NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden Bezwaren tegen streekplan PREDIKBEURTEN Streekplan regelt te veel Bezwaren tegen het Streekplan-Walcheren QJnivnrêfid) Twee verhogingen van de verzetspensioenen ZATERDAG 19 MEI 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O De ruiter-estafette naar Soestdijk In aansluiting op ons vorig bericht inzake de ruiter-estafette naar Soest dijk op 21, 22 en 23 Mei a.s.. kunnen wij nog mededelen, dat de burge meester van Axel Maandagmorgen aan de ruiter, die in zijn gemeente zal starten, een oorkonde zal over handigen. In Hoedekenskerke wordt deze door een tweede ruiter overge nomen, die dan in verscheidene étap pes verder naar Middelburg wordt gebracht, waar de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, de oorkonde om half drie 's middags zal overreiken aan de rui ter, die voor de étappe Middelburg Veere is aangewezen. Verder gaat de route naar Kamperland, Coiynsplaat en vandaar weer per boot naar Zie- rikzee. Dezelfde avond wordt nog een route over Schouwen-Duitvelana ge maakt en Dinsdagmorgen gaat de tocht verder, eerst per boot van Vi- anen naar Stavenisse, waar een Thoolse ruiter de oorkonde over neemt, Verder leidt de route dan over Oud-Vossemeer, Nieuw-Vosse- meer naar Steenbergen, waar de taak van de Zeeuwse ruiters zal zyn ge ëindigd. Om 13.20 uur wordt hier de oorkonde by hotel van Tilburg over gedragen aan de Brabante ruiters. Ontwikkelingsexamens Nijverheidsonderwijs te Goes Evenals in voorgaande jaren wordt ook dit jaar te Goes examen afgeno men voor het getuigschrift Algeme ne Ontwikkeling Nyverheidsonder- wys. Dit examen is ingesteld voor hen, die in de technische vakken werkzaam zyn, doch niet beschikken over een H.B.S.- of Mulo-diploma. Wanneer zij dit examen met goed ge volg afleggen worden ook zij toege laten tot de studie en examens voor de Nijverheidsakten. In het algemeen zullen aan dit exa men Algemene Ontwikkeling diege nen deelnemen, die met vrucht een Ambachtsschool hebben doorlopen en in de practijk er blyk van hebben ge geven uitstekende vakmensen te zijn. Het peil van het examen staat ge- lyk met het toelatingsexamen M.T.S. (afdeling Overwegend Praotisch Op geleiden). Dit getuigschrift is ook noodzakelyk voor het volgen van een gesubsidieerde cursus tot opleiding van leerkrachten by het N.O. Als byzonderheid kan nog worden ver meld, dat het examen Economische Aardrijkskunde dit jaar voor het eerst alleen mondeling wordt afgeno men en niet meer schriftelijk. Het schriftelijk deel begint op 16 Juli RAAD ST. LAURENS GEMEENTERAAD SOUBURG Zwembad zal 26 Mei a.s. geopend worden In de gistermiddag te Souburg gehouden raadsvergadering onder voor zitterschap van burgemeester A. H. S. Stemerding, werden door enkele raadsleden nog eens de voornaamste bezwaren tegen het Streekplan naar voren gebracht. Bij monde van de heren J. Sinke en J. v. d. Have bracht de raad hulde aan de secretaris voor de opstelling van de bezwaren tegen het Streekplan Walcheren. De voorzitter las een brief voor van het raadslid, de heer B. Koole, waarin deze de door B. en W. gemaakte op merkingen inzake het Streekplan, goedkeurde, waarna de heer J. Sin ke namens de CJS.