PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Herziening R.T.C.-accoord in belang van beide partijen Chinezen worden over 38ste breedtegraad achtervolgd Oliegeschil voor Internationaal Gerechtshof gebracht Fokstation Serooskerke (W) wordt opgeheven BILT INDONESISCHE REGERINGSVERKLARING Vandaag DE VOORSPELT: 194e Jaargang- No. 123 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter Hoofdred. G. Balllntyn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw fr p. p. t 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 28 Mei 19.il ADVERTENTIEPRIJS 20 cL per mm. Minimum p. advertentie t S-— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenUc» (max. 8 regelsi van 1—5 regels t 1.Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer Giro nr. 359300 P.Z.CL Middelburg. Uur Vllssingeu Walslr 53-00. tel. 2355 4 lijnen (b.g.E. 2«1 of 2160) M'burg Lcndensc Ka»l 23. tel. 2071 tn 2524; Goe, U Voretstr. 63. KI. 2475 Ib.g.g. 22261; Ooslburg: Pr. Maurimlr. 12. lel. 102: Tctntnzen: Brouvrenj.tr. 2: ZierlkzceN. Nationalisatie van de Javasche Bank aangekondigd De regering-Soeklman heeft Maandagochtend in het parlement een rege ringsverklaring afgelegd, daarbij het vertrouwensvotum van het parlement vragende. Betreffende de besprekingen tussen Nederland en Indonesië wordt in deze verklaring gezegd: „De regering zal de betrekkingen tussen Indonesië en Nederland opnieuw overwegen op grondslag van de R.T.C.- overeenkomsten, geheel in harmonie met de wensen en verlangens van het volk. Het vorige kabinet heeft een bijzondere staatscommissie gevormd, ter bestudering van deze overeenkomsten in het licht van de nieuwe omstan digheden. De regering zal de bevindingen van die commissie in aanmerking nemen bij het hernieuwen van de IndonesischNederlandse betrekkingen, waarbij haar doel is de atmosfeer te verhelderen in het belang van beide partijen en te geraken tot een samenwerking op een basis, zoals gewoon lijk wordt toegepast tussen twee onafhankelijke en souvereine staten. Bij het overwegen van de mogelijke consequenties van een herziening, blijft de nationale eis van Indonesië met betrekking tot West-Irian onveranderd van kracht". Bij het streven naar veiligheid dienen in bepaalde dringende benoef- ten op sociaal-economisch terrein voorzien te worden, aldus wordt in de verklaring gezegd De regering zal elke organisatie, welke zich ge draagt als een staat in de staat, als opstandig beschouwen, onverschillig of zij van buitenaf of van binnenuit is ontstaan. De eerste taak van de buitenland se ondernemingen is de welvaart te verhogen en de nationale belangen in het oog te houden. De regering heeft het voornemen ondernemingen te na tionaliseren, welke belangrijk zyn voor land en volk, zooals de Java sche Bank. Er dienen maatregelen genomen te worden om het tekort aan deskundig personeel te boven te komen. De instelling van een „plan ning board" is reeds aangekondigd. De regering heeft het voornemen een landbouwwet te doen vaststellen, particulier grondbezit terug te "Kópen en zo nodig te onteigenen. Landbouw- rechten van de onderneming zullen vernietigd worden indien deze onder nemingen niet voldoen aan de voor- Admiraal Sir Rhoderick R. Mc. Gre- gor, de nieuwe Eerste Lord van de Engelse Admiraliteit en chef van de Britse Marinestaf. Kamerleden over.Velser- affaire. Ambtelijke indiscretie bracht te veel dossiers in omloop. Blijkens het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot vaststelling van de be groting van Justitie, wordt algemeen betreurd, dat in sommige kringen een zekere neiging waarneembaar is, het Velser politiekorps min of meer met de z.g.n. Velser affaire in verband te brengen. In sommige publicaties zou een onverdiende