Zeeuws Zaterdagelftal behaalde het landskampioenschap Blauw-Wit door Willem II met 1—2 verslagen TWEE TERNEUZENSE PLOEGEN BEHAALDEN EERSTE PRIJS MIDDELBURG VERSLOEG SARTO MET 3-2 Steenbergen promoveert Zeeuwse ploegen startten goed in promotiestrijd B.S.V. NAM EEN PUNTJE VAN TERNEUZEN MEE NAAR HUIS M. Roks uit Sprundel won Kermisronde van Sluis MAANDAG 4 JUNI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZILVEREN BEKER NAAR ZEELAND Amsterdam en Utrecht geklopt Er was veel wat een Zeeuws hart goed deed, tydens en na de Zaterdag te Zeist gespeelde elndwedstrtfdeo in het landelUk tournaol van vertegen woordigende Zaterdag-elftallen. In de eerste plaats natuurlek het feit, dat de Zeeuwse ploeg op welverdiende wUze in het bezit kwam van de wissel beker, waardoor het team van afdeling Utrecht als landelUk kampioen onttroond werd. Er was echter meer en dat was het sportieve, eerlijke spel Zeeuwse ploeg, welke met een welda dig aandoend enthousiasme van de eerste tot de laatste minuut streed voor de overwinning. En dat enthou siasme leefde niet alleen binnen de l(j- nen maar ook er buiten, waar een klein aantal officials van de afde ling Zeeland hun spelers aanmoe digden. Dat klonk ook door in de en thousiaste tafelspeech tijdens het di ner na afloop, toen ir. Hopster, 2e voorzitter van de K.N.V.B., aan aan voerder Marijs de beker overhandig de en de Zeeuwse ploeg met bezie lende en luid toegejuichte woorden huldigde. Een beste beurt maakte aanvoerder Marijs, toen hij met een „dank U, meneer de voorzitter en ik ben maar een eenvoudig visserman en geen redenaar, mag voorzitter Imanse het woord voor me doen?' de eenvoud en frisheid van de Zeeuw se ploeg nog eens onderstreepte. Wel gemeende woorden van hulde aan de kampioenen, uitgesproken door alle tegenstanders, werden door de heer A. Imanse met een kort woord be antwoord, waarbij hij opmerkte de techniek en tactiek van het Zeeuwse Zaterdagvoetbal niet ten voorbeeld te kunnen stellen, maar wel de geest van het team en de zuiverheid van de spelers. De Zeeuwse zaak is weer eens op buitengewone wnze gediend met dit vlagvertoon der Zeeuwse Za terdagvoetballers. De fraaie zilveren beker zal een jaar lang een symbool zijn van Zeeuwse koppigheid en en thousiasme van een aantal Zaterdag voetballers, die hun devies „Luctor el Emergo" op zo schitterende wijze in practijk brachten. HET SPEL DER ZEEUWEN. Zeeland lootte als tegenstander voor de demi-finale de ploeg van Am sterdam, en Drenthe kwam tegen Utrecht in het veld. Reeds direct bleek, dat de Zeeuwse ploeg er zin in liad en door een wel zeer vlotte en enthousiaste start werd de Amster damse ploeg volkomen overrompeld en meteen weggespeeld. Drie doel punten gaven de Zeeuwse ploeg een zodanige morele steun en de Amster dammers een morele knauw, dat de Zeeuwse overwinning eigenlijk met een veilig was. De enthousiaste ver dediging der Zeeuwse ploeg gaf Am sterdam geen kans tot doelman De Nooijer door te dringen. Bezielend was ook nu weer de leiding van aan voerder Henk Marijs, die aan De Priester een even goede partner in de backlinie had. De middenlinie wisselde goede met slechte momen ten af en liet zich vaak teveel in de verdediging terugdringen, waardoor vooral Amsterdam perioden van dui- te leggen. Tegen