-fraetie het werk prees van de secretaris, wat betreft het Streekplan. De heer A. W. Bouff zeide een voorstander van ordening te zyn en had daarom toch waarde ring voor het plan. Ook hij had ern stige bezwaren en stelde zich geheel achter de opmerkingen door B. en W. gemaakt. De heer Bouff sprak o.a. zijn afkeuring uit over het niet mogen vestigen van enige industrie in Souburg en achtte ook de tuinders benadeeld, doordat deze geen kassen meer zouden mogen bouwen. De heer J. v. d. Have onderschreef de woorden van de vorige sprekers. De heer G. J. Janse (C.H.) had alle res pect voor de opstellers van het plan, maar vond het toch onaanvaardbaar, omdat de industrie te sterk geregeld wordt. Spr. vond, dat de gemeente hier te weinig in te zeggen ki*eeg en er te weinig rekening was gehouden met de belangen der bevolking. Ook hij legde nog eens de nadruk op het kasbouwverbod, hetgeen zeer zeker een Souburgs belang is. De voorzit ter zeide verheugd te zijn over de mening van de raad en hij zei on dermeer, dat er geen bezwaar be staat tegen een streekplan in het al gemeen, maar wel tegen dit plan, dat te ver gaat met het regelen van de details. De autonomie van de ge meente loopt hier gevaar! Voorts werd aan de raad de ge- meenterekening en rekening van het gemeenteiyk Woningbedrijf 1949 aan geboden. Enkele voorstellen tot wij ziging van de gemeentebegrotingen 1950 en 1951 werden aangenomen. De raad besloot drie kasgeldlenin gen te verlengen, garantie te verle nen ten behoeve van de vereniging voor Chr. B.L.O. op Walcheren te Middelburg, een verordening vast te stellen, waarbij het mogelijk wordt gemaakt voor patates-fritesinrichtin- gen om na winkelsluitingstyd open te zijn en een voorstel te aanvaarden tot het aangaan van een gemeen schappelijk regeling voor deelne ming aan het Maatschappelijk werk op Walcheren. De raad benoemde de heren J. v. d. Have en E. Elberse tot leden van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag informeerde de heer M. Pierens naar de mogelijk heid een publieke telefooncel te plaat sen. De voorzitter zeide. dat -het col lege van B. en W. zich hiervoor t.z.t. zal wenden tot P.T.T. De heer J. v. d. Have vestigde nogmaals de aandacht op de klamp stenen op het Mar- nixplein en op de grote drukte in het postkantoor, waar slechts één loket is. Tenslotte vroeg deze spreker, of er reeds iemand is aangewezen als bad meester. De voorzitter antwoordde, dat de heer Tienpond deze functie zal waarnemen en dat het zwembad 26 Mei a.s. geopend zal worden. RAAD WESTKAPELLE FILMS VAN DE WEEK Show in optima forma. Het plezierige verhaaltje van de door Gene Kelly en Stanley Donen geregisseerde showfilm in kleuren Hallo, New York (On the Town), die thans de schermen van Alhambra, Vlissingen en Grand-theater, Goes, opfleurt, handelt over drie matrozen (Gene Kelly, Frank Sinatra en Jules Munshin), die tijdens een kort ver lof de millioenenstad doorkruisen op zoek naar een meisje (Vera-Ellen), dat één hunner op een affiche zag af gebeeld. Een bijzonder knap dans- nummer, „On the Town", vormt het hoogtepunt van deze aardige film, die alleen daarom reeds het zien waard is. Na tien jaar zyn Fred Astaire en Ginger Rogers herenigd in Charles Walters' kleurige showfilm „The Bark leys of Broadway (Electro, Middelburg), die toont, dat dit pittige danspaar nog even grote kwaliteiten heeft als in de dagen van „Top Hat" en „Swing Time". Het gegeven van deze film is niet zo bijster origineel (een danspaar, dat uit elkaar raakt en later weer tot elkaar komt)maar het kon ons toch wel boeien. Astaire brengt een verrassend dansnummer, „Schoenen met vleugels" en zingt sa men met Ginger (die zowaar de Mar seillaise in het Frans declameert) een charmant Schots liedje. Ge moet ook eens letten op de uitstekende pia nist Oscar Levant! In Luxor, Vlissingen, gaat Curtis Bernhardt's rake thriller De muur