PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verbonden over de troepen op twee punten 38ste breedtegraad Nederlandse architecten bijeen in Middelburg Truman vraagt 8</s milliard dollar voor bondgenoten 06 BILT Haak-in actie bracht ruim 2 /2 millioen op Kantlij n Vandaag r 194e Jaargang - No. 121 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn PI. verv.: W. Leertouwer en EL. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week t 4.35 p. kw Ir. p. p. I 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 25 Mei 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie 1 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. t regelai van 1—6 regela l 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 259300 P.Z.C, Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58-450, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2881 of 2160). MT>urg Londense Kaal 29. teL 2077 en 2924: Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Pr. Mauri taste. 12. tel. 102: Te meuren: Brouwerljstr. 2; Zlerikzee: N. Bogcrdstr. C 160. tel. 26 Voor de derde maal Noordelijken in volle terugtocht De Verbonden troepen zgn Donderdag op twee plaatsen over de 38ste breedtegraad getrokken. Amerikaanse tanks overschreden in West-Korea de breedtegraad en volgden de terugtrekkende Chinezen op de voet. In Oost-Korea rukten snelle Amerikaanse colonnes over de denkbeeldige scheidingslijn. Overal langs het gehele front zjjn de Noordelijken in volle terugtocht, waarbij de Verbondenen snel achter hen oprukken. Alleen' bij Oeldjongboe bieden de Chinezen verzet. Hier zijn hevige gevechten aan de gang. De bevelhebber van het achtste le ger in Korea, luitenant-generaal Ja mes van Fleet, heeft Donderdag ver klaard, dat aan de doeleinden van zijn troepen geen enkele beperking is gesteld en dat het oorspronkelijk succes der Chinezen was uitgelopen op een „volkomen'mislukking". Voorts zei de generaal, dat de Chi nese troepen niet half zo goed zijn als zij in het begin waren. RUSSISCHE „VREDESPOGING" De Sowjet-Unie heeft onlangs aan geboden met de V.S. te spreken over een staking van het vuren in Korea op basis van herstel van de status quo die bestond voor het begin van de vijandelijkheden, zo meldt de „New York Times" in een bericht uit Lake Succes. Het aanbod werd meegedeeld aan het ministerie van Buitenlandse Za ken van een niet-communistisch land via een tussenpersoon blijkbaar een burger van dat land. IJet ministe rie heeft het doorgegeven aan zijn afgevaardigde bij de Verenigde Na ties, die het twee weken geleden ter kennis bracht van leden van de com missie van goede diensten en van de Amerikaanse delegatie. In de boodschap van het betrokken ministerie van Buitenlandse Zaken werden geen andere voorwaarden ge noemd. Wel werd gezegd, dat de Sowjet-Unie niet bereid was het ini tiatief tot de voorgestelde onderhan delingen te nemen. Naar verluidt, heeft het lid van de Amerikaanse delegatie, aan wiê het aanbod werd overgebracht, geant woord, dat het „zeer interessant" was. Ander commentaar gaf hij niet. Afgezien van een vruchteloze poging om nadere inlichtingen over de Rus sische bedoelingen te krygen, zgn blijkbaar bg de Verenigde Naties of Gisteravond werd de Haak-in-actie van de N.C.R.V. afgesloten. Daar mede breekt een periode van rust aan voor de man, die deze actie ver bluffend knap heeft geleid. Johan Bo degraven heet deze man en Donder dag publiceerden wij reeds een inter view met hem. Wie het nog niet mocht weten, wete dat deze Johan Bodegra ven met zijn Haak-in-actie meer dan 2'i millioen gulden bijeen bracht voor de kankerbestrijding. Het gaat hier niet om een gering be drag. Met name in tijden als deze. waarin niet alleen in *s lands schat kist, maar