PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Westelijken stellen conferentie van Grote Vier voor te Washington Het oesterseizoen geëindigd JUDASROL VAN VERRAADSTER BUREAU ZUID-M0LUKKEN IN DEN HAAG OPGEHEVEN oe BILT Deze week Geheim plan voor evacuatie van Engelsen uit Abadan. Vandaag 194e Jaargang - No. 140 Dagblad uitgave van de ürma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagtcr. Hoofdred. G. BallinUJn PL verv.: W. Leertouwer cn H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week t 4.53 p. kw. fr. p. p. t 4 80 per kw. Losse nummer» 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 16 Juni 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 rt. pot mm. Minimum p. advertentie I 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertcnue» (max. 8 regel*, van 1—3 regels f 1<—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 23 cent meet. Giro nr. 358300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen VValstr. 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londen se Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. «3. tel. 247B (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauriisstr. 12. tel. 102; Terneuren: Brouwcrljstr. 2; Zierikzee: N. Bogerdstr. C 180. tel. 2S Nota aan het Kremlin Nieuwe poging om uit de impasse te geraken. De Westelijke mogendheden hebben Rusland voorgesteld de volgende maand te Washington een bijeenkomst te houden van de ministers van Bui tenlandse Zaken der Grote Vier, zonder dat de plaatsvervangers te Parijs nog verder over de agenda spreken. Het voorstel is gedaan In een nota, die de Britse plaatsvervanger Davies Vrijdag aan de Sow jet-plaatsvervanger Gromyko overhandigde op de 71ste bijeenkomst te Parys. De Wcstelyken staan op het standpunt, dat de „Kleine Vier" onmogelijk nog voortgang kunnen maken. In de nota wordt gezegd,, dat het Atlantisch Verdrag en de Ameri kaanse militaire bases niet binnen de competentie van een ministersconfe rentie vallen. Niets zou de Russische minister van Buitenlandse Zaken ech ter beletten te spreken over wat naar zijn mening oorzaken van de interna tionale spanning zijn. De ministersconferentie zou gehou den kunnen worden op basis van de grote mate van overeenstemming, die de plaatsvervangers te Parijs reeds hebben bereikt. Binnenkort sluiting van Pacific-verdrag. De Australische minister van de fensie P. A. MasBride heeft Vrij dagavond te Karatsji verklaard, dat weldra een Pacific-verdrag tussen de V.S., Nieuw-Zeeland en Australië zal worden gesloten. Bestuur samengesteld Ned. teievisiestichting. Het bestuur van de Nederlandse televisiestichting, die onlangs docr de vier grote omroepverenigingen in het leven is geroepen, heeft het volgend dagelijks bestuur benoemd: prof. dr. J. B. Kors, voorzitter; J. Rengelink, secretaris; G. de Clercq, penning meester; mr. A. B. Roos jen, lid- plaatsvervangend voorzitter. En deze week zou men dan gevoe gelijk de week der ergernissen kun nen noemen. Want het was een week, waarin men zich aan vele dingen kon ergeren of kennis kon nemen van de ergernis van anderen. Daar is de goede man geweest, die op het glorieuze denkbeeld kwam om Alphen aan de Rijn te verrijken met een Ambonees dorp! Welk een vondst! Een dorp met een imitatie-vulkaan en een echte vijver; met imitatie sawah's en volksdansen en natuurlijk met echte Ambonezen, waarvan er op het ogenblik immers zoveel in Nederland zijn! De kampong in Alphen aan de Rijn zal, naar wij vernemen niet door gaan. En dat is goed. Want er moge met het geld dat bestemd was voor hulp aan Ambon dan al iets raars ge beurd zijn. de hulp, die Alphen aan de Rijn wou bieden, is al te goed koop. Dan is verder de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant aan het statistieken gegaan. Hij ontdekte een oude ontdekking opnieuw. Rijk, pro