NIEUWS UIT ZEELAND Rundvee-premiekeuringen op Walcheren voortgezet Verdiende zege van onze B-ploeg op Engelse profs Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN DONDERDAG 24 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Personenauto greep jeep met marechaussee^. VERKEERSONGELUK TE KRONINGEN. Woensdagmiddag gebeurde op de Rijksweg te Kruin ingen ter hoogte van „De Uitkijk", een ernstig ver keersongeluk, dat evenwel geen per soonlijke ongelukken tengevolge had De chauffeur van de jeep van de marechaussee te Hansweert, die, ko mende uit de richting Bergen op Zoom, bij de Uitkijk de Burgemeester Elenbaasstraat wilde inrijden, schonk er vermoedelijk geen aandacht aan. dat achter hem een personenauto na derde. De chauffeur van de personen auto sag niet, dat de jeep naar links wilde afslaan, zodat hij met zijn wa gen de jeep tegen het linkervoorwiel raakte. Deze aanraking was zo hevig, dat niet alleen het wiel van de jeep afvloog, doch de jeep, waarin vijf ma rechaussees zaten, kantelde en verder zwaar beschadigd werd. Geen der in zittenden liep letsel op. De personen auto reed met grote snelheid door en kwam een 100 meter verder in de wa tergang naast de Rijksweg terecht Ook deze bestuurder kwam met de schrik vrij. Zijn wagen is ook zwaar beschadigd. Handelsreizigers-vereniging. Uit het jaarverslag over 1950 van de Nederlandse Handelsreizigers- vereniging blijkt, dat het ledental van de beide Zeeuwse afdelingen een kleine teruggang vertoonde. De afde ling Goes had aan het begin van het jaar 83 leden en eind 1950 80, ter wijl deze getallen voor de afdeling Middelburg resp. luidden 40 en 39. Het totaal aantal leden van deze vereniging steeg van 1404 tot 1520. Ongeyal in Vlissingse haven. Bij het lossen van betonijzer uit een schip in de binnenhaven van Vlissin- gen, kreeg een der arbeiders, de 47-ja rige L. uit Zoutelande een stuk beton tegen het linkeronderbeen, waardoor dit brak. De man is per ambulance naar het St. Josephziekenhuis overge bracht Stoker was absent: Schip moest wachten. Het Zweedse stoomschip „Delphinus", dat Woensdagmiddag om 5 uur uit de haven van Terneuzen zou vertrekken, moest de afvaart uitstellen, omdat één der stokers, die aan het passagieren was, niet tijdig was teruggekeerd. De politie heeft de man in de loop van de avond opgespoord en aan boord te ruggebracht Over het algemeen goede aanvoer en kwaliteit. De premiekeuringen van stieren en vrouwelijk fokvee op Walcheren wer den Dinsdag en Woensdag voortge zet. Voor de keuring te St Laurens bestond slechts weinig belangstel- linr. De aanvoer was goed en de kwaliteit goed tot zeer goed. Er wer den drie stieren, 36 koeien en drie kalfvaarzen aangevoerd. Alle aangevoerde stieren kregen een eerste prijs, n.l. Grietje's Adema III, A Francke Mz.; Frans van de Fruitberg J. Koole Dz.; Butenmorck Paul, K. wouterse. Eerste kalfskoeien: 1. Doetje, K. Wouterse, 78 p. met prijs van kring Walcheren der Z.L.M.; 2. Lutske 9, J. v. d. Bosse, 78 p.; 3. Johanna 8, K. Wouterse, 78 p.; 4. Beatrix, A. Francke, 77 p.; 5. Sophie, id. 76 p.; 6. Stax-re, S. A. Abrahamse, 76 p.; 7. Emma, Jac. Gideonse, 76p.; 8. Eeke, J. v. d. Bosse, 76 p.; 9. Irene, J. Buys, 75 p.; 10. Corrie, A. Fran cke, 74 p.; 11. Lokke, S. Kwekke- boom en J. Koole, 74 p.; 12. Alie, M. Glide, 74 p.; tweede kalfskoeien: 1. Tilly, S. Kwekkeboom en J. Koole, 80 p. met prijs Contrölevereniging Middelburg: 2. Marie, J. Willemse, 79 p.; 3. Mooi', S. A. Abrahamse, 78 p.; 4. Nellie, J. Buys, 77 p.; 5- Bontje, A. Francke, 76 p.; derde kalfskoeien: 1. Koos, W. Marinissen, 81 p.; 2. Lisa, S. Kwekkeboom en J. Koole, 80 p.; 3. Bontje, J. Willem se, 79 p.; 4. Bontje, S. Kwekkeboom en J. Koole, 78 p.; 5. Koosje 17, Jac. Gideonse, 78 p.; 6. Bertha 