Utrecht leek ons de delijk overwicht in het veld wist op middenlinie wat meer zelfvertrouwen te hebben gekregen en speelde ook beter. Walraven en Lobbezoo gaven de te genstanders weinig kans. In de aan val waren de vleugels De Kok en Dee3 er prima in en zij waren het. die een groot aandeel in de overwinnin gen hadden. Lindenbergh speelde te gen Utrecht beter dan tegen Amster dam. terwijl Tatenhove een zeer nut tige speler is, die echter door een onzeker optreden vaak kansen liet glippen. Lobbezoo, de midvoor, kon ons Le Graüd niet doen vergeten. Te veel bleef hij in het veld hangen en te weinig maakte hij het de verdediging der tegenstanders lastig. De Zeeuwse ploeg speelde in de volgende opstelling: Doel: L. de Nooijer (Arnemuiden) achter: L. de Priester (Nieuwdorp), H. Marijs (aanv.) (Arnemuiden), midden: C. Walraven (Rillandia), C. Lobbezoo (Rillandia), H. Poort (Ril landia); voor: A. Dees (Tern. B.), P. Tatenhove (Hoek), M. Lobbezoo (Krabbendijke)J. C. Lindenbergh (Wolfaartsdijk), C. de Kok (Nieuw dorp). De uitslagen van het tournooi wa ren: ZeelandAmsterdam 30. UtrechtDrenthe 21. ZeelandUtrecht 32. AmsterdamDrenthe 40. Zeeland Amsterdam. Het was De Kok, die zich reeds in do. eerste seconden van de wedstrijd zeer handig van een tegenstander ontdeed en met een diagonaal schot Zeeland de leiding gaf. Zijn collega aan de andere kant reageerde su bliem op een scherpe pass van Taten hove en joeg Dees het tweede punt in de touwen. Even later zorgde De Kok voor een derde goal. Toen scheen het Zeeuwse kruit verschoten. Lang zamerhand werkte Amsterdam zich los en kwam een zekere druk op de achterhoede der Zeeuwse ploeg tot Onze uitslagenlijst. Kampioenschap van Nederland Heerenveen—DWS 2—4; Willem II Blauw Wit 2—1. Prora comp 2e klas: Borne—Quick Prom. comp. derde klas: Middel burg—Sarto 3—2; Terneuzen—BSV '29 1—1. Prom. comp. vierde klas: Hulst Steenbergen 02. Prom. comp afd. Zeeland: Burgn— Luctor 54. o.p.v. Luctor. Comp. 3e klas: RCS- Odio 3_3 De Ulster T. T. werd gewonnen door T»rina met Alfa Romeo. Hij legde de 200 mijl af met een gemiddelde uursrelheid van 91.46 mijl. stand. De Amsterdammers schoten slecht en vonden backs en doelman steeds op hun weg. Na rust werkte Zeeland zich wat meer los, doch het kwam niet tot scoren. Tegen het ein de moest De Nooijer nog even zijn talenten tonen, door twee zeer moei lijke schoten te keren uit Doven- en benedenhoek. Het ging hem buiten gewoon goed af. Met 30 kwam dus net einde. Zeeland Utrecht. Het was weer direct Zeeland, dat de toon aangaf en hoewel Utrecht zich niet zo gemakkelijk liet over rompelen als Amsterdam, trof een schot van Tateflhove toch ook reeds na 1 minuut spelen doel. (10). De Kok was evenzeer actief en een voor zet kwam voor de voeten van Linden bergh en het was na zes minuten spelen 20. De Utrechtse rechtsbui ten bezorgde de Zeeuwse verdediging heel wat hoofdbrekens en nu kwamen de verdedigende capaciteiten van Poort tot hun recht. De aanvallers weerden zich aan beide zijden, maar de verdedigingen hielden stand. In de tweede helft waren vier minuten ge speeld, toen een formidabel schot van de linkshalf de Zeeuwse ploeg ver raste (21). Een scherpe voorzet van de Utrechtse linksbuiten trof doel, hoe de Nooijer zich ook inspande om