"vreemde VERHALEN De man die een millioen vergaarde, was.,, belastingambtenaar l Tweede Kamer bezorgd over het gratiebeleid Bijna twee millioen voor onderwijs aan Ambonezen JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Bankje van duizend in een speelgoed-auto'tje DONDERDAG 24 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Johan Bodegraven (Van onze speciale verslaggever) Zes ton voor de kankerbestrijdingzeven ton, acht, negen, een mil lioen. We zjjn het millioen gepasseerd, haakt in.we moeten nóg verder! Wie is de man, die dit klaarspeelde. Die in deze benarde tjjd, waarin toch ledereen moeite heeft om de eindjes aan elkaar te knopen, een derge lijke formidabele som bijeen wist te garen voor de bestrijding van een kwaad, dat sinds jaar en dag onze volksgezondheid belaagt? Wie is Johan Bodegraven en waar heeft hg dat kunstje geleerd? Ja, op het ogenblik is hy by de radio. Dat weten allen, die van tyd tot tijd naar de Ster-avonden van de N.C.R.V. luisteren. Maar daarvóór was Johan Bodegraven.... belastingambtenaar. In die functie, als ambtenaar by de inspectie van de directe belastingen te Utrecht, moet hy geleerd heb ben, hoe men in betrekkeiyk korte tijd een millioen kan halen uit de zak ken van het Nederlandse volk. Men kan daar natuurlijk heel ge makkelijk een grapje over maken en zelfs constateren, dat Johan Bo degraven zijn leven heeft gebeterd toen hij „baas" Lieftinck verwisselde voor de omroep en zijn kennis en er varing op het gebied van „halen waar je maar iets halen kunt" is gaan ge bruiken voor het zo sympathieke doel, dat de kankerbestrijding onge twijfeld is. Maar in de eerste plaats moeten we toch respect hebben voor de man, die het idee vond èn uitvoer de. Die overal in Nederland, van Delfzyl tot Cadzand, de mensen warm wist te maken voor zijn Haak- 3n-Actie en zo de aan kanker lijdende mensheid aan zich verplicht heeft op een wijze, die waarschijnlijk enig is in de historie van onze maatschap pelijke zorg. Eén onzer verslaggevers heeft deze man dezer dagen opgezocht in de cantine van een der Hilversumse stu dio's. Met een klein, maar keurig uit gevoerd speelgoed-auto'tje kwam hy binnenlopen. Eén van de geschenken, die hg als leider van de Haak-ln- Actie mocht ontvangen. Er kwamen van heel wat bedrijven, waar men mede inhaakte, karakteristieke ge schenken binnen en in dit auto'tje zat een bankje van duizend. HOE HET GROEIDE Op de vraag hoe hij op het idee van de Haak-In-Actie was gekomen, gaf Johan Bodegraven een min of meer vaag antwoord. „Och," zegt hij, „het is gegroeid. Ik had vorig jaar de leiding van het inhaakwooraen spelletje. U weet wel: twee familie's tegen elkaar en dan maar „inhaken", asbak-bakfiets-fiets pomp en zo verder. Uit dit spelletje groeide het idee om er ten behoeve van de kankerbestrijding een inzame ling aan vast te koppelen. Ons eerste doel was 80.000 gulden. We begonnen in het vorige voorjaar en 1 Augustus hadden we al 30.000 gulden. Toen hebben we het program ma wat gewijzigd en toen begon het geld als het ware binnen te stromen. De stortvloed begon met de gift van duizend gulden van een rijkaard, die onbekend wilde blijven en honderd tien cent van een jongetje, die een glijbaan bezat en van zijn vriendjes één cent vroeg vóór zij erop mochten glijden" In elk geval heeft daze man meer dan zijn stoutste verwachtingen in vervuling zien gaan. Hg is er zeer dankbaar voor „Ik vind het heerlijk", zegt hij, „dat het Koningin Wilhelmi- nafonds voor de Kankerbestrijding nu nog één gram van het zo kostba re radium kan kopen en daarboven nog talloze andere dingen, waar men anders eenvoudig niet aan toekomt". Op 24 Mei wordt in het Concertge bouw in Amsterdam een grote slui- Fantast lichtte Rotterdammer voor anderhalve ton op. De Haagse recherche heeft de 68- jarige koopman L. van L. aange houden. L. wordt ervan