10, A. Francke, 77 p.; vierde kalfskoeien: 1. Augusta II, K. Wouterse, 82 p.; 2. Kaptein, S. Kwekkeboom en J. Koole, 79 p.; 3. Bontje, J. Buys, 78 p.; 4. Boukje, J. Willemse, 77 p.; oudere koeien: 1. Nellie, M. Gilde, 83 p. met prijs Coöp. Eil. Walche ren; 2. Nellie 4, K. Wouterse, 83 p. met prijs Melkfabriek; 3. Lorina 8, ia. 82 p.; 4. Anna, J. Willemse, 80 p.; 5. Bontje III, K. Wouterse, 80 p.; 6. Nellie, S. Kwekkeboom en J. Koo le, 78 p.; 7. Mina, id., 78 p.; 8. Nel lie, J. Willemse, 77 p.; kalfvaarzen: 1. Reintje 41, K Wouterse; 2. Rosa. J. Willemse; 3. Juliana, J. Willem- WESTKAPELLE. In Westkapelle werden 28 koeien aan gevoerd .De kwaliteit was zeer goed. Eerste kalfskoeien: 1. Jantje, Jo de Vis ser, 79 pnt. (prijs Kring Walcheren Z.L. M.); 2. Bet je, P. Minderhoud Jzn., 79 pnt.; 3. Simonse, Jo de Visser, 79 pnt.; Harm- pje, idem, 76 pnt. Tweede kalfskoeien: 1. Dirkje, K. Min derhoud, 80 pnt.: 2. Betje, P. Minderhout, 78 pnt. (medaille Centrale Vereniging); 3. Rietje, idem, 77 pnt.; 4. Elsje, A. Fran cke, 77 pnt.; 5. Gonda, Jo de Visser, 77 pnt.; 6. Jans. Wed. Jobse, 76 pnt. Derder kalfskoeien: 1. Maarten Blom, J. Minderhoud Jzn., 83 pnt. (prijs Melk fabriek); 2. Siebeltje, H. Minderhoud Sz., 79 pnt.; 3. Mina, H. van Sluijs, 77 pnt. Vierde kalfskoeien: 1. Marie, H. Min derhoud, 82 pnt. (prijs Eiland Walcheren); 2. Lansa, Wed. Jobse, 79 pnt.; 3. Lentje, H. Minderhoud Stzn., 80 pnt.; 4. Bertha, Wed. Jobse. 78 pnt.; 5. Miesje, Jac. Min derhoud, 77 pnt. Oudere koeien: 1. Nellie, H. van Sluijs, 79 pnt.; 2. Tine, K. Minderhoud. 78% pnt.; 3. Sanderse, J. Minderhoud, 78% pnt.; 4. Sul, A. Francke, 78 pnt.; 5. Trui. H. van Sluijs, 77 pnt.; 6. Koos, idem, 77 pr.t.; 7. Bles, Wed. Jobse, 76 pnt.; 8. Elsa, H. van Sluijs, 75 pnt. AAGTEKERKE. Woensdag werd ook in Aagtekerke een premiekeuring gehouden. De aanvoer (58 koeien, vier kalfvaarzen en één stier) was goed, evenals de kwaliteit. Stieren: Dijkgraaf, Gebr. de Visser, le prijsklasse. Eerste kalfskoeien: 1. Grietje, K. Brou wer, 78 pnt.; 2. Emma, A. Blaas, 77 p.; 3. Annie, W. Core, 77 pnt.; 4. Nellie 2. Joh. Wisse, 77 pnt.; 5. Emma, W. de Vis ser Czn., 76',s pnt.; 6. Gerda. Gebr. de Visser Czn., 76 pnt.; 7. Marie, Gebr. Wil lemse, 75% pnt.; 8. Mies, K. Brouwer. 75% pnt.; 9. Nellie, S. Maljaars. 75% pnt.; 10. Bles, A. Peper, 75 pnt.; 12. Koos. A. Blaas. 74 p.; 13. Doortje, idem. 74 pnt. Tweede kalfskoeien: 1. Marijke, Gebr. de Visser, 82 pnt. (prijs Melkfabriek); 2 Sul, D. de Visser, 81 pnt. (medaille afd. Z.L.M.); 3. Anna, K. Brouwer. 81 pnt.; 4. Alida, Joh. Wisse, 79 pnt.; 5. Emma, A. Maljaars Jzn., 79 pnt.; 6. Juffrouw, W. Coré, 78 pnt.; 7. Trui, Joh. Wisse, 77 pnt.; 8. Mina. A. Peper, 77 pnt.; 9. Treesje 2, W. Verhage, 77 pnt. Derde kalfskoeien: 1. Jeltje, Gebr. Wis se (medaille afd. Z.L.M.), 81 pnt.; 2. Lena, A. Blaas, 80 pnt.; 3. Dora. Gebr. de Vis ser, 79 pnt.; 4. Baby, S. de Visser, 78 pnt.; 5. Betsy, idem, 78 pnt.; 6. Trui, Joh. Wis se, 78 pnt.; 7. Witte. Gebr. Willems, 78 pnt.; 8. Dirkje 2. S. Maljaars, 78 pnt.; 9. Bontje. Joh. Wisse, 77 pnt.; 10. Madame, P. de Visser Wzn., 77 pnt.; 11. Boukje 2. A. Blaas, 77 pnt.; 12. Irene, S. Maljaars, 77 pnt.; 13. Moor, A. Blaas, 76 pnt.; 14. Bres, S. Maljaars. 76 pnt.; 15. Blaar, Joh Wisse, 75 pnt. Vierde kalfskoeien: 1. Hekje '32, S. Mal jaars, 82 pnt. (prijs Coöp. EiL Walcheren); 2. Bontje, Gebr. de Visser, 80 pnt.; 3. Do- ra, P. de Visser—Francke, 79 pnt.; 4. Ju weeltje, K. Brouwers, 79 pnt.: 5. Bontje Gebr. Willemse, 78 pnt.; 6. Elsje, P. de Visser Cnz.. 77 pnt.; 7. Mina, Gebr. Wil lemse, 76 pnt. Oudere koelen: 1. Mieke, S. de Visser, 81 pnt.; 2. Nellie. Joh. Wisse. 80 pnt.; 3. Et je, K. Brouwer, 80 pnt.; 4. Juffrouw, P. de Visser Wzn., 79 pnt.; Paulien, V/. Verhage, 79 pnt.; 6. Silkema. A. Peper, 78 pnt.; 7. Sul, S. Maljaars. 