Herstel Zeeuwse monumenten EVERTSEN'S ADMIRAALSVLAG AAN „EVERTSEN" GESCHONKEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG lfl JUNI 1961 DRIE NIEUWE SUBSIDIE-AANVRAGEN. Provincie behoeft voor herstel van oorlogsschade niet bij te springen In vorige vergaderingen der Provinciale Staten van Zeeland werd, over eenkomstig een voorstel van G. S., de beslissing op een aantal adressen, waarin om subsidie werd gevraagd in de kosten van restauratie van uit geschiedkundig en artistiek oogpunt belangrijke monumenten, voorlopig aangehouden, omdat deze verzoeken betrekking hadden op door het oor logsgeweld verwoeste of beschadigde monumenten, die ten gevolge hiervan herstel behoefden. Daargelaten de vraag, of het wel op de weg der Provin cie lag om bijdragen te verlenen in de onderhavige gevallen, werd overwo gen, dat eerst het standpunt der regering bekend moest zijn. Thans is uit Den Haag bericht gestreefd en dat Iedere verfraaiing ontvangen, dat het Inderdaad niet de achterwege moet blijven. Het Rijk i~ 1heeft in deze kosten een subsidie verleend van 40 tot n maximum bedoeling Is van de regering om voor heeft in "deze het herstel van de hier bedoelde mo- numenten een beroep te doen op de steun van de Provincie. Gedeputeer de Staten geven de Provinciale Sta ten derhalve in overweging afwijzend te beschikken op de hier bedoelde verzoeken, t.w. voor het herstel van de Ned. Hervormde kerkgebouwen te Aardenburg, St. Kruis. Biervliet, Brouwershaven. Cadzand, IJzendijke. Nisse en Yerseke en do gevel van het pand Weststraat 67a te Aarden burg. Provinciale (of gemeentelijke) sub sidies voor door oorlogsgeweld be schadigde of verwoeste kerken en kcrkelgke gebouwen zouden voor de kerkbesturen uiteindelijk geen voor deel kunnen opleveren, daar in de Wet op de Materiële Oorlogsschade is bepaald, dat geen bijdrage wordt verleend voor zover de schade op andere wijze is goedgemaakt, of voor zover voor de schade op andere wijze verl vergoeding is verkregen, kan woi verkregen A had kunnen worden ver kregen. Zou de sube'die worden vast gesteld. nadat de rijksbijdrage is be paald, dan moet deze bHdrage wor den herzien en het teveel uitgekeer de worden teruggevorderd. Dit neemt niet weg, dat de Provincie in diverse gevallen, waarbij naast herstel van oorlogsschade een verdergaande res tauratie noodzakelijk bleek, in de kosten, betrekking hebbende op de normale restauratiewerkzaamheden, een bijdrage is toegekend. Het bedrag der kosten van oorlogsschadeherstel werd dan in mindering gebracht op het totale bedrag van de restaura tiekosten, terwijl in het restant een provineiale bijdrage werd toegekend. Deze gedragslijn heeft de Instem ming van de regering. DE TOREN TE DRIEWEGEN. Inmiddels bereikten Ged. Staten de volgende verzoeken om subsidie: voor de toren van de Ned. Hervormde kerk te Driewegen; voor de Ned. Herv kerk te Oud-Vossemeer (verhoging van het eerder toegezegde subsidie bedrag) en voor de molen van do heer I. Voogdt te Cadzand. De toren te Driewegen behoort tot de burgerlijke gemeente. De uit 1678 daterende kerk met ingebouw de Westtoren wordt vermeld in de voorlopige lijst der Nederlandse mo numenten. De zeer merkwaardige monumentale Westgevel van bak- en bergsteen bezit trappen en vier uit- gemetselde pilasters; onder en in de top bevindt zich een geprofileerde zandstenen horizontale band. De ver sierde deuromlrjsting in het midden van de Westgevel bevat een poort met sluitsteen in de boog tussen pi lasters. De toestand, waarin de ge vel verkec. 