Joop Geesink maakt televisie-films voor de Amerikanen Bonte karavaan trekt weer door een deel van Zeeland In 5 jaar een milliard voor de koopvaardij JIMMY BROWN, sportheld no. 1 In Dollywood aan de Duivendrechter kade te Amsterdam 1 Op 't Matje Individuele tijdrit naar Kloosterzande kan interessant zijn 30 pond opium aan boord van „Willem Ruys" Hevig onweer eiste een dode Grole belangstelling voor Tweede Benelux-Ronde SATERDAG M MEI 1981 PROV IN CI ALI ZIZUWSt COURANT NEDERLANDSE POPPENFILMS (Van onze speciale verslaggevei Acht-cn-dortlg jaar, groot en dik, maar niettemin zwierig in zy'n optre den, een brede gulle lach altijd klaar, zo goed als een geestige opmerking, vooral om de spot met zichzelf te dryven, ziedaar Joop Geesink ten voeten uit. Joop Geesink, de grondlegger en leider van het jonge maar reeds in ternationaal bekende Poppenfilmbedryf Dollywood in de voormalige Cine- tone-studio's aan de Duivendrechtsekade te Amsterdam. Joop Geesink, ar tist en zakenman beide. Of: Zakenman en artist beide. Kiest U zelf maar. In ieder geval iemand, die het reclamevak verstaat, en de kunst om de mo derne techniek dienstbaar te maken aan dat vak. Deze Joop Geesink heeft een receptie gearrangeerd ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van zijn „Dollywood". En hy deed dat natuur lyk op originele wijze. dozo kreeg ik enorme steun. Ik hoop, dat hy er nooit spijt van zal hebben. R.V.D. en Economische Zaken ben ik veel dank verschuldigd. En zo ook de heer Lieftinck, van wiens medewer kers ik zeer veel geduld en bereid willigheid heb ondervonden „In 1947 waagden wc een poging de buitenlandse markt te veroveren. België gaf gehoor. Het was voor 1948 onze redding. In 1949 namen we naast de poppen- de tekenfilm in ons repertoire op. En nu hebben we alle reserves aangesproken voor de thans gereed gekomen uitbreiding. In „Dol lywood" zUn thans vier producties ln werking. En op deze dag beginnen we met een serie Televisie-filmpjes, waarvoor we een prima contract met de Amerikaanse televisie hebben kun nen afsluiten". RONDGANG. Na deze toelichting worden enkele filmpjes vertoond. Filmpjes die mijl palen waren in de jonge geschiedenis van dit moderne en kunstzinnige be- Een der grote zalen van het gebou wencomplex was tot ontvangrulmte gepromoveerd. Langs do wanden wa ren blikken filmtrommels geprikt met kleurige opschriften, die een roman tische taal spraken. „Honig's Ideaal". „The way tot a man's heart", „Vol treffers", „De muzikale apotheek", „Roodkapje", „Geheime Wapens", „Wat Columbus ontdekte", „Vrouw in de schaduw", „The big Four", enz., enz. lazen we. Het zyn de titels van de reclamefilms, cüe dit bedrijf sinds zijn bestaan al te maken kreeg. Daarnevens kleefde in tekening en woord een schema van dit in z(jn soort beslist enige filmbedrijf in Ne derland tegen de wand. En dan ver der was de ruimte, behalve met een ongemeen groot aantal gasten, na tuur gevuld met stellages voor film camera's en onverschillig doende operateurs. En toen onderbrak Joop Geesink himself het gezellige gei'oezemoes. „Excuseeit U mij, maar ik heb een onprettige mededeling. Ik ga een toespraak voorlezen". STEUN VAN PHILIPS. Die toespraak was er een van de goede soort. Dus kort en krachtig. „De groei van dit bedrijf is in belang rijke mate te danken aan Philips", zei Joop Geesink. „In 1942 maakten we experimenteel een filmpje onder de titel Serenata- Notturna. Wij er mee naar Philips. Met lood in de schoenen, want het was verre van vol maakt. Maar laat de heer Numan het nu kopen. En hij gaf ons gelijk 3000 voorschot. Dat was voor ons op dat moment het voornaamste. Met dat geld konden we verder experimente ren. En zo wisten we aan het einde van de oorloghoe het niet moest. Bijna hadden we de moed opgegeven, maar andermaal was het de heer Nu