PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Indonesië wil conferentie over herziening R.T.C.-accoord Vandaag D£ BILT Kantlijn TWEE BRITSE DIPLOMATEN SPOORLOOS VERDWENEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZORGT VOOR KRACHTVOER VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 133 Dagblaa uitgave van de Onna Provtnaaic Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. den Boei Adj W de Pagtcr Hoofdrea G Ballintyn PI verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week f 4.53 p kw fr p p t 4Mü per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 8 Juni 1951 Bur Vll8Slngcn Walstr 58—60. tel 2355 4 lijnen (b.g.g 28*31 ol 2160) M'burg Londense Kaal 23, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr, 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Pr Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwt: ADVERT! S 20 ct. per nun Mini; vertenue 3.— max 8 regel* i ■egel» 1 L- - Iedere regel cent „Brli even of adre» Bureau va in dit BUd 25 cent meer. Zterikzee N. Bogerdi tr C 160. tel. 16 VERKLARING VAN DR. SOEKIMAN „De Unie leeft niet in de harten van de bevolking" De Indonesische regering treft voor bereidingen om zo spoedig mogelijk een conferentie te houden met de Nederlandse regering, waarop wijziging van de R.T.C.-overeenkomst kan worden besproken. Dit deelde Donderdagavond minister-president dr. Soekiraan mede in zijn antwoord op de opmerkingen, gemaakt tijdens de debatten over de rege ringsverklaring. De regering zal stappen nemen om de noodzakelijk ge achte wijzigingen in de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië uit te voeren, zodra de destijds ingestelde commissie over deze zaak rapport zal hebben uitgebracht. De regering zal drie punten in be schouwing nemen. Ten eerste: oj welke wijze de Unie schade toebrengt aan de Indonesische souvereiniteit; ten tweede: op welke wijze de Unie de ontwikkeling van de Indonesische gemeenschap, op elk gebied belem mert; ten derde op welke wijze het Indonesische volk de Unie als een psychologische druk voelt. Soekiman trok als conclusie, dat de Unie niet leeft in het hart van het Indonesische volk, dat de natie haar niet waardeert en niet nodig heeft. „In verband hiermede dient de sa menwerking tussen Nederland en In donesië gewijzigd te worden, overeen komstig de huidige situatie in Indone sië. Deze samenwerking kan dan ge schieden op grondslag van overeen komsten, die normaal gebruikelijk is tussen twee volledig onafhankelijke souvereine staten. Incidentele samen werking tussen deze twee landen kan worden uitgevoerd op grondslag van speciale overeenkomsten. De regering is er zich terdege van bewust, dat een wijziging van de Unie in normale bi- leterale verdragen, haar consequentie in de internationale politiek zal heb ben. Naar de mening van de regering betekent deze wijziging in de struc tuur van de betrekkingen, geen ver andering in de goede betrekkingen tussen Indonesië en enig ander be vriend land", aldus het Indonesische regeringsantwoord. De alinea betreffende West-Irian omvat slechts twee regels, luidende; Eakele dagen geleden werd in dit rubriekje nog eens gewezen op de noodzaak om buitenlandse toe risten, die ons land bezoeken met de nodige voorkomendheid te behande len. Dat deze opwekking niet over bodig is, bleek dezer dagen in Arn hem. Dertig Engelse jongelui van 13 tot 14 jaar bezochten onder geleide van hun leraren Nederland en daarbij onder andere de slagvelden van Arn hem en de oorlogsgraven der gesneu velde parachutisten. Twee der jon gens zagen voor het eerst het graf van hun vader, die in de verbitterde gevechten om de Gelderse hoofdstad gevallen waren. Verscheidene andere jongens zagen de graven van broers of neven. Op het programma stond ook een bezoek aan het