KAPPIE en Je Schrik Jcr Zcccn V 'iva wri B LEZERS SCHRIJVEN aUEEJl! ZIJDE Beeldje WAT GEBEURT ER MET DE GELDEN VAN HAAK-1N VOOR Chinese PROVINCIALE ZEEUWSE C0URAN1 DINSDAG 19 JUNI 1951 Kankerinstituut en Kon. Wilhelminafonds antwoorden Besteden van millioenen eist zorg en studie, maar toch reeds practisch werk. Naar aanleiding van het in een aantal regionale dagbladen verschenen artikel „wat gebeurt er met de gelden van Haak-ln?" (zie dc P.Z.C. d.d. 13 Juni) ontvingen \v(J een uitvoerig schryven, ondertekend door prof. dr. I. Iloercma, voorzitter van het Ned. Kanker Instituut, mr. J. Th. Konner- man, voorzitter der Ver. Koningin Wilhelminafonds en mr. A. .1. d'Allly, \oor/,itter der Stichting Koningin Wilhelminafonds, waarin het volgende wordt gezegd: schiedt in het Nederlands Kankcrln- stituut. De kosten van deze registra tie, welke jaarlijks een beduidend be drag zullen uitmaken, komen voor rekening van het Koningin Wilhelmi nafonds. met uitzondering van het sa laris van dr. Neurdenburg, die in Rtiksdienst is. De voorbereidingen worden getrof- Het Bestuur van het Nederlands Kankerinstituut heeft met ontstem ming kennis genomen van het in ver scheidene dagbladen verschenen arti kel. waarin wordt gezegd, dat de o.m. door de Haak-in-actie voor het Konin gin Wilhelminafonds bijeengebrachte gelden nutteloos blijven liggen, ter wijl het Nederlands Kankerinstituut deze gelden dringend nodig zou heb ben. Bedoeld artikel wil de indruk vestigen, dat er een controverse be staat tussen het Koningin Wilhelmi nafonds en het Nederlands Kankerin stituut. Inderdaad zhn langdurige on derhandelingen nodig geweest om beide organisaties tot elkaar te bren gen. doch deze onderhandelingen z(jn enige tijd geleden met volledig suc ces bekroond. Van enige controverse i- dan ook geen sprake. Met grote waardering maakt het Bestuur van het Nederlands Kanker instituut gewag van de met het Be stuur van het Koningin Wilhelmina fonds verkregen samenwerking, wel ke tot gevolg heeft, dat het Koningin Wilhelminafonds zich garant stelt voor de kosten van het Nederlands Kankerinstituut. hetgeen neerkomt op een jaarlijkse uitgave voor het fonds van 350.000 tot 400.000. Het Bestuur van het Nederlands Kankerinstituut ontkent met klem, dat het Koningin Wilhelminafonds aan het Kankerinstituut iets onthou den heeft, waaraan direct behoefte zou bestaan. Ook het Bestuur van het Koningin Wilhelminafonds keurt de inhoud van het bedoelde artikel af. Het verwijt, dat speciaal aan het adres van de Centrale Kankercommissie is ge maakt, dat deze commissie niets, he lemaal niets adviseert omtrent de be steding van de beschikbare gelden, is ten enenmale misplaatst. Het uitgeven van verscheidene mil lioenen is niet een aangelegenheid, welke maar even vlug kan worden afgedaan. Het is onjuist, dat de Commissie geen adviezen heeft gegeven. Inte gendeel, met betrekking tot verschil lende onderdelen van haar program ma zijn adviezen uitgebracht en door het Bestuur van het Koningin Wil helminafonds aanvaard. De centrale registratie der kanker patiënten, welke tot nu toe in ons land ontbrak, is met ingang van 1 Juni j.l. ter hand genomen door het Koningin Wilhelminafonds en ge- Moveo doet beroep op Zeeuwse autobezitters. ONTSPANNING VOOR ERNSTIGE OORLOGSGEWONDEN. Zeer onlangs brachten wij een enthousiast gestemde reportage over het vierdaagse bezoek aan België van 50 Nederlandse militaire oorlogsge wonden. Deze uitmuntend