PROVINCIALE BONDSDAG CHR. JONGEVROUWEN-FEDERA TIE do 9,Ronde" dit palcje Wj Uw shag dat pakje HOTELKWESTIE TE TERNEUZEN Handboogschutterij bestond 100 jaar WITTE KR11S Friese burgemeesters in Middelburgs stadhuis Maatschappelijk werk en Gezinszorg op Walcheren Jachtgeweer ging ontijdig af DE OPERATIE ..RODE HAAN" Negenjarig jongetje te Veere verdronken Nederlandse Vereniging tot bescherming van vogels 9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 JUNI lfiöl Wi ..met Mascotte gaat-ie goed! KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Aan de heer D. Roose te Goes werd door wethouder J. J. van Melle de ere medaille in zilver, behorende by de orde van Oranje Nassau uitgereikt. De heer Roose vierde z(jn goudon jubileum by de fa. Duvekot te Goes. HAA-.-iN-TE?N STELLING. De tentoonstelling van Haak-In- Curiosa zal op haar reis door Ne derland ook Goes aandoen. Van 28 tot 30 Juni worden de curiosa daar geëxposeerd. RECHTBANK MIDDELBURG „Des Pays Bas" blijft hotel. De president van de arrondissementsrechtbank te Middelburg heeft Za terdag uitspraak gedaan In het kort geding betreffendo de verhuur van Hotel des Pays Bas te Terneuzen. Zoals men weet had de heer de M. restaurant te Breskens, aan de rechtbank een uitspraak gevraagd in zyu geschil met mevr. de R. HU wilde voor de rechtbank aanneraelUk maken, dat hy van mevr. de It. het Hotel des Pays Bus mondeling had gehuurd, waardoor zU niet meer ge rechtigd was dit hotel te verhuren aan de RUksgcbouwendienst voor het onderbrengen van belastingkantoren. mers de hoofdinspecteur van de -3e- lastingen heeft de sleutels in ziin be zit en hieruit leidt gedaagde af, dat voorlopige oplevering onmogelijk is geworden. In wezen levert dit beroep op overmacht, maar het is aan ge daagde zelf te whten, dat zij zich in deze netelige positie heeft gebracht en dus moet het bex-oep op overmacht worden gepasseerd. Door gedaagde is opgeworpen, dat nakoming van hetgeen de eiser stelt, onmogelijk is. ,En inderdaad zou dit onmogelijk kunnen zyn. Immers het Rijk is (tweede) huurder en... heeft de sleutels. Daarom 'heeft de presi dent de suggestie gedaan, dat ge daagde probeert de overeenkomst met het'Rijk ongedaan,te maken en dan is de afgifte van de sleutels wel mo gelijk. In dit verband heeft de presi dent -in-zijn vonnis een termijn be paald van acht dagen, dus tot 17 Juni, zodat gedaagde ruimschoots gelegenheid heeft te trachten de tweede overeenkomst te ontbinden. De president heeft in zijn vonnis beslist, dat de gedaagde mevr. de R. onmidöelijk het hotel voorlopig aan eiser op moet leveren en hem alle sleutels, die toegang tot dat pand ge ven. ter beschikking moet stellen Gedaagde heeft hiermede de tijd tot 17 Juni 1951 en heeft zy dan hieraan niet voldaan, dan moet ze een dwangsom betalen van 200 voot elke dag, dat dit bevel niet wordt nagekomen. De gedaagde moet te vens de proceskosten betalen. De gedaagde had opgeworpen, dat de president niet bevoegd zou zijn omdat o.a. een eventueel toewijzend vonnis toch niet ten uitvoer gelegd zou kunnen worden, doch de presi dent verklaarde wel bevoegd te zijn temeer waar getuigen verklaard heb ben, dat de mondelinge overeen komst inderdaad tot stand was ge komen, zodat de eiser er belang bij had in kort geding maatregelen te vorderen. DE OVERWEGINGEN. In het vonnis overwoog de presi dent, dat getuigen, die op 5 Jurn1951 werden gehoord, verklaard hebben, dat de gedaagde nadat 's middags