NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE en Je Schrab Jer Zeee Nederland behaalde eerste overwinning op de Belgen WALCHEREN -SPÖRL Nieuws MAANDAG 21 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Middelburgse kinderen kweken plantjes op. Op de kop af twaalfhonderd en twaalf Middelburgse schoolkinderen nemen deel aan de tweede Floralia- actie, welke na de bevrgding door <ie Koninklijke vereniging „Uit het Volk-Voor het Volk" en de afdeling Walcheren van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde wordt georganiseerd. In totaal zullen zij niet minder dan 1911 plantjes op kweken van zeven soorten: gerani um, vlijtig Liesje, Begonia, Fuchsia, knolbegonia, varentjes en coleus. Zaterdagmiddag werd het meren deel van deze plantjes aan de kinde ren uitgereikt in de kwekerij „Over- water" en zo kwam het, dat men 's middags alom in de stad gelukkige meisjes en jongens zag lopen, die met grote omzichtigheid hun bloempotjes naar huis droegen. De uitreiking, die, dank zij een goede organisatie, een zeer vlot verloop had, werd bijge woond door de wethouder, de heer L. J. van 't Westende namens het ge meentebestuur en door enige be stuursleden van ,,Uit het Volk-voor het Volk". Dinsdag a.s. van 3-5 uur zal nog een na-uitreiking worden ge houden. Vermoedelijk wordt in Sep tember een tentoonstelling georgani seerd van de opgekweekte plantjes. Verkeerscursus voor Walcherse onderwijskrachten. Voor het personeel van de lagere scholen op Walcheren wordt, zoals wij reeds meldden, door de Vereni ging Veilig Verkeer Middelburg e.o. een speciale verkeerscursus gehou den, teneinde deze onderwijskrachten nader bekend te maken met de nieu we Verkeerswet. De belangstelling voor deze cursus is zo groot, dat hij in tweeën moet worden gesplitst. De ene cursus begint Donderdag a.s. des avonds te 7 uur in de Technische School, de andere Zaterdagmiddag a.s. om half twee in hetzelfde gebouw. GEPENSIO WEERDEN VERGADERDEN. De afd. Walcheren en W.-Zeeuwsch- yiaanderen van de Bond van gepen- sionneerden hield een ledenvergade ring te Middelburg in de bovenzaal van de Schouwburg. De voorzitter, de heer F. C. Wijsveld uit Vlissingen, sprak in zijn openings woord zijn blijdschap uit over de gro te opkomst der leden. Deze opkomst was z.i. geboren uit de „nood", der ge- pensionneerden. Alle categorieën van werknemers kregen wederom 5 pet. loonsverhoging, premiën en kinder toeslagen etc. etc. werden verhoogd, de gepensionneerden tot heden: niets. Alleen de „hoop" blijft ook voor hen nog op de bodem van de doos van Pandora. De agenda vermeldde verschillende punten, die vlot onder de hamer door gingen. Alleen het 5de punt: afdracht gelden kas oude afdeling Zeeland ten gevolge van een besluit van het hoofdbestuur, gaf aanleiding tot een zeer uitvoerig rapport, uitgebracht door de secretaris, de heer J. Butler uit Vlissingen, omtrent deze materie en het aannemen van een motie, ge richt tot het hoofdbestuur. Op de Bondsvergadering die op 30 en 31 Mei te Amsterdam zal worden gehouden, zullen de heren Butler en Wijsveld als afgevaardigden van de af deling, deze zaak ter sprake brengen. Nadat medegedeeld was, dat het aantal leden der afd. thans 531 be droeg (in geheel Zeeland vier jaar ge leden pLm- 350 thans wel 1100 le den) sloot de voorzitter met een op wekking tot het voeren van een krach tige propaganda, deze geanimeerde bijeenkomst. DE OUDSTE INWONER. Vorige week vierde onder zeer grote belangstelling de oudste ingeze tene van Gaplnge de heer J. K. Ver hulst Dorpsstraat, zijn 90ste geboor tedag. Namens het gemeentebestuur werd hem een prachtig bloemstuk aangeboden. Middelburg LEERLINGEN VAN TECHNISCHE- EN MACHINISTEN