uit Venray, die Woensdag gelijktijdig in het huwelijk zijn ge treden, &ullen binnenkort per vlieg tuig naar Nieuw-Zeeland vertrekken, zulks op advies van een Joodse on derduiker, die zij in de oorlog het leven redden. Deze onderduiker is thans in Nieuw-Zeeland en heeft uit dankbaarheid de twee jonge paartjes werk eneen woning aangebo den! GETUIGENIS VAN PATRICK HURLEY. Generaal-majoor Patrick Hurley, voormalig Amerikaans ambassadeur ln China, zeide in zjjn getuigenis voor de verenigde Amerikaanse Se naatscommissie, dat president Roo sevelt kort voor zjjn dood had Inge zien, dat de overeenkomst van Jalta vergissingen bevatte. De president had hem, Hurley, daarom naar Moskou gezonden om te trachten die vergissingen te her stellen. Hij kon zijn missie echter niet volbrengen door de plotselinge dood van Roosevelt. Het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za ken verwittigde hem toen telegra fisch, dat de V.S. „onherroepelijk" aan de overeenkomst van Jalta was gebonden. Hurley beweerde, volgens U.P., verder, dat Roosevelt in 1944 van hem de ernstige waarschuwing had ontvangen, dat te verwachten viel, dat Engeland, Nederland en Frank rijk het Atlantisch Handvest zouden negeren, daar zij zouden pogen hun koloniaal rijk te herstellen. Hij had tot de president gezegd, dat de En gelsen, Fransen en Nederlanders in het Verre Oosten met elkaar verbon den waren door gemeenschappelijke belangen. Zij zouden zonder kolonia le ryken in eigen land tot armoede vervallen en daarom zouden zy alles doen om die te behouden. Verleden Zondag, op de eerste dag van deze week, die tevens de eerste zonnige Zondag was, ver dronken er bij het baden vier kinde ren. Zij hadden niet behoeven te ver drinken. Als hun ouders er voor ge zorgd hadden, dat zij tijdig zwemon- derricht hadden gekregen, zouden zij in leven zijn gebleven. Als hun ouders hen op het hart hadden gedrukt, dat wie zich te water begeeft voorzich tigheid moet betrachten, vooral als hij niet zwemmen kan, zouden er ver moedelijk minder slachtoffers zijn ge weest. Nu heerste er rouw in vier ge zinnen Het zal in de komende week een Jaar geleden zijn, dat de oorlog in Corea uitbrak. In hoeveel gezinnen heeft die rouw gebracht? Verdwaas de mensheidIn Korea hangt weer een rood offensief in de lucht. In hoe veel gezinnen zal het rouw brengen? In Parijs heeft men het redekavelen op de Conferentie van Vier be ëindigd. Het was ook maar het bes te. Na vier maanden. De gedelegeerde van de Sowjet-Unie heeft zijn uiterste best gedaan om aan de ene kant een afbreken der gedachtenwisseling te voorkomen en anderzijds te verhinde ren, dat er positieve resultaten zouden worden geboekt. Het is hem volkomen gelukt. De besprekingen bleven sle pen, de resultaten bleven uit. Maar ten langen leste moest het moment aanbreken, dat het Westen er genoeg van kreeg. Dat moment is er nu. Én zo zitten we weer te staren, met weemoed in het hart naar de scherven van de illu sie, dat in Parijs de kostbare wereld vrede een beetje meer werkelijkheid zou kunnen worden. De scherven, helaas. Het is wéér niet gelukt. En alsof dat alles nog niet genoeg was, is de spanning in Iran ten top gestegen. Er mankeert niet zo heel veel aan, of Engeland en Iran vlie gen elkaar in de haren. Er smeult een vuurhaard te meer op dit ondermaan se. Al weer omdat de mensen elkaar niet willen verstaan, de Engelsen de Perzen niet, de Perzen de Engelsen niet. Ruzie maken maar, jongens, ter wijl Moskou glimlacht. Waarom moet een krant toch al tijd een opsomming zijn van onprettige dingen In het leeggebloede, in twee wereld oorlogen leeggebloede Frankrijk, zijn kostbare verkiezingen gehouden. Het is er zeer warm toegegaan. De uit slag is dusdanig, dat er van een sterk regime wederom geen sprake kan zijn. En dat terwijl Frankrijk een sterke regering broodnodig heeft. Een huis, dat in zichzelf verdeeld is, ondervindt geen zegen. Welnu: de tegenstellingen in Frankrijk zijn zo groot, dat rege ren ook nu weer bijna uitgesloten is. Onprettig