de bal weg te ranselen. (22). Vijf minuten voor het einde besliste Tatenhove met een knap berekend schot de wedstrijd in het voordeel van Zeeland. Onder ondragelijke spanning voor de Zeeuwse ploeg verstreken de laatste minuten, waarin aan beide zijden voor de doelen zich hachelijke momenten ontwikkelden. Seroosfcerke promoveert. Door ook de tweede wedstrijd tegen 's Heer Arcndskerke 2 met 3_2 te winnen ditmaal kwamen de 8e- rooskerkenaren echter maar juist met de hakken over de sloot pro moveren zc naar de le klas van de Zaterdagmiddagcompetitie De uitslagen waren: Serooskerke 1 's H Arendskerke 2 32. 2e klas A: Mevo 1Veere 1 44 2e klas B: Mevo 2Veere 2 3_4. 2e klas C: VCK 2—RCS 1 5—2. Nederlaagwedstryden: Nieuwdorp 1 —Wolfaartsdijk 1 6_0; Nieuwdorp 2Wolfaartsdijk 2 4—2; Cortgene 2 _'s H H kinderen 1 3—4. D.W.S. behaalde 2-4 overwin ning in Heerenveen. D. strijd om de landstitel ltfkt een Zuidelijke aangelegenheid te zullen worden, nu zowel PSV als Willem II ongeslagen zijn gebleven. De Philips- mensen hadden een dagje vrijaf en i konden dus rustig toekijken wie hun Het jeu gil tournooi. dat de ernstigste concurrent zou worden. 1 Willem II bleek tegen Blauw Wit juist iets productiever en met 21 bleven de tricolores de baas. Een te leurstellend resultaat boekte Heeren veen, door zich in het Friese Haagje door DWS in de luren te laten leg gen. Het zal de Friezen ook ditmaal wel niet lukken de titel te bemach tigen. De stand is nu: PSV 4 3 1 0 7 14—6 Blauw Wl' 4 2 0 2 4 7—7 Willem II 2 1 1 0 3 4—3 DWS 4 1 0 3 2 8—14 Heerenveen 2 0 0 2 0 37 In het Oostelijk district speelden Bor ne en Quick een promotie-wedstrijd om een plaats in de eerste klas wel ke door Borne met 10 werd ge wonnen. JEUGDVOETBALTOURNOOI TE GOES Lauwerkrans van de P.Z.C. voor Middelburg lla. ..et jeugdtournool. dat de v.v. Goe* Zondag organiseerde is weer uiuie- kend geslaagd. Arht verenigingen namen hieraan deel. Om haif tien werd op twee terreinen begonnen en 's avonds ze» uur waren de laatste wed strijden geëindigd. Voor Terneuzen werd dit tournooi een dubbel succes, war.t zowel in groep A als n ging deze vereniging met de eerste prijs naar huis. De bekerhouder van groep A. Middel burg. wist ditmaal niet tot een groot se prestatie te komen en sneuvelde reeds in de demi-finale. Terneuzen prolongeerde echter in groep B haar prestatie van vorig jaar. De finale in groep A gaf behoorlijk spel te zien. De ruststand was 0—4 er. pas toen Terneuzen de stand tot 0—7 had opgevoerd kon Vlissingen tweemaal te gen scoren. In B had Terneuzen met de rust slechts met 2—1 de leiding. Na de hervatting ver slapte Vlissingen zodanig, dat Terneuzen zonder veel moeite de eindstand op 1—6 kon brengen. DE UITSLAGEN. De uitslagen waren: Groep A. Zeclandia —Middelburg I 0—3; Middelburg II—Vlls- sing»-n 0—8: Terneuzen—RCS 5—0; Goes Robur 50. Halve finale: Middelburg—VUasingen 01; TerneuzenGoes 0—0; Terneuzen wint met strafschoppen): Verliezersronde: Middelburg—Goes 1— 2. Kinaie: Vlissingen—Temeuzen 2—7 Groep B. Middelburg—RCS 1—2; Vlis Het elftal van Hulst, vierde klasse-kampioen, dat er helaas niet in slaagde, zich een plaatsje in de derde klasse te veroveren. Van links naar rechts, bovenste ry; I'. Xeefs, S. v. Leeuwen; H. Neefs. A. de Block (re*.); E. de