Middelburgs kraamkliniek beleeft haar laatste dag en Verdere uitbreiding van zuivelfabriek te Middelburg Strenge straffen geëist tegen dronken chauffeurs 2 FROVINClALt ZZtüWSt COURANT ZATERDAG 19 MEI 1951. PARADIJSJE VOOR JONGE MOEDERS Ruim dertienhonderd babies aanschouwden er het levenslicht Het gekrenkte Middelburg heeft in het Noordbolwerk zijn mooiste en vredigste brokje natuurschoon behouden: Majestueuze bomen, waarin de vogels zingen, heesters in bruidstooi, een groot grasveld, welvend naar het rimpelende water met statig voorbij zwemmende, koninklijke zwanen, een prachtig panorama van het wfjdsc Walcherse land met z(jn gele koolzaad plakkaten. Geen wonder, dat moedertje Natuur dit plekje goed gezind is, want hier treft ge tevens dat zonnige oord aan, waar vrijwel dagelijks, óók in de winter, nieuw leven ontspringt, In het wit gekleed ligt de kraamkli niek half verscholen tussen het groen en biedt een zó vertrouwde aanblik, dat men haar nauwelijks meer weg kan denken. Toch zijn haar dagen thans geteld: Op de laatste dag van Juni wordt deze instelling, die bijna zeven jaar lang haar nut heeft bewezen, opgedoekt. Al bestaat zij dan nog niet zo lang, toch heeft de kliniek een bewogen geschiedenis. Zy dateert uit die ru moerige Octobcrdagen van 1944, toen het oorlogsgeweld Middelburg voor de tweede maal bereikte en de stad zo vol gepropt zat met mensen, dat bevallingen practisch niet meer thuis konden geschieden. LJlings werd toen het kerkcentrum aan het Koorkerk hof, waar in rustiger tijden dominé zjjn catechisanten had onderwezen, gemeiamorphoseerd in een nood-kli niek. Tot Mei 1945 klonk in dit lo kaal het pril geschreeuw van de bo- relingskes, toen verhuisde de gehele zaak naar het groene zaaltje van het Schuttershof, waar tot 20 April 1946 kraamvrouwen weiden verzorgd. In middels waren reeds in December 194o fundamenten gelegd op het Noordbohverk en daarop verrezen twee fraaie, grote, Zweedse barak ken, die de kraamkliniek tot op de dag van vandaag een schitterende huisvesting bieden. Oordeelt zelf: Er is een gezellige, lichte zaal, waarin twaalf jonge en aanstaande moeders kunnen worden opgenomen, voorts heeft men twee royale kamers met elk twee bedden, een van alle gemakken voorziene verloskamer met drie bedden (het is wel voorgekomen, dat zich drie wereldburgers tegelijk aandienden!), een wachtkamer, een spreekkamer, een keuken en ook een leuke kinder kamer, waar de roze babies met hun rimpelige snuitjes 's nachts vorölyven. De volgende morgen krij gen de moeders hun pas verworven schat dan weer blinkend gewassen en kurkdroog terug. MOEDERS VAN VELE NATIONALITEITEN. Wanneer op 30 Juni de sleutel in het slot van de kliniek wordt omge draaid, kan geboekstaafd worden, dat er in de tyd van haar bestaan ruim dertienhonderd babies het levenslicht aanschouwden. Er kwamen niet al leen kinderen ter wereld van Middel- burgse moeders, maar ook van vrou wen uit overig Zeeland, van Indo- Europeaanse, Engelse, Duitse, Poolse moeders en zelfs van een Russische en een Autralische vrouw! Achttien keer presenteerde zich een tweeling Kopklasse landbouwwerk tuigen aan Ambachtsschool Goes Zal in September starten Aan de Ambachtsschool te Goes Is vergunning verleend om in Septem ber a.s. te beginnen met een zoge naamde kopklasse voor kennis van tractoren, motoren en landbouwwerk tuigen. Slechts aan 6 scholen in Ne derland is deze toestemming ver leend, namelijk in Breda, Doetinchem, Assen, 's Hcrtogenboseh, Roermond en Goes. De instelling van een dergelijke kopklasse is een gevolg van de toene mende mechanisatie in de landbouw,, waardoor het noodzakelijk wordt, dat met name op het platteland vakbe kwame monteurs aanwezig zijn om de nodige reparaties te verrichten. De vakbekwaamheid van smeden en mon teurs. die zich niet op dit werk heb ben gespecialiseerd, ligt uiteraard op ander terrein, zodat het