PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Hoop op een staking van het vuren in Korea opgeleefd D£ BILT Prijzenslag in New York duurl nog voort Vandaag Britse onderhandelaar? i ar Teheran DE KONINGIN BIJ JEUGDFEEST OP EILANDJE IN DE MAAS 78 APEN EN 153 VOGELS VONDEN DE DOOD IN EEN VLIEGTUIG Margaret komt, maar zingt niet "V. r LANDARBEIDERSBOND HIELD LANDDAG TE GOES De „Evertsen" weer thuis It .-gang-No. 129 Dagbiaa uitgave van de £ixm« Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van dc Velde en F. B. den Boer Adj. W dc Pagter Hooldred G BalllntlJn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per wcelc f 4.55 p. kw fr. p p. t 4-80 per kw Losse nummer» 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 4 Juni 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm- Minimum p. advertentie t S«— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regel») van 1—5 regel» l l.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adrc» Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VUssingen Walstr 55—60. tel. 2155 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londensc Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2223); Oostburg- Pr. MauriUstr. 12. tel. 102; Tcrneur.cn: Brouwerij»'.?. 2; 7>. Bogcrd'.tr. C 100. te!. 26 ALS DE CHINEZEN MAAR WILLEN.... Geallieerde offensief stopgezet De hoop op een staking van het vuren in Knren, is het afgelopen week einde door verschillende omstandigheden weer opgeleefd, vooral na de bekendmaking van generaal van Fleet, dat de verbonden troepen hun of fensief in Xoord-Korea hebben beëindigd. Zaterdag is te Londen officieel bekendgemaakt, dat Engeland het initiatief heeft genomen voor besprekin gen met andere belanghebbende mogendheden over eventuele nieuwe stap pen om de Koreaanse oorlog door onderhandelingen met communistisch China te beëindigen. De bevelhebber van het Ameri kaanse leger zeide Zaterdag, dat de troepen van de V.N. de achtervolging van de terugtrekkende Chinese le gers hadden gestaakt, nu alle vijande lijke eenheden uit Zuid-Korea zijn verdreven. Het achtste leger zou elke agressie tegen Zuid-Korea blijven stuiten en indien nodig en nuttig ver dere dreigingen in Noord-Korea op vangen. Zaterdag heeft de Noorse afgevaar digde bij de V.N., Arne Sunde, een radiorede gehouden, waarin hjj aan drong op waakzaamheid bij het zoe ken naar mogelijkheden voor een eer volle beëindiging van de Koreaanse oorlog. Ieder militair en diplomatiek mid del moet worden gebruikt om de vij and ervan te overtuigen, aldus Sun de, dat „de tijd voorbij is, dat hij eni ge werkelijke kans had om de strijd krachten van de V.N. uit Korea te verdrijven". „De oorlog wordt niet ge vochten omdat Korea strategisch be langrijk is of om Korea's natuurlijke rijkdommen, maar om een wereldoor log te vermijden". De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Acheson, heeft in zijn getuigenis voor de Senaatscom missie van onderzoek verklaard, dat Amerika misschien bereid zou zijn tot een staken van het vuren aan de 38ste breedtegraad als dit op bevredi gende voorwaarden zou geschieden. De Amerikaanse regering is echter niet bereid toelating van China tot de Ver. Naties of besprekingen over de toekomst van Formosa als voorwaar den voor een beëindiging van de stryd te accepteren. Een vredesregeling zou een redelijke zekerheid moeten geven, dat Zuid-Korea niet opnieuw wordt Internationale mijnenveeg oefeningen voor onze kust. Zoals reeds aangekondigd, zal bin nenkort in de wateren vöor de Ne derlandse kust een grote internatio nale mijnenveegoefening worden ge houden en wel van 27 Juni tot 10 Juli a.s Deze oefening „Factotum", waar aan in totaal zestig schepen van Bel gische, Britse, Franse, Nederlandse en Noorse nationaliteit zullen deel nemen, staat onder commando van de commandant zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W Slot. Het doel van deze manoeuvres is het opvoeren van de geallieerde sa menwerking bij het ruimen van mij nenvelden. Te voren zullen