Nijs en R. Pic&vet. In het midden: D. v. d. Broeck en De N'U». Voor ste rU: J. Rovers, H. de Gucht, W. Boon en F. Esseling. GOEDE PROMOTIESTART DER GROEN-WITTEN Nuttige voorsprong bij de rust, fraai spel. Middelburg kon zyn eerste promotiewedstryd beginnen met de stevige wind in de rug en het was, toen Sarto startte met een overrompelend com binatiespelletje duidelyk, dat de groenhemden er goed aan zouden doen te maken, dat zü by de rust minstens twee doelpunten voor stonden. Na de thee zou immers Sarto de wind mee krügen Welnude groenhemden zorgden voor die voorsprong. ZU wisten zich snel los te werken uit de Tilburgse omsingelingsouverture en toonden een voor- treffeiyk w edstrydmorccl. Sarto voetbalde technisch misschien iets beter, dan Middelburg. Maar Middelburg overtrof de Tilburgers verre wat hersen werk en doortastendheid betrof. Bovendien was het verband tussen de linies bU de groenhemden beter. Toch zouden de Middelburgers wel licht gesneuveld zijn, als Sarto geen machteloze voorhoede had gehad. Terwyl de groenhemden schoten dat het een lieve lust was, vooral Outer- mans was op schot!) was het bij Sarto juist met het schieten hope loos mis. Dat gaf ten slotte de door slag. Middelburg vertoonde een spel. zo als we dat van de groenhemden in lang niet gezien hebben. In de ach terhoede was Jongepier de gehele voorhoede royaal de baas, de midden- linie was zo wel aanvallend als ver dedigend volkomen voor haar taak berekend en vooral spil Ravenschot had er een goede kijk op, De voor hoede was schotvaardig, combineerde fraai en maakte vier uitstekende doelpunten. Eén daarvan werd door scheidsrechter Verkerk, die goed leid de, afgekeurd wegens een overtre ding, die de meeste toeschouwers ont ging. De beide vleugelspelers Schot man en van Hercules waren zeer goe, Outermans was de beste schut ter en van Maanen en Carol speelden een uitstekende wedstrijd. Bij de Tilburgers waren de achter hoede en de middenlinie goed, maar was de voorhoede onvoldoende. Het eerste doelpunt van Sarto ontstond uit een blunder van de overigens voortreffelijke doelman Versluys. Hij raakte de bal kwijt en kon zich niet tydig herstellen. Het tweede Tilburg se doelpunt viel vijf minuten voor het einde, toen Middelburg wat uitge speeld raakte en de zaak te gemak kelijk opvatte. Dat was een fout, die bijna de groenhemden nog noodlot tig was geworden! HET SPELVERLOOP Over de wedstrijd het volgende. Voor de aanvang werden felicitaties uitgewiseld, waarbij Sarto bloemen aanbood en Middelburg een ets. Na de aftrap begon Sarto direct een offensief op het Middelburg-doel welke aanvallen op niets uitliepen. Middelburg ontworstelde zich wel dra en verplaatste het spel, gehol pen door de wind, naar de Sartohelft. Goed combinerend drongen de groen- witten tot voor het Sarto-doel, maar erg veel geluk hadden ze nog niet. Bij een schot keerde keeper v. d. Wiel de bal, zij het ten koste van een paar pynlijke vingers, die klem zaten tussen bal en paal. De druk van Middelburg op het Sarto-doel werd steeds zwaarder. Een schot van Outermans werd gestopt door v. d. Wiel en een van Carol ging nog juist naast. Sarto probeerde met uitvallen opluchting te brengen, maar kwam meestal niet verder dan Jongepier en Klop. Na een halfuur volgde