DELFTSCHE SLAOLIE V KORTING TWEE MIDDELBURGSE MEISJES ZIJN IEDERE DAG OP REIS Verlies Provinciaal Gasbedrijf 1950 12.000 minder dan in 1949. HOOFDPIJN? VERGRIJSD GEZELSCHAP UIT OOSTENDE OP BEZOEK Ontduiking van de Bouwverordening. MIDDELBURGS BEPLANTING IS NIET VEILIG VOOR DE JEUGD Zeeuwse Zangersbond naar Hoek 2 PROVINCIALI ZttüWSK COURANT VRLJDAG 22 JUNI 1951 DE WERELD OP KANTOOR Personeel van V.V.V. heeft over gebrek aan afwisseling niet te klagen BenUdt de twee meisjes, die U met zo'n vriendelijke glimlach tegemoet treden en U zoveel service bieden, elke keer, dat ge het gezellige verkeci-s- liuls van V.V.V. in Middelburg binnenstapt, benijdt zo en beklaag ze tege lijkertijd. Want haar baan mag dan attractief en bijzonder afwisselend zfln, zij mogen dan wel op hun stoel en achter de balie de ganse wereld be reizen, tenslotte moet het toch een tantaluskwclllng zijn om voor anderen verrukkelijke tochten naar verrukkelijke landen uit te stippelen en zelf in de zomermaanden geen vacantle te kunnen nemen! Een stewardess met een lokkend lachje, die U uitnodigt vooral eens naar Ierland te vliegen, lustige MÊL- del, die, al dansend om de Meiboom, de schoonheid van Tirol accentueren, brced-grljnzcndc Yeomen van de Lond-nso Tower in hun kleurige dracht, die U opwekken het Festival of Britain niet te verzuimen, onbe zorgde skiërs in Arosa, zij zien dag in, dag uit van de wanden op de twee dames neer. Haar dagtaak is even bont als deze affiches, vooral in de zomermaanden. Het ene moment ar rangeren zij een reis naar Athene, het volgende ogenblik verkopen zij een retourtje MiddelburgArnemui- den, nu eens wordt een passagebiljet voor een K.L.M.-vlucht naar Scandi navië uitgeschreven, dan weer gaat er een kaart voor het bosteripein in Oostkapelle over de toonbank. Het is overigens hard aanpakken! Aan klanten bestaat geen gebrek; het is een voortdurend va-et-vient van dames en heren, die spoorkaar tjes kopen (wist U, dat V.V.V. deze voor de gewone prijs verkoopt?), die alle mogelijke inlichtingen op toeris tisch gebied wensen, die vacantie- reizen laten opstellen, die hotels en Knsions bespreken willen. En niet al- m Nederlanders en Belgen weten het verkeershuis te vinden, ook Ame rikanen, Engelsen, Denen, Zweden, Italianen, ia, zelfs Grieken en Ar gentijnen willen geholpen worden. De meisjes moeten niet zelden onmid dellijk van de ene taal op de andere overschakelen. GOED VOOR ALLES... Zij maken vaak de zotste dingen mee. want blijkbaar denken velen, dat V.V.V. goed is voor alles. Soms verschijnen er lieden, die schrijfpa pier, lucifers of closetpapier willen kopen. Ook gebeurt het wel. dat men sen. die verward zitten in een kruis- woordpuzzle, opbellen met vragen als: ..Weet u een Franse rivier van vijf letters'' of „Zegt u mij eens. welke Zweedse stad van negen letters met een S begint". Een dame, die in Au gustus naar Uithuizen gaat, komt steevast in Mei reeds vragen hoe laat de trein vertrekt. De stapels post van iedere dag leveren ook dik wijls verrassingen op. Laatst schreef een meneer, dat hij in 1949 bii de boot naar Breskens kennis had ge maakt met een echtpaar uit Sidney. Hij. wilde,..deze Australiër, .schrijven, maar .was het adres kwijt. Of V.V.V. het hfehi kon bezorgen? Natuurlijk kon V.V.V. dat. De brieven van Belgen, die een „dik uur" hebben en vragen, wat zij in die tijd kunnen bekijken, zijn vaak zeer humoristisch. Ook worden ge- illustreerde epistels ontvangen van schoolkinderen, die ten behoeve