was ook wat er in Neder land gebeurde met het Bureau Zuid Molukken. Nederlanders zijn geen di plomaten, geen politici van formaat, nog minder organisators van geheime acties. En dat heeft zich hier weder om gewroken. Ons Koninklijk Paar is de gast geweest van het oude broeder landje Luxemburg. De ont vangst is er zeer hartelijk geweest, zowel door de groothertogelijke fami lie, als door de bevolking. Dat is dan de blijde noot in deze week. Welhaast de enige. Maar zij is waardevoL Want zo lang de vriend schap tussen kleine volkeren voort duurt, zo lang is er geen reden om te wanhopen. Zo lang immers moet het mogelijk zijn, dat ook de vriendschap tussen de grote mogendheden opbloeit «2s een wonder onder onze handen. COMMISSIE VAN DRIE RAPPORTEERT Geuite beschuldigingen missen elke grond. Het is onaannemelijk, dat de vaandrig Robert Carel Led Aernout, die in de nacht van 28 op 29 Februari 1948 in de dessa Lembang boven Bandoeng werd doodgeschoten, uit de weg zou zyn geruimd in verband met een door hem gedaan 'corruptieonderzoek. Dit is een van de conclusies van de commissie van drie, die op 18 Octo ber 1950 door de toenmalige minister van oorlog werd ingesteld ten einde een onderzoek in te stellen naar misstanden, welke zich volgens verschei dene persberichten in het voormalige K.X.LL. zouden hebben voorgedaan. Tengevolge van hevige regenval raakten enige rotsblokken op een berghelling by Chur los en pielen naar be neden. Enige stukken vielen op een vrachtwagen, die op de straatweg reeu, en op enige huizen. De chauf feur en een Inwoonster werden gewond. Een ander brok, meteen gewicht van vjjf ton, kwam In een slaapka mer terecht en verwondde een jonge man zo ernstig, dat deze in net ziek enhuls overleed. Op de foto zien we een van de zwaar beschadigde huizen. De foto rechts toont het zware rots blok, dat de slaapkamer binnendrong. Op ae achtergrond het bed, waarop het gevaarte terecht kwam. De commissie, bestaande uit de ad vocaat-fiscaal voor de zee- en land macht, rar. J. Zaayer, voorzitter en twee hoofdambtenaren van het mini sterie van oorlog, is tot de overtui ging gekomen, dat er geen sprake is geweest van bepaalde corrupte toe standen in het leger in Indonesië. Misstanden werden, zodra zij tot uiting kwamen, krachtdadig bestre den. De legercommandant, wijlen ge neraal Spoor, was een felle vijand van corruptie en placht aan klachten daarover persoonlijk aandacht te be steden. Uit niets is de commissie ge bleken, dat door samenspanning van hoge officieren corruptie-onderzoe ken zouden zijn tegengewerkt en per sonen, die deze corruptie wilden be strijden, uit de weg zouden zijn ge ruimd. De commissie acht het noogst' onwaarschijnlijk, dat onder deze om standigheden wijdvertakte knoeiery en in het leger zouden hebben be staan. Zij heeft alleen kennisgeno men van incidentele en individuele criminaliteit, zoals men die normaal overal kan verwachten. De commissie Is derhalve tot de conclusie gekomen, dat de tegen het leger ln Indonesië en verscheidene met name genoemde officieren geuite beschuldigingen, zakelyke gronden en redelykheid missen en gezien moe ten worden als een lastercampagne. Aan deze lastercampagne acht de tde commissie in het bijzonder schul- Boer met zijn eigen riek gedood. Verleden week hoorde de 72-jarige landbouwer Chissen te Boekei 's nachts onraad op zijn erf. Hij kleed de zich aan en ging naar buiten, waar hij enige jongelui aantrof, die aanstalten maakten om hem lastig te vallen. Hij greep een riek maar een der rustverstoorders, de 27-jarige V. nam hem de riek af en bracht hem een slag op het hoofd toe. C. raakte bewusteloos, terwijl later een zware hersenschudding werd gecon stateerd. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is C. gisteren overleden. V. was aanvankelijk door de rijks politie aangehouden, doch is later weer vrijgelaten. „Door de Eeuwen Trouw" te Nijmegen opgeheven. Het bestuur van de afdeling Nij megen van de stichting „Door de Eeuwen Trouw" heeft besloten deze afdeling op te heffen. Tevoren was reeds besloten de actie te staken in verband met de handelingen van het hoofdbestuur, die als ondoordacht en ontactisch werden beschouwd, dig de heer F. H. van der P., die ln Indonesië vice-voorzitter is geweest van de bond van burgerpersoneel in militaire inrichtingen (B.B.M.). Naar het oordeel van de commissie is de heer van der P., sinds 1 Novem ber 1950 als ambtenaar in vaste dienst werkzaam by het ministerie van oorlog, door zijn geestesgesteld heid ongeschikt om in 's lands dienst werkzaam te zijn. Zij adviseert hem aan een psychiatrisch onderzoek te onderwerpen. Op het ministerie van oorlog kon men nog niet mededelen, of er naar aanleiding van het rapport maatre gelen genomen zullen worden tegen de ambtenaar van der P. Terzake is nog geen beslissing genomen. TOCHT IN 22 DAGEN VOLBRACHT. De Austin A-40 en de K.U-M.-sky master „Edam" zyn Vrijdagmorgen half twaalf op het vliegveld „London Airport" gearriveerd. De wereldreis van vliegtuig en auto was daarna ten einde. Gezagvoerder Bak en zijn beman ning, bestaande uit zes Nederlanders, een Engelsman en een Canadees heb ben honderd twintig uur en vyf mi nuten in de lucht doorgebracht se dert zij Londen op 1 Juni verlieten. Het plan was de wereldtocht in der tig dagen te doen; het zijn er 22 ge worden. De Austin A-40 had een onverwacht onplezierige ontvangst by de fabriek te Birmingham, omdat de meeste van de er werkzame 17.000 arbeiders in staking zijn. Alan Hess. de leider van de bestuurders-ploeg zeide, te leurgesteld: „Wij zijn er op uitge weest om voor Groot-Brittannië een stuk werk te doen en nu we terug zyn merken we dat hier een staking aan de gang is. Wij zyn acht dagen voor op ons schema en we zien. dut de fa briek al twee dagen achter is". ANDERE PARTIJEN ZULLEN WEL NIET WILLEN. Generaal De Gaulle heeft Vrydag te Parys verklaard, dat zyn party als de grootste in het parlement be last diende te worden met de vor ming van een nieuwe Franse rege ring. De generaal zei: „Wij zyn be reid samen te werken met allen, die ons willen steunen." Hij achtte het echter weinig waar schijnlijk, dat de andere partyen de leiding aan de R.P.F. zouden willen geven. Deze zullen wel zonder de R.P.F. regeren. Degenen, die de ver antwoordelijkheid op zich willen ne men kunnen dat doen. doch zij zul len geen succes hebben, voorspelde De Gaulle. Daarom zullen wij niet aan een dergelijke regering deelne men. In Italië zyn Vrijdag meer dan anderhalf millioen ambtenaren voor 24 uur in staking gegaan om loon eisen kracht by te zetten. Amerikaans lijnvliegtulg vermist. Een Amerikaans vliegtuig met 40 inzittenden, dat van Accra (Goud kust) onderweg was naar Dakar, wordt vermist. Het vliegtuig, een Constellation, was op weg van Johannesburg naar New York. Het laatste radiocontact dat men met het vliegtuig had. kwam door om ongeveer vyf uur Vrijdagochtend. Oude Pruisische kanonnen geëlectrificeerd. Het grote Napoleontische feest, georganiseerd op de verlichte binnenplaats van de Invalides in Parijs, zal met „een salvo uit de achttiende eeuw" op 28 Juni worden geopend. Teneinde de keizerlijke sfeer volmaakt weer te geven, heb ben de organisatoren niet ge aarzeld om veertien kanonnen te mobiliserendie tussen 1701 en 1788 door acht Pruisi sche koningen waren gegoten en door de legers van Napoleon naar Parijs werden gevoerd. Sinds Eylau, Jena en Austerlitz waren „deze voorouders" stom gebleven. Er is nu echter geen sprake meer van om ze door de mond te laden. De artilleristen van Vincennes, vermomd ais grena diers met de berenmuts op en met de klassieke roodgloeiende stokebrand in de hand. dienen slechts voor decoratie. Van ver re worden donderende salvo"3 en rookwolken gecommandeerd door een vuurwerkmaker, die in de kanonnen van de grote Frederik electrische ontstekers heeft gemonteerd, gekoppeld aan de traditionele lading bus kruit. Geen verlaging voor L.O. Verschenen is de memorie van ant woord op het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van