76 pnt.; 8. Nora, P. de Visser. 77 pnt.; 9. Clara, S. Maljaars, 77 pnt.; 10. Bertha. S. Maljaars, 77 pnt.; 11. Dekker, A. Peper. 77 pnt.; 12. Bertha, C. de Visser Czn., 77 pnt.; 13. Sietske P. de Visser Wzn., 77 pnt.; 14. Mina. idem. 76% pnt Kalfvaarzen: 1. Marie. S. Maljaars: 2. Juria, A. Maljaars; 3. Rika, W. Verhage; 4. Bles, S. de Visser. WALCHEREN Vlissingen Jaarvergadering Alg. Ver. Christelijk Kleuteronderwijs. In het Hervormd Verenigingsge bouw te Vlissingen, hield Woensdag avond de vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs haar jaarlijkse al gemene vergadering. De voorzitter, ds. F. S. Kloosterman opende de ver gadering met Schriftlezing. Uit het verslag van de Kascommissie bleek, dat de kas in orde bevonden was. Het jaarverslag van de penningmees- teresse werd goedgekeurd. Een en kele vraag uit de vergadering werd bevredigend beantwoord door de heer Joh. P. Ventevogel. De begroting 1951 was, door bijzondere omstandig heden nog niet klaar. Het stuk zal later ter inzage liggen ten kantore van de heer Ventevogel. Als lid van de kascommissie werd benoemd de heer van Rooyen. Vervolgens werden besproken de voorstellen tot de bouw van een kleuterschool aan de Minis ter Lelystraat; tot het aangaan van een hypothecaire lening onder ge meente-garantie voor de bouw van de nieuwe school met een maximum van 80.000 bij de Nutsspaarbank te Vlissingen en tot het aangaan van een hypothecaire lening groot 4000 op het gebouw Glaclstraat 97 bij de Ned. Herv. Diaconie te Vlissingen. De heer Joh. P. Ventevogel lichtte de ze voorstellen toe. De gemeente heeft zich garant gesteld voor de hypothe caire lening. Daardoor is de vereni ging in staat de school in te richten naar de eisen des tyds. Door alles zo zuinig mogelijk te doen kan het schoolgeld blijven op 33.per jaar per leerling: lager is onmogelijk. Voor die 80.000 zijn bij een gezon de exploitatie 120 leerlingen nodig, wat ruimschoots mogelijk is. De aan besteding is reeds geschiedt. De bouw wordt door een Vlissingse aannemer uitgevoerd. Ook de bouwvergunning is reeds verleend, aldus deelde de heer Ventevogel mee. Het bestuur werd daarna gemachtigd de voorstel len uit te voeren. Ook de hypothecai re lening, groot 4000 voor restau ratie gebouw Glacisstraat 97 werd goedgekeurd. Daarna vormde de ontruiming van het gebouw in het Bellamypark, we gens terugkeer van het Chr. Militair tehuis aldaar, nog een punt van be spreking. Het blijkt, dat met hulp van de gemeente onderdak te krijgen is in het vroegere distributiekantoor. De gemeente zou dan het gebouw voor eigen rekening opknappen, waar na de vereniging het in huur zou krijgen. Het jaarverslag 1950, dat daarna aan de orde kwam, werd goedge keurd. Er werden naar aanleiding van dit verslag nog vragen gesteld over de aanstelling van een assisten te. Deze vragen ontlokte een leven dige discussie, maar het bestuur kon zrjn eindoordeel nog niet uitspreken. De verkiezing van nieuwe bestuurs leden kon niet meer afgehandeld worden wegens het late uur. De voor zitter verdaagde de vergadering daarom tot een later tijdstip en sloot de bijeenkomst. Aan de „De Ruyterschool" te Vlissin gen slaagde voor scheepswerktuigkundi- ge (diploma A> de heer P. van Anraad. V.V.V. Vlissingen hield haar jaarvergadering. In de Woensdagavond in het Strand- hotel gehouden jaarvergadering van de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Vlissingen. heeft de voor zitter, dc heer J. L. Verhagen, in de eerste plaats de overleden oud-ere voorzitter, dc heer C. A. van Woelde- ren, en de overleden oud-voor2ittcr, de heer H. van Raaltc, herdacht. Bei den hebben zeer veel gedaan voor de V.V.V. en voor de ontwikkeling van Vlissingen als