vincies en gemeenten subsidiëren jaar lijks de kunst en de cultuur met rond elf millioen gulden. Welnu. prof. de Quay ontdekte, dat van dit schone, ronde bedrag 9Va millioen terecht komt in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. De acht andere provincies moeten het met anderhalf millioen doen. Geen wonder, dat de heer de Quay zich er gerde. Maar niet alleen aan de bedra gen, de professor ergerde zich ook aan het feit, dat kunst en cultuur in het Westen óf vuurrood zijn, óf ge leend van Engeland, Amerika en Frankrijk. Daarmede moeten, als er uit het Westen al eens iets naar de provincie komt, de nog niet ontker stende provincies genoegen nemen. Met Nederlandse kunst en cultuur, wortelend in eigen volk en bodem, heeft dat alles bitter weinig te ma ken. En de ergernis van de Commis saris van Brabant is dus wel verklaar baar. Met ons ergeren zich ontelbaren aan het feit, dat de beide Britse diploma ten verdwenen blijven ondanks het feit, dat 15.000 detectives hun spoor volgen. Wij hadden immers jaren lang geloofd in de onfeilbaarheid der de tectives. bedrijfsleven ergerde zich aan het Wetsontwerp Credietwezen. En er zijn mensen, die ons voorrekenen, dat als dat „gemaszregel" van de Neder landse staat uit den boze is. Als onze overheid nu zelf eens begon met 20% te bezuinigen, dan was de complete betalingsbalans in evenwicht. Twintig procent bezuinigen is mogelijk, zegt men hier en daar, als de minister maar zuinig en efficient beheert. Kan hy dat niet, zo menen de geërgerden, dan maar plaats maken voor iemand, die het wel kan. En daar zit zonder twijfel iets m. Dan waren er de atoomproeven op Eniwetok. Huiveringwekkend waren de bizonderheden, die daarover wer den gepubliceerd. En ergerniswek kend. Dat het menselijk vernuft voor zoiets duivels misbruikt wordt. Eén ergernis heeft vrucht gedragen: die over de paspoortenregeling. Jam mer, dat het succes juist in deze onbe langrijke kwestie kwam. Het zou zo mooi geweest zijn, als het om méér was gegaan! In deze week. Identieke nota's zijn aan Gromyko overhandigd door de plaatsvervan gers van Amerika en Frankrijk, Jes- sup en Parodi. Amerikaanse functionarissen te Washington verwachtten een spoedig antwoord van de Sowjet-Unie op de uitnodiging. Zy geloofden, dat men door de verzoenende toon van de no ta een goede kans maakte, dat Mos kou de uitnodiging zou aanvaarden. Als voorlopige datum voor de voor gestelde bijeenkomst geldt nog steeds 23 Juli. „Als de Russische regering thans ons voorstel afwijst, is net duidelijk dat zij geen vergadering van de mi nisters wenst", aldus Davies. Parodi, de Franse plaatsvervanger, zeide, dat in het Westelijk voorstel geen formele agenda wordt geëist. Het vormde een nieuwe poging om Uit de impasse te gerakqn. Voltooiing West-Europese defensie-plannen. WACHTEN IS OP DE FRANSE VERKIEZINGEN Generaal Omar Bradley, voorzitter van de verenigde chefs van staven der V.S., heeft Vriidag te Washington verklaard, dat belangrijke besluiten ter voltooiing van de Westeuropese defensieplannen worden opgeschort tot na de F anse verkiezingen van a.s. Zondag. Bradley zei, dat generaal Eisenho wer zyn staf thans georganiseerd heeft, maar, zo voegde hij er aan toe er Is een „grote kloof' tussen de plannen en de strijdkrachten. Generaal Bradley zei. dat er nog geen definitieve overeenstemming was bereikt over de benoeming van admiraal Fechteler tot opperbevel hebber van de Noordatlantische zee strijdkrachten. Nederlanders in vrijheid gesteld in Bandoeng. De destijds in arrest gestelde oud hoofdcommissaris van politie in Ban doeng, de heer F. Landmeter, is ge lijk met drie andere Nederlanders in vrijheid gesteld. IN YERSEKE GEARRESTEERD Levenslang geëist tegen in België ter dood veroordeelde Pauline Vlaming. De officier van justitie van de byzondere strafkamer