een kei hard schot van Outermans, dat kee per v. d. Wiel onde: zyn handen door liet glippen. (1-0). Het spelpeil steeg nu met de minuut; uit ae prachtig opgebouwde aanvallen van Middel burg moesten wel doelpunten komen. Tien minuten later was het zover. Een voorzet van Schotman gaf Her cules gelegenheid met een kopbal, die door rechtsback van Bototel van rich ting veranderde, v. d. Wiel weer het nakijken te geven (2-0). Sarto gaf het intussen niet op en bracht de bal weer in de richting van het Middel burg-doel. Daarbij kreeg Sarto een vrije trap te nemen, welke door rechtsbuiten van Dun goed werd voorgezet, waar W. van Nieuw-Ame- rongen er als de kippen bij was en Versluys geen kans gaf. (2-1). Mid delburg antwoordde direct en vanuit de middenlinie volgde een pracht- combinatie, waarby de bal bij Outer mans kwam. die een tikje gaf, waar Carol uitstekend op doorliep en kee per v. d. Wiel het nakijken gaf (3-1). Na de rust was Sarto meer in de aanval, maar doelpunten bleven uit. Middelburg bleef ook nu de gevaar lijkste. Een zeer fraai doelpunt werd door scheidsrechter Verkerk afge keurd. Vijf minuten voor het einde slaagde de linksbuiten der Tilburgers erin, de stand op 3-2 te brengen. Ver der kwamen zij niet en Middelburg behaalde dus een waardevolle en wel verdiende overwinning. Hulst met 0 2 geslagen. Voor de promotie naar de derde klasse werd Zondag in Goes de be slissingswedstrijd gespeeld tussen Hulst en Steenbergen. Beide clubs waren vergezeld van een groot aan tal supporters. Aan weerskanten was het spel, zwak zonder enige technische vaar digheid. De zenuwen speelden natuur- lyk ook een belangryke rol, maar dit neejnt niet. weg dat balcontróle en plaatsen alles te wensen overliet. Hulst had in de eerste helft het beste van het spel, zonder dit in doel- unten te kunnen uitdrukken. Steen ergen trof het niet, dat het na 20 minuten de doelman moest laten ver vangen. Rombouts toonde zich echter in de resterende tyd toch een behoor lijk keeper. Steenbergen had twee invalers en Hulst was volledig. De eerste helft werd besloten, zon der dat er gescoord werd. Na de hervatting pakte Steenber gen fanatiek aan en veroverde het middenveld. De snelle Heshof brak op zijn eentje door de verdediging van Hulst en gaf ook van Gucht geen kans. (0-1). Even later kreeg Hulst de kans gelijk te maken, maar te toe gekende strafschop voor hands werd door E. F. Nijs ver naast geschoten. Dit brak het moreel van Hulst en Steenbergen kon door de Groot de zege spoedig veilig steller, en met de eindstand 0-2 promoveerde Steenber gen naar de derde klas. Steenbergen in de derde klasse. Het is Middelburg gelukt eer. flin ke stap te zetten op de weg. die leidt naar de tweede klas. Het Tilburgse Sarto moest met lege handen naar Brabant terugkeren en gezien het vertoonde spel in deze eefste promo tiewedstrijd, lijkt ons de kans groot dat Middelburg het begeerde plaatsje zal veroveren. Terneuzen deed het iets minder, maar het feit. dat ge durende byna de gehele wedstrijd de toon kon worden aangegeven, doet veronderstellen, dat de Z.