van hun lessen propagandamateriaal over Walcheren vragen. Corrie van Bohe- men uit Goudswaard schreef „Het is zo erg. dat Middelburg niet meer zo mooi als vroeger is, anders zou het mooier zijn. Maar het is niet zo erg. Het zal best mooi worden. ZELFS UIT BAHIA. Van Februari af worden dagelijks gemiddeld tien twaalf aanvragen om hotel- of pensionlogies ontvangen. Rcisbureaux uit tal van landen schrij ven om inlichtingen; dezer dagen kwam zelfs een verzoek uit Bahia binnen. V.V.V. regelt desgewenst ook de reizen voor emigranten. Het is meestal niet gemakkelijk om deze mensen „weg te krijgen", maai het geeft grote voldoening, wanneer dit uiteindelijk toch lukt. Voorts worden zakenreizen verzorgd, nog onlangs van een Middelburger naar Bangkok. Boven de ingang van het verkeers. huis zijn drie Vs aangebracht als vogels,, die de wieken uitslaan om de wijde verten op te zoeken. In deze maanden vliegen wij allen er weer eens uit om nieuwe krachten te ver zamelen. En of ons reisdoel nu Biar ritz is of Uithuizen, Londen of de Lutte. de dames van V.V.V. zullen er wel voor zorgen, dal de vlucht zon der stoornissen verloopt. Oorlogsschade hersteld. Uit de balans enz. over 1950 van het Provinciaal Gasbedrijf Zeeland blykt, dat het verlies van dit bedrijf over 1950 ruim 12.000 lager is dan het vorige jaar. Over ae jaren 1945 tot en met 1950 waren de verliezen als volgt: 1945. 164.545.78; 1946, 136.426,—; 1947 113.529,03; 1948, 150.689,37; 1949, 109.967.30; 1950, 97.749,04. Men is er bovendien in geslaagd om, binnen het raam van de bij de begroting ge raamde verliescijfers, niet onbelang rijke bedragen extra af'te schrijven n.l. in 1948. 27.466.73: 1949, 21.625.28; 1950, 26.540,20. Getracht zal worden in de naaste toekomst deze gedragslijn te blijven volgen. De totale gasafgifte is sedert 1945 regelmatig gestegen enerzijds door toeneming van het aantal aansluitin- fen, anderzijds door toeneming van et verbruik per afnemer. Na 1948 neemt de totale gasafgifte nog wel toe door uitbreiding van het debiet, dooh in een belangrijk lager percen tage dan vóór 1948, terwijl het ver bruik per afnemer een dalende ten dens vertoont. In 1950 werd 3.446.090 m3 gas verkocht. Met de afwikkeling van de oorlogs schade gaat het nog steeds niet ge heel naar wens. Wegens herstel der oorlogsschade is tot 31 December 1950, 542.654,46 uitgegeven. De oorlogsschade aan het bedrijf, voorzover deze voor herstel in aan merking komt, is thans zo goed als hersteld. Het herstel van een gedeel te van het buizennet te Vlissingen en tussen Gapinge en Veere en het aan brengen van een aantal huisaanslui tingen te Vlissingen moeten echter nog gebeuren. Advertentie Mijnhardt's Hrtofdpunpoedcrs. Doos 45 ct. ONTVANGST TE VLISSINGEN Hartelijke toespraak van burgemeester. Een eerbiedwaardig gezelschap werd Donderdagmorgen in het stadhuis te Vlissingen ontvangen door het dagelijks bestuur van de stad: een groep oude zeelieden en vissers, die thans hun dagen slijten in het Godschalk tehuis te Oostende. I)e sportvereniging van het Belgisch Zeewezen financierde dat reisje, dc heer Leon Schiets organiseerde het en de heer A. van Outrljve trad als gids op. Gemeente Middelburg gaat strenger optreden. Het aantal overtredingen van de Bouwverordening neemt in Middel burg de laatste tijd, zowel bij nieuw bouw als bij herstelwerkzaamheden en verbouwingen, hand over hand toe. Tot nu toe heeft het college van B. en W. veel door de vingers gezien, maar thans heeft het moeten