geslaagde reis vond plaats onder de auspiciën van de vorig jaar in ons land opgerichte Stichting MOVEO „Meer Ontspan ning Voor Ernstige Oorlogsgewon den". In deze Stichting werken sa men: het Ministerio van Oorlog, de ANWB, de KNAC, de Koninklijke Nederlandse Vereeniging „Ons Le ger'", het Rode Kruis, de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel en de Bond van Nederlandsche Militaire Oorlogsslachtoffers. Haar doelstel ling is: Meer levensvreugde te bren gen aan de ernstige Nederlandse mi litaire oorlogsgewonden, die hun stryd voor onze vrijheid met hun li chamelijke verminking betaalden en vaak voor heel hun verdere leven aan een bed, een stoel of een invalidewa- geu gekluisterd zijn. MOVEO heeft een beroep gedaan op alle Nederlandse autobezitters om zich zelf en hun wagen beschikbaar te stellen om nu en dan de gewonden eens een prettige autoreis te kunnen aanbieden en hen de ontspanning te bezorgen die vooral voor hen onmis baar is. Honderden automobilisten uit het gehele land hebben zich gemeld en in vele plaatsen zijn de oorlogsgewon den, die voor het MOVEO-werk «in aanmerking komen, reeds tientallen malen gezamenlijk op stap geweest. In April j.l. werden 100 invaliden uit het gehele land naar Amsterdam ver voerd om daar de voetbalmatch Hol landBelgië bij te wonen. De vier daagse reis naar België van enkele weken geleden is een ware triompha- le tocht geworden, waaraan gewon den zowel als automobilisten de mooiste herinneringen bewaren. Naar wij van de zijde van het MOVEO-bestuur vernemen, hebben zich uit Zeeland tot nu toe nog veel te weinig autmobilisten aangemeid om ook onze Zeeuwse oorlogsgewon den van het mooie MOVEO-werk te kunnen laten profiteren. Zijn wij wel ingelicht, dan meldde zich zelfs geen enkele Zeeuw!. Daardoor heeft MOVEO voor de oorlogsgewonden op de eilanden en in Zeeuwsch-Vlaande- ren practisch nog niets kunnen doen. Dit is zeer te betreuren en wij spo ren daarom de autobezitters onder onze lezers die dit werk ongetwy- feld een warm hart toedragen aan. zich onverwijld te melden by het secretariaat der Stichting MOVE O. BI yenburg 38, Den Haag. Van daaruit zullen zij dan vernemen wat zij voor onze oorlogsgewonden kun nen doen. Voor wie niet in de gelegenheid zou zijn daadwerkelijke steun te verlenen, moge hier het gironummer van MOVEO vermeld worden: 5400 ten name van stichting MOVEO, 's Gra- venhage. fen om tot een goede voorlichting te komen van het publiek, een voorlich ting, waaraan door het Nederlands Kankerinstituut tot nu toe weinig is Bedaan kunnen worden. Deze voor- chting, die uiteraard opleiding van deskundigen vereist, vangt binnen kort aan en wordt door het Koningin Wilhelminafonds betaald. Aan de Universiteitsklinieken wor den centra voor de kankerbestryding verbonden, direct in Amsterdam, Groningen, Leiden en Utrecht en straks in Nymcgen, zodra aldaar de medische faculteit tot ontplooiing is gekomen. Op het ogenblik worden door de curatoren der Universiteiten de begrotingen voor inrichting en exploitatie dier centra opgesteld. Het Koningin Wilhelminafonds zal aan deze centra jaarlijks enige honderd duizenden guldens ten koste moeten leggen. Het Koningin Wilhelmina fonds zal voorts jaarlijks een bedrag van 350.000 a 400.000 moeten uit trekken voor klinisch en research- werk in het Anthonie van Leeuwen hoekhuis van het Nederlands Kanker instituut. Daarnaast subsidieert het Konin gin Wilhelminafonds reeds