SCHOOL HAAKTEN IN Op de Technische, School en Machi- nistenschool te Middelburg werd ten behoeve van de „Haak In"-actie een collecte gehouden, welke ruim hon derd gulden opbracht. Tevens ver vaardigden de leerlingen een fraai presse-papier voor de voorzitter van de N.C.R.V. als aandenken aan en blijk van waardering voor de zo uit zonderlijk goed geslaagde actie ten bate van de kankerbestrijding. De graveur en juwelier de heer N. Th. de Jong te Middelburg voorzag dit presse-papier kosteloos van een pas sende inscriptie. Dit geschenk en het bijeengebrachte bedrag werden zoda nig op prijs gesteld, dat er tijdens de wekelijkse „Haak In"-bijeenkomst speciaal melding van werd gemaakt voor de N.C.R.V.-microfoon. OOK DEZE ZOMER WEER VOLKSCONCERTEN. Vrijdagavond a.s. opent de Chr. Muziekvereniging O.N.D.A. de reeks van volksconcerten, die ook deze zo mer weer in de muziektent op het Molenwater te Middelburg worden gegeven. De volgende data zijn vastgesteld: Middelburgs Muziekkorps 30 Mei, 29 Juni (verjaardag Z.K.H. Prins Bern- hard), 25 Juli, 31 Augustus (verjaar dag H.K.H. Prinses Wilhelmina) en 19 September (slotconcert)Excel sior 15 Juni, 13 Juli, 28 Juli (niet op het Molenwater, doch op de Dam); O.N.D.A. 25 Mei, 22 Juni, 20 Juli en 7 September; Crescendo 8 Juni, 6 Juli en 24 Augustus. SUPPORTERS VER. MIDDELBURG De Supportersvereniging „Middel burg" kwam dezer dagen in café Damzlcht te Middelburg onder voor zitterschap van de heer B. Vriesman bijeen. Deze vergadering was in hoofdzaak bedoeld om de financiële problemen voor de a.s. promotie-uit- wedstrgden onder de loupe te nemen Na voorlezing van het financiële- verslag door de penningmeester, de heer C. Bosschart, bleek dat de ver eniging er gunstig voorstaat. De le den kunnen de reizen voor de uitwed strijden gratis meemaken. De heer J. Leijnse was er voor om zoveel mogelijk de minderjarige kin deren van de leden gelegenheid te geven gratis mee te reizen. De ver gadering ging hiermede accoord. Bg de rondvraag werd door de heer S. Simonse, voorzitter van de voetbal vereniging Middelburg, dank gebracht voor al hetgeen de Supportersver eniging bij het behalen van het kam pioenschap voor v.v. Middelburg heeft gedaan. Koudekerke G YMN ASTIEK-DE MON STR ATIE. Vorige week heeft de gymnastiek vereniging Swift te Koudekerke on der leiding van de heer Jansen uit Vlissingen een rondgang gemaakt door het doi'p en daarna een zeer ge slaagde demonstratie op het Dorps plein gegeven. legenda VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: Hallo New York, 7 en 9 uur; Luxor: De muur der duis ternis, 8 uur. Morgen: Alhambra: Hallo New York, 7 en 9 uur; Luxor: Een heer in het ver keer, 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag: Electro: The Barkleys of Broad way, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: De man, die mij gegeven wei'd, 8 uur; KunstmuseumArchitectuurtentoon stelling, 16—22 uur. Morgen: Electro: Noodlanding in de- jung le, 7 en 9.15 uur; De Vriendschap: Le denvergadering Assurantievereniging „Helpt elkander", 2 uur; Kunstmu seum Architectuur-tentoonstelling, 46—22 uur. JONGETJE AANGEREDEN. Vrijdagmiddag is op de Lage Weg tussen Koudekerke en Middelburg een ongeluk gebeurd, waarvan het achtjarig zoontje van de heer de V. het slachtoffer is geworden. De mo torrijder v. d. J. uit Koudekerke kon niet tijdig uitwijken voor het jonge tje, dat plotseling onvoorzichtig de weg overstak. Een aanrijding volgde. De jongen moest met een schedelba- sisfractuur in het ziekenhuis te Mid delburg worden opgenomen. COLLECTE-OPBRENGST. Een inzameling voor de Stichting 1940'45 heeft te St. Laurens opge bracht f 140.15. Vlissingen RODE KRUIS-ACTIE. Evenals