man van Philips die zei: doorzetten. Zo kwam in Mei 1940 het eerste filmpje na de bevrijding gereed. Het was voor Volksherstel. En daarmee was Dollywood geboren. We waren gestart, maar vraag niet hoe. De hou ding van alle Jongens hier, die met me samenwerkten is prachtig ge weest. Van mijn partner Jacues Car- drijf-met-commerciële-lnslag. Het Philipsfilmpje van 1942, het Volks- herstelfilmpje van 1940, en tenslotte het jongste product, een poppenfilm in kleur voor een Belgische Verzeke ringsmaatschappij. Ten slotte heeft Joop Geesink zyn gasten door de werkruimten geleid, waar zijn artistieke en technische medewerkers lieten zien, waartoe zij in staat zyn. Het was op die rond gang dat we vernamen, dat de opna me en montage van een tekenfilmpje van nauwel(jks vijf minuten draaitijd ongeveer een half jaar vergen, hoe de poppen naar eigen ontwerp in de eigen werkplaatsen van soepel plas tic materiaal vervaardigd worden, de caricaturale koppen van hout gesne den of van kiel geboetseerd worden, de aankleding door Lia Snel ge schiedt, wier fantasie en smaak bij de bezoekers bewondering afdwongen, hele steden of pleinen-met-toebeho- ren hier in deze studio's bijwijlen ver vaardigd worden naar een natuurge trouw beeld, ja dat men hier eenmaal con miniatuur-kermis bouwde, zo fantastisch mooi en echt, dat het een gevaar zou zijn geweest hier kin deren mee naar toe te nemen. Ten slotte zagen we de eerste op name van een stukje televisiefilm. Pia Beek, de bekende pianiste en leidster van een eigen zangtrio, speel de een simpel oefeningetje op de Eiano. Op haar ringers, die spelend mgs de toesten gleden, zaten een paar kleurige poppen, die (noodge dwongen, maar o zo koddig) elke be weging van de vingers meemaakten, dus als het ware over de toetsen dansten. Op de achtergrond, doch dank zy een spiegelreflex en felle lampen duidelijk zichtbaar voor de camera vormden buitelende dierfigu ren en andere grimas-poppen de enthousiaste en dolgeworden luister- schare. Joop Geesink is een ideeënrijk man. De kans bestaat, dat wij nog veel van hem zullen horen. Zijn kunst is waard hom in de gaten te houden. Hy kan de naam van Nederland in het buiten land mee hoog houden. En dat is in deze (deviezen)tyd veel waard. W. H. van Ballegooyen de Jong, officier le klasse der rijkspolitie te 's Gravenliagc, werd benoemd tot gewestelijk commandant Rijkspolitie Zeeland. Uitvoer van poot- aardappelen naar België. VOORTAAN GEEN BEPER KINGEN MEER. Op de Beneluxconferentie, welke op verzoek van de Belgische rege ring by Breda is gehouden, hebben de Belgische ministers toegezegd de invoer van pootaardappelen zodanig te regelen, dat de import in België in den vervolge niet meer aan beperkin gen onderhevig zal zijn. Ook heeft de conferentie in begtn- sel geleid tot oplossing van het pro bleem. dat Is ontstaan ten gevolge van de contingentering van de in voer van Nederlandse snybloemen in België en Luxemburg. De contingen tering zal worden vervangen door tydelrjke exportheffing. Ronde van Nederland siari op 5 Juni Medicijn. De jongeman leek wel iets op een van die hupserige honden, die geen raad weten met hun slungelige poten. Toen hij binnentrad, sti*uikelde hij over de dorpel en ik moet er niet aan denken wat er gebeurd zou zijn, als ons rechtszaaltje nu eens versierd ware geweest met een collectie tapij ten van het Beheersinstituut. Maar enfin, Wilhelmus stond dan ten slotte ordentelijk met heel z'n doorgescho ten sla-figuur voor het hekje en de griffier las 'm de levieten op strenge toon uit de dagvaarding, die er niet om loog. U was loopknecht bij IJsbrandse en U hebt dozen chocolade-repen ont vreemd Af en toe een stukkie, meneer de rechter. It Had honger. Vijftig repen per week voor de honger Me zussie dee mee. Die is nogal klierachtig Aanvankelijk