Baanseizoen in Zeeland geopend met internationale wedstrijden Geslaagd juniorentournooi der v.v. „Middelburg" Nederlandse B-ploeg door Derby County geslagen. Oost-Nederland won met 3-0 van Noord-Oost Frankrijk. Heerenveen slecht gestart. Onbetrouwbare scheidsrechter. Zeeuwen vielen tegen in Krabbenrijdersrit Zeeuws twaalftal versloeg Belgisch-Vlaanderen. MAANDAG 28 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT i Geslaagde aihleiiekdag ie Oosiburg Zeeuwse en Belgische athleten leverden uitstekende prestaties De Zondagmiddag te Oostburg gehouden internationale athletiekwed- stryden, georganiseerd door het district Zeeland van de K.N.A.U., zjjn een groot succes geworden. De deelname was zeer bevredigend, speciaal dc Belgen waren goed vertegenwoordigd. Vele belangstellenden waren naar het fraaie sportterrein, met de mooie sintelbanen gekomen. Ook de burge meester van Oostburg, mr. K. Hoek- zema, volgde de wedstrijden met gro te belangstelling. De voorzitter van het district Zeeland van de K.N.A.U., de heer F. A. Kolijn, sprak een kort welkomstwoord, speciaal gericht tot de Belgische gasten, waarna het Bel gische volkslied werd gespeeld. Gelet op het feit, dat deze wedstrijden het baanseizoen openden, zijn de presta ties werkelijk goed te noemen. De afwerking van het programma had een vlot verloop, dank zij een voorbeeldige organisatie. Op de loop nummers ondervonden onze Zeeuwse athleten sterke tegenstand van de Bel gen, waardoor er steeds een uiterste spanning was. Zo was de 1500 m. een onbetwiste zege voor de Belgen, even als de 300 meter. De Pagter zegevier de op de 100 m. in de uitstekende tijd van 11.3 sec. Ook op de technische nummers werd goede sport te zien gegeven. Bij het vèrspringen dames nam o.a. deel buiten mededinging, het 13-jarig meisje W. Cijsouw. Haar springen was een openbaring, daar zij de tweede plaats wist te 'bereiken. Dat belooft ongetwijfeld veel voor de toekomst. Bij de 3000 meter startte ook de 44- jarige veteraan Manders uit Sluiskil. Het tempo was echter zo hoog, dat hij enkele malen werd gedubbeld. Ook hier won een Belg onbedreigd. De uit slagen waren: 100 meter heren junioren: 1 A. van Olm, De Zeeuwen, 12.1; 2 v. Boxtel, 12.2; 3 M. v. Hijfte, Rieme, 13.2; 4 C. Bouwens, Rieme, 15. 100 meter dames finale: 1 L. Minderhoud, De Zeeuwen, 13.3; T. Zuiderhof, Ach., 14.3 L. Verhulst, 15.2. 100 meter dames junioren: 1 E. Wijgman, De Zeeuwen, b.m., 13.3; 2 W. Cijsouw. Mar., b.m. 14.9; 3 F. Jille- ba. De Zeeuwen, b.m., 15.4 N. Hu- bregtse. Mar., 15.6. Vèrspringen dames: 1 L. Minderhoud, De Zeeuwen, 4.59 m.: 2 E. Wijgman, De Zeeuwen, 4.15; 3 T. Zuiderhof, Ach., 4.08; 4 Cijsouw, Mar., 4.29 b.m. Discuswerpen heren: 1 G. de Pagter, De Zeeuwen. 34.50 m.; 2 M. Grootjans. De Zeeuwen, 34.3 R. Huyserme, O.B.. 32.55: 4 A. Langbeen, O.B.. 29.35; 5 H. Calus. Rieme, 28,70; 6 A. Bruinooge, O.B., 25.08; 100 meter heren A en B klasse: 1 G. de Pagter, De Zeeuwen, 11.3; 2 C. van Damme. Rieme, 11.5 b.m;; 3 J. Becks, EMM, 12.1; 4 Gijde, ACB, 12.4 b.m. 1500 meter heren: R. Stijaert. Rieme. 