ook in menige particuliere beurs dc bodem al te vaak zichtbaar is. Een inzamelaar moet het gemoed van zijn slachtoffers wel zeer goed weten te treffen. Wil hij althans zulk een grandioze som op de bank krij gen. Daarom onze oprechte hulde aan de heer Bodegraven in de allereerste plaats, en aan de N.C.R.V. in de twee de plaats. Zeker echter ook aan het Ne derlandse volk in al zijn geledingen Het toonde voor een grote zaak ook een groot offer over te hebben. Het stemt dankbaar, dat de Haak-in-actie deze conclusie mogelijk maakt. Wat schrijver deze interesseert en wat ook ons interview niet onhulde, is het antwoord op de vraag, hoe Jo han Bodegraven zelf als mens gere ageerd heeft op de stroom van hon derdduizenden, die na zijn initiatief binnenvloeide. Jammer, dat juist zulke dingen veelal verborgen blijven De A.VJR.O. gaat bezuinigen. Op vrij grote schaal zelfs. Er vallen ontslagen en er worden contrac ten opnieuw vastgesteld, met natuur lijk bescheidener salarissen. Het lijkt ons toe, dat dit voorbeeld navolging verdient. De buitenstaander krijgt de indruk, dat de omroeporganisaties niet altijd met de vereiste omzichtigheid de hen toevertrouwde gelden beheren. Hij meent vaak, dat het personeel wel zeer omvangrijk is en het gebodene niet altijd beantwoordt aan hetgeen men voor de uitgegeven bedragen zou mogen verwachten. De radio is een kostbare instelling, niemand zal daaraan twijfelen. Maar ook daar is in tijden als deze zuinig heid het wachtwoord. De Tweede Kamer heeft de motie- Donker (P.v.d.A.) aangenomen. Daarmede heeft zij haar bezorgd heid uitgesproken over het gratie-be- leid, dat de regering voerde tegenover oorlogsmisdadigers. Met name hadden de Kamerleden critiek op het feit, dat aan ter doodveroordeelden, wier straf in levenslang veranderd was, een deel van dat levenslang wordt kwijtge scholden. Niet alleen de Kamerleden hebben zich daaraan gestoten. Vrijwel het ge hele volk deed dat Daarom zal de motie-Donker het rechtsgevoel bevre digen. Oorlogsmisdadigers, die ter dood veroordeeld werden en gratie kregen, mogen niet na korte of lange tijd weer op de maatschappij worden losgela ten. elders verder geen stappen gedaan, aldus het bericht in de „New York Times". BEREIDHEID TOT ONDERHANDELEN Niettemin hlijft men In de kring der Verenigde Naties volhouden, dat mogelijk spoedig het tijdstip daar zal zijn dat het communistisch Chi na de Verenigde Naties een aanbod tot staking der vijandelijkheden en het openen van besprekingen zal moeten doen. Men vermoedt dat een dergelijk voorstel zou zijn gebaseerd op een staking der vijandelijkheden, met de 38ste breedtegraad als demarcatie lijn. Het verluidt, dat de V.S. en de an dere landen, die strijdkrachten in Ko rea hebben, bereid zouden zijn in twee stadia te onderhandelen over het tot stand komen van een regeling, niet slechts voor Korea, doch voor het ge hele Verre Oosten. Excecutie te Landsberg uitgesteld. Bevel kwam twee uur voordat de veroordeelden zouden worden opgehangen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft uitstel tot nader order bevolen van de executie der zeven oorlogsmisdadigers te Landsberg. Aan dit bevel was een besluit van een rechter van het Amerikaanse dis- trictgerechtshof te Washington, Walter Bastian, voorafgegaan, inhou dend, dat de Amerikaanse autoritei ten in Duitsland niet gerechtigd zijn de executies te bevelen. De advocaat der oorlogsmisdadigers, Warren Ma- gee. had Woensdagavond om een der gelijk besluit verzocht. Het bevel kwam nog geen twee uur voordat de veroordeelden zouden worden opge hangen. Drie haringjagers huistoe Drie schepen van de haringvloot zijn op volle kracht onderweg naar ons land. Eén er van, de YM. 75, „De Gorredijk", heeft 250 