begreep de rechter weinig van het verband tussen ge stoorde klierfuncties en het nuttigen van chocolade, maar de jongen zei, dat de magnetiseur het had vooi-ge- schreven. Vier repen op de nuchtere maag met een glas karnemelk en de schil van een halve citroen en vier repen voor het naar bed gaan. Ze knapt er lekker van op. De rechter vond zulks een felicitatie waard, maar het ontvreemden van chocoladei"epen ten bate van gemag netiseerde zusjes dient gestraft. Wat dacht méneer d' officier ervan Nou. dat werd atoomartillerie Met eerst alle lopen op magnetiseurs, wa- terkrjkers en aanverwante onhebbe lijkheden. Dat recept leek naar niks en het mensdom wilde nog altjjd be drogen zyn. Kwatta op je nuchtere maag de officier gruwde cr van als ware het alsem en edik. Wilhelmus ving te wenen aan, toen er een eis van drie weken schuurtje boven zyn hoofd kwam te hangen. Maar de rechter neusde nog wat in de papieren en streek eens door zijn in andermans zonde en misdrijf ver grijsde haren. Het blanco strafregister deed het 'm. Het werd een boete van 25 gul den en twee weken voorwaardelijk. En de schade moet aan IJsbrandse vergoed worden volgens een afbeta lingsschema van een rijksdaalder per week. „Ga met je zusje naar een be hoorlijke arts", zei de rechter nog met een toon van vaderlijk vermaan. Dé jongen knikte. Bij de deur strui kelde hij weer over de drempel. Strijd om de ere-palm tussen Gerrit Schulte, Wout Wagtmans en Faanhof? Van 5 tot en met 10 Juni leeft de wielerfans van Nederland weer in een roes. Zelfs de „gewone man", die anders voor sport niet „warm" loopt, volgt dan met Interesse de verrichtingen van de bonte karavaan van pe daalridders, die een week lang door Nederland trekt. Het tijdstip, waarop de Vierde Ronde van Nederland start, Is een maand later dan anders, zo dat de kans op koudeen gure dagen minder gering is. Tevens is men er in geslaagd een week alt te kiezen, waarop geen andere grote Ronde ln het buitenland verreden wordt. De karavaan trekt ook ditmaal weer door een klein gedeelte van Zeeland. Het is zó, dat feitelijk alleen Zeeuwsch-Vlaan- deren een behoorlijke recette garandeert bij een etappe-eindpunt, omdat daar de belangstelling voor de wielersport groter is dan b.v, op Zuid-Beve land of Walcheren. De Individuele tijdrit, die weer is ingesteld en gereden wordt van St. Niklaas (België) naar Kloosterzande, kan overigens wel interessant zijn voor de Zeeuwse toeschouwers. Bovendien krijgt men te Kloosterzande en Kruiningen bij aankomst en vertrek der renners gelegen heid de karavaan eens rustig te bekijken. REVUE DER DEELNEMERS. Burgemeester d'Ailly zal op 5 Juni op de Dam in de hoofdstad van ons land weer het vertreksein geven aan de 56 renners, die dan ln zes dagen ruim 1200 km. gaan verslinden. In Volendam begint pas de grote strijd, want van Amsterdam af naar Vo lendam wordt in gesloten formatie gereden. By de zeven deelnemende ploegen van elk acht man zyn drie Neder landse equipes, twee Belgische, een Franse en een internationale ploeg. Bij Nederland ontbreken drie renners met faam, t.w. Wim van Est, Wim de Ruiter en Theo Middelkamp. De eerste twee stelden te hoge eisen en Middelkamp blyft waarschijnlijk thuis om het incident met Schulte vorig jaar. Aan de belangstelling zal dit echter geen afbreuk doen. PIJNENBURG PLOEGLEIDER. De Ronde van Nederland wordt beschouwd als laatste selectiewed strijd voor de samenstelling van de Nederlandse Tour de France-ploeg. In verband hiermee wordt Pellenaars van zjjn taak als ploegleider in de Ronde van Nederland ontheven. Hij zal de ronde nu volgen als selection- neur voor de Tour de France. Jan Pijnenburg treedt op als leider van één der Nederlandse ploegen; J. van der Heiden wordt met de leiding van de internationale ploeg belast. WAT ER TE VERDIENEN VALT. De étappe-prijzen zijn als volgt vast- fsteld: 225. 