NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN De hoop in de Zeeuwse mosselvisserij herleeft. WALCHEREN jT-genda Hr Ms „Tromp" bezoekt Vlissingen. WOL BLIJFT ONONTBEERLIJK WIJZIGING SOCIALE WETTEN KOST BIJNA 39 MILLIOEN f 250 MILLIOEN VOOR DE WONINGBOUW TOT 1953 VRIJDAG 22 JUNI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 Kwaliteit weer als in een goed mosseljaar. Reeds enige tijd vielen in de krin gen van de mosselkwekera optimisti sche geluiden over de stand op de Zeeuwse mossel banken te beluisteren. De vraag bleef echter tot dusver, wat de beruchte parasiet zou doen wanneer de temperatuur van het wa ter zou stijgen. Hoewel eerst half Ju li een definitief oordeel zal kunnen worden geveld, staat het er thans gunstig voor met de mosselen. Donderdag werden op een van de Zeeuwse mossel banken weer mon sters genomen. Drie weken geleden waren de mosselen daar nog uitge sproken slecht, doch thans bleken zjj reeds 22% visgewicht als in 'n goed mosseljaar te neDben. Vorig jaai om deze tijd kwam men niet verder dan 1417 Op percelen in de om geving van Tholen kwam men dezei dagen ook reeds aan een percentage van 19.4%. De bemonsterde mosselen bevatten practisch geen parasieten. De vrees dat de mossel visserQ op de Zeeuwse stromen ten dode ge doemd zou zfln, zal gelukkig! waarschijnlijk dus niet bewaarheid worden. Er schijnt ook nogal wat mossel zaad te zijn gevallen. Wanneer zich dat goed ontwikkelt, kan de toe komst met vertrouwen tegemoet worden gezien. Naar schatting zijn er thans rond 100.000 tonnen mosselen op de Zeeuwse percelen aanwezig. Daarbij komen de mosselen uit fcet Noorden, waarvan de hoeveelheid op zeker 200.000 tonnen wordt berekend. Alles bij elkaar zouden de kwekers dit jaar dan weer 60% van him standaardca- paciteitcjjfer kunnen leveren. COMMISSARISSEN POLDER WALCHEREN BENOEMD. Donderdag werden te Middelburg twee aftredende commissarissen van de Polder Walcheren, de heren C. Holthuyzen uit Middelburg en Joh. Loois Hzn. uit Vlissingen, bjj enke le candidaatstelling herkozen. BUSPASSAGIER DOOR WIEL RIJDER AANGEREDEN. Toen een passagier bij Abeele uit de bus stapte, werd hij door een wielrijder aangereden. Beiden sloegen tegen de grond en werden bloedend aan hoofd, armen en benen gewond. Nadat eerste hulp was verleend, konden zij echter hun reis voortzet ten. Het schijnt, dat er nog vele fiet sers zijn, die niet weten, dat zij af moeten stappen wanneer een bus stopt bij een der haltes op de Nieu we Vlissingse weg. Middelburg SCHADEVERGOEDING S- VERORDENING. B. en W. van Middelburg delen de Raad mede: ter sanering van be staande bebouwing kunnen verorde ningen worden vastgesteld tot het bepalen van rooilijnen, tot het op leggen van een bouwverbod en tot het regelen van de aard der bebou wing en het gebruik van gronden. Deze maatregelen kunnen meebren gen, dat de eigenaar van grond of van een gebouw aanwijsbare schade lijdt. Dit kan ook het geval zijn bij de uitvoering van het uitbreidings plan. Het is naar de mening van het college billijk, dat in dergelijke gevallen bij ernstige aanwijsbare schade de betrokken eigenaren op hun verzoek door de gemeente wor den schadeloos gesteld. In verband hiermede stellen B. en W. de Raad voor een ontwerp-schadevergoe- dingsverordening vast te stellen, aannêmende, dat Gedeputeerde Sta ten bereid zullen zijn eventueel als beroepsinstantie op te treden. GELUIDSFILM