2, bleek van die aard te zijn, dat onverwijld moest worden ingegrepen. De natuursteen verkeer de in zeer slechte staat en lag ge heel los. zodat het gevaar van neer storten niet denkbeeldig was. De poort geeft toegang tot het kerkge bouw. De kosten van de restauratie, waarmede reeds begonnen is zijn be groot op 2035. Daarbij is uitgegaan van de gedachte, dat naar herstel in de bestaande vorin moet worden van 814. G.S. stellen de Staten voor om voor het herstel van deze tor^.i een oijdra' uit le nrovlnciale kas te verlenen van >n hoogste 204. KERKRESTAURATIE. B\j Statenbesluit van 17 Januari 1950 werd een bijdrage toegekend van 10 'er op 7000 geraamde kosten van herstel der Ned. Herv. kerk te Oud-Voss; meer. Toen de res tauratiewerkzaamheden reeds in vol- 1. gang waren eek. dat de 1 ^rk nog diverse re gebreken heeft, w-ar- in gelijktijdig dient te worden voor zien. De toestand, waarin de glas- in-lood vensters en het leien dak zich bevinden, bleek veel erger te zijn, dan aanvankelijk kon worden voor zien. Ook de installatie voor blik sembeveiliging voldoet niet aan de voorschriften. De aanvullende begro- n sluit met een eindcijfer van 570. Het 'Rijk heeft hierin een bijdrage toegezegd van 50 Aan de Staten is in overweging gegeven de provinciale bijdrage in evenredig heid te verhogen, d.w.z. met 887. De vereniging „De Hollandse Mo len" verzocht een bijdrage in de kos ten der „na-restauratie" van de witte bcrgmolen te Cadzand, welke in 1947 werd gerestaureerd. Het Rijk droeg toen 3600 bH in de totale kosten ad 9610, en de molenaar was bereid het restant voor zjjn rekening te ne men. Door onvoorziene omstandighe den moeten echter nog andere her stelwerkzaamheden, ten bedrage van 1989 aan de molen worden uitge voerd. G. S. stellen voor In deze extra kosten een bijdrage van 10% te ver lenen. Mosselzaadval in de Waddenzee. Van de Waddenzee wordt mossel zaadval gemeld in de daar door de Zeeuwen uitgezaaide consumptiemos selen. Er is nog niet bekend, welke oercelen het hier betreft en of de daardoor veroorzaakte schade groot is. De laatste jaren is zo goed als geen zaadval in de Waddenzee voor gekomen. Ook in Zeeland is op daarvoor ver pachte percelen reeds enige zaadval geconstateerd. De voorraad mosselen op de bank voor de kust van Voorne-Putten raakt uitgeput. De bevissing was daar de laatste tensief. 1 weken ook zeer in- Middelburg: Rouaansekaai 19 1/ VERKOOP VU DE HANDEL Vierjarig jongetje liep de rijweg op. EN WERD DOOR AUTO GEGREPEN. Maandagmiddag is het vierjarige zoontje van de familie B op de Sin gel te Vlissingen terecht gekomen onder een personenauto, bestuurd door de heer J. Het jongetje liep onverwacht de rijweg op en werd door de auto gegrepen. Met een dijbeen- breuk. schedelbasisfractuur en ver wondingen aan het gelaat werd het naar het St Joseph-ziekenhuis ver voerd. Gisteravond was de toestand ernstig, doch niet hopeloos. De po litie stelde een onderzoek in, waarbij kwam vast te staan, dat de bestuur der van de auto in geen enkel opzicht schuld treft. TROTS FAMILIESTUK Nakomelingen van Zeeuwse admiraal schonken vlag aan de Marine. Drie nakomelingen van de 17e eeuivsc zeeheld Johan Evertseu mevr. L. Titsingh—de Lang Evertsen, mevr. A. de Graaffde Lang Evertseu en de heer K. L. H. W. de LangEvertsen uit Hilversum hebben te Den Helder de admiraalsvlag van de zeeheld overhandigd aan de commandant van de torpedobootjager „Evertsen" lt. ter zee 1ste klasse D. J. van Door- ninck. De commandant zeemacht, schout bij nacht C. W. Slot was met zijn stafchef bU deze plechtigheid aanwezig. Mevr. L. Titsinghde Lang Evert sen richtte zich tgdens de overdracht van de 300 jaar oude vlag tot de op varenden van de .Evertsen" en ver telde dat zij en haar familie zich met grote interesse op de hoogte hadden gesteld van de verrichtingen van de ze oorlogsbodem in de Koreaanse wa teren. Daardoo* was bij hen de ge dachte opgekomen het trotse fami liestuk aan het schip te schenken. Zij deden dit gaarne, omdat zij er van overtuigd zijn. dat de geest van Engelse mijnenvegers naar Vlissingen. Zaterdag en Zondag zal Vlissingen bezocht worden door vier Engelse mijnenvegers van het type M.M.S. De bemanningen van