verdacht een in Rotterdam wonende zakenman voor 150.000 te hebben opgelicht door hem voor te spiegelen, dat hij in het buitenland een radiocentrale kon exploiteren. Deze centrale be stond echter alleen maar in zijn fan tasie. Het heeft maar heel weinig ge scheeld of Woensdagavond was in Bordeaux de voorstelling van de ko mische opera ,£)e glorierijke hand" in een tragedie geëindigd. Het stuk be sluit met de terechtstelling van de tenor door middel van de strop. Ook nu trad de breedgeschouderde Franse tenor Richard Ghillan kalm naar vo re. n, voelde het touw om. zijn hals glijden en terwijl het auditorium ge roerd toekeek, gingen zijn voeten van de planken. Tegen zijn gewoonte in begon Ghillan meteen te spartelen en van het „vaarwel", dat hij tot besluit moest zeggen, hoorde men alleen de eerste lettergreep. De tenor liep rood aan. Daarna blauw. Zijn ogen draai den wild in de kassen. Het koor bleef zingen; de dirigent hield de ogen strak gericht op zijn orkest. Het pu bliek zag toen dat er iets mis was gegaan en begon te gillen: „Help, de tenor is aan het sterven. Help hem". Uit de chaos die op het toneel ont stond, schoot de wakkere toneelmees ter naar voren, greep Ghillan's voeten en enkele seconden later stond de tenor dankbaar maar wankel op zijn beide benen naast hem. Uit het onder zoek bleek, aldus „De Volkskrant dat de veiligheidsband in fi* strop, die verstikking moest voorkg/men, gewei- geri had. tingsavond van de Haak-In-Actie ge houden. De NCRV zal dan burge meester d'Ailly, ere-voorzitter van het Koningin Wilhelmina-fonds het gehele ingezamelde bedrag officieel overdragen. Van 21 tot 26 Mei organiseert het Dames-comité van het Koningin-Wil- helminafonds een bazar, waar onder andere alle voorwerpen die de heer Bodegraven in de loop van de actie tegelijk met het geld mocht ontvan gen, worden tentoongesteld. De voor werpen, van een auto'tje tot een gou den dames schoentje, alles bij elkaar een kelder van de NCRV-studio vol, zullen bij opbod door de NCRV via de radio worden verkocht. NOG NIET ZO LANG BIJ DE RADIO. De 46-jarige Johan Bodegraven is nog niet lang in het radiovak. Vele jaren was hg in dienst bg de inspec tie der directe belastingen in Utrecht. Zijn vader was 50 jaar ambtenaar en Johan vond, dat hij dat ook moest worden. Het beviel hem best bij de belastingen. Hij had echter twee gro te hobby's: De padvinderij en het or ganiseren van amateurtoneel en show-avonden. Al zijn vrije tijd wijd de hij met hart en ziel hieraan. De Utrechtse padvinders hebben veel aan hun assistent-district-commissa- ris, hg is het nu nog te danken. Bg de Wereldjamboree in Frankrijk leidde Johan Bodegraven de demon- NAAR DB TWEE MILLIOEN? Vorige week passeerde het bedrag, dat de Haak-in-actie voor de kankerbestrijding tot dat moment had opgebracht, de anderhalf millioen. Vanavond is het de slotavona in het Am sterdamse Concertgebouw. Zal Johan Bodegraven de twee millioen halen? Men rekent er in elk geval op, dat dit met het resultaat van de grote bazar, welke tot Zater dag in Amsterdam wordt ge houden, wèl zal gelukken. stratie van de Nederlandse padvin ders. Het kon echter niet anders of zgn organisatietalent, kunstzinnig heid en energie vielen op. Steeds meer verzoeken om allerlei toneel avonden en andere evenementen te leiden en te organiseren bereikten hem. Ook de NCRV, die in '47 begon nen was met het uitvoeren van hoor spelen. wendde zich tot Johan Bode graven. Spoedig organiseerde de heer Bodegraven in los verband enkele programma's van de NCRV. In 1948 wilde de NCRV hem in vaste dienst nemen als medewerker bij de afde ling omroep. NET IETS VOOR JOU. „Ik moet eeriyk zeggen", aldus de heer Bodegraven, „dat ik aarzelde. Van een hobby je beroep maken is geen kleinigheid. Het kon immers best op een teleurstelling uitlopen. En men moet toch om zgn gezin de