175, 135, 85, 70 60, 80, 35, 30 en tien maal 15. Halve étappe: 125, 100, 75, 50, 40, 35, 30, 25, 20 en tienmaal 10. Individuele prijzen (eindklasse ment) 1750, 1400, 1200, 1000. 800, 700, 600, 500, 400, 300, 200, 150, 7 x 100 en 5 x 90. Ploegprijzen: 1500, 1250 en 1000. Aan de finish van elke étappe sluit de contróle op een tijdstip overeen komstig met de tyd van de winnaar plus 15 Fk.' Nemen wy eerst onze gasten on der de loupe en wel de eerste Bel gische ploeg, dan zien Wh bij hen Decin, Dèclerck en van Kerkhove als behoorlijke troeven met b.v, Ol- livier als een rappe sprinter en dus al tyd goed voor een etappe-zege. Bij de tweede Belgische ploeg zijn Van Staven en Deryck favoriet voor een ere-plaats. Overigens kan ons de sterkte van beide ploegen niet byzonder bekoren. Dit geldt ook voor de Franse ploeg, waarin wij Bourlon als de sterkste zien. En bij de Internationale waar Jan Pijneburg „baas" is, hei ons alleen de naam Camellini iets te zeggen. KANSHEBBERS ONDER DE NEDERLANDERS. Eventuele kanshebbers op de uit eindelijke zege zoeken wy niet on der de buitenlanders, maar veel eer der onder onze landgenoten. Gerrit Schulte, kopman van de A- ploeg, is nog steeds niet op zyn re tour en is ook nu weer een van de grootste favorieten. In zijn ploeg rijdt ook de winnaar van de vorige Ronde, Henk Lakeman, maar als er meer strijd is dan vorig jaar, dan hoeft Lakeman niet te rekenen op een prolongatie van de ere-ronde in het Olympisch stadion. In deze A- ploeg zal Van Elderen uit Eindhoven tussen de grote broers debuteren. Harm Smits is ln dit gezelschap na Schulte wel de beste man, samen met Dekkers. In ploeg B fungeert Gerrit Peters als kopman, die overigens o.i. beter op de oaan uit de voeten kan, dan op de weg. Liever hadden wij Henk Faanhof, de Amsterdammer, als „CRISIS AAN DE WATERKANT" Uiteenzetting van minister Wemmers. (Van onze «peciale verslaggever). „Of u U a'» volk wel ge* te kL of arm zullen zijn, zal door onszelf beslist of bepaald worden. Om onzo olde welvaart te kunnen behouden, zullen w(j «en aantal grondslagen daarvan die on* zijn ontvallen, moeten vervangen; naar nieuwe grondslagen moeten speuren en die doelbewust tot ontwikke ling brengen", aldus een rede van de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Wemmers, wegens verhindering van de minister, voorgelezen door de heer Oyevaar, directeur-generaal voor de Scheepvaart. De rede werd uitgesproken tij dens een lunch aan boord van het trotse vlaggeachlp van de Rotter damse Lloya, de ..Willem Ruys". ter ihetd van net 6-jarig bestaan _Jen de leden van dit centrum, op voorllchtingsgebied. Tevoren hadden de leden van dit centrum journalisten en voorlichters van de partementen en grote bedrijven een rit door Rotterdam gemaakt en wa ren zij door burgemeester Oud op het stadhuis ontvangen. In dc toespraak namens dc minister van Verkeer en Waterstaat, werd o. m. gememoreerd dat de Nederlandse koopvaardij na de oorlog ln 5 Jaar byna 1 milliard gulden heeft geïnves teerd in de herbouw van de in de oor log vergane vloot; daarvan la de helft, een 500 millioen gulden, deviezen. Maar in één jaar komen de over de periode van 5 iaar uitgegeven devie zen terug in de kassen van de Ne- Smokkel achter Ijzeren platen verborgen. De douane en recherche hebben Vrydag aan boord van do „Willem Ruys" te Rotterdam een slag gesla gen, die enig genoemd kan worden in de geschiedenis van de smokkel ln verdovende middelen. Op het vermoeden, dat er opium verborgen was, hebben zy plotseling een Inval gedaan in de verblijven van de Chinezen. Na het wegschrocven van enige ijzeren platen vond men de buit, die bóven verwachting was. Niet minder dan 60 pond opium plus nog een bedrag aan dollars en pon den. ter waarde van ongeveer 