Vlissingen demonstreert zijn nijverheidsonderwijs INSTRUCTIEF VERKEERSLOKAAL IN MIDDELBURG GEOPEND BRESKENSE VISSERS MOGEN ZELF GEEN VIS VERKOPEN A mastel 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 11 JUNI 1951 ORIGINEEL EN SMAAKVOL Eert boeiende tentoonstelling In iedere stad, waar nUverhcidsond envtfs gegeven wordt, pleegt men *o op gezette tijden aandacht daarvoor te vragen. Dat gebeurde ook In VHh- singen al regelmatig. Dit jaar voor hét eerst echter heeft deze demonstra tie van wat het Nijverheidsonderwijs, presteert het karakter gekregen van con royaal opgezette tentoonstelling, die één en al bedrijvigheid i*. De RedrlJfsscholen der N.V. Kon. M«- „De Schelde" en de Gemoenteiyko Dagschool voor do Nijverheid te Vlissingen, zijn de organisatoren van de ze expositie die gehouden wordt in de Leerschool Singel, hoek Konings weg, aan de inrichting waarvan kosten noch moeiten gespaard zijn. Het zal hun tot grote voldoening zijn, dat het resultaat van het omvangrijke werk zo volkomen beantwoordt aan de verwachtingen, Jsi, deze zelfs over treft- Men staat hier tegenover een initiatief, dat volledig geslaagd is en zekor herhaling in volgende jaren verdient! Het hart van de tentoonstelling wordt I gevormd door een enorme kroon, sym bool der K.M.S-, die in acht vakken is verdeeld. In deze vakken ziet men als het ware In vogelvlucht, wat de acht Leerscholen presteren. Achter eenvolgens passeren deze scholen de revue in de volgorde, waarin zij be trokken zijn bij de bouw van een schip. De scheepsbouw gaat voorop, maar dan komen het lassen, de gie terij. de machinefabriek, de kopersla gerij en ketelmakerij aan de beurt en daarna de plaatwerkerij, de electrj- clons en de timmerfabriek. In ieder kroonvak zijn het de werk stukken. die de leerlingen gedurende hun vier leerjaren maken, die het de monstratiemateriaal vormen. Zij dwin gen ongetwijfeld een diep respect af voor de resultaten van dit onderwijs. Wat deze kroon in vogelvlucht geeft, geeft vervolgens de tentoonstelling Advertentie. 7/esSu ^ot penuine. fiLecufuAe (XPRfSS Verkeersregeling voor de tertelnkamploenschappen. Nu er Zaterdagmiddag enkele dui zenden sportliefhebbers naar Qost- kapelle zullen trekken om de Zeeuwse motorterreinkampioenschappen bij -te wonen, zijn uiteraard door de organi satoren in samenwerking met de po litie bepaalde maatregelen genomen om een vlugge aan- en afvoer van deze bezoekers te waarborgen, Voor allen geldt de goede raad om. voor zover mogelijk, tijdig van huis te gaan. De training begint reeds om half drie, zodat men zich voor de aan vang van de wedstrijden niet behoeft te vervelen. Buspassagiers kunnen zich reeds in Middelburg bij de ver trekplaatsen der bussen, het Plein 1940, van toegangsbewijzen voorzien en zich daardoor liet lange wachten bespai;en. Automobilisten, motorrijders fietsers volgen vanaf Middelburg de Noordweg tot kort bij Oostkapelle. Eerst worden de wielrijders gedirigeerd naar de fiotse welke zich ditmaal op het circuit be vindt. Automobilisten en motorrijders gaan bij Oostkapelle de Duinweg in, welke voor die middag tot autoweg met éénrichtingsverkeer is verheven. Ook zU parkeren op het circuit. Voor fietsers, die uit de richting Domburg komen, is aan de andere zjjde van het circuit, dat men bereikt door de Duinbeekscweg, een stalling naast hot rennerskwartier ingericht. Automobilisten en motorrijders, die uit deze richting komen, rijden door Oostkapelle heen om dan eveneens de Duinweg in te slaan. Voor de afvoer geldt dezelfde verkfersregoling omgekeerde richting. Indien een ieder zich aan de te volgen route welke duidelijk zal zijn aangegeven, houdt en daarbij de aan wijzingen van de politie stipt naleeft behoeft zich geen enkele stagnatie voor te doen. Onkruldbestrljding op Noord-Beveland, Dezer dagen hield de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Noord- Beveland" een