Amerika's 43.217 communisten zijn voorlopig „ondergedoken" VREEMDE JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Werd Rotterdamse architect op olietanker vermoord? c Jeugdige moordenaar kreeg 10 jaar 4$lê ons op tcfawp ZATERDAG 19 MET 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EEN VIJFDE COLONNE De F B.S. houdt hun activiteit nauwlettend in het oog New York, Mei. „Amerika's Communistische Party is ondergedo ken". Met deze woorden heeft J. Edgar Hoover, het hoofd van Amerika's Federal Bureau of Investigation een persconferentie geopend, waarop het voor en tegen van de huidige overheidscampagne tegen alle communisten tan alle kanten werd bekeken. Het probleem is voor Nederland niet nieuw. Het komt vrijwel overeen met de laat-dertiger jaren, toen de X.S.B. met slechts een handjevol aan hangers een effectieve vyfde kolonne voor de toekomst kon vormen. Er was voordien wel sprake geweest van overheidsaetie tegen de X.S.B. maar daarmee was het doeltreffend optreden van de saboteurs in de Mei-dagen van 1940 nauwelijks de kop ingedrukt. De Amerikanen zgn zich terdege be wust van het gevaar van een georga niseerde vijfde ko'.onne of sabotage groep. Men deed daarmee ervaringen op zowel aan het eind van wereldoor log I (toen Duitse saboteurs arsena len in de V.S. in de lucht lieten vlie gen) als gedurende de afgelopen oor log. Volgens J. Edgar Hoover (niet te verwarren met Amerika's oud-pre sident Herbert Hoover), is dit o.a één der redenen, waarom men thans zo straf optreedt tegen communis ten. „Indien de Communistische partij een politiek lichaam was, dat er lou ter naar streefde nationale oogmer ken te bereiken, dan zou het moeilijk zijn tegen deze partij op te treden", aldus Hoover. „Zij zou dan op soort gelijke rechten kunnen staan als De mocraten en Republikeinen. De Com munistische Partij is echter een wa pen in de hand van een buitenland se mogendheid. Gedurende de afgelo pen twintig jaren heeft zich niet één geval voorgedaan, waarbij de politie ke „lijn" van Amerika's Communisti sche Party afweek van het formeel door Moskou gepropageerde beleid. Iedere nuance werd overgenomen. Getuigenissen in het proces tegen de elf leiders der partij, dat verleden jaar in New-York werd gevoerd, heb ben deze inzichten ten volle beves tigd. Er is dus geen sprake van, dat dat de C.P. kan worden beschouwd als een binnenlandse politieke partij. Men wil immers de huidige regering omver werpen en de Amerikaanse tradities vervangen door de voor schriften van het Kremlin. De z.g. Smith Act van 1940 stelt het voor staan van het omverwerpen van de constitutionele regering van de V.S. tot een strafbaar feit. Vandaar, dat wij metterdaad krachtige actie voe ren tegen alle vormen van commu nisme". VERLOREN MOEITE. De vraag kwam daarbij op. of men de positie van deze partij in feite niet versterkte door haar onder gronds te jagen. Daarnaast vroeg men zich af, of het totaal aantal Amerikaanse communisten in feite zó klein is, dat het nagaan van de bewegingen van celleden verloren moeite is in verhouding tot het be- trekkeiyk weinig kwaad, dat deze communisten misschien zouden kun nen stichten. Met dit laatste punt was J. Edgar Hoover het stellig oneens. „Er is in derdaad", zei hij „een betrekkelijk klein aantal werkelijke communis ten. Wij schatten het aantal hunner op precies 43.217. Doch hoezeer zij ook over vele delen van het land mo gen zijn verspreid, zij vormen in oorlogstijd wel degelijk een gevaar. Er zijn niet veel mensen nodig om paniek te zaaien, water-reservoirs te vergiftigen, valse geruchten in om loop te brengen. En dat zijn dan nog betrekkelqk onschuldige vormen van sabotage. „wy zijn goed op de hoogte van wat er thans in de communistische party leeft", zo vervolgde Hoover. In de eerste plaats