„We gingen naarRome"en kwamen niet verder dan Milaan Het spel is belangrijker dan de speler 27 Mei 1934: historische voetbaldatum DE ORANJE-HEMDEN HEBBEN KANS OP EEN OVERWINNING PAUS PIUS X WERD ZONDAG HEILIG VERKLAARD Noors elftal teil geen debutanten DINSDAG 5 JUNI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RAN T EEN TOPPERIODE VAN ONS VOETBAL „Zondag 27 Met" stond er in onze zakagenda, toen we daarin iets wilden noteren voor deze laatste Zondag van de maand Mei. Dat herinnerde ons onweerstaanbaar aan een andere Zondag 27 Mei, waarop we temidden van vijfduizend Nederlandse voetballiefhebbers in Milaan zaten by de befaamd- ste wedstryd, welke het Nederlands elftal ooit buiten onze landsgrenzen heeft gespeeld: NederlandZwitserland op 27 Mei 1934 voor de eerste ron de van het wereldkampioenschap voetbal. Zeventien jaar is dat thans geleden, maar nog steeds leeft die topperiode van ons voetbal voort in de herinne ring der voetballiefhebbers boven de dertig jaar. Het was de tijd, waarin de radio telkenmale ons nieuwe volks lied „we gaan naar Rome" door de aether liet schallen als een soort tus senvorm tussen het plechtige Wilhel mus en het in 1920 door Be Quick uit Maastricht naar Groningen mee gevoerde „laat de klok maar luiden" We gingen naar Rome om wereld kampioen te worden tenminste dat meenden diverse optimisten doch we strandden reeds in Milaan, waar Zwitserland ons met 32 uit het tournooi wierp zodat er tenslotte een finale ItaliëTsjecho-Slowakije (2-1 na verlenging) in het stadion van Rome kwam, terwijl de oranjevoet ballers en hun supporters al lang weer in eigen land waren terugge keerd. Ja, die supporters, die waren in de periode tussen 11 Maart en 27 Mei 1934 door het dolle heen. Op eerstgenoemde datum wonnen wij met 93 var de Belgen, waarbg de doelpuntenlawine de kreet ,,tien, tien" deed opgaan, op 8 April volg de die andere historische wedstrijd tegen de Ierse beroepsvoetballers (5 2 nadat we halverwege de tweede helft nog met 12 hadden achterge staan) en dat bracht Nederland dich terbij een toestand van voetbal waanzin dan het ooit geweest is. 5000 SUPPORTERS. De radio met zijn voetbalreporta ges en zijn schlager „we gaan naar Rome" en de kranten zweepten ons anders toch zo nuchtere Nederland dusdanig op, dat er naar Milaan een supporterslegioen meetrok, dat nog steeds een ongenaakbaar wereldre cord voor een wedstrijd op tweedui zend kilometer buiten de landgren zen heeft gevestigd. Met extra trei nen werden er 2800 Nederlanders naar Milaan vervoerd, waarvan de helft door bemiddeling van de Ne derlandse Reisvereniging, met gewo ne treinen kwamen er vele honderden, de K.N.A.C. organiseerde een auto tocht met honderd deelnemers, er reden talloze autobussen, die vijf da gen over de reis deden en er waren zelfs enthousiasten, die per fiets naar Milaan togen, daarbij onderweg aan de kost komend door prent briefkaarten te verkopen (het liften was in 1934 nog niet uitgevonden) Alles tezamen waren er vijfduizend Nederlanders door België, Luxem burg, Frankrijk en Zwitserland naar Italië getogen en ze waren als sup porterslegioen heel behoorlijk opge- wielrennen Te Amsterdam start vandaag de Ronde van Nederland Zaterdag komen de renners door Zeeland. Vandaag starten de renners voor de Vierde Ronde van Nederland. Burgemeester d'Ailly zal in de hoofdstad het vertreksein geven aan 56 renners, die in zes dagen de ruim 1200 km. zullen verslinden. De Ronde bestaat uit zes étappes, met als eindpunten Veendam, Ven- lo, Tilburg, St. Niklaas (B.), Rot terdam en Amsterdam. In de vijfde étappe is een individuele tijdrit in geschakeld en wel van St. Niklaas naar Kloosterzande. In