meermalen voorkomt, dat een landbouwmachine niet onmiddellijk kan worden gere pareerd. Dit brengt voor de landbou wer vele nadelen met zich mee, voor al wanneer de 9eizoendrukte groot en alle materiaal nodig is. Verwacht mag worden, dat voor de ze kopklasse bij de betreffende jonge lui grote ainmo bestaat. De toelating is op dezelfde wijze geregeld als bij de kopklasse Autotechniek, waarmede in Goes vorig jaar werd gestart. De leerlingen moeten in het bezit zijn van een diploma 2-jarige Ambachtsschool in één der metaalvakken. Ook leer lingen van andere Ambachtsscholen dan de Goese. die een getuigschrift hebben of dit jaar ontvangen, worden toegelaten. De opleiding duurt één jaar. Behal ve in het vak-technische gedeelte, dat zowel practisch als theoretisch gedo ceerd wordt, zal onderwijs worden ge geven in wiskunde, Nederlandse Taal, sociale wetgeving, veiligheid enz. DE HEER TH. W. DE LANGE, t Na een ziekte van slechts enkele da gen overleed in het ziekenhuis te Mid delburg de heer Th. W. de Lange uit Middelburg. De heer De Lange is jarenlang werkzaam geweest op de griffie van de Rechtbank te Middelburg. Vorig jaar verliet hij de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In verband met ziekte van een van de ambtenaren was de overledene de laatste tijd wederom op de griffie werkzaam. en éénmaal werd een drieling, gebo ren in een woonwagen, van schone luiers voorzien. Waaraan dankt deze noodkliniek haar grote faam en populariteit? Wel. niet in de eerste plaats aan haar goede outillage of aan de mogelijk heid om zelf de behandelende genees heer en vroedvrouw te kiezen, doch aan de uitnemende leiding van zuster G. Hamelink en de goede zorgen van haar en haar assistenten, de gedi plomeerde kraamverzorgsters en de leerlingen. Deze vrouwen, die het schoonste beroep ter wereld met zo veel vreugde en liefde in de kliniek hebben uitgeoefend, verdienen wel een ere-saluut te ontvangen en ook de juffrouw van de huishouding mag ze ker een pluim op haar hoed niet ont houden worden. GASTHUIS NEEMT HET WERK OVER. „Eerlijk gezegd ben ik bljj, dat de gemeenteraad besloten heeft de nood- kliniek in verband met de kosten op te heffen, want wij hebben ook nog onze gewone praktijk en het werd véél te druk", vertelde zuster Hame link ons gisteren en zij vervolgde: ,,Ik kén ook bly zijn, omdat, zoals U weet, aan deze, onmisbaar geworden, wijze van kraamvrouwen-verzorging geen abrupt einde komt. Te zijner tijd wordt in het Gasthuis een specia- Advertenlie. Ie kraamafdeling geopend met vol doende bedden en ook daar zullen de moeders vrij zijn in de keuze van de arts of vroedvrouw, die de verlossing moet verrichten". Deze nieuwe afdeling komt op een steenworp-afstand van de plaats, waar zich thans de noodkliniek be vindt. De ooievaar, die zo getrouw de kindertjes naar Middelburg torst, kén zich eenvoudig niet vergissen Militaire plechtigheid te Middelburg Eremedaille uitgereikt aan korp.-kok J. C. Koole Voor het front van de troep heeft de garnizoenscommandant te Mid delburg. majoor J. Potteboom, gister middag aan de korporaal-kok der le klasse J. C. Koole de door H. M. de Koningin verleende onderscheiding, de ere-medaille in brons met de zwaarden, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. Deze militaire plechtigheid ge schiedde op de binnenplaats van de kazerne, waar de leerlingen van de C.O.A.K. om kwart over vier ston den aangetreden. Na een ins^ctie door de commandant werd de ban geopend en las de adjudant, le luit, L. H. van der Veen, het koninklijk besluit voor. Majoor Potteboom spelde korp. Koole de ere-medaille op en hield ver volgens een korte toespraak, waarin hy opmerkte, dat niet ieder, die een onderscheiding heeft verdiend, deze ontvangt. Het is namelijk niet vol doende, dat men trouw en eerlyk zyn plicht vervuld: Het is ook nodig, dat men speciaal opvalt. Wellicht is dat by korp. Koole