NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN WALCHEREN Minister van Binnenlandse Zaken naar Zeeland. OUDERDOMSVOORZIENING EN KINDERBI B! AG BESPROKEN VFXDT0CHT TEGEN VANDALEN IN MIDQFJRITRn HARD NODIG „Johan van Oldenbarnevelt" weer in Amsterdam Kolenprijzen kunnen niet verlaagd worden DONDERDAG 21 JUNI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 Hij profiteerde van gestolen geld. Voor de kinderrechter te Middel burg stond wegens heling terecht de 39-jarige opperman M. M. A. uit Krabbendyke, die had gezien, dat een 14-jarige jongen een bankbiljet van 25,— in zyn handen had. A. had toen gezegd hem het biljet te geven in ruil voor een postduif met eigen- domsbewys. De jongen had dit ge daan en kreeg er nog 12 spqkers by. Ook had de jongen vervolgens nog snoep en andere artikelen gekocht en deze aan A. afgegeven. De politie kwam er achter, dat hy geld had weggenomen bq een com- mlssionnair, die loonzakjes op zyn bureau had klaargelegd. Hoewel A. het vreemd vond, dat deze jongen zo veel geld op zak had, greep hy toch de kans om hem de 25,— afhandig te maken. Meer dan de helft van de 25,— had verdachte uitgegeven aan sigaretten en drank A. werd wegens schuldheling veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Ruitersport en paardenshow Zoals wy reeds meedeelden, zullen door dc landeiyke ryverenigingen in Zeeland op 7 Juli de provinciale kam pioenschappen te Kortgene georgani seerd worden. Door de bond van Noord-Bevelandse fokkers wordt op diezelfde dag een folcdag georganiseerd. Paardenlief hebbers zullen dus hun hart kunnen ophalen. De rubrieken waarin gekeurd zal worden, zyn: a) jonge hengstveulens, b) oudere hengstveulens, c) jonge merricvculens, d) oudere merrieveu- lens, e) eenjarige merries, f) twee jarige merries, g) merries met af stammelingen, n) twee spannen mer ries. De bekroonde dieron uit al deze ru brieken zullen 'h middags getoond worden. Als byzondere attractie zal dan ook rondgeleid woi-den de Nati onale kampioenhengst, Nico van de Heibloem, met een keur van afstam melingen. Vlissingen Jaarvergadering „Goed Wonen" te Vlissingen. De woningbouwvereniging „Goed Wonen" te Vlissingen hield haar jaarvergadering in het Concertge bouw. De voorzitter, de heer A. C. van de Velde .deelde in zyn openings woord mede, dat de pogingen om te komen tot nieuwbouw geen resulta ten hebben gehad. Door de moeilijkheden om aan ka pitaal te komen tegen een door het gemeentebestuur te garanderen ren tevoet', is het tot heden niet mogeiyk, tot verwezenlijking van een bouw plan te komen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de completering van de douchecellen in de nieuwe wy- ken door aanleg van een geyser met toebehoren een groot succes is ge worden. daar 150 bewoners op de voorwaarde van 50 cent per week zyn ingegaan. Door de styging der prqzen is het echter niet mogelijk meer bewoners tegen deze prijs aan een douche-in stallatie te helpen. De voorzitter drukte er zijn spijt over uit. dat van een vergoeding van de naschade der inundatie nog niets bekend is. De kosten hiervan zyn van dien aard, dat het gewone onderhoud der woningen hieronder lqdt. De aan dacht der autoriteiten wordt echter voortdurend op deze noodtoestand gevestigd. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. D. Kemeling, L. J. Flo- russe en G. van Oorschot herkozen. Bij de rondvraag werd door een der leden gewezen op net belang van het instellen van wijkcommissies, daar hierdoor meer contact komt tussen bestuur en bewoners. Op een desbe treffende vraag deelde ae voorzitter mede, dat de brandgangen in de z.g.n. witte wijk van een tegelpad zullen worden voorzien. EEN SPEELTUIN IN DE OUDE STAD. Een comité van bewoners uit de oude stad te Vlissingen kwam dezer dagen byeen om te komen tot op richting van een speeltuin. Het re sultaat was, dat uit dat comité een voorlopig bestuur werd gekozen be staande uit de heren: Th. v. Zutphen, voorzitter, C. J. Vader, secretaris, L. Goedbloed, penningmeester, F. Da- vidse en J, Groenenberg, bestuursle den. Deze commissie hield een in formele vergadering, waartoe uitge nodigd was het bestuur der Vlissing- se speeltuinvereniging. Bij monde van haar voorzitter, de heer D. Heyboer, werden alle mogelijke inlichtingen gegeven en de volle njedewerking toegezegd. Er zal zo spoedig moge lijk een oprichtingsvergadering uit geschreven worden waartoe alle be woners van de oude stad zullen wor den uitgenodigd. CONCERT „ONS GENOEGEN". Zaterdagavond zal de Kon. Harmo nie „Ons Genoegen", onder leiding van de heer P. de Rooij in het Bella- mypark te Vlissingen concerteren. Het programma is als volgt samen gesteld: 1. Over de Top, mars, H. J. Crosby; 2. Morgenrood, ouverture, A. Dreissen; 3. Ballet uit de opera Faust Ch. Gounod; 4. Parade in *t sprook jeswoud, P. Noack en A. Dreissen 5. Finlandia, symphonisch gedicht^ Jean Sibelius, arr. A. Dreissen; 6. Gammatique, mars, G. Boudin; 7. Classical memoires, Selection stan dard Favourites, M. Ewing; 8. Coque- licots et Bleuets, Wals, A. Govaert; 9. Colonel Bogey on Parade, mars fantasia, K. J. Alford. Biggekerke NIEUWE KASSIER BOERENLEENBANK. Tot kassier van de Boerenleenbank te Biggekerke is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd de heer F. de Wolf te Biggekerke. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 19 Juni: Ward van Londen: Tarva van Trapani; Santa Lucia van Zeebrugge; Ionian Explorer van Helsinki; 20 Juni: Else Basse van Steinkjer. Gepasseerd r.aar Antwerpen 19 Juni: Laagkerk van Marseille: Meike van Opor to; Maraat V van Queensborough; Sam- bre van Parijs; 22 Juni: Maria Theresia van Acto Crange; Orion van Alexandrië; Barbara van zee naar Gent. Vlissingen vertrokken 19 Juni: Dagny naar Huil; Neste naar Constanza; Tarva naar Noorwegen; Ward naar Hamburg; 20 Juni: Santa Lucia naar Antwerpen. Gepasseerd van Antwerpen 19 Juni: Alphard naar Botterdam; Oranjefontein naar Amsterdam; Arusa naar Stockholm van Gent; Strype naar Rotterdam; Co rona naar Malmö van Gent. Bernard V naar Huil; Oranje naar Botterdam; Vic tory naar Rotterdam; 20 Juni: Hebe No bel naar Fullham; Coolhaven naar Ca sablanca; Katwijk naar Casablanca van Sluiskil. RAAD ZOUTELANDE Aan aanleg tegelpaden wordt medegewerkt. De gemeenteraad van Zoutelande kwam onder -oorzitterschap van bur- femeester D. Kodde ln vergadering ijeen. De raad besloot 36 m2 grona aan te kopen voor 2,75 per m2 van de heer J. Wouters ter verbre ding van de Molenweg. Ook werd besloten aan de leerlin- gen, die de Chr. Landbouwschool te 'ostkapelle bezoeken een subsidie van 15 's jaars per leerling toe te kennen. Het huishoudeiyk reglement van de stchting Gemeenschappelijk Belang werd met algemene stemmen goedgekeurd. Besloten werd medewerking te verlenen om een tegelpad aan te leggen over de rug van de duinen vanaf de Distel tot aan het Duin straatje en een tegelpad