beslui ten om dc clementie te laten varen en voortaan zeer streng tegen ontdui kingen van deze verordening op te treden. Men heeft ingezien, dat een bepaal de mate van soepelheid het euvel in de hand werkt en leidt tot rechtson zekerheid, welke nadelig kan worden voor de burgerij. Nu de laatste tijd in een aantal gevallen de brutaliteit, waarmede de overtredingen werden begaan, het toppunt bereikte, werd besloten dc dienst van Gemeente werken te instrueren in het vervolg strenger op te treden. Dit kan tot ge volg hebben, dat het in strijd met de verordening gebouwde moet worden afgebroken, hetgeen niet alleen zeer onaangenaam is voor de betrokke nen, maar ook aanzienlijk tijd- en geldverlies met zich meebrengt. Het Godschalk-tehuis in Oostende werd in 1925 in gebruik genomen. Het werd gesticht door een .dame, wier vader een levendige belangstel ling had voor de zee. Die vader had hoewel hij een kind van rijke ou ders was in zijn jeugd als matroos de wereldzeeën bevaren en zijn doch ter meende haar vader niet beter te kunnen eren dan door het oprichten van een tehuis voor oude zeelieden en rs. Burgemeester mr, B. Kolff noemde het in zijn korte toespraak tot de Belgische gasten, .een vreugde vis sers en zeelieden te mogen begroe ten. Er zijn verscheidene trekken van overeenkomst tussen Vlissin gen en Oostende, maar de meest sprekende daarvan is toch wel, dat beide steden geïntresseerd zijn in de zeevaart en in de visserij. Daarnaast is er nog de vestiging van het Bel gisch Loodswezen in Vlissingen, waardoor nauwe banden met Oost ende zijn ontstaan. Die nauwe banden zijn ook vrucht dragend geweest vpor het groeien van, wederzijdse waardering. In Vlis singen wil men dit alles ook zien te gen de achtergrond van de nauwere samenwerking, waarnaar België en Nederland zowel economisch alp cul tureel streven. Vlissingen wil alles doen om daartoe bij te dragen, zo be sloot de burgemeester. Nadat de heer Leon Schiets het dagelijks bestuur van Vlissingen had bedankt, vertelde de heer A. Outrijve enige bijzonderheden over het God schalk-tehuis. De heer F. Lauwe- reijns verwelkomde de gasten na mens het Belgisch Loodswezen en dankte ook het gemeentebestuur voor de ontvangst. Vervolgens werd kof fie geserveerd en bezichtigden de be zoekers de oude schildérijen en ande re voorwerpen, die in het stadhuis de herinnering levendig houden aan de vroegere glorie van de stad. Ver melden we nog, dat bij de ontvangst ook tegenwoordig waren de Belgi sche consul, de heer J. E. Boonstra en mevrouw van Berge, bestuurster van het Goldschalk-tehuis. De bezoekers hebben na de ont vangst een rondrit over Walcheren gemaakt. HET MES IN DE JUL1ANABOOM Maar ook volwassenen maken zich schuldig aan vandalisme en ontsiering van de stad. Veelbelovende Middelburgse knapen maakten enige tijd geleden de lucht roosters onder de vloeren van de school aan de Verwerüstraat kapot en stookten in één der aldus ontstane gaten een vuurtje. Dit „fikkie" leidde tot een begin van brand, zodat de brandweer er aan te pas moest komen om te voorkomen, dat het schoolgebouw veranderd werd in een rokende ruïne. Dit is één der honderden gevallen van baldadigheid en vernielzucht, die de laatste tijd in Middelburg aan het licht zijn gekomen en waartegen, zoals in ons blad van gisteren reeds vermeld, voortaan strenger zal worden opge treden. Vooral de jonge beplantingen in de stad, waarop men juist trots en zuinig moet zijn moeten het her haaldelijk ontgelden en het