by de Bredase recht bank heeft Vrijdag levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 31-jarige Paulina Vlaming. Zy werd ervan beschuldigd tientallen piloten in handen der Duitsers te hebben gespeeld cn drie verzetslieden te Baarle Hertog te hebben verraden, met het gevolg, dat deze drie mensen werden gefusilleerd. Verdachte was Indertijd In België tot levenslang en daarna In hoger be roep r tot de doodstraf veroordeeld. Zij was uitgeweken naar Nederland en werd eind 1950 bij haar familie in Yerseke door de Nederlandse politie gearresteerd. Ernstige aanklacht tegen „Noord-Nederland". De commissie van toezicht op de bedrijfsverenigingen heeft volgens Parool een zeer ernstige aanklacht opgesteld tegen de bedrijfsvereniging „Noord-Nederland" te Groningen, die er van wordt verdacht de belangen van de bij haar verzekerden niet op behoorlijke wjjze te hebben behar tigd. De minister van sociale zaken zal na afloop van het onderzoek moeten beslissen of en zo ja, welke maatregelen tegen de „Noord-Neder land" genomen moeten worden. Zuidslavisch waterpolo- team verdwenen. Het waterpolo-zevental vande zwemclub van Belgrado is met zijn trainer in Oostenrijk verdwenen. De Zuidslaviërs hebben geen ver blijfsvergunning aangevraagd en heb ben zich na hun vertrek uit Inns bruck ergens anders laten inschrij ven. In verband hiermee is de water- polowedstrijd Zuid-SlaviëOostenrijk welke op 16 Juni in Wenen gespeclcl zou worden, afgelast. P. V., die zich uitgaf als medewerk ster van de illegaliteit, maar in feite een Duitse spionne was, had in Sep tember 1944 ontdekt, dat twee zoons van de familie Cornelissen te Baarle Hertog, in Antwerpen in pension wa ren en hun hulp verleenden bij het in veiligheid brengen van geallieerde piloten. Samen met een Belgische verraadster, M. de M., wist zij zich uit te geven als illegaal werkster en zodoende werd zij ingeschakeld bij het transport der piloten van Neder land naar België. Zij leidde hen naar adressen in Antwerpen, waar de Duitsers hen opwachtten. Op een ge geven moment gingen de meisjes naar Baarle Hertog om zogenaamd de groten over te brengen van de jon gens Cornelissen. Zij wilden iets meer weten over de organisatie der pilo ten-transporten. Daarover ontdekten ze echter niets. Wel merkten zij, dat moeder Cornelissen aan twee mare- chaussee's asyl verleende. Zij brach ten dit over aan de Duitsers, met het gevolg, dat de vrouw en de mare- chaussées werden gefusilleerd. EEN JUDASROL. De verdachte trachtte haar verraad niet te ontkennen. Zij probeerde al leen verzachtende omstandigheden aan te voeren door te verklaren, dat Volgens Reuter is een geheim plan gereed voor de evacuatie uit Abadan en de nabijgelegen olievelden van alle Britse employe's en him g-szinnen Binnen tien minuten na ontvangst van een codewoord op centrale pun ten zouden alle Engelsen met vlieg tuigen, vrachtschepen, en andere mid delen Perzië verlaten. Voldoende re den hiervoor zou b.v. zyn een Per- zich besluit om de toevoer van ruwe olie naar de raffinaderijen stop te zetten. Deskundigen van de Anglo Iranian geloven, dat de raffinaderij van Aba dan zonder de Britse staf binnen en kele uren niet meer zou werken. viert het itadje Newcastle aan de rivier Delaware in de Ver. Staten zyn 300-jarig be staan. In Newcastle werd in de 17e eeuw een Ned. nederzetting ge vestigd. MORGEN worden in Frankrijk alge mene verkiezingen gehouden. V. zij slechts een schakel was geweest in een reeds lang bestaande keten. De officier van justitie constateer de weinig verzachtende omstandighe den. Hij vond, dat verdachte een Ju- dasrol heeft gespeeld, en meende, dat de doodstraf in dit geval op haar plaats zou zyn. Daar de dokter ech ter verminderde toerekeningsvat baarheid had geconstateerd, wilde hij een gevangenisstraf eisen voor dè duur van