Noordzee-badplaats. Vervolgens kwamen de jaarversla gen in behandeling, waarvan dat van de secretaris, de heer Ad. Mets. mel ding maakte van een seizoen, dat on danks het slechte weer, goed genoemd mocht worden. De aandacht werd nog eens gevestigd op de noodzakelijkheid Vlis singen in elk opzicht aantrekkelijk te maken voor de toerist. Helaas moest in dit opzicht ook melding worden ge maakt van verschillende remmende factoren, waarbij de financiën natuur lijk een belangrijke rol spelen. De V.V.V. telt nu pl.m. 185 leden, hetgeen beslist te weinig is. De omzet van het verkeersbureau, die toch altijd nog bijna f 142.000 bedroeg, liep iets te rug. hetgeen toegeschreven wordt aan het duurder worden van het reizen cn aan het feit, dat minder arbeiders van buiten in Vlissingen werkten en dientengevolge dus ook minder spoor kaartjes werden verkocht Ook de directeur, de heer E. Smit, had een uitvoerig verslag samenge steld, waarin de activiteit naar buiten werd gememoreerd. Dc samenwerking met de Mij. Zeeland, de propaganda in Brabant. België en Engeland en de Ontvangst van Nederlandse en Engel se journalisten namen hierbij een be langrijke plaats in. In totaal werden op het Verkeersbureau ruim 4100 in lichtingen verstrekt. Het verslag van de penningmeester, de heer C. Bikker, lokte enige dis cussie uit over de wijze, waarop de administratie van het Verkeershuis wordt gevoerd. Op aanwijzing van de accountant, is deze in de loop van het vorige jaar meer doeltreffend opge zet, waardoor in de toekomst een nauwkeurig beheer verzekerd is. De verlies- en winstrekening sloot op een totaal-bedrag van f 2963.26 met een winst van f 230.59. Die van het ver keershuis op een totaal van f 4797.1" met een verlies van f 848. De verslagen werden alle onder dankzegging goedgekeurd. De aftredende leden van het be stuur, de heren A. Korteweg, H. Smits en F. van de Velde, werden herkozen. In de kascommissie kregen zitting de heren E. T. Oosterhuis en P. Labruy- ère. WENSEN. Hierna kwamen nog verschillende kwesties van beleid en propaganda ter sprake. Besloten werd er voortaan voor te zorgen, dat in het V.V.V.-huis- je kaarten, reisgidsen en ander infor- matorisch materiaal verkrijgbaar zal zijn. Het bestuur zal bijzondere aan dacht schenken aan de mogelijkheden om Vlissingen voor de Belgische dag jes-reizigers aantrekkelijk te maken, vooral wanneer straks de nieuwe Flan- dria-boot, de Beigen weer naar Vlis singen brengt. Aan de motorclub Schelüegouwen zal worden gevraagd ook eens een rit te organiseren met Vlissingen als eindpunt. Aangedron gen zal worden op een soepele rege ling voor dansvergunningen ten be hoeve van de Belgen. Ook zal ge tracht worden in het seizoen weer een weekagenda uitgegeven te krijgen. Het bestuur zal plannen uitwerken voor de viering van het zestigjarig be staan van de V.V.V., in de zomer van 1952, bijv. door het inrichten van een „Oud-Vlissingen", doch tevoren moet vaststaan, dat dit financieel verant woord zal zijn. Een vergadering in het najaar, waarin ook een huishoudelijk reglement moet worden vastgesteld, zal hierover nader beslissen. Tenslotte werd op een vraag uit de vergadering nog medegedeeld, dat de verbetering van het badstrand, waar voor de raad 1% ton heeft gevoteerd, pas uitgevoerd kan worden, nadat eerst nog een degelijk technisch on derzoek naar het tc verwachten resul taat zal zijn ingesteld. Middelburg TONEELAVOND BI I KT VERENIG ING De Middelburgse buurtvereniging: „De Vlissingse Brug" gaf Woensdag avond in het Schuttershof een uit voering. die geheel door eigen krach ten werd verzorgd. Nadat de voorzit ter, de heer L J. Schieman, het ope ningswoord had gesproken, werd met veel succes het blijspel in drie be dreven „De stier uit Californié" op gevoerd. Vooral