het geval geweest, doordat hy de vorige zomer tijdens het koninklijk bezoek aan Zeeland kookte voor leden van de hofhouding en personeel van de koninklijke stal len. De commandant feliciteerde hem hartelijk met de uitreiking van de onderscheiding en bood mevr. Koole, die haar man zo dikwijls aan de mili taire administratie moet afstaan, een boeket bloemen aan. De troep, waarbij korp. Koole's kooktalent zeer hoog staat aange schreven, maakte hierna nog een mars door de stad, vooraf gegaan door de tamboers en hoornblazers. De korporaal-kok en zijn familieleden werden ontvangen in de kazerne, waar gelegenheid bestond hem geluk te wensen en waar men nog enige tijd in gezellige stemming bijeen was. Zomervergadering en rijtoer der Z.L.M. De zomervergadering der Z.L.M. zal dit jaar op Woensdag 20 Juni te Krabbendyke' worden gehouden, 's Middags volgt er dan een rijtoer door Oost-Zuid-Beveland. Ook is er ditmaal een Z.L.M.-tentoonstelling, welke, zoals bekend, eer. bijzondere attractie krijgt door df behendig heidswedstrijden met tractoren. Zeeuwen bij overdracht van „Haak In"-geiden. Naar wy vernemen zullen twee personeelsleden van de P.Z.E.M. te Middelburg, mej. J. Oranje uit Ga- pinge en de heer L. J. Wondergem uit Lewedorp, tijdens de Donderdag a.s. te houden steravond van de N.C.R.V. de provinciale ambtenaren uit Zee land vertegenwoordigen bij de over dracht van de opbrengst der „Haak-. In "-actie aan het Koningin Wilhelmi- nafonds. Rundveefokdag in Axel Door de Vereniging tot Verbetering van het Rundvee in Zeeland wordt op 28 Juni a.s. een Rundveefokdag van t-b.c.-vrije dieren gehouden op het terrein der V.V.Z.F. te Axel. Doortrekkende lepelaars. De heer J. Wisse uit Nieuwland nam op 15 Mei bij de nieuwe Sloedyk op de slikken, een troepje lepelaars waar. Aantal acht. Z. MELKPOEDER VEEVOEDER Het afgelopen jaar werd voor ruim drie millioen gulden omgezet De coöperatieve zuivelfabriek te Middelburg, die reeds ingrijpend ver bouwd en gemoderniseerd is, zal nog dit jaar worden uitgebreid met een nieuw schaftlokaal, een garage en een poederbewaarplaats. Bovendien worden onderhandelingen gevoerd over de bouw van een directeurswoning. Dit werd medegedeeld in de jaar vergadering van de vereniging „Coöperatieve Zuivelfabriek Walche ren" welke onder voorzitterschap van de heer S. Simonse werd gehou den. Deze bijeenkomst had een vlot verloop; van de 737 leden waren er 52 aanwezig. Sedert 1 Januari j.l. Mr. A. Tieleman geïnstalleerd als kantonrechter te Zutphen. In een speciale zitting van het kan tongerecht te Zutphen is mr. A. Tie leman geïnstalleerd als kantonrech ter. Tevoren was de heer Tieleman griffier en kantonrechter-plaatsver- v anger te Middelburg. De installatie geschiedde door mr. J. A. C. van Leusde, kantonrechter plaatsvervanger, die er niet aan twij felde of mr. Tieleman zou in Zutphen een prettige werkkring vinden. Na mens het kantongerecht werden aan mevr. Tieleman bloemen aangeboden. Namens het Openbaar Ministerie sprak mr. L. A. S. J. v. d. Feltz, voor de griffie sprak mr. Tutein Nolthe- nius. Als notaris voerde de heer van Ballegoijen de Jong het woord, als collega-kantonrechter te Apeldoorn mr. J, Suyling. Tenslotte spraken nog mr. Stolk als deken van de orde van advocaten en de heer J. Tabor voor de Pachtkamer. Mr. Tieleman dankte voor de vele, hartelijke woorden. Z.L.M.-excursie naar België Op Woensdag 4 en Donderdag 5 Juli maakt de Z.L.M. een excursie naar België. Verschillende Belgische landbouwbedrijven zullen worden be zichtigd. Sportieve zomerkleding... een specialiteit van ESDERS! SPORTCOLBERTS vanaf 39.45 SPORTPANTALONS vanaf 34.- Zuiver wollen SPORTCOSTUUMS vanaf 58.65 Effen, lichtgrijs KAMGAREN COSTUUMS prachtige Engelse stof, 2-delig 105.