blaam op het korps zijn geworpen. Men drong er op aan, dat de regering openlijk zou verklaren, dat het Velser korps niets met de affaire heeft uit te staan. Enkele leden zouden gaarne verne men, wat de minister denkt te doen om het materiële onrecht, de heer G. van Sintmaartensdijk, politie-ambte- naar te Haarlem, aangedaan naar aanleiding van het door deze inge stelde onderzoek in de Velser affai re, te herstellen. Waarom zijn op die ambtenaar de bepalingen van de ambtenarenwet 1929 en van het algemeen rijksamb tenarenreglement niet toegepast en is tegen hem terstond strafrechter lijk opgetreden? Van andere zijde werd tegen deze vraagstelling bezwaar gemaakt. Is het juist zo vroeg men dat de heer G. van Sintmaartensdijk ver zamelde gegevens aan derden heeft verstrekt, hetgeen ten gevolge heeft, dat in het land meer „dossiers" over de Velser-affaire rondzwerven. Zo ja, dan zou men het beleid van die ambtenaar als hoogst laakbaar en er gerlijk kenschetsen. Het bestaan van zulke dossiers zou grote onrust teweeg brengen en wekt. naar de mening van de vra genstellers de volkomen onjuiste voorstelling, dat met de rechtsbede ling hier te lande de hand wordt gelicht. waarden door de regering gesteld Met ingang van 1 October a.s. zal de omzetbelasting worden afgeschaft en vervangen worden door de vcr- koopsbelasling, welke alleen geheven zal worden ten laste van fabrikanten en importeurs. De regering hoopt het stakingsver bod spoedig door een andere regeling te vervangen. haald, dat de regering gezien de huidige spanning tussen het Russi sche en Amerikaanse blok niet de omstandigheden nog zal verzwaren door deel te nemen aan een koude oorlog. Zy zal zich integendeel toe leggen op het verminderen der span ning door zich ter beschikking te stellen by elke gelegenheid, welke haar dienstig lijkt om de vrede te ver wezenlijken. Zjj zal de Verenigde Na ties gebruiken als een internationaal forum om de wereldvrede te beplei ten. Tilburg op 31 Mei pokkenvrij? Zaterdag, de elfde achtereenvolgen de dag, dat te Tilburg geen gevallen van pokken werden geconstateerd, konden weer drie patiënten als gene zen het ziekenhuis verlaten. Vier per sonen konden uit de quarantaine-in richting worden ontslagen, zodat het aantal nog in observatie zijnde perso nen terugliep tot 22. Wanneer zich de eerstvolgende vyf dagen geen nieuwe pokkengevallen voordoen, zal volgens een ons door de directeur van de G. G. en G. D. verstrekte mededeling Til burg op Donderdag 31 Mei a.s. be- smettingsvrij worden verklaard. Vijf personen, die voor de eerste maal tegen pokken werden ingeënt zijn in het ziekenhuis te Tilburg op genomen. Den Bosch is Zaterdag de finitief pokkenvrij verklaard- Er was Ten aanzien van de buitenlandse slechts één geval van pokken gecon- politiek wordt in de verklaring her- stateerd en daarbij bleef het. OFFENSIEF WERD ORDELOZE TERUGTOCHT. Voor het eerst grote groepen gevangenen. Sterke afdelingen van de verbonden legers in Korea trekken aan bet - centrale .en Oosteljjkc front over de 38ste breedtegraad en zetten een nuur schatting 150.000 man omvattende Chinese legermacht na, die zich orde loos terugtrekt. Twee Amerikaanse pantsercolonnes zyn aan het Oostelij ke front bezig duizenden Chinese soldaten te omsingelen. Zuid-Koreaanse troepen hebben Zondag Jangjang bereikt, 16 km. ten N.W. van de breedtegraad. De Ame rikanen zijn de stad Indje binnenge drongen. Amerikaanse en Nederland se eenheden zyn Hionni. dat ten Zui den van de breedtegraad ligt. bin nengerukt. zy ondervonden slechts lichte tegenstand. Volgens Reuters correspondent hebben zich het afgelopen weekeinde voor het eerst in de Koreaanse cam pagne grote groepen Chinezen over gegeven. Enkele