der duisternis (High Wall), de ge schiedenis van een man, die lydt aan geheugenverlies en verdacht wordt van moord op zijn vrouw. Verdiensten van dit product zyn, dat de toeschou wer constant in spanning wordt ge houden, dat het sfeer bezit en dat het spel (Robert Taylor, Audrey Totter, e.a.) volkomen aanvaardbaar is. De Middelburgse Schouwburg vertoont de reeds door ons besproken Engelse film De man, die my gegeven werd (Madness of the heart) van Ch. Ben nett, een melodrama met Margaret Lockwood, Maxwell Reed en Kathleen Byron. Vrydagavond vergaderde de ge meenteraad van Westkapelle onder voorzitterschap van burgemeester mr. M. Tydeman. Aan de orde kwam het ontwerp-Streekplan voor Wal cheren. De raad bleek er van over tuigd te zyn, dat een Streekplan noodzakelyk is. Zoals het nu wordt aangeboden, is het echter onaan vaardbaar. Volgens wethouder Gabriëlse wordt de autonomie der gemeenten te veel aangetast Ook de heer H. Cysouw was van mening, dat het plan te diep ingrypt. Voor Westkapelle zou de raad gaarne een aantal zaken in eigen hand houden, o.a. vestiging van industrie, een kampeergelegenheid dicht by het dorp, het beheer over de vroongronden. medezeggenschap over de kreek en het gebruik van het noodstrand als badstrand. In deze geest zal aan Ged. Staten bericht worden. Voorts werd besloten zich niet ga rant te verklaren voor de rente en aflossing van het Rusthuis te Dom burg, daar Westkapelle hierby waar- schijnlyk geen enkel belang heeft. Wel zal medewerking worden ver leend aan de andere rusthuizen op Walcheren, daar deze voor hulpbe hoevende ouden van dagen zyn. Aan de Chr. Lagere Landbouwschool te Oostkapelle zal voor 1951 een subsidie gegeven worden van 10,— per leerling uit Westkapelle. Vlissingen HET AFSCHEID VAN DE HEER A. R. KöNIG In ons verslagje van het afscheid van de heer A. R. König als secreta ris van de afdeling Vlxssingen van de Centrale Bond van Transportar beiders zyn helaas enkele storende fouten geslopen. De heer F. P. C- Mys sprak als directeur van de N.V. Haven van Vlissingen. Het geschenk, dat de heer König namens afdeling en hoofdbestuur werd aangeboden bestond uit een zeer fraaie boeken kast. Andere sprekers waren de he ren P. J. H. WUlemse, oud-voorzitter van de bond,* en de lxeer J. Witte, voorzitter van de afdeling Middel burg. Gemeente wordt te veel aan banden gelegd Vrijdagmiddag vergaderde de ge meenteraad van St. Laurens onder voorzitterschap van burgemeester J. W.'van 't Hoff. Bü de ingekomen stuk ken was een verzoek van de Chr. Landbouwschool te Oostkapelle om subsidie. Besloten werd voor 1950-'51 een subsidie toe te kennen van f 15 per leerling uit deze gemeente. De heer J. Koole Jz. werd herkozen als lid van het Burgerlijk Armbe stuur- De rekening van het Burg. Armbestuur over 1950 werd goedge keurd met in ontvangst cn uitgaaf f 5098.27. Het px-esentiegeld voor de leden van de raad werd overeenkomstig een schrijven van Gedep. Staten, gebracht op f 5.—. Garantie werd verleend voor een le ning voor de bouw van een school voor B.L.O. op Walcheren. HET STREEKPLAN. De Raad verenigde zich met het ontwerp voor een aan Gedep. Staten te richten bezwaarschrift inzake het Streekplan-Walcheren, waarin re kening was gehouden met de door de leden van de Raad in een commissie vergadering gemaakte opmerkingen. Het ontworpen Streekplan is naar het oordeel van de raad zodanig, dat de gemeenten niet voldoende vrijheid be houden om zich behoorlijk te kunnen ontwikkelen. Bezwaar wordt gemaakt tegen het verbod om in de platte landsgemeenten