elders in het land, zullen ook in Vlissingen deze en de volgen de week gewijd zijn aan 'n massale inzamelingsactie voor 't Nederlandse Rode Kruis. Onder voorzitterschap van de heer J. C. Corver, bestuurslid van de Vlissingse afdeling, is hiertoe een actie-comité gevormd, waarin zit ting hebben genomen de heren H. A. Bosshardt, J. C. Corver, G. A. van Druten, kapelaan J. P. A. M. van der Engh, ds. W. M. Maas, H. van der Meer, J. van der Meulen, C, Plasse, M. J. van Poelje, W. Poppe, F. van Sab- ben, J. Schroote, R. Sorgedrager 'en B. Steginlc. Het ligt in de bedoeling, dat in de eerste plaats een huis-aan-huis-collec- te en een straatcollecte zullen worden gehouden, terwijl daarnaast nog een verloting wordt georganiseerd. Verder zijn reeds plannen besproken voor een demonstratie en voor een slotavond voor de actie, die op Zaterdag 2 Juni in de Scheldehal zou worden gegeven. In de Alhambra-bioscoop wordt vol gende week Dinsdag tot en met Don derdag een speciale Rode Kruis-film „Van mens tot mens" vertoond, welke het leven van de stichter Henry Du- nant ('n prachtige rol van de beroemde Franse acteur Jean-Louis Barrault) in beeld brengt. De Cinematografische Raad ven de Ver. Naties en het Fran se Rode Kruis hebben deze film het praedicaat „film van internationale samenwerking" verleend. DE „KONINGIN EMMA" IN DE HAVEN AANGEKOMEN. Zondagmorgen omstreeks half twaalf is de „Koningin Emma" van de Mij. Zeeland in de haven van Vlis singen aangekomen voor een revisie in de wêrkplaatsen van de maat schappij. De „Prinses Beatrix" was vorige week reeds vertrokken en naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling, dat ook de „Oranje-Nassau" binnen kort nog naar Vlissingen zal komen om een „grote beurt" te krijgen. Daktoren versloegen de vroede vaderen. Met bazuingeschal, tromgeroffel en f luitmuziek reden Zaterdagavond de gemeentebestuurders en de doktoren van Goes per brandweerauto en rij tuig het gemeentelijk sportterrein op, waar duizenden Goesenaars waren samengekomen om te zien hoe de voetbalwedstrijd van de vroede vade ren tegen de chirurgijnen zou verlo pen. Zodra de vlaggen zichtbaar wer den van het pg'percorps „Excelsior", dat de rivalen op weg naar het tour- nooiveld begeleidde, verhief zich de duizendkoppige menigte om de stads bestuurders en de medici hartelQk toe te juichen. Zichtbaar ontroerd na men beide groepe^ spelers deze ova tie in ontvangst en met vastberaden gezichten stormden zij het veld op: deze wedstrijd zou iets bgzonders worden. Inderdaad het werd een uitzonder lijke wedstrgd. De gemeentebestuur ders waren in het rood gekleed en de medici in het wit, doch het bleek al spoedig, dat deze laatsten zich in het geheel niet lieten imponeren door de vurige kleur van hun tegenstan ders. Integendeel, de raadsleden kwa men blgkbaar onder de indruk van de grote verzameling reine weten schap, die in een aaneengesloten front oprukte. De doktoren gaven al spoedig vlot samenspel te zien, zodat men na korte tijd kon spreken van een „médiseh kwartiertje". De heren raadsleden zaten daardoor met de handen in het haar, want het werd duidelijk, dat doelpunten niet voorko men konden worden. Zij weerden zich als bezetenen, om te redden wat te redden viel. De rustige zelfverze kerdheid van de doktoren echter werkte op de duur zo verlammend, dat al spoedig dokter Griep gelegen heid had met een welgemikt schot het eerste doelpunt te maken. Met een variatie op de bekende frase uit 1672 kon worden opgemerkt, dat de gemeentelijke spelers radeloos waren, hun samenspel redeloos en de uit slag van de wedstrgd voor hen red deloos. Een enkele maal wisten zij zich een beetje ruimte te scheppen, voornamelijk