gevangenen leden aan pokken en hondsdolheid. Voorts zijn grote hoeveelheden wapens en uitrusting buit gemaakt. In enkele persberichten is de Zweedse bankier Marcus Wallenberg genoemd als tussenpersoon bij Russi sche vredespogingen ten aanzien van Korea. Zaterdag heeft hg met de Amerikaanse ambassadeur in Noor wegen aan boord van het Noorse schip „Nordlys" vertoeft. Wallenberg heeft echter in een telefoongesprek met het.Oslose blad „Bveningcr Af- tenposten" verklaard, niets af te we ten van de bemiddelaarsrol, die een Engelse krant hem heeft toegeschre ven. VREDESVOORSTELLEN Te Lake Success heerste Zondag de verwachting. dat de Chinese en Noord-Koreaanse volksrepublieken Jaarlijkse wedloop naar de zee in Scheveningen. Te Scheveningen werd, zoals ieder jaar bij de opening van het badsei zoen, de traditionele wedloop naar zee gehouden. Toen het startsein werd gegeven, renden bijna 600 kinderen en ouderen naar zee, maar velen trok ken zich na de eerste kennismaking met de Noordzee weer op het strand terug, want het water had een tem peratuur van slechts 13 graden. Er waren maar weinigen, die zich aan de finish konden melden; voor de groep dames boven de 25 meldde zich nie mand. De prijswinnaars kregen allen een seizoenabonnement voor het luxebad. wordt de Dionne-vijfling te Calander 17 jaar; wordt de Nederlandse schilder P. Cornells de Moor 85 jaar. De katholieke arbeidersbeweging heeft met 60.000 leden Zaterdagavond in het Feijenoordstadion te Rotterdam de uitvaardiging van de sociale encyclieken „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno" herdacht. binnenkort voor het laatst de kans zal worden geboden de Koreaanse oorlog door een staakt-het-vuren rondom de 38ste breedtegraad te be ëindigen. De Ver. Naties zouden drie voor stellen doen le een onmiddellnk sta ken der vijandelijkheden aan alle Ko reaanse fronten; 2e. het scheppen van een 35 km. brede bufferzone langs de gehele 38ste breedtegraad 3e. het uitschrijven van een conferen tie onder auspiciën der Ver. Naties, waarop het tot stand komen van een verenigd, onafhankelijk Korea zou moeten worden besproken. TIBET. Volgens Radio-Peking is een over eenkomst bereikt tussen de Chinese volksregering en Tibet. De Tibetaan se gewesten krijgen zelfbestuur en het huidige bestuursstelsel zal onge wijzigd blijven. De Tibetaanse troe pen zullen worden georganiseerd en opgenomen in het Chinese volksle ger. Amerika tegen eind 1953 gereed met mobilisatie. De Ver. Staten zullen tegen einde 1953 gereed zyn met alle maatrege len ter verzekering van hun veilig heid. aldus verklaarde Zaterdag de directeur van de economische mobili satie, Charles Wilson. ..Onze paraat heid zal zo totaal zijn, dat elke even tuele aanrander ontmoedigd zal zijn". Tien millioen Italianen gingen ter stembus. In Noord-ltalië werden nieuwe gemeenteraden gekozen. Zondag zijn tien millioen Italiaanse kiezers ter stembus getogen om de le den der gemeenteraden in 28 provin cies in Noord-ltalië te kiezen. In de meeste van deze plaatsen hebben de communisten en hun politieke bond genoten in de afgelopen vijf jaar het bewind In handen gehad. Zeven partijen nemen aan de ver kiezingen deel, twee communistische en vijf anti-communistische. Het Va- ticaan heeft het bijna geheel katholie ke electoraat gewaarschuwd dat het rampzalig zou zijn indien de gelovi gen of niet. of op de verkeerde partij zouden stemmen. Alhoewel de verkie zingsstrijd zeer heftig is geweest, heerste Zondag in geheel Italië volle dige rust. Ip bepaalde streken wordt nog tot Maandagmiddag één uur gestemd. De definitieve einduitslag zal vermoede lijk Dinsdagnacht of Woensdagochtend bekend zijn. Zondag tien Juni zullen in dertig provincies van Noord- en midden-Ita- lië