onkruldbestrijdmgs- middag. Aangevangen werd met een bijeenkomst in hotel „De Kroon" te VVissekerke, waar de voorzitter, de heer C. J. v. d. Velde, een welkomst woord sprak, waarna ir. H. Reiling zelf op grote schaal. Na 'n overzichts kaart te zijn gepasseerd, waarop de Nijverheidsscholen staan aangegeven, passeert men een stand, die speciaal gewijd is aan de twee eerste leerja ren van de Leerschool Scheepsbouw. Daarna kan men de grote maquette bewonderen van het complex Schelde- bedrijven en dan volgen de meest at tractieve stands: die waar men, al thans overdag de leerlingen der be- drijfsscholen aan het werk ziet! AAN HET WERK! De scheepsbouwer6-in-de-dop krui pen over de spantenvloer, die de ba sis der scheepsbouw js, en een mo del van de Insulinde en een doorsne de van een Amsterdamse dekschuit (door de leerlingen zelf vervaardigd) tonen waartoe nun arbeid leidt. De lassers lassen en in hun stand trekt een keurig laadgerei de aan dacht en hef model van oen gelast schot voor het nieuwe vlaggeschip van de Zweden-Amerika Lijn. Men ziet de modelmakers aan het werk en de gieters, men ziet in de stand van de leerschool Machinefa briek de draaiers en de bankwerkers, men ziet de koperslagers pijpen bui gen, solderen en lassen, de plaatwer kers en ketelmakers oefenen hun vak uit en tonen als werkstuk een onbe rispelijke, electriseh verlichte door snede van een stoommachine, De elec- triciens demonstreren schakelinstal- laties en ankerwikkelen en de leer school Timmerfabriek brengt als keu rig werkstuk een tuinameijblement. Rondpm de centrale Scheldekroon liggen al doze stands. Aan do voet van de kroon trekt een enorme we reldkaart de aandacht, waarop gede monstreerd wordt, hoe de Scheldepro- ducten naar alle oorden der wereld gaan. DEEL VAN EEN SCHIP. Sluitstuk van - de expositie is een deel van een schip, aap de vervaar diging waarvan alle leerscholen heb ben samengewerkt. Het bestaat uit een kleine machinekamer en een hut. De Gem. .Dagschoql.vo.or de Nijver heid, waap h'et theoretisch onderwijs gegeven vyordt, toont werkschriften, tekeningen en onderwijsmateriaal, dat een onmisbare aanvulling vormt van het in de practijk gedemonsteorde. Het geheel vormt een leerzame, boeiende tentoonstelling, niet alleen voor de jongelui, die eerstdaags de scholen verlaten en een vak moeten kiezen, maar ook voor de ouders en buitenstaanders, die nog nimmer in de gelegenheid waren om het nijver heidsonderwijs zó boeiend gedemon streerd te zien. DE OPENING In tegenwoordigheid van tü van autoriteiten word de tentoonstelling Woensdagavond door wethpuder L. P. van Oorschot namons het gemeen tebestuur geopend. De eerste spre ker was do directeur van de N. V. Koninklijke Maatschappij „De Schel de", de hoer A. Smit. Deze zette uit een hoe de expositie tot doel heeft op, dat de onderleg- ,'ehele wereld propaganda te maken voor het vak Spreker wees er op, dj -j\ de g« een welkome gast ls. „Wij hebben de vakmensen hard nodig" aldus de heer Smit, „ons bedrjif kan niet bestaan zonder vakliedom'. Spreker vroeg zich af, waarom het vak van scheepsbouwer over het al gemeen in dlacrodict staat. Men schnnt niet te begrijpen, dat men op de leerscholen een volledige practi- sche en theoretische opleiding krijgt, aldus zeide hij. Spreker bracht hulde aan allen, die aan de totstandkoming van de expo sitie haddori medegewerkt. „Ik sta perplex over hetgeen hier is gepres teerd" zeide de neer Smit. Tenslotte wees hij er op dat het aantal leerlingen, dat thans 200 be draagt, nog sterk uitgebreid dient te worden, wil „De Schelde" in de toe komst over voldoende vakmensen kunnen beschikken. De heer G. van Wagenvoorde, di recteur van de school voor Nijver heidsonderwijs te Vlissingen, zeide dat het voor hem een groot genoe gen was aan het eind van zijn on derwijsloopbaan op deze tentoonstel ling te mogen spreken. Spreker gaf een overzicht van de geschiedenis van het leerlingenstelsel en besprak voorts de verscnillonde afdelingen. Na zijn waardering te licblirn go» uit voor de directie van „De Schel de" solde do heer Wagenvoorde, dat DU er van overtuigd was, dat er in de lande nooit een tentoonstelling Is gehouden van dergelijke allure als deze. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer L. P. van Oorschot, die allereerst de burgemeester van Vlis singen en de wethouder van onderwijs wegens ultsledigheid verontschuldig de en daarna in een uitvoerig betoog wees op de grote waarde van het vakonderwijs. De heer van Oorschot wees op de sterke banden tussen Vlissingen en „De Schelde" en ge waagde van de trots, dié hem ver vulde, wanneer hjj een nieuw schip van de maatschappij zag, „Wanneer ouders deze tentoonstel-: ling bezoeken", ?o besloot de heer van Oorschot, „dan zullen zij vervuld wor den met eerbiet} voor de scheppende arbeid, die hier wordt verricht". Hierna werd door de genodigden een rondgang over,de tentoopstoning gemaakt. Afwerking torenspits te Middelburg kan beginnen. Weduwe van de architect hees de vlag op de „Lange Jan". Klokslag 11 uur hees mevrouw De Meijer, weduwe van de architect der orenrestauratie, wijlen de heer Jan de MeUer, gistermorgen de driekleur ;>ovcn op de „Lange Jan" te Middel burg. Voor het eerst sinds elf jaar wapperde de grote vlag weer boven het hoogste punt van do befaumde en geliefde z\j het nog long niet afgebouwde toren en er zullen maar weinig Middelburgers zijn ge weest. dte in de loop van de dag niet even bi li-ver rast omhoog hebben ge keken. Het vreugdevolle moment, dat met de verdere afwerking van de spits kon worden begonnen, was aan gebroken Een klein gezelschap besteeg tegen i 11 uur de trappen irt de steigers, I welke thans „op hoogte" zijn ge- j bracht: mevrouw De Meijer, de aan- nemers van de torenrestauratie, de opzichter en de uitvoerder. Laatstge noemden toonden mevrouw De Meijer boven in het spits-skelet de als laatste onderdeel van de „ruw bouw" geplaatste zg. koningsstljl, waar omheen de prachtige kroon in haar oude vorm aangebracht zal worden. Op het bovenste juk van de „ruwbouw" werd de vlag gehesen. Deze korte plechtigheid ging niet ge paard met redevoeringen-; de .wind was veel te sterk en bovendien sprak de driekleur voor zichzelf! Nadien werd mevrouw De Meijer nog ont vangen door de bouwcommissie voor de torenrestauratie, die gistermorgen in het Stadhuis aan de Markt een vergadering hield. Met het afwerken van de toren spits zullen de steigers langzaam maar zeker verdwijnen. Het werk gaat, zoals wjj vorige week reeds in een artikel over de werkzaamheden aan de „Lange Jan" schreven in.te- genovergestelde richting als de bouw van de steigers; de spits wordt van I bovenaf afgewerkt, te beginnen met de kroon. Geslaagd voor kleuter leidster. Voor de acte Kleuterleidster slaag den te Rotterdam de volgende leerlin gen van de cursus aan de Rijks kweekschool te Middelburg: M. K. Beije, Zierikzee; N. G. den Engelsman, Oud-Vossemeer; J. F. Guerand, Vlissingen; J. P. Hage, Scherpenisse; M. P. Joziasse, Middel burg; J. J. van Koeverin ge, Schore; V. G. Marehand, Vlissingen; J. v. d. Meer, Goes; P. Notebooin, Hulst; P. N. van Oever Dreischor; M. J. de Ruiter, Sluiskil;'N. 'Ruster, Borssele; C. C. Rystértbil, Scherpenisse; S. Ver hulst, Borssele; .