verschei dene wetenschappeiyke onderzoekin gen tot een bedrag van rond 50.000 per jaar, welk bedrag in de toekomst nog aanmerkeiyk zal stygen en staan uitgaven te wachten voor de inrich ting van sub-centra in de provincies. Hiermede is reeds een begin ge maakt. Uit vorenstaande biykt, dat het Koningin Wilhelminafonds aan jaar lijkse uitkeringen zeker een bedrag van rond l.OOO.'OOO nodig zal heb ben, om aan de verplichtingen, welke het reeds heeft aangegaan, te vol doen. En die verplichtingen zullen binnenkort nog groter worden. Dit alles betreft nog slechts de jaar lijks terugkerende kosten. Maar daarnaast zal nog een beroep worden gedaan op het Koningin Wilhelmina fonds voor belangryke kapitaalsuit gaven. De spil van het organisatie plan der centrale Kankercommissie is een nieuw Anthonie van Leeuwen hoekhuis op het terrein van het Wil- helmina Gasthuis te Amsterdam. De ze nieuwe inrichting, waarvoor de plannen met spoed worden ultgewcrk zal worden opgenomen in een zodanig klinisch complex, dat enerzijds de me dewerking van de meest bekwame specialisten aan de kankerbestryding gewaarborgd is en anderzijds even eens de waarborg bestaat, dat de ver schillende wetenschappelijke werkers in groepsverband arbeiden, aange zien de moderne ontwikkeling van de wetenschap in het algemeen en van het kankervraagstuk in het byzonder, zulks noodzakelijk maakt. Ook wordt op deze wyze meer dan tot nu toe de mogelykheid geopend tot de vorming van een staf van weten schappelijke gezwelspecialisten, waaraan in ons land grote behoefte bestaat. In dit instituut, dat onder beheer zal komen van de vereniging „Het Nederlands Kankerinstituut" zal te vens de radio-therapeutische afdeling van het Wilhelmina Gasthuis met kli nische behandelingsmogelykheden worden opgenomen, terwijl nog over wogen wordt daaraan een centrale gezwelspolikliniek te verbinden, ten einde de concentratie o.a. ten aanzien van de registratie te bevorderen. De bouw van dit nieuwe Anthonie van Leeuwenhoekhuis zal vele milli oenen vergen en ook hier zal het Ko ningin Wilhelminafonds een grote taak hebben. Maar er is nog meer. Ook het Rotterdams Therapeutisch Instituut vraagt om een andere huis vesting en de Centrale Commissie Is 38. De maat en de mees ter konden niet anders dan Kappie gehoorzamen en ze schepten als razen- den kolen op het vuur. Soms gooiden ze mis en mikten ze dc kolen over elkanders hoofden uit. Het gevolg was, dat ze allebei woedend werden. „Ik heb een mooie hulp aan jou!" riep de mees ter. „Ik wou maar. dat je op de brug was!" „Je hoeft niet te den ken, dat ik hier voor m'n plezier sta!" schreeuwde de maat. „Dit is m'n werk helemaal niet! Ik hoor achter 't stuurrad! Je mag biy zijn, dat ik je wil helpen!" Kruyt Naegel stond met 'n lange kykcr van af de „Vale Wieier" over de zee te turen en hy zag tot zijn grote voldoening, dat ze de afstand tot de „Kraak" steeds meer inliepen. De „Kraak" was weliswaar nog maar een klein stipje aan de horizon, maar Kruyt Naegel wist, dat wan neer ze met dezelfde snelheid bleven varen, dat stipje steeds groter zou worden. „We halen hen tegen de avond wel in, myn waarde!" zei hy met een kakelend lachje tot Boon, die zich vol daan de handen wreef. „Ik voel hun nekken ai tussen myn vingers!" gromde de schurk. De maat en de meester hadden samen zóveel kolen op het vuur geschept, dat er geen meer by konden. Daarom ging dc maat maar eens op de brug kijken. De maat bracht