vanaf Zant- vlucht tot aan de Rode Leeuw. De kosten van de aankoop van de tegels zullen door V.V.V. aan de gemeente worden vergoed. De gemeente zal de aanlegkosten betalen. Het presentie- feld voor de raadsleden werd ge- racht op 5. De eindstemming over de kampeerverordening werd aangehouden tot de volgende verga dering, evenals een verzoek van de Oranjevereniging om de ringryderq ook aan de openbare weg te mogen houden en een verzoek van de mu ziekvereniging om rondwandelingen te maken. De verhoging van de hef fing op de keurlonen volgens voor stel der gemeente Vlissingen, werd goedgekeurd. Bij de rondvraag vroegen de he ren J. Wisse en P. de Visser naar het uimen van het onkruid langs de wegbermen. De heer- G. Gabriël- se vroeg of er reeds geïnformeerd was naar het voorlopige parkeer terrein 'en Westen van de golfbre ker. De voorzitter antwoordde, dat er nog niet met de eigenaar over was onderhandeld. Op een vraag van de heer J. Riemens antwoordde de voorzitter, dat de plannen voor rio lering van de Duinweg in handen gegeven zijn van Bouw-, en Woning toezicht. Middelburg VER. TOT INSTANDHOUDING VAN OUDE GEBOUWEN. In de Woensdag in hotel 't Raedt- huys te Middelburg gehouden verga dering van de Vereniging tot Instand houding van Oude Gebouwen, heeft de voorzitter, mr. A. J. van der Weel, het onlangs overleden bestuurs lid. de heer J. A. van Doorninck, herdacht, die gedurende vele jaren een trouw en zeer actief lid was. Uit de jaarverslagen van de secre taris-penningmeester, dr. W. S. Un- fer, bleek, dat de tijdsomstandighe- en de werkzaamheden der vereni ging ernstig belemmeren en voor de gemeente o.m. een beletsel zyn om voort te gaan met de restauratie van de gebouwen in de Kuiperspoort. De vereniging overweegt maatregelen tot behoud en herstel van de stoep hekken. De vereniging besloot het boekjaar met een kassaldo van 3942,10. De aftredende bestuursleden, mr. A. J. van der Weel, J. H. KI aren- beek en ir. A. Rothuizen, werden bij acclamatie herkozen. In de vacatu re J. A. van Doorninck werd, even eens by acclamatie, gekozen mr. dr. N. Bolkestein. Aan het slot der vergadering dankte mevr. van. Doorninck voor de jegens haar overleden echtgenoot be toonde waardering. Na de vergadering werd een ex cursie gemaakt naar de steenhou werswerkplaats van de Stadhuisres tauratie. welke werd geleid door de architect, de heer M. J. J. van Be- veren. UITREIKING PRIJZEN WINKELWEEK. In de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg werden gisteravond door de voorzitter van Middelburgs Winkelcentrum, de heer A. P. van de Kame- de prijzen uitgereikt, aan degenen, die ~.r juist antwoord in zonden voor de étalagewedstryden. Aangezien er vele goede inzendingen waren, moest om de prqzen geloot worden. De hoofdprijzen vielen ten deel aan: mej. D. Witte, 100; W. v. d. Broeke, 75 en M. Lafeber 50. Prijzen van 25 gingen naar mevr. Hoeksema-van Wezel, mej. H. E. de Pagter, S. Schouten en N. Wil- tenburg. De heer A. P. v. d. Kamer, die de prijzen in waardebonnen uitreikte sprak de hoop uit, dat er volgend jaar nog meer straten aan zouden deelnemen. DE NIEUWE LAGERE SCHOOL OP 'T ZAND. Met de bouw van de tweede semi- permanente lagere school op 't Zand te Middelburg worden thans goede vorderingen gemaakt. Woensdag wapperde de driekleur op liet ten dele voltooide gebouw: men is nu aan de afwerking van het dak be gonnen. Vogels bouwden nest op veiligheidsklep. Vogels