PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Amerika is sterk genoeg om elke aanvaller te verslaan Landdag Ned. Chr. Vrouwenbond BILT Kanilij n U AT00MPR0EVEN OP ENIWET0K ..EEN VOLLEDIG SUCCES" Britse koning moet langdurig rust houden. Koning Faroek (op Capri) ontnam Engelsman zijn camera. PIERRE SWEERTS KOMT OP 19 JUNI VOOR EEN MILITAIR HOF Tentmasten van circus afgeknapt. DE VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 138 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B, den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdrad. G. Ballintjjn PL verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.53 p. kw. tr. p. p. f 4450 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 14 Juni 1951 ADVZRTEmOKU» 10 et. p«r mm. Minimum p. Advertentie t 3 in*, mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max. regel* van 1—3 regel* f 1-—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adree Bureau van dit Blad" 25 cent maat. Ciro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllsringen Walstr. 5&-60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goei L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Tcrncuzen: Brouwerljstr. 2; Zierik^.-e: N. Boge^dstr^mt*L2« MACARTHUR OVER DE KOREA-POLITIEK Generaal beschuldigt V.S. van gevaarlijke toegevend heid op het slagveld. De vroegere Amerikaanse opperbevelhebber in het Verre Oosten, gene raal Mac Arthur, heeft op een informele bijeenkomst van de wetgevende vergadering van Texas op de trappen van het staatskapitool de Ameri kaanse regering ervan beschuldigd, dat zy zich bezig houdt met een ge vaarlijke vorm van toegeeflijkheid op het slagveld. De geschiedenis heeft go leerd, aldus de generaal, dat diplomatieke toegevendheid de kiem is van een toekomstig conflict, maar toegevendheid op het slagveld Is nog ge vaarlijker. „Ter rechtvaardiging van dit bui tengewoon optreden zeggen zij, die verantwoordelijk zijn voor onze lands verdediging, dat wij nog niet vol doende voorbereid zijn om te vech ten. Ik kan het daar niet mee eens zijn. Ik geloof dat ons land sterk ge noeg is om elke aanvaller te ver slaan. Als de Russen toeslaan is het omdat zij geen kracht hebben", zo zei generaal MacArthur. Luitenant-generaal Wedemeyer heeft Woensdag zijn getuigenis voor de Verenigde Senaatscommissies van onderzoek voortgezet. Naar zijn mening behoorden de Verenigde Staten de door Rusland en communistisch China gezamenlijk be heerde Mandsjoerijse spoorweg te bombarderen. Hij gaf toe, dat dit een wereldoorlog zou kunnen veroorza- it Den Haag komt het verheu- gende bericht, dat de nieuwe paspoortenregeling wordt opge schort. Er is een lawine van critiek losgebroken tegen de invoering van vier verschillende paspoorten en tegen de omslachtiger methode van afgifte van paspoorten en deze critiek heeft de Haagse autoriteiten dusdanig ver baasd, dat een nader onderzoek is ge last naar het nut van de veranderin gen. De critiek richtte zich overigens niet alleen tegen de hierboven ge noemde kwesties, maar evenzeer te gen het feit, dat deze veranderingen pas bekend werden gemaakt nadat zij reeds enige weken waren ingevoerd en dat men eenvoudig de moeite niet genomen had om het publiek tevoren op de hoogte te brengen van de ko mende wijzigingen. Met name deze laatste critiek heeft in regeringskringen enige bevreem ding verwekt. Hopelijk heeft men er uit geleerd, dat er aan de voorlich ting nog wel het een en ander ont breekt. De pers heeft in Zeeland ge lukkig niet te klagen over de voorlich ting door de autoriteiten. Men schroomt in onze provincie niet om de pers desgevraagd vertrouwelijk in te lichten zelfs over kwesties, die nog niet rijp zijn voor publicatie. Maar al te goed weten wij echter, dat het el ders vaak anders is en dat het vaak de grootste moeite kost om informa ties te verkrijgen, omdat