heer Bodegraven heeft drie kinde ren denken. Maar mijn vrouw zei: „Pak het aan. Het is net iets voor jou". En het wè.s iets voor hem. 2yn kunstzinnigheid en zijn groot sociaal gevoel hebben tenslotte geleid tot een actie, die, succesvol als hij is, weer een steek toebrengt aan de meest ge vreesde vgand van de mensheid, de kanker. (Nadruk verboden). H.M. de Koningin bezocht Woensdag d«- voorlichtingsdag, welke in Den Haag door het Centrale Campagne Comité van het. Nederlandscbe Roode Kruis georganiseerd was. Foto loont Koningin Juliana gezeten tussen de Voorzitter van het Hoofd bestuur van het Roode Kruis Ir. F. C'. C. baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen (rechts) en de Voorzitter van het Centrale Campagne Comité, Ir. F. Q. den Hollander. MOTIE DONKER AANGENOMEN. Geen gordijnen voor de stemhokjes. (Van onze parlementaire redacteur) Het nogal bewogen debat in de Tweede Kamer naar aanleiding van de Dinsdag j.l. ingediende moties over de gratie-politiek van de regering ten aanzien van politieke delinquenten is, zoals wei te verwachten was, als een nachtkaars uitgegaan. De communistische moties-Stokvis waarin teleurstelling werd uitgespro ken over de gratieverlening aan Aus der Flinten en het aandringen op pu blicatie van de door de regering bg de gratiepolitiek gevolgde richtlgnen werden met grote meerderheid verworpen. Behalve de communisten slem den ook de heren Gerbrandy, Welter en de V.V.D.-ers Cornelissen en Rit meester vóór de moties: bien étonné de trouver ensemble. De motie Donker (P. v. d. A.), waarin de Kamer uitgenodigd wordt haar bezorgdheid erover uit te spre ken, dat de richtlijnen die de rege ring bij de gratieverlening volgt het blgkbaar mogelijk maken, dat oor logsmisdadigers, die zich aan de ern stigste misdaden hebben schuldig ge maakt, begenadigd worden en er zelfs met de beperkte gevangenis straffen-af komen, had succes. De Kamer nam de motie aan met 53 stemmen voor en 22 tegen. De rege ring zal nu dus moeten overwegen of zij wijziging zal brengen in de tot nu toe gevolgde richtlijnen ten aan zien van de gratieverlening aan oor logsmisdadigers. Vervolgens werd gestemd over het amendement Beernink; ingediend op het ontwerp tot herziening van de kieswet. Dit amendement, dat uit de passage van de herziene kieswet, waarin gesproken wordt over de in richting en de afsluiting van de 12.500 repatrianten. Bij de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijzigingen op de be groting van het ministerie van Unie zaken en Overzeese Rijksdelen voor 1951 betreffende de kosten van over brenging van Indonesië naar Neder land van Ambonezen. De Koningin bezocht Voorlichtingsdag Rode Kruis De Hoornvliestransplantatie. ruis te Den Haag zocht. De voorzitter van het hoofdbestuur van het Rode Kruis, ir. F. C. C. Ba ron van Tuyll van Zuylen hield een korte begroetingstoespraak, waarna prof. dr. H. M. Weve, hoogleraar in de oogheelkunde aan de universiteit te Utrecht, een inleiding hield over „het bijzondere werk van de hoorn vlies- en transplantatie". Deze transplantatie behelst het overbrengen van een stukje weefsel van ongeveer een milimeter dikte en enige milimeters oppervlakte, dat het levenslicht en de validiteit aan de blinden terug kan geven. De be reidheid van de gestorvenen om een stukje hoornvlies af te staan, moet nog groeien, aldus prof. Weve. De hoogleraar bleek 'optimistisch over de resultaten van de hoornvlies transplantatie, die aan velen, onge veer 200 gevallen per jaar, het licht teruggeeft. Internationale buslijnen. De Ned. Buurtspoorweg-Mij. opent deze zomer diverse internationale autobuslijnen. Driemaal per week wordt een retourdienst Amsterdam- Hamburg gereden met aansluiting op Kopenhagen en Frankfort am Main. Amsterdam-Frankfort wordt reeds ge ruime tijd gereden. Op 15 Juni komen er nu nog twee lijnen bij. nl. Amster