heeft men iedereen uit de partij weggezuiverd over wiens loyaliteit ook maar de minste aarzeling bestaat. Dit betekent uiter aard, dat het zaad van het wantrou wen onder hen is uitgezaaid. Dat reeds maant hen tot voorzichtig op treden. Een andere groep leden heeft opdracht gekregen zich op non-actief te stellen, teneinde ongestoord t.z.t. weer op te kunnen duiken en instruc ties uit te voeren. Er waren nog twgfelaars, die het onwaarschijnlgk achtten dat 43.000 communisten veel kwaad zouden kunnen stichten. VERHALEN Uit een door het Belgisch instituut voor opinie-onderzoek ingestelde en quête is gebleken, dat de Belgen aav radio-uitzendingen uit het buitenland de voorkeur geven boven die van hun eigen radio, die onder toezicht staat van de regering. Het meest geliefd zijn de uitzendingen van Radio-Lu xemburg, die uitsluitend commerciële programma's uitzendt in het Frans, Vlaams en Engels. Van de ondervraag den noemden 25,1% Luxemburg als het station waaraan zij de voorkeur gaven; het eigen Franse station kreeg 21,8 en het eigen Vlaamse 23,5van de stemmen. De Nederlandse stations te^Hilversum kregen 13$, de Franse 8.7 de Zwitserse IJ, de BBC 2,6 en de Duitse 1% der stemmen. Kritiek op de Belgische stations kwam tot uiting in opmerkingen als: „teveel klassieke muziek", de omroepers slaan een te vaderlijke toon aan", „ze zijn onna tuurlijk" of „er zit geen leven in" Enige tijd geleden heeft een Ham- burgse vrijgezel, op zoek naar een bruid, vijf kinderballonnetjes opgela ten, waaraan huwelijksvoorstellen wa ren bevestigd. Van een meisje uit Kiel kreeg hij antwoord. Woensdag zijn zij getrouwd en het ballonnetje kreeg een ereplaats aan het bruiloftsmaal. Dit cgfer", aldus Hoover, „geeft niet het uiteindelgk getal aan. Men kan hiermee slechts aangeven het aantal communisten, dat tot vóór een jaar of drie een lidmaatschapskaart in de zak droeg. Daarnaast zijn er nog de „sympathiserenden", de ver- kapte-communisten, de naïeve idea listen, die het communistische aas hebben ingeslokt en de opportunis ten, die in staat zijn zich op het laatste ogenblik bg een dergelgke be weging aan te sluiten. Gaat men de ze cijfers schatten, dan komt men uiteraard op aanzienlijk hogere ge tallen. Het is onze indruk, dat er te genover elk partijlid tien mannen of vrouwen uit deze categoriën zijn, die bereid zijn om het vuile werk op in structie van Moskou te verrichten. Een half millioen saboteurs is wel een macht om in het oog te houden". Schooljongensdrama te Mélun (Fr.) De Franse schooljongen Claude Panconi. die bekend heeft zyn 17 jaar oude klasgenoot Alain Guyader te hebben gedood, is te Melun tot 10 iaar eenzame opsluiting veroordeeld. Jernard Petit, zoon van een hoofd inspecteur van politie, werd veroor deeld tot vyf jaar cellulaire gevan genschap wegens medeplichtigheid. Beide jongens waren 18 jaar toen zij de misdaad bedreven enkele we ken te oud voor de kinderrechter. De jongens, die verzot waren op Amerikaanse gangsterfilms, zouden van plan geweest zijn een „verzets beweging" te organiseren als het Russische leger Frankrgk zou bin nenvallen. Guyader, het slachtoffer, was „ter dood veroordeeld" omdat hg gezegd had te zullen vluchten als de Russen zouden komen, zo verklaarde de verdediger van een der jongens. Chr. Metaalbewerkersbond. De Chr. Metaalbewerkersbond vier de zijn 50-jarig bestaan. Op een te Arnhem gehouden receptie werden als blijk van waardering cadeaux aangeboden, waarmede het nieuwe bonaskantoor te Utrecht zal worden verrijkt. Na een herdenkingsdienst werd door de bondsvoorzitter, de heer H. Peters medegedeeld, dat de jong ste ledenwerfactie met succes is be kroond. Het ledental heeft thans de 22.000 overschreden. De heer M. Ruppert, voorzitter van het C.N.V. sprak vervolgens een feestrede uit. 