is vooral de jeugd, die zich aan de vernielin gen schuldig maakt. Jonge boompjes op de bolwerken en in de buitenwij ken worden afgebroken, afrasterin gen vernield, heesters verknoeid doordat door de beplanting wordt ge lopen en zelfs, worden onder toezicht van de ouders bloemen geplukt. Van de Julianaboom werd 28 cm2 bast afgesneden, banken worden bescha digd en een bewoner van het Smids- bolwerk bleek een vlierstruik voor zijn woning gedeeltelijk te hebben vernield om een betere doorkijk te hebben. Meisjes van de Chr. Land- bouwhuishoudschool vertrapten het gras van het Noordbolwerk, H.B.S.- ers maakten korte metten met de af rasteringen van het St. Jorisplant- soen en de jeugd uit het Bagijnhof beschadigde 's avonds jonge boompjes in de Molenwaterkwekerij. De ligus terhaag bij de school aan de De Ruij- terstraat werd voor 90 c/r, vernield en populieren werden afgebroken. In de nieuwe banken van het Damplant- soen werd het mes gezet en er wordt '.laar regelmatig over de gazons en door de beplanting gelopen, zelfs door padvindsters. Langs de Penning- hoeksingel werd een haagje vertrapt door visjesvangers en luizenzoekers. Bewoners van de Griffioen deponeer den tuinvuil zonder gewetensbezwa ren in de fraaie groenstrook. Deze trieste opsomming, die wel diep be schamend is voor de Middelburgers, zou nog aanmerkelijk uitgebreid kun nen worden. BESTRATING WORDT OPGEBROKEN. Maar ook andere gemeentelijke eigendommen zijn niet veilig voor de vandalen. Zo zijn de vismijntafels op de Vismarkt grotendeels door het publiek gesloopt en de jeugd beklimt herhaaldelijk het dak, waardoor lek kages ontstaan. Bestratingen wor- Meer Ambonezen. ARRIVEREN ZATERDAG A.S. Zaterdag a.s. zal met de Kota In- ten wederom een aantal Ambonezen arriveren. Ten dele zullen zij in Zee land worden gehuisvest. Te Kerkwer- ve op Schouwen en Duiveland wor den 12 grote gezinnen gehuisvest, terwijl op Walcheren in Koudekerke 20 Ambonese gezinnen komen, in Grijpskcrkc 22 gezinnen en in Seroos- kerke 80 ongehuwden. Zaterdag j.l. arriveerden in Bree- dorpe en Noordwelle (Schouwen en Duiveland), 16 grote gezinnen. In totaal zulen na aankomst van de bovengenoemde groepen, ruim 1000 Ambonezen in Zeeland vertoe ven. de zuinigste, de beste! BEIAARD CONCERT. Zaterdagavond van 89 uur zal liet vierde zómeravondconcert op het carillon van het Veerse njadhuis wor den gegeven door de beiaardier Jan Kwist. Op zijn programma staat: 1. Suite in C, Purcell; a. Gavotte; b. Menuet; c. Rigaudon; d. Entrée; e. Marche; 2. Drie liederen van Schubert; a. Mor- gengruss; b. Das Wandern; c. Der Lindenbaum; 3. Preludium en Fuga, J. S. Bach; 4. Peer Gynt, suite no. 1, Gieg; a. Morgenstimmung; b. Ases Tod; c. Anitra's Tanz; d. In der halle des Bergkönings; 5. Drie liederen van Path, van Rennes; a. Wees ge groet volschone lentetijd; b. Enge lenwacht; c. Het Angelus; 6. Thema met variaties, Staf Na*#. FRUITMOTJE EN BLADROLLER WEER ACTIEF De Waarschuwingsdienst van de Kring Zeeland der N.F.O. deelde aan de fruitkwekers mee, dat in dé laat ste tijd fruitmotje en bladroller weer actief zijn geworden. Daarom wordt aangeraden om tegen beide plagen een bespuiting uit te voeren vóór 27 Juni a.s. Tegen het fruitmotje zijn Loodar- senaat, Parathion en DDT werkzaam. Daar tegen de bladroller alleen Pa rathion en DDT werkzaam zijn, wordt aangeraden om op die bedrijven, waar men beide plagen gecombineerd wil bestrijden, één van beide laatst genoemde middelen te verspuiten. Let op, dat