zyn verslag uit, „Zo, jong, dat is mooi!" zei Kappie. „Dan ga jij maar eens een poosje aan het stuurrad staan!" de goud-gele VlRCIHlh shag! eenstemmig van oordeel, dat deze nieuwe huisvesting nodig is. Ook de ze nieuwe inrichting zal moeten aan leunen tegen een groot modern inge richt ziekenhuis, en dus houden de plannen voor een nieuw therapeutisch instituut nauw verband met de zie kenhuisplannen in de Gemeente Rot terdam. Overleg hieromtrent is gaan de. Ook by deze bouw, welke eveneens een uitgave zal vergen, welke in de zeven cijfers loopt, zal het Koningin Wilhelminafonds financieel geïnteres- seert moeten ziin. Is het dus te misprijzen, dat het Koningin Wilhelminafonds naast de felden, die door de Haak-in-actie ter eschikking zyn gekomen voor on- middelijke aanschaffing van radium en velerlei benodigde bestralingsap- paratuur reeds thans aanzienlijke be dragen reserveert voor de binnenkort te verwachten grote kapitaalsuitga ven? Of getuigt het niet veeleer van een verantwoord beleid, dat" hiervoor gereserveerd wordt voor zoveel dit mogelijk is, zonder op direct noodza kelijke uitgaven te beknibbelen? Het bestuur van het Koningin Wil helminafonds laat de beantwoording van deze vragen met rustig vertrou wen over aan het gezonde oordeel van het Nederlandse volk. Naschrift. Naschrift der Redactie. De schrij vers van bovenstaand stuk geven toe, dat er ernstige mocilykheden hebben bestaan tussen het Ned. Kankerinsti tuut en de Stichting Koningin Wil helminafonds en dat eerst kort geleden een goede vorm van samen werking werd gevonden. De namen dergenen, die aan onze medewerker de gegevens voor zyn artikel verstrekten, waren ons be kend en gaven dit artikel een be trouwbaar karakter. Na het lezen van het artikel van prof. Boerema c.s., moeten wij aannemen, dat er bij sommigen in de Kring van het Ned. Kankerinstituut nog wrok bestaat te gen het Wilhelminafonds en dat van die zyde de schrijver van het ge wraakte artikel was geïnspireerd. Intussen nemen wy gaarne acte van het feit, dat er thans een goede basis van samenwerking is gevonden en dat er zeer belangryke toezeggin gen zyn gedaan, die aan de Neder landse kankerbestrijding practisch werk mogelijk zullen maken. Broodklanten zijn lastige mensen. Weet U: Dat het tegenwoordig bijna onmogelyk geworden is, de klanten te bedienen? Dat er in één buurt klanten zijn, waarvan men de één om twaalf uur moet bedienen, want ik moet de baby helpen, de ander om elf uur, want ik moet een boodschap doen, de derde om 1 uur enz. Dat er klanten zijn, die niet na 1 uur bediend willen worden. Dat vin den ze niet gezellig. Dat ze allen voor de middag be diend willen worden. Dat, wanneer men ergens drie maal gebeld heeft, men nog durft zeggen, niet zo ongeduldig te zijn. Dat, wanneer men 's morgens om half negen even kykt wat men voor de verschillende, leveranciers nodig heeft en een briefje gereed legt, dit voor de klant en de bakker zeer veel tyd wint. Dat de bakkers een zekere hoeveel heid brood bakken, gerekend naar normaal gebruik. Dat er klanten zyn, die byv. 