industrie te vestigen of uit te breiden, waardoor elk ini tiatief wordt lam gelegd. Ook is de raad het er niet mede eens. dat de gronden met de thans be staande bebouwing langs de Noord- weg niet tot bebouwde kom zijn be stemd, doch tot agrarisch gebied, door welke bepaling moeilijkheden kunnen ontstaan. Met het indertijd vastgestel de en goedgekeurde uitbreidingsplan wordt in het streekplan geen rekening gehouden; het in dit plan als bebouw de kom geprojecteerde gebied is veel te klein en het is niet mogelijk om in dat gebied verschillende woningtypen, zoals de gemeente die kent, verant woord onder te brengen. Bezwaarlijk is voorts, dat vooi*schrif- ten te veel in finesses afdalen en te veel maten vastleggen. Voorts wordt bezwaar gemaakt tegen de bepalingen, die het bouwen van bedrijfswoningen te veel aan banden leggen. In het Streekplan komen bepalingen voor, welke geregeld zijn in de Wet tot vaststelling van bepalingen om trent het begraven van lijken, de be- gi-aafplaatsen en de begrafenisrechten en in de Wet op het Nationale plan en de Streekplannen. Deze bepalingen dienen te vervallen. Met het voorschrift, dat in een ge meente slechts één sporttex*rein mag worden aangelegd, kan men zich niet verenigen; het moet in bepaalde om standigheden toegestaan zijn, dat meer dan één sportterrein wordt aangelegde RONDVRAAG. Bij de x*ondvraag vroeg mevr. van de Voorde (Gem. Belang), inlichtin gen over de indertijd aangekochte grond voor sportterrein. De heer J. Koole Dz. (C.H.), vroeg, wanneer de waterleiding in de Noord dorpsweg wordt aangelegd, terwijl de heer Hamelink (Gem. Belang), de noodzakelijkheid van een gesloten wa gen voor het huisvuil bepleitte. De voorzitter beantwoordde de vra gen waarna de vergadering werd ge sloten. a£t GsifuAAJCeunrf oc/;mt ON "ON CU® ij Miio1oBJ»CCO,' W*/ KERKNIEUWS. ned. herv. kerk. Beroepen te Middelburg (vacature ds. A. de Vries), dr. F. de Graaff, Ned. Herv. predikant te Well en Am- merzoden (Bommelerwaard). Nationale bondsdag Chr. platte landsvrouwen en jonge boeren. De Christelijke boerinnen en plat telandsvrouwen bond (C.B.P.B.) en de Christelijke jonge boeren en tuin ders bond (C.J.B.T.B.) houden dit jaar op Donderdag 31 Mei hun nati onale bondsdag in Assen. Beide organisaties komen des voor middags afzonderlijk in jaarvergade ring bijeen, de C.B.P.B. in het Con certhuis, de CJ.B.T.B. op het Markt terrein. In de vergadering van eerst genoemde organisatie spreekt mevr. w. J. RoeloïsenTegeicr (Staver- den) over: ,,Ik en de ander ofde ander en ik?". In de jaarvergadering van de C.J.B.T.B. zal het woord ge voerd worden door ir. C. Staf, minis ter van oorlog en marine, voormalig directeur-generaal van de landbouw. In deze jaarvergadering zal een nieuwe bondsvoorzitter gekozen wor den, daar mr. W. Rip uit Voorburg als zodanig afscheid zal nemen. Can- didaten zijn: Joh. de Jong (Alphen a/d Ryn), A. Blokzijl (Groningen), drs. J. J. Knibbe (Goes) en ir. G. Wansink (Den Haag). Des middags zal de nationale bondsdag geopend worden door de voorzitter van de C.J.B.T.B., mr. W. Rip. Het programma vermeldt o.m. een rede van prof. dr. J. Waterink (Amsterdam) over: „Beroepskeuze en arbeidsvreugde" samenzang, folk loristische bydragen etc. Vrijdag 1 Juni maken deelnemers aan de bondsdag een excursie per autobus door de provincie Drente. Gemeente-ontvanger van Oosterland gehuldigd De gemeenteraad van Oosterland kwam Vrydag in openbare zitting bijeen ter huldiging van de gemeente ontvanger, de neer J. M. de Waal, ter gelegenheid van