het leven en ontzetting uit de kiesrechten. De verdediger mr. Smits, voerde aan, dat het niet aan het initiatief van verdachte te wijten was, dat/jle piloten in Duitse handen vielen, uit spraak over 14 dagen. NIEUWE STICHTING OPGERICHT. Alle medewerkers zijn ontslagen. „Met ingang van heden *Un alle leden van het bureau Zuid-Mo lukken in Den Ilaag ontslagen. Het bureau i» opgeheven en alle werkzaamheden zijn door mU en mUn medewerker* overgenomen. Het secretariaat Is gevestigd te mynen huize in Rotterdam". Dit deelde Vrijdag dr. Nikiyuluw, die zich vertegenwoordiger der republiek Zuld-Molukken noemt, op een persconfe rentie mede. Dr. Nikiyuluw zelde enige dagen geleden door zi)n regering in zijn functie bevestigd te zijn. Dr. Nikiyuluw deelde voorla mede. te volgen, verklaarde dr. Nikiyuluw: dat hij het slachtoffer was geworden „Wjj willen ons doel bereiken langs van een valseltyke beschuldiging als legale diplomatieke weg Met iemand zou hy voorstander zijn van een au- als Westerling willen wy niets te ma- tcnoom Ambon onder het centrale ken hebben. Contacten met dc stich- gezag van de regering van de repu- ting ..Door dc Eeuwen Trouw" stel- bliek Indonesia. Ik strijd, evenals len wij niet meer op prjjs. Deze stich- alle Ambonezen hier, voor een volle- ting heeft cr duistere practijken op dig souverein Ambon". Gevraagd na gehouden. Het dugelljks bestuur naar de strijdmethoden die hy wenst van deze stichting heeft in het ver- I leden getracht tweedracht te zaaien onder de hier verblijvende Ambone zen. ZU hebben getracht mH van mijn landgenoten te isoleren. Bovendien traoen zij op alsof zij de politiek van do regering der Republiek Zuid-Mo- luki'.en in net buitenland hadden te bepalen. Wij willen niet dat enige Ne derlandse stichting zich bemoeit met de interne aangelegenheden van ons land, wfl zyn voort3 niet van plan illegale wegen te bewandelen om ons doel te bereiken". Tenslotte deelde dr. Nikiyuluw me de. dat er thans een nieuwe stich ting. uitsluitend bestaande uit Am bonezen, is opgericht onder de naam ..Red Ambon Deze stichting zal zich bozig houden met het inzamelen van gelden om de activiteiten van de Am bonezen te financieren. Met het Amerikaanse stoomschip „General Mac Rae" zijn Vrjjdag oen aantal Nederlandse oorlogsgewonden uit Korea aangekomen. Rechts de Sergeant le klasse W. A. Snoeys, die by de debarkatie te Rotterdam het Bronzen Kruis ontving voor byzondere dlensien; in het bed liggend Korpo raal H. J. M. Goossens. die twee bevroren voeten heeft alsmede schotwon den Ln de voet en het been. Belden hebben zij de overval oji de commando post van Wfjlen Overste den Ouden overleefd. Korporaal Goossens heelt achttien dagen zonder water en brood geleefd. In bet midden de broer van Korporaal Goossens, die ter verwelkoming aanwezig was. 65 millioen dollar besteed voor proeven op Eniwetok. Amerika heeft voor atoomproeven op Eniwetok meer dan 65 millioen dollar besteed. Er werken ongeveer 8000 atoomdeskundigen en militairen op het eiland. Er is een vliegveld met alle nodige installaties, er zijn twee rijdende bioscopen, strandclubs, twee sportvelden, een bibliotheek, een ka pel. een postkantoor en een electrici- teitscentrale. De luchtmacht is belast met de be waking van 75.000 vierkante kilome ters tegen ongewenste waarnemers, verdwaalde vliegtuigen of schepen. Na 1 Juli geen visum meer voor Oostenrijk. Met ingang van 1 Juli a.s. Runnen Nederlanders, die in het bezit zijn van een geldig Nederlands paspoort, zonder Oostenrijks visum in Oosten rijk worden toegelaten voor een ver blijf aldaar tot een tijdsduur van niet langer dan drie maanden, dan wel door Oostenrijk doorreizen naar een ander land (transit). Onder dezelfde voorwaarden zijn Oostenrijkers, die zich naar Neder land begeven, met ingang van 1 Juli a-s. vrijgesteld