hoofdstuk V der rijksbegroting 1951. In deze memorie wordt onder meer gezegd dat de plan nen voor verlaging van de schoolgel den in een vergevorderde staat van voorbereiding zyn. Het ligt in de be doeling een verlaging van schoolgel den voor het voorbereidend hoger, net middelbaar- en het uitgebreid lager onderwijs te bevorderen. In verband hiermede ondergaan wellicht ook de schoolgelden voor het nijverheidson- derwys enige verandering. De school gelden voor het lager onderwijs zul len veranderd worden. Gestreefd wordt naar een verla- flng voor het V. H. en M. O. van 0% en voor het ULO van 20%. Voor het V. H. en M. O. zal een gezinsre ductie worden ingevoerd van 25%, indien twee of drie kinderen een school bezoeken en 50%, indien meer kinderen een school bezoeken. Aan de besturen van bijzondere scholen zal een compensatie worden gege ven voor het verlies, dat ten gevolge van deze verlaging wordt geleden. Prinses Wllhelmina In Noorwegen. Volgens een mededeling van paleis Soestdijk is Prinses Wllhelmina per vliegtuig uit Soesterberg ln Noorwe gen aangekomen, waar zy een korte vacantie zal doorbrengen. Zij legde de reis af in de regeringsdakota, be stuurd door majoor G. Sonderman. ..IK ROEP DE LEVENDEN" Dit najaar eerste cursussen in Jeugdcentrum te Domburg. „Ik wek de slapenden en roep de levenden", aldus leest men op de luid- klok van de volkshogeschool „Allards oog" te Bakkeveen. Deze roepstem zal nu ook in Zeeland worden gehoord, want na jarenlange voorbereiding is eindelijk het tijdstip gekomen, dat ook in onze provincie een aanvang kan worden gemaakt met het volkshogeschoolwerk. Te beginnen met Walche ren, n.l. op 30 Juni te Middelburg, worden de komende weken in alle regio nen van Zeeland bijeenkomsten gehouden, die de volkshogeschool zullen introduceren en die in het najaar gevolgd worden door de eerste cursussen. De volkshogeschool wordt wel de „school voor net leven" genoemd; ieder is er welkom, ongeacht gods dienstige overtuiging en politieke ge zindheid, mits hy of zij van goeden wille is en bereid is er op eigen wyze aan mede tc werken, dat het doel wordt befreikt. Dit doel is: een leven de volkscultuur en een hechte volks gemeenschap. Öe volkshogeschool probeert in geen geval diverse groe peringen te overkoepelen of bruggen te slaan van overtuiging naar over tuiging, zij is slechts ontmoetings punt, waar echter een appèl wordt gedaan op het beste, wat in de mens leeft. Op dit laatste wilde de heer C. Lyn- zaad, directeur van de Stichting Zee land voor Maatschappeiyk en Cultu reel Werk, de nadruk leggen, toen hy tijdens een persconferentie te Middel burg (waaraan ook werd deelgeno men door de voorzitter en de secre taresse van de Commissie tot voor bereiding van het volkshogeschool- werk in Zeeland, de heer H. d'Olivat en mej. Ph. M. Pot) nadere bijzonder heden over de stand van zaken gaf. ER IS BELANGSTELLING. Dat de voorbereidingen zoveel tyd in beslag namen, achtte de heer Lyn- zaad begrypelijk. De volkshogeschool mocht de Zeeuwen niet worden opge drongen, doch de gedachte, die ach ter dit werk staat, moest uit de be volking zelf opkomen. Ervaringen van de laatste tyd hebben echter ge leerd, dat er wel degeiyk in alle krin- fen een belangstelling bestaat, die et streven naar een volkshogeschool in eigen gewest rechtvaardigt. Voorlopig zal voor do cursussen Ïebrulk worden gemaakt van het eugdcentrum te Domburg. Daar hoopt men in het najaar te beginnen, voorlopig nog b(j wijze van proef. De cursussen zullen practlsch steeds van Donderdag t-e.m. Zaterdag worden gehouden. De Stichting Zeeland droeg het werk aan de Commissie van voorbe reiding over, toen bleek, dat de heer H. G. L. Schouten, lid van het hoofd bestuur der Vereniging voor Volks hogescholen en leider van „Olaerts- duyn", de volkshogeschool in Roekan- je, bereid was zich ook met de leiding in Zeeland te belasten. Men kent hem als een man met tact en kennis, die zeer zeker in niet geringe mate zal bijdragen tot de opbouw van het