73. De remorqueur had nog alle moeite Jimmy in te halen. Eerst had Piet Potlood dat niet ge wild, maar h(J bedacht zich plotseling, dat Jimmy vermoedeiyk, als hö hen wéér in de gaten zou krijgen een nieuwe woede-aanval zou krijger- waardoor hjj misschien met hernieuwde kracht op de kust zou afstevenen om de laatste kilome ters af te leggen. Nu deze gedachtegang was niet helemaal onjuist, want toen Jimmy het schip wéér naast zich zag opdoemen, schreeuwde hij onmiddellijk: „Daar hei-je dat vervelende stelletje weer. Schiet op, ik wil jullie niet meer zien! En jU. Piet Potlood, weet je wat jy bent? Een co loradokever ben je. Die raakt een mens ook nooit kwijt Met rollende ogen keek Jimmy Brown naar de mannen van de remorqt-ur „Bah", zei hij „Wat een zouteloos en plagerig kliekje snertlui. Maar jullie kunnen 't mij doen, hoor", schreeuwde hij nog en toen was hy met een floep weer onder water verdwenen. POLITIE STAAT VOOR EEN RAADSEL Maandag gerechtelijke uitspraak te Dover. (Van onze correspondent) Londen, Mei, Op Maandag 21 Mei zal de politierechter te Dover een uitspraak doen, die vermoedelijk enige opheldering zal geven van het mysterie betreffende de 52-jarige Rotterdamse architect, de heer Aart Nugteren, die, zoals gemeld, dezer dagen dood werd aangetroffen iu het achterruim van een Britse olietanker. Het medisch onderzoek heeft uitge wezen dat de dood veroorzaakt werd door een schedelfractuur en veelvul dige verwondingen. Op de te Dover gehouden lgkschou- wing werd het stoffelijk overschot geïdentificeerd door de 24-jarigé zoon van het slachtoffer, de heer Arie Nugteren, die uit Nederland was overgevlogen. Deze deelde de Engelse politie mede, dat zgn vader zich volgens zijn gewoonte op weg had begeven naar zijn wekel'jkse schaakclub in Rotterdam. Onderweg moest hij echter van plan veranderd zgn en was hg naar een café in het havenkwartier gegaan. Hij had toen ongeveer 700 gulden op zak. Volgens een verklaring van de eigenaar van het café Vinka in Rot terdam, had het slachtoffer tot één uur 's nachts zitten kaarten met een groepje zeelui van de Britse koop vaardij. Er was behoorlgk gedronken, maar de architect had niet in een be schonken toestand verkeerd. Hg ken de bijna geen Engels. Het café was slechts enkele honderden meters ver- wgderd van de plaats, waar de be wuste olietanker, de 6000 ton meten de Matadi Palm, gemeerd lag. Om twee uur 's nachts had men ae heer Nugteren op het dek van de Matadi Palm zien staan. Hij werd echter van het schip afgestuurd en ging de wal weer op. Op een of andere ma nier moet hg toen weer aan boord zgn gekomen en zgn dood gevonden hebben. De Matadi Palm was onderweg van Rotterdam naar Liverpool met een lading kokosnootolie, toen het lichaam van het slachtoffer in het ruim gevonden werd. De Engelse politie is van oordeel, dat het slachtoffer niet door een on geluk om het leven is gekomen. Hoe en waarom de heer Nugteren voor de tweede maal aan boord kwam (dood of levend?) en op welke wijze hij de dood vond, is echter nog een raadsel. Zes leden van de bemanning van de Matadi Palm zijn opgeroepen om Maandag als getuigen te verschynen. Het stoffelgk overschot van de heer Nugteren zal inmiddels over en kele dagen via de route DoverBou logne per schip naar Rotterdam ver voerd worden. Hat wereldgebeuren Modelkamer, die word Ingericht In de nieuwe étagewoningen van de Vereniging Volkshuisvesting te Vlissingen. Tijd voor de erewijn? CLEMENTIE GEVRAAGD VOOR MEYER SCHWEXCKE Voor de Bgzondere Kantonrechter in Den Haag is de behandeling voort gezet van de zaak tegen A. Meyer Schwencke. 