diens 25-jarig ambtsjubileum. Door de vele bloem stukken had de raadszaal een bijzon der fleurig aanzien gekregen. De burgemeester, de heer A. C. van der Have, wenste de jubilaris ge luk en bood hem namens het gemeen tebestuur een fraaie krantenbak en papiermand aan. Vervolgens werd de jubilaris ge huldigd door de gemeente-secretaris, de heer Zoeter, die namens het per soneel een orgelbank aanbood, de burgemeester van Bruinisse, de heer W. van den Berg Dz., die namens het gemeentepersoneel van Bruinisse een vulpen overhandigde en de heer W. Bakker namens het Groene Kruisbe- stuur van Oosterland en Sirjansland, waarvan de jubilaris bestuurslid is. Nadat de heer de Waal woorden van dank had gesproken, maakten velen tenslotte van de gelegenheid gebruik om de jubilaris htm gelukwensen aan te bieden. VOETBAL nederlandse elftallen tegen derby county. Het Nederlands B-elftal, dat Woens dag 23 Mei te Rotterdam, des avonds om 7 uur. een wedstrijd zal spelen tegen de Engelse club Derby County, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Byl (Feyenoord); achter: Busschei5 (Enschede) en Odenthal (Haarlem); midden: Rem mers (B.V.V.), Kroon (Feyenoord) en Klaasscns (V.V.V.): voor: Heyster (Hermes D.V.S.), Quaadvliet (B.V. V.), Van der Langenberg (N.a.C.), Snoek (Eindhoven) en Overbeck (B. V.V.) Reserves: Van Dlest (Hermes D.V. S.), Smulders (Feyenoord), Verbeek (Sparta) cn Beun (Xerxes). Een tweede wedstrijd In Nederland speelt Derby County op Zaterdag 26 Mei om 34 uur tegen het Bondselftal te Utrecht. De opstelling van het Bondselftal is: Doel: Hagenaars (Volewyckers); achter: Van der Hurk (Eindhoven) en Boskamp (Aiax); midden: Schaap ('t Gooi), Bak ('t Gooi) en Temming (D.O.S.); voor: Van der Kuil (V.S. V.). Bennaars (Dosko), Langelaan (B.H.S.), Van der Ley (Leeuwarden) cn Clavan (ADO). Reserves: Mosterd ('t Gooi). Van der Oord (Volewyckers), Feldmann (A.F.C.) en Poort ('t Gooi). HANDBAL PROGRAMMA. Het handbalprogramma voor de komende en volgende week is als volgt vastgesteld: Zondag 20 Mei: 2e klasse. Dames: Walcheren IIHellas III; Marathon III—Hellas IV. Heren: Hellas IVVolharding II; Hellas V—Tonido HL le klasse. Dames: Walcheren Volharding. Heren: Hellas IIToni- do H. Disti*ict Zuid. 2e klasse. Dames: De Zeeuwen—Olympus; EMM—Toni- do. Maandag 21 Mei. le klasse. Heren: Hellas Hl—Hellas II. Donderdag 24 Mei. le klasse. Da mes: Marathon n—Marathon L WIEI RENNEN De Ronde van België De derde étappe van de Ronde van België, van Charleroi naar Vlrton over een afstand van 267 km, is ge wonnen door de Italiaan Cerami in 7 uur 46 min. 49 sec. De uitslag luidt: 1. Cerami (It.) 7 uur 46 min. 49 sec; 2. Olllvier fB.) 7 uur 46 min. 50 sec.; 3. Molin (B.); 4. Desmet (B.); 5. Ockers (B.), De Nederlander Van Est werd 31ste, eveneens in dezelfde tyd als Ollivier. De Belgen Mathye en Rosseel behouden na deze étappe ex aequo, de leiding in het algemeen klassement. Van Est bezet daarin de 30ste plaats. WALCHEREN ZONDAG 20 MEI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 6 dhr. van Oostende, 2.30 ds. van Voorst Vader; Biggekerke 10 ds. Hartjes, 2 ds. Kloostejpnan; Dom burg 10 ds. v. Willeixswaard, 7 ds. v. Winterswijk; Gapinge 10 ds. de Boer; Grypskerke 10 en 2.30 ds. v. Winters wijk; Kleverskerke 2 ds. Otte; Kou- dekerke 10 ds. Enker, 2.30 ds. v. Dyl, 10 Jeugdkerk; 't Zandt 10 ds. v. Dijl, 7 ds. Enker, 10.15 Jeugdkerk; Melis- kerke 10 en 2.30 dhr. Barnard; Mid delburg Oostkerk 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. Kalkman; Concertzaal 10 ds. v. Woerden; Engelse kerk 9.45 dhr. v. d. Windt (Jeugdk.); Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pyn- acker Hordyk; Oost- en West-Sou burg 9.30 ds. Spijkerboer, 11 en 7 (Jeugdd.) ds. de Stoppelaar; Oostka pelle 10 ds. Richard, 7 ds. Maas (Jeugddienst); Ritthem 10 ds. Mul ler, 7 ds. v. Dijl (Jeugdd.); Seroos- kerke 10 ds. v. d. Wind, 7 ds. Stra- ting (Jeugdd.); St. Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Maas, 5 ds. Sickesz; Engelse Kerk 9.30 voor jongeren; Havenaorp 10 ds. Sickesz: Nooraerkapel 9.30 en 10.45 (H.A.) ds. Kloosterman; Vrouwen polder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelan- de 9.30 cand. Don, 2.30 ds. Hartjes. Eglise Wallone. Middelburg 7 dans l'Eglise anglaise Monsieur le Pasteur S. Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 cand. Minnema; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. v. Til; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grypskerke 10 en 2.30 ds. Veldkamp; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hof plein) 9.30 ds. v. Til, 2.30 dr. Masse- link; (Noorderkei'k) 9-30 dr. Masse- link, 5 ds. v. Til; (Lutherse Kerk) 7.15 ds. Veldkamp: Oost- en West- Souburg 9.30 drs. v. d. Berg, 4.30 idem; Oostkapelle 10 en 2.30 cand. Ton; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere (Ned. Herv. kerk) 2 en 7 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf: Vrouwenpolder 10.45 en 4 ds. Teerink; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 drs. v. d. Berg. Geref. Kerk (Art. 81). Souburg 9.45 en 2.30 stud. Ketel; Vlissingen 8 en 4.45 stud. Ketel. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissin gen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westka pelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Verhage; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Zwiep (voorb. H.A.). Ver. Vrtyz. Herv. Middelburg geen dienst; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 da. Stol; Vlissingen 10.30 da. Stol. Doopsgezinde Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen geen dienst. Herst. Apost, Zendingsgcm. Vlis singen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. dienst, 4 openL samenk., 7.30 Verlossingssamenk.Vlissingen 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 Verlossingssamenk., o.l.v. Rapt. Ran selaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wy- dingsdienst, 7.30 Evang. samenk., o.l. v. Stafkap. Bakker: Vlissingen 10 Wydingsdienst, 12 Zondagsschool, 7.30 Evang. samenk. o.l.v. Lult's Veenendaal. zondagsdienst doktoren. Bij spoedgevallen is te Middelburg te bereiken de heer W. Feikema, arts. Dam 16, tel. 2993. Te Vlissingen is te bereiken de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstraat 30, tel. 2950. Te Vee re, Oostkapelle en Serooskerke is te bereiken de heer P, J. Bom, arts te Oostkapelle, tel. K 1188-276. Te Zou- telande, Westkapelle en Koudekerke is te bereiken de heer H. Frima, arts te Zoutelande, Duinweg 59, tel. K 1186-282. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Sanderse, Badhuisstraat 22, tel. 2066. Middel burg: Apotheek v. d. Harst. Korte Delft 12, tel 2789. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 13 Mei: Sla st. 5—14; stoofsla 1021; andijvie 41—46; rabarber 4—22; spinazie 8 —35; peulen 163—164; bloemkool A 42—89; idem B 20—73: idem C 16—44; idem D 8 —26; bospeen 16—59; postelein 51—54; rammenas 4—6; radijs 3—11; prei 8—16; uien 4—13; witlof 20-44; komkommers B 33—45; Idem C 30—35; Golden delic. 69 —72; St. Remy 53—54; Aardb. per 100 st. 1.6Q5.60; nieuwe aardappelen 4888. VEILING ZUID-BEVELAND. 