door het gebruik van DDT een ernstige spint-vermeerde ring in de hand kan worden gewerkt. Burgemeester-secretaris van Poortvliet jubileert. Op 1 Juli a.s. hoopt de heer B. J. van Oeveren, burgemeester-secreta ris van Poortvliet zijn 40-jarig jubi leum als gemeentesecretaris te vie ren. De heer van Oeveren, die 4 De cember 1886 werd geboren, genoot zijn opleiding te Bminisse. Hij werd met ingang van 1 Mei 1911 benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Bar- neveld. Op 1 Juli 1911 volgde zijn benoeming tot secretaris van Bruinis- se, tevens ambtenaar van de burger lijke stand. Kort daarop werd hij ook benoemd tot secretaris-ontvanger van het burgerlijk armbestuur. Deze functies bekleedde hij tot 1 Juni '39, toen hij burgemeester-secretaris van Poortvliet werd. De heer van Oeveren bekleedde en bekleedt nog in tal van organisaties betekenisvolle functies. Was hij te Bruinisse vele jaren pres.kerkvoogd der Ned. Herv. kerk, ook in Poort vliet was hij enige jaren secretaris van de kerkvoogdij en momenteel is hij nog notabele. Voorts is hij voor zitter van het Groene Kruis. Bij de oprichting der afdeling Zeeland der Vereniging van Kerkvoogdijen in '33 werd hij gekozen tot secretaris en dat college verkoos hem in 1946 tot hoofdbestuurslid dier vereniging. Kort geleden is hij benoemd tot lid der provinciale kerkvoogdij, commissie Zeeland. Het ligt in het voornemen van de gemeenteraad om de heer van Oeve ren in een bijzondere vergadering op 2 Juli as. om 10.30 uur te huldi gen. Des namiddags zal de familie van Oeveren recipiëren. Inwoner uit Axel in België omgekomen. Bh" het rooien van bomen voor een Axels e houtfirma bij Bergen in Bel gië zijn de 35-jarige C. van Bende- gem en de 24-jarige J. de Brouwer, beiden afkomstig uit Axel, door een vallende boom getroffen. Van Ben- degem liep zulke zware verwondin gen op, dat hij later is overleden. Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. De toestand van De Brou wer is thans redelijk en er is geen j levensgevaar aanwezig. den kalmweg opgebroken, straatste nen, die worden misbruikt om op hengelstokken te leggen, etc, worden na gebruik in het yvater gesmeten. Overal in de stad worden ruiten stuk gegooid, verkeersborden worden ont vreemd, reddingskastjes vernield en óe inhoud gestolen, reddlnghaken in het water gedeponeerd. Aan de zweminrichting werd de afgelopen winter omvangrijke schade toege bracht, het meubilair van het Gym nasium is een object voor de snij- en kraswoede der leerlingen, scholen en gymnastieklokalen staan vrijwel voortdurend bloot aan vandalisme. En zo kan men doorgaan. Vele volwassen Inwoners storten bovendien vuil op de open plaatsen in de stad en in de grachten. In de buitenwijken worden de sloten diver se malen als stortplaats gebruikt, waardoor de afwatering van aan grenzende pércelen wordt belemmerd en kweekplaatsen van ongedierte, zoals ratten, worden geschapen. De politie heeft thans opdracht ontvan gen om strenger toe te zien en zon der aarzeling proces-verbaal op te maken tegen degenen, die óp deze wijze hun eigen stad ontsieren. Caisson voor sluitgat van de Braakman. Voor de dichting van het sluitgat In de Braakman is aldaar een cais son aangekomen. De caisson, waar van een aantal werd gebruikt voor de dichting der djjkgaten op Walche ren, was afkomstig uit dc Briclso Maas, waar het gevaarte bh de af damming van dit water heert dienst gedaan. De 40 meter lange caisson werd gesleept door twee sleepboten, terwijl