's Za terdags 5 broden hebben, en het dan voorkomt, dat ze gewoon zeggen „.vandaag niet, we gaan weg". Dat men klanten heeft, die iedere dag iets speciaals van brood hebben, voor hen alleen, wat men aan ande ren niet kwijt kan, en die zeggen: „niet nodig, ik moet wat anders". Dat ik de huisvrouw wel eens zou willen zien, die 's middags met een maal aardappels blijft zitten, omdat het gezin wat anders wil, zo is het bij de bakkers dikwyls. Dat, door deze handelingen het verschil in gebruik van brood per dag van een loper 8 10 broden bedraagt, 's Zaterdags wel 15 a 20 broden, maar ja, aie raken de bakkers wel kwyt, aan de schillenboer bijv. Dat bij een waarschuwing dit niet het geval is. Dat bij medewerking van de klan ten de bediening veel vlotter, gezelli ger wordt, en ieder beter op tyd be diend kan worden. Dat zelfs in de radio-rubriek ,,Van vrouw-tot vrouw" over deze kwestie al gesproken is. Dat er al voorstellen zyn gedaan, om, evenals de melkslyters, de bedie ning te saneren, zodat U dan geen keuze meer heeft, of er alle dag heein moet gaan. Dat U, mynheer de redacteur, be leefd verzocht wordt, dit stukje on verkort te plaatsen, om dit kleine deel van de nog vele moeilijkheden te laten uitkomen. Dat ik, om de vele consequenties die er uit voortkomen, wanneer ik myn naam voluit zou plaatsen, dit niet kan doen. Dat U ten zeerste bedankt bent, mynheer de redacteur, voor de plaat sing van dit stukje. Dat ik mij niet vlei met de hoop, dat, nu ik dit eens fijn gezegd heb, er een verbetering zal optreden. Dat men elke loper als plaatser van dit stukje kan aanzien. EEN VAN DE VELE LOPERS (Naam en adres van de schryver zijn de redactie bekend.) Wiskunde-onderwijs. In Uw hoofdartikel „Kantlijn" van Vrydag 15 Juni wordt een artikel aangehaald uit de „Nieuwe Rotterd. Courant" over de waarde van het wiskunde onderwys. Daar ikzelf meer dan twintig jaar wiskunde-lessen gaf aan diverse scholen, Interesseerde my idit en wilde ik het volgende opmer ken. Inderdaad geeft de wiskunde niets voor het gemoedsleven. Daarin staat ze volledig ten achter by alle ande re wetenschappen. Maar wel voor het verstand. De hoge vormende waarde van het vak (voor degene, die er aanleg voor heeft!) zit in 't logisch- abstract redeneren, het scherp opvat ten, formuleren en combineren. De practische Amerikanen stellen onge veer alle vakken op hun middelbare scholen facultatief, behalve Engels iwiskunde. VerdeY zegt het aangehaalde arti kel: „De wiskunde rekent met abso lute waarheden". Dit geeft blijk van onvoldoende inzicht. De wiskunde werkt met onbestaanbaarheden. (Bolland: een punt is geen ding, het is een onding)Punten, lynen en vlak ken In wiskundige zin bestaan even min als de evenaar of de Noordpool. Het zijn vrije, zelfstandige scheppin gen van de menselijke geest. Dat wy met behulp van deze abstracte schep pingen de werkelijkheid kunnen be heersen is een merkwaardige toeval ligheid, die niet genoeg gewaardeerd kan worden. Westenschouwen. J. B. de HULLU. ZON EN MAAN. 20 Juni. Zon: op 4.19 onder 21.03 Maan: op 22.48 onder 4.30 FEUILLETON DOOR: MYRA QAY 50 Twee goudgeverfde bulten gaven het effect van oren. In de bek bevon den zich. duidelijk zichtbaar, vele lange gifttanden. Met regelmatige tussenpozen schoot er telkens een allergemeenste gespleten tong voor uit. Voor de draak uit liep een troepje hoorn-, trommel- en vioolspelers, die opgewekt speelden en geluiden te voorschyn brachten, die Westerse oren ruw kwetsten. „Een pracht van een voorstelling!" zei Steve. Julie was zo bang, dat ze zich ge weld moest aandoen om vroiyk te schijnen. „Wat ik vooral bewonder by de Chinese Nieuwjaarsviering is, dat iedereen op die dag zijn schulden be taalt. Iedereen betaalt iedereen. An ders verliezen ze hun prestige- Een goed idee. Ik wou dat wij zo'n dag hadden!" Julie