parachutistenmuseum, ondergebracht in een onooglijk ge bouwtje bij kasteel Doorwerth. De entrée was een kwartje. Deze uitgave liet de jongensbeurs niet toe. Daarom zocht de Nederlandse bege leider contact met de beheerder van het museum. Hjj vond, dat de familie leden van gesneuvelden toch wel recht op gratis toegang hadden. Niet aldus de beheerder. De leraren moes ten een kwartje betalen ,de jongens een dubbeltje. Zeer groot was de verontwaardi ging van de jeugdige Engelsen, toen zij daarna ontdekten .dat het „mu seum" een bèzoek nauwelijks waard is. Wat een zaakje! was hun con clusie. De Nederlandse goede naam in het buitenland wordt door dergelijke din gen veel meer geschaad, dan menig een kan vermoeden. Wie regelmatig de uitslag van stemmingen in de Tweede Ka mer nagaat, valt telkens weer over het feit, dat zovele Kamerleden absent zyn. Honderd zyn er vrywel nooit byeen. „Vrijheid en Democratie" (V.V.D.) betreurt het absenteïsme in de Twee de Kamer, aangezien dit op het grote publiek een verkeerde indruk maakt, hoewel het verschijnsel op zichzelf best te verklaren valt; de pers dient dan ook eerder de oorzaken uiteen te zetten, dan het verschijnsel dadelijk maar fel te wraken: „Het niet aanwezig zijn van het vereiste quorum in de Tweede Kamer, maakt een slechte indruk, vooral op te de Kamerleden tegenwoordig zijn overbelast Zij begrijpen evenmin, dat de oorzaken, die tot de afwezigheid leiden, vaak van zeer dringende aard zyn. De massa ziet dit absenteïsme veeleer als een gebrek aan belangstel ling van de volksvertegenwoordigers voor de hun opgedragen taak. M.a. w. zien zij dit absenteïsme als een ontaardingsverschijnsel van de demo cratie. Hiertegen moet vooral worden gewaakt. Het is niet juist aldus een verkeerde indruk bij het kiezerscorps te vestigen. Daarom is ook in dit op zicht voorkomen beter dan genezen en het moet mogelijk zijn door meer onderling overleg dergelijke hinder lijke en het wezen der democratie verzwakkende incidenten te voorko- „De wijze, waarop West-Irian zal wor den teruggebracht in het grondgebied van de Indonesische republiek, vormt een deel van de politiek van de re gering. GEEN UNIVERSEEL GENEESMIDDEL. In de financieel-economische para graaf, wordt door de regering naar voren gebracht, dat een herroeping van de R.T.C,-overeenkomsten, geen universeel geneesmiddel zal blijken te zijn. „De regering meent, dat in de R. T.C.-resultaten slechts overeenkom sten werden geformuleerd, die het machtsevenwicht tussen de beide sta ten op een bepaald ogenblik weerga ven. De regering acht het thans haar plicht de overeenkomsten te herzien, zodat zij meer in overeenstemming zullen worden gebracht met de natio nale belangen". Ten aanzien van de buitenlandse on dernemingen zei dr. Soekiman: „Het standpynt, dat buitenlandse investa- WEER 4 NEDERLANDERS IN KOREA GEDOOD Bij aanval der Noordelijken op 1 Juni. Na lands op stic de aanval, welke het Neder- detachement Verenigde Natie»» 81 Mei ten koste van helaas ern Ige verliezen heeft afgeslagen, heeft het op 1 Juni aan het Oostelijk ge deelte van de centrale sector opnieuw een Noord-Koreaanse tegenaanval moeten doorstaan, welke aan Neder landse zyde vier doden en enkele ge wonden heeft gekost. De gesneuvelden zyn: Soldaat K. de Groot, Haarlpm (geb. 1925)soldaat le kl. IL J. H. Suld- nian, Amsterdam (geb. 1925); sol daat le kl. A. J. Twisterllng, Den Haag (geb. 1928) en korporaal M. Zyp, Zuid-Scharwoude (geb. 1927). De soldaat K. de Groot was gehuwd en had twee kinderen, de overigen waren ongehuwd. Treinramp in Brazilië Wagens vlogen in brand na bobing met tankauto Een en vUftlg personen ztJn Don derdag omgekomen bij ren botsing tussen een electrische personentrein en een benzineauto met 45.000 liter brandstof. De trein was in de vroege ochtend met arbeiders