'n veel omstreden figuur uit de bezettingsjaren, die een be- langrgke rol heeft gespeeld by de „reorganisatie" van de Nederlandse pers in Duitse zin, maar door zgn re laties met de Wehrmacht ook aan de illegaliteit goede diensten zou heb ben bewezen, met name aan de Pa- röolgroep, die hem volgens de verde diger, mr. J. Roelse, ten volle heeft vertrouwd. Mr. Roelse vroeg invrijheidstelling voor zgn cliënt, die hij door de zes ja ren voorarrest reeds voldoende ge straft achtte. Uitvoerig besprak de verdediger de 26 punten van de ten lastelegging, om daarna op grond van het illegale werk van zijn cliënt aan te dringen op clementie, ook al omdat dit het laatste tribunaalgeval is. Hier interrumpeerde de president: „Acht U het misschien tyd voor de erewgn „Neen, meneer de president", luid de het antwoord, „maar wél om de man naar huis te sturen De uitspraak werd bepaald op 28 Mei a.s. Belgisch-Indonesische handel. „Een handelsaccoord tussen Indo nesië en België is in voorbereiding en de ondertekening zal niet lang meer op zich laten wachten. Indonesië zal aan België grondstoffen leveren als rubber, tabak en dergelijke, terwijl België producten van /gn zware in dustrie als locomotieven, machine rieën en tevens schepen aan Indone sië zal leveren", aldus verklaarde de Indonesische gezant in België, mr. Ide Anak Agung de Agung tegen over een redacteur van het A.N.P. Auto reed de Keizersgracht in, bestuurder verdronken Donderdagmiddag is de 38-jarige Amsterdamse bontwerker, W. H., met zgn auto in de Keizersgracht te Amsterdam gereden en daarbg om het leven gekomen. De bontwerker poogde met zgn auto, die aan de grachtkant stond geparkeerd, tussen een boom en de walkant door te rij den. Twee voorbijgangers sprongen terstond te water en slaagden er in een portier te openen. Maar het ge lukte hun niet de bestuurder uit de wagen te krggen. Het slachtoffer was gehuwd en va der van drie kinderen. Oliereserves op Sumatra. In aansluiting op het bericht dat rgke olievelden op Sumatra ontdekt r zouden zgn, wordt nog gemeld, dat de Standard Oil Compagny of Ca- lifornia de volgende maand aan de aandeelhouders zal mededelen, dat in centraal Sumatra olie reserves zgn aangetroffen, welke van zeer groot belang worden geacht en dat deze op grote schaal tot ontwikkeling worden ge bracht In een gebied van 2.500 000 acres, waarin de Standaard en de Te xas Oil Compagny ieder een belang hebben van 50%, zgn naar raming 500 millioen barrels oliereserves aan getroffen. Twee deserteurs keerden terug Twee van de vier Britse soldaten, die naar het zeggen van de Sovjet-au toriteiten in Maart asyl in Oost- Duitsland vroegen, hebben zich bg de Britse militaire autoriteiten te Ber- lgn aangemeld. Zy zyn in arrest ge steld. Iedere stad eit, z'n art, z'n centrum, z'n plekke ivaer je mee lozees, of kennisse die komme kielce, nae toe haet en zeit: „kiek 'ier noe is!" ,Jer staet ies van belang vo ons en vo onze naezaete, van 't voheslacht om te hetuhe van eeuwen van kracht, behrip van schoon'eid en karakter!" Mee 'n centrum bedoel Ik noe nie; 't drukste punt, of; 't he- zelligste zitje bie 'n biertje of kommetje koffie. Da's wè leutig op z'n tied, mae nie van betekenisse. As je vroeher deu een van de drie poorten op de binnenplae- se van d'Abdy belande onder de machtige 'óóge boomen en de stilte viel over j'eene, dan kreeg je 't eiheste hevoel as bie 't binnekomme van Kathe- drael of 'eel hrote kaerke! Of was dit dan buten. De mosjes piepten in 't dicht blaerendek en wa-voor 'n kant of je uut- keek, aolles was van denzelfden rust en staeteg'eid deu' droen- ge en j'oorde je voetstappe as enigste heluud voerder. „Kiek", zeie me: „dae weunt de Commissaores van onze Keu- nehinne", en dae zit de Previn- ciaole Hriff ie en dat is de Kloostergange, dae liepe vroe her de monnike „een en were". Zelfs 't Hotel dee mee an d'aolhemène staeteg'eid. De lange Jan zoeng ee'st z'n bellenlied en gonsden naedieti mee z'n zwaere stemme d'uren of. Zoas 'n dat eeuwen lank dee en dus ot£ vo ons, tot: den hroten onheloksdag in Mei 1940. Nog staet 'n d'r en ie hroeit wee bie den dag, z'n klokke bin wee terug, dus da komt he- lokkig terechte! Mae over wa voo puun'oop an z'n voete moet 'n noe z'n lied laete roenke? Ons aollemaele kunne le ze in de krante in lange ko- lomme, oe de toestand is van d'Abdy. Naemelek dat et verval aer- ger 'ordt, dat er vo 'erstel géén cente mi bin te békomme van 'n reherienge die an de hrond zit, zoas in ons landje van noe mae meuhelek is. 