PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Truman zond boodschappen aan Perzische en Britse premier Planologische Dienst wil de vlasindustrie concentreren BILT Deze week ACHESON BEGON GETUIGENIS VOOR DE SENAATSCOMMISSIE VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 128 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Ad). W de Pagter Hooldred G Balllntijn PI vcrv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 et- per week f 4.55 p kw fr p p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Bur. VUislnren Walitt 58-60. lel. 2335 4 Ul"«n TMl M burg Londcn.e Kaal 23. tel. 2C~ en gM; Com L. Vonalr. 61. KL CTIi: Oo.llm;» l'r. >Uunb«t. 12. lel. I'J; Tmm- Zaterdag 2 Juni 1951 ADVERTENTIEPRIJS 3D ct. prr mm. Minimum p. advertentie t 3.— mg. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» tmax. 8 regel*) van 1—5 regels 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of sdr«-« Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.^.C, Mlddelbutg. BrouwerUstr. 2: Zlerlkree: N. Bogerdstr. C HO. tel. 2g EEN „EXPLOSIEVE" TOESTAND. Engels landingsvaartuig voor tanks naar de Perzische Golf Btf de nadering van het weekeinde is de spanning in Perzië weer toege nomen als gevolg van het ultimatum, dat de Perzische regering heeft ge steld aan de Brits-Iraanse oliemaatschappij. President Truman heeft Vrijdag persoonlijke boodschappen gezonden aan de Perzische en de Britse premier, waarin hij aandringt op het begin nen van onderhandelingen. In zijn boodschap aan de Perzische premier, Mohammed Mossadeq, ver klaart Truman, dat er een „explosieve" toestand in Perzië bestaat. Volgens A.F.P. heeft president Truman in zijn brief aan Mossadeq het voornemen der Amerikaanse re gering kenbaar gemaakt Perzië eventueel directe economische steun te verlenen. De Perzische premier zou onmid dellijk na ontvangst van de bood schap het kabinet bijeen hebben ge roepen. Het Engelse landingsvaartuig voor tanks „Messina" van de Middelland- se-Zeevloot is op weg naar de Perzi- Verkiezingen in Ierland brachten geen wijziging. De vier partijen in Ierland, die de coalitieregering van John Costello steunden, zullen volgens de tot dusver bekende verkiezingsuitslagen zo goed als zeker een kleine meerderheid be halen. zodat De Valera oppositieleider zal blijven. Costello's partij (Fine Gael), de on- afhankelijken, Labour en de republi keinse boerenpartij hebben reeds 67 zetels veroverd, terwijl De Valera's partij, de Fianna Fail. 57 zetels kreeg. De uitslagen van 23 districten moeten echter nog binnenkomen. Aanvankelijk scheen het, dat De Valera zou winnen, doch de uitslagen van het platteland deden de balans in het voordeel van de coalitie overslaan. De partij van Costello heeft thans reeds 4 zetels meer dan zij in het vo rige parlement had, terwijl de Fianna Fail nog 9 zetels minder heeft dan op het ogenblik der Kamerontbinding. Belgische maatregelen tegen pokkengevaar ingetrokken. De Belgische minister van Volksge zondheid heeft Vrijdag het besluit ge tekend, waarbij de maatregelen, welke enige tijd geleden getroffen werden in verband met het pokkengevaar in Noord-Brabant, worden opgeheven. Deze week heeft aan Zeeland de eerste vacantiegasten gebracht: jaar in jaar uit wekken zij een bedrijvig heid en een vertier in onze provincie, die men aan het einde van de zomer node mist. En daarom is het nu maar te hopen, dat we na alle slechte weer een pracht van een zomer krijgen. Want Zeeland is toch op zijn mooist met een vrolijk zonnetje erover. Naar een regenland verlangt niemand te- Dat zonnetje heeft niet bepaald ge schenen in het rapport van de Parle mentaire Enquête Commissie, het vijfde, dat aan het einde der vorige week het licht zag en het onderwerp is geweest