PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Engeland bereid nationalisatie in Perzië te aanvaarden Communisten verloren weinig in vergelijking met 1948 Internationale belangen zijn in Sluiskil geconcentreerd D£ BILT ONDER ZEKERE VOORWAARDEN Kantlijn Nederlands smaldeel uitgevaren. Vandaag Chinese tegenstand in Korea neemt toe. Tilburg leed grote economische schade. 70 man ingesloten bij ontploffing in Britse mijn MINISTER ALBREGTS Het Koninklijk bezoek aan Luxemburg. Mr. Jonkman volgt prof. Kranenburg op. VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 125 Dagblaa uitgave vau de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer AdJ W de Pagter Hoofdred G Balllntijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 Ct. per week f 4.55 p. kw fr. p. p. t 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 30 Mei 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 CL p« mra. Minimum p. advertentie 1 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenUes (max. 8 regel*j van 1—5 regel* f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adrei Bureau van dit Blad" 25 cent meer Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingcn Walstr 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). MTiurg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2473 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. MauriUstr. 12. tel. 102; Tcrncuzen: Brouw i:.tr. 2: ZlcnKz*'--: N. Bogc^stnC^SO^tcLM Internationaal Hof verzoekt Teheran om een vertegenwoordiger De Britse minister van buitenlandse zaken, Herbert Morrison, heelt in een verklaring voor het Lagerhuis Dinsdagmiddag gezegd, dat Groot-Brit- tannië zich tegenover Perzië bereid had verklaard om nationalisatie van de Perzische olie-eigendommen onder zekere voorwaarden in overweging te nemen. Morrison legde de nadruk op „onder zekere voorwaarden" Hij herhaalde het Britse aanbod om met Perzië te onderhandelen. Enge land kon echter geen recht aan de z^jde van Perzië erkennen om contracten te verbreken. Volgens berichten uit betrouwbare bron te Teheran zou premier Mossa- deq, hoewel hy nog steeds besloten is de nationalisatie /an de Perzische olie-industrie uit 'e voeren, bereid zijn de toestand met de twee door de Britse regering oenoemde vertegen woordigers, Lord Alan Broke en Sir Thomas Gardiner, te bespreken, in dien zij naar Teheran zouden kernen Mossadeq zou niet van plan zijn met geweld de maatschappij over te nemen. Plotseling vait soms ergens de aandacht op een kwestie, die waarlijk niet wereldschokkend is, maar toch onze "belangstelling verdient. Zo is daar het probleem van de Nederlander en de Franse taal. Bij de eindexamens op de middelbare scholen pleegt de laat ste jaren het Frans de slechtste re sultaten op te leveren van alle vak ken. Dertig of veertig jaar geleden, zelfs vijf en twintig jaar geleden was dat nog niet het geval. De Groene Amsterdammer, de hui dige toestand besprekend, meent dat men de oorzaak niet in de verdwij ning van het Frans van de lagere scholen moet zoeken, want dat is the orie: in de practijk hebben de meeste kinderen Dij het Middelbaar Onder wijs er nog wèl les op de lagere scho len in ^ehad. Aan luiheid of mindere bekwaamheid van leraren ligt het niet; ook de veronderstelling, dat de leerlingen, minder lntellige-t zouden zijn dan vroeger heeft geen zin, want- dan zou dat ook in andere vakken moeten blijken. Verandering in het maatschappelijk milieu waaruit de leerlingen komen (al zijn er nog veel te weinig uit de arbeidende klasse bij) acht de Groene een meer steek houdende verklaring. Vroeger kon de leerling thuis veelal „terugvallen" op een behoorlijke kennis van het Frans bij zijn ouders; nu kennen veel ouders van leerlingen der middelbare scholen geen woord Frans. Is een andere on- derwys-methode bij het Frans ge wenst