onderhandelingen waren geweest diezelfde avond eiser opbelde en hem meedeelde, dat de zaak in orde was. Ook verklaarden getuigen, dat ge daagde tegen hen zelr gezegd had. dat zij ae „Pays Bas" aan eiser ver huurd had. Gedaagde daarentegen zeide, dat zij dit zo niet gezegd had, maar gezegd dat de beslissing om te huren aan de eiser was. Doch volgens de president was deze mededeling niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. De gedaagde had inmiddels het pand opgeleverd aan de Staat, im- Advertentie Pijnlijke stramheid - dat is het begin. Maar din... Chagrijnige Rheumatische Pijnen in al Uw ledematen, nu hier, dan daar... Laat 't met U niet zo ver komen. Neem Kruschen Salts bij de eerste aanwijzingen van Rheumatische pij nen. Daarmee brengt ge Uw bloed circulatie weer op gang. Want niet zodra bloedzuiverende organen in hun werking verslappen, demon streert zich dat in pyn en stramheid hier en daar. Onzuiverheden in het bloed krygen dan hun kans. In plaats van te worden afgevoerd langs na- tuuriyke weg, gaan deze zich vast zetten en Uw lijden begint. Maar niet bij de vaste Kruschen gebruikers Die weten van geen onzuiver bloed, nog minder van de oynlyke gevolgen. Vraag Uw leverancier een flacon Kruschen, om persoonlijk die radicale verbetering te ondervinden. Bijna iedereen kent de legende van de Perzische vizier Sessa Ebn Daher, die het schaakspel had uitgevonden en als beloning van zijn vorst een wens mocht doen. Hij verzocht toen één tarwekorrel te mogen ontvangen voor het eerste vakje van het schaakbord, twee tarwekorrels voor het tweede vakje, vier voor het derde en vervolgens voor elk der opeenvol gende 64 vakken een verdubbeling van het voorgaande vak. Op deze wens kon de koning, na naarstig re kenen, niet ingaan, want het aantal korrels dat op het 64ste veld zou moeten worden uitgekeerd, bedroeg meer dan de hele tarwevoorraad van het land. Wanneer iemand een ge beurtenis aan twee personen vertelt en deze twee mensen gebruiken de volgende 5 minuten om weer twee anderen in te lichten en telkens doet iedere nieuxo-ingelichte hetzelfde binnen 5 minuten tijds, berust de snelle groei door steeds voortgezette verdubbeling, op hetzelfde verschijn sel als bij het boven genoemde schaakbord. Het is nauwelijks te ge loven in hoe weinig tijd onder zulke omstandigheden de gezamenlijke mensheid van een bericht zou kun nen kennis nemen. Om kwart over acht 's avonds beginnend, kunnen na 2fz uur, dus om kwart voor elf, d.w.z. een kwartier vóór dat de eerstvolgen de radio-nieuws uitzending plaats vindt, ruim 2 milliard mensen van het bericht op de hoogte zijn. Daarmee is dan tevens verklaard waarom in oor logstijd bepaalde geruchten in een minimum van tijd in het gehele land bekend waren Die oorlog begon in 1939, dat is bij na twaalf jaar geleden. En dan te be denken, dat er een Europese staat is, die op dit ogenblik al 36 jaar met Duitsland in oorlog is. H. Pétillon. Schuttersfeest te Kwadendamme. Het was gisteren voor Kwaden damme een bijzondere dag. Van alle Zeeuwse handboogsociëteiten waren de schutters naar dit dorp getrokken om er met een jubxieumschietwed- strijd het eeuwfeest van het schut tersgilde Victoria te vieren. Met het muziekcorps „Con Affessione" voor op, trokken 's middags de 109 schut ters van 20 sociëteiten met de nodige belangstellenden voor deze bijzon- deré gëlégénheid met het bondsvfË$p- del In de stoet naar de Stengewei- de. Voordat de wedstrijd aanving, voerden de heren J. de Beste uit Oudelande, voorzitter van de Zeeuw se Schuttersbond en M. C. de Baar. voorzitter van het jubilerende Victo ria, nog het woord. Hierna nam het concours een aanvang, dat een zeer geanimeerd verloop had. Eerst otn half zeven werd het schuttersfestijn beëindigd. Na afloop werden in het clublokaal de prijzen uitgereikt, waarbij de voorzitter nog een dank woord sprak voor de sportiviteit op deze geslaagde jubileumwedstryd ge toond. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: A. de Jonge, Willem Teil. Ovezande, gouden medaille: eerste zijvogel: H. Mol, Willem Teil. Ovezande. zilveren medaille; tweede zïjycgel: P. Rent meester. Willem Teil. Ovezande, zil veren medaille; eerste bovenkal: F. de Jonge, Jacoba van Beieren, Goes; tweede bovenkal: J. de Jonge, Sora- nus, Heinkenszand; eerste onderkal: W. Hemelzoet, Zeeuwse Schutters, Philippine; tweede onderkal: J. Kor- stanje, Spes Nostra. Ovezande; eer ste klep: Jac. de Baare. Willem Teil, Ovezande: tweede klep: Louis de Haas, Batavieren, Goes: derde klep: Corn. Raas, Willem Teil, Ovezande: vierde klep: S. Westveer, Edele Handboog. Oudelande, Meeste kleine vogels: P. Koens. Soranus, Heinkens zand; opvolgende meeste kleine vo gels: C. Koens, Zeelandia, Ovezande Federatie van Nederlandse Rijwielpadverenigingen. JAARVERGADERING GESLOTEN De laatste dag van de jaarverga dering, die door de Federatie van Nederlandse Rijwielpadverenigingen te Vlissingen werd gehouden, begon met een bezoek aan het herstelde fietspad Vlissingen-Zoutelande. Alle deelnemers waren vol lof over de wij ze, waarop dit pad is hersteld. In ho tel Noordzeeboulevard werd tenslot te door de A.N.W.B. een lunch aan geboden, tijdens welke enkele harte lijke speeches werden gehouden, o.a. door de directeur Wegen en Verkeer van de A.N.W.B., de heer A. G. W. M. Boost en de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff. Advertentie kunt niet slapen van de rheumatiek U wentelt zich in Uw bed en de knagende pyn verlaat U niet Wilt U rustig slapen neemt dan "n Witto Kruispoeder en de ellendige pjjn verdwijnt Uitgerust, monter en opgewekt wordt U wakker. Pot den f0.90p. doosje 12st, CacbetjfO.90,, koker 12st, labl. fl.75„ 24st. I Tabl. f0.90„ 12st. '-■•U apothekers en drogisten POEDERS «CACHETS-TABLETTEN Zaterdagmorgen heeft het gemeen tebestuur van Middelburg onder lei ding van mr. dr. N. Bolkestein de 50 burgemeesters en secretarissen uit Friesland, die na hun trip naar Gent en Brugge'een bezoek brachten aan Walcheren, ten stadhuize ontvangen. Mr. Bolkestein leidde zijn gasten rond in het stadhuis en sprak hen vervolgens toe in de Burgerzaal. De burgemeester sprak zyn vreugde uit over de aanwezigheid van de Friese gemeentebestuurders in do Zeeuwse oofdstad. Spreker gaf een beeld van het gemeenteleven in Zeeland en van vincie Aan het slot van zijn rade wenste de geografische structuur onze pro- cie. ijjn de burgemeester de Friese gasten, die vol bewondering waren voor het prachtige stadhuis, een mooie tchot toe over Walcheren. Voor de Friese gemeentebestuur ders sprak de burgemeester van Dan- tumadeel, mr. P. T. van der Herberg, woorden van dank. Bijeenkomst te Souburg, In het Gemeentehuis te Souburg werd Zaterdagmiddag een bijeen komst belegd door de Stichting voor Maatschappelijk werk en Gezinszorg op het platteland van Walcheren met het doel ora straks onder leiding van mej. W. J. H. Westera de gezinszorg in liet rayon SouburgRitthem krachtig ter hand te nemen. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, burgemeester A. H. S. Stemerding van Souburg, die in zijn openingswoord de genodigden verwelkomde. De voorzitter deelde mede, dat hoewel de gezinszorg in Souburg reeds lang belangrijk werk doet, mej. Westera nu in dienst van de Stichting het werk krachtig ter hand zal nemen en organiseren. Hierna hield mej. Westera en in leiding over het maatschappelijk werk. Dit werk is begonnen in oor logstijd, toen overal hulp geboden moest worden, waarbij vooral de kerk zich niet onbetuigd liet Mej. Westera legde er de nadruk op, dat het maatschappelyk werk niet mo gelijk is, zonder inschakeling van de fezinszorg. Spr. ging uitvoerig; in op e moeilyke taak van de gezinsver zorgster. De zorg voor de ouden van dagen is een groot probleem voor het maatschappelyk werk. Op Walcheren echter is dit probleem niet zo nijpend. In Souburg zal speciale aandacht worden geschonken aan de gerepa- trieerden. Daarna wex*den uit de vergadering vragen gesteld, die door mej. Westera, burgemeester Stemer ding en mr. H. v. d. Schuur uitvoerig weiden beantwooid. Naar aanleiding van een der vragen, werd meege deeld, dat er waarschyniyk eind Sep tember nog vier gezirisverzorgsters op Walcheren bij komen. Tenslotte werd een commissie sa mengesteld, die het werk met mej. Westera ter hand zal nemen in het rayon SouburgRitthem. In deze commissie hebben zitting twee afge vaardigden van de Ned. Herv. diaco nie, twee afgevaardigden van de Ge- ref. diaconie en voorts twee represen- tan ten van de gemeente Souburg ent één van de gemeente Ritthem. I Veiling Kapelle had jaar omzet van ruim 4 mlllioen gulden. Zaterdagmiddag vergadex-de de de veilingvereniging „Kapelle-Bieze- linge en Omgeving" in het café „de Veiling" onder voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker. In zyn openingswooi*d zeide de voox-zitter, dat het afgelopen jaar niet ongunstig was geweest. De prij zen van de meeste px*oducten waren behoorlijk, zodat de bedrijfsresultaten niet o: jevredige. waren. De jaar omzet bedroeg 4.208.553,20. De heer Dekker besloot zyn openings woord met de hoop uit te spreken dat 1951 voor leden en veiling een goed jaar zo' mogen zyn. Hierna werden enkele mededelin gen gedaan. Wat de emballage be treft, zei de heer Dekkerf aat de positie ervan zeer gunstig is. By een regelmatige afzet zal men geen gevaar lopen voor tekorten. Voor het zacht fruit zijn 15.000 bakjes aangekocht. De 1. ~r L. de loeijer bracht ver slag uit namens de financiële com missie en adviseerde goedkeuring van de rekening. De directeui", de heer Snoep, las de. cyfers van de balans, vex*lies en winstrekening voor. In de plaats van de heer L. de Koeijer werd Ui lid van de financiële com missie benoemd, de heer C. v. d. Vliet. By de bespraking van de koeltarie- ven werd op voorstel v~n de heer Chr. Nieuwenhuize een wijzig in de berekening gebracht. De veilingsper - sntages vcor 1951 werden als volgt vastgesteld: Gx*ote veiling 3 kleine veiling 5 boomg- a-den 3 By de bespreking van de emballageregeling werd me degedeeld, dat het statiegeld van de kisten verhoogd z'' worden tot 3. Momenteel wordt er een proef geno men met de bewaring van kleine on dermaatse kruisbessen in het koel huis. Boerenzoon te Groede ernstig getroffen. Zaterdagmiddag was de zoon van de landbouwer B-, wonende aan de Torenweg te Groede, blijkbaar bezig met het schieten van kraaien. Om