in deze week van duizen den gesprekken. En evenmin brak de zon door in Finsterwolde, waar zo waar een gemeentebestuur door de regering aan de dijk moest worden gezet (met uitzondering van de niet knalrode burgemeester). En scheen de zon over het BritsPerzische olieconflict? Ach neen. want Iran wil zelfs geen onderzoek door het Inter nationaal Hof van Justitie en het eist een beslissing, liever gezegd een capitulatie van de Britten op zeer korte termjjn. Dat had een vijftig jaar geleden eens moeten gebeuren! Wel zijn de machtsvertjoudingen in de wereld grondig veranderd! En wel is met name Europa er de dune van geworden Zowaar is er weer een Frans Duitse twistappel ontdekt. Het Saar- gebied! Waarover In het verleden al zo veel te doen is geweest. Zouden al die Franse en Duitse ministers nu maar niet tot het inzicht kunnen ko men, dat de toekomstige strijd, als die los mocht branden, niet tussen Frankrijk en Duitsland wordt uitge vochten en dat wijze staatslieden er daarom naar moeten streven de vier de en vijfde-rangs-conflictjes amicaal op te lossen om krachten te sparen voor als de nood aan de man mocht komen? Regeren is moeilijk en onze eigen Parlementaire Enquête-com missie heeft ons zojuist nog eens ge demonstreerd, hoe zelden op de rech te plaats ook werkelijk de rechte man zit, ook in de hoogste machtsorga nen Voor Nederland heeft deze week nog één verblijdend feit gebracht- het einde van ae pokkenepidemie in Tilburg. Dank zij ingrijpende maat regelen is het aantal pokkengevailen beperkt gebleven en is een ramp voorkomen. Wij noemden dit feit verblijdend. Het is dat inderdaad, want een grote epidemie zou Nederland een ontzag lijke schade hebben bezorgd, zo aan het begin van het zomerseizoen. En schadeposten kan ons arm landje niet meer dragen. sche Golf, aldus is uit Valetta be richt. De Messina" bevindt zich op het ogenblik te Abadiya in Egypte. De gouverneur-generaal van de Zuidperzische olieprovincie Khoezis- tan en bevelhebber van de strijd krachten in het Zuiden, generaal Sjahbahti, is teruggeroepen. Amir Alai. minister voor de nati onale economie en leider van de dele gatie, die op het overnemen van de Anglo-Iranian toezicht zal houden, zal in de provincie de zaken waarne men to,t een nieuwe gouverneur-gene raal is benoemd. Vrijdag werden eveneens elf andere vervangingen van gouverneurs in Khoezistan en Ker- mansjah bekend gemaakt. Ondanks het geschil over de Perzi sche oliekwestie bleef de productie van de Anglo Iranian in Perzië goed gehandhaafd. De productie van de maatschappij in Koeweit (Arabië) steeg de vori^fe maand met bijna 30 procent tot een jaarniveau van ruim 24 millioen ton. In Irak waar de maatschappij bijna aandeel heeft in de productie is deze sedert 1949 bijna verdubbeld. Laatste directeur van Krupp vrijgelaten. Vrijdag is Ewald Loeser. een voor malige directeur van Krupp. die in Neurenberg tot zeven jaar gevange nisstraf was veroordeeld, vrijgelaten. Zijn straftijd begon op 13 Juli 1947. drie jaar is hem geschonken. Alle directeuren van Krupp zijn nu op vrije voeten: hetzij door vermindering van hun straf, hetzij omdat zij hun straftijd hebben uitgediend. Joego-Slavië krijgt economische hulp. De Amerikaanse. Britse en Franse vertegenwoordigers, die te Londen bij een zijn, hebben in principe besloten aan Joego-Slavië economische hulp te verlenen tot een bedrag van 50 mil lioen pond sterling. Deze voorgeno men hulp zal de vorm aannemen van een schenking en niet van een lening. Staking oo steenfabriek bij Nijmegen. Zeventig arbeiders hebben Vrijdag op de steenfabriek Staartjeswaard te Beuningen bij Nijmegen het werk neergelegd, waardoor een steenpro ductie van een kwart millioen per week dreigt verlore-' te gaan. Het conflict