OVER PAULUS. Een vrij talrijk publiek woonde Donderdagavond in de Electro-bi- oscoop te Middelburg een vertoning bij van een geluidsfilm over Paulus. Deze voorstelling werd georganiseerd door het interkerkelijk comité Pau- lus-herdenking 1951. De speelfilm, die een indruk gaf van de tweede zendingsreis, welke de apostel maak te, wist te boeien, ook al was het ontbreken van voettitels voor velen natuurlijk een bezwaar. Een tevoren gedraaide speelfilm over de vervol ging van de eerste Christenen, ver mocht geen indruk te maken. Dit pri mitieve product was slecht van beeld en nog slechter van geluid. De dia logen gingen verloren in een krach tig geruis als van een hevige regen bui en waar bovendien de Holland se tekst veelal onleesbaar was, viel het moeilijk de handeling, welke overigens traag genoeg was. te vol gen. UITREIKING PRIJZEN WINKELWEEK. Namens de winkeliers van Plein 1940. Gortstraat en Varkensmarkt te Middelburg, werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de étalage-wedstrijd, welke ter gelegen heid van de winkelweek werd ge organiseerd. De volgende dames en heren wer den met een pry's verblijd: Adri Dekker, keteltje; L. Jellema, kou sen; B. Schuit, coupon zijde; P. van WelKooman, fles likeur; C. van Sluijs, fruitmand; T. Kapel, fototoe stel; R. Labruyère, waardebon 10; P. Wattel, fles advocaat; K. Adri- aanse, zaklantaarn; H. Streefkerk, pijp; A. Ossewaarde, fototoestel; C. Reekers, theelichtje; Joh. Westveer. waardebon 10; Brand, mand zui velproducten; J. C. Visser, doos bon bons; Erna de Klerk, schemerlamp; Ch. de Reeper, overhemd en das; R. Hollebrandse, fles jenever; J F. Weyermans, doos chocolade; F. J. Tienpond, electrisch strykijzer. GESLAAGDE PAARDENMARKT. Donderdag werd te Middelburg een foed geslaagde paardenmarkt gehou- en. Er werden 129 paarden aange voerd. tegen 91 vorig jaar en 114 in 1949. De handel was vrij goed en er werden aardige prijzen ge maakt. Voor deze markt bestond vry veel belangstelling. MIDDELBURG. Vandaag: Molenwater: Openluchtconcert door O.N.DA., 8 uur; Electro: De Joe gen met de trompet, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: De vader van de bruid, 8 uur. Morgen: Schuttershof: Prov. jeugddag Zeeuwse meisjesclubs C.J.V.F.; Bo- gardzaalVergadering ring Walche. ren CJJ3.T.O, 2.30 uur; Electro: De jongen met de trompet, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: De vader van de bruid, 8 uur. Zondag: Electro: De jongen met de trom pet, 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: De vader van de bruid, 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Opium voor Cairo" (14 j,), 7 en 9 uur; Luxor: geen voor stelling. Morgen: Alhambra: Als vandaag; Luxor: geen voorst.; Cosy Corner: Trio Jur Abels, 3—6, 8—11.30 uur. Zondag: Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: geen voorst.; Cosy Cor ner: Als vandaag. Examens handenarbeid te Middelburg. Voor het examen handenarbeid van de Chr. kweekschool te Middel burg slaagden Donderdag de dames J. P. Antheunisse, Souburg; L. N. van Halst, Wissekerke; A. S. Honds- merk, Middelburg; M. C. Sandee, Kapelle en Th. J. Sandee, Wol- faartsdijk en de heren M. C. Arend- se, Souburg; D. J. Contant, Tholen; C. Joziasse, Koudekerke; J. ,Melse, Oostkapelle; C. J. de Muinck, Goes en J. J. Oranje, Gapinge. Vlissingen WIE MIST EEN KANO De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van 