de een of andex*e reden had hij zijn geladen jachtgeweer even in een dro ge sloot gezet, met de loop naar bo ven. Toen hy nu het geweer aan de loop uit de sloot trok, ging dit plot seling af. Een lading hagel drong in één zyner benen en een arm. Dx*. Jongsma verleende de eerste genees kundige hulp, waarop de onfortuinly- ke jager naar het ziekenhuis te Oostburg wei'd gebracht, waar on middellijk operatief moest worden ingegrepen. Speciaal het been van de jongen werd ernstig gewond. Inbraak op Engels kerkhof te Bergen op Zoom. In de nacht van Vrijdag op Zater dag is door onbekenden ingebroken in een houten bergloods voor tim mermansgereedschappen. staande aan het Engelse Kerkhof te Berden op Zoo* De dader (s) hebben zich toegang tot de loods verschaft door het inclaan van een paar ruiten. Er werden enkele kleine dingen gesto len. De politie werd van de inbraak in kennis gesteld. DRUK BEZOEK AAN AXEL Er werd een lekespel opgevoerd. De Zeeuwse meisjes verenigingen, die aangesloten zyn bij de Chr. Jon- gevrouwenfederatie, waren Zaterdag naar Axel gekomen voor de provin ciale bondsdag van deze organisatie. In de morgenuren zag men dun ook In deAxeise straten honderden leden en oud-leden der C-J.V.F., vrijwel al len getooid met het bekende embleem van de Y.W.C.A., zoals de Engelse initialen van dc wereldbond lulden, waarbij de Nederlandse federatie Is aangesloten. De openingsbyeenkomst, die ge houden werd in de Ned. Herv. Kerk stond onder leiding van mevr. den Hollander uit Haamstede. Nadat de aanwezigen Ps. 146 1 en •1 hadden gezongen, sprak zij over het doel van het werk der federatie. Daarop klonk in spi*eekkoor het antwoord van de meisjes: „Niet al leen wy, maar velen over de gehele wereld willen dat met ons". Mevr. den Hollander hield vervol gens een toespraak naar aanleiding van Paulus woorden: „Doet aan de wapenrusting Gods". In deze tijd van bewapening en oorlog, wordt ook ons eigen leven ge kenmerkt door felle stryd, al is het dan niet met vliegtuigen en bommen. De woorden .van Paulus citerend die zegt: „Omgord je met de waax*- heid, want er is veel leugen en be drog" betoogde mevr. den Hollander, dat wy niet alleen een verdedigende houding moeten aannemen, maar ook een vredesoffensief moeten beginnen. Dat is erg moeiiyk. Meestal kunnen wy niet meer dan een vriendelijk woord of een lach bieden. Het wooxxl van Huizinga: „Wy le ven in een bezeten wereld, vol godde loosheid en onrecht", heeft ook tot ons iets te zeggen. Wellicht zegt gij, meisjes, wij zijn nog jong en doen daaraan rüet mee, doch er is maar een mogelijkheid om in deze bezeten wereld vol te houden en dat is de volkomen overgave aan Jezus Christus. De strijd blijft tot aan het einde des levens, doch aan dat einde die nen wy te kunnen zeggen met de Apostel Paulus: „Ik neb het ge loof behouden". Na deze rede werd het bondslied gezongen. Mevrouw den Hollander sprak har telijke woorden van dank tot de ont vangende afdeling Axel. HET LIED EN WIJ. Er werd een canon gezongen onder leiding van mej. W. ten Kate, secre taresse van de federatie te Utrecht en tenslotte droeg mevr. E. J. v. d. Broeckede Man uit Aardenburg een reeks gedichten voor onder de verza meltitel „Het lied en wy. In haar toelichting merkte zij op. dat het lied zorgt voor contact met de medemens maai* dat het ook een middel kan zijn om tot God te komen. Mevr. v. d. Broecke zorgde voor een fyndoorvoelde weergave van ge dichten door Nyhoff, Alice