D.D.D. at HARTELIJK AFSCHEID VAN HOOFDINGENIEUR R.W.S. 1 tschapielijk werk in Zeeland. MEER ..BEGRIP" IN ZEELAND GEWENST? liAoeite *44* 15 Weer zeldzame vogel gesignaleerd in Zeeland. LOODGIETERSPATROONS HOUDEN CONGRES IN MIDDELBURG Excursie Verkeersiastituut naar Zeeland Keurploegsn K.N.G.V. en Ned. HandbaMtal naar Gees I HE12E PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 1 JUNI NA 40 JAAR TROUWE DIENST. Ir. J. Moll te Middelburg met pensioen. Op zeer hartelijke wijze heeft het poraoncel van Rijkswaterstaat in de directie Zeeland gistermorgen op het kantoor van Rijkswaterstaat te Middelburg afscheid genomen van de hoofdingenieur en plaatsvervan gend hoofdingenieur-directeur, lr. J. Moll, die de dienst verlaat wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ingenieurs, deputaties van de em ploye's der afdeling Goes en der arrondissementen Terneuzen en Viis- slngen en het kantoorpersoneel van hei uirectiouureau te Middelburg wa ren bijeengekomen in de met bloe men opgevrolijkte directiekamer, waar ir. Moll allereerst werd .toege sproken door de hoofd-ingenieur- direoteur in de directie Zeemnd, ir. Th. Heyblom. Deze memoreerde, dat de schei dende hoofdingenieur in 1911 in dienst van j Kvvain met als eerste standplaats Hoek van Holland, dat hij twee jaar later werd overgeplaatst naar Den Maag en daarna achtereenvolgens werkzaam was ln Almelo, Brielle en Leeuwar den, om ln 1933 in Zeeland te wor den aangesteld. „Wij hebben U le ren kennen als een van die goede, traditionele Waterstaatsfiguren: ge degen, toegewijd, oprecht, een pret tig collega en een humaan chef, als iemand, die het aanzien van Rijks- waterst- ".t voortdurend heeft hoog gehouden. Het was ons allen dan ook een vreugde, toen vorig .ïaar Uw verdiensten werden erkend met. Uw benoeming tot officier in de orde van Oranje \'assau"( aldus ir. Hey blom, die ir. Moll tenslotte dankte voor de prettige samenwerking, hem nog vele jaren van góede gezond heid toewenste en hem uit naam van het gehele personeel drie fraaie se- (vervolg van bis. l) - Ook kwam een stichting tot stand voor de bouw van een pension tehuis op Westen-Schouwen, ln het verslag wordt het verder een verheu gend verschijnsel genoemd, dat ver scheidene gemeentebesturen het ver langen uitten om de mogelijkheden tt scheppen voor een verantwoorde maatschappelijke zorg. Men dankbaarheid wordt gewag ge maakt van de vorderingen, die be reikt werden bij de besprekingen over de stichting van een medisch-opvoed- kundig bureau en een bureau voor beroepskeuzevoorlichting. Ook voor het slagen van deze plannen is een vergaande samenwerking van alle be langhebbenden onontbeerlijk, zowel uit financieel oogpunt, als om alle be volkingsgroepen zoveel mogelijk te bereiken. "Veel werk getroositè men zich voor het weislagen van de Zeeuwse mani l'estatie in Gent. Dat hierdoor bij zeer velen belangstelling voor Neder land in het algemeen en voor Zeeland in het bijzonder kon wordep gewekt, betekende een bekroning van de moeite. De expositie „Zie Zeeland'" trok ongeveer 35.000 .bezoekers, waar van plm. 4000 uit Zeeland. Een on derzoek naar de lectuurvoorziening van Zeeland leerde, dat van de ste den Terneuzen de grootste achter stand vertoont, van de plattelandsdis- tricten O-Zeeuwsch-Vlaanderen, dat het platteland het meest zou zijn ge diend