oefenmij- nen worden gelegd De schepen zullen hun bases heb ben in LJmuiden en Scheveningen Eerste slag tegen hongers nood in India gewonnen. India heeft de eerste slag van de strijd tegen de hongersnood gewon nen. De regering heeft overeenkom sten met elf landen gesloten, waar door het tot eind Augustus verze kerd is van een gestadige voorziening met granen. De 2e ronde begint in September a.s. Op dat tijdstip zal het grootste ge deelte van de door het buitenland toe gezegde leveringen van levensmidde len India hebben bereikt, terwijl er dan nog drie schrale maanden over blijven voor de oogst kan worden bin nen gehaald. Bradley wenst Spanje in het Atlantisch Pact. Zaterdagmorgen is de voorzitter van de Amerikaanse stafchefsj^ene- raal Omar Bradley, op het vliegveld Orly bij Parijs aangekomen. Óp een persconferentie sprak de generaal zich uit voor opneming van Griekenland, Turkije en Spanje in het Atlantisch Pact. Invloed van pachters op waterschapszaken? VOORONTWERP-PACHTWET IN STUDIE De regeringscommissie tot herziening van de pachtwetgeving heeft 't vorig jaar haar rapport uitgebracht. Het resultaat van haar arbeid, een voor ontwerp voor een nieuwe pachtwet, is door de in de Stichting voor de Landbouw samenwerkende orgenisa- ties in studie genomen en in brede kring aan de orde gesteld. In de contact-commissie met de Unie van Waterschapsbonden is de mogelijkheid ter sprake gekomen om aan pachters invloed op de gang van zaken bij de waterschappen te geven. De aanleiding hiertoe werd gevormd door een verslag van de commissie, ingesteld door Ged. Sta ten van Utrecht, aan welke commis sie was opgedragen de mogelijkheden en wenselijkheden te onderzoeken tot het aanbrengen van wijzigingen in de thans geldende regeling in het kiesrecht van de waterschappen. De 15-jarige W. T. V. te Hengelo is bij het zwemmen in het Twenthekanaal verdronken. aangevallen. Zowel de Chinese als de geallieerde troepen zouden geleidelijk uit Korea moeten worden terugge trokken. Zodra de Chinezen ervan overtuigd zyn. dat zij de troepen der V.N. niet kunnen verslaan, aldus meent Acheson, is er wellicht een mo gelijkheid om tot een stabiele toestand te komen. Waarschijnlijk deze week een wapenstilstand. De prijzenoorlog tussen de waren huizen te New lork, die Woensdag begonnen is, duurt nog steeds voort. Enkele magazijnen toonden neiging zich uit de strijd terug te trekken, doch de grote tegenstjyiders, waaron der „Macy's", het grootste warenhuis ter wereld bleven Zaterdag «hun prij zen verlagen. De prijsverlagingen waren echter niet zo groot als Donderdag jl. Eversharp heeft de levering van pennen en potloden aan „Macy's" stopgezet, daar dit warenhuis zich niet aan zijn overeenkomsten zou hebben gehouden. Ook andere leve ranciers hebben gedreigd hun leve ranties te zullen staken. Er gaan thans geruchten, dat om deze reden en ook wegens het feit, dat de voor raden van sommige artikelen bij de warenhuizen uitgeput geraken, deze week een „wapenstilstand" zal wor den gesloten. Tnmiddels zijn ook kleinere winkel bedrijven tot prijsverlaging overge gaan. IJDELE HOOP? In kringen van de Ver. Naties te Lake Success wordt gehoopt, dat de verklaringen van Van Fleet, Arne Sunde en Acheson, weerklank zullen vinden In het communistische kamp. De geallieerden hebben nu duidelijk te kennen gegeven, dat ztf de fronten I rondom de 38ste breedtegraad willen f Zondag is medegedeeld, dat de toe- Tot dusver zHn er echter geen aan- stand van de hoogbejaarde maar- wijzingen, dat deChinezen een rege- schalk .Pétain opnieuw zeer ernstig ling wensen. 1 is geworden. is het 10 iaar geleden, dat ex-keizer Wilhelm te Doorn overleed; bestaat het Kon. Instituut voor taai-, land. en volkeren- kunde 100 jaar; wordt Eduard Flipse te Rot terdam gehuldigd in verband met zyn zilveren dirigenten- jubileum. KIJK ES, PA'S DE KONINGIN.. Volledige en openhartige besprekingen. De Brits-Iraanse oliemaatschappij heeft de Perzische regering Zondag schriftelijk medegedeeld dat 7.