PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Brits-Perzische oliebesprekingen zijn afgebroken Koninklijk Paar enthousiast in Luxemburg ontvangen DEBILT Kantlijn O" De Gaulle kreeg de meeste zetels. EEN 22-IARIGE AMBTENAAR VERDUISTFRW RIINA EEN TON Overeenstemming tussen vakcentrales over ouderdomsvoorziening. Vers fruit naar Duitsland. Duits-Italiaanse besprekingen geëindigd. REGERING TREEDT OP TEGEN ..BUREAU ZUID-MOLUKKEN" Koninklijk Paar naar de Verenigde Staten Vandaag Sweerts verscheen voor de krijgsraad te Luik. VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 143 DagbJaa uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Ad) W de Pagtcr Hoofdred G Balünttjn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt- ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per weck f 4.55 p. kw £r p. p. t 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Bur. Vllsslngcn Walstr 58—80. tel 2355 4 Lijnen (b.g.g. 2361 of 2160). M'burg Londcr.se Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. Woensdag 20 Juni 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 Ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— )ng. tncdcdeUngcn driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1-0 tcgcii f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Temeuren: Brouwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogerdatr. C 160. tel. TEGENVOORSTELLEN AFGEWEZEN. Valschermtroepen op Cyprus worden „in staat van gereedheid" gehouden De Perzische regering heeft Dinsdagavond de besprekingen met de af gevaardigden van de „Brits-Perzische oliemaatschappij" afgebroken. Ver klaard werd, dat de Britse tegenvoorstellen onaanvua rdbaur zijn. Tevoren had de Perzische premier, Mossadeq, per brief een ultimsitum gesteld aan do oliemaatschappij, waarin de inbeslagneming van alle olie-installaties werd aangekondigd, indien de Perzische eisen niet werden ingewilligd. Volgens Reuter werden Dinsdagavond de Britse valschermtroepen, die kortgeleden uit Engeland naar Cyprus zijn vertrokken, „In staat van ge reedheid" gehouden. De troepen mogen de kazernes niet verlaten. In de haven van La Valetta op Malta, dertig uur varens van Cyprus, worden de vliegdek schepen „Triumph" en „Warrior" vaarklaar gehouden. De Perzische regering eiste 75! van de inkomsten van de oliemaat schappij (na aftrek van de productie kosten), af te dragen met terugwer kende kracht tot 20 Maart, toen de nationalisatie van kracht werd. De regering zou anders niet in staat zjjn de salarissen voor het leger en de ambtenaren op tijd te betalen. De Britse regering en de leiding van de oliemaatschappij kwamen Maandag overeen Perzië een bedrag van 10 millioen pond aan te bieden om de financiële moeilijkheden voor lopig het hoofd te bieden. De 10 millioen met ruim 200 duizend overschreden. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het aantal inwoners van ons land op 1 Mei jl. 10.242.690. De tijding, dat de N.V. Kon. My. „De Schelde" in Dordrecht in opdracht van de S.A.A.B. 75 vliegtuigen voor de Zweedse lucht macht gaat bouwen, is uitermate verheugend, omdat de Nederlandse vliegtuigproductie daardoor een aan zienlijke uitbreiding ondergaat. Er was een tijd, dat Nederland een zeer vooraanstaande plaats innam in de rij der vliegtuig bouwende mo gendheden. Dat was de periode, waarin de Fokkers een wereldrepu tatie genoten. Deze glorie is sedert lang verleden tijd. Fokker bouwt Meteors. Maar „De Schelde", die toch voor de oor log c*k haar plaats volledig waard was, bouwde helaas niet meer. Er waren in Nederland geen opdracht gevers te vinden. Ook niet bij de Nederlandse rege ring. Daardoor ontstaat de merkwaardi