ontstond toen vier steer op zetters het volle loon vroegen, op ba sis van de officiële -on regeling. De directie weig dat, omdat de gezamenlijke proai e van deze vier niet voldoende was en ontsloeg hen. De arbeiders toonden zich solidair met de ontslr-"men. Het hoofdbestuur van de R.K. I. brieksbond beschouwt deze staking als wild. omdat het be stuur er niet in gemoeid was. Publice: 3 n of niet? Vertrouwelijk memorandum over Formosa. Vrijdag is voor de Amerikaanse Senaatscommissie de getuigenis begon nen van minister Acheson. Voor dit „verhoor" bestaat in de Ver. Staten veel belangstelling, omdat Acheson de grote zondebok is voor de Republi keinen en de vrienden van Mac-Arthur. By het begin van de zitting werd meegedeeld, dat een stenografisch ver slag van de getuigenis streng zou wor den gecensureerd. Het verhoor werd vertraagd door een dispuut over de vraag of een van Acheson afkomstig memorandum over Formosa mocht worden vrijgegeven voor publicatie. Dit memorandum werd in 1949 verstrekt aan de consu laire ambtenaren. Acheson achtte het memorandum „vertrouwelijk" en dus niet geschikt voor publicatie. Senator Knowland ging hiermee echter niet accoord, omdat ook andere „geheime" stukken gepubliceerd zijn. Niettegenstaande de tegenkanting van Acheson besloot de Senaatscom missie later met 15 tegen 9 stemmen het memorandum openbaar te maken. Uit het memorandum, dat vervol gens werd voorgelezen, blijkt, dat de val van Formosa verwacht werd. Er werden richtlijnen vastgesteld, welke de Amerikaanse vertegenwoordigers in het. Verre Oosten in dat geval moesten volgen. Marine-autoriteiten verwelkomden de „Evertsen". Vrijdagmiddag bracht de vice-ad- miraal jhr. E. J. van Holthe, bevel hebber der zeestrijdkrachten, in ge zelschap van schout bij nacht C. W. Slot, commandant der zeemacht in Nederland, een bezoek aan de „Evert sen", die, uit Korea teruggekeerd, op de rede te Texel lag. Bij aankomst aan boord werden de autoriteiten ontvangen door de com mandant, lt. ter zee le klasse D. J. van Doorninck. die gedurende de ge hele Korea-periode van Juni 1950 tot April 1951 het commando voerde over deze bodem. Vice-admiraal Van Holthe sprak de bemanning ter ver welkoming toe. Koning Feisal van Irak troonsopvolger van Jordanië Volgens berichten in Egyptische bladen heeft koning Abdoellah van Transjordanië besloten de grondwet van zijn land te wijzigen en koning Feisal van Irak tot troonsopvolger van Jordanië te benoemen. Koning Abdoellah beschouwt dit als een practische stap tot vereniging van Jordanië en Syrië ter voorberei ding van een grotere Unie. Dinsdag werd te Amman bekend ge maakt, dat drie artsen, onder wie een professor voor geestesziekten, de veertigjarige rechtmatige troonsop volger, Emir Talal, hebben aangera den twee maanden voor herstel van gezondheid naar het buitenland te gaan, welk advies door koning Ab doellah werd ondersteund. De tweede zoon van koning Abdoellah is de 36- jarige Emir Naif. GEEN VLOOTBLOKKADE Acheson verklaarde, dat de V.S. geen poging hadden gedaan om de Ver. Naties te bewegen een vloot- biokkade tegen communistisch China in te stellen. „We zijn altijd van me ning geweest, dat, als wij een doel treffende economische blokkade kun nen instellen een vlootblokkade van minder belang wordt, aldus Acheson. Tijdens het congres van de interna tionale Gymnastiekfederatie te Florence, zijr. West-Duitsland, Japan en Brazilië als leden geaccepteerd- De aanvraag om lid maatschap van Oost-DuiIsland werd alge-- wezen. f|p<r* Het oude slot van Vianden, de zetel van het Huis van Oranje Nassau in Luxe.mburg, dat door H. M de Koningin en Prins Bernhard tijdens liun offi cieel bezoek aan het Groothertogdom op 21 Juni zal worden bezocht. Koninklijk Paar naar de N.O. Polder. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zijn voornemens 13 Juli een bezoek aan de Noord-oost polder te brengen. De eerste Meikersen 3'/2 cen' Per stuk. Op de veiling te Ressebemmel b:j Nijmegen werden Vrijdag ae eerste Betuwse meikers. .1 aangevoerd. Zij kostten ruim 3.5 cent per stuk. In Maart kwamen 5239 woningen gereed. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek kwamen in Maart j.L 5239 woningen gereed. Dit aantal is sedert de bevrijding slechts in de maand December 1948 (6679) en December 1949 (5399) overtrof fen. In Zeeland kwamen 139 (164) wo ningen gereed. In het eerste kwartaal van 1951 werden 11.851 nieuwe woningen op geleverd, tegen 10.498 ln dezelfde pe riode van het vorig jaar. Hieronder waren 1029 duplexwoningen (vorig jaar 717). In Maait 1951 werd een aanvang gemaakt met de bouw van 3881 wo ningen (Maart 1950: 391). In het eer ste kwartaal van 1951 werd begonnen aan 13 347 woningen tegen 10.888 In dezelfde periode van vorig jaar. Eind September zal Prins Boudewijn de troon bestijgen. Volgens politieke kringen te Brus sel zal de troonsafstand van koning Leopold en de troonsbestijging van Prins Boudewijn. vermoedelijk eind September geschieden. Afscheid K. v. Dijk als directeur van de N.C.R.V. Ruim twee uur lang passeerde een stroom van medewerkers uit de Ne derlandse radiowereld en talloos vele anderen, dc heer K. van Dijk en zijn gezin, toen hij Vrijdagmiddag in het Hof van Holland officieel afscheid nam als directeur van de afdeling omroep der N.CJt.V. Geen bijstand meer aan lifttouristen. Naam van ons land wordt geschaad. De problemen die het ..liften" met zich meebrengen zijn onlangs weer actueel geworden, toen aan het licht kwam, welk een slechte naam liften de vacantiegangers Nederland in het buitenland bezorgden, afgezien nog van de gevaren, die jongelui bij het liften lopen. De A.N.W.B. verneemt thans, dat het ministerie van buitenlandse zaken gemeend heeft een poging te moeten doen om aan deze ergerlijke toe standen een einde te maken. Vacantiegangers, die zonder in het bezit te zijn van voldoende geldmid delen of van een retour-biljet, bij een Nederlandse consul om hulp vragen om naar huis terug te kunnen keren. zullen die hulp. althans in West-Eu ropa. niet meer ontvangen. Dc Ne derlandse consulaten in de West- Europese landen mogen geen voor schot in geld of in dc- vorm van reis biljetten voor de terugkeer naar Ne derland meer verschaffen aan land genoten. die doo'- eigen sqhv)4 in moeilijkheden zijn geraakt. De A-N. W.B. hoopt, dat de ouders van adspi- rant-lifters alsmede de jeugdige „lift- tocrlsten" zelf. deze officiële waar schuwing ter harte zullen nemen. Zwarte prijzen voor zwarte vrouwen. Het leven van de Goesii-stam in Kenya (Oost-Afrika) wordt ernstig bedreigd; de prijs van de vrouwen is nl. veel te hoog. Kostte een „goede" vrouw tot 1942 maar zes koeien, een stier en tien geiten, tegenwoordig is geen fatsoenlijke bruid meer te koop beneden de zestien koei en. een stier en twintig geiten! Aldus het Britse ministerie van Koloniën, dat deze „zwar te prijzen toeschrijft aan de invloed van de inflatie ln de Westerse landen. KORTE PREDICAT1E Het Koninkrijk der hemelen is gelijk een mens. die goed zaad zaaide in zijn qkker, en terwijl de mensen sliepen, kwam zijn vijand en zaaide onkruid midden in de tarwe en ging weg". Mattheüs 13 24 De gelijkenis, waarvan de tekst het begin is. gaal aldus voort: tarwe en onkruid ontkiemt, gaat groeien. De dienstfcnechten ontdekken het on kruid, en vragen hun heer: van waar dit onkruid, ge hebt toch goede tarwe gezaaid? Antwoord: Dat heeft een vijand er tussen gezaaid. Ze vragen: zullen we het onkruid uittrekkenNeen, laat staan, omdat ge met het onkruid niet