deze schepen, die in totaal uit een kleine 100 man be staat, zal worden ontvangen door de Marine te Vlissingen. Advertentie De beloodsing op de Westerschelde. De minister van buitenlandse za ken, de heer Stikker, heeft in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer onder meer enkele inlichtin gen verstrekt over de overeenkomst tussen het Belgische en het Neder landse Loodswezen voor de belood sing op en voor de Westerschelde. De minister deelde mede: Inderdaad is het juist, dat tussen de directeur-generaal van het Loods wezen te 's-Gravenhage en de direc teur-generaal van het zeewezen te Brussel, behoorlijk gemachtigd- door hun wederzijdse regeringen, op 5 Juli 1950 een regeling werd getroffen be treffende de loodsdienst vóór en op de Westerschelde en op het kanaal van Terneuzen. Deze regeling, welke op 1 October 1950 Is ingegaan, betreft de loodsdienst op de Belgische ha vens, gelegen aan de Westerschelde en aan het kanaal van Terneuzen. Daarbij werd aan het Nederlandse loodswezen 27Va% van de te belood- sen schepen en 27%% van het totale loodsgeld toegewezen. Deze percenta ges waren reeds in 1939 door de toen malige regering goedgekeurd en be rustten op resultaten, behaald in de periode van 1 Januari 1924 tot 1 Ja nuari 1939. De beide Joodsdiensten kunnen thans op meer doelmatige en economische wijze worden uitgeoe fend, terwijl geen concurrentie meer bestaat Een der gevolgen van deze overeenkomst is, dat het aantal loodsvaartuigen, benodigd in het be trokken gebied, voor beide landen tot de helft kan worden teruggebracht Kano kapseisde op de Schelde. LOODSWEZEN REDDE INZITTENDEN. Twee metaalbewerkers uit Vlissin gen gingen met een geleende kano de Schelde op. doch zagen, toen de wind opstak, geen kans om aan de wal te komen. Zjj hesen een zeil, bij welke manoeuvre echter de kano kapseisde en de beide inzittenden in het water terecht kwamen. De drenkelingen werden opgepikt door een boot van het Loodswezen. Een van hen had zo veel water binnengekregen, dat dok- keQjk wi Eindexamen Lyceum te Goes Voor .wt eindexamen H.B.S. B aan het Goese Lyceum te Goes zijn alle 21 leerlingen geslaagd, nl. de dames A. F. van Bedaf, N. Huysing en M. C. Vreeke, allen Goes, alsmede de he ren C. Bal, 's-Heerenhoek; N. W. Dingemanse, R. J. Jongepier, L. Koekman, P. A. H. Kramer, J. P. v. d. Leljé, J. de Mutjnck, A. F. R. van Opdorp. allen Goes; D. P. de Graag:, Kapelle; F. Harthoorn, 's-Gravenpol- der; J. C. Lindenberg en D. I. Zan- dee, beide Wolf aartsdijk; P. v. d. Maas en M. H. de Vos, beide Kats; J. D. Melio. Driewegen; M. Otte, 's-Heer Arendskerke: B. Timmerman. Kwadendamme en A. S. de Winter, Yerseke. Houdt dat in de gaten.... 't Gaat om onze soldaten. „Ik nam 10 „steentjes-kaarten". Vertelde in de klas waar 't geld voor bestemd was. Hoopte, dat er 10 kin deren hun vinger op zouden steken. 24 Vingers gingen omhoog. De 10 kaarten moesten dus verloot worden. Om 12 uur gingen ze er mee naar huis. Om 1 uur waren er 2 jongens met 5.en een contrólestrookje. Enkele dagen later was 50.bijeen, 'k Hoop, aat vele collega's hun kin deren er „even" op uit sturen". Dit briefie ontvingen we van het school hoofd te Koudekerke, de heer J. A. Baarspul. Hij maakte per giro 50,55 aan ons over. Commentaar overbodig! Hier volgen de namen van de ijverige leerlingen: Bram de Bree Jr., Marie- tje Westplate, Paulien Francke en Nelly Boone, Piet Suurmond, Leintje Geertse, Gerda v. d. Velde, Kees Kop pel an, Mientje de Bree. Zij brachten ieder 5,bijeen, terwijl Tanny Rey- nlerse 5,50 en Piet Roelse 5,05 af droeg. Hartelijk dank! Er is nog veel meer te verantwoorden: S. J. M. te Markenesse 6,50, B. te V. 2, Wed. M. te K. 25,—, Herv. Gemeen te Oostkapelle 31,24, N.N. 1,—. N. N. 5,Jopie Bakker, Middelburg 2,50, K. S .te M. 1,—. De collecte, gehouden tijdens de bruiloft fam. Boon-de Troye, Arnemuiden, bracht 