4.34.9; 2 DanaegheJ, ABC, 4.36.7; 3 B. Walker, De Zeeuwen, 4.39.6; 4 J. v. d. Berg, Ol., 4.44.1; 5 A. de Bruijne, O. B., 4.46.9; 6 M. de Ruijter. O. B„ 4.48.4. 1—6 nederlaag voor onze landgenoten. De Nederlandse B-ploeg heeft er, in de Zaterdag te Utrecht gespeelde wedstrijd tegen het geroutineerde prof-elftal van Derby County, wei nig of niets van terecht gebracht. Onze landgenoten waren tegen het snelle, harde spel van de Engelsen niet opgewassen en leden een 16 nederlaag. Het B-elftal, waarin enkele jonge spelers waren opgenomen, liep hard van stapel. Vooral Clavan weerde zich en een harde schuiver van hem. ging juist langs de paal. Na een kwartier opende Powell de score (0 1). Na 35 minuten wist van der Kuil, na fraai combineren met Lan- gelaan gelijk te maken (11). Par ry maakte op fraaie wijze het twee de Engelse doelpunt. De enige die tegen het harde spel der tegenstan ders was opgewassen, was de Gooi- speler Bak. In de tweede helft was Derby Coun ty overwegend in de meerderheid. De Engelsen lieten mooi samenspel zien, maar wachtten te lang met schieten. Na 17 minuten scoorde Parry opnieuw. Hierna werden in de Hollandse voorhoede enkele wijzi gingen aangebracht, maar het mocht niet baten Het laatste kwartier zak te de Nederlandse combinatie geheel in elkaar en achtereenvolgens voer den Stamps, Morris en Mays de stand tot 16 op, waarmede het einde kwam. Het was duidelijk te merken, dat Derby County speelde met de bedoeling, de te Rotterdam geleden nederlaag uit te wissen. Indeling der eerste-klassers nog niet bekend. De geruchten, volgens welke de indeling van de vier eersteklasse af delingen, elk van 14 elftallen, reeds gereed zou zijn, zijn van elke grond ontbloot, zo deelt het bestuur van de K.N.V.B. mede. De commissie- Burgwal heeft nog geen opzet ge maakt, zelfs de datum voor een ver gadering is nog niet vastgesteld. In dien de commissie tot een bepaald voorstel komt, zal dit eerst in het bestuur van de K.N-V.B. moeten worden behandeld. Voorlopig is dus van een indeling der eersteklasse- verenigingen voor het volgend sei zoen nog geen sprake Kogel dames; 1 S. van Belzen, Mar., 8.425 2 B. Lu- dlkhuljze. EMM. 8.32; 3 W. Hubers, EMM, 7.75: 4 Zuijdenhof, Ach.. 6.89; 5 R. School meester, Ach., 6.84. Finale 100 meter heren C en D klasse: 1 F. Slembrouck, O. B„ 11.85; 2 Groot jans, De Zeeuwen, 12.1; 3 H. van Akke ren, OL, 12.2; 4 Blommaert, O.E., 13.5. 200 meter heren finale: 1 M. de Bree. O. B.. 24.9; 2 C. van Damme, Rieme, 25.—; 3 J. Becks, EMM, 26.—. 800 meter heren: 1 Malengier, ACB. 2.10.1; 2 A. Bllius, Mar., 2.11.5; 3 L. Woltering, De Zeeuwen, 2.16.1; 4 R. Vernlnne, O.B., 2.17.—; 5 v. Boxtel, KNAU 2.19.4. Hoogspringen dames: 1 H. Heikens, EMM, 1.31 m.; 2 B. Lu- dikhuijze. EMM, 1.26; 3 H. van Belzen, Ach.. 1.26: Kogelstoten heren: 1. J. de Jonge, O.B., 12.36 m.; 2 M. Grootjans, De Zeeuwen, 10.835 3 Huij- senne, O. B„ 10.80; 4 J. Wullems, Rieme, 9.34; 56 R. de Calus, Rieme, 9.33; A. Langbeen, O. B., 9.33; 7 A. Bruinooge, O. B.f 8.43. 3000 m. heren: 1 Lancriet. O. B.. 9.23.3: 2 H. v. Akke ren, Ol.. 10.33.4; 3 J. Serruijs. ACB. 10.39.