het spel van mevr. Van Schelven als de keukenmeid viel op. De executanten mochten na af loop een warm applaus in ontvangst nemen. De ..Muslc Stars" zorgden voor de muzikale omlijsting. JAARVERGADERING BUURTVERENIGING Onder voorzitterschap van de heer J. Vos hield de buurtvereniging Vlas- markt. Kromme Weele en omgeving haar jaarvergadering, waarvoor gro te belangstelling bestond. Uit het jaarverslag van de w.n. secretaris bleek, dat het aantal leden iets was teruggelopen en de penningmeester kon melding maken van een behoor lek kassaldo. In de plaats van de heer W. Koeje- mans. die uit de buurt vertrok en cle heer L. Plevte, die de stad verliet, werden de neren G. Budde en C. A van Dlerendonck als bestuursleden fekozen. De twee periodiek aftreden- e bestuursleden werden bij acclama tie herkozen. Na een bespreking over de organisatie van een feest avond, waartoe in principe was be sloten. liet één der leden een aantal films zien, die zeer in de smaak vie len. WEEKEND P. v. d. A. De afdeling Middelburg van de Par- tij van de Arbeid organiseert op 8 en 9 Juni wederom een week-end voor haar leden op „Hedenesse" bij Cad- zand. Op de Zaterdagmiddag en -avond wordt een afwisselend pro gramma gegeven, de Zondagmorgen is bestemd voor kerkgang of wandeling en Zondagmiddag houdt mr. A. J. van der Weel. lid van Ged. Staten van Zeeland, een inleiding. O.- en W.-Souburg BLOEMEXFEEST. De Souburgse Oranjevereniging zal eind Augustus een groot bloemen- feest organiseren. Ze wil hierbij de jeugd inschakelen en zal aan de jeugd van 614 jaar een plantje uit reiken en aan haar zorgen toever trouwen. Wie dan op de „Floralia" met de mooiste planten uitkomen, zal een mooie prijs worden uitgereikt. PITTIGE EN SPA NNENDE STRIJD. Engelse doel voortdurend onder zware druk. Na Middlesbrough en Sunderland is thans ook dc Engelse eerste divisie club Derby County door een vertegemvoordlgend Nederlands elftal ver slagen. Middlesbrough en Sunderland gingen ten onder tegen het officieu ze Nederlands elftal. Derby moest de meerderheid erkennen van een B- ploeg, die Woensdagavond in het Fetyenoord Stadion te Rotterdam de on geveer 15.000 toeschouwers heeft laten smullen van een pittige frisse par ty voetbal met juwelen van doelpunten. 'üi De Blauwe Week-collecte ie St. Lau rens bracht f 37.50 op. Zeker, Derby County had voor deze eerste wedstryd in de serie van drie, welke in ons land wordt gespeeld, niet het sterkste team in het veld bracht, maar sprekend is toch, de Engelse profs in verschillende pe rioden totaal op eigen helft werden teruggedrongen en de 5-3 overwin ning van onze landgenoten was dan ook ten volle verdiend. Prachtig waren vaak de combi na ties. waarmee de voorhoede van Derby op Van der Eyis doel afging met scherpe strakke passes langs ae grond, maar dc Engelsen voerden het kort gehouden samenspel vaak te ver door en mede doordat de Ne derlandse defensie, waarin Bakers (P.S.V.). de Enschedeër Busschers uitstekend verving, er gooi het oog in had kwam er van het schieten der gasten over het algemeen niet veel terecht. Met de stevige ruggesteun van de stuwende middenlinie, waarin Rem mers, Kroon en Klaassens weinig voor elkaar onderdeden, oefende de voorhoede van het Nederlands-B-elf tal vrijwel voortdurend een zware druk uit op het Engelse doel. Ook in dit onderdeel van de Nederlandse ploeg; waren geen werkelijk zwakke plekken te bespeuren en opvallend was het hoe goed men elkaar steeds aanvoelde. Nog geen vijf minuten waren ge speeld, toen by een aanval over links de bal van Van Overbeek by de vrij staande Van den Langenberg kwam, die de bal ineens doorzond naar rechte, waar Joop Heyster, de Schie- damse rechtsbuiten, het leder in vol le ren hoog in de dichstbijzynde bo venhoek kogelde. Nog geen twee mi nuten later was het 2-0, door een kopbal van Remmers. Dit was te erg voor de profs mocht de aftrap mlschien In vacan- ties temming zyn genomen, na dit tweede doelpunt was er van nonche- lance zeker geen sprake meer en dat zy gebrand waren op een doelpunt bleek wel toen midvoor en aanvoer- VOETBAL Kampioenstitel voor D.W.S. verkeken. 