deze étappe krijgen de Zeeuwse wielersportent housiasten dus iets te zien van deze grootste wielergebeurtenis van Ne derland. Behalve drie Nederlandse ploegen rijden twee Belgische, een Franse en een internationale ploeg mee. Bij de Hollanders, waar drie grote namen ontbreken, n.l. die van Wim van Est, Theo Middelkamp en Wim de Rui ter, zijn Gerrit Schulte, Henk La- keman, Henk Faanhof, Gerrit Pe ters, Wout Wagtmans, Franken, Jansen en Schellingerhoudt, de grote favorieten. In de B-ploeg zal de Zeeuwse renner Jan van Gelderen uitkomen. Het is zeer wel mogeijlk dat in deze Ronde de grote strijd om de erepalm zal ontbranden tussen Ger rit Schulte en Wout Wagtmans, met Faanhof als gevaarlijke outsider. Onze C-ploeg zal wel een gooi doen naar de beste prijs der ploegen, hoe wel ook de Belgen hiervoor in aan merking zullen komen. Zevende Ronde van Made. KEES OOSTHOEK DOOR VAL UITGESCHAKELD. De Ronde van Made (N.B.) werd met groot succes voor de zevende maal verreden. Bij de amateurs moest de favoriet H. v. d. Elshout de overwinning afstaan aan de Til- burger C. Paymans. Bij de nieuwelingen werd de 17-ja- rige P. de Jongh uit Made winnaar met een ronde voorsprong op num mer twee. Kees Oosthoek uit 's-Hee- renhoek wist met nog vijf anderen lange tijd de toon aan te geven en een grote voorsprong op het pelo ton te nemen. Oosthoek, die een pri ma wedstrijd reed, werd helaas elf ronden voor de finish door een val uitgeschakeld. In de felle eindsprint Keef Paymans zijn rivaal Konings de baas. wassen tegen de zevenduizend Zwit sers, die uit hun land slechts enkele uren te reizen hadden om onze te genpartij aan te vuren. In dat voorjaar beschikte Neder land over de productiefste voorhoe de, welke we ooit gehad hadden: Wels, Vente, Bakliuys, Smit en Mijn- ders, waarvan laatstgenoemde in Mi laan door Van Nellen vervangen moest worden. Er achter stonden Pellikaan, Andriessen en Van Heel, terwijl in die wedstrijd tegen de Zwitsers het achtertrio gevormd werd door Weber, Van Run en v. d. Meu- len. Klinkende namen uit onze voet balhistorie. Teneinde uit de voorrronden een plaats te veroveren in het eigenlijke wereldkampioenstoumooi had Neder land reeds in de maand April in topvorm moeten zijn om Ierland en België te kloppen. Dat was onze gro te handicap, want we moesten daar na een maand wachten en iedere in sider weet dat het nog veel moei- lgker ls om een sportman gedurende enige weken in topvorm te houden dan om hem in vorm te brengen. UITGESTORVEN LAND. De K.N.V.B. beging de fout dat bleek pas achteraf! om het elftal een week in een hotel aan het Comomeer te houden als mentale voorbereiding op het tournooi. De wekenlange spanning bleek op den duur te veel voor onze spelers, die een zeer menselijke reactie op de ze nuwslopende periode kregen en tegen de Zwitsers veel en veel zwakker speelden dan in de voorgaande wed strijden. Door een kopbal van de be roemde Zwitser Abegglen kwamen we met 31 achter te staan; toen Vente er twintig minuten voor het einde 32 van gemaakt had, hoop te ieder der vijfduizend Nederlanders op nog even een „Hollands kwar tiertje, maar de score bleef onver anderd met 32 waren we uitge schakeld in een wedstrijd, waarin drie der vjjf doelpunten uit kopbal len ontstonden. Het was die Zondagmiddag verba zend stil op straat in ons land, hoe wel het prachtig voorjaarsweer was. Jong en oud zat aan zijn radiotoestel te luisteren naar Han Hollander en een automobilist, die van Rotterdam naar Amsterdam gereden was, ver telde ons de indruk te hebben ge kregen in een uitgestorven land te zijn terechtgekomen. (Nadruk verboden). VOOR DE ZESDE MAAL TEGEN DE NOREN. Gematigd optimisme