de tarwe uittrekt. Laat het tezamen groeien lot de oogsttijd. Dan tarwe en onkruid vergaderen. De tarwe bergt ge in mijn schuur, het onkruid ver- I brandt ge. ..Aldus", zegt Jezus, .Js het Konink rijk der hemelen". Na die schifting van tarwe en onkruid komt datgene waar Paulus over spreekt: het Konink rijk Gods bestaat in gerechtigheid, vrede en blijdschap. De akker met de tarwe en hel on kruid i« de wereld. Tarwe en onkruid zijn de mensen, die resp. behoren bij God of de duivel Wij staan op deze akker en wij spre ken, zien uit, bidden om, werken voor de komst van het Koninkrijk Gods. dus om de oogsttijdde schifting, want we willen van het onrecht en de el lende af. wij verlangen naar de ge rechtigheid, de vrede, de blijdschap. Laten we wel bedenken, dat het Koninkrijk volgens Jezus' woord, door de oogst, de schiftingde catastrojihe heen komt. Passen we inderdaad in dat Ko ninkrijk der gerechtigheid, ook al klagen we misschien over veel on recht. enz., dat er in de wereld l«, ja, fil staan wij-te trappelen om maar vast het onkruid, ten minste wat wij I voor onkruid aanzien, uit te trekken, reeds lang voor de oogstKennen we de waarheid aangaande tarwe en on kruid? Wie tarwe is en wie onkruid I Weten we wel zeker wat we zelf zijn, f tarwe of onkruid, d.w.z.. of wij deel zullen hebben aan het Koninkrijk Gods, of dat we als onkruid, als on recht vaardigen. enz., buiten het rijk der gerechtigheid gesloten zullen wor den. De waarheid is. dat Gods akker vol j staaf met onkruid, want ieder méns Is voor God een onrechtvaardige, een zondaar. j Dit wil God: dat een mens zich zelf als onkruid zal leren kennen, zich voor God zal verootmoedigen, zijn schuld belijden, om vergeving vragen om Christus wil, geloven in Gods genade en ophouden te leven ah een doorn- j struik, en le leven als de tarwe. Dan I alleen kan men het Koninkrijk Gods tegemoet gaan, met heilig verlangen en zonder ontzetting. Onderzoek u zelf nauur, en wees niet bang voor de waar heid, went die alleen geeft vrede en blijdschap: de leugen rampzaligheid. Serooskerke (Sch.) V. d. Grift. Vooral in St. Jansteen worden ernstige bezwaren verwacht De oplossing van het lozingsprobleem voor het afvalwater. Men schrijft ons uit Zeeuwsch-Vlaanderen: Enige tyd geleden werd door de Provinciale Planologische Dienst in sa menwerking met de heer H. M. Franc ken, secretaris van de Federatie van Zeeuw sch-Vlaamse Vlassersverenigingen, een onderzoek ingesteld in ver band met het lozingsprobleem voor het afvalwater der zgn. warmwater- roteryen. Onlangs is hierover door de Planologische Dienst 'n rapport aan het College van Ged. Staten uitgebracht en hierin komen de opstellers tot de conclusie, dat de beide oplossingen, die voor dit probleem in aanmerking komen, onvermydeiyk by de huidige structuur van de vlasnyverheid moe ten leiden tot een concentratie ln deze bedrijfstak. In verband hiermede wordt door de Planologische Dienst voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen een concentratiegebied voor de vlasindustrie aangewezen, dat blijkens de bij gevoegde kaart in de gemeenten St, Jansteen en Koewacht ligt. Voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn enige gebieden onder Eede en St. Kruis (gemeente Aardenburg) aangewezen. Uit het rapport blykt tt het aanvankelijk ln de bedoeling heeft gelegen de kwestie van het af- overigens, de bedoelinr valwater afzonderlek te bezien. La ter heeft men, door alles te bezien in verband met het Streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, ook de kwestie van de vestigingsplaatsen voor nieuw op te richten vlasseryen in het onderzoek betrokken. Ten aanzien van de lozing van het afvalwater vermeldt het rapport drie mogelijkheden, die door het Rylcsinstituut