opnieuw gemeenteraadsverkiezin gen worden gehouden. Twee nieuwe ridders in Militaire Willemsorde. Bij K. B. van 8 Mei is tot Ridder der 4e klasse in de Militaire Willems orde benoemd wijlen soldaat J. F. Ketting Olivier. Soldaat Ketting Oli vier onderscheidde zich bij de gevech ten in Korea. Kapitein J. Anemaet van het wapen der infanterie is eveneens benoemd tot Ridder der 4e klasse in de Mili taire Willemsorde. Kapitein Anemaet onderscheidde zich in Korea bij de strijd om heuvel 325. Kindje dronk benzine. Een Amsterdams meisje van 2 jaar. dat met haar moeder op visite was. kreeg een flesje met benzine in han den en dronk van de vloeistof. Het kind is aan de gevolgen overleden. "Aanvuilingsdetachement voor Korea ingescheept. Zaterdag zijn te Rotterdam inge scheept het Nederlandse en Belgische aanvullingsdetachement voor Korea. Het Nederlandse detachement bestaat uit 7 officieren,' 30 sergeanten en 127 manschappen. De Nederlandse en Belgische mi nisters van defensie spraken de man nen voor de inscheping toe. Kindie tweemaal aan de dood ontsnapt. Het tweejarig dochtertje van de fa milie Mak te Hoorn geraakte Zater dagmiddag in een sloot en slechts met behulp van een zuurstofapparaat kon den de levensgeesten weer worden op gewekt. De dokter adviseerde om het kindje met hete kruiken in bed te leggen en zo gebeurde ook, maar toen men na een poosje eens ging kijken vond men het kindje met brandwonden, door dat een kruik was opengegaan. Het meisje werd onmiddellijk naar een ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is redelijk. NIEUWE STAP BRITSE REGERING. Amerikaanse druk op de Perzische regering. I)e Britse regering en de Brits-Iraansc oliemaatKchuppU hebben tegeiy- kertyd, maar ieder voor zielt, het geschil met Perzië mtnhangig gemaakt by het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. De Britse regering verzoekt het Hof een scheidsrechter te benoemen en Perzië uit te nodigen zich aan een arbitrage-uitspraak te onderwerpen of anders ecnzUdlge naasting in stryd met het internationaal recht te ver klaren. Verder behoudt de Britse regering zich het recht voor later het Hof te verzoeken om een bevel tot handha ving van dc status-quo in Perzië, hangende een beslissing van het Hof. Officieel is te Londen verklaard, dat Engeland met deze stap zyn po sitie juridisch wil veilig stellen. In dien de Perzische regering het aan bod tot onderhandelen aanvaard kan de behandeling door het Internatio naal Gerechtshof te allen tijden wor den gestaakt. ZoaU bekend, zullen II.M. Konin gin Juliana en Z.K.H. Prins Bern hard op 19, 20 en 21 Juni a.s. een officieel bezoek aan Luxemburg brengen. De foto toont Groot-IIertogin Charlotte van Luxemburg, die gedurende dit bezoek de gastvrouwe van het Ko ninklijk Paar zal zijn. Meisje door vlammen in kleren gedood. WEER DIE WASBENZINE! Opnieuw is er door het gebruik van wasbenzine bij het schoonmaken van kleren een dode te betreuren- Vrijdag avond vatten de kleren van het 26- jarig meisje J. H. uit Veenendasl vlam. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht, waar het in de loop van de nacht overleed. Het bakje met wasbenzine sloeg plotseling om. De inhoud verspreidde zich over de kleren van het meisje. Een vonk van een motorrijwiel, dat een broer in de nabijheid van het meisje aan het repareren was, deed de benzine ontvlammen. De broer liep brandwonden op en moest eveneens in het ziekenhuis op genomen worden. DE GEIT IMPOPULAIR. De financiële lasten te zwaar. Er worden de laatste jaren in Zeeland steeds minder bokkesprongen ge maakt. Dat komt door de geleldeiyke achteruitgang van de geitenhoudery en het afnemend aantal bokken. De vereniging ter verbetering van het gei tenras in Zeeland vergaderde Zaterdag in de Prins van Oranje te Goes en omdat ze ook financieel geen bokkesprongen meer kon maken, moest ze besluiten tot opheffing van het sedert 1911 bestaande fokstation te Seroos kerke (W.) waar boklammeren worden gekweekt en reserve-bokken zyn gestationneerd. constateren: Schouwen Duivel and 262 (349) leden, 284 (328) geiten; TholenSt. Philipsland resp. 43 (64), 64 (60); N. Beveland 6 (10), 6 (10); Z. Beveland 345 (494). 