met wisselbibliotheken en dat de behoefte wordt getaxeerd op on geveer 7500 boeken. ONDERWIJSPROBLEMEN In 1950 verscheen het rapport over liet kleuteronderwijs in Zeeland, welk onderwijs er niet slechter aan toe bleek te zijn dan dat in overig Ne derland. Het werk der opleidingen voor kleuteronderwijzeressen heeft grote belangstelling. De grote moei lijkheid voor het kleuteronderwijs is de benarde financiële situatie en daarom is het wel te betreuren, dat voorlopig vermoedelijk van een rijks subsidie niets zal komen. De ontwikkeling op het gebied van het. buitengewoon lager onderwijs in Zeeland was min of meer teleurstel lend. Voor de tweede maal mislukten besprekingen om te komen tot een compromis-school op Schouwch-Dui- veland. daar de organisaties, die het Prot. Chr. onderwijs vertegenwoordi gen, geen goedkeuring konden hech ten aan een voorlopige overeenkomst dienaangaande. Er is nu nog slechts één mogelijkheid open, n.l. de Oprich ting en exploitatie van een b.l.o.- school door de samenwerkende ge meenten op het eiland. Deze moeten zich thans uitspreken vóór of tegen een gemeenschappelijke regeling; van het resultaat hiervan zal het af hangen, of inderdaad de misdeelde kinderen binnenkort onderwijs zullen genieten, dat aan hun mogelijkheden is aangepast. Ook in W.-Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat grote behoefte aan een b.l.o.- school. De mogelijkheid wordt over wogen, om een compromisschool te vormen met de bepaling, dat deze ra twee afzonderlijke scholen wordt ge splitst, wanneer elk van de twee sa menwerkende groepen voldoende leer lingen heeft. Slechts de Ger. kerken, die principiële bezwaren hadden te gen iedere vorm van samenwerking, hielden zich afzijdig. De Stichting heeft geen bemoeiingen met de pogin gen. die in O.Z.-Vlaanderen worden ondernomen om te geraken tot een prot. b.l.o.-school. De aard der te stichten school vormt een strijdpunt en het ziet er niet naar uit, dat een voor beide groepen aanvaardbare vorm gevonden zal worden. Inmid dels wacht echter het debiele kind. Het is mede aan de Stichting te dan ken. dat Zeeland thans in alle delen stichtingen voor school tan dverzorging bezit en daarmee alle andere provin cies voor is. De Stichting verleende o.m. ook haar medewerking voor de instelling van jeugdherbergen in Axel en Domburg en voor de heroprichting van de Zeeuwse afdeling der Vereni ging voor Paedagogiek en verschafte talrijke personen, instellingen en or ganen inlichtingen on adviezen. schenken oen radiotaf ol,. een sche merlamp en een boek r-' overhan digde. EEN OORKONDE. De bureelchef de heer J. de Rulj- ter, dankte ir, Móll eveneens voor de goede samenwerking en voegde aan de reeds aangeboden cadeaux. een bijzonder mooie oorkonde toe, welke werd ontworpen door één dei- ambtenaren, de heer D. L. Ronca en waarop de namen voorkomen van niet minder dan 110 personeelsleden. De administratief ambtenaar, de heer K. A. Hamelink, verklaarde, dat de heer Moll mét zijn wijze van werken steeds, ook ln het 'tijdvak 19401945, respect heeft afgedwon gen. Ook de. technisch hoofdambte naar, de heer C. Witte en de tech nisch opzichter, de heer A. C. G. Vreugdenhtl, spraken hartelijke af- sclmidswöorden. Ir; A. G. Wiersma, ingenieur van de Polder Walcheren, getuigde van Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. I