te veel amb tenaren en functionarissen menen, dat Jan Publiek met de dingen wei nig of niets te maken heeft. Met na me aan de voorlichting over rege ringsaangelegenheden ontbreekt nog wel eens het een en ander. De overigens waarlijk niet wereld schokkende passenkwestie heeft het bewezen. De vice-voorzitter van het Indone sische parlement, Tambunan, heeft Zaterdag moedige taal ge sproken. Hij sprak over Nieuw Gui nea. En hij verklaarde: Er zijn twee methoden om de kwestie op te lossen. Nederland geeft Nieuw Guinea aan Indonesië, of wij gebruiken ge weld! De heer Tambunan voegde daaraan nog toe, dat als Indonesië tot geweld zou worden gedwongen, Nederland wellicht de schuld zou dra gen aan het ontketenen van een derde wereldoorlog. Op zichzelf genomen kan men na tuurlijk over een dergelijke verklaring de schouders ophalen. Zij is hoogst ongepast en hoogst onverstandig. Zij maakt de moeilijkheden niet kleiner, maar groter. Toen kunnen de „moedige" woorden van de heer Tambunan tot nadenken stemmen. t Pe Jon&ste Kamerdebatten over Indonesië nebben namelijk doen blij ken, dat Nederland inzake de Unie en Nieuw Guinea een afwachtend stand punt inneemt. Men kan dat terecht achten, omdat niet wij de Unie willen verbreken, maar Djakarta en omdat niet wij de status van Nieuw Guinea willen veranderen, maar wederom Djakarta. Niettemin stemt al dat afwachten onbehaaglijk. Bij de kabinetsformatie Is »?og duidelyk gebleken, hoe ver deeld zelfs de van de regering deel uitmakende partijen zijn. Zal men nu, als vandaag of morgen Indonesië met eisen komt, aan Nederlandse zijde zjjn antwoord klaar hebben Indone sië zal met maximum-eisen komen en minimum-eisen achter de hand houden. Al die eisen zullen de goed keuring hebben van de Indonesische volksvertegenwoordiging. Wordt het geen tijd, dat ook aan Nederlandse zijde, vóór het te Iaat Is, een standpunt wordt bepaald, dat eveneens de instemming heeft van het parlement? Het kan zijn voordeel hebben. Het is vaak beter zelf het initiatief te ne men, dan de tegenstander rustig het offensief te laten voorbereiden! ken, maar dit was een „van te voren voorzien risico", dat men moest ne men. Hij verklaarde echter, dat slechts de bevelhebber ter plaatse zou kunnen beslissen, welke doelen gebombardeerd moesten worden. Op een vraag van de democrati sche senator Estes Kefauver, of het bombarderen van de bases Moekden, Port Arthur en Dairen (in de twee laatstgenoemd? steden bezit Rusland concessies) een „oorlogsdaad tegen de Sowjet-Unie" zou zijn, antwoordde Wedemeyer ontkennend. Hij wees in dit verband op het geval van het De Valera premier van Eire. Eamon de Valera, leider van de con servatieve partij» is Woensdagavond tot premier van Eire gekozen. De stemmenverhouding was: 74 stemmen voor De Valera en 69 voor Costello. De verkiezing van De Vale ra betekent, dat het land weer een regering van één partij krijgt. Amerikaanse vliegtuig, dat in April van het vorig jaar boven de Oostzee door de Russen werd neergeschoten. Ondanks het feit, dat onderzoekingen „afdoend" bewezen hadden, dat net betrokken marinevliegtuig in het ge heel niet boven Russisch grondgebied gevlogen had, was het toch neerge schoten. Dit kwam neer op een oor logsdaad of kon als zodanig worden uitgelegd, aldus Wedemeyer. Op een desbetreffende vraag van de republikeinse senator Wayne Mor se verklaarde de generaal, dat er zich alleen Russische troepen in Mands- joerije bevonden, toen Japan capitu leerde. Amerikaanse vliegtuigen bij Praag geland? Twee Amerikaanse straalvliegtuigen, die sedert Vrijdag uit hun basis in Beieren worden vermist, zijn waar schijnlijk geland op een Tsjechoslo- waaks vliegveld ten Oosten van Praag. De twee Noorse piloten zouden gevan gen genomen zijn. De Amerikanen hebben de Tsjechische regering ver zocht een onderzoek in te stellen. Slachtoffer moordaanslag