13 tot en met 19 Juni 1951 als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: 1 rubberbandje, 1' glacé dames handschoen, 1 kindersportkous, cein tuur van een jurk, 1 damesbadpak „Astrow", 1 ring met sleutels, 1 kin- derportemonnaie, 1 stalen bril, 1 kin- derportemonnaie met inhoud, 1 rol f ekleurde platen en een rood plas- ic kindertasje e-> dat aan zijn bu reau adressen zijn te bekomen waai de volgende voorwerpen zich bevin den: 1 badpak, lederen beursje met in houd, zijden sjial, witte gymnastiek schoentjes,, vveipenpet, autoped met massieve oanden, bruin gehaakt mutsje, 1 ping-pongbal, groene zwem broek, 1 bruine lederen schoen, slot met bloedkoralen, 1 pop, rood ge breid tafelkleedje, jóngensjasje, strandschop, bruine portemonnaie met inhoud, wit zwempak met hand doek, kinderklompje, badmuts, sleu tel, jongensblouse, jongensjasje, etui met inhoua, polshorloge, blauwe zwembroek met handdoek, zonnebril, speldje met letters V.T.V., ballpoint, bruine portemonnaie met inhoud, wieldop van kinderwagen, lipsleutei no. 4266, blauw plastic kindertasje, rood vestje, kinderschopje, 1 paar kinderschoentjes met witte kousjes, kanarievogel, armband, driewielig kinderfietsje, rode step op luchtban den en een groene kano. Grijpskerke Ophakken van duiven. De raad van de gemeente Grijps kerke kwam onder voorzitterschap van burgemeester H. U. Bouwman bij een. De voorzitter herdacht aan het begin van de vergadering het over lijden van de vorige burgemeester, wijlen de heer J. J. de Keijzer. De notulen werden onveranderd vastgesteld, waarna enige ingekomen stukken voor kennisgeving werden aangenomen. De gemeentelijke vergoeding, be doeld in art. 101 der L.O.-wet 1920, te nbehoeve van de bijzondere lagere school werd vastgesteld voor 1950 op f 3283.33. Aan voorschot werd ontvan gen een bedrag van f 3183.33, zodat het bestuur nog f 100.kan ontvangen. Besloten werd een bijdrage te ver lenen aan de vereniging „Ziekenhuis- verpleging op Walcheren", en een sub sidie te verstrekken aan het comité „Kinabu" te Middelburg voor de uit zending van kinderen naar een kolo niehuis. Vervolgens werd besloten toe te treden aü lid tot de Nederl. Heidemij. afd. Zeeland. Naar aanleiding van een verzoek, dat het district Walcheren van de Stichting voor de Landbouw deed, om een bepaling op te nemen in de alge mene politieverordening betreffende het ophokken van duiven voor bepaal de tijdvakken, werd besloten ophok- gebod vast te stellen, in verband met de overlast, welke de landbouwers van duiven ondervinden. Een wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1950 en een voor het dienstjaar 1951 werden hierna vastge steld. Nadat er bij de rondvraag nog enige vragen waren gesteld, sloot de voor zitter de vergadering. Westkapelle JUBILEUM. Te Westkapelle herdacht de diri gent van de Chr. Gemengde Zang vereniging ..Looft den Heer", de heer M. P. Ventevogel het feit, dat hij duizend repetities van dit koor had geleid. Ter gelegenheid hiervan werd hy toegesproken door de voorzitter van de vereniging, de heer P. Roel- se. Spreker bood hem eer fruitmand aan. De heer Ventevogel dankte voor het geschenk. HUISVESTING SCHIPPERSKINDEREN. Ged Staten stellen de Provinciale Staten voor een regeling te treffen voor het toekennen van subsidie in de kosten van huisvesting van aan de wal verblijvende schipperskinde ren. De kc *ten hiervan worden be paald op 0.30 per kind per ver- plecgwcek. Aangenomen, dat de ou ders van de in totaal 120 kinderen voor deze subsidie in aanmerking ko men, dan betekent dit een uitgaaf van 1872.