Zuivert de poriën, doet de I jeuk bedaren, verfrist en sterkt de buidweefsels. Mosselbank ontdekt Voor de kust van het eiland Voorne- Putten is door garnalenvissers een mosselbank ontdekt. De daarop voor komende mosselen zijn van uitsteken de kwaliteit en vrij van parasieten. Voor h§n, die niet naar de Wadden zee gingen een.buitenkansje, daar de mosselen op een plaats liggen, waar vrij, mag .worden gevist. de waardering, die ook buiten de Wa terstaatskring voor het werk en de persoon van ir. Moll bestaat en dank te hem voor zijn bereidwilligheid 0111 anderen steeds'van dienst te zijn. pe scheidende hoofdingenieur dankte hierna voor de vriendelijke woorden en fraaie geschenken en zeide in Middelbuvg een buitengewoon aange name tijd te hebben doorgebracht, wat liet werk betreft zelfs de mooi ste van zijn leven. Men bleef vervol gens nog enige tijd in gezelligs sfeer bijeen. Ir. Moll zal in Middelburg woon achtig blijven. Dokter J. M. C. Broodman -j- Na ecu ziekbed van zes maanden is te Breskens overleden dokter J. M. C. Broodman, sinds 1930 gemeente-arts aldaar. De heer Broodman werd in Stavenisse geboren en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, waar hij zijn studie in 1926 beëindigde. Ge durende een jaar was hij werkzaam als chirurgisch assistent te Utrecht In 1927 vestigde hij zich als gemeen te-arts te Westkapelle, waarbij hij ook de praktijk van Domburg waarnam. In 1930 kwam hij in Breskens, waar hij dus 21 jaar lang als arts werk zaam was. In die jaren heeft dokter Broodman zich door zijn eenvoud en zijn onvermoeid werken, zeer bemind weten te maken, zodat zijn heengaan met grote deernis in Breskens en wijde omgeving is vernomen. De begrafenis is bepaald op Zater dagmiddag half 4. AANBESTEDING In het Dorpshuis te Oosterland werd door het gemeentebstuur de verhoging, riolering' en bestrating van de Sint Joostcfyk, Kerkstraat, Kerkplein, Groenedaal en Dorpsweg aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: W. v. Vossum, St. Annaland 59.500.—A. v. d. Werf en D. C. v. d. Werf, Scherpenisse 56.800.L. v. d. Klippe en La Gasse, Vlissingen 53.400.J. Hoogesteger, Wemel- dinge 52.800; L. v. Popering, Brui-, nisse 52.350.—; W. v. d. Berg en van Dongen, Bruinisse 50.880. N. v. d. Velde, Bruinisse 50.800. Rentier, Noordgouwe 50.633.Fa. Stouten, Oosterl&nd 50.500. De begroting wees een som van 52.305. De gunning werd nog aan gehouden. LEZERS SCHRIJVEN. Oud-Griffier der Staten protesteert te?en ministerieel verwijt. Dr. B. D. H. Tellegen, oud-griffier der Staten van Zeeland, schrijft ons: „Met verbazing, om niet te zeggen mét verontwaardiging, las ik in uw verslag d.d. 31 Mei van liet verhandelde in do Eerste Kamer der Statcn-Geiieraal met betrekking tot de begroting van Wederopbouw en Volkshuisvesting, dat Minister In 't Veld, haar aanleiding van een op merking van het Kamerlid, de heer Reijers, nopens de Abdijrestauratie, zou hebben gezegd, meer begrip in Zeeland te wensen voor de huidige situatie. Dit, nadat gedurende de tien jaren, die achter ons liggen, het Rtfk vr\jwel nimmer begrip heeft getoond voor de situatie, waarin het Provinciaal Bestuur van Zeeland, als gevolg van de ramp van 17 Mei L940, bjj voortduring heeft verkeerd! ik heb deze lijdensgeschiedenis van Bestuur, no<~ -edwongen zich neer- de aanvang af mede. gemaakt, ik 