PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koning Leopold zal op 16 Juli aftreden BILT Verdwenen diplomaten te Andorra Perzische vlag op hoofd kantoor „Anglo Iranian" De Molukken-affaire. Ongeregeldheden eisen doden in Nicaragua. AANVAL OP DE AMERIKAANSE PLANNEN MET JAPAN WETSONTWERP CREDIETWEZEN ONAANVAARDBAAR GEACHT DE PRINSES IRENESCH00L TE MIDDELBURG VRIJWEL GEREED Vierling geboren te Haarlem. 194e Jaargang - No. 130 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week t 4.55 p. kw. fr. p. p. t 4.30 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 12 Juni 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3. inf. mededebngen driemaal tarief. Kleine advertentie* (ma*. regel» van 1—5 regels i 1-—. Iedere regel ir.eer 20 cent. ..Brieven of adrc« Bureau van dit Blad" 25 cent mee: Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 5&-30. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 23C1 of 2160). M burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b^.g. 2225*; Ooitburg: Pr. MauriUstr. 12. tel. 102; Temeuzcn: BrouwerU«tr. 2; Zlerlkzee: N. Bogerdatr. C 160. tel. 26 DE BESLISSING GEVALLEN De volgende dag troonsbestijging van Boudewijn De Belgische minister-president, Phollen, heeft officieel bekend gemaakt, dat Koning Leopold de wens heeft te kennen gegeven 16 Juli af te treden- De regering en de partijen gaan hiermee accoord. Koning Leopold uitte deze wens in een brief aan de minister-president, die Maandagmorgen in een vergadering der ministers werd voorgelezen. De Koning stelde 17 Juli voor als datum voor de troonsbestyging van Prins Boudewtyn. In de brief van de koning wordt o.a. gezegd: „IR meen, dat de kalmte en een dracht in voldoende mate verwezen lijkt zyn om mij toe té laten de beslis sing te nemen, die definitief de over dracht der koninklijke bevoegdheden op mijn zoon zal verzekeren „Het nationaal belang en de stabiliteit van de dynastie vergen een manifestatie van eendracht". De liberale leider Motz verklaarde eerder op de dag tegenover Reuter, dat de onderhandelingen tussen de partijen drie belangrijke kwesties be troffen: welke titel Koning Leopold na zyn troonsafstand zal dragen, zyn toekomstige residentie, zijn burgerlij ke status en de titel van zijn tweeae vrouw, de prinses de Rethy. De socialistische leider Max Buset Franse jurist zou met hen gesproken hebben. Het zoeken naar de twee verdwe nen Britse diplomaten is thans ge richt op Andorra na een verklaring van een rechtskundige tegenover de politie, dat hij de vorige week Don derdag met beiden in het Pyrenese dorpje Foix gesproken heeft. De ju rist, mr. Lannes, zeide drie dagen la ter de foto's van de verdwenen diplo maten in een krant te hebben gezien. Uit deze foto's herkende hij de twee Engelsen waarmede hij Donderdag in een winkel te Foix een gesprek ge voerd had. Voordat de Engelsen van hem afscheid hadden genomen, had den zy hem gevraagd of de Envalira- pas, die toegang geeft tot Andorra, open was. Lannes antwoordde beves tigend. De Engelsen stapten daarna in een auto, die naar mr. Lannes ge loofde een Brits nummerbord had, en reden weg. Onmiddellijk nadat mr. Lannes zijn relaas gedaan had, is de politie van Parijs en Andorra gealarmeerd. Het Britse Kabinet heeft Maandag het mysterie rond de verdwijning van de Britse diplomaten besproken De Britse "nist van Buiterlandcs Za ken. Herbert Morrison, heeft Maan dag in het La eerhuis verklaard, dat een der ;ste di ter. Guy Burgess, onlangs uit Washing ton was teruggeroepen wegens zijn algemene ongeschiktheid. De Perzische vlag is Maandag op het hoofdkantoor te Abadan van de Brits-Iraanse oliemaatschappij gehe sen. De plechtigheid werd bijgewoond door een grote menigte, waaronder de nieuw benoemde gouverneur van de olieprovincie Khoezistan, Amir Alai. Later bracht gouverneur Alai na bij de hoofdingang van de raffinade rij een mededeling aan, luidend:: „Voorlopige