365 (577); Walcheren 512 (588), 747 (892); W. Z. Vlaanderen 56 (96), 87 (107); O. Z. Vlaanderen 60 (72), 45 (67). De verenigingen te Oud-Vossemeer, Kattendijke, Ellewoutsdyk, Aarden burg en Philippine moesten worden opgeheven. Het grote probleem om bokkenhouders te vinden, dwingt de toepassing van kunstmatige insemi natie te overwegen. Vorig jaar is In samenwerking met de Gezond heidsdienst voor Dieren een proef ge nomen in Kloetinge. Het resultaat was vry pover, maar er zyn moge lijkheden. De hoge kosten manen echter tot voorzichtigheid, zodat waar enigszins mogelijk, de bokhou- dery gehandhaafd moet worden. De kwaliteit van de 48 bokken der ver- De vergadering stond onder lei ding van de voorzitter, de heer M. J. Rottier uit Vlissingen. De secretaris-penningmeester, de heer C. den Engelsen uit Middelburg, constateerde in zyn jaarverslag dat de achteruitgang van het aantal le den en van het aantal gehouden geiten zich in 1950 nog verder heeft voortgezet. Het ledental liep in dit jaar terug van 1571 tot 1284. En dit terwijl een geit eigenlijk nooit zoveel heeft opgebracht als thans. Immers een goede geit geeft vlot 800 kg. melk per jaar, hetgeen meer dan 150 per jaar betekent. De laatste maanden lykt het of de belangstel ling weer wat toeneemt. Vooral naar melkgevende geiten is flinke vraag, doch er zijn er zo weinig meer. DE ACHTERUITGANG. In vergelijking met 1949 viel in 1950 de volgende achteruitgang te eniging is belangrijk verbeterd. In 1950 werden 41 (vorig jaar 42) gei tenkeuringen gehouden waar 497 (623) dieren werden aangevoerd. Er werden 41 (35) geiten in het Prov. stamboek ingeschreven. Op de Nat. tentoonstelling te Den Bosch werden mooie resultaten bereikt. HET FOKSTATION. De Commissie van Toezicht op het fokstation bracht een gunstig ver slag uit. Als nieuw lid van deze com missie werd benoemd de heer K. Kleinepier, Boudewynskerke. De secretaris-penningmeester, de heer C. den Engelsen, gaf hierop een uitvoerige toelichting op de jaarreke ning 1950 en de begroting 1951. Het afgelopen jaar sloot met een tekort van 472,23 en de begroting met 1195. Het overgrote deel der uit gaven (in 1950: 5342 van totaal 7024) is nodig voor het fokstation. Daar de vooruitzichten niet gunsti ger zullen worden, gaf het bestuur zy het met bloedend hart in overweging het fokstation op te heffen. De ryksveeteeltconsulent. ir. W. L. Harm sen, verklaarde ook geen hoop te hebben op een sluitende ex ploitatie in de toekomst. Hij kwam tot de conclusie dat het beter was, het fokstation op te heffen. Men komt dan sterker te staan voor het verkrijgen van overheidssubsidies. Voorts was hij van mening dat de K.I. in de toekomst een belangrijke steunpilaar kan worden. Na ampele discussie werd daarop bésloten, het fokstation op te heffen. De opfok van jonge bokken wil men onder leiding van het bestuur aan particulieren overlaten. Besloten werd het bedrag, dat ln 1945 werd byeengebracht voor reser- ve-stalbouw, ter beschikking te stel len van de provinciale vereniging. Nadat de regeling voor de K.I. was besproken, volgde een korte rondvraag en daarop sluiting. De Amerikaanse ambassadeur in Teheran, dr. Grady, heeft persoonlyk aan de Perzische minister van bui tenlandse zaken een tweede nota overhandigd, waarin