Deze vraag oppert de Groene, zonder er nader op in te gaan. Het artikel besluit met de woorden: „Maar intussen gaat het Franse ele ment in onze cultuur op schrikbaren de wyze achteruit". Zo is het inderdaad, maar is wer kelijk de verandering van het maatschappelijk milieu, waaruit de leerlingen komen van zo grote be tekenis Robert Peereboom, onze geachte confrère van het Haarlems Dagblad, heeft zijn oor te luisteren gelegd bij een bevriend Frans leraar en ook zelf over het probleem nagedacht. Toegevende, dat de milieuverande ring van onmiskenbare invloed is, meent hy toch, dat de verminderde belangstelling van de leerling voor het Frans in zeer belangrijke mate moet worden toegeschreven aan een sterk gestegen belangstelling voor het Engels, die op haar beurt weer voortspruit uit de overwegende poli tieke macht van Amerika en de ge daalde politieke betekenis van Frank rijk. Niets heeft zoveel succes als succes. En Amerika is nu eenmaal een staat, die verbluffend snel tot wereldmacht is geraakt. Wij vermoeden, dat collega Peere boom het bij het rechte eind heeft. Ons gehele leven is ver-Amerikaanst. Of het daarbij culturele winst heeft behaald Een vaststaand feit is, dat wij in onze jeugd doordrongen waren niet slechts van de Europese po litieke betekenis van Frankrijk, maar dit land ook beschouwden als een rij ke bron van kunst en cultuur. Wij leerden de Franse geest en de Franse taal bewonderen. Wat vindt men daarvan terug bij het jonge geslacht? Wij zijn zelf nog allerminst oud, maar wij hebben wel eens de indruk, dat de tegenwoordig jeugd te zeer verblind wordt door steeds groeiende betekenis van Noord Amerika en zó vast gelooft, dat Ame rika blijvend eei leidende rol zal spe len, dat zy meent aan Engels alleen genoeg te hebben. Zij vergist zich. Want wie het Frans niet verstaat en daardoor bui tengesloten is uit de wereld dor Franse letteren, is verarmd, vergele ken bij de intellectuelen van een vori ge generatie. En mee verarmt al leen, wanneer men niet genoeg heeft. Door deze beschouwingen in de Groene, het Haarlems Dagblad en de P.Z.C. zal de belangstelling voor het Frans niet sty'gen, noch zullen de examenresultaten er beter door wor den. Natuurlijk niet. Maar is het ver schijnsel op zichzelf niet belangrijk genoeg om er enkele ogenblikken bij stil to staan? Het Internationale Gerechtshof heeft in aansluiting op de telegrafi sche mededeling aan de Perzische Te- gering, dat de Britse regering een scheidsrechterlijke uitspraak in het oliegeschil verzocht heeft, een brief aan de Perzische regering gezonden, waarin dit land uitgenodigd wordt zijn vertegenwoordigers voor het uit eenzetten van het Perzische stand- >unt te benoemen. Tot dusver is in )en Haag nog geen antwoord op deze brief binnengekomen. De gestelde termijn is echter nog niet verstreken. Een weigering van Perzië zou het gerechtshof voor een nieuwe situatie plaatsen en het dwingen om een be sluit van buitengewoon karakter te nemen. Of het zou de Britse regering er van in kennis kunnen stellen, dat het verstek laten gaan van Perzië. het Hof in de uitoefening van zijn scheidsrechterlijke functie belemmert, of het zou wat niet uitgesloten is een besluit bij verstek kunnen nemen. De uitspraken en besluiten van het Hof, sluiten voor de verliezende party iedere aanspraak op hoger beroep uit. Op grond daarvan, gelooft men in Den Haag, dat de Perzische regering niet de gelegenheid voorbij zal iaten gaan om haar bezwaren tegen Enge land in het openbaar voor een inter nationale instantie kenbaar te ma ken. De Perzische gezant te Den Haag. HoesseinNavab hee.ft een onderhoud gehad met de adjunct-griffier van het Internationaal Gerechtshof, de heer Garnier Coignet. De drieduizend vierduizend en enkele honderden onderdanen van Pakistan en India, die bij de Brits Iraanse oliemaatschappij