- .Prima effen KAMGAREN COSTUUMS in de nieuwe modetinten blauw, bruin, taupe en beige 2-delig 113.25 ESDERS' confectie vervangt maaticerk LANGE NOORDSTR.10-12 MIDDELBURG RECHTBANK MIDDELBURG Offlder van Justitie hield rekening met de resultaten van bloedproeven Dat het Vrouwe Justitie menens is met haar actie tegen dronken auto mobilisten, bleek gisteren wel duidelijk in de zitting van de Arrondisse ment s-Rechtbank te Middelburg; tegen vier chauffeurs, die hun wagen hadden bestuurd, nadat zij sterke drank hadden gebruikt, werden lang niet malse straffen geëist, waarvan de zwaarste was één maand gevangenis straf en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor de tyd van vijf jaar. De officier van justitie hield daarby rekening met het resultaat van een bloedproef. In het begin van de vorige maand zagen twee surveillerende politie mannen te Zaamslag een auto passe ren, die verdacht slingerde en waar van de bestuurder haif liggend ach ter het stuur zat. Omdat zij vermoe den, dat de man dronken was, hielden zij een andere auto aan en zetten de achtervolging in. Na een wilde jacht, waarbij soms een snelheid werd be reikt van 120 km. per uur en waarbij de voorste wagen gevaarlijk over de weg slingerde, werd Perkpolder-ha- ven bereikt, waar de auto's tot stil stand kwamen by de aanlegsteiger van de provinciale boot. Toen bleek eerst goed, hoe dronken de roekeloze chauffeur, de houthandelaar A. W. uit Goes, was, want na het uitstappen kon hij nauwelijks op zijn benen staan. Hij werd ter ontnuchtering overgebracht naar een politiepost, waar hij de volgende dag verklaarde, dat hij zich van het gehele geval niets meer kon herinneren. Gisteren betoogde W., dat hij niet, zoals getuigen hadden gezegd, 120 km. had gereden, want zyn wagen kon die snelheid niet halen, terwijl men in half liggende houding ook niet zo hard kan rijden. Hij haa wel ge dronken, maar niet veel; volgens hem was de door hem gebruikte drank echter van slechte kwaliteit geweest. Het bloedonderzoek had evenwel een vrij hoog percentage alcohol aan gewezen, waardoor de officier nog versterkt werd in zijn mening, dat de verdachte wel degelijk schuldig is. Hij eiste één maand gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor de tyd van*vyf jaar. BROKKEN GEMAAKT. De vrachtrijder J.C.S. te LJzendij- ke, was op een Zaterdagavond in Fe bruari in zijn woonplaats zo ongeluk kig met zijn vrachtauto aan het ma- i noeuvreren, dat hij een betonnen lan taarnpaal aanreed en wel zeer sterk de aandacht van voorbijgangers trok. Toen men bemerkte, dat de man dronken was, werd de politie ge waarschuwd, die een proces-verbaal opmaakte en het rijbewijs in beslag nam. De verdachte verklaarde ter zitting, dat hij niet dronken was ge weest,'maar ook in dit geval had de bloedproef anders geleerd. De eis luidde twee weken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van vier maanden. Een zelfde straf werd gevraagd te- §en de veehandelaar A. H. B. P. uit t. Jansteen, die te Sluis werd aan- fehouden, toen hij onder invloed van rank zijn auto bestuurde. De man was niet ter zitting aanwezig, even min als de bloembollenhandelaar P. J. D. uit Castricum, die te Axel dron ken met zyn wagen over de Nieuwe- dijk aldaar had gereden. Op zeker moment verloor hy de macht over zijn stuur, waardoor de auto van de weg afraakte en in enige tuintjes tot stilstand kwam, waarbij natuurlijk de tuinhekjes sneuvelden. Tegen deze verdachte werd één maand gevange nisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs geëist. Volkshogeschool-cursus te Rockanje. Van 21 Mei tot 2 Juni wordt in de Volkshogeschool te Rockanje een cursus gehouden voor werknemers uit het particulier en overheidsbe drijf, M.T.S.-ers, studenten, en ande re belangstellenden. Deskundige spre kers zullen tal van actuele onderwer pen behandelen. Zo spreekt op 22 Mei de directeur van het E.T.I. voor Zee- land, drs. M. C. Verburg te Middel- i werd wegens het veroorzaken Vlasfabriek te Dreischor ging in vlammen op Schade van 30.000.