broeden dikwyis op zeer merkwaardige plaatsen. Dit onder vonden de monteurs, die thans bezig zijn de kraan der R.T.M. na te zien en te repareren. Er werd n.l. een mus- sennest ontdekt op de veiligheidsklep van de stoomketel en om deze plaats te bereiken, moet de vogel (een mus) door de nauwciyks 2 c.m. wydo en 40 c.m. lange ultlaatpyp kruipen! Toen net neBt werd ontdekt lagen er drie eitjes in. Inmiddels zyn dit drie jonge musjes geworden en de oude mus moet om zyn Jongen te voeren, dagelijks vele malen door de ze lange nauwe opening kruipen, want een andere uit of ingang is er niet. OVERSTAPREGELING S.B.M. De nieuwe overstaprcgeling van de S.B.M. in West Zeeuwsch-vlaande- ren, die allerwege misnoegen had verwekt, is ingetrokken. Op de ver schillende trajecten van dc S.B.M. kan men thans weer één kaartje krygen en de enig» veranderingen, die het reizend publiek bemerkt zijn de kniptangei. en de conductrices. Dc S.B.M. heeft het buspubliek een dienst bewezen! Nu nog retourtjes, evenals elders ln ons land. Moeilijk is dat niet, want we hebben gezien dat de nieuwe kaartjes hierop berekend zyn. Eén knipje met de tang meer in de retourkolom en de zaak is voor mekaar. - DE SCHONE WAARDIN. Nu ook de houten opziebterswoning op de dijk by de Zuid-Watering te Ritthem is verkocht en afgebroken. :s elke herinnering aan de vroegere „Schone Waardin" verdwenen. Vroe ger was op Walcheren het ruime ste nen gebouw met zyn veranda alge meen bekend. Eenmaal was het een druk bezochte uitspanning. Later diende het slechts voor opzichterswo ning, tot dat het tijdens de laatste oorlog op bevel van de bezetters in. de zomer van 1944 werd afgebroken. Zover bekend bestaan er geen plan nen een nieuw gebouw te doen ver rijzen. - ZEEUWSE BESTUURSAMBTE NAREN NAAR DUITSLAND. Op 4 Juli zal een veertigtal bur gemeesters, directeuren van gemeen tewerken, waterstaats- en water schapautoriteiten uit de provincies Noord-Brabant, Limburg en Zeeland per autobus een trip ondernemen naar Wulfrath, 20 kilometer achter Du8seldorf Zij zullen daar een be zoek brengen aan de Rheinischen Kalksteinweike, welke de grondstof levert van het „speciaal" koud-as- faltbeton, waarmee ook in Nederland proeven worden genomen bij de we genaanleg. MOLENWATER-CONCERT. Vrijdagavond geeft het Chr. Mu ziekgezelschap O.N.D.A. een concert op het Molenwater te Middelburg. Het programma luidt als volgt: Ko raal; 1. ilarche du Heros; 2. a. Die Elire Gottes aus der Natur; b. Ich bete an die Macht der Liebe; 3^ Para phrase over Harre meine Seele; 4. Mignonnette-ouverture: 5. Le Frin- gant, mars; pauze; 6. Officer of the Day; 7. Folie Brlse, wals; 8. La petite duchesse; 9. Cafouillette, wals; 10. San Lorenzo, mars. Bq ongunstig weer wordt dit concert uitgesteld tot Maandagavond a.s. ONTSPANNING VOOR AMBONEZEN. Het college var. B. W. zal Vrq- dagavond tqdens een bqeenkomst in het stadhuis aan de Markt een comi té installeren, da; ten doel heeft de in Middelburg verblqvende Ambone zen ontspanning te bieden. Gapinge ONGEVAL. Het 11-jarig dochtertje van de heer C. Melis te Gapinge had bq het sme ren van haar fiets het ongeluk met haar vingers tussen ketting en ket- tingwiel te geraken. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Ver moedelijk zal zq een vingertje moe ten missen. De Rode Kruis-cpllecte bracht te Ritthem op 162,75. Tweedaags bezoek ter bestudering van actuele vraagstukken. De minister van Binnenlandse Za ken zal morgen en overmorgen een bezoek brengen aan een gedeelte van Zeeland- Dit bezoek houdt ondermeer verband met de plannen tot wyziging van gemeentegrenzen. Dc minister arriveert morgenoch tend om 10.45 uur ln Krulnlngen, vanwaar hij overvaart naar Perkpol- der. Van 11.30 tot 12 uur vertoeft hy in Hulst en van 12.05 tot 12.30 uur ln St. Jansteen. De reis wordt daarna via Koewacht. Axel. Sluiskil. Philip pine, IJzendijkc, Schoondijke, Oost burg en Zuidzande voortgezet naar Cadzand. waar om 2 uur ln ..De Blanke Top" geluncht wordt. Om 3.30 uur vertrekt de minister uit Cadzand om zich vla Oostburg en Schoondyko naar Bresken s te bege ven. aan welke gemeenten hy een kort bezoek brengt Met de boot van 16.25 uur uit Bres- kens wordt overgevaren naar Vlissin gen en om 5 uur hoopt de minister ln Middelburg aan te komen. In de Zeeuwse hoofdstad zal hij een bezoek brengen aan de Abdyge- bouwen. Om 6 uur begint een diner, gevolgd door een bespreking, ten huize van de Commissaris der Koningin. Zaterdagmorgen om 9 uur wordt de minister ontvangen op het stad huis te Middelburg. Om 10 uur brengt hy een bezoek aan Koudekerke en Vlissingen in verband met de plan nen tot grenswqzigingen. Tenslotte biedt het gemeentebestuur van Vlis singen om 1 uur een lunch aan. waarna de minister de terugreis aan vaardt. TWEEDE KAMER. Wetsontwerp toezicht pleegkinderen aanvaard. De Tweede Kamer heelt gisteren gestemd over enige amendementen op 't wetsontwerp toezicht pleegkinderen. 3Iet 4-4 (R.V.P., V.\ J)., A.R. en K.N.P.) tegen 37 stemmen IP.v.dA, CJP.Nn C.H. en 8.G.) werd aangenomen het amendement van dc heer De Haas (K.V.P.) om te bepalen, dat een on derzoek door de voogdUraad in het pleeggezin of inrichting, waarin het kind wordt verzorgd en opgevoed niet plaats vindt, lenzy er een redelijk vermoe den bestaat, dat er in het pleeggezin of de Inrichting misstanden heersen of dreigen te ontstaan. Voorts werd met 51 tegen 31 stemmen een amendement van De Terp^tra aangenomen, waarbU de redactie van een der artikelen werd gewijzigd, waarna tenslotte het wetsontwerp z.h.s. werd aanvaard. Hierna maakte dc Kamer een begin -iet de algemene beraadslaging over een zestal ontwerpen tot wyziging van social wetten. verband met de huurverhoging cn voorts ter compensatie van de pry»- stijgingen. Verder verhoging van de inkomensgrenzen en uitkeringsbedra gen van ae noodwet ouderdomsvoor ziening, verhoging van de loongren- .en en dagloongrenzen in de ver schillende sociale verzekeringswet ten, tijdelqke bijslag op de invalldi- teitsrenten en wed uwen renten inge volge de invaliditeitswet en tydelii- ke bijslag op de renten ingevolge ae ongevallenwetten. By de beraadslagingen kwamen voornamelnk de kinderbysiagwetten en de noodwet ouderdomsvoorziening ter sirake. De heer den Born (Arb.) gaf te kennen, dat zijn fractie klnderby- slag aanvaardbaar acht, uit sociaal en zedelijk oogpunt gewenst en eco nomisch verantwoord vindt.. Wat de compensatie der prjjsstygingen be treft, kon hy zich niet geheel met BESCHAMENDE TOESTAND leder jaar wordt voor duizenden guldens moedwillig vernield. Het is droevig om het te moeten constateren, maar. het aantal vol slagen zir'oze vernielingen, welke vt'jwei dagelllks door de jeugd en -daas >ok wel door ouderen in Mid delburg worden gepleegd, is zo ont stellend groot geworden, dat het ttfdstlp is aangebroken om drastische maatregelen te nemen. Er dient hoog nodig