door het werk van het driemanschap KnibbeVroomeSe- pers, maar direct daarop kwam er dan 'n medische golf aanzetten, waar tegen geen krui* gewassen was. Zo kwamen betrekkelijk kort achter elkaar het tweede, derde en vierde medische doelpunt, gevolgd door de rust Na de pauze bleek, dat de heren gemeentebestuurders in tijden van nood toch het hoofd koelhouden, want onmiddellijk begonnen zg met een grimmige trek op het gelaat er voor te zorgen, dat ook zij dit keer het nodige hadden te vertellen. Bg de dok toren was daarop niet gerekend, zo dat na verloop van tijd onder groot gejuich het eerste gemeentelijke loelpunt kon worden gemaakt. Ove rigens waren de doktoren hierover minstens zo verheugd als de gemeen teraad Nog eenmaal wisten de vroede va deren de chirurgijns te verschalken, maar zelf hadden zij ook handen vol werk om hun doel schoon te houden. Zo kwam het einde: een prachtige 42 overwinning van de doktoren. Dat deze wedstrgd een bg'zonder groot succes werd bleek wel uit het eindresultaat: aan de kankerbestrij ding kon ruim 1650.— worden afge dragen. Scherpe koersdaling op New Yorkse beurs Als gevolg van een aanricniyke toeneming van het aanbod ontstond op de New Yorkse effectenbeurs in de laatste 20 minuten voor slot een scherpe koersdaling, die tot 5 dollars per aandeel bedroeg. Na een vrtf op timistisch begin was de markt reeds de gehele dag lager geweest. Als oorzaken van de koersdaling werden beschouwd de in Wall Street heersende nervositeit over de jongste ontwikkeling van de oorlog in Korea en de berichten uit Londen, volgens welke de Sowjet-Unie bereid zou zijn te onderhandelen over regeling van het Koreaanse conflict en van andere Aziatische kwesties. Dr. Drees wekte de jeugd op tot soberheid en zelfbeheersing. De minister-president, dr. W. Drees, heeft Zaterdagavond via de micro foon van Hilversum I een toespraak gehouden ter inleiding van de Jeugd- week van de Nederlandse Jeugdge meenschap, die ditmaal wordt gehou den onder het motto „De tgd vraagt soberheid en zelfbeheersing". Dr. Drees wekte de Nederlandse jeugd in deze radiotoespraak op zich in het leven steeds op het eenvoudige te richten en datgene te kiezen, dat van wezenlijk belang is. Soberheid en zelfbeheersing, niet als hinderlijk gevoelde armoede en beperking, maar als zuivere, waardi- §e levenshouding, zullen er toe bij ragen, aldus dr. Drees, de jonge mens meer ontvankelijk te maken voor de wezenlijke levenswaarden. Moge de actie in de jeugdbeweging deze gedachte bij velen sterker aoen leven. Weer pseudo-vogelpest Wederom is op verschillende plaat sen te Oostzaan de gevreesde pseudo- vogelpest uitgebroken. Bij enige be drijven werden de afgelopen dagen ruim 300 stuks pluimvee door het des tructor-bedrijf te Purmerend vernie tigd. Ook in Nijmegen heeft zich weer een geval voorgedaan. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Het echtpaar S. SerléScheele te IJzendijke vierde zijn 50-jarige echt vereniging. De plaatselijke muziek vereniging bracht de oudjes een se renade. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Spannende, doch wat spel betreft, matige wedstrijd. Op het sportveld In de Leldse Ilout is het onze Zaterdagmlddagvorl bal- Iers gelukt, ten aanschouwe van een uitverkocht huls (plus minus 7500 be zoeken) de eerste overwinning op de Belgen te behalen. Zeker, de gasten speelden voor rust beslist beter voetbal en de 21 voorsprong, die y toen wisten te bereiken, was dan ook wel verdiend. Toch waren zij goedkoop aan deze doelpunten gekomen. Het eerste werd door midhalf Sehaap zelf ingekopt en het tweede ontstond doordat vlak voor doel rechtsback Wil helm Glad over de bal heentrapte en de niets