—. HELENDE OPPERMAN. In de P.Z.Ct van gisteren werd een verslagje opgenomen van een rechtzaak tegen een 39-jarige opper man. die geld aannam, dat een ion- gen van 14 jaar gestolen had. De le zer zal begrepen hebben, dat de zaak tegen deze opperman niet be handeld werd door de kinderrerhter te Middelburg, maar door de pcxitie- rechter. Wel is de zaak van de 14- jongen door de kinderrechter ideld. Braspennincx voor de rechter. Voor de rechtbank te Antwerpen zijn voorgekomen de Nederlandse renner John Braspennincx, en San- der Maes, eveneens renner. Hen werd ten laste gelegd, een staaf goud van 12,5 kilo, die aan de Nederlandse Bank toebehoort, in België in gevoerd te hebben. Deze staaf, die deel uitmaakte van een lading goudstaven van de Neder landse Bank, die in Mei 1940 met een loodsboot naar Engeland ver voerd moesten worden, welke op de Nieuwe Waterweg gebombardeerd werd, kivam uiteindelijk bij Braspen nincx terecht, die er 55.000 gulden voor betaalde en er mee naar Ant werpen ging om deze te verkopen te gen 65.000 gulden. Sander Maes zou hem bij de verkoop helpen. De staaf bleek echter een kilo van zijn oor spronkelijk gewicht verloren 'te heb ben, en zodoende kreeg Braspennincx er slechts 38.000 gulden voor. Braspennincx werd wegens verja ring der feiten vrijgesproken, maar aes werd veroordeeld tot 6 maan den voorwaardelijk. Staking bij de Garuda in Indonesië geëindigd. Vandaag zullen alle diensten van de Garuda Indonesian Airways weer normaal worder gevlogen, na door de staking 36 uur te hebben stilgele gen. De stakende arbeiders hebben na de opdracht van de procureur-gé neraal, het werk gisteren hervat. Als waarnemend secretaris en ontvanger te 's-Heer Abtskerke is door B. en W. aangewezen de ambte naar ter secretarie, de heer P. Wisse. KERKNIEUWS. Nieuwe vertaling Oude Testament gereed. De jaarvergadering van het Neder- iandsch Bybelgenootschap was dit jaar van zeer groot belang in ver band met de aanbieding van de nieu we vertaling van het Oude Testa ment. De voorzitter van de vertalings commissie, prof. dr. G. Ch. Aalders. overhandigde de vertaling waaraan reeds sinds 1926 is gewerkt, aan de algemeen voorzitter van het bijbelge nootschap, prof. dr. F. W. Grosheide. De voorzitter van het bijbelgenoot schap vestigde de aandacht op de buitengewoon grote betekenis van het bezit ener bijbelvertaling voor al le protestanten in Nederland. De Sta tenbijbel zo zeide htf is althans een van de weinige dingen, die de protestantse christenen in ons land gemeenschappelijk bezitten. Het Ne- derlandsch Bybelgenootschap heeft contact gezocht met de kerken en zal deze nieuwe vertaling van het Oude Testament, evenals dit destijds ge schiedde met die van het Nieuwe Testament, aan de kerken aanbieden. NED. HERV. KERK Beroepen te Amsterdam—Water graafsmeer: H. A. v. Herwaarde te Hellendoorn, te Benschop, P. J. F. Lamets te Elspeet. Bedankt voor Vinkeveen, G. H. v. Dieren te Ede. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Borssele: K. de Gier te Lisse. Schout-bij-nacht de Booy bevindt zich aan boord. Dtnudag zal de kruloer Hr. Ms. ..Tromp" een bezoek aan Vlissingen brengen. De kruiser zal ligplaats kie zen In de buitenhaven en daar tot Donderdag biyven. Aan boord bevindt zich de commandant van Smaldeel V, schout-by-nacht A. de Booy, die zo als men weet is benoemd tot opvol ger van de chef Marinestaf, vice-ad miraal jhr. E. J. van Holthe. Vanmiddag omstreeks vier uur worden de Engelse mijnenvegers ver wacht, die een bezoek aan vlissingen zuilen brengen. Aanvankeiyk lag net in de bedoeling, dat er vier zouden komen, doch Inmiddels Is dit aantal met 1 vermeerderd. Getracht zal wor den dc bemanningen een en ander van Walcheren te laten zien. Moeilijkheid opgelost Wol en zijde kunnen *lermaal zo lang meegaan Ondanks de dalende wolprjjzen schrikt de huisvrouw toch nog altijd, wan neer er iets nieuws moet worden aan geschaft. Wol zou haast een luxe wor denmaar wij kunnen er In ons klimaat niet buiten! Er ia dan ook maar één weg uit de moeiiykneid: zorgen, dat Uw wollen stoffen langer meegaan. Op iedere wolvezel bevin den zich schubbetjes, die de wol /an nature beschermen, en die geen nor maal zeepsop verdragen. Een geheel nieuw wasmiddel werd echter samen gesteld. dat schubben en vezel volko men in tact laat, en waarvan het sop neerslaan. Dit nieuwe wasmiddel, Castella Wolwaa, laat Uw wolier. goed en fjjne lingerie vier maal zo Duig meegaan. Keer op keer kunt U Uw jumpertles en blouses, Uw Kou sen en nachtgoed een grondige was beurt geven. U behoeft zich geen ziertje zorg te maken! Castella wol waa is bovendien verrekt met Kkur- Actief. dat de kleuren van alle weef sels beschermt en vale tinten weer opfrist Castella Wolwaa, ln het rose pak, is zeker voorbestemd even grote triomfen te vieren ala het geval 1» met Castella voor de gezinswas (met Actief Wit!) in het bekende blauwe pak. TWEEDE KAMER. Interim-rapport van de Sociaal Economische Raad over het gezinsvraagstuk. (Van onze parlementaire redacteur) De verbetering van de positie van een groot aantal sociale rentetreklAsra verhoging van de uitkeringen aan ouden van dagen en van de kinderbij slagen vooral voor hen, die invaliditeit»- of wezenrente genieten vastge legd In een zestal wetsontwerpen, kon geen genade vinden by dc commu nistische beer Gortzak, die het Woensdagmiddag begonnen debat over deze wetsvoorstellen Donderdag in de Tweede Kamer voortzette. Niet minder dan 4 moties diende hy ln. De heer Gortzak vroeg zich af, waaruit de verbeteringen nu eigeniyk be staan. Hy vond ze ver onvoldoende en was teleurgesteld, dat de betrokke nen niet noemenswaard geholpen worden. De minister van Sociale Zaken, mr. Joekes, ontkende by de verdediging van de ontwerpen, dat, zoals enkele leden hadden opgemerkt de in diening met veel vertraging gepaard gegaan Is. Zo is bijvoorbeeld reeds een voorschot op de verhoogde ouderdomsultkering gegeven. „Een fraaie methode!" interrumpeerden de communisten hier. Minister Joekes verklaarde echter, dat verrekening zal volgen als de Kamer de wetsontwerpen niet aanneemt. In zoverre kan niet gezegd wor den, dat de regering op de beslissing van de Staten-G ene raai vooruit ge lopen Is. In het algemeen waa de bewinds man van oordeel, dat de kinderbijslag pas bij het derde kind behoort te be ginnen. De nieuwe kinderbijslagrege ling is een uitvloeisel van de rege ringsverklaring van 17 Maart, waar in te kennen gegeven is, dat gewaakt zal worden tegen een onevenredige achteruitstelling van de grote gezin nen. Op grond van verschillende be rekeningen had de regering besloten de grote gezinnen extra