ge figuur, dat een bevriende, maar vreemde mogendheid van de Neder landse industriële en productieve ca paciteit gebruik maakt ten behoeve van haar luchtmacht. En dat de vliegtuigen voor de Nederlandse luchtmacht uit Amerika komen. En dat in een tijd, waarin de leuze „N 'orland industrialiseert!" wordt aangeheven en waarin gepoogd wordt, ook de Nederlandse industrie in te schakelen voor bewapeningsop drachten Niemand zal het „De Schelde' euvel duiden, dat zij haar productie apparaat in werking stelt. In tegen deel: alle hulde voor dit keurige staaltje van particulier initiatief, waardoor'de industriële bedrijvigheid wordt bevorderd en onze welvaart wordt gediend. Maar bij menigeen zal de vraag rijzen, waarom „De Schelde" die na tuurlijk ook me: genoegen Atlanti sche defensieopdrachten zou hebben aanvaard, van dergelijke opdrachten gespeend bleef. w ns aller deernis gaat uit naar in validen. Maar het wordt de laatste tijd in Zeeland gebrui kelijk, dat bij sportgebeurtenissen onder het publiek op hoogst onkiese wijze door invaliden wordt gecollec teerd. Dit geschiedt door „invalide mijnwerkers", die hun misvormde le dematen op stuitende wijze aan de menigte tonen, of het geschiedt door „oorlogsinvaliden", somtijds de borst bedekt met „decoraties", die het zelf de doen. Er moeten ons in dit verband twee dingen van het hart. Ten eerste zouden wij wel eens wil len weten, of deze in Zeeland collec terende mensen inderdaad invalide mijnwerkers en oorlogsinvaliden zijn. Wij wagen het, zulks te betwijfelen. Zijn zij het inderdaad niet. dan dient aan deze bedeiarij, want van collec teren kan men dan niet spreken on verwijld een einde te worden ge maakt Zyn zij wel degelijk invalide mijn werkers en oorlogsinvaliden, maar wij kunnen dat niet aannemen, schande dan over degenen, die deze ongelukkigen tot de bedelstaf ver oordelen. Hoe het echter zij: dit stuitende geld inzamelen dient spoedig tot het verleden te behoren. De Commissaris van Politie te Middelburg heeft eige ner beweging aan deze misstand reeds een einde gemaakt. Hopelijk zal dit goede voorbeeld, voor zover dit al niet geschiedt is, elders worden gevolgd. Voorts zou, te rekenen vanaf Juli. maandely'ks 3 millioen pond worden betaald tot overeenstemming over een definitieve regeling is bereikt. Dit tegenvoorstel werd Maandag avond door het Britse kabinet goed gekeurd en Dinsdag in een nota aan de Shah van Perzië overhandigd. De nota was in krachtige termen opge steld teneinde de Perzen duidelijk te maken, dat Engeltnd niét bluft. In de loop van de dag bracht ook de Amerikaanse nmbassadeur in Te heran, Henry Grady, een bezoek aan Mossadeq. De ambassadeur poogde de premier te bewegen, .ieder rede lijk antwoord" van de Britten op het Perzische ultimatum over de geld kwestie te aanvaarden. De Perzische minister van finan ciën, Ali Varasteh, is afgetreden als leider van de Perzische onderhande lingsdelegatie, aldus werd Dinsdag meegedeeld. Hij was niet tevreden met zijn be perkte volmachten en vond', dat Mossadeq teveel regelde zonder eerst met hem overleg te plegen. Zijn opvolger is Sjajejan, een van Mossadeqs voornaamste medewer kers. Uit Londen werd Dinsdagavond gemeld, dat men liet daar mogelyk achtte, dat de „Auglo-Iranian" haar employe's uit l'erzië zal doen ver trekken. Diplomatieke waarnemers zij van mening, dat dc maatschappij geen andere keus zal overblijven in dien de Perzen met geweld haar raffinaderijen te Abadan in bezit ne men. UITSLAG FRANSE VERKIEZINGEN. Dinsdagavond heeft bet Franse ministerie van binnenlandse zaken officieel de verdeling van 614 van de 627 zetels bekend gemaakt; Gaullisten 116 Communisten 190 