eveneens twee sleepboten het gevaarte van achteren „in het goede spoor'" hielden. Toelatingsexamen Lyceum te Zierikzee. Voor het toelatingsexamen van het Openbaar Lyceum slaagden te Zierikzee: C. Lqbaart, G. de Moor, C. Slieker te Brouwershaven; H. C. V. d. Knaap, A. B. Kostense. J. L. Yzelenberg te Bruinisse, M. M. v. d. Stolpe te Ellemeet, E. C. Hanse, M. van Langeraad S. Verhage te Kerk wede, C. A. Viergever te Noord- gouwe J. Schietekatte te Nieuwer- kerk, M. Bom te Ouwerkerk, J. L. Hanse, M. N. Felius, M. E. Steur, W. P. de Vrieze, A. J. Boot te Haamstede, G. M. H. Stolte te Re- nesse. C. Berrevoets, J. P. Canters, P. A. Constandse, J. A. de Graag, J. M. L. v. d. Kasteele, A. J. Klaas- sen, T. L. Koning, D. Lucas, E. E. C. Lugt, G. B. Moermond, A. P. M. Murk, J. J. Rotte, R. A. Siebrecht, C. A. van Sluis, J. v. d. Sluijs, M. J. H. Steendam, L. J. Versteeg, P. A. Vos, allen te Zierikzee. Er werden vijf candidaten afge wezen. DE SCHELDE-COUPE. De door de R.B.S.C. te Gent op de Schelde bij Terneuzen georganiseer de internationale zeilwedstrijden om de Schelde-coupe, werd gewonnen door de heer A. Brasseur te Gent. Advertentie De bouwactiviteit in Zeeland Aan de maandelijkse publicatie, welke het departement van weder opbouw uitgeeft, ontlenen wij, dat in Maart 1951 de provincie Zeeland het aantal nieuw gebouwde woningen met 140 zag vermeerderen, waardoor het totaal aantal nieuwe woningen over 1951 op 370 kwam. Er waren op 1 April 1951 nog 1100 woningen in uitvoe ring. Tn Maart 1951 kwamen in Zee land 2 duplexwoningen gereed en er waren nog 49 van deze woningen in uitvoering. Totaal bezat Zeeland op 1 April 1951 slechts 190 duplexwo ningen. Sinds de bevrijding werden tot en met 30 April 1951 gebouwd 190 complete boerderijen en 236 ge deelten van boerderijen. In het eer ste kwartaal 1951 bedroeg de gemid delde bouwprijs van een woningwet woning in Zeeland 7850. Tenslotte werd in dat kwartaal voor Zeeland nog goedgekeurd de nieuwbouw, herbouw of uitbreiding van bedrijfsgebouwen tot een totaal 1,1 millioen gulden. Sigarettenpapier gesmokkeld. De ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen te Nieuw Namen, heb ben een inwoner uit Vlissingen aan gehouden, die 1000 boekjes sigaret tenpapier met een waarde van onge veer 120.trachtte in te voeren uit België. De boekjes werden in be slag genomen. Na betaling van een geldboete kon de Vlissinger zijn weg vervolgen. Een inwoonster uit Kieldreeht raak te wegens poging tot frauduleuze in voer 10 k.g. roomboter kwijt met een waarde van 50.Ook zij kon na het betalen van een geldboete haar weg vervolgen. ZEEKTENKOSTENREGELING PROV. PERSONEEL. Ged. Staten stellen de Provinciale Staten voor een tijdelijke ziektenkos- tenregeling voor het provinciaal per soneel vast te stellen, waarbij een ambtenaar aanspraak heeft op ver- k) goeding van de helft van de kosten voor geneeskundige verzorgi een maximumbedrag van 5' Ongewenste gasten in IJzendijke. Na in de gemeente IJzendijke lang durig gastvrijheid te hebben geno ten zijn dezer dagen een drietal 1 woonwagen-gezinnen vertrokken, j waaronder een zekere familie R.