raad van directeuren voor de nationalisatie der Perzische olievelden". Van Perzische zijde werd Maandag vernomen dat zestien Perzische func tionarissen. de bedrijfsleider van de raffinaderij (de grootste ter wereld) zullen bezoeken om hem mede te de len, dat zij gerechtigd zijn het bedrijf over te nemen. Onder deze functiona rissen zouden zich drie leden van de Perzische oliecommissie bevinden- De Perzische minister van buiten landse zaken heeft van de Sowjet- Unie een „bevredigende uitslag" ont vangen omtrent de aanwezigheid van Sowjetrassische troepenconcr ntrr.ties aan Perzië's Noordelijke grenzen, al dus werd Maandag te Teheran ver klaard. De Sowjet-ambassadeur gaf de verzekering, dat deze concentra ties slechts verband hielden met manoeuvres. HanJJopers zijn doodlopers. In het Amerikaanse stadje Quin- cv, werd de jaarlijkse wars-door- Quincy-loop gehouden over een af stand van 10 mijl. Veertig lopers na men dit keer aan de traditionele race deel. Toen de voorsten by de eerste bocht van het parcours verschenen, werden zij opgewacht door twee klei ne jochies. „Hé, jullie lopen ver keerd", en met dood-ernstige ge zichten op een andere straat wijzen de, „dat is de goede weg". Even aarzelden de athleten, toen vei-anderden zij hun koers. De hele sliert lopers volgde. Nog geen minuut later was de wed strijd afgelopen. Veertig razende en tierende athleten kwamen uit de doodlopende straat terug bij het kruispunt. De jochies waren in geen velden of wegen te bekennen. verklaarde: „We verwelkomen met diepe emotie de grootheid en sponta niteit van koning Leopolds gebaar, dat hij met edelmoedigheid maakt aan de vooravond van België's natio nale dag. Dit is een teken van natio nale verzoening en een goed voorte ken voor het begin van Boudewijns regering". 21 Juli is de verjaardag van de af kondiging van België's onafhankelijk heid. Amerikaanse wapens naar Joego-Slavië. In berichten uit Washington werd Maandag gemeld dat de Ver. Staten bereid zijn Joego-Slavië „zeer aanzien lijke voorraden" wapens en militaire uitrusting te verschaffen. Verklaard wordt dat de besprekingen tussen de thans in de Ver. Staten vertoevende chef van de Joegoslavische generale staf, kolonel Popovic en functionaris sen van het Amerikaanse ministerie van landsverdediging „volkomen be vredigend" zijn verlopen. In Korea gesneuveld. De regering maakt bekend dat tot haar leedwezen op 1 Juni J.L in Ko rea aan bekomen verwondingen is overleden de soldaat eerste klasse Th. J. Leenders. afkomstig uit 's Herto genbosch. De naaste familieleden zijn verwittigd. Vragen van Kamerlid. KONING LEOPOLD Volgens een radiobericht uit Nica ragua is thans voor het gehele land de staat van beleg afgekondigd nu de stakingen tegen de regering alge meen geworden zijn. Er zijn ongere geldheden uitgebroken, waar by slachtoffers zijn gevallen. De natio nale garde is volledig gemobiliseerd en de luchtmacht patrouilleert langs de grenzen om een eventuele invasie te verhinderen. Er is ook een pers- censuur ingesteld. Nicaragua grenst in het Noorden aan Honduras en in het Zuiden aan Costa Rica. SOWJET-NOTA AAN WASHINGTON Beschuldigingen bestempeld als „laster". De Zondag aan de Amerikaanse ambassadeur in Moskou overhandigde Sowjet-nota behelst het Russische antwoord op de Amerikaanse voorstel len inzake een vredesverdrag met Japan. Deze voorstellen worden in de nota gekenschetst als een plan tot een „JapansAmerikaans oorlogs verbond", dat beoogt van Japan een „gewillig instrument voor de Ameri kaanse agressieve plannen in het Verre Oosten" te maken. De Sowjet-nota ontkent, dat Ame rika en de Sowjet-Unie begonnen zijn over een ontweip-verdrag te onder handelen. Dergelijke onderhandelin gen waren geheel onmogelijk, „daar de Sowjet-Unie tegen een afzonderlij ke vrede is en was". Weliswaar had den Malik. Sowjet-vertegenwoordiger bij de V.N.. en John Foster Dulles op verzoek