\j, ter wijl zij zich al haar wettige rechten voorbehoudt, zo spoedig mogelijk ver tegenwoordigers naar Teheran zal i zenden voor het voeren van „volledige en openlijke besprekingen" met de Perzische regering. De Perzische premier, Mossadeq, had tevoren in de Senaat verklaard, dat Perzië elke delegatie wil ontvan gen, mits zij is genoemd door de olie maatschappij en niet door de Britse regering. De oliemaatschappij kon, als zij dat wilde een Brits minister De kinderen waren enthousiast, maar raakten toch niet uit hun gewone doen. H.M. dc Koningin heeft Zaterdag een bezoek van ruim vflf uur gebracht {aan het eiland „Van Brie non oord" in de Maa» bU Rotterdam, waar die dag I ruim 500 jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar uit Nederlandse club- huizen, met*ongeveer 150 leidster» en leiders, bijeen waren. Mysterieus voorval op vliegveld op Cyprus. Zaterdag zjjn in een K.L.M.-vliegtuig op het vliegveld van Nicosia (op Cyprus), 78 jonge apen en 153 vogels dood gevonden. Het vliegtuig was met het transport op weg van Bangkok naar Amsterdam en had de nacht van Vrijdag op Zaterdag op het vliegveld gestaan. De lading dieren was bestemd voor verschillende Europese en Amerikaanse dierentuinen. Het transport werd begeleid door Dirk Ritz uit Amsterdam, die de nacht in het vliegtuig doorbracht en Zaterdagmorgen ernstig geschokt in een zieken huis ls opgenomen. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. - Ambtenaren van het vliegveld merkten Zaterdagmorgen op, dat een sterke stank uit het vliegtuig kwam. Toen de deuren waren geopend, ble ken tientallen apen dood in hun kooien te liggen en vele stervende te zijn. Eén van de dieren hing zelfs dood aan zijn tanden boven in zijn kooi. Ook vele vogels werden dood aangetroffen, terwijl de nog levende angstig krijsten. Witkielen van het vliegveld weigerden de dode dieren uit het vliegtuig te halen cn hun moest bijzondere betaling worden aangeboden. Terwijl zij werkten, kwam de dierendeskundige Ritz uit het vliegtuig gestrompeld, bleek en geschokt. Een groot gedeelte van het terrein, waar het vliegtuig geparkeerd stond, is gedesinfecteerd en schoongemaakt. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het gebeurde. Weer. sla naar België. Vandaag wordt de Belgische grens weer opengesteld voor de invoer van sla uit Nederland, zodat dan het in het begin van de vorige week inge stelde uitvoerverbod van deze groen te zal zijn opgeheven. Margaret Truman, de 27-jarige dochter van de Amerikaanse presi dent, is Zaterdag per schip in Enge land aangekomen, waar zij negen da gen zal blijven. Daarna bezoekt zij Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk en Italië. De gehele reis duurt zes weken. Om haar stem rust te geven, zal zy nergens zingen. Vijf jaar Ned.-Beigisch cultureel accoord. Op 14 Januari j.l. was het vijf jaar geleden, dat in Den Haag in het mi nisterie van O., K. en W. het Neder lands-Belgisch cultureel accoord werd geparafeerd. Ter gelegenheid van het eerste lustrum dezer parafering werd Zaterdag in het „Residence Palace" van de Belgische hoofdstad een ten toonstelling geopend, die een over zicht biedt van de officiële regelingen en voorzieningen, die in deze vijf ja ren tussen beide landen tot stand zijn gekomen. Namens H. M. de Koningin reikte prof- Rutten aan zijn Belgische colle ga, de heer Harmei, de versierselen van het Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau uit. Nadat de Belgi sche minister zijn dank had betuigd voor deze onderscheiding, overhandig de hij prof. Rutten namens de Ko ninklijke Prins het Grootkruis van de Kroonorde. Het hoge bezoek was voor de jeugd zorgvuldig geheim gehouden en men kon dus uiterst benieuwd zijn naar het ogenblik, waarop H. M. zou wor den herkend en naar de reacties, die zouden volgen. H. M. had nauwelijks het terrein betreden, of een van de volleyballers zei tegen een medestrij der: „Kijk nou 's. da 's de Koningin". Waarop de ander ten antwoord gaf; „Nou effe goed spelen". Dat was dc reactie, waarop men had gehoopt. De