-; 4 H. Witte, Mar., 10.45.8; 5 R. Steijaert. Rieme. 10.47,—; 6 C. Rodts, Holl., 11.43.—. Fransen speelden te doorzichtig. Te Arnhem werd de voetbalwed strijd tassen Oost-Nederland en een amateurploeg van Noord-Oost-Frank- ryk ''Ld. Onze landgenoten won nen deze ontmoeting met 80, 1at rust met een 10 voorsprong was ingedaan. De Oost-Nederlanders hebben de wedstrijd kunnen winnen door grote re productiviteit. De Fransen speel den in het veld aardig samen, maar het spel was te kort, te doorzich tig, met te weinig variatie. Oost- Nederland moest het hebben van snelle, open aanvallen, van opportu nistisch spel, dat de Franse verde diging menigmaal voor zware proble men stelde. De wedstrijd stond niet op bijzonder hoog peil, maar er wa ren vlagen van uitstekend aanval- spel van de Oostelijken. 25 minuten na de aftrap scoorde rechtshalf Peters voor de Oostelij- lcen. Het tweede doelpunt kwam eerst negen minuten voor het einde van de voet van Hanskamp en Bley- enburg schoot een minuut later num mer drie in het doel, waarbij hij omringd was door Fransen. Een staaltje van veelbelovend voetbal van deze jonge midvoor. Van der Weerd was eveneens zeer goed. De vleugel spelers Moddejonge en Looys wa ren niet groots, maar konden toch vrij behoorlijk meekomen. Doelman Iking deed vooral na rust zeer goed werk, evenals stopper Hendriks en back Bruggemans. De Fransen combineerden wel fraai, maar schoten tekort in het produc tieve spel, in tegenstelling met de Hollanders. D.H.C. weer eerste klasser. Het ls Heerenveen niet gelukt de eerste wedstrijd in de strijd om de landstitel in een overwinning om te zetten. Blauw-Wit bleef heer en meester in eigen huis en liep door deze zege een punt in op PSV, dat een overigens verdienstelijk gelijk spel in Tilburg tegen Willem H be vocht. De Phiilips-papleren zijn wel iswaar iets gedaald, maar ze staan nog goed genoteerd, getuige de stand PSV 4 3 1 0 7 14- 5 Blauw Wit 3 2 0 1 4 6-5 Willem H 10101 2-2 Heerenveen 10 0 10 1-3 DWS 3 0 0 3 0 4-12 Om het vacante plaatsje in de eerste klas werd de laatste wedstrijd tussen EBOH en DHC gespeeld en na de zege op eigen grond werd thans ook in Dordrecht de volle winst door DHC in de wacht gesleept, zodat de Delftenaren hun plaats in de eerste klas weer vrij spoedig hebben vero verd. VOETBAL EN ZEELAND. In de derde klas D werden nog enkele voetbalrestanten afgewerkt. Oostburg was te gast by Zeelandia en de Zeeuwsch-Vlamingen trokken daarbg met 6—4 aan net langste eind. Breskens was de gastheer van RCS en ook hier bleven de punten ten Zuiden van de Schelde, waardoor Breskens tot de vijfde plaats is op geklommen. De stand is nu: Hoogspringen heren: 1 Calus. Rieme, 1.52 m.; 2 v. Boxtel, 1.48 m.; 3 C. Blommaert, O. B.. 1.45 m. Vèrspringen heren: 1 C. van Damme, Rieme, 5.79 m.; 2 De Feber, Rieme, 5.49 m.; 3 de Koster, P., 5.28 m. Discuswerpen dames: 1 A. v. Belzen. Ach., 25.90; 2 J. W. Ta bak, De Zeeuwen, 25.18; 3 M. School meester. Ach., 23.80; 4 U. Gijselman. De Zeeuwen, 23.63; 5 B. Ludlkhuljze, EMM, 23.52; 6 