van de laatste een conferen tie gehad, doch het was onjuist zulks als onderhandelingen te bezien. Amerika, zo vervolgt de nota, nam zyn toevlucht tot laster over Sowjet- belangen in Mandsjoerije. Mandsjoe- rye maakte deel uit van de Chinese volksrepubliek en de Sowjet-Unie zou niet later dan in het volgende jaar de marinebasis Port Arthur opgegeven en haar troepen terugtrekken. Het was eveneens laster te beweren, dat nog 200.000 Japanse krijgsgevange- Prinses Wilhelmina liet reddingboot te water. Maandagmiddag heeft prinses Wil helmina te Muiden de nieuwe motor reddingboot „Prins Hendrik" te wa ter gelaten, welke door de Stoom vaartmaatschappij „Nederland" aan H. M. Koningin Wilhelmina was aan geboden ter gelegenheid van haar 50- jarig regerin-rsjubileum. Tot de ge nodigden behoorde Prins Bernhard. Nadat de voorzitter van de Kon. Noord- en Zuidhollandse Redding Maatschappij, jhr. C. F. J. Quarles van Ufford, het een grote eer had genoemd deze fraaie arnwinst van de Nederlandse reddrngsvloot van prinses Wilhelmina te mogen ontvan gen, doopte deze de boot, die als op volger van de „Dorus Rijkers" in Den Helder zal worden gestationneerd. Werkloosheidswet kan nog niet in werking treden. De Werkloosheidswet zal niet tus sen 1 Juli en 1 September a.s. in werking treden, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. Dit heeft de minis ter van Sociale Zaken medegedeeld in antwoord op schriftelyke vragen van het Tweede Kamerlid Andriessen. Dit uitstel houdt verband met de noodzakelykheid om opnieuw overleg met de Stichting van de Arbeid te plegen. De Inwerkingtreding van de wet is pas mogelyk, wanneer de be- dryfsverenigingen met de voorberei ding van de invoering der wet, met inbegrip van de vaststelling der wachtgeldpremie, gereed zyn en zich voorts geen nieuwe ernstige economi sche moeiiykheden voordoen. De minister is van oordeel, dat het wenselijk is dat de Werkloosheids wet, de Ziektewet en de Kinderby- slagwet door dezelfde bedryfsvereni- ging worden uitgevoerd. nen niet gerepatrieerd waren, In werkeiykheid waren het er 1487 tegen wie een onderzoek in verband met oorlogsmisdaden was ingesteld. Voorts waren er negen zieken en 971 gevangenen, die uitleverbaar waren aan China wegens het begaan van oorlogsmisdaden. De Sowjet-Unie blijft by haar standpunt, uiteengezet in de nota van zeven Mei, dat een raad van mi nisters van buitenlandse zaken van vijf mogendheden bevoegd is een vre desregeling uit te werken en zulks niet alleen voor Europa. Voor Japan zou deze raad moeten bestaan uit de Sowjet-Unie, communistisch China, Amerika en Engeland. De kwestie van de illegale activi teit, welke het Bureau Zuid-Molukken te 's-Gravenhage ontplooid zou heb ben en waarbij de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" voor de financiering zou hebben gezorgd, blijft de gemoe deren nog sterk bezig houden. Op pag. 4 van dit blad Is een bijdrage van een bijzondere medewerker opgenomen, die een analyse van de kwestie geeft aan de hand van de tot nog toe be kende feiten. Intussen meldt het A.N.P. uit Brus sel nog enige nadere bijzonderheden over de aankoop van het vliegtuig, dat naar de Molukken zou vertrekken. De bekende spion en oud-S.S.'er Sweerts. kocht tezamen met Pot, Ne derlands consulair ambtenaar) voor 75.000 francs, een oud Lockheed vlieg tuig van een slopersfirma. Dat vlieg tuig werd startklaar gemaakt, maar de Belgische piloot trok zich terug aan gezien de Nederlandse autoriteiten te Brussel hem waarschuwden, dat het een verdachte zaak betrof. In het toe stel bevonden zich geen echte oorlogs wapenen, slechts enkele jachtgeweren en radiozenders. Men kwam terug van het denkbeeld, dat Westerling met dit vliegtuig zou vertrekken. Later is het plan gerezen, dat Pot, die Westerling aan een vals paspoort hielp om uit België te ont snappen. samen met Nienhuis, die het bureau Zuid-Molukken vertegenwoor digde, met