tegemoet te komen, doch niet meer dan met het oog op de gestegen kosten van het le vensonderhoud verantwoord is. Over het gezinsvraagstuk zal de Sociaal Economische Raad een Inte rim rapport uitbrengen aldus deel de mr. Joekes mee waarin aan dacht geschonken zal worden aan de kinderbijslag. Hjj ontraadde alle argumenten, die zich richten tegen de progressie ln de klnderbhslag, aan gezien zy niet beantwoorden aan de toezegging, die ln de regeringsver klaring Is gedaan. De beschikking betreffende de kinderbijslag voor kleine zelfstandigen ligt gereed, zo dat de regeling op 1 Juli a-a. ln wer king kan treden. De bewindsman had bezwaar tegen de vry stelling van de eerste 100. eigen Inkomen bij de berekening van de ouderdomsultkering, in de eerste plaats omdat deze vrijstelling toch feen beledigende oplossing zou rengen en in de tweede plaats, om dat meer stappen op deze weg zouden kunnen volgen, wanneer de eerste ge zet is. Ondanks de precaire toestand van 's lands financiën is de regering toch al bereid gevonden de uitkerin- fen te verhogen en wel in die mate, at een last van 17.000.000.op "sRjjks schatkist gelegd wordt. De totale kosten van de wetsont werpen bedragen 20.290.000.voor rekening van de schatkist, benevens 18.500.000.— uit het kinderbyslag- vereveningsfonds. Tenslotte deelde de minister op een vraag van de heer Suurhoff mede, dat hy niet kon overgaan tot een ver hoging van de pensioenuitkeringen aan de zeelieden, die krachtens een lnterimregeling geheel door het Rhk betaald worden en wel, omdat de lasten geheel door de overheid moe ten worden gedragen en ln de tweede plaats, omdat een definitieve regeling in voorbereiding is het overleg daarover is nog niet geëindigd volgens welke de zeelieden zelf een deel van de premie zuilen moeten be talen. Belangrijk was bij de replieken de namens de fractie van de P. v. d. A., door de heer V. d. Born afgelegde verklaring, dat hij niet door argumen ten van de minister tegen het door hem verdedigde standpunt overtuigd was. De heer de Kort van de K.V.P. bezwoer de bewindsman de in de re geringeverklaring van 17 Maart j.L gedane beloften bef J J moetkoming in te lossen. treffende de tege- aan de grote gezinnen. Amsterdamse Beurs 1 Juni Z1 Juni Nederland 1948 (3%) 89 dito 1947 (3%) 3 90% 90% dito 1937 3 90 90', Dollar-lening 1947 3% 98% Invert erin teert. 3 90% 90'. Nederland 1962—64 91% Nederland 1962-64 91% 90% Nederland N.WJS. 2% 74% Indl* 1937 A 3 901* 80-, Grootboek 1946 3 90 90 Nat. Hand. B 88 li 90 Ned. Handelmij. 148 147 AKU 170 170 Bergh's Jurger-a 292 291 Calvé-Delft 130 132% Centrale Suiker 180 180 Kor.. Ned. Hoocovecs 148 150 Unilever 240 246% Ned. Kabelfabriek 216 Philips 209y« 214% Wilton Feyenoord 150* 131'.2 Bill ton 183 Kon. PetroL MU. 294 295% Amsterdam Rubber 114', 116% HA. Lijn 175 175 Kon. Paketvaart 128», i 128% Ned. Scbeepv. Unie 142% 152 Rotterdamse Llojd 147% 149 Stv. Mij. Nederland 130% 153',; Handclsver. A'dam 121 120', Dell Batavia Mij. 105 103 Dell Mij. 95% 95% Mid. Continental 66 69% Tide Water 41% 41% Anaconda s- 46% 48»; Bethlehem Stee: 56% 57% Gneral Motors 54 55% Kcnnecott 85% 87% Shell Union 68 68% Baltimore Spw. 20',; Mlas K.T. Spw. 9% New York Centr. Spw. 20'/. 