van het Nederlandse visum Premie voor woning splitsing verlaagd. Het maximum bedrag, dut flour rjjk en gemeenten tezamen bjj split sing van woningen per nleuw-ontsta- nc woning kan worden toegekend, Is verlaagd van 2400 tot 2100. Tot dusver kon voor elke door wo ningsplitsing nieuw-verkregen wo ning, waarvan tic kosten niet minder dar. 201, en niet meer dan 4200 bedroegen, een premie worden toege kend van 60Cf van dc splitsingskos- ten. Deze premie kon dus ten hoog ste 2400 bedragen. Het bedrag van 4200 was afgestemd op dc in het begin van 194» geldende bouwkos tennorm bjj nieuwbouw. Sindsdien is deze norm echter enige malen ver laagd. zonder dat tot een overeen komstige verlaging van 't maximum der toegelaten splitsingskOKten werd overgegaan. Dit maximum is daar om thans verlaagd van 4200 tot 3500. De premie voor woningapllt- ting zal duH voortaan ten hoogste 60'.* van laatstgenoemd bedrag of 2100 bedragen. ER WAREN VELE MOEILIJKHEDEN Van een mislukking mag niet gesproken worden Vyftien Juni was de dag, waarop als gewoonlijk, het oesterseizoeo werd beëindigd. Nog werden door een Yersekse firma op die dae de laatste - - 2500 stuks oesters naar de Belgische kust uitgevoerd, doch ,eel betekende wfrMIjk'gM^Sf'e^iS en niet meer. Het ging als gewoonlijk: na de hoeverre de Emrelsen hierin de hand konden tegen goede prys worden ge leverd. De import van zaaioesters uit Frankryk was van weinig betekenis. Niet zozeer, omdat er geen belang stelling voor was, doch omdat geen voldoende hoeveelheid van werkelijk goede kwaliteit kon worden gekocht, vrij van schelpziekte en polydora. Er de handel de laatste weken drukte van de jaarswisseling ebde de vraag langzaam maar zeker weg. Op het afgelopen seizoen kan worden teruggezien als op een tydvak in de oestercultuur, dat vele moeiiykheden heeft gebracht, maar toch kan niet van een mislukt seizoen worden gesproken. De grote moeilijkheid, die zich het hele seizoen door heeft doen gevoelen, was het tekort aan grote oesters (4 t/ 6/0). De groei was in de afgelopen zomer matig, doch daar er in het vorig sei zoen eigenlijk méér oesters verkocht waren dan anders het geval is, en veel oesters, die anders nog weer een jaar als zaaiers terug gingen naar de percelen, nu in het vat kwamen, was het begrijpelijk, dat er weinig zware oesters konden zijn. En natuurlijk moest de groei tegenvallen na een topjaar zoals de zomer van 1949, waarin de oesters practisch twee keer zo snel groeide als normaal. Zelfs oude ervaren kwekers wisten zich de dagen niet te herinneren, dat er zo'n groei was waargenomen! De afne mers moesten veelal met kleinere soorten tevreden zHn, en dat is niet gemakkelijk, vooral niet in het bin nenland, waar men practisch alleen zware oesters kan verkopen. Tenein de toch wat meer oesters te creëren, werden door het Bedrijfsschap voor Visseryproducten de gewichten met 10 kg. per 1000 stuks verlaagd voor alle soorten, terwijl de minimum exportprijzen enigszins werden ver hoogd voor wat betreft België. De prijzen voor Engeland evenwel bleven gelijk aan die van het vorig seizoen, dus kwamen aanmerkelijk lager te liggen, wat voor dit land, evenals voor de Duitse afnemers dit bezwaar had, dat er weinig animo bleef om naar die landen met niet aangepaste prijs te leveren. Daarbij hadden de Engelsen zelf een grote hoeveelheid oesters, die als zaaioesters uit Frank rijk waren geïmporteerd, en die tegen nog lagere prijzen dan de onze aan de markt werden gebracht, omdat de Engelse kwekers beslist wilden rui men. Een en ander is oorzaak ge weest, dat de verzending naar dit land moest tegenvallen. EXPORTCIJFERS. Over de gehele linie was een terug lopen van de exportcijfers waar te nemen, vergeleken bij het vooraf- Ïaande seizoen. In totaal gingen ruim 5 millioen oesters weg. Hiervan nam het binnenland af