kantjes aan boord, volgens deskundigen van uit stekende kwaliteit. Deze 250 kantjes vormen de vangst van 12 schepen. Nieuwe boodschap aan Congres Drie kwart is bestemd voor Europa. President Truman heeft het Amerikaanse Congres Donderdag gevraagd om 8 y2 milliard dollar voor de financiering van de economische en militaire hulp aan bijna 50 landen voor het begrotingsjaar, dat op I Juni aanvangt. Het is de eerste maal, dat Truman gelden wil besteden voor hulp aan do Arabische hinden en Palestina ongeveer 125 millioen dollar maar het leeuwenaandeel ruim 6 >/2 milliard dollar is bestemd voor uitgebrei der wapenhulp aan Europa. Het Nederlandsche Jeugd Roode Kruis zal binnenkort een „trek'-'-actie houden, waarbij gebruik wordt gemaakt van een nieuw type collectebus, welke in de werkplaats van de N.V. Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij worden vervaardigd. Prins Bernhard brengt bezoek aan Groningen. Ere-lid van Groningse sludenten-rijvereniging Prins Bernhard heeft Donderdag een bezoek gebracht aan stad en provincie Groningen. Om half elf ar riveerde de Prins, per Messcrschmtdt op het vliegveld Ecldc. De tocht Ïing na dc officiële begroeting door e Commissaris der Koningin en de burgemeester rechtstreeks naar de oude Martinistad, waar grote vreug de heerste over het bezoek. In het Provinciehuls hoorde de Prins een aantal redevoeringen aan. d'» 't Groningse leven belichtten. Te Marum legde de Prins een krans aan de voet van een gedenksteen, opge richt voor de gevallen illegale strij- ders. Vervolgens bezocht de Prins de plaats Leek en des avonds maakte Z. K. H. een rit in een open rijtuig naar de Groninger studentensociëteit „Mutua Fides", waar de Prins geïn stalleerd werd als ere-lid van de stu dentenvereniging ..De RHclub". Ook vandaag verblijft Prins Bernhard in Groningen. Dit bedrag zou in het bijzonder be stemd zijn voor Engeland, Frankrijk, België, Nederland. Luxemburg, Ita lië, Noorwegen, Denemarken en Por tugal. In zijn boodschap aan het Congres zei Truman, dat het grote gevaar in derdaad bestaat, „dat de wereld door het Kremlin gespleten, onderworpen en tegen de Verenigde Staten aan eengesloten" wordt. „Wij kunnen de vrede niet door een politiek van sus sen winnen en de veiligheid niet door isolering", aldus Truman. De presi dent gaf toe, dat zgn program „niet zonder gevaar" was en dat het suc ces er van niet absoluut verzekerd was. Het Amerikaanse volk zou een groot gevaar lopen, als het alleen tegenover Rusland zou komen te staan. Op zijn wekelijkse persconferentie heeft Truman een beroep op pers en radio gedaan om gezamenlijk het Amerikaanse volk op te roepen om op „Memorial Daj'" op 30 Mei a.s. te bidden voor een blijvende vrede. Op „Memorial Day" worden de gesneu- „Hier is rechercheur Albers...." Een bakker in de Keizer straat te Scheveningen, die één dezer nachten reeds vroeg met zijn knechts in de bakkerij be zig was, zag plotseling een on bekende man snel de benen ne men uit een gangetje naast de bakkerij. Terwijl de bakker met zijn knechts over dit geval stond te praten, verscheen een tweede man, die de bakker vroeg: „Heb je de vluchteling niet herkend?" Toen de bakker de onbeken de vroeg, wie hij was, ant woordde deze van de politie te zijn. Hij verzocht de bakker even het bureau te mogen op bellen, hetgeen deze toestond. De „politieman" draaide quasi het nummer van het hoofdbu reau en zei: „Hier is recher cheur Albers, er is onraad in de Keizerstraat, zend direct een paar mannetjes met een jeep". De bakker vond het maar een vreemd geval, hield de man aan de praat en belde zelf de politie op. Daar bleek men van niets te weten, doch zond de bakker onmiddellijk assistenti. „Rechercheur Albers" werd aangehouden en bleek een be kend inbreker te zijn. Ook de „wegloper" eveneens een berucht type zit thans ach ter slot en grendel. In Korea gesneuveld. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens de actie op 17 Mei j.l. in Korea is gesneuveld, de soldaat eerste klasse L. C. Kem per uit Schiedam. velden uit de afgelopen oorlogen her dacht. Truman ontweek de vraag of hij zich bij de presidentsverkiezingen in het volgende jaar candidaat zou stel len. Hij zeide echter, dat het tumult rond MacArthurs ontslag geen in vloed had op zijn bedoeling zich al dan niet president te stellen. Persdienst van Peron zwijgt De persdienst van de president van Argentinië, Peron, heeft geweigerd een officiële mededeling te doen over het bericht als zou Peron bevel gege ven hebben Ronald Richter te arreste ren. Ultimatum aan Brilse Oliemij. in Perzië Binnen 6 dagen moeten bezittin gen worden overgedragen De Perzische regering heeft de Brits-Perzische oliemaatschappij ge waarschuwd dat /-ij binnen zes dagen tijds haar bezittingen zal moeten overdragen. Doet zjj dit niet, dat zal de regering ze zonder meer overne men. Het Perzisch plan voor de exploi tatie van de pas genationaliseerde olievelden zal worden uitgevoerd, on verschillig of de Engelsen bereid zijn voor Perzië te werken of niet, aldus heeft Kazem Hassibi,, lid van de raad voor de nationalisatie van de olie-in dustrie, tegenover een correspondent van het blad „Kaihan" verklaard. Hij deelde mede, dat Perzië hoopt alle buitenlanders bij de olie-industrie langzamerhand door Perzen te kun nen vervangen. Op een vraag, wat zou gebeuren, indien de Anglo-Iranian zich niet zou storen aan het nationalisatieprogram, antwoordde Hassibi. dat de kwestie door de Perzische gerechtshoven zou worden behandeld en dat aan de be sluiten van de gerechtshoven uitvoe ring zou worden gegeven door de middelen, die hun ter beschikking staan. Men meent te weten, dat deze ver klaring betekent, dat troepen en gen darmerie in het geweer zouden wor den geroepen. De Britse regering heeft een aan tal landen, o.a. Frankrijk. India, Pa kistan en Irak verzocht langs diplo matieke weg invloed aan f-s wenden om tot een vreedzame regeling van het oliegeschil te komen. .viert de Nederlandse schrij ver van natuurhistorische boe ken en insectenkenner, Rinke Tolman, zijn 60ste verjaardag; herdenkt Argentinië de Mei-revolutie van 1810; ïs het 9 jaar geleden, dat de Japanners Lombok, Soembawa en Flores bezetten. Grote dag voor Johan Bodegraven Glorierijk besluit in het Concertgebouw van een nationale manifestatie van eenheid. Donderdagavond heeft de haak-in-actle van de N.C.R.V.. die begon als een pretentieloos microfoonspcl met als hoogste verwachting de aankoopsom van een gram radium en die eindigde in een nationale manifestatie van eenheid tegen de gevreesde volksziekte, de kanker, haar glorierijk besluit gevonden. Op hei hoogtepunt van de slotavond In het Amsterdamse Concertgebouw werd meegedeeld, dat de actie in totaal 2.626.589,91 heeft opgebracht. Uit alle delen van het land waren ze gekomen. Eenvoudige boeren uit Zee land. eilandbewoners van Terschelling en Vlieland, schillenophalers uit Am sterdam, deurwaarders en verzeke ringsagenten, koffiehandelaren en mi litairen. En met zich droegen zij de bankbiljetten en de cheques, die op een enkele avond als „toegift" een Drastische bezuiniging bij de A.V.R.O. Vaste verbintenis met de Skymasters wordt beëindigd. Naar wij van de directie der AVRO vernamen, ligt het in de bedoeling geleidelijk de vaste verbintenis met het dansorkest de Skymasters te beëindigen en over te gaan tot beta ling per uitzending. Het orkest van Hugo de Groot zal onaangetast ble ven bestaan. Het is een gevolg van de bezuinigingscampagne