vermoedende keeper Woudsma de bal, tot zyn schrik, In zyn doel zag rollen. Het was een span nende, maar wat spel betreft, matige wedstrijd. De Belgen waren direct in de aan val en meermalen werd het Neder landse doel onder vuur genomen. Daar de Belgen het samenspel echter te ver doorvoerden kon onze achter hoede steeds weer tijdig ingrijpen. Het Nederlandse spel was overigens maar heel pover. Er werd tc veel in het wilde weggetrapt, waarschijnlijk speelden de zenuwen onze jongens parten. Het eerste doelpunt werd door Schaap in eigen doel gekopt. Door dit succes aangemoedigd kwamen de Belgen steeds weer terug. Na 30 mi nuten kreeg Siebenlist bij een alge mene aanval een fraaie kans om ge lijk te maken, doch zgn schot ging hoog over. IN T KORT De Cubaan Kid Gavilan hoeft tc New York in een bokswedstrijd over 15 ronden van de Amerikaan Johny Bratton op punten gewonnen en werd hierdoor wereldkampioen Weltergewicht. De voetbalwedstrijd Engeland—Por tugal eindigde Sn een 5—2 overwinning voor Engeland. EERSTE II. MIS. De weleerw. heer Ch de Waard uit Vlissingen, die Zaterdagmorgen de H. Priesterwijding ontving, werd des avonds bg aankomst te Vlissingen be groet door de geestelgkheid, kerkbe stuur en het comité Katholiek Vlis singen. Bij zijn aankomst in de ouderlijke woning werden diverse ge schenken aangeboden, o.a. een fraaie kelk. Om half acht betrad hg de parochie- urd mei Maicolte gaat-ie goed! De strijd ging nu een tijdlang gelijk op. Na 41 minuten spelen kwam het 2e Belgische doelpunt, door de Belg Hevman. De Nederlanders gaven echter de moed niet op. Men nad zich reeds verzoend met een 2—0 voorsprong voor de Belgen met rust, toen een verre trap nog net door v. d. Oever naar Heinen kon worden gekopt. De- Se omspeelde twee Belgen en met een hard schot wist hH nog juist voor rust de achterstand tot 21 te redu ceren. Na de hervatting zaten de Neder landers direct voor het Belgisch'- doel en loste v. d. Oever een prach tig schot, maar even fraai wist de Belgische doelman de bal te houder. Een schot van Loosman bracht echter de geiykmaker. Prompt zwermden de onzen weer voor het Belgische doel en geen 1 Vi minuut later maakte midvoor v. d. Oever on houdbaar het derde doelpunt, dat be slissend zou blijken. Door deze tegenslag waren de Bel gen geheel de kluts kwyt en konden zy hun spel van voor de rust niet meer terugvinden. Wel kwamen zij nog even opzetten, maar hun offensief liep op niets uit. Groninger wordt vermist op Corsica Volgens het Franse persbureau A. F. P. wordt de 28-jarige Groninger Burghardt Burmann op Corsica ver mist. Begin April vertrok Bunnann uit Groningen om Corsica te door kruisen. Op 28 April had Burmann zich te Ajaccio naar Marseille moe ten inschepen, doch daar de passagier na zijn boeking niet kwam opdagen, werd hij als vermist opgegeven. Zgn broer wachtte te Marseille ver geefs op hem en is voornemens op Corsica nasporingen te verrichten. Volgens nog onbevestigde berich ten zou de politie bg een i'avgn op Corsica de tas van Burmann hebben gevonden. De „Van Galen" kreeg Pinksterpakketten. In April was er voor verwanten en vrienden van opvarenden van Hr. Ms. „Van Galen" welk schip thans als on derdeel van de strijdkrachten der Ver. Naties opereert nabij Korea, de kerk, begeleid door vele bx-uidjes. Hij celebreerde een plechtig Lof. Het priesterkoor stond in een zee van licht en er was een prachtige bloe menversiering aangebracht. Pastoor Ouwendijk sprak een hartelgk begroe tingswoord en feliciteerde de jonge priester met deze grote dag. Zondagmorgen aroeg de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op. De feestpredikatie werd gehouden door zijn heeroom, pater Alexander de