20 Pennsylvania 21% 21% North American 19% 20 Rep. Steel 45% 46 U.S. Steel 46 48% Intern. Nickel 40 40% De effectenbeurs had «en vriendelijker voorkomen dan de beide laatste dazen, hetgeen vooral In verband werd gebracht met een vaste stemming voor Unilevers or: een bescheiden herstel voor Philips. Oües sloten op 294',a (29314). Ook de ove rige Industriepapieren waren goed prijs houdend. De scheepvaartafdeling Was eveneens Iets hoger. Verstrekt door de Levensverzekeringsmaatschappijen Geld zal verstrekt worden aan de Bank van Nederlandse gemeenten. De gezamenlijke levensverzeke- rings-maatschappijen zullen zoals reeds gemeld in het tijdvak van 1 Juni j.l.1 Juni 1953 door middel van te verstrekken leningen een be drag van 250.000.000 ter beschik king stellen voor de financiering van de gemeentelijke woningbouw. De individuele maatschappijen zullen in dit lenings bedrag participeren voor bedragen, welke volgens een intern overeen te komen verdelingssleutel zullen worden bepaald, aldus Is in principe overeengekomen door de VEILING MIDDELBURG. Van 20 Juni. Sla 212; Bloemkool A 20 —33; idem B 14—22; idem C 815; idem D 8—10; Bospeen 22—84; Boskroten 17 —46; Andijvie 545; Rabarber 21—30; Doperwten 6984; Postelein 22±6; Spi nazie 1446: Snijbonen 952.38; Dubbele princessen 2.35—2.41; Peulen 1.68—1.76, Komkommers A 2935; idem B 2531; idem C 1928; Perziken 1334; Madame Moutot 5774; Madame Lafeber 5464; Tomaten 77—1.05; Rode bessen (doos) 48 —52; Grote aardappelen 3036; Drielin gen 30—33; Kriel 21—30. MORGENVEILING MIDDELBURG. Van 21 Juni. Madame Moutot 7386; Perziken 7—31 c. per stuk. E IER VEIL ING MIDDELBURG. 21 Juni. Sortering 1. Min.-prijs voor pluimveehouders 1.68 kg. Winkelprijs per 100 stuks: f 16 klasse 0; f 15 klasse 1; f 14 klasse 2; f 13 klasse 3; f 12 klasse 4: f 11 klasse 5; 2 10 klasse 6; 2 9 klasse 7. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. Van 20 Juni. Aardappelen, nieuw, 0.22 —0.31; Andijvie 0.360.42; Bloemkool 0.120.34; Tuinbonen 0.30—0.34; Spits kool 0.19; Bospeen 0.300.55: Waspeen 0.390.59; Rabarber 7.20—9.10; Selderij 4.705.40; Sjalotten 0.18-021; Sla 3.60- 7.60; Spinazie 0J21—0.35; Tomaten 0.53— 0.84, alles per kg. stuk of bos. Fruit: Aardbeien 0.46—0.96 per kg.; Rode bessen 0.44—0.48 per doos; Perzi ken 0.16—0.35 per stuk. AARDAPPELENVEILING SCHERPENI8SE. Van 20 Juni. Eerstelingen, le soort f 30; 2e soort 25; 3e soort f 21. Alles per 100 kg. n VEILING TERNEUZEN. Van 20 Juni. Groenten: Sla 2.60—7.10, per 100 stuks: Bloemkool 8—32; Witte komkommers 2132, belden per stuk; Selderij 8; Peen 41—52; Kroten 19; Dien 3—15; Sjalotten 5—9; Ram en as 3—4, al les per bos; Eerstelingen 1837; Idem kriel 1116; Andijvie 1530; Asperges 1 57; Doperwten 59—67; Peulen 1,00—1.21; Sav. kool 3242; Rabarber 1314; Aard beien 61—93; Kersen 79—83, alles per kg. VEILING 7ltBiK7tr Van 20 Juni. Postelein 16—28; Tuinbo nen 2022; Aardbeien 45—70; Vroege aardappelen 35—39; idem poters 25, Princesse bonen 147—158; Rabarber 11; Peulen 120—128; Asperges 72—132; Bos peen 34—40; Boskroten 13; Komkommers 1428; Bloemkool 437; Kropsla 59. alles per 100 kg, bos of stuks. Aard beien per doosje van hg- 15—20 ct. VEILING KRABBEND IJ KE. 21 Juni. Kruisbessec 41—41 JO. Mad. Moutot 67- 89. Dutch Everne 7090.20. Jecunda 105.20. VEILING ZUID-BBVSLAND. 21 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 40.6541.40 Aardbeien: Mad. Moutot voor het vat 98.90. Kleine veiling: Aardbeien 46—75. Ker sen: Early Rivers 105—114. Kersen C 50-53. VISMIJN VEJERE. 