gewettigd. Wanneer we Woensdag in het Feyenoord-Stadion de elftallen van Noor wegen en Nederland tegen elkaar in het strijdperk zien treden, zal dit de zesde maal zijn, dat we voetbalcontact met onze Scandinavische vrienden opnemen. Na de tot heden gespeelde vüf ontmoetingen is de balans in evenwicht, want naast de drie gelijke spelen, boekten beide landen één overwinning, toevallig beide behaald in een uitwedstrijd. Na de goede resultaten door onze Oranjemannen de laatste tijd behaald, verwacht men algemeen, dat ook de Noren een nederlaag kan worden toe gebracht, maar al heeft men in Noor wegen, evenals in ons land, het ama teurvoetbal in ere gehouden, niet te onderschatten tegenstanders zijn het zeker. Ze toonden dit reeds enkele ma len en juist wanneer men er het minst op bedacht was, kwamen ze flink voor de dag. Onze toekomstige tegenstanders staan bekend als kalm, beheerste spe lers, die het accent op de verdediging leggen en in dit opzicht hebben onze jongens, die vaak met verrassend aan- valsspel weten op te treden, een streepje voor. We zullen er overigens van bewust zijn, dat het niet gemak kelijk zal blijken doelpunten tegen de Noren te maken. Hun laatste oefen partij verloren ze tegen Ierland met 32. De generale repetitie van de Oranje-elf is zeker niet denderend ge weest en afgezien van het op zichzelf verdienstelijke gelijk spel tegen Der by County, heeft het elftal weinig be vrediging geschonken. Met uitzonde ring van Kraak, Terlouw en Lenstra bleven de onzen beneden de verwach ting, maar desondanks lijkt het ons goed gezien het succesvolle team, dat België klopte, ongewijzigd te handha ven, uiteraard met uitzondering van de door een blessure niet voor opstel ling in aanmerking komende Kune- man. Of Snoek, die zijn plaats in neemt, te prefereren is boven de Wa- geningen-crack Charly v. d. Weerd, is nog een vraag, maar wellicht heeft men eerstgenoemde de voorkeur ge geven omdat hij naast zijn clubmid- voor van Melis staat. VOETBAL BURGH—LUCTOR 5—4. Dank zij him geestdrift zijn de Burgh-spelers er in geslaagd om een bij de rust opgelopen 04 achter stand om te zetten in een meer dan verdiende 54 overwinning. In het eerste kwartier was Burgh de be tere ploeg en het Luctor-doel ont snapte in deze periode dan ook maar nauwelijks aan doorboring. Niette min leidde Luctor enkele ogenblikken later reeds met 03. Het eerste doelpunt ontstond na missen van rechtsback Eikenhout, waarvan linksbinnen Vermuë dank baar gebruik maakte (01). De twee volgende goals waren bel de cadeautjes van doelman v. d. Pol, die het eerste schot van de wed strijd met een schitterende uitval corner stompte, doch even later twee maal blunderde. De eerste maal liet stopper SpeeL- man de bal voor zijn keeper lopen, doch deze greep het rollertje totaal mis (02). De tweede maal maakte v. d. Pol de fout om een volkomen ongevaar lijke bal te laten springen, waardoor hij het leer slechts over zijn hoofd tegen de lat kon slaan en de inmid dels toegelopen middenvoor Vermeu len kon inkoppen (03). Elven voor de rust ontstond een vierde Luctor-doelpunt, toen midden voor Vermeulen hoog en hard in schoot (04.) Het eerste doelpuntje was een pre sentje van Luctor's doelverdediger, die de bal onnodig achter de Ign stopte (14). Daarna schoot v. Luy- en hard en laag in (24); daarna was het Hogensteins beurt om de bad hard in de rechterbenedenhoek te plaatsen (34). Met een prach tig schuiver maakte den Haan (44) en een tikje van v. Zuijen zorgde voor (54) Hopelijk is Schijvenaar geheel her steld van zijn kortelings doorgemaak te ziekte en weet Groeneveld nu ein delijk eens „los" te komen. Lukt dat ook nu niet, dan vrezen we, dat