Socialisten 101 Conservatieven 102 Kadiealen 92 M.R.PHl Overigen 22 Niet-officiëie ramingen van de be haalde aantallen stemmen zyn: Communisten 5.060.057 25,8 procent Gaullisten 4.342.623 22.1 procent Socialisten 2.672.851 13.1 procent M.RP 2.773.340 14.1 procent Radicalen 2.136.072 10.9 procent Conservatieven 2.821.906 4.3 procent 15 studenten gedood in Beieren bij autobotsing. Dinsdagmiu is te Herrsehing in Beieren een autobus, waarin theolo gische studenten zaten, in botsing gekomen met een trein. Van de 25 inzittenden werdén er 15 gedood en 8 gewond. De chauf feur en een pati r-jezuiet werden uit de bus geslingerd maar bleven onge deerd. Russische televisie- uitzendingen worden nier ontvangen. Uit verschillende delen van het land zijn berichten binnengekomen, dat televisie-amateurs Russische beeld- uitzendingen ontvangen afkomstig van stations, die op dezelfde golf lengte als de Philips televisiezender in Eindhoven werken. Een televisie- amateur uit Haarlem deelt mede, dat hij sinds enige tijd geregeld uitzendin gen van twee Russische televisiezen ders ontvangt. Dezer dagen heeft hy 'n daarvan twee uren lang op zijn scherm gehad. Deskundigen zijn van mening, dat de ontvangst van deze Russische zenders slechts mogelijk is, wanneer door bepaalde weersom standigheden zeer hoge luchtlagen de uitgezonden golven weerkaatsen. GEMEENTE AMSTERDAM OPGELICHT. Een maand geleden naar het buitenland gevlucht. reeds geruime tijd zijn bedoeling was geweest. Hoewel deze wyze van ont- Een 22-jarige ambtenaar van dienst publieke werken der gemeente Am sterdam, heeft kans gezien in korte tyd een bedrag van bijna 100.000 te verduisteren en daarmede ons land te verlaten. De verduistering is langer dan een maand geleden geschied, maar is eerst jongstleden Zaterdag ontdekt. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het feit, dat het gemeen telijk girokantoor te Amsterdam slechts eenmaal per maand een af rekening stuurt. De jongeman moest namelijk geregeld voor publieke wer ken aanzienlijke bedragen storten op het gemeentelijk girokantoor. Bij de loketten liggen stortingsformulieren. Deze worden door de ambtenaar die het geld .in ontvangst neemt, afge stempeld en gelden dan als bewijs van storting. De jongeman schijnt er in geklaagd te zijn de stempels na te maken. Zodoende kon hij bij de dienst stortingsbewijzen inleve ren zonder het hem toevertrouwde geld gestort te hebben. Daar de af rekening van het girokantoor, die een controle mogelijk maakt, pas na verloop van tijd wordt gezonden, was ontdekking van de verduistering niet dadelijk mogelyk. Ongeveer een maand geleden bleef de jongen weg van kantoor en men ontving daar de volgende dag een brief, waarin hij schreef zijn.ontslag te hebben geno men omdat het hem gelukt was te monsteren op een schip, hetgeen Naar het A.N.P. verneemt, is tus sen de drie grote vakcentrales over eenstemming bereikt over de rege ling van de ouderdomsvoorziening. Een ontwerp is ter kennis gebracht van de regering. Als grondslag geldt, dat de ouder domsvoorziening, evenals de andere sociale voorzieningen, het karakter moet dragen van een verzekering, zodat allen, die verzekerd zyn, pre mie moeten betalen. De invoercommissie van de Westduit- se regering maakte bekend, dat zij de invoer toestaat van groen ten ter waarde van 1 millioen dollars en vers fruit ter waarde van 250.000 dollars uit Nederland. geweest. Hoewel deze wyze van ont slag nemen uiteraard zeer ongebrui kelijk is, had men aanvankelijk geen enkele argwaan. Maar toen enkele dagen geleden de afrekening van het girokantoor kwam, bleek waarom de jongeman zo plotseling was gaan va ren. Inmiddels neemt de