KAPPIE en Je Schrik der Zcee Beeldje EXCEPTIONEEL LAGE PRIJZEN! VROOM DREEiMAMH LEZERS SCHRIJVEN .r Comm. Zeestrijdkrachten treedt af Chinese NOG SLECHTS ENIGE DAGEN HONDERDEN AANBIEDINGEN TEGEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 15 JUNI 1951 Sparen voor een zwembad. Weer Is een nieuw zwemseizoen aangebroken, en weer moeten de Vlissingso zwemmers zich tevreden stellen met het zwemschip van de „Vlissingse Reddingsbrigade". Het is voor buitenstaanders dan ook on- begröpeiyk, dat een stad die zichzelf respecteert, en die dan bovendien nog vreemdelingen aan wil trekken, niet in het bezit is van een behoorlek zwembad. Door velen wordt sedert jaren, de overigens te optimistische, wens ge koesterd een overdekt zwembad te verkrijgen. Maar het zal zonder meer wel duidelijk zyn, dat dit voor Vlis- aingen vooralsnog onmogeiyk is. In de eerste plaats zouden de kosten van een dergeiyk zwembad te hoog wor den, en bovendien zou een lonende exploitatie, door Vlissingens ligging aan zee, en door het te geringe in wonertal, absoluut onmogeiyk zijn. Het lykt my echter niet onmogeiyk, dat Vlls8ingen binnen afzienbarende tyd een modern openluchtbad krygt, indien alle belanghebbende instanties zich zouden verenigen. Als belang hebbend zie ik, naast de „Vlissingse Zwemclub" en de „Vlissingse Red dingsbrigade", de gemeente Vlissin- gen (gezondheidszorg en school zwemmen), de marine,, het loodswe zen, en het Vlissingse bedryfsleven (recreatie personeel). Men zou dan bijv. een gecombi neerd abonnement kunnen instellen voor dit zwembad en het badstrand. Wanneer al deze bovengenoemde belanghebbenden nu eens een stich ting „Zwembad Vlissingen" zouden vormen, en een spaarsysteem zouden opzetten, waaraan ook door particu lieren kan worden deelgenomen, dan geloof ik, dat we reeds een eind in de goede richting zouden gaan. Maar wie neemt het initiatief? Het Semeentebestuur, of een der andere elanghebbenden Of ligt hier mis schien een taak voor de afdeling Vlis singen van de „Maatschappy tot Nut van het Algemeen", die elders ook veel voor een zwembad deed Hoe dan ook, de initiatiefnemers kunnen verzekerd zyn van de dank baarheid en het enthousiasme van alle Vlissingse zwemmers. Vlissingen I. van Bel. VOETBALLENDE PREDIKANTEN IV Gaarne wil ik enige maken naar aanleiding van cussie tussen de heer De Roo en de heer Boogerd. De heer De Roo verwyt de heer Boogerd „de zaak te verwarren en te verdraaien". Dit is echter de uiterste consequentie van de heer De Roo's eigen manier van argumente ren. Terwyi reeds in het eerste stuk je van hem ieder argument, positief gesteld contra voetballende pastores, ontbrak, begint de heer De Roo, nu hij voelt en m.l. is dat zó dat z'n eerste stukje ontzenuwd werd, de zaak over een andere boeg te gooien en noemt het nu een „gevoelskwes tie". 't Is jammer, dat wy het niet „voelen" kunnen en obk, dat de heer De Roo z'n gevoelens in deze niet op papier kan zetten, want helaas was er ook nu weer geen spoor van steekhoudende opmerkingen, zodat de Walcherse predikanten en hun kerkeiyke medewerkers nu nog wel niet erg zullen begrijpen, waarom ze niet zouden mogen voetballen en waarom ze hierdoor „niet vry uit" zouden gaan. Overigens wat betreft dat „vry uit gaan", bij welke instantie bedoelt de heer De Roo? Wat verder de Walcherse predikan ten te maken hebben met een partij tje voetbal in Goes gespeeld, is ons niet duidelyk. Misschien is het na al dit „geschrijf" voor hen een impuls om ook de theologenbotten eens te strekken. Middelburg F. Don Jr. theoL stud. BUSMISÈRE IN W.-ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Toen na de oorlog het verkeer in West Zeeuwsch Vlaanderen volkomen ontwricht was, heeft de Stoomtram Maatschappy Breskens-Maldeghem, prachtig werk verricht. Met weinig en slecht materiaal werden de ver bindingen onderhouden. In betrekke lijk korte tijd waren de moeiiykheden, ontstaan by de omschakeling van trambedryf op busbedrijf, overwonnen en werd een wagenpark gevormd, dat er wezen mocht. Enige weken geleden werden zelfs enkele zeer opmerkingen van de dis- moderne bussen aangeschaft. Men herinnert zich nog. dat by de eerste officiële rit de voortvarende S. B. M. een zanghulde werd gebracht. Helaas, er werd te vroeg gejuicht, A ;ezongen zy, die en er is te vroe; verwachtten, dat dë volgende "stap van de S.B.M. zou zyn: net invoeren van retourkaartjes en om maar wat te noemen het verkrygbaar stellen van treinkaartjes (We zagen dit ook in de Noordoostpolder) kwa men wel zeer bedrogen uit. De jong ste maatregel was namelhk het aan schaffen van prachtige kniptangen en ondanks de schaarste aan pa pier het in gebruik nemen van grote plaatsbiljetten. Dit alls voor spelde weinig goeds. En toen kwam hetMen zette de klok achteruit en bepaalde, dat bij overstappen en soms zelfs by het bereiken van een knooppunt, een nieuw kaartje ge nomen moest worden. Een voor deze tijd zotte maatregel, waarschynlijk -enomen, om de chauffeurs in de :ortst mogelgke tyd de kunst van het knippen bij te brengen. Al met al: lastig en duur voor de passagiers! Onvoordelig voor de chauffeurs, die mede het slachtoffer zullen worden van de prijsverhoging, want daar komt het in feite op neer. Kom S. B. M., maak U niet on populair Zorg er voor. dat uw bus sen steeds vol zitten. Kyk eens rond u en merk dan die zwerm sportfiet- sen, bromfietsen, motoren en auto's op. Dat zijn uw klanten niet en zij zullen het ook wel niet worden. Zorg er echter voor, dat u -uw vaste klan ten niet verliest. Zorg er voor, dat u de stroom van toeristen, die bin nenkort loskomt, opvangt en dat zij van u zullen zeggen: „Met de S.B.M. is het goed en goedkoop reizen". De V.V.V.-verenigingen in West Z. Vlaanderen, zullen dit van harte toe juichen Weg met die kniptangen Verkoop de nieuwe plaatsbiljetten samen met het oud papier. Kom terug met de oude kaartjes. Een dozijn blauwe pot loden kunt u wel van my krygen R. Elzeiger Naam en adres van de inzender zyn bij de redactie bekend. Red. P. Z. C. 35. De meester had het sein van Kappie begre pen en even later stoof de „Kraak" als een pyi uit de boog weg. Boon, die zich net trachtte op te trekken aan de ver schansing viel door de schok styi achterover ln het water, kopje onder. „Het is gelukt!" riep Kappie. „Ga aan het stuurrad, jong, en zorg, dat je niet te dicht in de buurt van de „Vale Wie- lei-" komt! We hebben de kist met goud weer, en die moeten we nu zien te houden! Kijk die Boon daar spartelen! Dat is ja een goed gezicht. Die schurk heeft zyn ver diende loon!" De maat hinnikte van het lachen, toen hy Boon zag. „De grootste ellende is achter de rug!' riep hy. „Kyk dié kerel met zyn armen zwaaien!" Kruyt Naegel had intussen een paar leden van zgn bemanning aan het werk gezet om het achterschip van de „Vale Wieier" te repareren, en omdat dat een paar