die deze omroepvereniging thans voert ten einde haar te hoog gestegen vaste lasten aanzienlijk te verlagen. Om te bezuinigen heeft men ook voorlo pig de propaganda-acties. als tour- nee-avonden en bridgedrives ge schrapt en verbintenissen van vele medewerkers gewijzigd. Verschillen de verbintenissen zijn inmiddels door de AVRO\x>pgezegd. Ook in de interne dienst worden, waar mogelijk, bezui nigingen toegepast. Officiële ontvangst in Stadhuis Koninklijke onderscheiding voor bondsvoorzitter ir. A. J. van der Steur De deelnemers aan de vandaag in Middelburg te houden algemene ver gadering van de Bond van Nederlandse Architecten werden gistermiddag kort na hun aankomst in de Zeeuwse hoofdstad, met hun dames officlëel ontvangen in de Burgerzaal van het gothische stadhuis en een schoner en passender entourage voor de ontvangst van dit op het gebied van de bouw kunst zo deskundige en.... critische gezelschap had het gemeentebestuur zich moeilijk kunnen wensen. De dames en heren werden toege sproken door burgemeester mr. dr. N. Bolkestein, die hen een hartelijk welkom in Middelburg toeriep en er zijn vreugde over uitsprak, dat zij, behalve voor de bespreking van him belangen, ook tijd hebben gevonden om de stad te bezichtigen. De burge meester herinnerde aan de ramp, die Middelburg de 17e Mei 1940 trof en zeide de indruk te hebben, dat de herbouw, hetzij in kortere, hetzij in langere tijd, wel zal slagen en eigen lijk al geen probleem meer vormt. Mr. Bolkestein sprak er echter zijn vrees over uit, dat Middelburg na verloop van tijd met een ander pro bleem zal moeten worstelen, het pro bleem, dat de mooie, oude binnenstad in vele opzichten niet meer beant woordt aan de eisen, welke men er aan mag stellen. Tal van oude huizen zijn eigenlijk nü reeds niet meer be woonbaar en vele andere, die dit nog wel zijn, zouden pas aan de moderne huisvestingseisen kunnen voldoen, indien de eigenaren zich grote gelde lijke offers voor verbouwing zouden getroosten. Bovendien bezit Middel burg in de binnenstad een zeer aan zienlijk aantal bijzonder grote hui zen. Amsterdam kan zijn grachten huizen voor het merendeel gebruiken als kantoorruimte, hetgeen weliswaar niet het doel, doch wel de redding van deze woningen is. In Middelburg is dat echter volkomen uitgesloten. EERBIED VOOR HET OUDE EN SCHONE. Nu kan men wel zeggen: „Een mo derne stad kan alleen groeien en bloeien, indien die oude panden wor den gesloopt en door moderne wor den vervangen", doch onze eerbied voor het oude en schone, onze ver knochtheid aan het in de eeuwen verworven cultuurbezit doet ons in verzet komen tegen deze redenatie, zo vervolgde mr. Bolkestein. Hij betoog de, dat ongetwijfeld eenmaal de hulp van de architecten zal worden inge roepen om mede te helpen, dit vraag stuk op te lossen. De burgemeester sprak tenslotte de hoop uit, dat de architecten, wan neer zg terugkeren naar hun haard steden, aangename herinneringen aan hun driedaags verblijf in Middelburg zullen meenemen en zullen hebben fezien, dat daar veel schoons behou- en bleef en ook veel schoons werd verworven. De voorzitter van de B.N.A., ir. A, J. van der Steur, beantwoordde deze toespraak. Hij zeide, dat men het op hoge prijs stelde zo hartelijk te wor den ontvangen in één van Neder lands belangrijkste raadhuizen en vond het verheugend, dat in Middel burg reeds zulke belangrijke vorde ringen met de herbouw zijn gemaakt. „Het bestuur is er van overtuigd, dat eventuele critiek niet gespeend zal zijn van bewondering voor het werk. dat architecten uit Zeeland en daar buiten in Uw stad hebben verricht", aldus de voorzitter. DE LASTEN VAN BEWAPENING EN OPBOUW Ingaande op de opmerkingen van de burgemeester, zeide ir. Van der Steur te