kinderen vonden het mooi. maar zij raakten er niet door uit hun spel. De Koningin zelf ging bij het voet als vertegenwoordiger aanwijzen, i De Anglo-Iranian" deed haar me- Toestand van maarschalk dedeling in een korte nota, die haar UCMd V hoofdvertegenwoordiger te Teheran. Fetain opnieuw kntiek I Zondag aan de Perzische minister - - - van Financiën, AJi Varasteh, over handigde. De Brits-Iraanse oliemaatschappij herhaalt in de nota bereid te zijn alle moeilijkheden door onderhandelingen op te lossen. Het is haar echter niet mogelijk binnen vijf dagen met voor stellen te komen. „Volksstemming voor de vrede" in O.-Duitsland begonnen. Zondag was de eerste van de door de communisten in Oost-Duitsland georganiseerde ..volkstemming voor de vrede", die drie dagen zal duren. De inwoners van Oost-Duitsland van zestien jaar en ouder is verzocht met „ja" of „neen" te antwoorden op de vraag; „Bent U tegen de herbewape ning van Duitsland en voor het slui ten van een vredesverdrag in 1951?" Ongeveer zestien mülioen Oostduit- 1 sers moeten deze vraag beantwoor- i deiL Belgische onderscheiding voor minister Joekes. De Koninklijke Prins van België heeft aan de Nederlandse minister van sociale zaken, mr. 'A. M. Joekes. het Grootkruis in de orde van de Kroon van België toegekend. Dit werd de minister medegedeeld door de Belgische minister van arbeid en sociale voorzorg, de heer G. van Daele, tijdéns een diner, dat ter ge legenheid van het bezoek van de Bel gische minister aan ons land, op de ambassade werd aangeboden In zijn dankwoord voor deze onder scheiding maakte minister Joekes be kend, dat H.M. de Koningin aan mi nister van Daele het Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau heeft ver leend. Uil officiële bron wordt vernomen, dat Ijet vriendschapsverdrag tussen de Philippijnen en Indonesië binnenkort te Djakarta zal worden ondertekend. Inbraak in het huis van Prinses Elizabeth. Een deel der Londense pers maakte Zaterdagochtend veel ophef van een inbraak in Clarence House, het huis te Londen van prinses Elizabeth van Engeland. Een telefoniste, die de in breker ontdekte, zou door de inbre ker zijn neergeslagen. Uit een .urenlang politieonderzoek bleek echter niet dat een onbevoegde zich toegang had verschaft tot Cla rence House. De telefoniste, die de po litie waarschuwde, nadat zij volgens haar zeggen door een onbekende v;as aangevallen, had schrammen op de arm. J- Eerst bollen, toen rode rozen. De 32-jarige Johannes Mar\jt uit Voorhout, werkzaam bjj een bloembollenfirma, had drie jaar geleden zyn naam en adres in een doos met bloembollen, die naar Engeland uitgevoerd zou worden, gedaan De 30-jarige Georgina Bronw n Park Estate Northumberland werkte by de ontvangende firma en vond liet kaartje. Negen Juni a.s zullen Johannes en Georgina in het huwelijk treden. Vliegtuig uit Dakar krijgt kinderkamer. Het vliegtuig van de Air France, dat van Dakar komt. zal voortaan Dinsdags gereserveerd zijn voor kin deren met hun familie. De jeugdige passagiers hebben aan, al naar ge lang van hun leeftijd, recht op een hangmat, op gecondenseerde melk of op spelletjes en boeken om zich ge durende de reis bezig te houden. Er is zelfs een speciale afdeling waar de flesjes melk snel op temperatuur kun nen worden gebracht. Twee stewar dessen die een diploma kinderverzor ging hebben, hebben tot taak de moe ders te helpen bij het verzorgen en bezighouden van de kleintjes. Dit initiatief heeft de Air-France speciaal genomen om de thuisreis tij dens de vacantiedrukte. die op deze tijd van het jaar groot is, te verge makkelijken. balspel langs de zijlijn in het gras zit ten. stond bij het hoogspringen vlak bij het touw en trad bij het volks dansen welgemoed in de kring om mee te doen. Toen de avond gevallen was cn het feest in het openluchttheater met op treden van kinderen uit alle oorden een aanvang had genomen, wisten ze het allemaal, dat het werkelijk de Ko ningin was. die daar in hun midden zat. van harte medezingend met de liedjes, die onder leiding