kletste maar raak, terwfll de angst binnenin haar tot paniek aan groeide. Ernstig tastte Steve in zijn zak en haalde er een stuiver uit te voor schyn. „Myn schuld aan jou. De stui ver voor je gedachten, die ik je nog van de vorige week schuldig was". Julie nam het geldstukje en dacht: Dit zal ik altyd als een talisman be waren. Altijd. De waggelende draak bevond zich nu ter hoogte van Julie en Steve. Het rode glas vonkte. De rode vuuradem kwam zeer realistisch te voorschijn. De gevorkte tong schoot naar buiten en de draak maakte een speelse sprong recht op Julie af. Julie gilde en iedereen lachte uit bundig. Plotseling klonk 'n gedempte stem binnen in de kop van de draak, die riep: .Julie, pas op! Duik! Een mes! Duik!" Automatisch dook Julie diep in el kaar. Er suisde iets langs haar lin keroor, zodat ze het fluitende geluid kon horen. En een mes boorde zich zonder schade aan te richten in het dikke karton van het linkeroor van de draak. Steve greep haar vast om haar met zyn lichaam te beschermen en vloekte. De draak waggelde vroiyk verder. HOOFDSTUK XII Steve werkte Julie zo gauw als hy kon uit de menigte en liet haar met haar rug tegen een gebouw staan om dekking te hebben. „Het heeft geen zin in deze menig te te gaan onderzoeken waar dat mes vandaan kwam. Temeer, omdat let- terlyk iedereen zo'n Chinees hoorntje in de hand heeft". Steve zag er bijzonder grimmig uit, maar Julie voelde zich plotseling op gelucht. Dat verschrikkelijke voorge voel, dat haar benauwd had was er ger geweest dan de werkelijkheid. Ze zei: „Nog meer avonturen" en lachte zenuwachtig. Steve sprak: „Laten we naar dat café gaan". Zyn ogen waren zwart van woede. Hij dreef Julie haastig voor zich uit en baande zich medogenloos met zyn ellebogen een doorgang, zoals een voetballer doet, die zyn tegenstan ders van zich afschudt. Eindelijk bereikten ze het café van Chung Jue Low. Steve liet Julie even in een van de teakhouten stoelen in de hal zitten. Hy boog zich over haar heen. „Nou moet je eens luisteren, Julie. Ik heb schoon genoeg van dat verstoppertje spelen, wat voer je toch in je schild, dat er van alle kanten moordaansla gen op je worden gepleegd?" Julie bracht met veel moeite een mat glimlachje te voorschyn. „Ver beeld je toch niet van alles!!" berisp te ze hem- Waarschijnlijk - was dat mes helemaal niet voor my bestemd". Hij fluisterde, terwijl hij zich zo ver over haar heenboog, dat niemand het kon afluisteren. „Klets! Dat meisje Celia Hollis werd om zeep gebracht, omdat haar moordenaar haar voor jou aanzag. En nou hebben ze weer een aanslag op je gepleegd. Door met een mes te gooien onder beschutting van een menigte feestvierende Chi nezen. Julie, lieg me niet langer voor!" Zijn ogen bliksemden. „Wie is het? Wie wil jou doden en waarom?" Julie stamelde: „Alsjeblieft, Steve! Ik weet hier ook niets meer van dan jij". In de schaduw, die door de lan taarn boven zijn hoofd werd gevormd, leek Steve's gezicht even kwaadaar dig als de duivelsmaskers aan de muur. Hij gaf een zucht die eigenlyk rood had moeten branden als de adem van de draak, zo woedend klonk die. Hy snauwde: „Ik geloof, dat je staat te liegen. Julie Page! Je weet best waarom dit alles gebeurt. Snap jc dan niet hoe gevaarlijk dit alles is? Al twee mensen hebben gepro beerd je te vermoorden!" Toen werd Julie ook boos. „En als ik word vermoord dan gaat jouw dierbare tien procent je neus voorbij, hè? Hindert je dat zo