K. Lubsch. EMM. 21.57; 7 F. Jille- ba, De Zeeuwen, 16.59. Discuswerpen heren: 1 de Jonge, Brugge, 40.50 m. Middelburg De Zeeuwen Odio Nw. Borgvliet Breskens Meto RCS Zeelandia Biervliet Aardenburg Oostburg 20 16 1 20 13 4 19 10 3 20 10 2 3 S3 66-20 3 30 83-32 6 23 43-41 8 22 56-53 9 20 58-51 9 19 53-52 9 18 41-45 9 16 44-69 6 2 12 14 34-50 5 2 13 12 32-70 4 3 13 11 36-63 9 2 8 3 8 2 5 6 Om een plaatsje in de vierde klas werd de eerste promotiewedstrijd ge speeld tussen Luctor (Heinkenszand) en Koewacht. De gastheren trokken aan het langste eind en wonnen met 3—0. Protestcommissie moest beslissing herroepen. Op 2 Mei werd door de protest commissie van de K.N.V.B. een pro test toegewezen, waarby de uitslag van de ontmoeting tussen Almania en Kerkrade, door Almania met 21 gewonnen, gewyzigd werd in het re sultaat 11. Na de toewijzing van het protest zyn echter feiten aan het licht geko men, die een geheel ander beeld op de situatie hebben geworpen. Aan de hand van een rapport be sloot het bestuur van de K.N.V.B. het toegewezen protest van Kerkrade wegens achteraf gebleken onbe trouwbaarheid van de scheidsrechter ongeldig te verklaren. De protest commissie heeft thans besloten het ingediende protest voor de wedstrijd AlmaniaKerkrade buiten behande ling te stellen. Hierdoor blyft de uitslag van de wedstryd Almania—Kerkrade 21 voor Almania. De consequenties zyn. dat Kerkrade geen kampioen is, maar met R.K.O.N.S., en Groene Ster beslissingswedstryden moet spe len. De winnaar van deze competitie speelt tegen Juliana om een plaats in de eerste klasse. Verder behoeft Almania, dat nu dus een punt meer krijgt, geen beslissingswedstrijd meer te spelen tegen Roermond; laatstge noemde vereniging degradeert. Serooskerke start met een overwinning. De eerste wedstrijd voor de promo tie naar de eerste klas van de Zater dagcompetitie is voor Serooskerke uitstekend verlopen, 's Heer Arends- kerke n werd met 47 op eigen grond verslagen en de weg naar de eerste klas ligt nu voor Serooskerke open. In de tweede klas B deed Kloetinge II, wat van een kampioen verwacht mag worden en stuurde Veere II met een 64 nederlaag naar huis terug. In de 2e kl. C trok V.C.K. II met de vreemde cyfers 75 aan het langste eind tegen het bezoekende V.S.C. I wat ook al in de lyn der verwachting lag. De uitslagen waren: Prom. comp. 2e klas: 's Heer Arendskerke IISeroos kerke I 47. 2e klasse B: Kloetinge HVeere II 64. 2e klasse C: V.C.K. HV.S.C. I 7—5. Nederlaagwedstryden Niemvdorp ILewed. Boys I 3—6; Nieuwdorp IILewed. Boys II 76; Cortgene nKats I 14; Bevelan ders I—V.C.K. I 10—1; Kapelle I— Kloetinge I 23. Vriendschappelijk: Wolfaartsdijk IGoes m 44. Junioren: Kapelle—Kloetinge 13. Hans Harting won medaille MILITAIR TEAM LEVERDE BESTE PRESTA HE. van Deventers gemeentebestuur. Tydens nationale athletiekwedstry- den te Deventer werd de medaille van het gemeentebestuur van Deven ter voor de beste prestatie, berekend naar dc Finse puntentelling, door Hans Harting gewonnen, die op de 1500 meter een tyd noteerde van 3 min. 59 sec. Hy was tevens de