Waard. Des middags werd een zeer druk bezochte receptie gehouden. Na ope ning door de weleerw. heer kapelaan Kroon, sprak pastoor Ouwendijk. Vervolgens de heer F. Schets namens „Kath. Vlissingen" en mevr. Garcia namens het damescomité. De paro chie bood een' couvert met inhoud aan. De president der Vincentiusver- eniging bood gelukwensen aan. De neomist dankte, hartelijk. Een plechtig danklof besloot deze dag. Tijdens het Lof sprak de oud-pastoor der parochie, de zeereerw. heer J. B. gende opheffing van deze apooi'lijnen gelegenheid opengesteld tegen gere duceerd tarief postpakketten te ver sturen ter gelegenheid van Pinkste ren. De bemanning van de „Van Ga len" heeft thans naar Nederland ge- telegrafeerd„Pinksterpakkettenac- tie bijzonder geslaagd. Ontvingen Eerste Pinksterdag op zee zes post zakken met pakketten." Burgemeesters zullen beraadslagen over opheffing tramlij'nen. Op Dinsdag 5 Juni zullen ruim 100 burgemeesters van gemeenten, die gelegen zijn aan tram- en locale spoorlijnen van de N.S., in besloten vergadering te Utrecht bijeen komen om 2ich te beraden over maatregelen .^„v,s alsnog genomen kunnen worden 'ijdens het Lof sprak de oud-pastoor teneinde te voorkomen, dat de drei- er p: M. Timp. 1 wordt doorgevoerd. Herziening uitvoerings organisatie sociale verzekering. Vei-schenen is het voorlopig ver slag van de commissie van voorberei ding uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp ter herziening van de uitvoeringsorganisatie der sociale verzekering. Verscheidene leden, gaven reeds aanstonds als hun mening te kennen, dat de uitvoering der ouderdomsvei-- zekering vooralsnog in handen dient te blijven van de Rijksverzekerings bank en de Raden van Arbeid. Deze leden zouden er met kracht op willen aandringen, dat de reorganisatie in de uitvoering der sociale verzekering zich voorshands zal beperken tot de ziektewet en de kinderbgslagwet. Verschillende leden stelden zich op het standpunt, dat als de toekomsti ge ouderdomsvoorziening de vorm zou kx-ggen van een algemene volks- vex-zekexing, welke aan een ieder een bodempensioen zou waarborgen, het bedrgfseigene aan deze verzekering geheel zou komen te ontbreken. Vele leden juichten het toe, dat de regering de uitvoering der sociale verzekering wil toevertrouwen aan de bedrgfsverenigingen. welke daar toe een zo groot mogelgke autonomie zullen verkrijgen. Eis Ambonezen tegen de Staat afgewezen. Uitspraak doende in kort geding heeft dc president van de Haagse Rechtbank de eis van de 1528 Ambo nezen tegen de Staat niet ontvanke lijk verklaard en de Ambonezen ver oordeeld tot betaling van de kosten van het geding, zgnde 137.50 gld. De rechter overwoog hierbij, dat de als eisers genoemde pei-sonen niet voldoende individueel waren aange duid en ook niet als zodanig kon den worden aangeduid omdat de be treffende Ambonese bevolkingsgroep in de kampen zeer vlottend Is. 17. De maat was ver vuld van zorgen en el lende uit het ruim gekro pen en hy kwam mekke rend op de brug, waar Kappie juist door een kijker naar de raderboot stond te kyken, „Wat een narigheid klaagde de maat. „Ik lag in het ruim Ik was be zig de planken van het ruim te halen en toen ge beurde er ietswist ik maar watEn ik droomde juist zo prettig, dat ik een hut van goud haden toen werd ik wakker en tóen lag lk in het ruimen ik heb een pijn in m'n been en m'n arm Wat een ellende 1" „Hou op met je gejeuzélbromde Kappie. „Ik heb wel andere dingen aan mijn hoofd om daar naar te luisteren Kijk maar eens wat voor een raar schip daar by de pier ligtDe maat keek om, en een kreet van schrik ont- HANDBAL Tonido speekie eerste promotie-wedstrijd gelijk. Voor de promotie le klasse van district