- J. Verschoor, Bres- lcens; M. C. Jöbsé; Middelburg; C. Ma- rinissen, Middelbbrg; C. J. de Vries, ^Middelburg. Afgewezen werden twee 'Candidaten. SCHOLIEREN MAAKTEN MAQUETTE Draad van Ariadne In het labyrint der nieuwe verkeers- wetgevjng. Stellen de nieuwe verkeersborden U nog voor onoplosbare problemen? Hebt ge de draad van Ariadne nog niet kunnen ontdekken in liet labyrjht der nieuwe verkeerswetgeving? Wanneer ge eens een bezoek brengt aan het Verkeerslokaal, dat burgemeester Bolkestein gistermiddag in de school C. aan de Bree te Middelburg met een versierde sleutel opende, zult ge een stuk wtyzer worden en zullen vele irriterende vraagtekens gedeci deerde uitroeptekens voor II worden. Het wits een goede gedachte van dc initiatiefnemer het bestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer Mid delburg e.o. om de openstelling van deze permanente en uiterst instruc tieve tentoonstelling voor jong en oud te koppelen aan de jaarlijkse Veilig Verkeer-week, tijdens welke er fel op wordt gehamerd, dat iedere wegge bruiker deskundig dient to zijn. een uiteenzetting gaf van de huidige stand der chemische onlmildbestry- dlng. Hoewel deze nog grotendeels in i_--.rJïr een proefstadium verkeert, zag spre ker er voor Noord-Beveland toch reeds goede perspectieven in. Vervolgens werd een excursie ge houden langs diverse proefveldjes van de vereniging, waarby ir. Rmlmg een en ander toelichtte. Na afloop hiervan werd do middag besloten in hotel „De Kroon". Ir. Boltjes van de Shell wees er nog op, dat men zich ten doel had gesteld, om zowel de mo gelijkheden als de onmogelijkheden der chemische onkruidbestryding te demonstreren. ZOMERZITTING PROV. STATEN De aomeraitting van de Provinciale Staten van Zeeland, zal op Dinsdag 3 Juli, des voormiddags om 10.30 uur, door de Commissaris der Koningin worden geopend. WAT RIJDT, DAT SLIJT. REPAREERT OP TIJD Verbond voor Veilig Verkeer Talrijke genodigden, onder wie de inspecteur van het L.O., de heer A. A. Leenhouts, hoofden van scholen en het bestuur van de Technische School, woonden jle officiële opening bij. De voorzitter van Veilig Verkeer de heer E. Visscher, dankte gemeen tebestuur en het bestuur der Tech nische School in hartelijke bewoor dingen voor hun grote medewerking, zonder welke de plannen tot misluk king gedoemd waren geweest. Hij vertelde, dat de vereniging in 1935 ook een Verkeerslokaal opende (in de school aan de Lange Delft), dat steeds goed bezocht werd en zelfs vaste klanten had, onder wie een rechter. In 1940 ging de school ech ter verloren. Het nieuwe Verkeerslo kaal is, evenals als het vorige, niet uitsluitend bestemd voor de school jeugd iedere school kan er vol gens een rooster-eeiv week lang ge bruik-van maken doch ook voor volwassenen weggebruikers, die be langstelling hebben voor het verkeer en "die-het lokaal één avond per maand kunnen bezoeken. De heer Visscher uitte de hoop, dat het aan tal geïnteresseerden zeer groot is, ie der moet er aan meehelpen om het schrikbarend grote aantal verkeers ongevallen fce verminderen. VISUEEL ONDERRICHT. Het moderne verkeer stelt ons voor een groot probleem, aldus burge meester mr. dr. N.. Bolkestein, die hierna het woord verkreeg, Men moet zeker niet de illusie koesteren, dat de gevaren van de weg geheel kunnen worden weggenomen, maar wei dient ieder te trachten om de tol, welke aan het verkeer moet worden betaald, zo gering mogelijk te doen zijn. Vele ongevallen zijn louter en alleen ren gevolg van onwetendheid en juist visueel onderricht kan daar in veel verbetering brengen. De bur gemeester sprak tenslotte de hoop uit, dat het lokaal druk bezocht zal worden en een steentje zal bijdragen tot de beveiliging van het verkeer. Het pièce de résistance van het Verkeerslokaal is de prachtige, grote verkeersmaquette, die door leerlin gen der Technische School is ver vaardigd. Deze maquette is samenge steld uit vijf tafels en is voor het on derwijs practisch onontbeerlijk. Alle mogelijke verkeerssituaties zijn er op in beeld gebracht en men kan allerlei problemen mot behulp van de ver plaatsbare verkeersborden aanschou welijk voorstellen en oplossen. Zelfs écht werkende verkeers- en flikker lichten ontbreken niet. Daarnaast bezit het lokaal een grote serie door de scholieren' keurig geschilderde verkeersborden, twee vorkeerszuilen en een half doorgezaagde automotor met hand- en voetremmen. Eindexamen Chr. Kweekschool Middelburg. Voor het eindexamen