3—1 NEDERLAAG TEGEN BLAUW WIT. Een onoordeelkundig stormlopend D.W.S., dat in de tweede helft met inspanning van alle krachten pro beerde een 21 achterstand in te lopen, zag Woensdagavond zijn laat ste hoop op de kampioenstitel in rook opgaan. Met drie gespeelde en alle drie ver loren wedstrijden en bovendien met een wedstrijd voor ogen, waarin de D.W.S.'ers volkomen in techniek te kort schoten kunnen de supporters van D.W.S. slechts met moede harten het Olympisch Stadion hebben verla ten. D.W.S. begon zo goed. Acht minu ten na het begin wist Oevoets zyn club de leiding te geven (10), maar de vreugde was van korte duur, want de Blauw-Witspeler Tolmeyer maak te met een prachtig schot gel ijk (11). Kort voor de rust nam Blauw Wit door een blunder van de D.W.S.-doelman de leiding (12). Tenslotte was het weer Tolmeyer, die 5 min. voor het einde de spanning brak en er met een harde schuiver 13 van maakte. VEEMARKT ROTTBRDAM. Van 21 en 22 Mei 1951. Aanvoer in totaal 6752 dieren. Aangevoerd werden 2629 stuks rund vee (waarvan naar schating 1480 vette koeien en 1149 stuks gebruiksveej, SO vette kalveren; 286 gras kalveren: 1512 nuchtere kalveren; 858 varkens. 623 big gen; 226 paarden: 7 veulens; 58 schapen; 417 weide lammeren; 46 bokken of geiten. Vette koelen prijs per k.g. le kw. 270— 300, 2e kw. 240—270. 3e kw. 210—240. Vette kalveren prijs per kg. le kw. 260 —300, 2e kw. 240—260, 3e kw. 230—240. Prijs in ct. p. kg. en geld. p. st. ie 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 350 m 180 N. kalveren 54 48 45 Varkens L g. 189 186 178 Biggen 45 40 30 Sl.paarden 205 200 190 Schapen 160 145 100 Weide lamineren 70 60 40 Kalfkoeien 1060 875 750 Melkkoeien 1060 875 750 Vare koeien 720 620 570 Vaarzen 700 6» 550 Pinken 500 450 375 VEILING MIDDELBURG. 23 Mei. sla p. st. 2—9; stoofsla 10—16; spinazie 835; rabarber 413; postelijn 26—40; andijvie 32—39; bospeen 41—49; boskrotec 30; bos radijs 3—12; bos ram menas 7—8; prei 8—11; uien 10—15; sja lotten 4—17; bloemkool A 42—87; idem B 20-59; idem C 12—32; idem D 9—19; komkommers A 43; idem B 31—39: nieu we aardappelen 74108; Golden Delic. 76 —80; aardbeien 130—240 p. kilo. VEILING BERGEN OP ZOOM. Groenten: Spinazie 8—13; Bloemkool AA 52—63, id. A 27—35, id. B 18—31; Sla 6- 10; Prei 8—10; Witlof A 37—56, id. B 35- 45: Rabarber 4—5; Radijs 10 st. 40—53; Bospeen 3847. Aardbeien p. ons 18—23. Asperges IA 2.30, £B 2.15. IIA 1.92, UB 1.69, niA 1.93, IHB 1.70, IV 1.50, afw. IV 150. V 1.10. afw. V 057. stek 050. COÖP. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 22 Mei Groenten: Aardappelen, nieuw*, grote, 0.37—051; Andijvie 0.13—0.35; Bloemkool 050—0.63; Bospeen 052-6.46; Prei 0.09— 0.15; Rabarber 4.30—7; Radijs 0.07—0.08. Selreij 3—4.70 Sla 4.10—9; Spinazie 0.12 —0.19; Witlof 052—055. Fruit: Aardbeien 0.04—0.10 p. St.; Rode bessen 0.49—0.63 p. doosje. Appelen: Goudreinette 0.32055; VEILING ZUID-BEVELAND GOES 23 Mel: Aardbeien 250—4.00 per 100 st.: Idem 75150 per kg. Groenten: Bloemkool A 59—61, ld. B 3351; Kropsla 2.50—5; Rabarber 15—16; Spinazie afw. 8; Radijs 810; Rammenas 9, alles per 100 kg. bos of stuks. EIERNOTERING GOES. Kippeneieren tot a.s. Zaterdag 1.73 per kg. Vuilschalige 2 cent per stuk minder. VEILING KAPELLE. 