werkzaam zijn. hebben elk persoonlijk van de maatschappij bericht ontvangen, dat hun vrouwen en kinderen vrije reis uit Perzië per vliegtuig of schip Kun nen krijgen, indien zij dat wensen. Een woordvoerder van de maatschap pij gaf als toelichting, dat het nier geen evacuatie betreft, doch dat de maatschappij deze faciliteit moest verlenen, omdat er onder de employé's enige ongerustheid heerst op grond van de huidige onzekere toestand in Perzië. Uitstel van executie Dinsdag heeft de federale rechter Bastian te Washington bekend ge maakt, dat het districtsgerechtshof niet gerechtigd is het beroep van de terdoodveroordeelde Duitse oorlogs misdadigers in behandeling te nemen, omdat de Ver. St., van juridisch standpunt bezien, nog met Duitsland in oorlog zijn. Het nieuwe uitstel stelt de terdood- veroordeelden echter in staat bij het Amerikaanse Hof van Appèl beroep aan te tekenen. DE VERKIEZINGEN IN ITALIË Hun „netwerk van gemeentebesturen" doorbroken. By de gemeenteraadsverkiezingen In Italië hebben de regeringspartijen in Genua en Venitië en honderden kleinere gemeenten in het industriële gebied tussen beide steden de meerderheid behaald. Niettemin behaalden de communisten meer stemmen dan bij de parlementsverkiezingen drie jaar geleden. De regeringspartijen waren niet in staat van de communisten te winnen in het belangrijkste communistische bolwerk, Bologna, de belangrijke ha venplaats en het industriecentrum Savona (bij Genua) en Pesaro, aan de Adriatische Zee. Over het algemeen kan men zeg gen, aldus Reuter, dat de regerings partijen diep doorgedrongen zijn in het „communistische netwerk van gemeentebesturen", dat bij de verkie zing in 1946 was gelegd. Regerings sprekers hebbeD in de kiescampagne verklaard, dat dit netwerk bedoeld was het Italiaanse bestuursapparaat te verlammen in geval van oorlog. In Milaan is het aantal zetels der linkse alliantie van 31 tot 27 gedaald. Dat der christen-democraten en klei nere partyen steeg van 45 tot 53. De christen-democratische party' zelf leed hier echter zware verliezen in verge- lyking met de algemene verkiezing in 1948, terwijl de communisten en de socialisten van Nenni met vier pro cent vooruitgingen. Ook ïr Genua en Venetië verloor de christen-democra tische partij zelf een aanzienlijk aan tal stemmen. De enige partij, die overal vooruitging was de „sociale beweging", een neo-fascistische groe- Voor vlootoefening der Westelijke mogendheden. Het Nederlandse smaldeel, dat zal deelnemen aan de West-Europese vlootoefeningen, is vertrokken. De „Tromp", de „Kortenaer" en de „Marnix" troffen de beide fregatten „Dubois" en „Van Wyck" in de buurt van het lichtschip Goeree en met de „Tromp" voorop voer het smaldeel door de mijnenvrye geul langs de Zeeuwse kust in de richting van het Kanaal. Drie onderzeeboten zijn reeds eerder op weg gegaan om in het Ka naal nog te oefenen in het lanceren van torpedo's. Vrijdag treffen alle Nederlandse eenheden elkaar in de Baai van Douarnenez. bestaat het Belgische g I postmuseum te Brussel 30 Jaar; wordt in de Ver. Staten 1 memorial-day gevierd. pering. Deze partij wist echter ner gens de meerderheid te verkrijgen, nodig om het gemeentebestuur te be heersen of sen zetel in de provinciale raad te verwerven. In 6 van de 27 provinciale raden verkreeg de linkse groepering de meerderheid. Van het totale aantal zetels verwierven de christen-demo craten er 341, de communisten en de socialisten van Nenni 164, de republi keinen negen, de liberalen zeven en de sociaal-democraten zeven. Geallieerde opmars trager De verbonden strijdkrachten heb ben Dinsdag over het grootste ge deelte van het Koreaanse front be perkte vorderingen gemaakt; het ge bied van Indje vormde een uitzonde ring. In het Westelijke gedeelte van de centrale frontsector zijn de geallieer den ten Noord-Oosten van