een veldtocht te worden onder nomen tegen de vandalen, die zich zonder enige reden aan andermans eigendom v rijpen en daardoor de stad en dus ook de burgerfl zeer ern stige schade berokkenen. Een scha de, die jaariyks duizenden guldens beloopt, welke zoveel beter konden worden besteed KERKNIEUWS. Nieuwe Oeref. Kerk te Roosendaal. Op Donderdag 28 Juni as. hoopt de kerkeraad van de Gereformeerde kerk te Roosendaal, het nieuwe kerk gebouw aan de Ommegangstraat in gebruik te nemen. De leiding van de dienst berust bij de praeses, de heer W. Blokland, ter- wyi de vorige dominé. ds. J. van Mechelen uit Oostburg, die zeven jaar in Roosendaal heeft gestaan een toe spraak zal houden. De burgemeester van Roosendaal, evenais vele predikanten van de clas sis zqn uitgenodigd. Het fraaie kerkgebouw Öiedt plaats aan een 200 mensen en werd ontwor pen door architect Rothuqzen uit Middelburg. D. HERV. KERK. Bq de stemming voor ouderling en diaken der Ned. Herv. kerk te Kattendijke, werd gekozen tot ouder ling de heer J. Wisse Mz. en tot di aken de heer P. J. v. Waarde. VEEMARKT NAAR ROTTERDAM. Van Dins'dag 19 Juni 1951. Aanvoer in totaal 5121 dieren. Aangevoerd werden 1899 stuks rund vee (waarvan' naar schatting 1324 vette koeien en 575 gebruiksvee), 130 vette kalveren, 137 gras kalveren, 931 nuchtere kalveren, 998 varkens, 544 biggen, 177 paarden, 19 veulens, 51 schapen, 192 wei de lammeren, 43 bokken of geiten. Vette koeien prijs per kg. le kw. 280— 300, 2e kw. 250—280. 3e kw. 200—250. Vette kalveren prijs per kg. le kw. 250 —300, 2e kw. 240—260, 3e kw. 230—240. Prijs in ct. p. kg. cn gld. p. st. le 2e 3e 1c 2c 3e kwaliteit kwaliteit Graskalvcren 350 250 180 Nuchtere kalveren 50 45 42 Varkens L g. 186 182 176 Biggen 47 42 34 Sl.paarden 200 195 185 Schapen 120 100 80 Kalfkoeien 1060 825 750 Melkkoeien 1060 875 750 Vare koeien 720 620 570 Vaarzen 725 675 573 Pinken 525 475 400 VEILING ROTTERDAM. Van 19 Juni. Fruit: Aardbeien 0.54—1.06 per kg.; Rode bessen 0.45—0.53 per doosje. Kruisbessec, groen, 0.43 per kg.. Perziken 0.120.28 per stuk. Aardappelen, nieuw, grote 0.23—0.36; Andijvie 0.36—0.40; Bloemkool 0.11—0.31; Snijbonen 0.90—1.40; Stamprincessen 1.30 1.60; Tuinbonen 0.270.34; Komkom mers 0.230.32; Bospeen 0.31—0.68; Was- peen 0.56—0.65; Rabarber 5—8.60; Sjalot ten 0.15; Sla 4—7.60; Spinazie 0.26—0.32; Tomaten 0.61—0.92, alles per kg., bos of stuks. VEILING ST. ANNALAND. 20 Juni. Aardappelen: Eerstelingen, gewone 23, drielingen 21, kriel 23, aanvoer 5 ton. AARDAPPELVEILING TE THOLEN. Vae 19 Juni. Eerstelingen: gewone t 0,30; poters f 0.28; kriel f 0.30, alles per kg. Aanvoer: 6 ton. VEILING SCHERPENISSE. 20 Juni. Aardappelen, eerstelingen, gewone 30, drielingen 25, kriel 21, aanvoer 1100 kg. VEILING ZUID-BEVELAND. 20 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 40.50—41.60. Kleine veiling. Aardbeien A 63—77, id. B 45—64; Early Rivers 113—123; Kersen B cn C 33—72, Groenten Bloemkool B 1421; id. C en D 816; Komkommers 25—28; Krop sla 2.50—8; Doperwten 50—51; Peulen 100; Rabarber 16—17; Spinazie 47; Tuin- bopen 32—33; Postelein 43; Nieuwe aard appelen 31—35; idem drielingen 20—22; idem kriel 20—22; Wortelen 12—42; Ra dijs 350—5.50; Kroten 30. VISMIJN VERRE, 20 Juni. Export garnalen, aanvoer 1821 kg.. 92 —106. Schar, aanvoer 802 kg., 16—30. Bot, aanvoer 691 kg., 16—17. Schol, aan voer 401 kg.. 16—20. Middel tong, aan voer 1115 kg., 19—83. Rog. aanvoer 190 1623. Griet, aanvoer 2 kg, 71. VEILING KAPELLE. 