de Haarlemmer de langste tijd het oran- jehemd heeft gedragen. Kraak is aan zijn 25ste interlandwedstrijd toe en de IJmuidenaar zal dit feit ongetwijfeld met een overwinning willen vieren Of het zover zal komen, is nog een open vraag, maar, gezien de opwaartse lijn die we weer te pakken hebben, zit er o.i. zeker een behoorlijke kans voor ons in om de balans naar Nederlandse kans te doen overslaan. De opstellingen zijn: NEDERLAND Socialisten wonnen vier zetels In Luxemburg In Luxemburg zijn Zondag verkie ~;en gehouden voor de helft vhi aantal zetels in het parlement zingen het at De socialisten boekten vier zetels winst en kwamen daardoor op 18 ze tels. De katholieke party verloor één zetel en heeft er thans 21. (van de 52). Vermoedeiyk zal de nieuwe rege ring steunen op een katholiek-socia listische coalitie. Baron van Aerssen lid Raad van State Met ingang van 4 Juni ls benoemd tot lid van de Raad van State de heer F. C. Baron van Aarssen Beyeren van Voshol. Het nieuwe lid is geboren te Am sterdam 2 Maart 1883. Hy begon zyn carrière als marine-officier en nam deel aan militaire expedities ln Ce lebes en Bali in de jaren 1906-1907. waarvoor hy de militaire Willemsorde verwierf. In 1928 werd hij benoemd tot consul-generaal der Nederlanden te Hamburg. In 1939 verzocht Hitier de Nederlandse regering, de heer van Aerssen terug te roepen, daar hij te weinig begrip toonde voor het Nazi regime. Plechtigheid op het St. Pietersplein. ,Gy. wiens hart brak Jl zien van de bloedige stri de wereld gedompeld weri |l chriin van krital. en brons tentoon- enteld was. De voorgevel van de iasiliek. waartegen een altaAr was opgericht, was behangen met een v. t- i grote afbeelding van Flus de Tiende, i LïK I Hondcrde kerkelijke hoogwaard! g- helpdc 1 hei(,3bekled«n», kardinalen, aartsbis- de wereld gedompeld wera. nejp a«. shoppen en bisschoppen hadden een mensheid, help de Christenheid ate j gekregen op de speciaal op- aan verschr.kkelijke beproevingen lb g-erjci,te tribunes blootgesteld, verkrijg vAn de GÖdde- j ïyke barmhartigheid de gave gerichte tribunes. Onder hen waren onder meer de .vHHi-t.ibisschoppen van Milaan, Bo- een duurzame vred de terugkeer k Napels, van Rio de Janei- i „«r. h,™d,.r. TO» Santiago tie Chile. Keulen en Toledlfc De patriarch van Lissabon gal aan het einde van de plechtig heid de eucharistische zegen aan de duizendkoppige menigte. Plus XII sprak met grote innig heid en warmte. Klaar en helder klonk zyn stem tot in alle uithoeken van het plein, teruggekaatst door de echo's, die uit de Blauwe avondhe mel zelf schenen t<* komen en die alle woorden als met nadruk her haalde. De Paus sloot zijn toespraak met een gebed tot de zalige. Daar na werd het Allerheiligste uit de ba siliek naar buiten gedragen en kar dinaal Tedechini gaf de encharisti- sche zegen. naar dat gevoel van ware broeder schap. dat alleen de door de Heer r Sewilde rechtvaardigheid en een- racht onder de mensen en de vol-1 keren kan doen wederkeren." Met deze aanroeping begon Paus Plus de Twaalfde Zondag zijn lof rede op zijn voorganger, wyien Paus Pi na de Tiende, by gelegenheid van diens zaligverklaring. Hij sprak zjjn rede uit op het voorplein van de Sint Pieter. waar het stoffelijk over blijfsel van de nieuwe zalige in een Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis steunt het streven naar veilig ver keer door de jeugd actief daarhg te betrekken. Tweehonderd van deze ver keersborden zjjn in de maak by medewerkers van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis. Het hierbij afgebeelde werd als leermiddel gemaakt door scho lieren van de ambachtsschool te HarJingen en daarna overgedragen