-Vlamingen op een beter veld nog tot goede din gen kunnen komen. De kans is er In ieder geval nog volop! De stand is nu: Middelburg BSV 29 Terneuzen Sarto Baardwyk 1 1 0 0 2 3—2 10 10 1 1—1 10 10 1 1—1 1 0 0 1 0 2—3 0 0 0 0 0 0—0 Door de laatste competitiewedstrijd tegen Mulo met 2—1 te winnen, is Baardwijk kampioen geworden, zodat het vastgestelde programma., zoals we dat reeds eerder vermeldden, voortgang zal kunnen vinden. HULST FAALDE Het is Hulst niet mogen gebakken de beslissingswedstrijd tegen Steenber gen te winnen en de derde klasse- plaats te bemachtigen. Nadat de rust met blanke stand was ingegaan en Steenbergen daarna een doelpunt wist te maken, miste Hulst een toe gekende strafschop. De Brabanders profiteerden van deze teleurstelling, en scoorden een tweede doelpunt, waardoor ze promoveren. BURGH KLOPT LUCTOR De strijd der kampioenen van de afdeling Zeeland om een plaats in de vierde klas bracht eer. enigszins ver rassende uitslag, doordat Burgh er in slaagde, Luctor met 54 te kloppen, zij het dan onder protest van laatst genoemde. Burgh heeft nu de leiding genomen, getuige de stand: urgh 1 1 0 0 5 -4 2 Luctor 2 10 1 7—4 2 Koewacht 10 0 1 03 0 R.C.S. speelde gelijk tegen Odio (3—3). Te. Souburg werd de laatste com petitie-wedstrijd in de 3e klasse D gespeeld. Odio verscheen met vier in vallers. De wedstrijd was voor beide elftallen van weinig belang meer. Het eerste kwartier was byna geheel voor R.C.S. Steeds waren haar spe lers voor het doel der gasten, maar door slecht schieten leverde dit over wicht geen doelpunten op. Odio brak op een gegeven moment goed door en haar linksbinnen schoot hard en zui ver in de bovenhoek. Enkele minuten later schoot P. Hendrikse hard in, de keeper stompte de bal al vallend uit zyn doel, precies voor de voeten van J. v. d. Dries, die echter in de handen van de doelman schoot. Na opgeveer een half uur spelen maakte P. Janse met een goed gerichte schuiver ge lijk (11). Uit een goed opgezette Odio-aanval schoot de linksbinnen op het doel. Dellebeke dook over de bal en Odio had weer de leiding (12). Van een slecht weggewerkte corner werd gebruik gemaakt om de stand op 31 te brengen. Na de rust be gon R.C.S. weer direct met een serie aanvallen, maar de vele kansen wer den alle om zeep gebracht. Odio kwam maar sporadisch voor het doel der thuisclub. J. v. d. Dries loste op een gegeven moment een kogel van af de 16 m lijn en verkleinde daar mede de achterstand (32). Het was C. Janse, die door goed doorzetten zorgde voor de gelijkmaker, (33), waarmee het einde kwam. Italië heeft de voetbalwedstrijd te gen Frankrijk met 4—1 gewonnen. De ruststand was 1—1. ONDANKS DOORLOPEND OVERWICHT Na de rust had Terneuzen toch goede kansen. In deze eerste promotlewedstrUd. waarin het voortdurend In de meerder heid is geweest, heeft Terneuzen met een gelukspel genoegen moeten ne men. Kansen om de overwinning te behalen, ztfn er vooral na de rust ge weest, maar het schieten was helaas niet het gevaarlykste wapen der Ter. neuzenaren. doelman Duisters wist zijn slecht ge richt schot te keren. De aanvallen van B.S.V. werden voornamelijk over links geleid, waar Schepens dikwijls vrjj stond. Even later werd Jansen in het strafschopgebied te zwaar aangevallen, maar na de vrye schop werd de bal door Sandrini in moeilij ke positie over gekopt. Hoewel Ter neuzen doorlopend in het offensief was, wist het toch niet de leiding te nemen. Even voor het einde kreeg Pycke nog