'Oe de mense die as 't wete kunne, d'Architecten, de bou wers, de finantiele deskundi gen d'r over dienke, en 'oe ze waerschouwe: Zeeuwen dienkt om je zaeke, dienkt om je cul turele bezittienge! Och, me we te 't feiielek aolemaele wè, mae d'r is ?iie weetje! En plukt noe 's plume van 'n pute! D'Abdij van Middelburg En me bin 't s'eens in ons 'art ok nog; zolank d'r 'oenger is en slechte beioeunienge vo aerme drommels, zolank moete die ee'st g'olpen 'orre, an ete weunienge en waerk! Neturelek! En as d'r gêên welvaert is, dan komme zelfs zokke diengen in 't hedrang, en da's aerg henoegt! En zo is d'r zovee te doe op sociaol hebied. En tóch, as me noe zo rond loope in de puun'oope van d'Ab dy, lanst de staepels netjes of- hebïkte ouwe steenen, soort bie soort hezet en me ziet mos a' over die wachtende stene be- hunt te hroeie! Me zie de poorte, zo slecht heworre dat et glad gêên won der zou weze as je daer is wat van op j'n óód kreeg.' De brokkelehe muren mee gaeten d'r in, die raemen bin hewist, dan zèhe me bie ons ei- he, nèè, d'r bin gêên cente vo, me bin vee 'te aemi! En tóch; as me dit ok nog gae verlieze, dan zu'me vee' aermer weze en nie alleen an centjes, mae an cultuurhoeder en, die in aolle landen zovee schaerser bin heworre. En dan dienk ik: zou d'r nie 'n schatrieke Amerikaon 'ier 'n douwtje in de hoeie richtienge wille doe? Ze d'r centen wè 's vo min der mooie doele weghedae! Mae ze zouwe neturelek op d'oogte hebrocht moeten 'orre, dat 'ier 'n cultuurmonument in nood is herocht nie alleen, mae dat 'eel gauw verhae 'za as d'r nie 'ordt anhepakt! 'i Is wè zot daj as Nederlan der moe hae dienke an 'ulp van buten óf, om onze boontjes t' ellepe aoppe! Dat waere me nie heweun, mae ok dat zu 'me moete lere behriepe. Temisten as zo'n sprookje 'n kanse van bestaen eit! Mae zo lank as d'r cente bin, 'ter of in 'n aor waerelddeel, bluuf ik daeran helove! Wan cente bin d'r nog wè, 't is mae da me de pad wete te vin- de nae zo'n rieken Amerikaon- der of zo. Dus van 't art van Middel burg nae 't ziene! En as da noe nie lukt? Dan vrees ik dat tehen da da me zelf wee zovaerre boven Jan bin herocht dat me mate- riaele kunne kope, dat et vo onzen Abdy te laete za weze! En dat de puun'oop nog hro- ter en ondudeleker van vurm za weze as noe. En da me zachjes kunne mee rt eurië, mee Mevrouw Kunst; onze Zeeuwse Cabaret-zangeres: wat blééf,.dat was wee- moed..„.. alléén! BESPIEGHELAER. Hg—a—n «liman— Sancties Toen destyds de Ver Naties een resolutie aanvaardden, waarin com munistisch China tot agressor werd veroordeeld. werden tegelnkertyd i.wee commissies ingesteld. De ene was bestemd voor „goede diensten" en had tot taak de Cninczen tot on derhandelen te bewegen, de andere had een grimmiger karakter en moest stralmaatregelen ontwerpen indien met cie Chinezen geen land te bezei len zou zyn. De commissie voor goe de diensten heeft by gebrek aan me- uewerking totaal niets kunnen berei ken en in feite zichzelf een paar maanaen geieden ontbonden. De Chi nese communisten immers hebben in hun arrogante houding volhard en zelfs niet de moeite genomen op po gingen tot onderhandelen behoor- jyk te antwoorden. Voor de Amerikanen ia dat slechte een bevestiging van scepsis ten op zichte van elke