1 rende by de in Den Haag geno- weet, hoe reeds in 1940 door the men men beslissing1, desalniettemin friet on the spot plannen zijn gemaakt om enige bitterheid aan de Provinciale de toezegging, die reeds vóór 1840 Staten .opening van zaken dóet, dan 'door de Re.genng vvttS 'gëdtüilh'oitV'të' wordt aan 'dit'"èes'tüui' 'gemis aan komen 'tot dè bouw vSn éën hieuw Griffiegebouw, te verwezenlijken, doe" ikWeet ook,'hóe tfeïkéhs weer door Den Haag'' een spaak in het \viel werd gestoken, die de uitvoe ring dier plannen onmogeiyk maak te.. Senatu deliberante Saguntilm pe- riit. nu men eindelijk'tot de ontdek king komt, dat het Abdijcomplex, waarin tot 1940 het Provinciaal Be stuur was gehuisvest", wanneer het aan L.e invloeden vai. .veer en wind blijft bloot geêteld,' geheel te grónde zal gaan een ontdekking, die men och tienjaren geleden reeds had kunnen vóórzien'-wordt aan de noodzakelijkheid om dit'deel van het Nederlands c"~ ;'t te behouden een streven,, waarmede ik het overigens uit de aard der zaak ge heel eens ben de even grote nood- zakeiy'kheid die, ik zeide het reeds, door Minister de Wilde reeds vóór 1940 was erkend opgeofferd en het Provinciaal Bestuur voor de keus festeld om óf te blijven in de reeds oor de bezetter uitgewoonde en als bureauruimte volstrekt onvoldoende lokaliteiten van Dam 6 en Dam 8, óf genoegen-te nemen met een huis- Vesting die, met hoeveel zorg on toe wijding ook voorbereid. reeds vrij spoedig, - 7.' niet onmiddellijk, nadat Ze ih gebruik genomen zal zyn, on voldoende zal blijken. En wanneer dan diet Provincial! Advertentie PRIJS 6." VULLING I.25 DE BALLPOINT die U nooit in de steek laat! Waar geschreven t wordt, verkiest men een Biröette *44 Niet alleen om iijn rank en sierlijk uiterlijk, maar ook om Zijn feilloze constructie. Een 2 precisie- BEO fabrikaat MET WERELDSERVICE VERKRIJGBAAR IN 72 LANDEN gemis aan voldoende begrip verweten! Alsóf Uë situatie, gelijk zij thans besta-.t. at veeleer geschapen is door de Lands regering. die, telkens wijziging van de ontworpen plannen eisende, aldus het gatij heeft laten verlopen omdat de bezuiniging die door de geëiste wijzigingen zou worden verkregen prévoir, regeren is vooruitzien, en wanneer dit vooruitzien blijkt te heb ben ontbroken, dan kan men be zwaarlik anders doen, dan vast stel len, dat ginds en niet hier gebrek aan begrip voor de situatie heeft be staan. Mijnheer de Redacteur, ik heb, na alles wat ik op dit gebied heb me degemaakt. weinig of geen hoop, dat dit schriftuur nog enige verandering in de gang van zaken zal hvengen. De begroting is door de Staten-Ge- neraal aangenomen, de Minister kan dus .doorwerken én. i'oor wat. zijn aandeel betreft, voortgaan met het Provinciaal Bestuur van Zeeland on der te brengen in een behuizing, waarvan thans reeds vast stant, dat zg onvoldoende is. Hier moge slechts de wens uitgesproken worden, dat dit Bestuur zal blijven worstelen .om tenslotte te ontkomen aan het aan te leggen dwangbuis. -. B. D. H. Tellegen. Naschrift der Redactie. Wg kun nen de hartokveet van dr, Teil"gén niet anders dan volledig onderschrij ven en stemmen er dan ook volkó men rneoc in. Het verwijt, dat de minister Zeelahd maakte, is alles ttrnder dan verkend. Men zie over dit onderwerp verder de „Kantlijn" in deze editie. Voetballende predikanten. In Uw