politie aan, dat hij van de vier weken gebruik heeft gemaakt om zich naar het bui tenland te begeven. Zijn signalement en een verzoek tot opsporing zijn internationaal ver spreid. BEIDE LANDEN ZULLEN SAMENWERKEN. Dinsdag is de Westduii.se bonds kanselier dr Adenauer van zijn be zoek aan Italië, dat drie dagen heeft geduurd, teruggekeerd. In een officieel communiqué over de besprekingen, welke Adenauer met de Gaspcrl en graaf Sforza, mi nister-president en minister van bui tenlandse zaken van Italië, heeft ge voerd. wordt medegedeeld, dat het voornaamste resultaat van de con ferentie bestaat uit het besluit de banden tussen Italië en West-Duits- land op economisch, maatschappelijk en cultureel gebied nauwer aan te halen Wederzijds versterkt jeugd- contact zal worden aangemoedigd. Ook zal worden gestreefd naar uit breiding van de handel. Verklaard wordt, dat tijdens de besprekingen te Rome alle vraag stukken zijn behandeld in de geest van Europese eenheid. .welke een krachtige drijfveer vormt voor de politiek der Italiaanse en Wesl-duit- se regeringen." Italië heeft opnieuw te kennen geven, dat het West- Duitsland gaarne zo spoedig moge lijk ziet opgenomen in de gemeen schap van vrije volleen. Do Italiaan- se en Wesbduitse regeringen zuller. elkander in den vervolge nog meer 1 raadplegen dan thans reeds ge- I schiedt. De KA A B-Sa fir, bet eerste vliegtuig, dat de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" na dc oorlog in productie neemt. De machine is een driejiersoonu- lesvliegtuig voor militaire training. Het is uitgerukt met een drlewlellg landingsgestel (neuswiel) en met één Amerikaanse) 6 cylinder Lycoming - motor van 190 I'-K. Het totale gewicht is 1155 kilogram, de lengte 7.85 en de spanwijdte 10.6 meter. De maximum snelheid van de Safir l* 275 kilometer per uur. de kruissnelheid 245 kilometer, de actieradius 1050 ki lometer. Dc stygsnelheid is 5.8 meter per seconde. Het toestel heeft een verstelbare schroef. DOCUMENTEN GEPUBLICEERD. Vertegenwoordigers niet meer toegelaten tot Ambonese kempen. Het is de bedoeling van de regering om enkele leidende personen van bet „Bureau Zuid-MoJukkcn" het land te doen uitzetten, inc.'-n het bureau voortgaat met handelingen, die de verhouding tussen Nederland en Indo nesië kuunen schaden en de rust onder de tjjdelijk hier verblijvende Am bonezen kunnen verstoren. Aldus is Dinsdag van officiële zyde medege deeld. De regering is in hel bezit gekomen In verband daarmede heeft dc N'e- van een aantal bescheiden, afkomstig derlanilse regering bestoten voorla;, i van enige hier te lande verblijvenue geen tot bedoeld bureau behorende Ambonezen, die zich opwerpen als of daarvoor optredende dan wel daar- vertegenwoordigers van cie zich noc- mede in relatie staande personen in mendp Republiek der Zuid-Molukken. Deze personen, die kantoor houden in Den Haag, richten hun invloed op de Ambonese gewezen militairen van het voormalig K.N.I-L.. die thans tij delijk in Nederland vertoeven. Zoals uit de documenten blijkt, ma tigt deze groep personen zich tegen over de Ambonezen in de woonoorden regerings-bevoegdheden aan. Zo wor den regeringsbekendmakingen „afge kondigd" en bevelen en verbodsbepa lingen gegeven én bij overtreding daarvan wordt gedreigd met vervol ging te zijner tijd door de „regering van de Zuid-Molukken". Bedoelde personen geven voorts paspoorten uit. welke gesteld zijn ten name van: Repoeblik Maloekoe Selatan. In de van het bureau in Den Haag uitgaande stukken worden de Am bonezen voorts opgezet tegen de Ne derlandse regering, die ervan ver dacht wordt gemaakt, dat zij hen straks in het belang van het ..Neder lands kapitaal in