Perzië met klem wordt geadviseerd zich bereid Le verklaren tot onderhandelen. Amerika heeft een „diepe en ge rechtvaardigde" belangstelling voor het olieconflict, aldus de nota. Ame rika is gekant tegen cenzydlge op zegging van contractuele verplichtin gen. Door onderhandelingen zou men tot een accoord kunnen komen, waar- by tegemoet wordt gekomen aan de wens van het Perzische volk om con trole over zyn eigen hulpbronnen uit te oefenen en terwijl tevens de wetti ge Britse belangen beschermd wor den. Een dergeiyke oplossing, die de on onderbroken stroom van olie naar de wereldmarkt verzekert, zou niet slechts van belang zyn voor het wel- zyn van beide partnen, maar tevens voor „de gehele vrye wereld". OVEREENKOMST IN IRAK. Uit Bagdad is gemeld, dat de Iraakse regering tot overeenstem ming is gekomen met de Iraakse pe- troleummaatschappij over de oliever goedingen. Begin Mei waren bespre kingen over deze kwestie begonnen, nadat de Iraakse regering verhoging van de vergoedingen had geëist. Op grond van de nieuwe overeenkomst zullen de vergoedingen, die Irak ki-ygt, hoger zyn, dan die aan Saoe- dieArabië en minstens even hoog als de vergoedingen aan Perzië. Dc Iraakse petroleummaatschap- prj is eigendom van de Brits-Iraanse oliemy., de Shell, de Franse oliemij. en een Amerikaanse maatschappij. RUMOER IN HET PARLEMENT. Tijdens een stormachtige byeen- komst van de Perzische Tweede Ka mer beschuldigde de afgevaardigde Gholam Reza Foolladwand dc Per zische regering van „intimidatie en het gebruiken van terreurmethoden". Vervolgens wendde hij zich tot een lid van het nationale front en nep „Ik weet dat je moordenaars mg achterna zullen zitten, maar ik ben niet bang. Jullie hebben Jc olie-natio- nalisatiepolitiek met de hulp van die moordenaars doorgedreven. Generaal Razmara is vermoord, omdat hg te gen de nations! Isa tie was gekant, maar zyn regering was beter dan die van Mossadeq. want Mossadeq re geert door geweld". Andere afgevaardigden namen deel aan de aanval op premier Mossadeq en een groot aantal afgevaardigden verliet het parlementsgebouw. Oostenrijk krijgt een socialistisch president. Dr. Theodor Koerner behaalde krappe meerderheid. De candidaat der Socialistische Par ty, dr. Theodor Koerner. is Zondag- bij tweede stemming, tot president van de Oostenrijkse federale republiek ge kozen. Op Koerner zyn 2.172.806 en op zun mededinger dr. Ilcinrich Gleissner, de candidaat der Katholie ke Volkspartij. 2.004.290 stemmen uit gebracht; 183.031 stemmen waren van onwaarde. 96 procent der Oostenrijkse kiezers heeft gestemd. Dr. Koerner was tot tranen toe be wogen. toen hij zyn verkiezing ver nam. Hij weigerde een verklaring af te leggen en zeide slechts: „Von Moltke was een groot generaal, doch hij sprak.nooit". In Oostenrijkse parlementaire krin gen meent men dat de nieuwe presi dent omstreeks 20 Juni a.s. zal wor den beëdigd. Het kabinet zal dan zijn ontslag indienen en de nieuwe presi dent zal de leider der grootste parle mentaire partij, dr. Leopold Figl. het hoofd der Kath. Volkspartij, met de vorming van een nieuwe regering be lasten. Men meent in Oostenrijkse po litieke kringen algemeen, dat de hui dige regeringscoalitie van katholie ken en socialisten, ondanks de zeer scherpe wederzijdse verwijten tijdens de verkiezingen, zal worden voortge zet. OP VELE PLAATSEN REGEN'. Geldig tot Maandagavond. Aanvankelijk zwaar bewolkt met op vele plaatsen regen, 's Middags plaat selijk nog enkele buien, maar ook ver spreid optredende opklaringen. Zwak ke tot matige wind. aanvankelijk uit uiteenlopende richtingen, later hoofd zakelijk tussen Zuid en West. Onge veer de-°lfde Uuaeeraturen als "ir- lerem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1