Nahon, een fragment uit een werk van Sel- ma Lagerlöf enz. Met het zingen van gezang 121 werd de ochtendbyeenkomst gesloten. Op het terrein van de V.V. Axel werden daarna de boterhammen ge nuttigd en onder leiding van mej. Ten EEN WATERFESTIJN Borssele kwam aan de.spits. Brandweercorpsen uit zes Zeeuwse gemeenten, nameiyk Goes, Middel burg, Vlissingen, Kruiningen, Borssele en Souburg hebben Zaterdag te Vlis singen hun paraatheid getoond in het zo snel mogelijk blussen van een brand met inachtneming van de daaraan gestelde opgaven. Als operatie- vcld van de oefening „Rode Haan" was gekozen de Wilhelminastraat, waar honderden belangstellenden de verrichtingen van de brandweerlieden met gespannen aandacht volgden. BJj deze brand (zonder vuur of rook) kwam het er op aan de waterstraal zo nauwkeurig mogelijk te richten. Onmiddellijk na het in actie komen van elke groep, moest één van de spuitgasten een raam open spuiten, waarna zich automatisch twee andere ramen openden. De brandweerlieden De milliarden-erfenis van Jean Thiery. Uit verschillende delen van ons land en België waren zy Zondag naar Rotterdam gekomen: ae mannelijke en vrouwelijke afstammelingen van Jean Thiery, die op 16 September 1675 in de ouderdom van 96 jaar te Venetië stierf en die een erfenis ach terliet, die thans op een waardo van vele mil li arden wordt geschat en waarop de afstammelingen aan spraak menen te hebben. wy maakten reeds uitvoerig mel ding van deze historie. Er werd een internationale familie- stichting opgericht. Het bestuur van de stichting werd met algemene stemmen gekozen. De heer B. C. Pan- horst werd directeur, mr. J. W. F. de Rijk werd algemeen secretaris en ju ridisch adviseur. De behandeling van het huishoude- ïyk reglement werd tot een volgende landelyke vergadering aangehouden. Dan zal ook een president worden gekozen. J die hier voor stonden hadden tot taak om door de ramen met een fer me straal water blokjes weg te spui ten en een emmer met water te vul len. Voor de brand geblust kon wor den moest eerst een terrein met hin dernissen genomen worden. De wedstryden, die ongeveer drie uur duurden, stonden onder leiding" van de heer G. Kortus, alg. hoofd brandmeester le klasse van de In spectie van het Brandweerwezen Brabant en Zeeland. Het brandweercorps van Borssele kwam als nummer één en Goes als nummer twee uit de stryd. De commandanten van deze ploe gen ontvingen uit handen van de bur- ëemeester van Vlissingen, mr. B. :olff, een medaille. Dank zy deze overwinning zal Borssele aan de landelyke brand- weerwed strijd en op 7 Juli a.s. te Hou- >ii Utrecht mo De volledige uitsla; ten nabh tracht mogen deelnemen, ige uitslag van de wed stryden luidt als volt 1. Borssele, 4 min. 5 sec.; 2. Goes, 4 min. 31 sec.; 3. Kruiningen, 6 min. 21 sec.; 4. Vlissingen I, 7 min., 10 sec.; 5. Oost- en West Souburg, 8 min. 20.2 sec.; 6. Middelburg, 10 min. 17.8 sec.; 7. De Scheldebrandweer (Vlis singen) 10 min. 22 sec.; 8. Vlissingen II 13 min. 11.4 sec. Kate, die een ervaren spclleidster is, werden tal van spelen gedaan, LEKESPEL. De slotbijeenkomst werd gehouden in „Het Centrum" waar de Axelse meisjesclub „Oiyftak" het lekenspel „Het loflied" opvoerde uit Aart van der Leeuw" s werk „De Gezegendén". Door de goedo vertolking kwam dit lekenspel uitnemend tot z(jrx recht. Ook aan de costumering was veel zorg besteed. Met een toepasselyk woord werd de bondsdag door mevr. van Oeveren Julius gesloten. Zaterdag