Den Haag overleden. De Poolse vrouw M. H., die Dins dag zwaar gewond door messteken in haar woning aan de Paul Kruger- laan in Den Haag. werd gevonden, is overleden. De Littauer J. D., die van 0eze aanslag werd verdacht, is, zoals gemeld, in totaal uitgeputte toestand langs de spoorbaan bij Schiedam ge vonden. In het ziekenhuis te Schie dam heeft hij bekend zijn vriendin, weduwe van een Nederlander, te heb ben neergestoken. Hg heeft haar in bewusteloze toestand onder het vloer kleed van een kamerbewoonster van het huis verstopt. ALLE LEVEN WAS WEGGEVAAGD Nieuwe gegevens verkregen voor ontwikkeling water stofbom. „Er leeft geen muis en geen enkel ander dier meer". Dat is de beschrij ving van de toestand op het atol Eniwetok, die de Amerikaanse columnist Robert Allen in de „New York Post" geeft, na de jongste, aldaar gehou den atoomproeven, waarvan senator Brien McMalion (voorzitter der con grescommissie voor de atoomenergie) officieel verklaarde, dat zij een „volledig succes" zyn geworden. Vijfmaal zwaarder dan de atoom bommen, die tot dusver tot ontplof fing zijn gebracht, was de kracht van de voornaamste proef-explosie. aldus Allen. De proefbom werd van een zeer hoge toren af losgelaten. Na afloop werd van de toren geen spoor meer teruggevonden. Alle leven was weg gevaagd. Zo sterk was de gloed der ontploffing, dat waarnemers op 25 km. afstand die nog wel waren uit gerust met speciale brillen tijde lijk verblind werden. Zij voelden ook duidelijk de hitte die ontwikkeld werd. Toch waren de geleerden in staat, twee en een half uur na de explosie weer naar het eiland terug te keren en het tot op 750 meter te naderen, zonder gevaar voor han leven. „Dit", zo besluit Allen zijn relaas, ,is van het grootste belang voor de burgerlijke verdediging. Het betekent, dat goed uitgeruste reddingsploegen bijna on middellijk na een atoomexplosie veilig een gebombardeerd gebied kunnen betreden". Op een persconferentie is bekend gemaakt, dat de V.S. nieuwe gege vens hebben verkregen met betrek king tot de ontwikkeling van de wa terstofbom uit de onlangs verrichte proefnemingen op het eiland Eniwe tok. Gordon Dean, voorzitter van de commissie voor atoomenergie, en des kundigen, die de proefnemingen uit voerden, hadden een spervuur van vragen te verduren over vorderingen in de ontwikkeling van de waterstof bom. Zij onthulden echter weinig, dat nieuw was. Dean zeide, dat geen enkel der berichten, dat de V.S. de waterstofbom hadden vervaardigd of op het punt waren zulks te doen, ge baseerd was op iets, dat officieel ver klaard was. 9000 PERSONEN BIJ PROEFNEMINGEN Luitenant-generaal Quesada. die 't commando voerde over de afdeling In een door vier artsen onderte kend bulletin is bekendgemaakt, dat koning George voor herstel van krachten een langdurige rust is voor geschreven. De koning heeft gedurende twee weken aan Tongontsteking geleden. In het bulletin verklaren de ge neesheren „De koning blijft goed vooruitgaan. De temperatuur is de afgelopen week normaal geweest en de aandoening van de long is afge nomen. Met het oog op ae aanval van longontsteking, cfie Zijne Majes teit heeft gehad, hebben wrj hem echter medegedeeld, dat een langdu rige rust noodzakelijk is". belast met het uitvoeren van de proe ven, heeft medegedeeld, dat 110 vliegtuigen bij de proeven werden gebruikt. Radiografisch bestuurde straal vliegtuigen werden tot dicht bij de atöomontploffingen gevoerd. Bijna 9000 personen waren bij de proefnemingen, die de uitgebreidste worden genoemd welke tot nog toe gehouden zrjn, aanwezig. Zij verg den twee jaren van voorbereiding Naar schatting zullen nog twee jaar nodig zijn om de gegevens uit te werken. De pantserwagen, welke te Zuiddorpe door de douane werd buitgemaakt op de smokkelaarsbenden, die thans de Zeeuwsch-Vlaainse grens op ver scheidene plaatsen niet pantserwagens