23 Mei: Appels: Jonathan 45—91; Golden Delicious 34100; Goudrelnetten 50; Win- terscheer 2258; Stekappels 7—18. Peren: Gieser Wildeman 30; St. Renxy 31—51; Fran cis ca Borgia 24. Groenten: Rabarber 10—16; Uien 1% 5%; Spinazie 20—28; Kropsla 3—6; Bloem kool 46—58; Rammenas 5—6; Vroege aard appels 37. alles per kg. bos of stuks. Bloemen: Irissen 24 per bos. Aardbeien 1% ct. per stuk. EIERNOTERING EN. De AVM elerconunlssie heeft de con sumptieprijs voor eieren vanaf Vrijdag 23 Mei a.s. als volgt genoteerd: Prijsklasse I 0.16%; prijsklasse II 0.15%; prijsklasse Hl 054%; prijsklasse IV 053%. VISMIJN VEERE. 23 Mei: Export garnalen 1196 kg 55—61; Schar 1017 kg 16—33; Bot 527 kg 19—30; Schol 7 kg 29; Middel tong 61 kg 92—132; Rog 280 kg 16—29: Griet 2% kg 157, alles per kg. A.D.O. door Huddersiield Town met 30 geklopt. Een vry talrijk publiek er waren ruim 1P.000 toeschouwers heeft het Haagse A.D.O. een moedige wed strijd zien spelen tegen de Engelse profs. Direct na het begin namen de Engelsen reeds een voorsprong door toedoen van de international Met calfe (01), maar verbeten nam de A.D.O.-ploeg het offensief over, maar zonder resultaat. Opvallend was wel het uitstekende kopwerk. Practisch de meeste hoge bailen wasen een prooi der Britten. Nadat de rust met 02 was inge gaan midvoor Taylor had voor halftime nog met een kopbal uit een corner van Mc Kenna gescoord volgde een heftig A.D.O.-offensief en wat de kleine Van Beek toen pres teerde dwong de bewondering af. Het was daarom wel wat sneu voor de amateurs, dat het verdiende tegen- punt in deze periode uitbleeft. Taylor maakte het derde en laatste doelpunt in deze wedstrijd. OVERWINNING VOOR EXETER CITY. De Engelse derde divisie club Exe ter City behaalde Woensdagavond een 53 overwinning op een Haar lems elftal, waarin drie internatio nals speelden, namelyk Kraak, Blea- brouck en Groeneveld. VLISSINGEN 1—DE ZEEUWEN L Zaterdag a.s. speelt Vlissingen I een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Zeeuwen op het terrein aan de Bosweg te Vlissingen. VLISSINGEN-AMBON Op initiatief van de V. C. „Vlissin gen" zal op Woensdag 30 Mei een voetbalwedstryd woraen gespeeld tussen Missingen en een elftal van de hier ter plaatse onder gebrachte Ambonezen. De wedstryd zal op het terrein aan de Bosweg worden ge speeld en begint om 7 uur. De netto opbrengst komt ten bate van het Fonds Sport benodigdheden der Am bonezen. BOKSEN Jan de Bruin in de ring tegen Ray Robinson Naar wij vernemen zyn de onder handelingen over een wedstrijd tussen de wereldkampioen middelgewicht, Ray Robinson en de Rotterdamse mid dengewicht Jan de Bruin, te houden Zondag 10 Juni as. in het sportpaleis te Antwerpen, in een vergevorderd stadium. De manager van De Bruin, Theo Huirenaar, heeft uit Antwerpen een aanbieding gekregen, welke hü nog ever» in beraad houdt maar waarop hy zeer waarschijnlijk zal ingaan. Bij deze wedstrijd, welke over 10 ronden gaat, zal Robinsons titel uiter aard niet op het spel staan. der Stampa er in de elfde minuut in slaagde Van der Byi te paaseren. Na een half uur vergrootte het Nederlandse B-elftal de voorsprong. Van den Langenberg benutte a«- derde kans met zo'n geweldig hard schot, dat doelman Brown de bal al leen maar gehoord kan hebben. Het was 3-1 en met deze stand leek de rust te zullen aanbreken, maar een fout van Van der Byi by een kopbal van Stamps en even later een doel punt van Van Overbeek en Snoek, die het laatste stootje gaf, bracht de ruststand op 4-2. Kort na de hervatting moest links- halt Walker van Derby het veld ver laten met een blessure aan het rech terbeen. In de laatste minuut kon Van den Langenberg de stand zelfs nog op 5-3 brengen. KERKNIEUWS. Geref. Vrouwenverenigingen ie Leeuwarden bijeen. In een viertal gebouwen in de Friese hoofdstad kwamen Woensdag 4400 leden van Gerefor meerde vrouwenverenigingen in ona land bijeen, ter bywoning van de 