is het 9-iarige zoontje van de familie B. uit Veere in de water gang bij Veere verdronken. Enkele passerende meisjes zagen in deze wa tergang 'een paar klompjes dryven, tex-wyl aan de kant een fietsje lag met een boodschappentas. Onmiddel lijk waarschuwden zij de politie en enkele omwonenden. Nadat enige tyd was gedregd, slaagde men er in het jongetje op te halen. Dokter v. d. Slxujs paste onmiddellijk kunstmatige ademhaling toe, doch de levensgees ten waren reeds geweken. Het ventje zou vandaag tien jaar zyn geworden en was op weg enkele inkopen te doen voor zijn verjaardagspartijtje. Geslaagde excursie op Schouwen. De excursie, die de Nederlandse Vereniging tot bescherming van vo gels, Zaterdag op Schouwen hield, slaagde uitstekend. Alle deelnemers waren vol lof over hetgeen zy te zien en te horen kregen. Tegen negen uur reed een lange stoet bussen en auto's de Nobelpoort van Zierikzee uit langs de Kisters-Flauwers en Heertjes-in lagen. waar zich bekende en ver maande vogelbroedplaatsen bevinden. Hier werd even vertoefd, waarna over Burgh-SIuis langs de vogelrijke inlaag van Westen Schouwen werd gereden, waarna naar de gebouwen van de Waterleiding Maatschappij „Schouwen-Duiveland" wei'd geraden. Het gezelschap verzamelde zich op het plateau bij de uitzichttox*en, die door velen beklommen werd om van het schitterend mooie panorama te genieten. Aan de wandeltocht door het duinlandschap onder leiding van de lieren N. H. Lyssen en J. Vijver berg namen zelfs een paar dames van 82 en 86 iaar deel. In het gebied, behorende bij het kasteel Haamste de, waar de vele regens van het laatste jaar verrukkelijke waterpar- tijen hadden getoverd, wei-den nog legsels van visdiefjes, kluten, schol eksters en stoimmeeuwtjes bekeken. In de Dominlale duinen vormde het reservaat voor Ce zilvermeeuwen het hoogtepunt van de excursie. Vooral een legsel van de zilvermeeuw met dire turkoois-blauw gekleui-de eieren had veel bekijks, terwijl de algemene belangstelling uitging naar de leg sels van enkele paren kleine man telmeeuwen en naar de vogels zelf. In het wapen van Burgh werd een lunch fenoten, waarna men een bezoek racht aan de Lokkerspolder met de bekende eendenkooi met een ryke vogelwereld van kluten, meeuwen en sterns. Nieuwe attracties voor Goes OM BEZGLK TE STIMULEREN. In opdracht van B. en W. heeft de heer J. M. Meijler, ambtenaar ter secretarie, enkele attracties uitge dacht, welke het bezoek aan Goes kunnen stimuleren. Zo wordt overwogen een bloemen en lichtw- k met aquarium-tentoon stelling te organiseren, mogelyk aan sluitend aan de bloemententoonstel ling van de schooljeugd. Voorts een massale demonstratie van de school jeugd. een moderne ringrijderij en wellicht windhondenrennen. Getracht zal worden tijdens de bloemen- en lichtweek een treintje door de stad te laten ryden, zoals dit op „Rotter dam Ahoy" geschiedde. Inmiddels zyn over deze zeer voor lopige plannen besprekingen gevoerd met V.V.V., de middenstandsvereni gingen en Horeca. Over het algemeen stonden deze organisaties zeer sym pathiek tegenover deze plannen. Er zal een commissie worden ge vormd welke een en ander nader zal uitwerken. Verder is het denkbeeld geopperd, een grote frulttentoonstelling te houden ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de veilingsvereni ging „Zuid Beveland." Hierover zul len B. en W. contact opnemen met het veilingsbestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2