óeidjong- boe tot tien kilometer gevorderd; zjj werden daarbij door de Chinese troe pen bestookt. In de Oostelijke front sector bezetten de verbondenen de Zuidelhke punt van het bekken van Hwatsjon. Volgens een woordvoerder van het achtste leger is in het'meer Oostelijk gelegen gebied van Indje de laatste 24 uur „een aanzienlijk grotere =:n vastberadener vertragingsactie der tegenstanders" waar tc nemen. Bij Indje en het twintig km ten Zuid-oosten van Indje gelegen Hyon- ni vochten de Chinezen eerder op 'e- ven en dood, dan dat zij weken. BRIG ADE-GEXER AA L FUNCTIE ONTHEVEN. Luitenant-generaal Partridg UIT fierbevelhebber van de Amerikaanse uchtmacht in Korea, heeft Igc. op- ik» enst WÊJM bekend gemaakt, dat brigade-generaal Sweetser van zijn functie is ontheven. Sweetser was commandant van een afdeling lichte bommenwerpers. Hij zal in ae V.S. een nieuwe functie kla gen. Hij opereerde van uit Okinawa en volgens de verklaring van Par tridge had hy niet voldoende bijge dragen tot het slagen van de lucht oorlog. Wilson wenst billijke verdeling schaarse grondstoffen. Het hoofd van de Amerikaanse economische mobilisatie, Charles Wil son. heeft Dinsdag de regeringsbu- reaux voor de defensie opgedragen om éen „billijke uitvoer van schaar se voorraden naar de landen, die mede het communisme bestrijden, te verzekeren. Wilson zei, dat men zo nodig aan de Amerikaanse producenten voor schriften moest geven, teneinde te waarborgen, dat bevriende naties die materialen ontvangen, welke zij no dig hebben voor hun defensiepro gramma en hun primaire economi sche behoeften. Zijn verklaring volgde op klach ten, dat de Ver. Staten in buiten sporige mate strategisch belangrijke goederen opkopen en aldus andere landen benadelen. Relletjes in Kaapstad. Maandagavond hebben naturellen te Kaapstad een massa demonstratie gehouden als protest tegen het aan nemen van het wetsontwerp op de aparte vertegenwoordiging van kleur lingen in het parlement. Zij beschou wen het wetsontwerp als een schen ding van de grondwet. Na een fakkeloptocht braken relle tjes uit. Honderden naturellen be gonnen de politie te bekogelen, die daarna herhaalde malen charges met de gummiknuppel uitvoerde. Er wer den 51 personen gewond. De massademonstratie was geor ganiseerd dóór blanke en gekleurde oudstrijders, die uit de omgeving naar Kaapstad waren gekomen. Tienduizend oudstrijders marcheer den door de stad. Langs de gehele route stonden de mensen drie en vier rijen dik. Ondanks het feit, dat Frankrijk'"* hoofdstad deze zorner haar twee dui zendste verjaardag viert, wordt zij op ontelhare plaatsen beplakt met opwindende v-erkiezingK-aanplakhil- jetten. Hier en daar Is de affiche- strHd voor de verkiezingen zo fel, dat plakkaten over elkaar worden ge plakt. Met de nadering van de verkie zingsdag 17 Juni verwacht men verscherping van de verkiezingsstrijd. Ken Parijs meisje leest de aanplak biljetten van de onderscheidene par tijen op een zuil In het hartje van Parijs. Vooral Middenstand getroffen. De economische schade, die Tilburg heeft ondervonden als gevolg van de pokkenepidemie, is enorm, aldus verklaarde Tilburgs burgemeester, mr. E. J. H. baron van Voorst tot Voorst, in een onderhoud met een verslaggever van ..De Telegraaf'. Op onze vraag waar de meeste schade is ondervonden, meende de burgemeester, dat vooral de midden stand, die veel op bezoek van buiten la aangewezen, erg te l|jdcn heelt gehad, evenals de hotels en restau rants. Er moesten echter direct maatregelen worden genomen en dat heeft de Geneeskundige Dienst met man en macht gedaan. Tilburg heeft blijmoedig de spits afgebeten. Als de epidemie zich had kunnen uitbreiden dan zou de ellende niet te overzien zijn geweest. Militair na inenting ziek geworden. De 20-jarige P. Happe uit Zaan dam, by wie zich verschijnselen van encephalitis