voor zuivering van af valwater, het RIZA, naar voren wer den gebracht. In de eerste plaats een omschakeling van het huidige sy steem van warmwaterroteryen op het procédé van z.g. geaëreerd ro ten, waarby de hoeveelheden afval water tot een minimum worden be perkt. Ten tweede volledige zuive ring van het rootwater door een ge meenschappelijke zuiveringsinstalla tie. En ten derde lozing in een ont vangend water van grote reinigings capaciteit. waarvoor in dit gebied al leen de Schelde in aanmerking komt. De oplossing, zoals die voor de vlasindustrie was gesuggereerd, nJ. lozen in speciaal daarvoor aangewe zen poldersloten, wordt door het RIZA afgewezen, omdat naar de mening van het instituut, dit water zowel voor akkerbouw, veeteelt als vissery als schadelijk beschouwd moet worden. Het rapport van de Planologische Dienst wijst er op, dat de eerste op lossing op internationaal niveau be zien zou moeten worden en dus voor lopig kan worden uitgeschakeld. De onder 2 en 3 genoemde oplossingen leiden.by de huidige structuur van de vlasnyverheid tot een concentra tie van deze bedrijfstak, waarvoor een gebied in de gemeenten St. Jan steen en Koewacht wordt aangewe zen. ONDERHOUD MET DE HEER H. M. FRANCKEN Naar aanleiding van de medede lingen in dit rapport, heeft een van onze medewerkers in Zeeuwsch- Vlaanderen zich gewend tot de secre taris van de Federatie van Zeeuwsch- Vlaamse Vlassersverenigingen, de heer H. M. Francken. De heer Francken wilde allereerst nadrukkelijk vaststellen, dat hy in- dertyd wel medewerking verleende aan de door de Planologische Dienst gehouden enquête, doch dat hij in de samenstelling van het rapport en in de daarin vermelde conclusie geer. enkel aandeel heeft gehad. Vervolgens merkte de heer Francken op, dat de in het rapport vermelde conclusie, dat een oplossing van het afvalwa ter-probleem leidt tot een concentra tie van de vlasnyverheid, een heel nieuw probleem opwerpt, n.l dat van de vestigingsplaatsen. (vervolg op bis. IJ Militair uit Assen na inenting overleden. Op de Leeuwarder luchtbasis zyn enige militairen die waren ingeënt te gen pokken, ziek geworden. Dezer dagen is een van hen, J. Hoff uit As sen, overleden. Op de algemene begraafplaats te Assen is Vrijdag het stoffelijk over schot van de militair J. Hof. ter aar de besteld. De begrafenis geschiedde met mili taire eer. Oud-president Soekawati in vrijheid gesteld. Tevens in ere hersteld. De voormalige president van de ..Negara Indonesia Timur" (de deel staat Oost-Indonesia), Soekawati, die sedert de kwestie-Abdoe Aziz te Makassar in April vorig jaar onder politiecontrole was gesteld, werd Vrijdagochtend tijdens een korte plechtigheid op het Indonesische mi nisterie van justitie door minister Yamin vrygesteld van alle vervol ging en volkomen in zijn eer her steld. De regel ing had aangekondigd, dat zij spoedig maatregelen zal nemen tot het oplossen van de zaken van aangehouden personen. Soekawati zei- de, dat hy gedurende zyn verbiyf te Djakarta rooit het gevoel had ge had, werkeiyk onder politiecontrole te staan. Hij zal zich voorlopig niet ln de politiek begeven. Waarschyn- lyk zal hy in 's lands dienst tre den. Ook de voormalige minsiter van justitie van Oost-Indoneslë, Klap- roth, is thans van alle vervolging vrygesteld. Hy is voornemens zich als notaris te Makassar te vestigen. DE MINDER WIND. Weersverwachting geldig tot Za-* terdagavond: In de Zuidoostelijke helft van het land meer bewolking, maar overwe gend droog, behoudens een kleine kans op onweer. Zwakke verander lijke wind. Elders in het land droog en zonnig weer met enkele overdrij vende wolken%'elden en meest matige wind tussen Noord en Oost. Iets la gere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1