eerste athleet, die op de Deventer sintelbaan de 15Ó0 meter beneden de 4 min. liep. De meest spectaculaire prestatie leverde Van Slegt van Daventria, door het Oosteiyk record op de 5000 m. te verbeteren en te brengen op 15 min. 48.6 sec. ZWEMMEN Internationale wedstrijden te Antwerpen. Te Antwerpen werden internatio nale zwemwedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door een ploeg Ned. zwemsters. Op de 300 m. rugslag dames werd Geertje Wie- lema (Robben) eerste In 1.13.4. De 100 m. vrye slag dames werd gewon nen door Willy Willemsen (H.D.Z.) in 1.10.7. Tweede werd Annie Veldhuy- zen Robben in 1.12.Het nummer 200 m. schoolslag dames werd ge wonnen door Greet Brouwer (H.D.Z.) in 3.09.4. Oriënteringstraject bevatte te lastige puzzles. Voor het eewt sedert de M.A.C. hicheldegoimen ook in Zeeland de auto- sport heeft geïntroduceerd, hebben de Zeeuwen deelgenomen aan de open rit, die leder jaar door de West Brabantse Automobielclub De Krabbewü- ders te Bergen op Zoom wordt georganiseerd. Hun succes was niet overweldigend, maar vooropgesteld dient te wor den, dat De KrabbenrOders het de 40 deelnemende koppels niet gemakkeiyk hadden gemaakt. Hun rit bestond uit een oriënteringsrit, een stripleesrlt en een kaartleesrit. Met name de oriënteringsrit was buitengewoon lastig en helaas niet geheel bevredigend. Er waren enkele „oriënteringspunten", die verwarring wekten en verreweg de meeste deel nemers hebben bijvoorbeeld veel strafpunten opgelopen, waar de ori- entatiekaart ,.na 1937 scherp rechts" aangaf en kort na elkaar twee paal tjes met 1937 en een boerderij met in het dak het jaartal 1937 te vinden waren, alle met wegen naar rechts! De bedoeling was, dat men zich door het woord „scherp" rekenschap gaf van het feit, dat ae zijweg een hoek van minder dan 90 graden moest ma ken! Dc organisatoren vonden deze De Seh. 9, de „Prinses Marijke" is de haven van IJmuiden binnengelopen met 51 kantjes haring aan boord van de Sch. 297 „Huberta". De schipper van de „Prinses Marykc" is Willem F. Rog. Zeelandia-Oostburg. Oostburg heeft een verdiende 46 zege op de Zeelandianen behaald. Reeds na een minuut boekte Oostburg een 10 voorsprong. Na een kwar tier wist de actieve rechtsbuiten zijn club aan een tweede doelpunt te hel pen en het duurde tot de 23e minuut, alvorens Adriaansen de achterstand wist te verkleinen. Oostburg werkte hard en zag zich met twee goede doelpunten een veilig schijnende voorsprong verkregen. Zeelandia re duceerde de achterstand echter voor de rust nog tot 34 en kort na de thee werd via een door de Bruyn be nutte strafschop de gelykmaker ge scoord. Oostburg gaf de moed echter geenszins op en met nog twee doel punten werd de zege veilig gesteld. Protest van Zwartemeer afgewezen. Het door Zwartemeer ingediende protest, na afloop van de beslissings wedstrijd VelocitasZwartemeer, is Zaterdag in Groningen afgewezen. De uitslag blijft derhalve 21 voor Velocitas. Hierdoor degradeert Zwartemeer dus naar de tweede klas- JEUGDIGE VOETBALLERS STREDEN OM DE EER. De Zeeuwen en Vlisslngen wonnen. Het