18 Mei: Aardbeien 2.50—8 per 100 stuks; idem 0.553.70 per kg. Groenten: Bloemkool A 54—68: idem B 36—51; idem C 21—34; Kropsla 8-9, alles per 100 stuks; Spinazie 25—33 Rabarber 10—18; Stoofsla 10; Witlof 23—24; Uien 9; Nieuwe aardappelen 61; idem drielingen 51, alles per 100 kg.; Radijs 10—12; Ra- menas 9: Selderij 3—4.50. alles per 100 bos; Lelietjes der Dalen 12—15. per 100 bos; Violenplanten 1.40—2.30, per 100 st» VEILING KAPELLE. 18 Mei; Witlof 0.05—0.10; Rabarber 0.09'i; Aardappelen 0.12. alles per kg.; Aardbeien 0.06»/,. Kropsla 0.10, beiden per stuk; Bosselderij 0.04»',—0.05; Tulpen 0.08 —0.26, belden per bos; Violenplan 0.01 per plant. VEILING ZUID-IIOLL. EILANDEN. 17 Mei: Groenten: Bloemkool 25—72. Bospeen 32—54. Waspeen 26. Prei 8—9. Rabarber 4.90—5.40. Selderij 2.30i.60. Sla 7.2010.70. Spinazie 8—18. Witlof 8—37. VISMIJN TE VEERE. Veiling van 18 Mei: Export garnalen 1921 kg.: 1^11JSX; Schar 531 kg.: 16—33; Bot 260 kg. 21—29; Middel tong 67 kg.: 68 —1.11; Rog 64 kg.: 28. rilburg geen aankomstpiaats In Ronde van Nederland In een Vrijdagmiddag te Utrecht ge houden bespreking waarbij dc verant woordelijke medische autoriteiten aanwezig waren, is de beslissing ge vallen. dat Tilburg geen aankomst plaats zal kunnen zijn van de Ronde van Nederland. De eisen, welke moesten worden gesteld ten aanzien van een aankomst in Tilburg, onder meer de onderbrenging van de kara vaan in een tentenkamp, waren van dien aard. dat de Ronde elders haar derde étappe zal gaan beëindigen. In verband met het feit, dat de vier de étappe door België leidt, zal aan de deelnemers aan dc Ronde worden ver zocht zich onverwijld te laten her-in enten. Dit geldt dus zowel voor de renners als voor de officials en an dere volgers. TWEEDE KAMER De derde zal volgen Behalve met het televisiedebat, waarvan men elders ln dit nummer een verslag kan vinden, heeft de Tweede Kamer zich Vrydag nog be zig gehouden met enkele andere pun ten, waarvan de tydelQke verhoging van de buitengewone pensioenen voor verzetsslachtoffers het belangrykste was. Dit betrof twee toelagen van 5 overeenkomstig de loonsverho gingen van Januari en September De heer Scheps (Arb.) bepleitte wyziging der wet zelf, die enige leem ten bevat. Ook vroeg hy een derde verhoging van 5 toe te kennen. De neer Stapelkamp (A.R.) vond aanpassing der pensioenen eveneens nodig. Hij hoopte voorts, dat de tech nische herziening nog dit zittingslaar zal worden aangeboden. Ook de heer Koersen (K.V.P.) pleitte voor een derde verhoging, evenals de heer Beernlnck (C.H.) en mevr. Forta- nier—De Wit (V.VJD.) Minister Van Maarseveen zeide, dat er spoedig een wetsontwerp voor de derde verhoging komt. Dc technische herziening hoopte hh dit zittingsjaar in te dienen, doch zeker dit knlcnder- ^r. De stichting 1940'45 verricht r taak zeer goed, aldus de minis ter. Discriminatie van communisti sche verzetsstryders zou hy betreu ren. Uit nadere mededelingen van de bewindsman bleek nog, aat de beide verhogingen al door de Stichting zijn uitbetaald. Verwacht wordt, dat dit ook met de derde zal geschieden, in vertrouwen op de welwillende mede werking der Staten-Generaal. Het wetsontwerp is tenslotte z.h.st goedgekeurd. De Kamer heef zich voorts nog verenigd met het wetsontwerp hou dende nadere voorzieningen betref fende de voorwaardeiykc veroorde ling en de voorwaardelijke invrij- hefasstclling. De begroting van O., K. en W. werd goedgekeurd met aan tekening dat de communisten tegen waren. Epidemie in Brabant