geloven, dat men wel het standpunt moet innemen, dat de schoonheid van de oude steden ons te na aan het hart ligrt, om het door mr. Bolkestein geschetste probleem op te lossen op de manier van „breek de oude rommel .maar af en bouw in plaats daarvan moderne panden". „De grote problemen, waarvoor wg th&ns nog gesteld zijn, behelzen de wederopbouw en vooral de woning nood", aldus de spreker, die zich te vens afvroeg, of het Nederlandse volk de zware lasten van bewapening en opbouw wel gelijktijdig kan dra gen. Tenslotte bood ir. Van der Steur het gemeentebestuur de allerbeste wensen van de B.NA. aan voor de voltooiing van de wederopbouw. (vervolg op bis. t) dikke 280.000 gulden zouden voegen bij het reeds meer dan respectabele bedrag, dat de haak-in-actie heeft ver mogen te vergaren voor het Koningin Wilhelminafonds. Het was. zoals Prin ses Wilhelmina het zeide in een bood schap. die op deze avond werd voor gelezen door haar particulier secreta resse, mej. J. G. M. M. Gcldens: .Het heeft mij getroffen dat er in ons va derland een grote liefde is voor de medemens, vooral voor hen, die ziek en lijdend zijn". De haak-in-actie heeft een ware wedloop ontketend tussen hele volks groepen. tussen particulieren en be drijven, tussen ambtenaren en militai ren. tussen vissers en kleuters. Het was. zoals mr. Arn. J. d'Ailly, de voor zitter van het Koningin Wilhelmina fonds het zei: „Het Nederlandse volk heeft nog zelden een dergelijke een heid opgebracht. De snaar, die de N.C. R.V. heeft aangeroerd heeft doorge klonken tot in alle harten van het Nederlandse volk. Een volk bereikt een van zijn hoogtepunten, wanneer net de bestaande geschillen niet telt en zich schaart achter een groot doel". ONTROEREND OGENBLIK. Het was een werkelijk ontroerend ogenblik op deze gedenkwaardige avond, toen twee kinderen van de Christelijke kleuterschool te Utrecht, waar Johan Bodegraven, de grote pro motor van de haak-in-actie. zelf in zijn jeugd enkele jaren heeft doorge bracht. een door kinderen geheel zelf standig bijeengebrachte som van 20.146.56 kwamen overdragen. In Utrecht wordt gezegd, dat Bodegraven in die tijd altijd zei: „Hebben, heb benHij heeft er waarschijnlijk in de loop der tijden iets bijgeleerd, doch deze slagzin is hem in elk geval bijgebleven. Want zonder uiterlijk blikken of blozen aanvaardde hij de mededeling, dat het bouwbedrijf ruim honderdduizend gulden had bij eengebracht. haalde hij uit de van Rotterdam aangevoerde redding boei een cheque ter grootte van 36.900-van de Rotterdamse haven, enz. enz. MILLIOENENNOTA. Zestig telegrammen kwamen er Donderdagavond binnen in het Con certgebouw en daarmede toezeggingen voor een bedrag van dertigduizend gulden, kortom, de duizenden, die de zaal tot de laatste stoel bevolkten, kregen de indruk, dat hier minister Lieftincks millioenennota werd voor gelezen in plaats van de uitkomsten van een liefdadigheidsactie, die was ingeleid door enige simpele woorden via de microfoon. Op de lessenaar van Johan Bodegraven zal zijn leven lang het aandenken staan van deze weer galoze door hem geleide campagne: het portret van Prinses Wilhelmina in zilveren lijst, dat de Prinses hem deze avond als stoffelijk bewijs van haar waardering deed uitreiken. Het was reeds laat, toen de avond ten einde liep en de voorzitter van de vereniging „Koningin Wilhelmina fonds" mededeelde, dat de N.C.R.V. is benoemd tot eerste erelid van deze vereniging en gouden speldjes uitreik te aan hen, die deze actie tot zo'n door slaand succes hebben gemaakt VOORSPELT, VRIJ WARM. Veranderlijke bewolking met plaat selijk onweersbuiten. Zwakke tot ma tige wind hoofdzakelijk uit Oostelijke richtingen. Vrij warm weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1