handige jongens waren, deden ze dit snel en goed. Kruyt Naegel zelf stond aan de verschansing en zag de „Kraak" met snelle vaart naderby komen. Hij ging na tuurlijk van de veronderstelling uit, dat zyn schurkachtige vriend Boon zich daar op be vond, want hy kon niet weten, dat die in de buurt van de zandplaat in het water lag te spartelen. Kruyt Naegel lachte daarom ook in zyn vuistje. „Dat heeft Boon vlug en handig gedaan!" dacht hij. „Dat valt me weer van hem mee! Haha!" at zegt de nieuwe wet? AFSTAND BEWAREN. Men moet buiten bebouwde kommen tussen het eigen voer tuig en de voorligger een zoda nige ajstand bewarendat een inhalend voertuig zich kan in voegen. Schout bij Nacht De Booy 'volgt op. Naar wy vernemen Is binnenkort het bericht te venvachten, dat vice- admiraal Jhr. E. J. van Holthe, chef Marinestaf en bevelhebber der zee- strydkrachten, deze functie zal neer leggen. Vice-Admiraal van Holthe zal wor den opgevolgd door Schout by Nacht A. de Booy, thans commandant van smaldeel V. Commandeur F. T. Burghard, tot voor kort hoofd van de afdeling Zee macht van de Nederlandse Militaire missie in Indonesië, zal binnenkort Schout-by-nacht A. de Booy opvolgen als commandant van smaldeel V. Vice-admiraal Jhr. E. J. van Holthe werd in 1896 te 's Gravenhage gebo ren. Zijn opleiding tot marineoffi cier genoot hy te Willemsoord. Hij was achtereenvolgens gedetacheerd by de onderzeedienst en de torpedo- dienst en maakte tussen 1918 en 1934 verscheidene reizen naar Indonesië. In 1936 werd hy benoemd tot adju dant van H.M. de Koningin, in 1939 bevorderd tot Kapitein-Luitenant ter Zee; in 1940 werd hy belast met het commando over Hr. Ms. „Jacob van Heemskerk". Gedurende de jaren 19401945 was hy achtereenvolgens souschef van de Marinestaf, liaison- officier bij de Britse admiraliteit, en commandant der Marine in het Ver enigde Koninkryk. Na de bevrijding was hij eerst werkzaam aan het mi nisterie van Marine en werd vervol gens benoemd tot Chef van de Mari nestaf en tevens tot Vice-Admiraal. In 1948 werd hy tenslotte, als op volger van Luitenant-Admiraal Hel- frich, bevelhebber der Zeestfijdkrach- ten. Schout bij Nacht A. de Booy, thans plaatsvervangend chef van de Mari nestaf, werd in 1901 te Buitenzorg geboren. Na zijn opleiding aan het !on. Instituut voor de Marine vol tooid te hebben, maakte hy verschil lende reizen naar de Oost en de West. In 1931 werd hy geplaatst aan het Departement van Defensie en in 1936 als Marine attaché aan de Ne- derl. Ambassade te Londen toege voegd, welke taak hij ook gedurende de oorlog vervuld heeft. Daarna werd hy commandant van Hr. Mr. fregat „Johan Maurits van Nassau". In 1946 volgde zijn benoeming tot Kapitein ter Zee. In 1949 keerde de heer De Booy te rug uit Indonesië, waar hij Chef-staf van vice-Admiraal Pinke geweest was. Op 1 Maart van dit jaar werd hij bevorderd tot Schout by Nacht. De Westduitse president heeft het verzoek van ds. Niemöller om een ple bisciet teneinde de mening van het Duit se volk te peilen over de kwestie van de herbewapening, afgewezen. Het m.s. „Malpü", dat gebouwd werd by de Kon. Mjy. „De Schelde" verliet deze week de haven van Vlissingen. R VOOR NU EN ALTIJD ORANJEBOOM BIER! FEUILLETON DOORt MYRA QAY 47 Toen ze uit het flatgebouw kwa men, zich duidelyk bewust van het feit dat juffrouw Cartwright hen be spiedde vanachter de kier van haar deur, verheugde Julie er zich in dat de