damOostende (via Vlissingen) met doorverbinding naar Rijssel en verder per trein naar Parijs, en Amsterdam- Luxemburg met doorverbinding naar Frankfort am Muu"- Bij de berekening is men er van uit gegaan, dat in totaal 12.500 zie len naai- Nederland zullen komen, waarvan 3600 mannen, 2700 vrouwen en 6200 kinderen. Naar schatting zullen ongeveer 4000 kinderen on derwijs moeten genieten. Voor het lager onderwgs zou hiermede een bedrag van 693.400 gemoeid zijn en voor vakopleiding 850.000 Voor het onderwgs aan vrouwen moet een bedrag van 270.000 worden uitgetrokken. Samenvattend zal voor 1951 voor 't onderwijs aan de Ambonese mannen, vrouwen en kinderen nodig zgn 828.400. Met de kosten van het onderwijs, welke geraamd worden op 1.828-400 moet voorts worden uit getrokken voor uitkeringen geduren de de reis 240.000, huisvesting en verzorging 16.675.775, vervoerkos ten f 10.627.000, herscholing bg de DUW 475.000, totaal 29.846.175. stemhokjes, het woord afsluiting wil doen vervallen, werd met 49 stem men voor en 22 tegen aangenomen. Bijna de gehele P. v. d. A.-fractie behoorde tot de tegenstemmers. Er komen dus geen gordgntjes voor de stemhokjes. (Naar wij vernemen zouden de kosten van de afsluiting van de stem hokjes door gordgntjes op 200.000 gulden geraamd zgn. Red.) Het verlangen van de communis ten. die de borgsom van de candi- daten gebracht willen zien van 500 gulden op 250 gulden werden niet in gewilligd. Hei amendement, dat zij ingediend hadden werd verworpen, waarna de wijziging van de kieswet zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De heer Algera (A.R.), die als eerste spreker optrad bij de behande ling van het wetsontwerp tot rege- i ling van het transportwezen drong I er bg de minister van Verkeer en Waterstaat op aan, dat de regering i een staatscommissie tot onderzoek i en vaststelling van 't aandeel van de Nederlandse Spoorwegen en dochter maatschappijen aan het vervoer od de weg zou instellen. Geen heli naar een „geharde misdadiger" FUS SELL'S VLIEG ESCAPADE EINDIGT IN GEVANGENISSTRAF. (Van onze correspondent). De 20-jarige Brynley Fussell. die negenmaal uit een Engels verbete ringsgesticht ontsnapt was, waarvan driemaal met een gestolen vliegtuig, is door de rechtbank te Northampton tot 21 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Zgn moeder viel flauw in de rechtzaal, toen het vonnis werd uit gesproken en de rechter haai- zoon beschreef als „een geharde misdadi- ?er'Fussell zelf vertrok geen spier. gdens de opsomming had hij rustig zitten lezen in een dik boek, getiteld „Britse testpiloten". Ditmaal stond Fussell terecht voor het stelen van zhn derde vliegtuig, waarmee hij in November jl. naar Frankrnk ontsnapt was. Over Frank rijk had hg laag vliegend een „buik landing" moeten maken. Merkwaar dig genoeg was hij er heelhuids afge komen, hoewel het vliegtuig vernield werd. Tijdens het proces in Northampton verdween echter het gevoel van sympathie, dat de Engelsen aanvan kelijk voor de „sportieve" Fussell ge koesterd hadden. Er werd nl. onthuld, dat hg niet minder dan 77 vorige von nissen voor diefstal op zgn naam had staan. Achtervolging van rovers te Bandoeng. Een jeep van de militaire politie achtervolgde door het centrum van Bandoeng een personenauto, waarin zich vier lieden bevonden, die even tevoren een Chinese bankloper vlak voor het gebouw van de faktorrj der Nederlandse Handelmaatschappij van 21.000 hadden beroofd. De politie opende een heftig vuur op de inzit tenden van de auto en het gelukte één der rovers uit de auto te schieten. Eén werd na een achtervolging te voet neergeschoten en een derde kon met hulp van de kampongbevolking worden gearresteerd. Eén der rovers ontsnapte. Minister Albregts heeft een commis sie voor papier- en cartonvraagstukken geïnstalleerd. Woensdagmiddag heeft de Franse Nationale