voordeden, is Zondag naar de barakken van het gemeente lijk Ziekenhuis overgebracht. Tien dagen geleden was h|j als militair te Harderwijk ingeënt tegen pokken. RAMP IN EASINGTON. Weinig hoop op overlevenden. In een kolenmijn te Ea&lngton in het Britse graafschap Durhum heeft zich Dinsdagmorgen in de vroegte een ontploffing voorgedaan, waardoor 78 mijnwerkers van de buitenwereld zijn afgesloten. Zwarte gaswolken en een drie honderd meter dikke muur van puin beletten Dinsdagavond de reddingsploegen het bereiken van de mannen. en moeders van de vermisten by de ingang van de mijn op nieuws. Dins dagavond werd bekend gemaakt, dat er maar weinig hoop is, dat de ver misten kunnen worden gered. Koning George heeft dc afdeling Durham van de nationale kolenraad een sympathiebetuiging gestuurd. Dinsdagavond laat werd bekendge maakt, dat een lid van de reddings ploeg tijdens de reddingswerkzaam heden is overleden. Een der mijnwerkers kon ernstig gewond uit de myn gebracht worden. Van 14 anderen is bekend, dat zy om het leven kwamen. Reddingsploegen noemden de toe stand onder de grond „ontzettend". Enkele uren, nadat de mijn door zwa re instortingen versperd was, was nog niet de juiste plaats vastgesteld, waar de mannen zich bevinden. De ontploffing geschiedde op het ogenblik, dat de dagploeg de nacht ploeg afloste, waardoor zich twee maal zoveel mannen in het gedeelte van de myn, waar de ontploffing zich voordeed, bevonden dan normaal. Er is bijna geen gezin in het mijn- dorp, waar niet een familielid wordt vermist. Zwijgend wachten vrouwen Li-kolonel Th. Stolz inspecteur Nationale Reserve. De luitenant-kolonel Th. Stolz is door de staatssecretaris van Oorlog aangezocht voor de functie van in specteur van de Nationale Reserve. De nieuw-benoemde inspecteur zal worden voorgedragen voor bevorde ring tot kolonel Tot nu toe was 1e lt.-kol. Stolz waarnemend inspecteur van de Nationale Reserve. Receptie van de cokesfabriek te Sluiskil WARME HULDE VOOR DE ZEEUWSCH-VLAMINGEN Een groat aantal genodigden woonden Dinsdag de receptie by, die werd gehouden door de .„Association coöperative de carbonisation" te Sluiskil, ter gelegenheid van het feit, dat de eerste fase van het herstel der oorlogs schade dezer fabriek thans geheel is beëindigd. Tijdens deze receptie kwam opnieuw vast te staan, dat by dit bedrijf sprake is van een bijzondere inter nationale samenwerking. De minister zonder portefeuille, prof. dr. A. H. M. Albregts, die de regering bij deze receptie vertegenwoordigde, wees in een treffende toespraak op dit aspect: „Belgische, Franse, Italiaanse en Nederlandse belangen zien wy hier geconcentreerd", aldus de minister. „Deze vervlechting van verschillende nationaliteiten is vermeldenswaard in een tyd als djeze, waarin de oplossing van de internationale economische problemen moet worden gezocht in nauwe sameiwerking." Het was bo vendien verheugend, dat de minister in dit internationale gezelschap ge tuigde van zijn respect voor het vele werk, dat Zeenwsch Vlamingen na de oorlog presteerden. De genodigden werden begroet door ae heer H. Ledune, directeur van de fabriek te Sluiskil. Behalve minister Albregts waren o.a. aanwe zig de Franse ambassadeur, de heer J. P. Garnier. de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de vertegenwoor diger van de minister van Economi sche Zaken, dr. Ch. L. H. Truijen, directeur-generaal van Handel en Nijverheid, dr. E. L. Kramer, direc teur-generaal van de Energie-voor ziening en directieleden van het in ternationaal concern van de Carbo nisation. Nadat ir. Droules een korte uit eenzetting had gegeven van de ge schiedenis van het bedrijf te Sluiskil, werd een rondgang over de fabrie ken gemaakt onder leiding van ba ron J. de Seilleières, administrateur delegué. In heft casino van het zusterbedrijf, de „Azote", werd