van de on vermoeide mej. Voors werden aange heven. Een grote verrassing was het toch, toen H. M. aan het slot van de voor stelling in hun midden trad om enige geschenken uit te reiken. Meisjes en jongens, hun clubhuizen vertegen woordigend, namen ze in ontvangst cn bedankten met een handdruk. Eni ge meisjes boden op haar beurt de Koningin voor haarzelf en voor de Prinsesjes speciaal voor deze dag vervaardigde halsdoeken aan, die xij zojuist ook hadden gekregen. Aan stonds knoopte H. M. haar doek om de hals. Tenslotte werd een stoet gefor meerd, die de Koningin naar de aan legsteiger begeleidde. Er werd ge juicht en gezwaaid tot de boot uit het gezicht was verdwenen. TE WEINIG LEIDERS. In het gesprek, dat de Koningin met de jeugdleiders heeft gehad, werden met grote openhartigheid onderschei dene problemen toegelicht, in het bij zonder die van milieu en mentaliteit, de werkwijze van de clubhuizen en de vorming van leiders. Op een vraap. van de Koningin of er enigzins vol doende krachten zijn. moest het ant woord helaas ontkennend luiden. 3800 LEDEN IN ZEELAND Tj. v. d. Ploeg sprak over de C.A.O. voor de tuinbouw. In de Schuttershoftuin te Goes, hield het district Zeeland van de Alg. Ned. Landarbeidersbond Zaterdag zyn eerste landdag. Hoewel de opkomst groter had kunnen zyn, slaagde deze dag toch uitstekend. De heer J. L. Lukaart, districtsbestuurder voor Zeeland, sprak een ope ningswoord, waarby hy opmerkte, dat door een krachtige propaganda in de laatste twee winters het ledental in deze provincie tot bijna 3800 is ge stegen, terwijl voor de oorlog de 3000 nimmer kon worden bereikt. De A.X.L.B. is thans in Zeeland de grootste landarbeidersbond en tevens de grootste moderne vakbond in deze provincie. Ter afwisseling zong de arbeiders- zangvereniging „Morgenrood" uit Kortgene daarna op verdienstelijke wijze enkele nummers, waarop het hoofdbestuurslid, de heer Tj. v. d. Ploeg, het woord verkreeg. Deze stelde met voldoening vast, dat het ledental van deze bond voor het eerst de 35000 heeft bereikt. Er zijn ech- Twee leeuwen wandelden door Leuven. REQUISITEUR UIT AMSTERDAM ZWAAR GEWOND Twee leeuwen van het Nederlandse circus Mikkenie, dat op het ogen blik te Leuven verblijft, zijn Zaterdag morgen ontsnapt. De dieren, die de kooi konden verlaten omdat een nieuwe assistent van een der domp teurs na het schoonmaken het hek niet goed had gesloten, liepen voor de universiteit te wandelen. Het personeel stelde onmiddellijk alle po gingen in het werk om de dieren te vangen. De requisiteur H. Dieterman uit Amsterdam werd hierby aange vallen. Zwaar gewond is hjj in een ziekenhuis te Leuven opgenomen. ter nog teveel ongeorganiseerde land arbeiders. Waarderend uitte spr. zich voor het werk van de Zeeuwse bestuurder, de heer J. L. Lukaart. Vervolgens wees spreker op het verschijnsel, dat sommige fruittelers na de totstandkoming van de C.A.O. voor de tuinbouw, van hun vaste ar beiders losse werkkrachten maken, die een lager uurloon verdienen. Wanneer men zo doorgaat, aldus spr., zal er voor gezorgd worden, dat deze uurlonen zodanig worden verhoogd, dat hieruit geen voordeel voor de werkgever zal kunnen voortvloeien. Voorts was spr. van mening, dat de Zeeuwse fruitkwekers de laatste 5% loonsverhoging wel kunnen uitbeta len. Na o.m. nog gewezen te hebben op de gelijkstelling, welke de landar beider zich waardig dient te tonen, door bijv. zijn vacantiedagen ook op te nemen en niet te „verkopen"', deed hij een beroep op allen om de bond te blijven steunen. Als tweede spreker trad op de heer J. A. Burger Jr., hoofdbestuurder van het N.V.V., die als onderwerp had gekozen: „Waar staat de arbei dersklasse in 1951?" Hij riep hierbij de toestand van 40 jaar geleden in Bemanning hield zich kranig tijdens acties bij Korea. Zaterdagmiddag is Hr. Ms. torpe- dobootjager „Evertsen" onder grote belangstelling uit dc Koreaanse wa teren teruggekeerd in de haven van Den Helder. De bevelhebber der zeestr{}dkrach- ten, vice-admiraal E. J. van Holthe, en- de