Vergadering een nieuwe be groting voor 1951 aanvaard. De stemver houding was 182 tegen 181. at zegt de nieuwe wet? PLAATSEN OF LATEN STAAN V»N RIJWIELEN. Het is de bestuurder van een 2-wielig rüuiiel verboden dat te plaatsen of te laten staan op rijbanen, op rijwielpaden, als mede op voetpaden, waar een verbod van plaatsen van rij wielen fyestaat. Emigratie naar Noorwegen op grote schaal? De plannen om Nederlandse arbeids krachten naar Noorwegen over te brengen zijn onder de boeren in ge heel Noorwegen met aanzienlijke be langstelling ontvangen Een ambte naar van het Nederlandse ministerie van sociale zaken heeft tezamen met de Nederlandse landbouw-atta- ché in Scandinavië en vertegenwoor digers va* de Noorse regering on langs NoWse boerderijen van ver schillende grootte bezocht Binnenkort zouden definitieve plan nen bij de Nederlandse regering wor den ingediend. Waarnemers in Oslo geloven, dat het overbrengen van arbeidskrachten naar Noorwegen op aanzienlgke schaal zal geschieden In dien dé Nederlandse regering de plannen goedkeurt. Het wereldgebeuren Bradley over Perzië Generaal Bradiev heeft gisteren voor de Senaatscommissie in ant woord op vragen de kwestie Perzië ter sprake moeten brengen, hoewel de verontrustende ontwikkeling in het midden-Oosten eigeniyk lott staat van het grote debat rondom Mac Art hur en zgn denkbeelden. Zoals men op de voorpagina kan lezen ziet Bradley gevaar voor een Russische actie in Perzië en acht hij hel hoog tijd voor het ontwerpen van maatre gelen om een eventuele agressie het hoofd te bieden. Niet dat er inlich tingen zijn binnengekomen, die wij zen op Russische voorbereidingen voor een inval. Daarover repte Brad ley niet. Er zijn geen bewijzen, dat de Russen de actie van fanatieke nationalisten om de olieinstallaties te naasten op touw hebben gezet, hoe welgevallig de moeilijkheden hun ook mogen zijn. Bradley liet echter uit komen, dat de aan de gang zijnde koude oorlog over een lang front wordt uitgevochten en gezien de Rus sische strategic in Perzië evenzeer met Russisch ingrijpen rekening moet worden gehouden als in Korea, Joe- go-Slaviè, Indo-Chlna of waar dan ook. Meer alarm mag uit zün mede delingen niet gehaald worden. In de New York Herald Tribune, verscheen gisteren een tekening die een duidelijk beeld geeft van de situ atie in Perzië. Bovenop een groot huis. dat de nationalisatie verzinne beeldt, zit een fanatiek Perzisch man netje met onder zyn armen een tas met ponden. Een paar huizen verder roept Stalin „springen, springen". John Buil daarentegen bezweert de Pers de zaak eerst nog eens goed U lfmoord" overwegen. „Poging tot zelf is het onderschrift van de prent. De macht in Perzië is op 't ogen blik in handen van een groep fanati ci, die in hoofdzaak steunen op re- volverterreur. Alle pogingen hen tot matiging te brengen, mede in het be lang van Perzië zelf, hebben tot dus ver schipbreuk geleden. De Britse regering Is hierdoor In een zeer pre caire positie komen te verkeren. Zich uit de oliegcbicden terugtrekken en de Perzen hun gang laten gaan zou een grote nederlaag voor het Westen inhouden, die de gehele positie in het Midden-Oosten in gevaar brengt. De gehele Britse pers is unaniem van mening, dat een dergelijke zwakke houding rampzaliger zou zijn dan het opgeven van Korea, dat per slot van rekening van beperkt strategisch belang Ls. Wanneer Perzië niet wil onderhande len staan Londen slechts drie wegen open. Ten eerste kan het geschil wor den voorgelegd aan het Internatio nale Hof van Justitie. Dat is echter een omslachtige weg, waarmee veel tijd Ls gemoeid en waardoor de ogen blikkelijke moeiiykheden niet worden opgelost. Een tweede mogelijkheid is militaire interventie met het risico, dat de Russen dan zullen ingrijpen. Er bestaat nog altijd een verdrag, dat de Russen net recht geeft Noord- Perzië