18,57 op. Een tweede verrassing vormt een bedrag van 73,bijeen gebracht door de dames Wolse. Ver burg. Corbijn, Maas, Poortvliet en Schrier, allen te Kortgene. Fijn, dat we van Noord-Beveland nu ook iets horen. Sinds de laatste verantwoor ding kwam er weer ruim 200,bij, waardoor de stand steeg tot 8817.03. Nog een klein duwtje en de 9000. Is bereikt. Wie mee willen helpen dit duwtje te geven, storten hun bijdra gen op giro 359300 t.n.v. Prov. Zeeuw se Courant, „Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland" te Middelburg. LorshulD noodzakelijk was. Prijsverlaging In confectie-bedrijven. In ons blad van Maandag werd aandacht geschonken aan de grote verkoopactie van de textielwinke liers in het centrum van Nederland, waarbij aanmerkelijke prijsverlagin gen opvielen. Uit de klingen van de Zeeuwse textielhandel vestigt men er onze aandacht op, dat deze spectaculaire prijsverlagingen zich ook reeds in Zeeland hebben voltrokken en. dat als gevolg daarvan de verkopen in bepaalde steden o.a. Vlissingen sterk zijn toegenomen. De oorzaak van de prijsverlaging is niet te zoeken in de grote voorra den bij de textielhandel, maar in enorme verkoopdrang bij de confec- tie-fabrikanten, die blijkbaar bereid zijn grote prijsverlagingen te nemen om hun zomer voorraden te spuien. Een der leidende figuren uit de Zeeuwse textielhandel verklaarde ons: „Voor sommige artikelen kregen wij plotseling aanbiedingen, die 50% be neden de prijzen lagen van enkele maanden geleden. Er was zelf? gele genheid tot bieden en dan moest je nog bang zijn, dat je aan het bod bleef hangen. Over de belangstelling van het Zeeuwse publiek hebben we intussen niet te klagen. Het heeft de prijsverlaging met enthousiasme ont vangen". Steur van 35 kg. gevangen. Maandagmiddag werd door de „Tholen 43" een te Veere een steur aan gevoerd van 3.5 meter lengte het gewicht van deze knaap was 35 kg. Op de vismijn te Veere bracht ze 56 op- Advertentie BIJ EXAMENS spelen zenuwen een grote rol Een rustig examen doet U met Mljnhardt Zenuwtabletten. Schelde-tentoonstelHng trok reeds 7000 bezoekers. Het aantal bezoekers aan de Nij- verheidsonderwrjstentoonstelhng van de Kon. Mg. „De Schelde" te Vlissin- ten, bedroeg gisteren ruim 1200, zo- at het totaal aantal thans ruim 7000 bedraagt. VERBETERING FINANCIËLE POSITIE PROVINCIAAL PERSONEEL. Ged. Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten voorgesteld, drie recente Koninklijke Besluiten betref fende verbetering der financiële posi tie van het rijkspersoneel van over eenkomstige toepassing te verklaren op de salarispositie van het personeel in dienst der provincie Zeeland. Te vens wordt voorgesteld het besluit van 27 December 1950 aldus te wijzi gen, dat aan het Provincie-personeel een vaste toelage zal worden verleend van 5% van de wedde of het loon, vermeerderd met de reeds op grond van het K. B. van 27 December 1950 toegekende toelage. Rode Kruis-coIIecte in W. Zuid-Beveland. De Rode Kruis-actie 1951 heeft in Westelijk Zuid Beveland totaal onge veer 6000 opgebracht, een resultaat dat zeer zeker tot voldoening stemt. Deze mededeling kon de voorzitter van de afd. Z. Beveland van het Rode Kruis, de heer A. J. van Heel. Maan dagavond doen op de slotbijeenkomst van medewerkers in „de Prins van Oranje" te Goes. De voorzitter bracht de dames en heren dank, die spontaan hadden mee gewerkt aan de inzameling te Goes. Hoewel men dit jaar enigszins laat was met de actie, werd toch nog 2971.58 bij elkaar gebracht Daarbij komt nog de opbrengst van de collec tes in de andere West. Zuid-Beve- landse gemeenten en ca. 1200 van enkele boerenleenbanken en uit het zgn. suikerpotje. De suikerfabrieken hebben nl. enkele centen per kg. ver werkte suiker afgestaan. Het hieruit verkregen bedrag wordt in verhou ding van de bij de diverse weegbrug gen afgeleverde