jaarlyks terugkerende junloren-tournooi van de voetbalvereniging „Middelburg", nu voor de vierde maal gehouden, is uitstekend geslaagd. Het was Zondag een waar voetbalfestyn voor de jeugd in de Nadorst, waar op sportieve wyze om de hoogste eer werd gestreden. Jammer was het, dat Xerxes reeds in de eerste ronde gewipt werd, maar overigens is er fei gestreden om de doelpunten. Daarbij konden enkele veelbelovende krachten opgemerkt worden, die in de toekomst nog wel meer van zich zullen doen horen. De organisatoren kunnen op een zeer ge slaagd tournooi terugzien. Na afloop werden de pryzen uitge reikt, waarby de winnende A-ploeg van De Zeeuwen de beker voor een jaar mee naar huis kreeg, alsmede een bekertje als definitief bezit. RCS werd bedeeld met een lauwerkrans, terwyl Vlissingen in het bezit kwam van een lauwertak. De medaille ging mee naar Oostburg, dat er dus niet in geslaagd is de prestatie van vorig jaar, toen de beker werd gewonnen, te evenaren. In de N-groep was de wisselbeker plus een medaille oor Vlissingen, een lauwerkrans voor Goes en een lauwertak voor Oost burg, terwyl Zeelandia een medaille kreeg. Ook voor de winnende pupil len waren medailles beschikbaar. De uitslagen waren: Groep A: VlissingenZeelandia 1- 1, VI. w.n.s.; RCS—Xerxes 0—0, RCS wji.s.; ZeeuwenGoes 00, Zeeuwen w.n.s.; MiddelburgOostburg 02. Halve finale: RCSVlissingen 3 2; ZeeuwenOost burg 10. OostburgVlis- V erlieze rs ronde singen 06. Winnaarsronde: RCSDe Zeeuwen 0-3. Groep B: ZeelandiaRCS 30; MiddelburgVlissingen 03; Goes Breskens 20; OostburgDe Zeeu wen 11, Oostb. w.n.s. Halve finale: ZeelandiaVlissingen 07; Goes—Oostburg 21. Verliezers rondeZeelandiaOost- burg 11, Oostb. wjus. Winnaarsronde: VlissingenGoes 1—0. Groep C: ZeeuwenZeelandia 00. Zeel. w.n.s.; VlissingenMiddelburg 10; Vlissingen CBreskens C 20; Middelburg C—Oostburg C 02. Onze uitslagenlijst. Om het kampioenschap van Neder land: Willem HP.S.V. 2—2; Blauw Wit Heerenveen 33. Prom. comp. 2e klas: EBOH—DHC 2—4 (D.H.C. prom.). Se klasse D Zuid I: ZeelandiaOostburg 46; Bres kensR.C.S. 32. Prom. comp. Afd. Zeeland: Luctor IKoewacht I 30. KORFBAL Verrassende 0 5 overwinning. Te Eecloo in België werd een korf- balwedstryd gespeeld tussen het Zeeuws twaalftal en het twaalftal van Belgisch Vlaanderen. De strtyd, die werd uitgevochten op een slecht veld en niet op hoog peil stond, Is geëindigd m een onverwacht grote overwinning voor de Zeeuwse ploeg. Met 05 werden de Belgen versla- geD" a Het Zeeuws twaalftal nad invallers voor Van der Have en mej. Koole. Hiervoor in de plaats waren J. Wisse en mej. van Hekke opgesteld. De wedstryd was een paar minuten oud, toen mej. Adriaanse een schot loste, dat door schudden aan de paal door een Belg in de korf verdween. (01). De Belgen vielen hierna hard en fel aan, doch de Zeeuwse verdedi ging hield stand. De Belgen misten in deze periode een strafworp. Na een half uur brak mej. T. van Dalen door en bracht de stand op 0 2. Na de vakwisseling werd vooral mevr. Bruggeman gevaariyk. Zy wist het derde doelpunt te scoren. De Bel gen schoten wel veel, maar slecht. Na de rust zakte het spelpeil aan- merkelyk. Er werd fors gespeeld, vooral door de Belgische ploeg en de Zeeuwen moesten alle zeilen byzetten om de korf voor doorboring te be hoeden. 