Indonesië" wil mis bruiken. Aan de Ambonezen worden heffingen opgelegd ten gunste van het bureau Zuid-Molukken ter dek king van de onkosten. Ten aanzien van dit optreden van het zich noemende bureau R.M.S., staat de Nederlandse regering op het standpunt, dat zulks als volstrekt on toelaatbaar moet worden aangemerkt. de woonoorden de:* Ambonezen toe te laten. Aldus de regeringsmededeling, 'waarin voorts de teksten van de be doelde documenten voortkomt. Ook Canada zou op het programma staan. In Washington doen geruchten de ronde, dat H. M. Koningin Juliana I en Z.K.H. Prins Bernhard in de naas te toekomst een bezoek zouden bren gen aan de Verenigde Staten. Functionarissen van het Witte I Huis zeiden, dat de Amerikaanse j regeling hoopt, dat het Koninklijk Paar in de gelegenheid zal zijn een bezoek te brengen aan de Ver. Sta ten. In hofkringen vernam het A.N.P., dat officieel over een dergelijk be zoek nog niets vast staat. Dat wil echter niet zeggen, dat een officieel bezoek aar. de Ver. Staten zo mo- trelijk dit jaar niet tot de rnoge- ïjkheden moet worden gerekend. In derdaad acht men de kans aanwezig I dat de Koningin en de Prins een I bezoek aan Washington zouden bren- i gen. Mocht het Koninklijk Paar een i dergelijk bezoek afleggen, dan mag 1 worden aangenomen, dat tevens een reis naar Canada hierop zal volgen. Bromfietsen met reizigerstreinen. De N.S. heeit meegeueeki. dat van j 29 Juni tot en met 1 September het vervoer van rijwielen met hulpmotor met de reizigerstreinen zal genchie- den en wel bij vervoer od rijwielabon nementskaart. tevens bij vervoer op bagagekaan over afstanden t m 40 kilometer. Het vervoer op bagage- kaart over afstanden .boven 40 kilo meter wordt nog bestudeerd. „Vrije Volk" gedagvaard. Mevrouw Borsch van Drakensteln Maria de la Concepcion Fernanda Thiimthea Antonia Soreia. bewoon- ster van het slot Groot-Drakensteln bij Lage Vuurse. heeft het dagblad Vuurgevecht VOOl de haven „Het Vrije Volk" gedagvaard wegens urnn..rt een haars inziens beledigend artikei Van V» unban, in het blad van 19 Mei jl. over het af- Geallieerde oorlogsschepen en vlieg- sluiten voor het verkeer van de Slot- j tuigen hebben Maandag een strijd loan en over attenties, die genoemde van anderhalf uur geleverd met Noor- dame aan Duitse officieren zou heb- delylce kustbatteriien in de haven 'oen bewezen. De eis tot schadeloosstellin: araagt 100.000. viert de bekende Neder landse componist en muziek- paedagoog Frieso Moolenaar te Groningen zyn 70ste ver jaardag; bestaat de N.V. Zeeuwsch- Vlaamse Tr amweg Mij. te Ter- neuzen 40 jaar. OVATIE OP OVATIE. van Wonsan aan de Oostkust van be- Korea. De batterijen openden het I vuur op geallieerde schepen die de haven meer dan vier maanden heb- =r ben geblokkeerd. Amerikaanse schepen beantwoord- den liet vuur met hun zware kanon nen en marinevliegtuigen deden bom aanvallen op het Noordelijke kust- geschut. Na anderhalf uur waren alle batterijen tot zwijgen gebracht. Hoewel hel vuren der Noordel ijken vrij accuraat was. werden slechts en kele geallieerde schepen licht be schadigd, zo is in een verklaring van het hoofdkwartier van de Amerikaan- Se vloot in het Verre Oosten mede gedeeld. Oranje-ballonnetjes gingen de lucht in Met groot enthousiasme heeft de bevolking van Luxemburg Koningin •Juliana en Prins Benjhard ontvangen. Na een zegetocht door de feestelijk versierde stad arriveerde het koninklijk paar by het groothertogelijk paleis, luide toegejuicht door een grote meni gte. De geestdrift was soms zo groot, dat het cordon bijna doorbroken werd cn later had de politie de handen vol om de menigte in bedwang te houden, toen de Koningin met de