op weg naar Rio de Janeiro. bocht kwam, s op de tank- rweg tot stil- e eerste drie eweldigo ont- n brand. In ij bedekt door ties in ieder geval ondergeschikt zyn aan de nationale belangen, is ook van toepassing op de bestaande buiten landse ondernemingen". Elke verant woordelijke regering dient rekening te houden met het feit, dat genoem de ondernemingen economisch een belangrijke functie vervullen, die niet kan worden onderbroken, zodat bij eventuele nationalisering dezer onder nemingen geleidelijk te werk moet worden gegaan. EEN VREEMDE AFFAIRE Met belangrijke documenten achter het ijzeren gordijn gevlucht? Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bevel gegeven tot ©en onderzoek naar de verdwyning van twee leden van de Britse buiten landse dienst, die sedert. 25 Mei worden vermist. Het betreft Donald Maclean, raadsman van het ministerie van buiten landse zaken en hoofd van de afdeling Amerikaanse zaken, en Guy Bur gess, tweede secfetaris van de Britse ambassade te Washington, die met verlof in Engeland was. Het is bekend, dat zij een paar da gen geleden naar Frankrijk zijn ge gaan. Ook de politie op het vasteland is verzocht haar medewerking te ver lenen. In antwoord op een verzoek om commentaar op berichten, dat de vermisten wellicht in het bezit zijn van belangrijke dbcumenten of dat zy Oosteuropese landen tot bestem ming hebben, zei een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken, dat hij geen reden had te ge loven, dat zij officiële papieren by zich hebben. Hij had geen inlichtingen over hun huidige verblijfplaats of bestem ming. Een ambtenaar van het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft tegenover Reuter verklaard: „Het is bekend, dat beide mannen in Parys zyn. Onze agenten zyn ach ter hen aan". Volgens Parijse krantenberichten heeft de politie instructie gekregen een waakzaam oog te houden op de Sowjet-ambassade en de identiteit van alle bezoekers na te gaan. Het avondblad „France Soir" gaf als kop boven het bericht over de verdwijning: „Een nieuwe Pontecor- vo-zaak- twee Britse ambtenaren kiezen het ijzeren gordijn." GESCHORST. Donderdagavond werd meegedeeld, dat de twee vermiste diplomaten we gens „afwezigheid zonder verlof" sinds Juni geschorst zyn. Goede Nieuwe artillertetrekke- ontworpen in ons land BELANGRIJKE BI JDRAGE TOT OPBOUW WESTERSE DEFENSIE. Voor de Koninklyke Landmacht is door Van Doorne's automobiel- en aanhangwagenfabrieken N.V. te Eindhoven een uiterst moderne mid delbare artillerietrekker ontworpen, type YA-318, met zes aangedreven wielen. Van de zijde van andere West- Europese landen en ook van Ameri kaanse kant bestaat voor dit voertuig reeds thans grote belangstelling. Zo wel Nederlandse als andere Westeuro- pese deskundigen beschouwen de uit voering van de YA-318, die uitmunt door eenvoud en soliditeit, als een grote stap voorwaarts van de con structie van terreinvoertuigen. Amerika wil handels verdragen met Oostelijk blok opzeggen. Uit welingelichte kringen te Wash ington verluidt, dat Amerika van plan is de handelsverdragen met de Sowjet-Unie, Polen, Hongarije, 'Isje- cho-Slowakye, Roemenië en Bulga rije op te zeggen. vrienden van beiden verklaren er ze ker van te zijn, dat de verdwijningen geen politieke achtergrond hebben. Burgess en MacLean zouden in par ticuliere gesprekken te kennen heb ben gegeven sterk tegen het commu nisme gekant te zijn. Volgens een der Reuter-berichten hadden de ouders telegrammen ont vangen. waaruit zou blijken, dat bei den zich veilig en wel in Parys be vonden. Het was echter niet mogeiyk geweest de autenticiteit van de tele grammen vast te stellen. In een bijeenkomst te Den Haag heeft zich een landelijk comité gevormd ter bescherming van d'e Nederlandse be langen, welke verband houden met de