15 minuten na de rust bracht Bruggeman de stand op 04 en J. van Dalen zorgde voor het vijfde doelpunt, dat ook het laatste bleek te zyn. De Belgen trachtten de eer nog te redden, maar slaagden hier niet in, waardoor het Zeeuws twaalftal een verdiende doch geflatteerde overwin ning behaalde. Bevelands twaalftal versloeg Tjoba met 3—7. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de korfbalvereniging Tjoba. speelde het Bevelands twaalf tal te 's-Heer Hendriksktnderen een wedstryd tegen het eerste twaalftal van de jubilerende vereniging. On danks het gladde veld werd er aan- trekkelyk spel vertoond. Na 20 mi nuten spelen opende v. Schaik voor Tjoba de score (10). Even later maakte P. de Bruyne gelyk (11). Na de vakwisseling had Tjoba een lichte veldmeerderheid en door doel- f»unten van Corstanje en Corrie Koo- e werd het 31. Spoedig hierna maakte Kuypers er met een ver schot 32 van. Na de rust was het Bevelands twaalftal beter op elkaar ingespeeld. Er werd nu meer gecom bineerd en het tempo werd opge voerd. Tjoba kon dit tempo niet by- houden en door doelpunten van M. Janse, P. de Bruyne, C. Kievit en D. Saaman (2x) werd de stand opge voerd tot 37, waarmede het einde kwam. LANDSKAMPIOENSCHAP. De uitslagen van de wedstryden om het korfbalkampioenschap van Ne derland luiden: Z.K.C.—V.K.C. 4—7 en Westerkwartier—DETO 91. toestand later ook niet erg bevredi gend, en zo waren er nog enkele zëér lastige oriëntatiepunten, die geen rij der zien kon als ny met matige vaart reed. Jammer. De stripleesrit leverde geen al ta Kote moeilijkheden op en het kaart- •straject was moeilijk, maar leidde door de mooiste stukken van Noord Brabant en bevredigde dus iedereen. Als geheel was het een prachtrit, waarby dc orientatierit echter iets te veel puzzletjes bevatte. DE PRESTATIES. De beste prestatie van de dar werd geleverd door kapitein van Nijnatten (Tilburg), die er in slaagde het zeer moeiiyke traject te rijden met slechts 23 strafpunten! Zyn (onbekende) kaartlezer verdient een woord van wel zeer byzondere lof. Het andere militaire team, dat medereed, majoor Kranenborg en kaartlezer, zou als de officieren niet buiten mededinging hadden gereden, de 4de plaats in het klassement hebben bezet. De beste Zeeuwse prestatie werd niet door een Scheldegouwenteam ge leverd, maar door het team I. L. v. d. Maas en kaartlezer uit Kortgeno, dat met 177 strafpunten op de 8ste plaats kwam. Van de Scheldegouwenleden bezet ten Ballintyn—v.d. Velde met 225 punten de 12de plaats. RietemaB. Franke de 16de met 274 punten, ter wyl Versluvs—Sandersc 421, Louisse Sinke 462 en het echtpaar Schilling 522 strafpunten kregen. Nog dient crmeld, dat de 17de plaats In het klassement eveneens voor een Zeeuw was. n.l. voor het team C. H. Stols uit St. Philipsland. dat 294 punten kreeg. De eerste plaatsen waren als volgt bezet: 1. J. Brands, Tilburg, 48 p.; 2. G. ter Horst, Nymegen, 73 p.; 3. A. N. v. Aardenne, Dordrecht, 95 p.; 4. Q. F. Braat. Etten, 320j>.; 5. A. C v. Mechelen, Bergen op Zoom, 336 "p.; 6. A. L. v. Eek, Zevenbergen, 139 p.; 7. A. Mazairac. B. o. Z., 141 p.; 8. 