30.000 gulden, kwam te voorschijn. Een drietal Chinezen is ingesloten. Groot deel van Gelderland zonder stroom. Gelderland werd Vrijdag geteis terd door een zwaar onweer. In Ede, waar de bul geruime tijd bleef han gen, werd de 70-jarige weduwe S. van Roekei door het hemelvuur ge troffen en gedood. Haar 22-jarige dochter werd eveneens getroffen en geraakte bewusteloos. Een groot deel van Gelderland kwam zonder stroom te zitten door blikseminslagen op de hoogspan ningsnetten, Ook in West-Dultsland viel de electrische stroom ten dele uit. kopman van deze ploeg gezien, die in het buitenland in enkele grote wegwedstrijden fraaie resultaten be- iikte. Blankenauw, de Groot en d. Kamp blHven zwakke broeders in deze ploeg. Voorting, L003 en de Zeeuw Jan van Gelderen kunnen Wel behoorlijk van zich afbijten. Ploeg C heeft een goede kopman jin Wout Wagtmans, de tengere ren ner uit Breda, die zeer snel op de wtelerladder omhoog klimt. Met Die lissen, Evers, Franken, Jansen, de Hoog, de Korver en Schellinger- houdt (of Lambrichs), is deze ploeg in haar geheel misschien wel de bes te der Nederlandse. Het ozu ons niet verwonderen, als in deze Ronde de grote stryd om de erepalm ont brandt tussen de oude en de jonge generatie, een stryd tussen Gerrn chulte en Wout Wagtmans met Faanhof als zeer gevaarlijke outsi der. Wanneer het duel tussen Schul te en Wagtmans ot> sportieve wijze wordt gevoerd, kan het machtig in- terressant worden. De goede samenwerking, welke meestal gewaarborgd is in de Bel gische gelederen, geeft onze Zuider buren weer een fraaie kans op de 'F wij beste prijs der ploegen, hoewel onze C-ploeg ook een goede gooi naar de vette kluif zien doen. 78. Neen, Jimmy Brown was Piet Potlood niet vergeten. Hy schudde hem harteiyk de hand. „Je was niet erg beleefd tegen ons onderweg", zei Piet Potlood, „maar dat zullen we je maar verge ven. Van harte hoor, Jlmmy en wat dat record betreft, d&t blyft je hele leven op je naam staan. Binnen vier uur over het Kanaal zwemmen, dat lapt niemand 'm". „Piet", zei Jimmy, „Ik vond je onderweg een stuk bemoeial, jij met dat kannetje koffie op dat vervelende bootje met al die zanik potten van journalisten, maar de goeie kant van de zaak is, dat ik my zo vreseiyk kwaad heb ge maakt dat ik als een soort torpedo door het water ben geschoten. Je mag de volgende keer wéér met me mee, hoor. Ik denk over een paar weken over de Rode, de Gele of de Zwarte zee te zwem men, of desnoods over de Atlantische Oceaan en dan beloof ik, dat JU met me mee mag". Jimmy", antwoordde Piet Potlood, „ik ben helemaal ont roerd over zoveel aanhankelijkheid". derlands© Bank. want in 1950 bijvoor beeld was de netto deviezenopbrengbt van de Nederlandse Koopvaardij plm. 550 millioen gulden. Dat zal over 1951 nog wel meer zyn. want de vrachten ayr. sterk gestegen en het is een eigenschap van d© Nederlandse vloot dat ztt meer voor het buiten land vaart dan voor Nederland. Er Is nog steeds een „crisis van de waterkant Do „verkeerskock" voor dc grote Weatcuropese Zeehavens is nog steeds niet groter dan 2/3e ver geleken met vóór de oorlog. Dat is net ergste niet. Maar wat de wryvin- Kcn moeilijkheden tussen de zee- ens vergroot is dat dc parten van de koek voor elk van de havens, ver geleken met vóór de oorlog, zo sterk verschillen. Een zeer bijzondere complicatie die sedert de oorlog geldt en dus een ex tra moeliykheid oplevert vergeleken met vóór de oorlog, is de politieke doorsnijding van Duitsland, reeds zélf het grootste euvel van de na oorlogse politieke en economische verhoudingen, maar daarenboven voor de haven van Hamburg tamelijk fataal. Nederland heeft nu het Initiatief genomen, over al deze problem. n eens aan de ronde tafel te gaan zit ten. De nuchtere gedachte is dat commerciële concurrentie nuttig en