ScheldeRijnverbinding. Aan H.M. Koningin Juliana I* W»»on*dagmorgen ten paletze Soestdyk op de traditionele wyze de koninginneharing in oranje gekleurde vaatjes on geboden. De haring was ultgekeurd uit de lading van de VI. 197 „Noord ster" van de N.V. DoggermuatHehuppy door de Ryksopperkeurmeester. Schipper C. van der Leiy van de „Noordster" overhandigt H.M. de Konin gin een vaatje haring. De treir I reed in volle va auto. welke op stand gekomen ploffing onmid wit-brandende zo intens, dat de deuren niet meer te openen waren. Drie personen wis ten zich uit de ramen te werken. Zij kwamen met brandende kleren langs dc spoorbaan terecht doch «tiervcn enkele minuten later. Toegesnelde mensen konden aan vankelijk door de verschroeiende hit te de brandende wagons niet naderen en een gloeiende stroom over een weg langs de spoorbaan hinderde het red dingswerk. DE NIEUWE KOFFIEBON. De volgende koffiebon zal niet. zo als het A.N.P. meldde, op 19 Juni, maar op 19 Juli a.s. worden aangewc- Izen. Russische troepen aan Iraanse grens? Geen journalisten naar oliegebied Van gezaghebbende Perzische mili taire zyde is, volgens Reuter, beves tigd, dat SowjetruKslsche troepencon centraties zich aan de Noordeiyke grens van Perzlë bevinden. „Wy z.yn er aan gewend", aldus de zegsman, „Doch ditmaal Is het aantal troepen ongewoon groot en wy geloven niet, dat zy aan de gebrulkeiyke zomerma- noeuvres van het Russische leger deelnemen". De geheime communistische radio van Azerbeidsjan heeft Woensdag avond in een uitzending bestemd voor liet Perzische volk gezegd: „Oefen feduld. Het uur der bevryding is na- y". De radio deed een beroep op de Perzische regering, alle Britse eni- ployé's van de Engels-Iraanse olie maatschappij te ontslaan en te ver vangen door Russen. De Perzische regering heeft Don derdag geweigerd nog vergunningen aan buitenlandse journalisten te ver lenen voor het bezoeken van de olie velden der Brits-Iraanse oliemaat- achappy in Zuid-Perzië. Arrestatie-bevel in India tegen Nederlandse piloot. Te Calcutta is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de Nederlandse piloot H. de Pauw (geen KLM-pi- ioot), beschuldigd van overtreding van de luchtvaartregelingen, waar door twee andere piloten om het le ven zyn gekomen. De Pauw zou alle documenten van een Dakota, die 540 kg. boven het maximum gewicht was beladen, heb- I ben ondertekend. De Pauw zelf vloog niet mee. Twee andere piloten, die het vliegtuig bestuurden, kwamen om het leven, toen de Dakota kort na het opstijgen van het vliegveld by Calcutta op 5 April 1950 neer stortte. De aanklager deelde mee, dat de Pauw, die op drie voorgaande rechts zittingen niet was verschenen we gens gezondheidsredenen, niet meer opgespoord kan worden. STOK ACHTER DE DEUR Voor de bevriende landen! Verboden export naar Rusland Dc Amerikaanse regering heeft Donderdag een lijst gepubliceerd, waarop honderdduizenden goederen voorkomen, die niet naar de groep der Sowjetlanden mogen worden verzon den door bevriende regeringen. Het bekend maken van deze lijst viel samen met een bericht dat pre sident Truman van plan is om tijde lijk een order buiten werking te stel len van enkele dagen geleden, vol gens welke aan landen, die voor de oorlog bruikbare goederen naar de landen van de communistische groep verkopen, geen economische hulp mag worden verleend. Elk land, waarvan het bekend is, dat het na 18 Juni de producten voorkomende op de Paspoorten blijven In elk geval geldig tot vervaldatum Speciaal, zij die binnen korten tyd voor vacantie naar het buitenland ?aan, vragen zich thanH, naar aan- eiding van de maatregelen voor een nieuw paspoortregeling af. wat voor hen de consequenties van deze rege ling zyn. Naar de A.N.W.B. meedeelt, is de situatie thans zo, dat de thans be staande paspoorten in elk