onveilig maken. De wagen droeg op de cabine nog de kentckenpn van het geallieerde pantsercorps. Het voer tuig was voorzien van een houten laadbak en van banden, die in vakken verdeeld waren, zodat een kogel weinig effect sorteerde. Koning Faroek van Egypte, dia met zyn 18-Jarigc echtgenote konin gin Narriman op de huwelijksreis ia. Is Woensdag op Capri aangekomen. Nauwelijks aan land stelde hU zich In het bezit van een camera van een Britse toerist. Deze wilde een foto nemen van de stoet van auto's, trie koning Faroek en koningin Narri man met hun gevolg naar het luxu euze hotel Royal reden. Koning Fa roek kreeg de toerist in het oog, liet zijn auto stil houden, stapte uit, liep glimlachend op de stomverbaasde toe rist toe en ontnam hem zonder moei te z(jn camera. Daarna reed de ko ninklijke stoet verder. Koning Faroek verwijderde eigenhandig de oude film en deed er een nieuwe in. Vervolgens liet hij een politle-agcnt komen, die de camera aan haar eigenaar moest terugbezorgen. De Egyptische koning en zijn ge volg hebben het gehele hotel Royal, dat uitziet op de golf van Najïels, af- Ïehuurd. Het wordt door ongeveer 0 politiemannen bewaakt. Diefstal in Nederlands consulaat te Antwerpen. Op het Nederlandse consulaat-ge neraal te Antwerpen, werd de ver missing van stempels en formulieren voor reispassen vastgesteld. Uit het onderzoek Dleek. dat zekere O. M. bij een bezoek aan de kantoren, de diefstal had gepleegd. Hij werd gearresteerd. Duitse diplomaten vonden Londen te duur. Volgens de „Daily Express" hebben twee functionarissen van het West- duitse consulaat-generaal. Londen verlaten. De een is naar San Fran cisco overgeplaatst en de ander wacht in Duitsland op een nieuwe benoe ming elders. Een derde heeft over plaatsing verzocht. De twee eersten verdienden 1500 pond per jaar. In een commentaar zegt het blad, dat de heren klaagden onmogelyk in Engeland te kunnen leven op 30 pond per week. Zij wensten tot iedere prijs verplaatsing uit Engeland. De Brit ten, zo voegt het blad er aan toe. zullen zich best kunnen redden met hun hoge kosten van het levenson de rhoudj ook zonder deze Duitsers. „Ddth welk een merkwaardige toe stand is het als diplomaten van een verslagen natie Groot-Brittannië schuwen wegens de duurte, onder welke hun overwinnaars gedwongen zjjn te leven". Oud-premier van Australië overleden. De voormalige premier van Austra lië Ben Chifley is Woensdagavond in Canberra na een hartaanval plotse ling overleden. hifley, die 66 jaar is geworden, kreeg een hartaanval in zijn hotelkamer tij dens een staatsiebal. ter gelegenheid van het jubileum van het Australi sche parlement. De overledene was leider van de arbeiderspartij sinas 1945. Hij was de zoon van een smid en was aanvankelijk werkzaam als sto ker en machinist bij de spoorwegen. In 1928 had hij voor het eerst, gedu rende drie jaar. zitting in het parle ment en later weer van 1940 af- IN DE ANTWERPSE GEVANGENIS. Waarom bleef hij zo lang op vrije voeten? De avonturier Pierre Sweerts, wiens naam genoemd Is in de affaire rondom de Stichting „Door de Eeuwen Trouw", vertoeft thans Ln de gevangenis aan de Begjjnenstraat te Antwerpen- Zoals bekend, werd hU door de krijgsraad te Tongeren ln 1946 bij verstek ter dood veroordeeld. Op 19 Juni zal hij voor een militair Hof te Luik verschijnen, dat bet beroep tegen het doodvonnis zal behandelen. Waarschijnlijk zal het be roep niet ontvankelyk worden verklaard, daar het niet is ingediend binnen de reglementaire tjjd. Het Hof zou in dat geval ook de doodstraf tegen S. bevestigen. Volgens het blad „Het volk" is S. van plan een gratieverzoek aan Prins Boudewijn te laten overhandigen. Over de activiteit van S. tjjdens de Duitse bezetting weet „Het Volk" nog de volgende bijzonderheden te melden P. M. Sweerts was de voornaamste beschuldigde in een procés tegerf^en S.D.