der Chr. Kweekschool te Middelburg slaagden de dames T. Sandee uit Wolfaarts- dijk, H. Schout uit Serooskerke en M. Steneker uit Souburg en do heer O. J- Contant uit Tholen. .Vrouw bestal kooplieden pp Middelburgse Markt. De Middelburgse gemeentepolitie heeft proces-verbaal opgemaakt te- Sen een vrouw uit JSeeuwsch-Vlaan- eren, zekere J. van L„ die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van textielgoederen en een paar kin- :dergchoentjes op de Middelburgse weekmarkt. De vrouw nam van di verse kramen goederen weg, met een totale waarde van meer dan 100. Toen ;zij- andermaal -haar. kans sehoon meende té zien en iets weg pakte, werd dit bemerkt door een andere marktbezoeker, die een surveillerende agent waarschuwde. De vrouw "be kende de diefstallen te hebben ge pleegd. De Zeeuwse brouwgerst aan de top. TENTOONSTELLING ROTTERDAM In het café-restaurant Caland- West te Rotterdam werd door het Nationaal comité voor Brouwgerst de jaarlijkse brouwgersttentoonstel- ling gehóuden. Van elke partij brouw gerst, welke aan de aangesloten brouwerijen geleverd wordt, wordt een monster getrokken en aan de NaCoBrouw gezonden, dat de mons ters analyseert. De NaCoBrouw ex poseert de beste monsters op haar tentoonstelling met een interessante analyse van de betrokken monsters wat betreft vochtgehalte, kiemkracht enz. Voor elk onderdeel der analyse worden punten toegekend. Hieruit bleek eens te meer, dat Zeeland de brouwgerst-provincie bij uitstek is. De beste partij werd geleverd door andelaar Chr. Schrieks uit die met een party Ke- de graanhandelaar Chr. Schrieks uit 's-Heerenhoek die met een party nia-brouwgerst 55 punten behaalde. Ilem werd hiervoor de eerste prys toegekend,.namelijk een fopkan, en 300—, De tweede prijs -met 54% punt kreeg met een party Kenia. wi, j «v-i mvu party gerst van dezelfde handelaar met 54 punten werd met de derde prys be kroond, Termont kreeg hiervoor 100 en een bronzen plaquette. Drie partijen met 53% punt kregen een eervolle vermelding, twee van deze partijen werden geleverd door Gebr, Landegent' uit Haamstede en de laat ste door A, Termont te Biervliet. De beste party buiten Zeeland be haalde 50 punten en was geleverd door Ch. Vogelaar te'Zevenbergen. Voor partijen boven 500 ton be haalde fa. Gebr. Landegent uit Haamstede 51 muiten, de C.H.V. te Sas van Gent 50 punten en Chr. Schrieka uit 's Heerenhoek 49 pnt, GESPREK ROND DE HAVEN Alle vis moet via de vismijn worden verhandeld. Onlangs kregen de vissers van Breskens een circulaire toegezonden, waarin er nog eens op gewezen werd, dat alle aangevoerde vis via de vis mijn moet worden verkocht en dat 7-lj dus zelf geen vis mogen verkopen. Dit voorschrift is namclyk opgenomen in de gemeentelijke vismijn-verorde ning- Bovendien kan een visser niet als handelaar optreden, omdat h\j niet in het bezit is van de daarvoor noodzakelijke vergunningen. De vismijn - commissie te Breskens, van wie deze circulaire uitging, vestigde de aan dacht op deze voorschriften, omdat het de laatste tijd nog al eens voor kwam, dat er vis aan do steiger dus door de vissers zelf werd ver kocht. Begrypeiykerwijs werd tegen deze verkoop geprotesteerd door de vishandel, omdat deze zich daardoor benadeeld voelde. In sommige krin gen heeft de circulaire van de vismijncommissie echter enige verontwaar diging gewekt en men heeft zich hier afgevraagd of op deze wijze do belan gen van de handel niet heter worden gediend dan die van visser en con sument. Wü hebben over deze kwestie met enkele belanghebbenden van gedachten gewisseld en daarby bleek ons, dat deze zaak hjj de vissers en handelaren over het algemeen niet zo hoog zit, als men het wel doet voorkomen. Inderdaad zijn de bepalingen van de betreffende gehaeenteiyke veror dening zodanig, dat alle vis over de vismijn moet gaan, zodat dc visser, dié zelf zyn vis aan deze of gene verkoopt, een overtreding