aan de verkeerspolitie. Kraak (Stormvogels) De Jong (ADO) Schijvenaar (EDO) r. d. Tuyn (HDVS) van Schijndel (SW) Snoek (Eindhoven) Terlouw (Sparta) van Melis (Eindhoven) Biesbrouck (RCH) Lenstra (Heerenveen) Skifjell (Pors) Johannessen (Frederikstad) La erom (Vaalerengen) Wane Soerensen (Sparta) Bredesen (Oern) Groeneveld (Haarlem) Hvidsten (Sandefjord) Svenssen (Sandefjord) Olsen (Vaalerengen) Boeye Karlsen (Oern) Spydefold (F rederikstad) Blohzn (Lyn) NOORWEGEN ZEEUWSE DAMRUBR1EK De beste stuurlui staan aan wal. Gij kent ze wel, die beste stuurlui aan de wal. Wij staan er misschien ook wel eens bij te leuteren, maar begaan daarmede dan ook onbe wust dikwijls onbillijkheden ten opzichte van de betrokken spelers. Na afloop van een partij gaan zij, d.w.z. de stuurlui, eventjes „bewij zen", dat A feitelijk van B had moe ten winnen, dat die remise van C tegen D toch wel rijkelijk gehono reerd mag heten, enz. Bij voorkeur worden de zwakste momenten van de één afgewogen te- Sen de sterkste van de ander. Met s aan schommelingen onderhevige physieke en psychische gesteldheid van de spelers wordt in 't geheel geen rekening gehouden. Kortom, men houdt niet in het oog, dat men alleen maar objectief mag beoordelen in een zo individueel spel als het dammen. Dit houdt in, dat over het eindreslutaat niet gediscus sieerd wordt, doch dat men de party zuiver op zich ziet, gedistancieerd van de spelers. Over de technische kant van het spel kan men spreken zoveel men wil. Dit is immers de hoofdzaak. De heren A, B, C en D, in welke volgorde zij ook op de rang lijst prijken, zijn a.h.w. bijzaak. Een voorbeeld. R- blunderde tegen J. en verloor. Commentaar van sommige stuurlui: Jammer van die R., hij stond be ter en had minstens remise ver diend. Hij had mogelijk zelfs wel kunnen winnen en dan was hg als eerste geëindigd." Nu, dit zal nie mand R. misgunnen. Hij is een stuk en prettig speler. Maar zo'n redene ring gaat te ver. Hij weet zelf maar al te goed, dat juist die foutzet be wees, dat hij ondanks zijn langza merhand grote wedstrgdervaring toch nog niet voldoende attent ls op alle mogelijkheden, welke zich in een partij en in een geheel tournooi voor kunnen doen. Hier volgt de bewuste party uit het Zeeuws kampioenschap. Wit: M. F. de Jonge, Middelburg. Zwart: R. Rrjkse, Yerseke. 1. 33-29, 17-21; 2. 32-28, 21-26 3. 28-23. 19x28; 4. 29-24, 20x29; 5. 34x 32. 14-19; 6. 39-33, 11-17. Wit opent met .,de" Roozenburg- beginzet maar vereenvoudigt snel en ongebruikelijk. Na 1. 32-28. 17-21; speelt men immers ook niet 33-29 met de bedoeling 28-23 en 29-24? 7. 44-39, 7-11; 8. 50-44, 2-7; 9. 40-34, 10-14; 30. 44-40, 17-22; 11. 32-28, 5-10; 12. 28x17, lLx22; 13. 31- 27, 22x31; 14. 36x27, 7-11. Wit heeft door zjjn zwak openings- spel enige moeilijkheden met de ont wikkeling van zijn linkervleugel. De Brouckère overleden De bekende Belgische socialistische politicus Louis de Brouckère is op 81-jarige leeftijd te Brussel overle den. De Brouckère .afkomstig uit een welgesteld milieu, kwam als student tot het socialisme. Zijn grote gaven brachten hem op tal van verantwoor delijke posten. Zo werd hij hoogleraar in de sociologie aan de Vrije Univer siteit van Brussel, Kamerlid, senator, journalist en president van de Socia listische Internationale. Ook tijdens de koningskwestie speelde hij een roL Hy verzette zich heftig tegen de terugkeer van de ko ning en trad af als minister van staat nadat Leopold uit ballingschap was teruggekeerd. Rechtsbinnen Bredesen de jongste en gevaarlijkste man In aansluiting op onze voorbe schouwing volgen hier nog enkele bijzonderheden over het Noorse elf tal, dat in het Fetjenoord-stadion