- en Gestapobencie. De groep Sweerts werkte voor de Duitsers, voerde razzia's uit en heeft twee moorden bedreven. Daarnaast dreef de bende een bloeiende handel in deviezen. Een voormalige dtenst- bode van S. heeft getuigd, dat deze altijd vele Duitsers te logeren had en soms ook in Duits uniform van huis ging om opdrachten uit te voeren. Bij de bevrijding was Sweerts on vindbaar. Hij was de Nederlandse frens overgestoken en had daar zijn iensten aan de Engelse geheime dienst aangeboden. Hij kwam in het bezit van Britse militaire papieren. Niettemin werd S. op zeker ogenblik aangehouden en ondergebracht in het Iluis van Be waring te Amsterdam. Beweerd wordt, aldus de lezing van „Het Volk", dat hij op last van de Ne derlandse minister van justitie werd vrijgelaten. S. zou toen Nederland verlaten hebben op een niet onder Nederlands vlag varend schip. DUIZEND VROUWEN NAAR GOES Vrouwen moeten bewust leven Een duizendtal vrouwen uit alle delen van Zeeland kwam Woensdag naar Goes, waar des morgens in de Magdalenakerk het eerste deel werd ge houden van de landdag, die het Gewest Zeeland van de Ned. Chr. Vrouwen bond belegde. Er volgde een gezamenlijke broodmaaltijd en daarna trok een lange stoet autobussen naar Bergen op Zoom, waar in de Ned. Herv- kerk de bijeenkomst werd voortgezet. Met een tweetal toespraken werden de landdagbezoeksters bepaald by haar plaats en taak als Christenvrou wen in de huidige maatschappij. voor het houden van haar toespraak, onder de titel „Bewust leven" Spreekster wekte hierbij op tot be wust leven, waarbg men zich reken schap geeft van zijn persoonlijke le venshouding tegenover God en de naasten. Men kan een oppervlakkig Christelijk leven leiden, zonder Chris tus in het hart te dragen. In de wereld van heden zijn alle materialis tische zekerheden waarop men meen de te kunnen bouwen, voor een groot deel verdwenen. Wanneer men zich realiseert, wat zich ook buiten onze landsgrenzen afspeelt, voelt men zich nog meer beklemd. Men kan zich echter niet op eigen erf terugtrekken en moet zich bewust zyn van de eco nomische, sociale, culturele, militaire en politieke toestand van ons land en de plaats welke de Christenvrouw ten opzichte daarvan heeft in te ne men. „Wees wie gij schijnt te zijn", als Nederlandse, Christenvrouw en bondslid, zo wekte spreekster haar gehoor als leden van de N.C.V. op. „Ons werk en leven moet gedragen worden door de liefde tot Christus" Door dit uit te dragen, worden wel licht anderen bewogen te gaan stre ven naar de werkelijke waarden van dit leven. Tenslotte vekle spr. allen op, zich bewust te zijn wat het lid- Na gezamenlijk zingen van Gez. 132 1 en 6 en lezing van het Schrift gedeelte uit Johannes 1? U23, sprak de gewestelijke presidente, mevr. J. de JongBikker uit Mid delburg, in de morgenbijeenkomst een openingswoord. Zij riep hierbij allen een welkom toe, inzonderheid de nieu we afdelingen Tholen en 't Zand. de bondspresidente, mevr. dr. M. H. Al- brondav. d. Nagel, de ere-presiden- te mej. J. Donner en. vertegenwoor digsters van het gewest Brabant en de afd. Dordrecht. Dank werd ge bracht aan de afd. Goes voor de or ganisatie en de Kerkvoogdij te Goes voor het beschikbaarstellen van het kerkgebouw. De Ned. Chr. Vrouwen bond, waarin vrouwen van allerlei kerkelijke richtingen elkaar vinden, vormt een lichtende zuil temidden van ons volksleven. De presidente riep al le leden op, door haar levenshouding en handelwijze, een lichtend voorbeeld te zijn voor anderen en om hen voor Christus te winnen. BEWUST LEVEN. Nadat het zangkoor uit Middel burg, onder leiding van mevr. Strub- be, de geloofsbelijdenis had gezongen, kreeg de bondspresidente, dr. M. H Albrondav. d. Nagel het woord, maatschap van -3e N.C.V.B. betekent De bond dient niet alleen te groeien in breedte, doch vooral in diepte. Nadat de bondspresidente nog