andere houding dan een harde en krachtige, zy nebben nooit veel gevoeld voor de commissie voor goede diensten, omdat zij het nut er niet van inzagen en vreesden, dat elke poging tot toenadering dooi de communisten zou worden uitge legd als een bewys van zwakte. Op Amerikaans aandringen is kort geleden de commissie voor strafmaat regelen oftewel sancties aan het werk gegaan. Het eerste besluit is thans geval len: alle leden van de Ver. Naties zal verzocht worden de uitvoer van strategisch belangrijke materialen r.aar China te verbieden. Ongetwh- feld is dat een even logisch als nood zakelijk besluit. Het is de Amerika nen reeds lang een doorn in het oog geweest, «jat. tcrwyi de geallieerde troepen in Korea dageiyks verliezen lijden, de bondgenoten rustig voort gaan met handel drijven en aldus China economisch heipen. Vooral de Britten deden via Hongkong volop zaken en vanuit Malakka vloeide eer. constante rubberstroom naar Peking. Daaraan zal nu een eind komen... mits de landen van de Ver. Naties zich inderdaad aan het embargo hou den. Zekerheid daarover bestaat niet. De internationale wapenhandel kent weinig scrupules als net er op aan komt wegen te vinden om desnoods illegaal zaken te doen. De les van de destijds afgekondigde sancties tegen Italië is met opwekkend. Na de Ita liaanse overval op Abcssynië werd voor het eerst in de wereldgeschiede nis door een internationale organisa tie, de Volkenbond, een collectieve straf opgelegd aan een agressor. Mussolini sprak smalend en gering schattend over deze sancties en liet zich niet in het minst weerhouden om zyn imperialistisch avontuur door te zetten. Hy kreeg het gelgk aan zyn zyde. Het merendeel dei- landen, aangesloten by dc Volken bond, werkte in de practijk niet mee aan de strafmaatregelen en boven dien werd Italië in grotere mate ge- ruggesteund door zijn as-bondgeno ten. De sancties werden oen grote mislukking en de beslissende klap voor de Volkenbond. Thans, nu de Ver. Naties voor het eerst hun toevlucht nemen tot sanc ties, zijn de vooruitzichten beter. Het machtigste land in de Ver. Na ties, Amerika, zal er ongetwijfeld nauwlettend op toezien, dat het em bargo inderdaad wordt nagekomen en niet nalaten sterke druk uit te oefenen op onwillige landen. Dat heeft reeds Indonesië ondervonden. De regering in Djakarta heeft hoog van de toren geblazen met de ver klaring, dat zy zich niets wenste aan te trekken van het embargo, het verbod tot wapenleveranties. Naar aanleiding van deze verklaring heeft Washington krachtige diplomatieke stappen genomen en blijkbaar met resultaat. De Indonesische minister van buitenlandse zaken, Soebardjo, verklaarde later, dat Indonesië zal gehoorzamen aan een beslissing van de meerderheid binnen de UNO. Hy eiste echter daarvoor in ruil, dat zijn economische moeiiykheden, die door het stopzetten van de rubberuitvoer naar China, groter zullen worden, de nodige aandacht van de Westelijke mogendheden zullen ontvangen. Het spreekt welhaast vanzelf dat Rusland en de satelietstaten het' em bargo volkomen zullen negeren na vergeefse pogingen om het besluit daartoe binnen de V.N. te voorkomen of te vertragen. De Kominform-lan- den zijn de voornaamste leveranciers van China, zodat in de sancties een ernstig lek biyft bestaan. Voorlopig dient dan ook afgewacht te worden, in hoeverre de economi sche positie van China ondermijnd zal worden, waarbji dan aangetekend dient te worden, dat het wapenem bargo nog slechts een begin is en mogelgk gevolgd zal worden door uitgebreider maatregelen, byv. een volledige economische blokkade. In een dichtbevolkte buitenwijk van Buenos Aires r(jn bij een vuilnisbelt rijf lijken aangetroffen van mannen, die naar men gelooft vermoord werdeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5