- Vrijdagmorgen kort na acht uur brak brand uit in de vlasfabriek van de heer A. Felius aan de Bogerdweg te Dreischor. De onmiddellijk gealar meerde brandweer onder leiding van de nieuw benoemde commandant, de heer B. D. Zuidweg, was spoedig aanwezig, maar de spuit kon als ge volg van een kleine motorstoring aanvankelijk geen water geven. Tot het euvel was verholpen werden de vlammen bestreden met emmers wa ter en via de waterleiding. Daarna slaagde de brandweer er in de om liggende percelen door flink nat spui ten te behouden. Inmiddels was' aan de brandweer uit Zierikzee assisten tie gevraagd. Deze arriveerde een half uur na het uitbreken van de brand en gezamenlijk kreeg men toen de vuurzee spoedig in bedwang. De vlasfabriek brandde geheel uit en de volledige inventaris ging ver loren o a. een zwingelturbine, een braakmachine, een lokkenschaver, een stofafzuiger en een schevenblazer. De fabriek was een half jaar geleden ge heel opnieuw ingericht. Voor de in dustrie ter plaatse is het uitvallen van de vlasfabriek een gevoelig ver lies. De schade, die op 30.000 wordt ge schat, wordt door verzekering ge dekt. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Schepenen van Antwerpen bezoeken Vlissingen OOK NAAR SOUBURG EN VEERE. Naar wij vernemen zullen a.s. Maan dag vier schepenen (wethouders) van Antwerpen een bezoek aan Vlissingen brengen. De burgemeester, die door het Vlissingse gemeentebestuur mede was uitgenodigd, is helaas verhinderd. De schepenen zullen vergezeld zijn van de adjunct-gemeente-secretaris van Antwerpen. In Vlissingen zullen verschillende objecten worden be zocht, zoals de nieuwe woningbouw en de composteerinrichting. Het ligt in de bedoeling 's middags ook nog een ogenblik in Veere te ver toeven en in Souburg een kort bezoek te brengen aan het graf van Marnix van St. Aldegonde, die, zoals bekend, burgemeester van Antwerpen is ge weest. Westkapelle stuurt het Rijk een deurwaarder f 46.000 rente voor woningbouw- kapitaa! bleef onbetaald De gemeente Westkapelle heeft destijds ingevolge de Woningbouw regeling 1947 kapitaal verstrekt voor de bouw van een aantal woningen. Het Rijk zou hiervoor de rente beta len. Aangezien het Ry'k tot dusver nog steeds in gebreke is gebleven deze rente te betalen en het te vorderen bedrag inmiddels is opgelopen tot ruim 46.000,besloot de raad Vrijdagavond het bedrag gerechtelijk in te vorderen. Uitspraken Rechtbank De Arrondissements-Rechtbank te Middelburg deed Vrijdagmorgen uit spraak in de op 4 Mei j.l. behandelde zaken. De taki-ondernenier L. H. uit Nieuw- en St. Joosland, werd in ho ger beroep veroordeeld tot drie we ken hechtenis wegens overtreding van de Jachtwet. Het beroepen von nis werd bevestigd. De los-werkman A. G. te Colijns- plaat werd schuldig verklaard aan „poging tot oplichting" en „diefstal" en veroordeeld tot 9 maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. De veehandelaar D. S. te Waarde had in hoger beroep terecht gestaan wegens overtreding van de Wegen verkeersregeling. Hij werd ontslagen van rechtsvervolging. De handelaar M. G. de B. uit Hoedekenskerke van burg, over het onderwerp: „Welke een verkeersongeval op 28 September mogelijkheden zijn er voor een verde- j jj. te Oudelande, in hoger beroep re industrialisatie in Nederland en veroordeeld tot 35 of 10 dagen, met waar liggen de grenzen" bevestiging van het beroepen vonnis. werden 2^ nieuwe leden ingeschre ven. De balans en de exploitatiereke ning over 1950 werden goedgekeurd. De gebouwen en de inventaris staan te boek voor 329.000, nadat in het afgelopen boekjaar ruim 96.000 werd afgeschreven. De reserve be loopt een bedrag van 99.600, Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgelopen jaar 186 leden tot de vereniging toetraden. De fabriek ontving 15.601.506 kg melk en 7290 kg room. Het vetgehalte van de melk bedroeg gemiddeld 