Steve?" KLANKEN uit de AETHER WOENSDAG 20 JUNI 1951. Bela Bartók is als componist in deze tijd geen onbeminde figuur. Het is op merkelijk. dat het werk van zijn viier.a Zoltan Kodèly betrekkelijk weinig wordt uitgevoerd, vooral omdat bei- der minziek dezelfde basis heeft, na melijk de Hongaarse volksmuziek. Ko- dèly's werk is vocaler van inslag dan dat van Bartók en zijn koorcomposi ties behoren tot de besten van deze tijd. In Nederland is vooral bekend geworden zijn „Psalmus Ungaricus" en ook het uit 1936 daterende „Te Deum". - Dit laatste wordt vanavond uitgevoerd over Hilversum II om 22.15. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.10 Idem. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. muziek. 11.15 „De Delftse wonderdokter", hoorspel. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land- en tuin- bouwmededeïingen. 12 33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage of gram. muziek. 13.20 Slavisch programma. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Metropole or kest en solist. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Cello en piano. 153.5 Kamerorkest. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Mozartvleugel en viool. 17.45 Regeringsuitzending: R. D. Simons: „Sranang Tongo". 18.00 Gemengd koor. 18.30 R.V.U.: Dr. A. Saalborn: „De dichter als waardemeter van zijn tijd: Van kristal tot cellulose: Van 1920 tot heden". 19.00 Nieuws en weerberichten. 19,15 „Beroepskeuze", causerie. 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Haarlemse Orkestvereniging, koor en solisten. 21.00 „Met smaldeel V op een oefenreis in Scandinavische wa teren", causerie. 21.20 Gram. muziek. 21.50 „Zwerftocht door Korea", causerie. 22.00 Instrumentaal ensemble. 22.30 Reportage. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Cello en orgel. 23.3024.00 Gram. muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.33 Gram. muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8,1 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. muziek. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. muziek. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen, 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 12.50 Reportage. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmu ziek. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Gespro ken portret. 14.15 Omroeporkest. 15.00 Kinderkoor. 15.20 „Levende Bezems", hoorspel voor de jeugd. 15.50 Pianorecital. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.05 Voor de jeugd. 17.30 Gram. muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Militaire reportage. 18.30 Instrumentaal kwartet. 18.50 Remscheider Kantorei. 19.00 „De beïnvloeding van de mens", causerie. 19.15 Lichte muziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Promenade-orkest. 20.45 „De weg naar Dover", hoorspel. 22.15 Haarlemse orkestvereniging, koor en so listen. 22.35 „Lichaam en gezondheid", causerie. 22.50 Sport. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.40—24.00 Gram. muziek. 20 Juni Vlissingen Terneuzen Hanswee rt Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER. U.+NAP u.+NAP 2.20 14.26 2.40 2.42 1.56 1.81 1.59 2.28 3.14 3.39 3.50 15.00 15.48 16.09 16.24 2.28 2.48 2.49 1.62 1.88 LAAG WATER. L.NAP u.NAP 8.14 2.10 20.48 2.20 8-53 9,36 8.58 9.20 2.29 2.45 1.55 1.84 21.27 22.06 21.30 21.51 2.39 2.55 1.66 1.93

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6