Gez. 263 1 was toegezongen, werd de morgenbijeenkomst met samenzang besloten. MIDDAGBIJEENKOMST. In de middagbijeenkomst te Ber gen op Zoom zou ds. J. Overduin uit Amsterdam, die echter door onge steldheid verhinderd was, het woord voeren. Zijn plaats werd thans inge nomen door ds. G. Toornvliet, studen tenpredikant te Leiden, die als onder werp had gekozen: „Levensnood en levenservaring'. Hij gaf weer hoe op het ogenblik de mensen zich de toestand indenken en niet denken om de dag van mor gen. Het geloof in Christus is bij zeer velen zoek. De beide wereldoorlogen kunnen hiervan wel als oorzaak ge noemd worden. Men beeft het leven niet meer lief. Spr. hekelde de levenshouding van de tegenwoordige jeugd, die zich ner gens meer iets van aantrekt en maar leeft met de dag. Doch er zijn gelukkig ook nog ve len die er anders over denken. Vooral de Zeeuwse vrouwen hebben nog een vertrouwen in Christus, Die overal rondom ons is. Dat geeft hoop op de toekomst. De sombere, pessimistische houding van deze tijd is voor velen moeilijk, doch leeft nu als bewuste Christenen, aldus spr. Nadat mevr. de JongBikker, die ook een kort welkomstwoord had ge sproken, de spreker dank had ge bracht, ging deze voor in gebed. Na het zingen van de Avondzang, werd de bijeenkomst gesloten met het le en 6e couplet van het Wilhelmus. i In 1948 werd aan de Belgische mi nister van justitie ln het parlement de vraag gesteld, waarom S. op vrye voeten bleef lopen, terwjjl anderen, die veel minder op hun kerfstdk had den, een zware straf moesten onder gaan. De minister antwoordde bfl die gelegenheid, dat België de eis tot uitlevering van S. nooit heeft ver zaakt. doch dat met Nederland geen wederkerig accoord bestond over dé uitlevering van oorlogsmisdadigers. Het Bureau Zuid-Molukken en de Stichting „Helpt Ambon in nood", hebben medegedeeld, dat men met de affaire-Sweerts uit België niets heeft uit te staan. Dertig werklieden onder tentzeil bedolven. Voor het» Nederlandse circus Jos Mullens, dat Woensdag zyn eerste voorstelling in Haarlem zou geven, is de 13e Juni wel een echte onge luksdag geworden. By het opbouwen van de tent er stond een straffe wind sloeg op een gegeven mo ment een zogenaamde uitschieter on der het tentzeil. Twee van de stalen masten knapten af en de hele zeilla- wine kwam naar beneden Dertig werklieden werden onder het zeil be dolven en onder het talrijke publiek dat de opbouwwerkzaamheden gade sloeg. ontstond een paniek. De der tig mensen konden door hun colle ga's onder het ,eeil vandaan worden gehaald. Twee van hen bleken ver wondingen te hebben opgelopen. De schade wordt op ongeveer 25 000 geschat. Margaret Truman op Soestdijk. Margaret Truman is Woensdag middag op paleis Soestdijk ontvangen door H.M. de Koningin en Prins Bernhard. Het bezoek droeg een in formeel karakter. Bij een diner, dat de Amerikaanse ambassadeur in zijn residentie aan Margaret Truman aanbood, zaten o.m. aan Prins Bernhard en minister Stik ker. De dochter van de Amerikaanse pre sident toonde zich tegenover journa listen opgetogen over de charmante, hartelijke wijze, waarop zij door de Koningin werd ontvangen. Verder zei ze: „Ik geloot dat uw land prachtig is. Het heeft zoveel groen. Uw huizen hebben zoveel ramen, ze zijn zo open". Margaret Truman had het niet moei lijk gevonden om tijdens deze reis niet te zingen. Na haar terugkeer in de „States" treedt zij weer op in enige radioshows en staat een concert-tour nee voor de deur. MINDER BUIIG In de Noordelykehelft van het land overdryvende wolkenvelden maar geen neerslag van betekenis. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Iets hogere temperaturen. In de Zuidelijke helft van het land droog en vry zonnig weer met een matige wind tussen Zuid en West en hogere temperaturen dan gistececL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1