Prins, samen met de groothertogin en prins FelLx op het balcon van het met vlaggen getooide paleis verschenen. Toen het gezelschap zich van het balcon terug trok, klonk plotseling de roep: „Alletesamen". Voor de Ne derlandse toeschouwer werd al spoedig duidelijk wat bedoeld werd; behalve de Koningin, de Prins, het groothertogelijk paar. verschenen nu ook de prinsessen Marie Adelaide, Marie Garielle en Elisabeth, alsmede de erf- groothertog Jean op het balcon. Het enthousiasme onder het publiek bereikte een climax mi nam nauwe lijks te beschrijven omvang aan. De leden van de Nederlandse kolonie in Luxemburg een vijftig in getal riepen „leve Juliana", een roep die ge makkelijk werd begrepen door de Luxemburgers en prompt werd overge nomen. Toen klonk plotseling het Luxem burgse voll&lied op: „Onshemecht" (ons vaderland), gevolgd door het door de aanwezige Nederlanders uit volleborst gezongen „Wilhelmus", - door de» Luxemburgers zonder moeite werd medegezongen omdat het ook het lied is van het groother togelijke huis, zjj iet met een veran derd rhythme. Nauwelijks hadden de vorstelijke gasten zich van het balcon terugge trokken of uit de drommen Luxem burgers klonk het „Hech Juliana" op. Op dat ogenblik vloog plotseling het speciale vliegtuig van Prins Bernhard laag over het grootherto gelijk paleis heen om een groet te brengen aan het vorstelijk gezel schap. De Koningin en de Prins ver schenen tenslotte een derde maal op het balcon. Zy werden opnieuw ont haald op een gejuich dat geen einde scheen te zullen nemen. Overal lie ten de kinderen vlak voor het bal con hun oranje ballonnetjes los. Na dat het Koninklijke echtpaar nog een laatste ovatie in ontvangst had genomen keerden de Luxemburgers ten slotte naar huis terug. De Krijgsraad van Luik heeft Dinsdagmiddag de ontvankelijkheid onderzocht van het beroep, dat de oua-SS-er Sweerts heeft 'ingediend Om precies vier uur was het ko- tegen de te Tongeren in 1946 bij ninklijk vliegtuig in Luxemburg ge- verstek tiitge3nroken doodstraf. arriveerd. De Nederlandse gezant in Luxemburg, de heer H. Hooft, was de eerste, die binnen ging om Konin gin en Prins te begroeten. Weinige minuten later zette Koningin Juliana voet op Luxemburgse bodem. De groothertogin trad haar tege moet om haar met een omhelzing welkom te heten. Vrijwel alle winkels en magazijnen in de stad Luxemburg hebben hun étalages gewijd aan het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard en overal ziet men de met de Luxem burgse en Nederlandse kleuren ver sierde. dikwijls levensgrote, portret ten van de groothertogin Charlotte en de Koningin alsmede van beide vorstelijke families. De boekwinkels exposeren in het bijzonder Neder landse litteratuur en Nederlandse tijdschriften en een ruime plaats wordt hierbij ingeruimd aan Neder landse leerboeken. Zoals bekend wordt sedert enige tijd in het kader van de Benelux op de Luxemburgse scholen een uur per week les gege ven in de Nederlandse taal. (vervolg op öLz. z) De krijgsraad zcl over acht dagen uitspraak doen. Sweerts verklaarde, dat hij totaal onkundig was van zijn terdoodveroor deling. Hij beweerde sinds 3948 voor verscheidene buitenlandse mogendhe den gewerkt te hebben, doch „steeds gedreven door hetzelfde Ideaal." Hij zei niet welk ideaal en weigerde in lichtingen te geven over zijn con necties met Westerling. VRIJ ZONNIG. Geldig tot Woensdagavond: Meest matige Zuid-Westelijke wind. In de kustgebieden droog en zonnig weer met ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren. In het binnen land wisselend bewolkt en overwe gend droog weer met iets hogere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1