20 Juni. Grote veiling: Madame Moutot 92— 93.30. Kruisbessen 39.30—50.30. Kleine veiling: Kersen: Early Rivers 12 —1.16. Vr. v. Spltshove 75—96; Vr. Witte 47. Aardbeien: Mad. Moutot 6064. Mad. Lafeber 45—65. Roem -van VTperen 5680. Peulen 90. Doperwten 5051. Tuinbonen 45. Sjalotten 3—9. Vroege aardappelen (grote) 30—35, drielingen 19 —26. Kriel 16. Kroten 26. Bospeen 45— 46. Bloemkool 1725. Salvia 850. Om de strategie, die by deze veld tocht moet worden toegepast, althans in grote lijnen te bepaien. belegde het college van B. n W. Woensdag avond in de Raadzaal een byecn- komst met afgevaardigden van alle buurtverenigingen, de hoofden van scholen, de commissaris v. politie, de directeur van gemeentewerken en anderen. De burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein, zeiue in zijn onenings- rede het treffend te vinden, óat, ter wijl enerzijds naarstig wordt gewerkt om de stad weer op te bouwen en weer schoon te piaken, anderzijds ve len uit gemakzucht, achteloosheid of boosaardige vernielzucht óntzettend veel kwaad doen aan het aspect van de stad. Ook het wegwerpen van afval op open terreinen is een groot euvel. Er werden tal van suggesties ge daan uit de vergadering om net kwaad tc bcstrqden en hoewei geen besluiten vielen, had de „stafbe spreking" aan de vooravond van dc veldtocht haar nut. Onderzoek naar brandjes nog gaande. Het m.s. „Johan van Oldenbarne- velt" van de maatschappij „Neder land" is in Amsterdam aangekomen, na een rondreis, die ruim twee-en-een halve maand heeft geduurd. De emi- grantenreis naar Australië', die ten gevolge van een aantal brandjes, die na het vertrek op 28 Maart uit Am sterdam, uitbraken, kapitein H. A. Broere noopten weer naar het Noord zeekanaal terug te keren, is tenslotte zonder enig incident verlopen. Twee extra stuurlieden en vyftien wachtslieden hadden constant voor de veiligheid van dc passagiers ge zorgd, terwql de politieambtenaren het onderzoek, dat door de officier van justitie te Amsterdam tijdens het oponthoud Ln het Noordzeekanaal was begonnen, voortzetten. Het onderzoek is nog niet geëin digd. De resultaten zuilen thans aan de Officier van Justitie worden voor gelegd. Aldus minister v. d. Brink in de Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft de begro ting van de Staatsmijnen behandeld, waarby het woord gevoerd werd door de heren Kramer (Arb.), Molenaar (V.V.D.), Van Santen (Comm.) en de Bruyn. In de middagvergadering sprak minister Van den Brink. Deze zeide o.a., dat hët achterbiyven van de productie der particuliere mynen bq die der Staatsmynen niet te wy- ten is aan inefficiënte bedryfsvoe- ring. Er zyn andere factoren, die worden genoemd in een rapport over deze zaak van de zyde van ae mynln- dustrieraad. Dit rapport zal de mi nister ter vertrouweiyke kennisne ming ter griffie deponeren. Verlaging van kleinhandelsprijzen voor huisbrandkoien achtte de minis ter momenteel niet mogeiqk. Spreker hoopte binnen afzienbare tyd een ontwerp-gaswet by de Kamer tu te dienen. De begroting werd tenslotte aan genomen, evenals het ontwerp vast stelling van zekere waarborgen je gens bepaalde groepen militairen en gewezen militairen van het K.NJLL., alsmede hun nagelaten betrekkingen. By deze ontwerpen waren wyzigin- gen van de kinaerbyslagwetten in net ontwerp verenigen en hy vond het bezwaarlijk dat het voorstel zo laat kwam. Iiy kondigde een amen dement aan om de bqslag voor bet derde kind cn de bijslag te rekenen van het vierde kind af te bepaien op resjr. 