blad van Woensdag las ik tot mijn schrik, dat de Bevelandse fPredikanten een voetbalwedstrijd zul- en soelen tegen doktoren. Heren pre dikanten. bezint, eer gij begint. Haal Uw ambt van herder en leraar niet omlaag, want daardoor schaadt ge niet alleen Uw eigen waardigheid, dubbel en dwars teniet ia geifuan Kkrk en aI door de stijging der ionen en der haar leden. Bedenkt dit goed. materiaalprijzenGouverner c'est Oostkapelle. F. C. DE ROO. Advertentie HACCOU Zn., St. Jacobsstraat, Vlissingen. EVERSDIJK, Kanaalstraat 7, Oost Souburg. H. BLOK ZONEN, Kapelle (Z B.) QUAAGK, Hoofdstraat 77, Krib ningen. Veesmokkelaars lieten drachtige vaars achter. De ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen te Clinge, constateer den Woensdagavond tegen het mid dernachtelijk uur, dat vier personen probeerden een vaars frauduleus naar België uit te voeren. Toen de smokkelaars zich ontdekt zagen, kozen zij. ondanks de waarschuwingsschoten, het hazenpad. De-drachtige vaars met een waarde van 800, is voor het -Rijk in beslag genomen. Roodhals gans (Branta ruficollis) By een bezoek aan de Kaloot, op 27. Mei j.l., zo deelt ir. A. E. Bruij- ning te Goes aan de Redactie mee, is door hem een Roodhalsgans waarge nomen. Dit is ongetwijfeld een belangrijke waarneming. De Roodhalsgans, be horende tot de kleinere „zee '-ganzen, is in ons land een zeldzame winter- gast. Meldingen zyn vooral bekend uit de maanden DecemberFebruari. De vogel broedt in West-Siberië. en heet daarom in de volksmond ook wel Russische gans. Verwisseling met een andere gans is vrywel onmogelijk, door de karak teristieke kleurverdeling, wit, bruin, en zwart, over het gehele lichaam. Wij adviseren ir. Bruyning zyn in teressante waarneming door te ge ven aan dr. junge, Nat Hist, Mu seum, Raamsteeg te Leiden. Beiaard-concert Zaterdag van 6.307.30 uur geeft Veere's stadsbeiaardier, de heer Jan Kwist, het eerste avondconcert in dit seizoen, op het carillon van het stad huis. Het programma luidt: 1. Preludium in c mineur. J. S. Bach; 2. a. Marschliedje, R. Hol; b. Naar buiten, Stunz; c. Twee voer lui, Viotta; 3. a. Lentebloesem, Jan Kwist; b. Het eerste viooltje, Men delssohn; 4. Menuet uit „Don Juan", Mozart; 5. La Légère, Fiocco; 6. a. Het liedje van de beiaardier, Hulle- tiroeck; b. Lapper Krispijn, Hulle- broeck; c De Bietebauw, Hullebroeck; 7. Star of the sea, Kennedy; 8. Ga votte, J. Chr. Bach; 9. Romance, Mendelssohn; 10 Sonate, Hoey; 11 Marche, Hartóp. Rechtbank Middelburg Vandaag staat voor de Arrondis sementsrechtbank te Middelburg te recht de 50-jarige landbouwer E. C. S. uit Arnemuiaen, die op 27 Maart j.l. onder invloed van sterke drank over de Rijksweg naby 's-Heer Arendskerke een auto zou hebben be stuurd. Op een gegeven moment reed de auto van de dijk af en belandde in een sloot. Zekere V., die naast de be stuurder zat. werd hierbij gewond. Deze V.. een volontair uit Arnemui- den, is zelf ook gedagvaard, omdat hij S. niet heeft verhinderd achter het stuur plaats te nemen. Tevens staat terecht de 25-jarige los-werkman H. V. uit Middelburg, die ervan wordt beschuldigd in De cember 1950 uit de étalage van een noodwinkel aan de Dam te Middel burg, waarin de zaak van een juwe lier en horloger was gevestigd, een hoevee'heid goederen te hebben ont vreemd. Ook zou hg in Februari jl. ingebroken hebben