begaat. Drie kilogram per man per dag mag hy zelf behouden, maar de rest moet onherroepelyk via de vismijn lopen. Wanneer nu echter het aanbod de vraag overtreft en de door het Be- drijfsschap vastgestelde minimum prijs 0.16) niet wordt gehaald, gaat (ie vis naar de vismeelfabriek tegen een prijs, die uiteraard veel lager ligt dan de minimumprijs. Het valt te be- grypen, dat er vissers zijn, die in zo'n geval hun vós liever zelf aan de Advertentie zeer snel werkende panchromatische film 6 x 9 f 1.95 Ook formaten 4 x 6.5 en 6.5 x 11 Beter bestaat niet I Duurder hoeft nietI Vraag uw handelaar uitsluitend naar PALCO. het komt uwfoto's ten goe de èn uw portemonnaie Eerste oefening met nieuwe Middelburgse brandspuit. Woensdagavond heeft de Middel burgse brandweer, onder commando van de heer A. J. W. Mathijssen, voor de eerste maal geoefend met de fraaie, nieuwe brandspuit, die onlangs in de stad arriveerde. Verondersteld werd, dat er achtereenvolgens binnenbrand jes waren te blussen in het meikont- vangststation aan het Hofplein en in de tekenkamer van Gemeentewerken, alsmede een brandje op do Dam. Er werd uitsluitend gewerkt met de hulpstraalpijpen; de nieuwe spuit be zit, zoals reeds eerder gemeld, een tank, waarin 1500 liter water kan wor den meegevoerd. De oefening, die na mens het gemeentebestuur werd bij gewoond door wethouder L. J, Geers, verliep geheel naar wens. consument verkopen, omdat dan de opbrengst zeker noger is dan de prys, die voor de vismeelfabriek is vastgesteld. Zoals gezegd is echter eén dergelijke rechtstreekse verkoop strafbaar en daarop heeft de vismijn- commissie nog eens willen wyzen. DE HANDEL. In visserskringen.betoogt men even wel, dat de handel in deze kwestie niet vrij uit gaat. Zo kopen de meeste venters op cfe mijn steeds een gelijk kwantum, aldus de vissers, en zij brengen dit vrijwel altijd tegen een betrekkelijk gunstige prijs aan de man, of de party nu duur ingekocht is of nietBij een aanvoer, die tegen minimumprijs wordt geveild, hebben de venters dus een voordeeltje. Waarom zo zeggen de vissers waarom kopen zij dan niet eens een groter kwantum, hetwelk zij dan goedkoper aan de consument kunnen leveren, zonder dat hun tota le winst kleiner wordt? Deze grote re afname zou betekenen, dat de mi nimumprijs zeker werd gehaald, zo dat de vis niet naar de vismeelfa briek behoeft, dat de visser daardoor een hogere opbrengst heeft en dat bo vendien de consument wordt gediend, omdat deze goedkoper vis kan ko pen. De handelaar heeft er in zoverre nadeel van, dat hij meer moet omzet ten, terwyl zijn winst niet veel groter wordt. Het is de vraag, of de venters hier voor te vinden zyn, want afgezien van de moeilykhedcn, die zich voor- doen bij vergroting van omzet zonder i evenredige toename van de winst, 1 spelen er ook andei'e factoren een rol. I Niet iedere venter heeft bijvoorbeeld een bestelauto tot ziin beschikking en wanneer men er met de fiets op j uittrekt, is de voorraad, die meege- j nomen kan worden, zeer beperkt- Niettemin is het voor de vissers ze ker minder prettig, wanneer de han del meer van htm dikwyls zeer moci- lyke arbeid profiteert dan zijzelf. Ge lukkig is het echter geen regel, dat de vis de minimumprijs niet haalt en bovendien lean men zich afvragen of de vissers zelf niet iets kunnen doen. De tuinbouwveilingen zorgen bijvoor beeld zelf voor een plafond in de markt door de aanvoer van hun pro ducten te regelen. In elk geval zullen de vissers reke ning moeten houden met de bestaan de voorschriften en naar wy te Bres kens vernamen wordt dit ook ge daan: na de uitvaardiging van de be wuste circulaire werd nog geen pro ces-verbaal voor een overtreding op gemaakt. DE ONEERLIJKE KAPPER Om misverstand te vermijden zy vermeld, dat de initialen van de kap per, die te Middelburg een klant be stal, luiden W. G. MI. S.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2