te bezetten, indien een andere mogendheid hetzelfde doet met Zuid- Perzië. Op d»e manier zou Perzië mogelijker wijs een tweede Korea worden, dit keer met Russische troepen in de strijd en met een geringere kans op een „beperkte oorlog". Tenslotte kan Engeland overgaan tot een economische blokkade. De Perzische begroting steunt namelijk voor ongeveer een derde op betalin gen van ponden als voorschot op de concessierechten en op de door de En gelsen verschuldigde belastingen. Zonder deze betalingen staat de Per zische regering voor een financiële chaos. Terugtrekken van de Britse tankschepen zou voorts tengevolge hebben, dat de olieindustrie %Tgwel werd stilgelegd. Een dergelijke blok kade zou Perzië dus zwaar treffen, hoewel ook hier weer het risico aan verbonden zit, dat de Perzen erdoor in Russische armen worden gedreven. Het wordt in Engeland zeer be treurd, dat van de bondgenoten niet die steun wordt ondervonden, waarop gerekend is. In tegenstelling tot hun voortvarendheid in Korea blijven de Amerikanen wat Perzië betreft zeer voorzichtig. De Engelsen menen van hun kant een heel eind aan Amerika's grieven tegemoet te zgn gekomen door 't besluit de rubberuitvoer naar China stop te zetten en aan het em bargo van de Ver. Naties mee te werken. Zij verwachten nu ook daad werkelijke Amerikaanse steun bij hun moeilijkheden in Perzië. 76. Wat de Fransen op 't strand van Calais met Jimmy Brown uithaalden, kon men nauwe lijks meer een „begroeting" noemen. Jimmy werd letterlijk bestormd en besprongen door tientallen enthousiaste jonge mensen, onder wie de meis jes en er waren er heel aardige bg niet moe werden Jimmy op de hartelijkste wijze te kussen. „AAéééAéh, il est adorablezuchtte een schattige brunette, terwijl zij met haar beide handjes tegen haar wang gedrukt, Jimmy ver rukt stond aan te kgken. Jimmy voelde zich al lesbehalve adorable. Hg zat dik onder het zee wier en onder zgn linkerhiel had zich een mos sel vastgezet die hg met geërgerd gebaar los maakte en wegwierp. Toen maakte zich eens klaps een kleine, dikbuikige meneer uit de menigte los, die een prachtige hoge hoed op had, een pandjesjas droeg en een blauw-wit-rode sjerp om had. Het was de burgemeester van Calais, die tegen Jimmy een redevoering begon af te ste ken, waarbg vergeleken die van de burgemees ter van Dover slechts kinderspel was geweest. Minister Peters over de verkiezingen in Suriname. NOG GEEN EVENREDIG KIESSTELSEL. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid, dr. W. L. P. M. de Kort, heeft minister Peters thans me degedeeld, dat aan de jongste verkie zingen in Suriname in de Kieskring Paramaribo slechts 27,7 der kie zers heeft deelgenomen. Inderdaad had de progressieve Surinaamse Volksparty geprotesteerd tegen het feit. aat deze verkiezingen niet op de basis van een evenredig kiesstelsel zijn gehouden en op grond daarvan tot afzijdigheid geadviseerd. De vraag of dit resultaat niet zal leiden tot een gering gezag van de aldus gekozen Staten betreft, aldus de minister, een vraag, die in de eer ste plaats ligt op het terrein van de Staten en de landsregering van Suri name. Ook de wijziging van het kies stelsel is een Surinaamse aangelegen heid, al erkenl. de minister, dat een dergelgke wijziging aan de thans niet of niet in voldoende mate vertegen woordigde minderheden ten goede zou komen. De minister ontkent ten slotte, dat de kiezers in sommige kieskringen meer dan één stem zouden hebben uit gebracht. Ruim 3000 kleuterscholen met 316.000 leerlingen. Ons land telde in Januari 1950 3014 kleuterscholen. Hiervan waren 10 pet. openbare scholen. 26 pet. Prot Chr.. 41 pet R- K. en 23 pet andere bijzondere. Van de 316.000 leerlingen bezochten 15 pet. openbare, 24 pet. Prot Chr., 47 pet. R. K. en 14 pet. andere bijzondere scholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5