een kans, maar zijn schot faalde. Onder hoogspanning verstre ken de laatste minuten, maar er werd niet meer gescoord, zodat Terneuzen met een gelykspel genoegen moest nemen. s»n*en—De Zeeuwen 1—1; (Vlissingen wint met strafschoppen), Terneuzen- Goe» 20; Robur—Zeelandla 2—2 (Robur wint meta strafschoppen); Halve finale: RCS-ViiMlngen <4-4; Tri neuzen— Robur 21. Finale: Vlissingen—Terneuzen 1—4. le prij» in groep A: Terreuzen (Wis selbeker en herinnerir.gsmedallJe; 3* pr.: Vlissingen (lauwerkrans): 3e prijs: Go»s (lauwertak); 4e prijs: Middelburg (me daille). le prijs. groep B: Terneuzen wissel- beker en herinreringsmedalU*); 2e prijs: Vlissingen (lauwerkrans); 3e prijs* Ro- but (lauwertak); 4e pr(Js: RCS (medail le). De lauwerkrans beschikbaar geete.'d door de Provinciale Zeeuwse Courant werd toerekend aan Middelburg IIA tooj- medewrrking aan dit tourrooi verleend en omdat dere ploeg de grootste neder laag. 0—8. leed. Na afloop der wedstrij den reikte de voorzitter van ..Goes", de heer P. Mos. met een toepasselijk woord de prijzen uit. Na het aanbieden van gelukwensen van beide zyden, stelden de elftallen zich op, onder leiding van scheids rechter Goossen. Al spoedig kwam Terneuzen iets i:t de meerderheid. Het wist enige kansen te scheppen, die echter geen resultaat afwierpen. Bij enkele B.S.V.-aanvallen bleek, dat de achterhoede van Terneuzen iets te langzaam was met het weg werken. Ook klopte de samenwerking niet altijd. Zo ontstond byna een doel- Sunt uit een lage voorzet van links- uiten Schepens, die via Buijze langs de buitenkant van de paal uitging. De BS V-achterhoede kreeg het zwaar te verduren, maar bleef meester van het terrein. Na 20 minuten ontstond uit een uitval het enige doelpunt van BSV. Buyze beging op ongeveer 25 meter van het doel een overtreding; de toe gestane vrye schop werd door rechtshalf Kennis Ingeschoten, doel man van Kouteren greep de bal, maar liet het leer weer vallen voor de voe ten van Juul Vinken, die geen fout maakte. (0-1). Hierna volgde een offensief van Terneuzen, waaruit ieder ogenblik een doelpunt verwacht kon worden. Na 10 minuten werd inderdaad de gelijkmaker gescoord. Sandrini zette goed van rechts voor en de toelopende Jansen schoot via de paal de bal in het net. (1-1). NA DE RUST Na de thee liep Terneuzen hard van stapel en na vyf minuten kreeg Pycke een pracht van een kans, maar AUTOMOBILISME Bol d'Or eist slachtoffers. De Bol d'Or-motorwedstryden, wel ke door de Fransman Lefeure werden gewonnen, hebben slachtoffers geëist Twee personen werden gedood en vijf ernstig gewond toen de wagen van de Engelsman Kenneth Dace op de toeschouwers inreed. Dace zelf werd niet gewond, hoewel zjjn wagen de lucht in werd geslingerd. De twee personen, die by dit ongeluk het le ven verloren, waren officials. Oogge tuigen verklaarden, dat de wagen van Dace met een snelheid van onge veer 60 km over een sloot vloog er. terecht kwam tussen de toeschouwers en officials. WIELRENNEN A BORREMAXS EERSTE BIJ DE NIEUWELINGEN. Voor de eerste maal na de bevrij ding werd Zaterdag in Sluis een wie- lcrwegwedstrjjd voor amateurs er nieuwelingen verreden, georganiseerd door het plaatselijk wielercomité. Deze in kermissfeer verreden course trok een flinke belangstelling en de ren ners