hoeveelheden suiker bieten, over de verschillende afdelin gen van het Rode Kruis verdeeld. De totale opbrengst zal zodoende plm. 6000 bedragen, ondanks het feit dat de plaatselijke actie in Goes dit jaar minder opleverde. Na het openingswoord, waarin de voorzitter verder ojn. de bijzondere aandacht vroeg voor de boeken- en tijdschriftenactie, werd de avond ver der gevuld met het vertonen van en kele films over aè verschillende vre destaken van het Rode Kruis. De me dewerkers (sters) kregen hierdoor nog eens een duidelijk beeld van het werk, waarvoor zij zich in de afgelo pen dagen hebben beijverd. WIJZIGING PROVINCIALE BEGROTING-1950. Ged. Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten ter vaststelling aangeboden een ontwerp-besluit tot wijziging der Provinciale begroting- 1950. De gewone dienst vermeldt o.m. bij de inkomsten de volgende nieuwe gisten of verhogingen van posten: ijksuitkering in net aandeel van de Provincie in het tekort van de cala- miteuze polders 40.000; uitkering uit 's Rijks kas ten behoeve van de wegen 50.000, bijdragen van ge meenten en polders in de kosten, voortvloeiende uit de toepassing van de motor- en rijwiel wet, de wegen wet en het prov. wegenreglement, 3975; dividend van aandelen in de N.V. P.Z. E.M. 49.800; 50 opcenten op de hoofdsom der personele belasting 21.883,34; gewetensgelden en als nog geïnde belasting 70.700; als mede de volgende nieuwe posten of verhogingen van bestaande posten b\j de uitgaven: salarissen, lonen, ver goedingen, sociale lasten, e.d. 7 30.000; zeeweringen en strandhoof- den 100.000; bijdrage aan het prov. wegenfonds 50.000. De kapitaal- dienst vermeldt o.m. een verhoging van de post Opbrengsten van geldle ningen met 712.900. Wielrijder meldt u In verband met de toestand van het patiëntje, verzoekt de Commis saris van Politie te Middelburg de wielrijder, die Maandagmorgen om ca. 11.30 uur op de Poelendaleweg hoek de Ruyterrtraat in botsing kwam met een 4-jarig jongetje, da! hrj zelf daarna naar de moeder bracht, zich zo spoedig mogelijk bij de politie te melden. Tapijtenventer bestal caféhouder. Een woonwagenbewoner, die te Vlissingen met tapijten ventte, had in een café aldaar gegeten en met 5 betaald. Toen de caféhouder even weg was, zag de venter kans om de 5 te ontvreemden, alsmede de vul penhouder van de caféhouder en een pakje sigaretten. Aangifte bij de po litie volgde, die de dader aanhield. Hn bleek nog in het bezit te zijn van het gestolene en legde een bekentenis af. 3 eeuwen geleden de Koninklijke Ne derlandse Marine nog bezielt als het gaat om de naam van het vaderland. De commandant nam het kostbare geschenk dankbaar namens het schip en de opvarenden in ontvangst, daarbij de verzekering gevend, dat dit symbool van Nederlands glorie ter zee de tegenwoordige en latere bemanningen zeker zal bezielen bij het vervuilen van welke dienst ook. Hij deelde tevens mede, dat de Ko ninklijke marine de vlag heeft be stemd voor deze „Evertsen" en voor alle oorlogsbodems, die deze naam zullen dragen. De admiraalsvlag van de Zeeuwse luitenant-admiraal Johan Evertsen, die in 1666 tijdens de tweede Engelse oorlog is gesneuveld, draagt op ge heel uit veld in de linker en rechter bovenhoek en in het midden van de onderkant het wapen van de zeeheld: 3 schepen in volle zee op groene ach. grond. Commissaris der Koningin te Yerseke en Wemeldinge. De Commissaris der Koningin, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die ver gezeld was van de heer mr. Jan de 'ries. referendaris ter provinciale griffie, bracht een officieel bezoek aan de gemeenten Yerseke en We meldinge. Nadat de Commissaris der Konin gin audiëntie had verleend aan en kele ingezetenen uit de gemeente Yerseke en een bespreking met het college van B. en W. had gehouden bij welke bespreking diverse ge meenteproblemen werden behandeld werd een