14e Bondsdag. In de hoofdvergadering presideerde mevrouw H. A. M. Bax-Horjus uit Veenendaal, die mededeelde, dat het ledental het afgelopen jaar met 3066 was gestegen. Aan het einde van het jaar bedroeg het aantal aangesloten verenigingen 460 met 13.836 leden. Haar openingsrede was getiteld .Gezag", waarin zy naar voren bracht, dat in onze dagen het gezag van God zo weinig wordt erkend. NED. HERV. KERK. Beroepen te Aalburg C. A. van der Straaten te Nes (W.D.); bedankt voor Melis&nd H. Kraay te Hardinx- vcld; bedankt voor Klazinavcen W. J. Gunning te Wychen. GER. KERKEN. Tweetal te Groningen, J. C. Hagen te Leeuwarden en P. Klapwflk te Ho- gezandSappemeer. Beroepen te Abcoude cn te Haar lemmermeer—Vyfhulzen dr. G. E. Meuleman, proponent te Steenwhk. Bedankt voor Uithoorn H. Heule te Beekbergen; voor Grotegast J. H. Post te wieringerwerfvoor Min- nertsga E. J. Duursema te Westeren den. CHR. GER. KERKEN. Beroepen tp Bunschoten C. v. d. Weele te Harderwyk. GER. GEMEENTEN. Beroepen te Aagtekerke H. Ligten- berg te Rotterdam W. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 22 Mei: Qulbe- ron van Gent Patria van Antwerpen; 23 Mei: Noordzee van Gent. Vlissingen vertrokken. 22 Mei: Quibe- ron naar Duinkerken; 23 Mei: Patria n. Boston. Gepasseerd van Antwerpen, 22 Mei: Klipfontein naar Amsterdam; Leerdam naar Rotterdam; Mascotte naar Wicklow van Gent; Njord naar Rotterdam; 23 Mei: Rita naar Gothenburg van Gent; Aagte- kerk naar Rotterdam: Dalerdljk naar Rot terdam; Alnati naar Rotterdam. Waar zijn onze schepen Atlas 22-5 te Genua. Caltex Pernis 22-5 te Sidon. Cottica 23-5 te Plymouth (thuisr.) Danae 23-5 te Algiers. Etrema 23-5 te Singapore. Felipee 23-5 te Pladju. Helicon 23-5 te New York. Irdrapoera 24-5 te Aden verw. Kota Gede 20-5 te Singapore. Lekkerkerk 23-5 te Calcutta. Locnerkerk 22-5 te Korramsjar. Leerdam 23-5 te Rotterdam. Maas 23-5 te Guanta. MetuLa 23-5 te Curacao. Seherpendrecht 23-5 te Gibraltar. SalaUga 23-5 te Calcutta verw. Van Riebeeck 23-5 tc Singapore. Vulcanlt 22-5 van Gibraltar n. Lissabon. W. Böhmer 23-5 te Rotterdam. West!and 22-5 570 m. NNO St. Pauls R. Weltevreden 23-5 te Slnggora. Winsum 22-5 anker rede Laudana. Woensdrecht p. 22-5 Koeria Moeria b. Weltevreden p. 22-5 Anamba Ei!. LEZERS SCHRIJVEN... DURE BOEKEN Naar aanleiding van de kantiyn in het nummer van 21 dezer inzake o.m. het dure pryspeil van de boeken, moet my van het hart de vraag, of over het algemeen de boeken hier ln ons land niet veel te luxueus worden uitgege ven en daardoor veel te duur worden. Men ziet hoe in Amerika ook de beste boeken in zeer eenvoudige uit gave verechynen, waardoor ze ver- moedelyk bereikbaar zyn voor uitge breide lagen van de bevolking. Neemt U als voorbeeld de uitstekende ro man „The young lions" van Irwin Shaw, in de editie van 50 dollar-cents. Wat kost echter dit boek niet hier vertaald en ln luxe-band? Voor de meest eenvoudige werken vindt men het veelal noodzakelijk deze uit te geven in de vorm van een trilogie, prachtig papier, drie dure banden, schitterende band-omslagen, waar door echter de boeken zodanig duur worden, dat ze niet meer te kopen zyn. Ik denk hier b.v. aan de preten tieloze oorlogsverhalen van Ernie Pyle: „Zoo was de mens" e.d Ik had het hierover met een boek verkoper, die evenwel beweerde, dat „men'1 in Holland de boeken om de band koopt om ze in dc boekenkast te zetten en daarmede te pronken. Dit wil er by my niet in. Wil men het boek onder de grote massa brengen, dan zal men ook ln ons verarmde va derland moeten overgaan tot zeer eenvoudige uitgaven. Mr. K. HOEKZEMA Burgemeester van Oostburg. Naschrift der Redactie. Helaas, wij zijn het volkomen met de geachte inzender eens!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7