ruim 13 mil lioen stuks. België was weer de hoofdafnemer met ruim 12 millioen stuks. Duitsland ruim 970.000 stuks, Engeland ruim 440.000 stuks, terwijl naar de landen als Zwitserland. Lu xemburg en Scandinavië in totaal ruim 144.000 stuks werden verzon den. Vorig seizoen kon een totaal van 18 millioen stuks worden bereikt. De handel in zaaioesters, mits van goed gewicht en kwaliteit, is tamelyk vlot verlopen. Behoorlijke partijen hoeverre de Engelsen hierin de hand hebben, die reeds eerder hun aanko pen in Frankrijk hadden gedaan, is moeilijk te zeggen. In totaal werd slechts een »oede 50 ton zaaioesters geïmporteerd. BAKKENGOED. Met het bakkengoed ging het niet naar wens. Er was veel aanbod en weinig vraag. Ten dele een gevolg van de minder gunstige positie der gemengde bedrijven, die door de ramp in de mosselcultuur een belangrijke bron van inkomsten moesten derven, en dus minder contanten beschikbaar hadden voor aankopen van bakken goed. Anderzyds was er echter ook de toenemende hoeveelheid kleine natuuroester op de percelen, die de vraag naar oesters van de pannen deed dalen. Immers er was naast veel broed op de pannen, ook op de schel pen in '49 veel broed gevallen. Een poging, aangewend om het onver koopbare bakkengoed met steun van de overheid te doen uitzaaien, liep op mets uit. Ten slotte is het meeste bakkengoed toch nog tegen zeer mi- nime prils aan de kwekers verkocht Voor vele kleine pannenleggerg zal het nu deze zomer veel moeite kos ten. om hun bedrijfje gaande te hou den. Toch staan thans weer overal op de steigers de witgekalkte pannen gereed om te worden uitgezet op oop van zegen! Zo ligt er weer een seizoen achter ons. en alom is men reeds druk in de weer. om straks, in de nazomer, een nieuw mooi product aan de markt te brengen. KORTE PREDICAT1E Ik wek U dan op uw lichaam Te wijden als een levende, hei lige, Code welgevallige offer ande: Dit is dan uw geestelij ke eredienst. Rom. 12 1. (Vertaling Prof. Brouwer). Eenvoudigweg zou geantwoord kun nen worden op de vraag „Waarvoor leeft een mens?": Om God te dienen! Dat dit „dienen" dan vele kanten heeft, spreekt voor zich. Eén trek van het dienen zij in dit stukje wat onderstreept n.l. dat dit dienen ook omvat het „eer brengen", het vereren van God. In de hierboven afgedrukte tekst koppelt men het dienen en ver eren aan elkaar, zodat men krflgt „eredienst". Daartoe wordt de mens geroepen. Maar dan als gehele mens zowel de lichamelijke als geestelij ke kant komt hierby te pas. En dg?e „eredienst" omvat ook alle dagen. Nu behoeft het geen betoog, dat van deze eredienst maar bftter weinig te recht komt Daarbij maakt ook ons doen en laten op de Zondag geen ver schil al noemt men een kerkdienst wel eredienst- Het heeft er dikwijls maar weinig van weg! Het zou te ver voeren om de oorzaken hiervan in den brede op te sporen. Slechts zy gewe zen op de onverbrekelijke samenhang van de „eredienst van God" door de week en die van de Zondag. Als het foed is, behoort de kerkdienst (ere- ienst) het hoogtepunt te zijn van de eredienst van elke dag de eredienst van elke gewone, door de weekse dag behoort uit te gaan van en zich te richten naar deze bijzondere vorm van dienst van God. Het zou een goed ding zyn als zo wel de „kerk" als de „wereld" dit ter harte nam. De 2k>ndag en de door de weekse dag zou er aanzienlijk door aan waarde winnen. De „kerk" be denke, dat de kerkdienst (eredienst) alleen maar een byzondere vorm van „godsdienst" is de „wereld" moge zich realiseren, dat het „gewone" le ven zonder het hoogtepunt 's Zondags zin en betekenis veelal ontbeert. Sas van Gent. J. v. d. GRAAFF. VOORSPELT: VRIJ ZONNIG Weersverwachting geldig tot he denavond: Droog en vrij zonnig weer met een matige Westelyke wind. Gematigde temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1