gevai gel dig blyven Tot de officiële vervalda tum. Daarna zal men een nieuw pas poort moeten hebben. Wat echter de paspoorten betreft, die voor 1 September 1951 verval len, staat het de betrokken afgifte- instanties vrij een verlenging te ge ven, dan wel een nieuw paspoort te verstrekken. Het aantal geregistreerde radlo-ont- vangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 Juni 1553.630 tegen 1541.060 op 1 Mo. Op 1 Mei waren er 479.296 aangeslotenen op het rijksradiodlstributienet tegen 480.844 op 1 April. DEVIEZEN SPAREN Dit jaar worden nog 350 silo's gebouwd. Het in Nederland bestaande tekort aan eiwitrijke voedermiddelen voor de veehoudery, dat vooral na de oorlog tengevolge van moeliykheden bij de import van krachtvoer is toegenomen, en de omstandigheid, dat by in- kuiling van suikerbietenbladeren en -koppen en andere voor veevoeder In aanmerking komende producten, zonder silo's, het eiwitgehalte voor meer dan dc helft verloren gaat, hebben er toe geleid, dat vorig najaar ook In West-Zeeuwsch-Vlaanderen onder Eede en Aardenburg een begin werd ge maakt met de bouw van silo'6. De resultaten hiermede bereikt, vooral by de inkuiling van z.g. gehakkel de bietenkoppen, waren buitengewoon bevredigend. Een product werd ver kregen, dat niet alleen uitblonk door een hoog eiwitgehalte, doch dat bo vendien reukloos was, welke laatstgenoemde eigenschap de kwaliteit van de melk ten goede komt. Het gevolg van de bereikte goede resultaten is, dat nog in de loop van dit jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen een 350-tal silo's zal worden gebouwd, wier inhoud varieert van 1014 tot 22 m3. Dank zij de medewerking van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst in Zeeuwsch-Vlaanderen, die de bouw der eerste silo's propageerde, zdn de bouwkosten hiervan 25 4 30% lager dan elders in het land. Zodra deze silo's gereed zyn, zal voor ongeveer 20% in de bestaande behoefte voorzien zHn. Verwacht wordt echter, dat in de loop van het volgend jaar dit aantal meer dan ver dubbeld zal worden, mede in verband met het feit, dat tengevolge van ver mindering der subsidies op geïmpor teerde krachtvoeders, deze gedurende de aanstaande winter aanmerkeiyk In prys zullen stijgen. Aangezien Zeeuwsch-Vlaanderen een gebied is, waar zeer veel suiker bieten worden verbouwd, heeft men daar de beschikking over grote hoe veelheden suikerbictenkoppcn en -bladeren, die wanneer ze doelmatig worden ingekuild, met andere akker bouwproducten, byv. voederbieten, stro, klavers, lucerne enz. de voeding van het vee gedurende de winter waarborgen. Een goed ingekuild pro duct kan leiden tot vermindering van de aankoop van duur krachtvoer en in het algemeen tot het gebruik van minder voederbieten. HET INKUILEN. een volwaardig product Teneinde te verkrygen, dient men ook' by het gebruik van silo's de juiste wyze van inkuilen te volgen. De RL.VJD. geeft hierover gratis adviezen. Voor een goede inkuiling ls, tenein de broei te voorkomen, een snel vul len der silo's noodzakelijk. Dit dient, tezamen met het zwaar afdekken door middel van grond, binnen twee dagen te geschieden. Door de grote druk, die tengevolge van het afdek ken. op het ingekuilde materiaal wordt uitgeoefend, wordt de lucht hieruit verdreven en krimpt dit sterk ineen. Wil men dan ook tenslotte over een volle silo kunnen beschikken, dan dient daarop een „opzetstuk", be staande uit houten schottèn te wor den aangebracht. Zodra het ingekuil de materiaal voldoende ls gezakt, (nu 7 tot 10 dagen) kan het opzetstuk van de betonnen silo worden verwij derd. Verder dient een conserveringsmid del te worden toegevoegd, bijv. A.I.V. zuur of suiker in de vorm van melas se. Suikerbietenkoppen en -bladeren bevatten echter van nature reeds vol doende suiker, zodat toevoeging van een conserveringsmiddel in het alge meen niet nodig is. Een bezwaar is echter, dat de suikers in de bieten koppen besloten zitten en te lang zaam vry komen. Dit kan ondervan gen worden, door de koppen te hakse- len. d.i. machinaal in kleine stukjes hakken. Dit laatste biedt feitelijk de waarborg voor het slagen van de kuil. Voorwaarde is echter, dat het blad daarby zo min mogelijk door grond verontreinigd is. Een z.g. hakselma chine wordt door een loonwerker in West Zeeuwsch-Vlaanderen reeds ge ëxploiteerd. Ontslag na oproep voor herhalingsoefeningen. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Goedhart, heeft minister Staf, mede namens minister Joekes, geantwoord, dat drie gevallen bekend zjjn geworden, waar in werkgevers aan personeel, dat voor herhalingsoefeningen moest op komen, ontslag wilden geven. Door tussenkomst van de aroeidsbureaux is dit in twee gevallen teniet ge daan. In het derde geval stond de werkgever op het punt van faillisse ment. gisteren gepublicee teert, zou volgens gres goedgekeurde kaanse financiële er worden afgesneden ten uit Washingtor dent het Congres er order te wijzigen, functionnarissen zei rikaanse programm sche hulpverlening land zouden misluk verbod lettel de door het Con- wet van Ameri- economische hulp Volgens berich- tracht de presi- toe te brengen dc gen. dat de Ame- 's voor economi- aan het buiten- ten. wanneer het orden toege past. De goederen, die op de Donder dag gepubliceerde lijsten voorkomen, variëren var. wapens, atoomgrondstof- fen. machinerieën, olie, suiker en ka toen tot badpakken, castorolie, veren en dameskleding. De minister van defensie. George Marshall, heeft de lijst doen toekomen aan de E.C.A.. die belast is met de uit voering van de nieuwe wet. Hy zeide, dat ev artikelen op voor komen, die niet van primair strategisch belang worden geacht, maar die volgens de wet ook moeten worden opgenomen. De administrateur van de E.C.A. Wil liam Foster, liet blijken, dat E.C.A. het verbod voor het ogenblik niet al te nauwgezet zou toepassen. is het 75 jjutr geleden, dat de befaamde Fron.se roman schrijfster A. L. Aurore Dupin (schuilnaam George Sand) te Berry overleed: bestaat het muziekgezel schap „Philips Harmonie" te Eindhoven 40 jaar. Wederom herhalings oefeningen op de Veluwe Opnieuw is de Veluwe eevechtsveld voor de grote groep militairen, die enige weken geleden voor herhalings oefeningen zijn opgekomen. In de om geving van Elspect is nu de 12c regi- mentsgevechtsgrocp actief. Zy be staat uit soldaten, die eertijds waren ingedeeld bij de 7-December divisie en de 2e divisie. Deze groep bestaat uit drie bataljons. Men Tant nu de. batal jons afzonderlijk oefenen en bij de ge vechtshandelingen treden zy ook zelf standig op. De oefeningen, „Blanco" genoemd naar de comm. van de regiments- fevechtsgroep overste D. C. Blanken, lijkt volgens ter zake deskundigen door de samenwerking van genoemde wapens in klein verband veel effect te sorteren. Commandant kamp Olde- broek in vrijheid gesteld De krijgsraad te Arnhem heeft langdurig beraadslaagd over het ver zoek van de verdediger, mr. Hoogen- bergh, tot invrijheidstelling van diens cliënt, overste C. T. N., geschorst commandant van het artillerie schiet kamp te Oldebrock. Zoals bekend stona overste N. Dinsdag voor de krygsraad terecht. Dc auditeur-mili tair eiste toen tegen hem drie jaar gevangenisstraf en ontslag uit de mi litaire dienst. Het verzoek van de verdediger werd Donderdag door dc krijgsraad ingewilligd. Het vonnis zal worden gewezen op een nader te bepalen da tum. VRI J ZONNIG. Geldig tot Vrydagavond. Droog weer. Voornamelijk in de ochtend enkele overdrijvende wolken velden, overigens vry zonnig. Matige wind tussen Noord en Oost. Iets ho gere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1