het toestel zou vertrekken. Sweerts zit thans gevangen te Ant werpen en Pot te Brussel Het KAMERLID VRAAGT. Tweede Kamerlid Goedhart (Arb.) heeft aan de ministers van jus titie en van binnenlandse zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld, over de activiteiten van bet te 's-Gra- venhage gevestigde bureau van de z.g. Republiek der Zuid-Molukken en tie financiering hiervan door de stichting „Door de Eeuwen Trouw". Indien het inderdaad juist is, dat het bedoelde bureau zich in verbinding gesteld heeft met internationale avon turiers en een vliegtuig, radiozender/, wapens en munitie heeft laten aanko pen ter voorbereiding van gevechts handelingen tegen de Republiek Indo nesië, dan vraagt de heer Goedhart of hier naar het oordeel van de rege ring 'niet gesproken moet worden van een samenzwering tegen een mogend heid, waarmee Nederland normale re laties onderhoudt? De heer Goedhart vraagt verder o' de binnenlandse veiligheidsdienst de aandacht van de regering niet tiidi op deze zaak heeft gevestigd en ho-. het zit met het verblijf van de voor malige S.D.-officier Sweerts, na hei einde van de tweede wereldoorlog i.i Nederland. Tenslotte vraagt hij of de regering het gewenst acht, dat hier te lande geldinzamelingen onder het publiek worden gehouden, waarbij de geldge vers te goeder trouw in de waan le ven. dat zij meehelpen aan oen huma nitair doel, terwijl hun geld in wer kelijkheid gebruikt wordt om conspi- ratorische zaken te financieren en welke maatregelen de regering overi gens denkt te nemen om een einde te maken aan de samenzweringen, die op ons grondgebied op touw gez.et worden tegen een andere mogendheid, waarmede Nederland vriendschappe lijke betrekkingen poogt te onderhou den? BEDRIJFSLEVEN ADRESSEERT Algemene belangen kunnen ondergeschikt worderv ge maakt aan directe belangen der schatkist. Veertien organisaties, waaronder werkgeversbonden, midden* tand «bon der], hoofdgroepen Handel, Verkeer en Verzekering en Boerenbonden, heb ben aan de leden van de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin wordt verklaard, dat het wetsontwerp „Toezicht op het eredletwezen" niet in het belang Is van de Nederlandse volkshuishouding en dat het bedrijfsleven mitsgaders de werkgelegeniirld hiervan ernstige nadelen kunnen ondervin den. De organisaties verzoeken de Kamer met klem het ontwerp niet aan te nemen of door* amendering de bezwaren, die er tegen kunnen worden aangevoerd, weg te nemen. Nu cie mogelijkheid aanwezig is. zo wordt in het adres verklaard, dat door de verkrapping der bh het be drijfsleven aanwezige liquide midde len. wederom tot een grotere en meer normale credietverlening door de banken aan het bedrijfsleven wordt overgegaan, is de Staat niet by mach te om op een monetair ongevaariykc wyze schulden af te doen. Hierin heeft de Nederlandsche Bank aanlei ding gevonden over te gaan tot een soort bevriezing van het schatkistpa pier in de handen der banken en tot een beperking der commerciële cre dietverlening ten bate van de crediet verlening aan de Staat. Het is om de vermenging van de belangen der credietgeving aan de Staat en die aan het bedryfsleven. dat de organisaties het ontwerp onaan vaardbaar achten. Indien de overheid een qualitatieve en quantitatieve contróle op de bedrijfsvoering van het bankwezen nodig acht van welke noodzaak overigens niets is ge bleken dan ware het. wenselyk daarmee een onafhankelijk lichaam te belasten. Dit klemt te meer waar de minister van financiën als beheer der van 's rijks schatkist recht- Met een frisse bries achter door klieft een Amerikaanse zeilboot van de Internationale klasse het water. Zelfs by matige vrind geeft de bal- lonfok het schip nog een aanzienlyke snelheid. BIJZONDERE AANWINST Uitstekend geschikt voor het geven van buitengewoon lager on derwijs. De Vereniging voor Chr. buitengewoon lager onderwijs op Walcheren beleeft Woensdag 20 