Commandant Zeemacht Neder land. schout bij nacht C W. Slot, hadden reeds Vrijdagmiddag inspec tie gemaakt aan boord van de Evert sen", die op de rede voor anker was gegaan. Bij die gelegenheid sprak vice-admiraal van Holthe zijn waar dering uit voor de uitstekende dien sten door schip en bemanning in de Koreaanse wateren verricht. De commandant van de „Evert sen", luitenant ter zee le klasse D J. van Doorninck. was eveneens vol lof over de bemanning. In het begin van de actie veirlchtte de „Evertsen" voornamelijk blokkadedienst aan de Westkust van Korea tegen infiltratie van de Noord-Koreanen De beschie ting van de voornaamste Oost-Ko- reaar.se havenplaats Wonsan was wel het belangrijkste onderdeel van de Koreaanse periode. Door de ..Evert sen" werden toen niet minder dan 2147 granaten afgevuurd. Zelf kwam i het schip tweemaal ond>r vuur te liggen, doch gelukkig zonder ernstige herinnering, toen de lonen bepaald j gevolgen werden door vraag en aanbod. De 1 \/Q„Ho.„ „Qt4rül,l,fln Bt-Hco moderne vakbeweging is voorop ge-Vandaag vertrekken Britse gaan. om hierin verbetering te brengen. Thans is er in Nederland een sociale wetgeving, waaraan men zelfs in Amerika niet kan tippen. Spr. meende, dat thans de arbei dersbeweging vijf moeilijke jaren te gemoet gaat. Nadat ook de „Stem des Volks" uit Goes, afzonderlijk en later tezamen met „Morgenrood", nog enkele strijd liederen had gezongen, en de arb. muziekvereniging ,vExcelsior" uit Middelburg enkele nummers ten beste had gegeven, sloot de heer J. Leys uit Kloetinge, voorzitter van de regelingscommissie, met een dank woord deze landdag. Een collecte voor het N.V.V.-t-b.c.-fonds leverde 63,11 op. Padvinders-Hoofdcommissaris op de Goudsberg geïnstalleerd. Voor de vierde maal na de bevrij- ding zijn vele leidsters en leiders van de Nederlandse Padvinders dit week end naar de Goudsberg bij Lunteren getrokken, om daar de jaariykse „Koempoelan" mede te maken De leidersbijeenkomst heeft ditmaal bij zondere betekenis gekregen door de oficiële installatie van de pas be noemde hoofdcommissaris van de vereniging „De Nederlandse Padvin ders", mr. J. M. Ravesloot, burge meester van Almelo. Mr. Ravesloot legde in handen van baron van Pal- landt van Eerde, hoofdkwartierscom missaris voor algemee zaken van de N.P V. en met cfe linkerhand op de Nederlandse vlag, de padvindersbe lofte af, waarmede de installatie een feit was. H. W. Tilanus voorzitter der Chr. Historische Unie. Zaterdagmiddag is te Utrecht voor de eerste maal de Unieraad van de Christelijk Historische Unie bijeenge komen. In deze raad werd met on èén na algemene stemmen de heer H. W Tilanus gekozen tot voorzitter der Chr. Hist. Unie troepen naar Cyprus. Veldmaarschalk Montgomery, plaats vervangend opperbevelhebber der Europese landstrijdkrachten, heeft in een toespraak tot de Britse val schermtroepen, die vandaag naar het eiland Cyprus vertrekken, o.a. ver# klaard: gaat daarheen om in een betere positie te zijn voor snelle ac ties. indien dat nodig is". Montgomery deelde de militairen mede het waarschijnlijk te achten, dat ztj minstens een jaar weg zullen blijven. Scheert Uzelf eiectrisch.... in de kapsalon. Reeds verscheidene decennia zien de kappers met lede ogen het aantai scheerklanten gestadig teruglopen. Dat de vooruitgang van de techniek, die daar toch in de eerste plaats de oorzaak van was, hier nu misschien weer verandering in zou kunnen bren gen, zal wel niemand hebben kunnen vermoeden. Een Haagse kapper dacht er echter anders over. Hij kocht enige eiectri sch e scheerapparaten. waarmee men zich nu zelf vlug kan scheren voor het luttele bedrag van twee dubbel tjes. Een drie verdiepingen hoog oud huis aan dc Mulderstraat te Amsterdam brand de Zaterdagmiddag geheel uit als ge volg van exploderende benzine op de ge lijkvloerse étage. VOORSPELT: DROOG EN ZONNIG Weersverwachting geldig tot Maan dagavond: Droog en zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Iets hogere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1