tegen het, ditmaal in oranje-zwart gestoken, Nederlandse elftal uit komt: Doelman Tom Blohzn van de voet balclub Lyn uit Oslo verdedigde reeds in 1937, toen hy 16 jaar oud was. het doel van Noorwegen. In totaal speelde hij 12 landenwedstrij- den, de laatste in 1946. Daarna was hy nog vele malen reserve. Bjoem Spydevold, de rechtsback van Frederikstad. is met zgn 32 ja ren de oudste speler van de Noorse ploeg. Hij heeft 27 internationale wedstrgden achter de rug, waarin als rechtsbinnen, linksbinnen, linksbuiten, rechtshalf, linkshalf en rechtsback, een waar allroundspe ler dus. In 1948 speelde hij te Oslo tegen Nederland als linksback. Op die plaats staat thans Harry Boye Karlsen van Oem uit Horten. Hg i* met zijn 26 interlands geen onbeken de voor onze landgenoten. In 1948 bezette hij tegen het oranje-team de llnksbinnenplaats. In de middenlinie is rechtshalf Olsen de -man met de minste erva ring. Spil Thorbjorn Svenssen is een vaste keus. Hij is 27 jaar en speelt Woensdag zijn 25e wedstryd. Svens sen is aanvoerder Linkshalf Laerum is behalve in ternationaal voetballer ook een be kende athleet en skispringer De voorhoede telt evenmin debu tanten. De jongste en gevaarlijkste man in deze iinie ls rechtsbinnen Bredssen. Hg is 20 jaar, doch speel de toch reeds 12 wedstryden in het nationaal elftal. VLIEGTUIG VOOR DE VERKEERSREGELING. Teneinde een volledig overzicht te krggen van de verkeersmaatregelen die op grote afstand van Rotterdam voor de interlandwedstryd Neder landNoorwegen moeten worden ge nomen om het verkeer over de Maas bruggen en door de Maastunnel te ontlasten, zal thans wederom van een vliegtuig gebruik worden ge maakt. (Het eenmotorige vliegtuig PHNFW, waarmee gedurende twee uur voor de wedstrijd van a~s. Woens dag boven de grote aanvoerwegen zal worden gevlogen, wordt uitgerust met een politiezender-ontvanger, waardoor een rechtstreekse verbin ding met de centrale radiopost, die zich op een brug in de nabijheid van het Feijenoordstadion bevindt, tot stand komt. 15. 37-32, 11-17; 16. 33-28, 19-23; 17. 28x19, 14x23; 38. 39-33, 10-14; 19. 35-30, 14-19; 20. 33-28, 17-22; 21. 28x17, 12x21; 22. 30-25, 8-12; 23. 38-33! 9-14; 24. 43-39. 2-7; 25. 32-28. 21x32; 26. 28x37, 6-11; 27. 42- 38, 16-21; 28. 49-43, 11-16; 29. 34-29. 23x34; 30. 40x29, 3-9. In Zwart's spel is een vaste lijn te bespeuren. Met zijn 26e zet zegt hy het klassieke spel vaarwel en met zgn 30e zet beklemtoont hg zijn voornemen er een flankspelpartij van te maken. Wit heeft het nadeel, dat hy hier geen positief plan tegenover kan stellen. Zijn stukken staan niet economisch opgesteld. 31. 29-24. 19x30; 32. 25x34, 18-22; 33. 34-29 12-18; 34. 45-40, 14-19? De beslissende foutzet. Er volgde natuurlijk 29-24, 39-34 en 37-31. Aan gewezen was 21-27 met uitstekend spel. Het gevaarlijke in dergelijke standen is, dat men door de eigen goede stand te weinig re kening houdt met de spitsvondighe den van de tegenpartij. Mr. Jonkman benoemd tot voorzitter der Eerste Kamer By K. B. van 2S Mei 1951 ls met Ingang van 1 Juni 1951 aan prof. mr. R. Kranenburg op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van de Eerste Kamer, onder dankbetui ging voor de vele en gewichtige dien sten. in die functie aan den lande be wezen. Tot voorzitter van de Eerste Kamer voor het tydvak der tegen woordige zitting ls benoemd mr. J. A. Jonkman. Emzer winnaar van ronde Yan Luxemburg Het eindklassement van de ronde van Luxemburg luidt: 1. Emzer (Int. ploeg); 2 5 ex aequo Dlederich (Lux.), Jobc (België B.)f W. Kemp (Lux.) en de Smet (B.)6. Steenklste (België A); 7. Goldschmidt (Int ploeg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 11