daarna een maal tijd gehouden, tijdens welke vele spre kers het woord voerden. Minister Albregts. die de eerste spreker was, zeiae. dat hij 't gevoel had in Zeeuwsch Vlaanderen „op eigen bodem" te staan, omdat zijn vader uit deze streek afkomstig was. Om deze reden doet het mij een persoonlijk genoegen, dat ik de op recht gemeende lof voor de wijze, waarop leiding en personeel van uw onderneming het bedrijf na de oor log herbouwden, uit kan strekken tot alle Zeeuw3ch-Vlamingen voor de wijze, waarop zij hun eigen weder opbouw hebben aangepakt, aldus de minister, waarna hij vervolgde: „Hierin kunnen wij naar mhn stel- I lige overtuiging een voorbeeld zien van wat ons gehele land na de be vrijding heeft gepresteerd. Het is goed dit nog eens te constateren te midden van de bedrijvigheid van deze onderneming. Immers voor een goed deel als gevolg van de ligging van het land komen vele Nederlan ders niet, zoals in vele andere stre ken van ons land wel het geval is, in de gelegenheid zich met eigen ogen van de hier gemaakte en in vele opzichten spectaculaire vorde ringen te overtuigen. Dit is te betreuren. Juist de Zeeuwsch-Vlaming is, naar my uit eigen ervaring bekend is, zich van de banden, die hem met de andere groeperingen van het Nederlandse volk binden, zeer sterk bewust." Na herinnerd te hebben aan het Zeeuwsch Vlaamse volkslied, waar in sprake is van de verbondenheid van dit „deel van Nederland" met overig Nederland (applaus), wees de minister op de krachtige wijze, waar op de inwoners van Zeeuwsch Vlaan deren na de bevrijding deelnamen aan de actie „Zuid helpt Noord." Spreker kondigde aan, dat zijn ambt genoot van Economische Zaken het voornemen heeft een bezoek aan Zee land te brengen. Hierna richtte de minister zich in het Frans tot de buitenlandse gasten, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de geest van sa menwerking in dit bedrijf verder zou mogen uitgroeien. (vervolff op bis. t) Van 19 tot 21 Juni. Het officiële program van het be zoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan Luxemburg van 19 tot 21 Juni is als volgt samengesteld: Dinsdag 19 Juni te 16 uur: aan komst in de luchthaven van Luxem burg; ontvangst door de Groother togin en de Prins van Luxemburg Op het paleis ontvangst van het corps-diplomatique. 's Avonds gala- maaltijd, gevolgd door recepüe. Woensdag 20 Juni: Bezoek aan de walserij te Dudellange. Lunch aange boden door de Koningin en Prins Bernhard in het Nederlandse Ge zantschapsgebouw. Neerleggen van een krans bjj het gedenkteken. Ont vangst op het Nederlandse gezant schap van de Nederlandse kolonie 's Avonds receptie in het Stadhuis. Toneelvoorstelling door de „Compag nons de la scène." Donderdag 21 Juni: 's Ochtends bezoek aan het sanatorium te Vian- den. 's Namiddags bezoek van de Prins aan de Hertogin van Parma, moeder van de Prins van Luxem burg, op het kasteel van Berg. Te 17.30 uur vertrek van de luchthaven van Luxemburg. Als voorzitter der Eerste Kamer. Namens de regering is Dinsdag aan oud-minister mr. J. A. Jonkman mededeling gedaan van zijn benoe ming tot voorzitter /an de Eerste Kamer als opvolger van prof. dr. R. Kranenburg, die lid van de Raad van State wordt. Prof. Kranenburg heeft Dinsdagmiddag een druk bezochte afscheidsreceptie gehouden. Jongetje raakte onder betonnen bloembak. De 3-jarige Carel Altena, uit de Nieuwluststraat te Enschede, is. toen hy met een zusje in de tuin aan het spelen was, onder een betonnen bloembak geraakt. De kinderen wa ren aan de bak gaan hangen, die van zijn voetstuk gleed en op de jongen terechtkwam. Zwaar gewond werd het kind naar „Ziekenzorg" overge bracht, waar het is overleden. DROOG WEER. Droog weer met wisselende bewol king. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost, Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1