avond zo helder was. Juffrouw Cartwright hield hen aan. ,.Joe-hoe wacht u eens even! Ik hoor de juist dat u vanavond de hoofdrol zult spelen in „Geheimzinnige Trillin gen"! Steve moest lachen. „En u zou meegaan naar de studio, is het niet, en. Hoe 'erris!" Steve zei eenvoudig: „Zulke dingen voel ik. Myn moeder was een medi um". „Toch niet heus!" bracht juffrouw Cartwright met moeite uit. ,Ik zal een paar kaarten voor u achterlaten by de kassa, juffrouw Cartwright. Geef uw naam slechts op en u wordt zo binnengelaten". „O, dank u wel! Ik vind het zo dol om zo'n voorstelling by te wonen! Nog veel echter dan de comedie. Het ls zo spannend te bedenken dat over al mensen aan het luisteren zijn en dat je er zelf aan meedoet. Applaudi- seren en zo, bedoel ik". Ze bedankte hen nog steeds toen ze het trottoir overstaken, dat steil naar beneden liep, zoals de straten ln San Francisco dat doen en de kleine En gel by de hoek van de straat gepar keerd vonden staan. Steve begon een gesprek ter wille van juffrouw Cartwright. „Ja Julie, gelukkig dat cr van avond geen mist is. Je bent altijd op je best als er publiek is, en als het vanavqpd was geweest zoals gister avond, dan zou je voor lege stoelen hebben moeten spelen". Julie zei opgewekt: „Ja. werkelyk". Ze bedacht, terwijl die afschuwelijke angst weer boven kwam, hoe bang ze was geweest, toen ze in die geheim zinnige mistige avond Stevens voet stappen zo meedogenloos op zich had horen toekomen. „Ja", herhaalde ze. „Het is fijn dat het helder Is". Juist op dat ogenblik kwamen twee mannen als het ware uit de lucht val len. Ze botsten hevig tegen Julie aan toen ze passeerden en wierpen haar haast tegen de grond. „Kyk uit waar je loopt!" snauwde Steve. Een van de belde, kerels zei met een dikke stem: „Neem me niet kwalyk". Julie dacht: hy doet maar alsof. Hij is helemaal niet dronken. Ze keek in haar glanzende avondtasje. Het stond wijd open. Haar vingers voel den erin. Er was niets weg. Ze gaf een kreetje en vertelde het aan Steve ter wijl ze in de auto stapten. Hy keek haar recht in de ogen. „Ik moet niets hebben van al die zonder linge ongelukken die jou overkomen", sprak hij grimmig. Ze huiverde. „Ik ook niet", fluis terde ze kleintjes. Steve liet haar nog eens diep in het tasje graven. „Neen. Er is niets weg", zei ze op vlakke toon. Plotseling wendde ze zich tot Ste ve. „O, Steve, wanneer zou dat nu eens ophouden Ik heb er genoeg van. Ik moet aldoor maar aan dat dode meisje denken Steve, ik kan 't niet meer verdragen Steve sprak scherp: „Houd op, Ju lie. Houd dadelyk op, hoor je?" Tot haar eigen verbazing hield Ju lie met beven op. .Bedenk dit goed, Julie: Gister avond was gisteravond. Niets kan dat meer terug brengen. Niets kan haar weer tot leven brengen. Vanavond ligt voor ons. Nieuw. Ongebruikt. Dat is het grote wonder van het leven. Je hoeft de dingen nooit twee keer te be leven". Julie trachtte dapper te zyn. „Ja", zei ze langzaam. „Vanavond is an ders. Er is geen mist". Ze zei dat op een toon alsof ze hierdoor tegen het Boze werd beschermd. Ze raakten in nieuwe moeiiykhe den toen ze in de buurt van de Chine- zenwijk kwamen. Het was de avond voorafgaande aan het Chinese Nieuw jaar. De beroemdedraken optocht was in volle gang en de gehele Chine- zenwijk was stampvol zowel met lie den die geboren waren in San Fran cisco als met touristen van buiten de stad. Ze liepen alleen of in kudde die