Juni een vreugdevolle dag: dan wordt dc nieuwe Prin ses Ireneschool op 't Zand te Middelburg officieel geopend. Deze week wordt voor het laatst les gegeven In de«twee oude herenhuizen aan de Sin- geistraat, die volkomen ongeschikt zyn om als schoolgebouw te dienen en die men dan ook zeker niet met smart verruilt voor het nieuwe, doelmatig en fraai ingerichte complex naby de Kondekerkse weg. De Chr. school voor B.L.O. heeft na de oorlog een buitengewone groei doorgemaakt. In 1938 in hét pand Singelstraat 9 begonnen met drie lo kalen, 29 debiele leerlingen en 19 im becielen, telt zy thans 147 debiele leer lingen en 22 imbecielen, verdeeld over twee panden. In het huis Singelstraat 8 werden o.m. de twee „bezinkings- klassen" (imbecielen-afdeling) gehuis vest, nadat deze eerst ondergebracht waren geweest in het Chr. Militair Tehuis. De plannen tot bouw van een nieuwe school, dateren reeds uit 1947het had echter heel wat voeten in de aarde, alvorens een geschikt terrein was gevonden. Nu is de nieuwe school evenwel, op de afwerking na, gereed en kan men concluderen, dat zij een bijzondere aanwinst betekent, voor het zo nood zakelijke en buitengewoon nuttige B.L.O.-onderwys, zowel als voor de gemeente Middelburg. Het complex bestaat uit twee vleugels (zonder verdieping), resp. voor debielen en imbecielen, van elkaar gescheiden door een hoofdgebouw met een aardig torentje. De debielen-vleugel heeft een gang van bijna 60 m. lengte, waaraan zes ruime, lichte en gezelli ge leslokalen (op 't Zuiden) zyn gele gen. Grote ramen, zowel aan de straatzijde, als aan de kant van de gang. laten veel licht en veel frisse lucht toe. Tussen iedere twee lokalen bevindt zich een garderobe met was gelegenheid, waar tegenover toiletten zyn gemaakt, PRACTISCH ONDERWIJS De hulshoudklas voor de grootste meisjes is door een glazen wand ge scheiden van een keukentje met aan rechten en gasstellen voor het geven van practisch huishoudelyk onderwys. De debielen-vleugel heeft nog een zyvleugel, waarin twee lokalen zijn ondergebracht, identiek aan de ande re zes. Zeven lokalen worden reeds direct in gebruik genomen, het acht ste vermoedelijk in Januari a.s. by uitbreiding van het aantal leerkrach ten. Het hoofdgebouw omvat een rui me entrée, een kamer voor het hoofd, een bestuurs- en leerkrachtenkamer (hierin wordt een opklapbed ge plaatst om de meisjes te kunnen be kwamen in het opmaken en afhalen van bedden!en een kleed- en wasge legenheid voor de gymnastiekzaal, die nog niet mag worden gebouwd. Voorlopig wordt by goed weer gym les gegeven op het tegelplateau 'aan de achterzijde van de school. Het be nodigde materiaal is al aangeschaft, evenals de attributen voor het volley balspel. dat men zal beoefenen. Er wordt ook naar gestreefd om alle kin deren te leren fietsen, daar zij hiervan later veel gemak kunnen hebben. Zy beginnen op een stepje en kunnen la ter hun kunsten op een echte fiets vertonen. Onder het hoofdgebouw ligt de ver warmingskelder met twee ketels, op de verdieping de grote zaal voor het beoefenen van handenarbeid door de grotere jongens, die zelf de vloeren in hun nieuwe school op keurige wy ze hebben geolied. EEN WERKINRICHTING De imbecielen-afdeling heeft een af- zonderlyke toegang en twee zeer gro te lokalen, resp. voor de jongens en de meisjes, het laatste ook met een kleine keukenafdeling. Het accent by het onderwys aan deze groep leerlin gen ligt op de handenarbeid, die in het eigen lokaal wordt verricht. Het complex is omgeven door een flinke lap grond. De tuin wordt door de Stichting Nieuw Walcheren be- êlant naar een ontwerp van de heer P. Broerse. De leerlingen zullen hier iets van de edele kunst van het tuinieren kunnen opsteken; aan deze wetenschap kunnen zy in hun later leven veel hebben. Voor de kleintjes zyn enige zandbakken gemetseld. Donderdag 21 Juni wordt voor het eerst les gegeven in de nieuwe school. De