noodzakelijk is, maar dat er een stuk overbodige en onnodige concurrentie is, vooral wanneer het gaat om mar ginale hoeveelheden en omzetten die men tóch niet van de ander kan afne men eenvoudig omdat hier de facto ren niet economisch maar politiek bepaald worden. Als „blikvanger" is voor dit overleg reeds een naam ge vonden: een Hansewerkgemeenschap der zeehavens. De eerste vergadering, is voor eind Juni bijeengeroepen. Bezuiniging en bej>erking om de Staatshuishouding gezond te krijgen is noodzakelyk. Maar minstens even noodzakelijk is de verbreding van de welvaartsbasis waarop wij staan. Nieuwe gebieden kunnen wellicht nuttig ontsloten worden, maar er is een oud en traditioneel gebied, dat van de dienstenverlening, dat nog steeds een steunpilaar van onze wel- vaart is; dat geruisloos werkt en déérdoor dreigt aan de aandacht te ontsnappen, doch dat misschien juist daArom de voortdurende aan dacht van bedrijf en overheid belde verdient, en van de Overheid wel de zéér bijzondere belangstelling, zo be sloot de minister zijn uiteenzetting. Route definitief vastgesteld. Nog slechts twee maanden scheldt n ons van de Benelux Ronde, welke op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Juli voor de tweede maal zal worden georganiseerd door de Zeeuwse Motor- en Autoclub Scheldegouwcn. Inmiddels werden de reglementen verzonden en kwamen de eerste in schrijvingen reeds binnen. En nu ook de route definitief werd vastgesteld en alle contróles worden geregeld, kan er iets meer over dit evenement verteld worden. Do start zal plaats vinden op Vrij dag 27 Juli, des middags om 2 uur op de Markt te Bergen op Zoom. De start zal worden voorafgegaan door een ontvangst van alle deelnemers ten stadhuize. Via Breda gaat het naar de eerste contróle te Terheyden. In Rot terdam is de tweede controle en in Den Haag, waar de contróle plaats vindt op het KNMV secretariaat, staat de chocolademelk en de beschuit ge reed. Verder gaat het via Amsterdam en Amersfoort naar Utrecht. Daar be gint het bijna 200 km lange nachttra ject. vU Den Bosch, Eindhoven. Hech- tel en Hasselt naar Glons. De route gaat vandaar naar Luik, waar het Ar- dennentraject begint. Aywaille en Houffalize zyn de volgende contróles en daarna volgt in Clervaux, waar het ontbijt gereed zal staan, een half uur neutralisatie. Door het MfiUerthal gaat het naar Luxemburg. Arlon en Tin- tlgny. Ook hier wordt een korte neu tralisatie gegeven. In een afgesloten park staan wagens met benzine en olie gereed, terwijl twee monteurs gratis ter beschikking van de deelne mers zijn, voor het verrichten van spoedreparaties. Voor de deelnemers is er een ruime wasgelegenheid aan wezig. Via Bertrix. Rochefort en D% nant. wordt Namen bereikt, waar de deelnemers de lunch wacht Het laat ste traject loopt dan via Brussel, Oudenaerde, Gent, Antwerpen cn Goes naar de finish in Middelburg, waar de deelnemers 's Zaterdagavonds na een tocht van meer dan 1100 km tussen acht en twaalf uur zullen aan komen. Behalve het ontbijt in Clervaux en dc lunch ln Namen, welke geheel gra tis worden aangeboden, zullen de deelnemers aan alle contróles in Bel gië en Luxemburg, verversingen aan geboden krijgen. Iedere deelnemer, die de tocht vol brengt. ontvangt de speciaal voor dit evenement ontworpen Beneiux-pla- quette. Clubs, welke met tenminste G voertuigen aan de finish komen, ont vangen de speciaal ontworpen club plaquette. Daarnaast is er voor dui zenden guldens aan prijzen, terwijl iedere deelnemer gratis een lot ont vangt voor een tombola zonder nieten. Er bestaat voor deze Benelux Ronde een enorme belangstelling en de ver wachting is dan ook. dat men het aan tal deelnemers zal moeten beperken, mede met het oog op de logiesgelegen- heid in Middelburg en omgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 9