Zuid werd Zondag In Goes de wedstrijd Tonido-Vriendschap (Eindhoven)) gespeeld, welke in een geiyk spel 6-6 eindigde. Tonido te kende protest aan tegen het toeken nen van het tweede doelpunt van Vxiendschap, dat binnen de cirkel gescoord zou zyn. De wedstrijd stond by vlagen op be hoorlijk peil; een kleine overwinning was voor de thuisclub verdiend ge- weest. In het begin zag het er naar uit dat Vriendschap een gemakkeiyke overwinning ging behalen. Het tem po der gasten lag aanzienlyk hoger dan dat van Tonido en Jorissen en Rumunt hadden binnen 10 minuten de stand op 0-2 gebracht. Vriend schap moest echter spoedig het hoge tempo laten varen. Korstanje be sloot een rush met een goed aoëlpunt 1-2 en dezelfde speler maakte er kort daarop 2-2 van, toen hij zich keurig had vry gespeeld.. Alle Ini tiatief was nu aan de zyde van Toni do. De verdediging van Vriendschap raakte de kluts kwgt en Mgnsber- gen kon via de handen van de keeper en de doelpaal zijn club de leiding geven 3-2. Jacobs verhoogde de sco re tot 4-2. Nadat de Nooger een ge vaarlijk schot van Rumunt uit zyn doel had gewerkt werd er thee ge dronken. Even na de hervatting verkleinde Jorissen de achterstand 4-3. Aan de andex-e kant bleef de snelle Korstan je gevaarlgk; een van zijn worpen werd op fraaie wijze door v. d. A a uit het doel gewerkt. Goed samenspel tussen de Kok en de Leeuw werd besloten met een doel punt van laatstgenoemde 5-3. Een minuut later was het echter weer al 5-4 door toedoen van Jorissen. Ja cobs bezorgde Tonido een 6-4 vooi- sprong, maar deze bleek niet vol doende om de zege uit het vuur tc slepen. Toen Weijers oen penalty ver oorzaakte werd het 6-5 en in dè laat ste seconden scoorde Spitters de ge lijkmaker 6-6. Voor de zesde maal voor hef gerecht. Voor de zesde maal is Zaterdag de zaak wegens economische collabora tie tegen de gebr. de V., directeuren van de Amsterdamse Ballast-MiJ., en L. D„ ex-directeur van de Hollandse Betonbouw-My„ behandeld, ditmaal voor de Eijzondere Raad van Cassa tie. De officier van justitie bg de rechtbank te Arnhem was n.l. in cas satie gekomen van een vonnis, dat de drie verdachten van rechtsvervol ging ontsloeg. 't procureur-fiscaal, prof. mr. M. Langemeyer, was het wat D„ betreft, eens met het vonnis van de Arnhem se rechtbank, maar concludeerde voor de gebr. de V. tot verwyzing naar een andere bgzondere strafkamer. snapte zgn lippen» „Wat is dat nu weer I" jam merde hij. „Wat een raar schip Wat dóet het daax Wat een vuurZou het branden? Nóg meer narigheid en ellende Dit wordt een vre selijke reis I Ik weet niet eens, of dat goud nu wel aan boord is „Je hebt al die tijd over de kist heen gelegen, waar het in zat, klont zei Kappie. „Een kist vol goudstaven, die uit de lucht in het ruim is neergevallen „Uit de luentgilde de maat. „Maar dat is niet ge woon Wat zgn we begonnen 1" in een Noiedop Vorige week is verschenen het eerste nummer van het nieuwe officiële orgaan van de Koninklijke Landmacht de „Lc- gerkoerier". Het blad is een uitgave van het ministerie van oorlog. H.M. de Koningin heeft san dr. F. M. Fentener van Vlissingen. voorzitter van de Raad van Beheer van de Jaar beurs te Utrecht, de gouden medaille voor voortvarendheid en vernuft van de Huis orde van Oranje toegekend. Ook ontving dr. Fentener van Vlissingen de gouden ere-madaille der stad Utrecht. De secretaris-generaa! van Justitie, mr. J. C. van Tenklnk, heeft de coördi. natie-commissie handhaving economische voorschriften geïnstalleerd. De2e commis sie is Ingesteld bij een gemeenschappelijk besluit van alle ministers, die betrokken *Un bij de wet op de economische delic-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3