daaropvolgende Zaterdag middag hebben de ouders gelegenheid het gebouw te bezichtigen en na 4 uur kunnen dan ook andere belang stellenden een kijkje nemen. Wij vernemen nog, dat het de be doeling is binnen afzienbare tyd te komen tot stichting van een werkin richting voor oud-leerlingen. Een ge deelte van het pand Singelstraat 9 wordt hiervoor gereserveerd. streeks belanghebbende is en hem uitdrukkelijk de bevoegdheid is gege ven aan de directie van de Ned. Bank juuiwyzigingen te geven, die deze ge houden is op tc volgen. Deze vermen ging van functies vinden dc adressan ten verwerpeiyk. MINISTER KAN ALLE KANTEN ITT. Men voelt het ook als een bezwaar, dat alle bevoegdheden in handen van de minister van financiën worden ge legd. Hy kan alle richtingen uit, zo dat het wetsontwerp geen enkele aan wijzing meer geeft voor het in feite ,te voeren beleid. Een derde bezwaar richt zich tegen de bevoegdheden, welke aan de overheid terzake van de rentevaststelling worden gegeven. Deze principiële bezwaren gelden naar het Inzicht van adressanten des te meer, omdat het niet onaanneme- iyk is, dat het bedryfsleven In toene mende mate een beroep op crediet verlening zal moeten doen. Indien het eredletwezen niet In staat is daarbij de helpende hand te bieden waar toe het overigens de nodige middelen ruimschoots ter beschikking heeft zal een teruggang der bedrtyvtngheid en werkgelegenheid onvermydelUk zijn. Het hoofdbestuur van de Ned. My. voor Nijverheid en Handel heeft zich eveneens in een adres tot de Tweede Kamer gewend met een zelfde ver- zoek als dat der genoemde organ isa- ties. De regeling maakt aldus het adres de indruk, dat de rechtsze kerheid hierbij wel tot een minimum is gereduceerd, dat de mogeiykheid van een vergaand dwingend staats in grijpen op indirect» wyze wordt geo pend. zonder dat dit vermeld en ge motiveerd wordt en dat duurzame en algemene belangen ondergeschikt kunnen worden gemaakt aan de di recte belangen der schatkist. Twee meisjes en twee jongens. Dc 35-jarige mevrouw M. Jong bloed-van Laan, echtgenote van de 33-jarige lasser W. F. Jongbloed uit Zwanenburg by Halfweg, heeft gis teravond in de Maria-stichting te Haarlem het leven geschonken aan een vierling, bestaande uit twee jon gens en twee meisjes. Volgens de eerste berichten maken zowel de moeder als de vier babies het goed. De geneesheer, die deze „<ongbloe- dige" vierling in de wereld heeft ge holpen, dr. Aubel, had reeds geruime tyd geleden met v:hulp van röntgen foto's geconstatee.rd, dat een vier voudige blijde gebeurtenis op komst was. Dat gaf hem aanleiding me vrouw Jongbloed reeds een week ge leden in de Maria-stichting te laten opnemen. Door de vierling is het aantal kin deren verdubbeld, aangezien het ge zin al reeds uit vader, vier kinderen bestond:' moeder en de 7-jarige Beppie, de 6-jarige Dicky, de 4-jari ge Henny en de 2-jarige Harry. Wa ren er dus tot dusverre twee Jon gens en twee meisjes, thans zyn er vier jongens en vier meisjes. Marge consumptie aardappelen. De verhoging van de consumptieprys voor aardappelen is niet een geheel of gedeeltelyk „herstel" van de mar ge, zoals deze in de distributleperiode gold, doch als een tegemoetkoming aan de verzoeken van dc handel hun moeiiykheden te verlichten, aldus minister Mansholt in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Verkerk. Het streven van de regering om de prijs van ons belangrijkste volks- voedsel te beheersen op eer. ook voor de consument redelijk niveau maakte een grotere verhoging van de oorspronkelijk overeengekomen marge onaanvaardbaar. DE VOORSPELT: MEER BEWOLKING Geldi'- tot hedenavond: Aanvankelijk vry zonnig en droog weer. Later toenemende bewolking en voornamelyk in het binnenland kans op een enkele regen- of onweers bui. Zwakke tot matige wind. hoofd- zakelyk tussen Zuidoost en Zuidwest. Nog iets warmer dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1