21 Juni. Export garnalen, aanvoer 1748 kg. 91108. Schar, aanvoer 452 kg, 14—25. Bot, aanvoer 510 kg., 16; Schol, aanvoer 338 kg., 14—22; Middel toog. aanvoer 655 kg, 16—83; Rog. aanvoer 127 kg., 16—20. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 21 Juni. Tarwe 24—25. Gerst 42—43. Haver 40- 42. Bruine bonen 25—35. Schokkers 40— 45. Kleine erwten 3540. Blauwmaanzaad 120. Koolzaad 58. VEILING KAPELLE. 21 JunL Grote veiling: Mad. Moutot 97.20 Kruisbessen 40.4041S0. Kleine veiling: Kersen: Early Rive: 67—SS. Vroege v. Spltshoven 79—93. Aard beien: Mad. Lefeber 45—74. Mad. M tot 73—76. Roem v. Yperen 63—2. Waar zijn onze schepen Abbekerk 19 500 m. NO v. Ascecs. Aagtedijk 19 170 m. v. Bahia. Akkr urn dijk 19 te Dar es Salaam. Amsteldijk 19 400 m. ZW. v. Berm. Amstelkerk 20 te Lagos, Amstelvaart 19 300 m. ZZO v. Bermuda Antonia 20 te Pladjoe. Blitar 19 te Penang. Breda 19 600 m. ZO v. Bermuda. Castor 19 v. Demerara n. S. Felise. Gouwe pass. 19 Kp. Flnistene. Hydra 19 te Hamburg. Indrapoera 19 v. Sing, el Djakarta. Jagersfontein 20 te Kaapstad. Klipfontein 20 te Durban. Laurenskerk 20 v. Takor. n. Freet. Linge 19 v. Kielerkan. n. Zaandam. Ma doe ra 19 ONO v. Charleston. N-Amsterdam 20 te Le Havre. Overijsel 19 v. Suez a. Aden. Radja 20 te Makassar. Rotula 20 te Southampton. Sibajak 19 v. Sydney n. Soerabaja. Sloterdijk 20 te Charleston. Spurt pass. 20 BrunsbutteL Stentor 20 te Rotterdam. Tankhaven m 20 te Bangkok. Tawali 20 te Belawan. Tero 19 240 m. Z. v. Santos. Ti ba 19 300 iel O. v. Belle Isle. Trompenberg 19 300 m. N. v. Berm. Nederlandse vereniging ter bevorde ring van het levensverzckcringswe- zen met minister Lleftinck. Het bedrag van 250.000.000 zal ln een nog nader te bepalen aantal termynen worden gefourneerd. Het ligt in de bedoeling de leningen te verstrekken aan dc N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten onder vol ledige garantie van de Staat. Deze Bank zal de ter leen ontvangen be dragen op haar beurt -uitlenen aan de daarvoor ln aanmerking komende gemeenten. De gelden zullen worden verstrekt door middel van 25-Jarige annul- teitsleningen, rentende 4 Indien echter het ad-ment van vrijwillige overheldsleningen van ongeveer ge- ïyke looptyd in het tijdvak van 1 Juni 1952—1 Juni 1953 tot boven 4 mocht stygen, zullen de daarna nog door de lev; «verzekeringsmaat schappijen te verstrekken lenings- termynen een even zoveel hogere rente dragen. De leningen zijn niet convertabel. De ln het bezit der levensverze- kerlngs-maatschapptjen zijnde z.g. gebonden 8 H 5-Jarige schatkist - jetten, welke ln de komende thd successievelHk zullen vervallen zul len per 16 Juli e.k. alle ineens'wor den omgezet ln een onderhandse 25- jarige staatslening met een gemid delde looptyd van 20 jaar, rentende 4 Het gaat hierbij om oen le- 10 totaal van circa Het bestuur van de Nederlandse vereniging ter bevordering van het levensverzekeringswezen, heeft er uitdrukkeiyk op gewezen, dat het Ini tiatief voor bovenstaande regeling van de vereniging zelf uitging. Er ls dus geen sprake van, dal minis ter Lleftinck de maatschappijen „on der druk" gesteld zou hebben. Nagekomen advertentie. Heden overleed, na sea langdurige ziekte te Haamstede, onze ge- iefde Broeder en Oom. PIETER CORN F,LIS DRYGERS, tn de leeftyd van 57 jaren. Familie DRYGERS *8 Heer Abtskerke. 20 Juni 1951. Begrafenis te 's Heer Abtskerke, 23 Juni '51. ies mm. 1 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3