1. L. v. d. Maas, Kortgene, 177 p.; 9. L. Bernards. B. o. Z., 182 p.: 10. C F. Koenraads, Steenbergen, 197 p. Het clubteam van Schel degouwen bezette na dat van de Krabbenrijders de tweede plaats. EEN ONGEVAL. Het echtpaar De Jong uit Slie- drecht. dat voor het eerst aan een be- trouwbaarheidsrit deelnam, reed tus sen Zundert en Rucphen tegen een boom. Beiden werden in het zieken huis te Roosendaal opgenomen. Mevr. de Jong bleek een hersenschudding en een gebroken neus te hebben opge lopen, de heer De Jong lichte kneu zingen. HET NEDERLANDS TWAALFTAL Het Nederlands twaalftal, dat op 3 Juni in het Wagener-stadion te Amstelveen een wedstrijd tegen het Belgisch team zal spelen, is als volgt samengesteld: Aanval dames: D. Woudstra-Schenk (Blauw Wit) en R. Smittenaar (Olvmpia). Heren: Woudstra (Blauw Wit) an Munnlkes (Luto). Midden: Dames: T. Heespelink (Westerkwartier) en D. Otting (Wea- terkwartier) Heren: Koper (Westerkwartier) en Stoeltie (Westerkwartier), aanvoer der. Verdediging: dames: C. Helder— Vlietman (Blauw Wit) en H. Merk- schuiten (Het Zuiden). Heren: Berens (Ons Eibernest) en Den Hartigh (Het Zuiden). HANDBAL. Hellas-dames wonnen met 5-3 van H.C.G. I. Voor de promotie-hoofdklasse hand bal speelden de dames van Hellas I uit Goes Zondag tegen H.C.G. I uit Groningen. Deze wedstryd leverde een verdien de 53 overwinning op voor Hellas. Mej. Karelse gaf Hellas na 10 minu- groot aandeel. Haar snelheid en reac tievermogen bracht de verdediging der gasten meermalen in verwarring. Mej. Karelse gaf Helas na 10 minu ten de leiding (10). maar mej. Huisman bracht de partyen kort daarop op gelyke voet (1—1). Hellas bleef sterker maar kwam voor de rust niet meer tot scoren. 2 minuten na de hervatting was het Nel Karelse, die Hellas opnieuw de leiding gaf (2—1). Een kort offen sief van de thuisclub voltrok daarna het vonnis over H.C.G. Rie Kole en Nel Karelse brachten de stand op 4 1. Wel scoorde mej. Huisman tegen <■42), maar mej. Karelse verhoogde de score opnieuw. H.C.G. wist nog eenmaal de uitstekende doelverdedig- ster van Hellas Truus Haasdonk te passeren, zodat de eindstand 5—3 werd. Hellas bood vooraf bloemen aan en een tegel. H.C.G. diende van repliek met een vaantje. De vriendschappel Hke wedstrijd die daarna werd gespeeld tussen de beide eerste herenelftallen van dezelfde clubs, eindigde in een 11—9 overwin ning voor Hellas. De uitslagen zyn: District Zuid. Dames: Hellas IH— Hellas IV 81; De ZeeuwenOlym- Êus 1—1. Heren: Hellas UI—Hellas 55; Hellas IVHellas V 93. De overige vastgestelde wedstrijden werden afgelast. VOLLEYBAL. NEDERLANDBELGIË. De volleybalwedstrijd Nederland— België, die te Lelden is gespeeld, ein digde in een 30 overwinning ro<y onze dames en een 13 nederlaii van de Nederlandse hcrenploeg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5