rondrit door de gemeente gemaakt, waarbij (in verband met de inrichting van een toekomstig par keerterrein) de situatie bij de Ned. Herv. Kerk in ogenschouw werd ge nomen. Nadat tenslotte nog een bezoek was gebracht aan het tehuis voor Ouden, van Dagen „Vredelust" en de Open bare lagere school, werd bg Nolet de lunch gebruikt. Des middags gold het bezoek de gemeente Wemeldinge, alwaar, na de audiëntie en de gebruikelijke bespre king met het gemeentebestuur, een bezoek werd gebracht aan de school voor Schipperskinderen, het Tehuis voor Ouden van Dagen „Vredebest" en de kantoren en opslagplaatsen van de Coöperatieve Zeeuwse Aankoop- vereniging, waarna per politieboot naar de sluizen werd gevaren, alwaar de sluiswerken werden bezichtigd. Tot slot werd ten gemeentehuize het middagmaal genuttigd-. Eindexamen Chr. Kweek school Middelburg. Voor het examen nuttige handwer ken aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg slaagden Maandag de dames J. P. Antheunisse, Souburg, L. N. van Halst, Wissekerke en A. S. Hondsmerk, Middelburg. Eén candi date moest worden afgewezen. Meisje viel van Boulevard. Op de Vlissingse Boulevard liep een vierjarig meisje plotseling van haar ouders weg in de richting van het strand. Zn kon haar vaart niet houden en viel op de betonnen rand bg het strand. Het meisje klaagde over inwendige pijnen. Met een dok tersauto werd zij huiswaarts ver- Na aanrijding overleden. Het driejarig zoontje van de heer R te Kruiningen, dat met verwon dingen en een hersenschudding in het ziekenhuis te Goes werd opgenomen, nadat het op de Rijksweg aoor een dienstauto was aangereden, is aan de gevolgen van deze aanrijding overle den. Zaterdagmiddag deed zich nog een tweede auto-ongeval te Kruiningen voor. De heer R. van Hansweert wilde met zgn vrachtauto, komende uit de richting Krabbendijke, bij hotel De Uitkijk, het dorp Kruiningen inrijden en moest daartoe naar links afslaan. Dit gebeurde óf te onverhoeds of de bestuurder van de achteropkomende auto vau ds. Bel uit Krabbendgke heeft de signalen van de vrachtauto niet tijdig opgemerkt. Door geheel uit te wijken op het rijwielpad kon de bestuurder van de personenauto nog een ernstige bot sing voorkomen. Toch kon ds. B., die een spreekbeurt moest vervullen te Arnemuiden, zijn reis niet met dezelf de wagen voortzetten. Hij werd door een andere autobezitter naar de plaats van bestemming gebracht. Hoe gevaarlijk dit verkeerspunt wel is, moge blijken uit het feit, dat slechts enkele weken geleden een jeep met marechaussees op hetzelfde punt en op dezelfde wijze zwaar werd beschadigd. WIJZIGING ARBEIDSO VEREEN - KOMSTENBESLUIT DER PROVINCIE. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de Provinciale Staten voorgesteld een wijziging te brengen in het Ar- beidsovereenkomstenbesluit der Pro vincie, waarbij bepaald wordt, dat aan de arbeider, die de als zodanig doorgebrachte diensttijd geldig maakt voor pensioen, ingevolge de Pensioenwet 1922 een uitkering ont vangt. Deze uitkering wordt bere kend van het loon, dat over tijdvak ken na 31 December 1950 verschul digd is, voor zover dit loon betrek king heeft op de ingekochte dienst tijd en voor zover over deze tijdvak ken nog geen uitkering geschied is. Echter met dien verstande, dat de uitkering nooit meer zal bedragen dan het verhaalbare gedeelte van de door de Pensioenraad over de dienst tijd vastgestelde inkoopsom. VERHOGING PENSIOENEN GEDEPUTEERDEN. Ged. Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten voorgesteld de Wet van 9 November 1950 tot verho ging van pensioenen met een bijzon dere toeslag van overeenkomstige toepassing te verklaren op de pensi oenen. verleend op grond van de „Verordening wachtgeld en pensioen aan de leden van Gedeputeerde Sta ten en van pensioen aan hun wedu wen e*>

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2