by Vroom Dreesmann te Middelburg. Advertentie 'n GOED ADVIES ORANJEBOOM BIER! Officiële ontvangst en rond rit over Walcheren. I)e Bond van Loodgieters- en Fit-' terspatroons in Nederland houdt, zo als reeds eerder bericht, zyn congres dit jaar op 14 en 15 Juni ln Middel burg. Het programma voor dit con gres, dat mede het karakter draagt van een excursie, is thans vastge steld. Op Donderdag 14 Juni worden de congressisten om 10 uur 's morgens Bestudering van het verkeer in de provincie. Naar wij vernemen organiseert het Nederlands VerkeerslnstitUut te 's- Gravenhage op Woensdag 27 Juni een excursie naar Zeeland, welke ten doel heeft het verkeer in onze provincie te bestuderen. De deelnemers aan deze excursie arriveren om 11.30 uur in Vlissingen, waar mr. J. L. Nieuwenhuis, Rijksin specteur voor het Verkeer in het dis trict Zeeland te Middelburg, in het Strnnclhotel een lezing houdt over „Het verkeer in Zeeland in het alge meen en de veerdiensten in het bij zonder". Om 12 uur spreekt vervol gens de burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Tellegen, over „De haven en het kanaal van Terneuzen' Nadat een warme lunch is gebruikt, vertrekt het gezelschap om 13.55 pui per Prov. Stoombootdienst naai Breskens. om vandaar per touringca; naarTerneuzen te rijden. Hier wor den kanaal en haven bezichtigd, Orr 15.25 uur maakt men de overtocht van Terneuzen naar Hoedekenskerkë, waarna per touringca rnaai' Goes wordt gereden. Daar zal ongeveer een half uur worden gepauzeerd. Vervol gens begeeft men zich naar Katse Veer, wordt per Prov- Stoomboot- dienst de'overtocht naar Zierikzee gemaakt, rijdt men naar Zypê, vaart men per veerdienst R.T.M. over naar Anna Jacoba en wordt de terugtocht naar het Westen aanvaard. Op 19 November a.s. zal het -60 jaar geleden zijrt dat de Goese Gym nastiekvereniging .„Volharding" werd opgericht. Dit is voor het bestuur dei- vereniging aanleiding geweest om 1951 als jubeljaar té bestempelen. Op 19 Mei j.l. werden de festivi teiten geopend met een besloten feestavond terwijl 30 Juni a.s., een hoogtydag voor turnend Zeeland en Brabant belooft te worden door het optreden van het dames en heren keurkorps van het K.N.G.V. Voor -"Ut evenement op turngebiëd, hebben de verenigingen van de Z. E. B. R. A. ;ot 10 Juni voorrang voor de zaal- I uitvoering. Daar de Schuttershofzaal -neker niet alle belangstellenden zal i kunnen bevatten, zal bij warm weer i deze demonstratie in de tuin plaats vinden, waar een groot podiiim zal worden opgericht. Een nog groter aantal gegadigden zal dan van dit op hoog peil staand keurturnen kun nen genieten. Uiteraard .zal eerst op de dag zelf hiérover een beslissing genomen kunnen worden. Na 10 Juni, wannéér een overzicht is verkregen van hét aantal door ver enigingen aangevraagde kaarten, zal de vrge kaartverkoop aanvangen. Na deze bijzondere sportgebeurte nis volgen op 14 Juli: turndemonstra- tics op de Markt, 2 September Hand baldag waarvoor reeds toezegging is verkregen van het Ned; Elftal, 13 October: feestmiddag voor de aspi ranten der vereniging en 17 Novem ber: receptie gevólgd door ereavond. Nog weinig groei in de oesters. 