leverden felle strijd. Amateurs en nieuwelingen startten gezamenlijk en voor laatstgenoemde categorie, was dit bezwaarlyk; de af stand van 100 km. is voor de jongeren te zwaar. Ook ditmaal werd nog eens over duidelijk bewezen dat sterke benen alleen geen wedstrijd kunnen winnen. Dit ondervonden Cox uit Wouw. en de Zeeuwen Inghels en Oosthoek. Laatst genoemden reden een moedige cour- se, maar hadden te veel van hun krachten gevergd, toen de beslissende fase werd ingeluid. Nadat Oosthoek de lont in het kruitvat had gestoken, sprongen Ing hels en Roks uit de groep en sloten zich bij Oosthoek aan. Na een moedi ge jacht voegde Verhelst zich na 18 ronden bij de koplopers. Na 38 ron den kwam alles weer samen, slechts Verhelst verloor terrein. Met nog 14 ronden voor de boeg koos Roks het hazenpad op een voor hem gunstig tijdstip. Oosthoek en Inghels tracht ten nog wel aansluiting te krijgen, maar schoten te kort. Burgemeester P. F. van Hotegem van Sluis reikte na afloop de prijzen uit. De uitslagen luiden: Amateurs: 1 Thijs Roks (Sprundel) 100 km. in 2 u. 49 mnL; 2 op 35 sec- K. Inghels (Sas van Gent); 3 C. Oosthoek Cs Heeren- hoek); 4 J. Mangelaars (Hoogerheide); 5 A. de Douwe (Zelzaete); 6 J. Kuy- ten (Nuenen); 7 L. Damen, (Vlissin gen); 8 H. Cox. (Wouw); 9 J. Poppe. (Knocke); 10 A. Dukers, (Den Haag'-. Nieuwelingen: 1 A. Borremans, (Hoogcrheide'; 2 M. A. Verhelst. (Axel); 3 W. Gunst. (Goes); 4 J. Everaet. iKloosterzar.de); 5 A. Cosijn, (Middelburg). Vijf Nederlanders gaven op in Ronde van Luxemburg. De halve étappe Saarbrücken Diekirch van de Ronde van Luxem burg werd gewonnen door Emzer van de internationale ploeg. Hij legde de 140 km. af in 3.41.23. Tijdens deze hal ve étappe hebben acht renners op gegeven, onder wie de Nederlander* Vincken. v. d. Zande, Wagtmans, Theuns en Janssen. Gisteren werd de étappe Diekirch Clervaux verreden (132 km.) Deze werd gewonnen door de Luxemburger Bintz. Zesdaagse te Wembley gewonnen door Bruijlandt-Adriaenssens. Dc Zesdaagse te Wembley is ge ëindigd met een zege van het Belgi sche koppel BruijlandtAdriaenssens met 1851 punten. Het Australische koppel StromArnold werd tweede met een ronde achterstand en 1382 punten. De zevende plaats was voor onze langenooten BoeyenLakeman. Adriaenssens brak Zaterdag bij een val een sleutelbeen. Ronde van Italië. De 14c étappe van de Ronde van Italië. Bologna—Brescia (220 km.) werd gewonnen door Leoni in 5.43.13. Tweede werd Conté en derde Brasola. De Belg Rik van Steenbergen be houdt de eerste plaats in het alge meen klassement, Astrua heeft de tweede plaats en Magni de derde. WANDELSPORT Bondswandeltocht op Walcheren. Door de Middelburgse gymnastiek vereniging Wilhelmina werd een bondswandeltocht van het K.N.G.V. georganiseerd, waarvoor 238 wande laars Zaterdag op de Markt te Mid delburg bijeengekomen waren. De on- feveer 180 ouderen liepen ruim 30 m en hun route voerae over Dom burg. Aagtekerke, Meliskerke, Big- gekerke en Koudekerke, Tegen half acht 's avonds kwamen ae eerste deelnemers weer op de Markt aan. De jongeren, ongeveer 55 in getal, tippelden 15 km via Koudekerke en Vlissingen. BH de dertien groepen en vijftien individuele deelnemer» w*4 slechts één uitvaller.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5