-M. De toestand van de standplaats was na het vertrek onbeschrijfelijlc. Be- halve een auto-carosserie lieten de „gasten" achter: een oude fiets, ban den.. blikken, carton en andere afval. Niet alleen rommel hebben de auto- bezittende heren voor de gemeente achtergelaten, maar ook nog reke ningen voor geneeskundige hulp. Het in de nabijheid gelegen plant soen werd verontreinigd en. bescha digd1. Men vraagt' zich af of voor deze lieden de normale wetten van orde en fatsoen niet bestaan of :van ho gerhand tegen 'deze zwervers geen maatregelen getroffen dienen te wor den. Jaarlijks concours. Zaterdag zal te Hoek het jaarlijk se zangconcours gehouden worden van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt". De meer dan 800 zangers en zan geressen leden van 24 verenigin gen zullen dit jaar ontvangen worden door de zangvereniging Crescendo. Een vreedzame strijd zal aangebonden worden op het terrein van de familie de Feijter bij het Maurits fort. 's Morgens te 10 uur zal het bonds- bestuur officieel in het stadhuis wor den ontvangen door het ere-comité, waarvan burgemeester A. F. Hans- sens te Hoek voorzitter is. Om half elf zingen dan de koren gezamenlijk het bondslied onder lei ding van de heer Jan Kousemaker. In optocht met de muziekvereniging E.N.Z.K. voorop gaat men tenslotte naar het feestterrein. De eigenlijke wedstrijden beginnen om elf uur. Ieder koor krijgt twee nummer en één zelfgekozen num- nummer, en één zelfgekozen num mer. De jury zal bestaan uit de he ren I. J. Olman te Den Haag en O. van Hemel te Hilversum. De deelne- i mende koren zijn verdeeld in vijf af- delingen namelijk een 3e, een 2e, een le afdeling, een afdeling uitmuntend heid en een ere-afdeling. Iedere deel nemende vereniging ontvangt ccn herineritigsmedaille. Voor de prijs winnaars zijn medailles beschikbaar gesteld door H. M. de Koningin, door de Commissaris der Koningin door het gemeentebestuur van Hoek, door mr. J. A. van Tienhoven, oud-burge meester van Hoek, door de Oranje vereniging te Hoek en door de Zeeuwse Zangersbond. Bovendien is er natuurlijk nog de wisselbeker, die verworven zal wor den door de vereniging, welke de meeste punten behaalt. Thans is de ze beker in hét bezit van Crescendo te Hoek. Ij de pauze zal het kinderkoor uit Axel enkele liedjes laten horen. Na afloop van het concours zal een con cert gegeven worden door de fanfa re „Koninklijke Harmonie" uit Bier vliet, onder leiding van de heer J. Anthonisse. Lening „Vrederust" van 300.000. De Vereniging tot Christelijke ver zorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland (Stichting „Vrederust", Bergen op Zoom) heeft het Provin ciale Bestuur verzocht om een geld lening van 300.000.-— voor de uit breiding van gebouwen of, zo dit op overwegende bezwaren mocht stui ten, om de rente en aflossing van een door de Vereniging aan te gane geld lening van 300.000 van provincie- wege te garanderen. Ged. Staten stellen voor dit verzoek in te willi gen. Aangezien de mogelijkheid ech ter niet is uitgesloten dat de provin cie er niet in slaagt om het benodig de kapitaal door lening te verkrijgen en de Vereniging daarentegen wel, stellen Ged. Staten de Provinciale Staten voor, een zodanig besluit te nemen, dat zow^l voor het ene als voor het andera daal kan strekken. Als ZOMER ATTRACTIE geven wij met ingang van ZATERDAG 23 JUNI t/m ZATERDAG 30 JUNI 15'/o korting op al onze goederen, (uitgezonderd merkartike len met voorgeschreven verkoopprijs als Falcon, Tweka, Novana, enz. en schoenen) Profiteert van dit buitenkansje Gedurende één week 15% korting op alle DAMESJAPONNEN DAMESMANTELS HERENCOSTUUMS DEMI-SAISONS REGENKLEDING KINDERKLEDING DAMES- en HEREN MODEARTIKELEN enz. enz. alles uitsluitend van de bekende ESDERS" KWAUTEIT en PASVORM LANGE NOORDSTRAAT 8-10- MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2