1 Waaraehijtilrfk als gevolg van het aanhoudend koude weer, vertonen de oesters, zowel op de perceeltjes, als op de pannen nog weinig tekenen van groei. De oestertjes, die van de pannen worden afgestoken, zyn klein gebleven. De óestertjes beginnen een ietsje „uit te lopen", maar van wer- keiyke groei is nog niet veel sprake. Men is thans overal bezig, de pannen te kalken tegen het nieuvvé seizoen, want binnen enkele wekeri kunnen de oesterlarvén weer worden ver wacht. AANBESTEDING. Te Walsoorden werd aanbesteed, het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 Apr. '52. van de aar de-, kram-, rys- en steenglooiings- werken der waterkering van het ca- lamiteuze waterschap Walsoorden. Ingeschreven werct als volgt: L. van der Klippe en J. la Gasse, Vlissingen 19.000,A. de Bourgraaf. Wilhei- minadorp 19.250,L. J. Dekker. 1 Vlissingen 18.960,L. van Popering. Bruinisse 18.790,—; P F. Voet. Kloos- terzande 18.760,—; A. F. Warrens, Os- sénisse 18.655.—; J. Hoogesteger, We- meldinge 18.650,—; Gebr. de Bokx, Terneuzen 18.600,Sponselee en L-ucasse, Walsoorden 18.510,—; Lu- casse en SponSeleè. Walsoorden 18.450,— GESLAAGD. Voor het eindexamen voor hulp- keurmeester .yan vee en vlees is ge slaagd de heer J. Janse te Middelburg BENOEMING De heer H. A. v. d. Werf te Oos terland is met ingang van 15 Juni be noemd tot grenscommies, standplaats 1 de Poppe, Overgssel, officieel ontvangen door burgemees ter en wethouders in de Burgerzaal van het Stadhuis. Vervolgens zal ge legenheid worden gegeven tot bezich tiging van het gotnische Stadhuis. Om 11.30 uur begint het congres in de Concert- en Gehoorzaal, onderbro ken voor het gebruik van een Zeeuw se koffietafel en besloten met een ge zamenlijk diner. In deze vergadering zal de burgemeester, mr. dr. N. Bol- kestein, een welkomstwoord spreken en zal ondermeer het vers'ag der werkzaamheden van het bondssecre- tariaat over 1950 aan de orde komen. Donderdagavond is er een gezellig samenzijn in het Schuttershof, aan welke bijeenkomst medewerking zal worden verleend door het Westka- pels Dameskoor en een amusements- gezelschap. De tweede dag wordt een rondrit over het eiland gemaakt met onder meer een bezoek aan de waterwin ning van de gemeente Middelburg ln Oranjezon en aan de landingsplaats van de geallieerden in Westkapelle. Bij het monument aldaar zal een krans worden gelegd. De lunch wordt in Domburg genuttigd. Het congres wordt 's middags om 5 uur gesloten met een diner. De Bond van Loodgieters- en Fit- terspatroons congresseert ditmaal in Middelburg op uitnodiging van de af deling „Knng Walcheren", wier voor zitter, de heer A. Jobse, tevens fun geert a's voorzitter van de regelings- commissie. Wij zijn thans in staat om de beroemde PARAMOUNT-MATRAS de matras met de onverwoest bare binnenvering, in een populaire prijsklasse te leveren. Het perfecte verensysteem van de Paramount-matras en de bijzondere kwaliteit der dek lagen garanderen een ideale ligging. De Paramount wordt geleverd met een prima damasttijk, desgewenst naar keuze 1-persoons, 80 x 190 met kapok kussen 89.75 2-persoons, 120 x 190 met 2 kapok kussens 135.-- Ook te leveren in de maten 90 x 190 en 130 x 190 15 jaar garantie Wij hebben voor U nog "n speciale aanbieding op onze beddenafd. r ENGELSE LEDIKANTEN i I met prima gezondheids-spiraal- J S matras en met voetbord t 1 1 persoons 80 x 190 47.50 I 2 persoons 120 x 190 57.50 t 5 J 5 jaar garantie VLISSINGEN «PLLAM-Y PARK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2