geleid werden door stralende, glim lachende gidsen. En de Chinezen zelf met al hun kinderen waren ook in grote getale opgekomen. „Ik denk dat we beter kunnen stop pen, Steve. We kunnen de Kleine En gel in de Stocktonstraat parkeren", zei Julie. Steve schudde zijn hoofd. „Neen, we kunnen op dit uur tussen Post en Sut ter parkeren en vandaar gemakkeiyk even lopen". (Wordt vervolgd) Amsterdamse Beurs 13 Juni 14 Juni Nederland 1948 (3)4) 88*4 8814 dito 1947 (3)4) 3 9014 90% dito 1937 3 90)4 90% Dollar-lening 1947 3 pet. 99 V» 99% Investeringscert. 3 90% 90% Nederland 1962—64 90*4 90% Nederland N.W.S. 2)4 74% 74% Indië 1937 A 3 90% 90% Grootboek 1946 S 90% 90% Nat. Hand. B 91 91% Ned. HandelmU. 134% 154% AKU 176% 174% Bergh's Jurgent 301)4 301 Calvé-Delft 137% 136 Centrale Suiker 178 179 Kon. Ned. Hoogovens 132% 151% Unilever f *43)4 243 Ned. Kabelfabrlek 220 Philips 235)4 239 Wilton Feyenoord 156 157% Biliton 191 Kon. Petrol. Mij. 198% 199 Amsterdam Rubb. 118% 119% HA. Lijn 176)4 175% Kon. Paketvaart 129 128 Ned. Scheepv. Unie 154% 154)4 Rotterdamse Lloyd 144% 144)4 Stv. Mij. Nederland 153)4 153 Handelsver. A'dam 125% 126 Deli Batavia Mij. 106)4 Dell Mij. 100 98)4 Mid. Continental 65 65 Tide Water 39 38% Anaconda 46 46 Bethlehem Steel 57 56% General Motors 54% 54% Kennecott 82% Shell Uniore 66% 65% New York Centr. Spw. 20% 19)4 Pennsylvania 21% 21% North American 19% 19)4 Rep. Steel 45 45 U. S. Steel 46 46 Intern. Nickel 39% 39)4 De effectenbeurs behield hetzelfde on interessante voorkomen, een kwalificatie. die reeds de gehele week vare toepassing is. Sommigen schrijven de apathie toe aan het hangende wetsontwerp aangaan de de credictverlening. baKi schaafbanken, schra- gen, trappen, diverse lad ders, kuipen, kolders, 3 tot 12 M., steigerdelen, 2 tot 6 M.. gevelhaken, vloeraan- dryvers, pikhouwelen, koe voeten, kortellngen, profie len, steigerjukken, hang- Btoelen, plafondssteigerpot- ten, party nieuw hout, par ty afbraak, als deuren, ra men enz. Drukkerij Geertse, Palingstraat 10, Vlissingen. Telefoon 2553. DE ZAAK WORDT OP DEZELFDE VOET VOORTGEZET. DE COMMISSARIS DER KONINGIN ZEELAND maakt bekend, dat de eerste gewone zitting der Staten van dat gewest zal worden geopend op Dinsdag 3 Juli 1951 a.s., des voqrmiddags te 10 uur, in de Statenzaal aan de Groenmarkt te Mid delburg. Middelburg, 5 Juni 1951. DE COMMISSARIS DER KONINGIN voornoemd, A. F. C. DE CASEM- BROOT. Notaris R. BATTEN te Middelburg is voornemens op Woensdag 20 Juni 1951, des namiddags 1 uur, aan de Pypstraat en Rott. kaai te Middelburg, PUBLIEK TE VERKOPEN, contant, de timmermans- en aannemersmaterialen van de heer I. DANIËLSE, wegens beëindiging van zyn bedryf, als: betonmolen met benzinemotor, cirkelzaag met boorkop, kattekop met slang, handwagen, kruiwa gens, betonijzerschaar, dom mekracht, slypsteen met Te koop gevraagd voor zelfbewoning klein vrij staand huisje met tuin, by voorkeur aan verkeersweg te Middelburg. Br. met prys- opgave onder no. 543, Bur. P.Z.C., Middelburg. VERLORENgaande van Singel naar Oprit te Vlis singen, knopvormlge broche, platina met briljantjes (erf- stukje). Tegen beloning te rug te bezorgen: Singel 202 boven, Vlissingen. Te koop kleine ZEILBOOT, compleet m. tuig, teakhout, luchtkasten. Onzinkbaar. Enige blankeiken ZEILJOL- LEN, nieuw. ZEEHONDEN- WERF, Vlissingen. bmer Aanbieding MIDDELBURG VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6