vrijwel ingedamd Dr. P. van Wesemacl, inspecteur van de volksgezondheid ln Noord- Brabant. is naar hy mededeelde, niet pessimistisch gestemd ten aanzien van de lichte pokken-epidemie in Noord-Brabant. De gevreesde ziekte is vrijwel ingedamd. Dr. van Wesemacl schatte het aantal gerevaccineerden ln Brabant op 500.000. Advertentie. Voor revisie, reparatie of ombouw van alle soorten machines en apparaten J. POLDERMAN Goes Telefoon 2436 Waar zijn onze schepen Aagtedijk 18 Mei te New York. Adinóa 18 Mei te Saigon verw. Aldegonda 18 Mei te Pladju. Aletta 18 Mei te Telok Anion. Arkeldijk 18 Mei te Havanna. Arnedijk 18 Mei te Houston. Blitar 18 Mei te Southampton (uit). Bonaire 18 Mei te Madeira. Kota Inten p. 18 Met Ma cl oer a. Lekkerkerk 17 Mei v. CoL n. Madras. Oberon 18 Mei te Carupano. Poelau Laut 18 Mei te Port Said. Raki 18 Mei te Makassar. Ruys 17 Mei v. Saigon n. Manilla. Schiedijk 18 Mei te San Francisco. Sibajak 18 Mei te Port Said. Singkep p. 17 Mei Kp. Bon (uit). Siiedrecht 18 Mei te Port Said. Talisse 18 Mei te DIJboetS. Tarakan 18 Mei te Djakarta. Theseus 18 Mei te Rotterdam. Tjibadak 17 Mei te Kldjang. Trajanus 17 Mei te New Orlean*. Westland 18 Mei te Las Palm as. Officiële publicaties. OPKOMST HERHALINGSOEFENINGEN. Voor de opkomst op 21 Mei te kamp Wittenberg lopen de volgende extra- treinen; voor de dienstplichtigen uit N.- Holland: A'dam-C.S. v. 9.47. A'dam- M. P. v. 9.54: Naarden-Bussum v. 10.08; Hl), versum v. 10.15; Amersfoort v. 10.36; Stroe a. 10.56. Voor de dienstplichtigen uit Friesland. Groningen. Drente en Zwol le en omgeving: Leeuwarden v. 7.58: Heerenveec v. 824; Steen wijk v. 8.48; Groningen v. 8.15; Assen v. 8.39; Hooge- veen v. 9.04; Mcppel v. 926; Zwolle v. 955; Amersfoort v. 10.54; Stroe a. 11.15. Voor de dienstplichtigen uit Zuid-Lim burg, Roermond en Venlo en omgeving, de Achterhoek, Nijmegen en Arnhem en omgeving en Twente: Nijmegen v. 10.10; Arnhem v. 10.39; Dieren-Doesburg v. 10.56; Zutphen v. 11.17; Apeldoorn v. 11.38; Stroe a. 11.59. Voor de dienstplich tigen uit Den Haag, Rotterdam cn Gouda en uit de omgeving van deze plaatsen; Rotterdam-Maas v. 10.07; Den Haag S. S. v. 10.16; Gouda v. 10.43; Utrecht v. 1122; Amersfoort v. HM: Stroe a. 12.05. Overigen reizen per eerste gelegenheid na 7.00 uur met treinen van dc normale dienstregeling tot Amersfoort of Apel doorn, verder per extra trein naar Stroe. waarvan de vertrektijd op het station Amersfoort of Apeldoorn wordt bekend gemaakt. Voor de opkomst op 22 Mei lopen de volgende extra-treinen: naar Den Helder, voor de dienstplichtigen uit Groningen, Friesland. Drente en Zwolle en omge ving: Groningen v. 7.14; Assen v. 729; Beilen v. 726; Hoogeveen v. 8.11; Mcppel v. 8.30; Zwolle v. 921; Den Helder a. 12.39 en Leeuwarden v. 7.15; Grouw— Irnsum v. 7.35; Heerenveen v. 724: Wol- vega v. 8.08; Steenwijk v. 825; Mcppe! v. 8.42; Zwolle v 2.13; Den Helder a. 13.05. Voor dc dienstplichtigen uit het Oosten des lands; Enschede v. 728; Hengelo 8.10; Borne v. 8.18: Almelo v. 8.30; Rijsscn v. 8.44; Deventer v. 9.10; Apeldoorn v. 9.31 Den Helder a. 1327. Overigen reizen per eerste gelegenheid na 720 uur met treinen van de normale dienstregeling, waarbij voor hen, die In Dec Helder op komen van Amsterdam af een extra-trein loopt: Amsterdam-C. S. v. 9.38; Den Hel der a. 11.11 en voor voor hen. die ln Uit hoorn opkomen een extra-trein van Utrecht C.S. v. 11.05: Nleuweraluis v. 1128; Uithoorn a. 1228 en Nieuwersluix v. 14.35; Uithoorn a. 15.15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7