volkshogeschoolwerk in ons gewest VOORLOPIGE PLANNEN. Een cursusprogramma is nog niet vastgesteld, aldus de voorzitter der Commissie van Voorbereiding, de heer H. d'Olivat, maar reeds is ge dacht aan een cursus voor jonge landbouwers, een cursus ln paedago- giek dit in samenwerking met de Vereniging voor Paedagoeiek en cursussen voor kleuteronderwijzeres sen en voor maatschappelijke werkers en werksters. Aan de ontwikkeling van een gepast provinciaal besef zal natuurlijk alle aandacht worden be steed. Verder zullen ongetwijfeld be- drijfskadercursussen worden georga niseerd. Van de zijde der Zeeuwse in dustrie zyn reeds blijken van belang stelling ontvangen en ook de Rijks kweekschool en de R.H.B.S. te Mid delburg zyn geïnteresseerd. Het is ook de bedoeling om te trach ten de belangstelling van industrie- en landarbeiders voor het volksho geschoolwerk te wekken. In het comité van aanbeveling heb ben zitting de dames F. Kostense Kraak, Kruiningen en M. van Nieu- wenhuyzenVogelaar, Poortvliet en de heren burgemeester mr. dr. N. Bolkestein, Middelburg, burgemees ter J. L. Dregmans, Koudekerke, bur gemeester A. A. van Eeten, Nieuwer - kerk, burgemeester P. L. D. J. van Oeveren, Axel, burgemeester D. M. Vermet, Zuldzande. C. Burger, Wil- helminadorp, A. Geschiere, Grijps- kerke, ds. G. van Schuppen, Kortge- ne. W. L. Blindenbach, St. Maartens dijk, ir. J. H. Krietemeyer, Vlissingen P. van Cruyningen, Zuldzande, C. O. J. Hendrikse, Zierikzee en E. L. de Koever. Yerseke. Ds. W. S. van Dalen uit Coiynsplaat, die aanvankelijk ook deel uitmaakte van het comité, heeft zich teruggetrokken. KORTE PREDICAT1E HET NIEUWE LEVEN ,.lndien iemand in Christus is, die is een nieuw schepsel". 2 Cor. 5 17. Daarin zijn wij van zovele anderen onderscheiden, dat w ij leven in het nieuwe leven! Gij kunt onmogelijk trots daarop zijn: gij hebt dat immers niet zelf gepres teerd. Het is de wonderlijke gave van God, dat gij in Christus zijt. Dat is niet iets, wat.gij nu in Uw macht of bezit hebt, en waarover gij dus zelf kunt beschikken. Dat welen wij wel beter, 't Kan dikwijls zó zijn, dgt wij er zelf aan gaan twijfelen. Leven wij wel echt in het niêutoe leven? Neeit, een bezit is het volstrekt niet. Maar wat dan? Wel, het is een nieuwe verhouding, waarin God u stelt En gij kunt die nu nooit meer onge daan maken. Gij leeft letterlijk bij de gratie Gods in het nieuwe leven. Nu Hij ons in Christus tot Zijn kin deren en erfgenamen aanneemt, mogen wij tegen alles in daaraan vasthouden. Hij laat Zijn naam op ons leggen. Hij zegt: gij zijt van Mij. 't Is geen won der, dat gij de grootste moeite daar mee hebt. Gij zegt niet zó gemakkelijk van U zelf, dat gij een Christen zijt. Toch komt het daarop aan. De andere namen zijn slechts bijnamen. Het gaat ons zo vlot af om ons Hervormd te noemen of Gereformeerdmaar denk er wel om: het is maar een toevoegsel. De vraag is enkel: noemt gij u een Christen? Gelukkig zijn wij daar een beetje voorzichtig mee. Of moet ik het een slecht teken noemen? Komen wij dus niet rond voor Christus uit, die onze Heer is? Weldan leven wij al héél ver beneden onze stand. Stel U voor: tot kind en erfgenaam van God aangenomen, en dan nog zó geheel in beslag genomen door allerlei, wat daarbij volkomen in het niet zinkt! „Zo iemand in Christus is, die is een nieuw schepsel: het oude is voorbij gegaan, zie, het is alles nieuw gewor den". Laat dat de doorslag geven, van daag en morgen in uw leven. Dan leeft gij b(j de gratie Gods in het nieu we leven. Want dan kijkt gij niet zo zeer naar Uzelf, maar naar Hem, in wie Uw leven en Uw toekomst ver ankerd zijn. En gij wilt natuurlijk an deren meenemen binnen de lichtkring van Christus. Dat is het normale. Middelburg F. Don. VRIJ KOEL. Weersverwachting, geldig tot Za terdagavond. Hafi tot zwaar bewolkt met enkele buien, hier en daar met onweer. Aan- vankelyk veranderlykc wind. later meaet matige wind hoofdzakelijk tus sen West en Noord. Vry koeL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1