3.85%. Met inbegrip van nabetaling en bijschrij ving ledenkapitaal werd in totaal 3.180.804 betaald. De onkosten be droegen 569.000, waarvan 132.000 aan salarissen en 156.000 voor de melkaanvoer. De verkoop bedroeg en détail 7.148.325 liter volle consumptiemelk, 2.271.061 flessen en 435.631 halve flessen ge steriliseerde melk, 216.671 liter con- sumptie-karnemelk, 412.923 flessen karnemelkse gortpap, 51.445 liter room, 528.871 halve flessen melk- yoghurt, 549.776 pakjes roomboter en 59.830 flessen chocolademelk. Naar de boerderij werden teruggele verd 3.441.324 kg ondermelk en 63.970 kg magere melkpoeder. En- gros werden verkocht 408.128 liter melk, 1.363.184 kg taptemelk en 89.855 kg roomboter. De totale op brengst bedroeg 3.246.182, De fabriek behaalde haar twaalfde jaardiploma bij de geregelde boter- keuringen door de Brabantse Zuivel- bond. De magere melkpoeder, die dit voorjaar wordt geproduceerd, is ge heel aan de leveranciers verkocht om in de komende winter te dienen als veevoeder. Voorzitter bedrijfsgroep Scheepsbouw benoemd. Door de minister van Economische Zaken is benoemd tot voorzitter van de Bedrijfsgroep Scheepsbouw de heer J. W. Hupkes, directeur der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Deze benoeming sluit in, dat de heer Hupkes voorzitter is geworden van het Directoraat voor Scheepsbouw en Reparatie. Advertentie. MUNH&RDTJES s erke bestrijders van pijnen Ministers op bezoek bij Walcherse boar in N.O.-Polder De ministers van Financiën en van Verkeer en Waterstaat, prof. mr. P. Lieftinck en de heer H. W. Wem- mers, hebben Vrijdag een tocht door de Noord-Oostpolder gemaakt. Zij bezochten 's morgens het Oostelijke deel van de polder. Het nog kleine dorpje Kraggenburg, dat het vorig jaar gebouwd is, trok de bijzondere aandacht van de gasten. Verder werd o.a. een bezoek gebracht aan een Walcherse boer. Na de lunch te Emmeloord te heb ben gebruikt, begaf het gezelschap zich naar het Westelijke deel van de polder, dat nog niet geheel in cul tuur is gebracht. Visventer voor Rechtbank: „Ik dronk alleen limonade" „Ik was niet dronken: ik had alleen maar een flesje limonade leeggedron ken", verklaarde de visventer D. v. d. V. uit Breskens, die Vrijdag in de zitting van de Middelburgse Recht bank verscheen. Hij was in hoger be roep gegaan van het vonnis van de Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij veroordeeld was tot 8 dagen hech tenis en 3 maanden Rijkswerkinrich ting, wegens openbare dronkenschap, gepleegd bij derde herhaling binnen één jaar tijds. Op de vraag van de president, hoe het dan wel kwam, dat hij op 30 Sep tember j.l. in zijn woonplaats zo on zeker over de weg had gelopen, ant woordde de visventer, dat hij zeer slecht ter been is, mear de officier van Justitie vroeg niettemin bevesti ging van het beroepen vonnis. Overtreding van Jachtwet De straatmuzikant en woonwagen bewoner J. G. de V. werd op 7 No vember j.l. door de kantonrechter te Terneuzen veroordeeld tot tweemaal 12,50 of tweemaal vijf dagen, om dat hij met twee honden in de Saaf- tingepolder te Clinge in het veld had gelopen en deze honden zou hebben aangespoord om wild te vangen. Dit alles zonder vergunning van recht hebbende. De man was in hoger beroep ge gaan, omdat hij zich zoals hij Vrijdag in de zitting van de Middelburgse rechtbank verklaarde, onschuldig voelde. Zijn honden waren zo jong, dat zij nog geen wild konden vangen en bovendien had hij de dieren niet aangespoord. De officier vroeg ech ter bevestiging van het beroepen von nis. Veesmokkelarij berecht De Economische Politierechter te Middelburg deed Vrijdag uitspraak in de eerste door hem behandelde za ken. te weten tegen de veekooplieden E. A. v. d. K. te Clinge en H. C. M. P. te Graauw. Beiden werden schuldig verklaard aan overtreding van het Deviezenbesluit 1945 en veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2