51 cn 67 cent in plaats van op 54 en 69 cent. Mevrouw Fortanierde Wit (VV D) zeide, dat de kleine gezinnen re latief een groter deel der prhssty- gingen betalen dan de grote. Voorts betreurde - het, dat nop "een al- fehele vrijstelling van een bepaald eel van het eigen inkomen by de uitkering ingevolge de noodwet ou de rdoms voorzie r e Is bereikt. De heer de Kort (KVP) was van oordeel, dat de kinderbyslag b(j het derde kind moet aanvangen. Spr. meende, dat er reden is om met uiterste welwillendheid tegenover dit voorstel te staan. De heer Kikkert (CH) wilde het rapport van de Sociaal Economische Raad afwachten en dan een princi piële beslissing r nen. Ook nii be treurde. dat voor de uitkering Inge volge de noodwet ouderdomsvoorzie ning niet een bepaald bedrag aan eigen inkomsten bulten beschouwing wordt gelate. De heer Suurhoff (Arb.) achtte het onrechtvaardig, dat de noodwet- trekkers geen con-.oensatie voor de huurverhoging hebben gekregen. Rooskleurig jaarverslag Philips Het afgelr en jaar heeft zich ge kenmerkt door een gunstige ontwik keling op velerlei gebied aldus be gint net verslag over 1950 der N.V. Philips Eindhoven. Pe wereldom- zet en de export uit Nederland wa ren -ger dan ooit door het vennoot schap bereikt; dc beb aide resulta ten waren zeer eunstig. W® hebben op het gebied van de efficiency be- langryke vooruitgang geboekt. De vermogenspostie toont een krachtig beeld. Luchtverkeer in Indonesië lamgelegd. Het verkeer op het binnenlandse luchtnet in Indonesië is sedert Dins dagmiddag lamgelegd door een sta king onder een deel van het personeel «Gamda Indonesian Airways". Te Djakarta rijden trams en bussen even eens niet door een staking onder het personeel van de Bataviasche Ver- kecrsmaatschappij. ZEDENMISDRIJVEN IX ENKHUIZEN. Te Enkhuizen zqn dc laatste we ken zedenmisdryven aan het licht gekomen, waarby een groot aantal jongens en meisjes tussen de 12 en 17 jaar is betrokken. In verband hier mede werd een 38-jarige man gear resteerd. De districtscommandant der rijks politie. die het onderzoek heeft ge leid, noemde het gebeurde in Enk huizen een epidemie van zedeloos heid. waartegen de Justitie besloten heeft met de uiterste strengheid op te treden. VOETBAL Zomeravondvoetbal. De uitslagen zomeravondvoetbal in het rayon Middelburg waren: VCNMDVV 74; PingelaarsHci- demy. 2—1; EMVW—Boele en v. F.. -PZC 53; Combinatie —PGZ 2—0; ZCF—Victoria 32; Fo cus—Olympia 2—1; Rayon Vlissingen: Bakkers 2—SGV 1—3. Het programma luidt: rayon Mid delburg 21 Juni: Combinatie—EMVV V; 22 Juni: Victoria—SVZ (Z.); VCN M—ZCF; 25 Juni: PGZPingelaars 26 Juni: DW—Olympia; 27 Juni: E MVW—Vitrite; B. en v. E.P.Z.C. (Z.); 28 Juni: ZCF—DW; 29 Juni: V CNMFocus; Hcidemy.—Combinatie (Z.). Rayon Vlissingen: 22 Juni: Bakkers I—Bakkers II; 29 Juni: Bakkers I— Belg. Loodsw.; 30 Juni: PTT—VAW; SGV—VST. Op 16 Juni jj. waren de standen aldus: Rayon Middelburg. Combinatie 5 3 Pingelaars 4 B. en v. Eesteren 6 PGZ EMVW Vitrite Heidemy. PZC Groep B. ZCF Focus SVZ Victoria VCNM 8$vpu Rayon Vlissingen: 3 - 2 3 1 2 2 2 2 3 SGV VST Uiterton PTT BSC 1 B. Loodswezen VC Vliss. Vet. VAW Bakkers 2 16— 7 12— 3 17—16 13—13 7— 8 16-16 6-19 8—15 17— 7 14— 6 16- 9 15— 5 8G 5—17 7—22 7— 1 14— 1 10— 6 2— 1 9— 7 5— 1 3— 6 1—20 2—10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7