NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden Tweede Kamer wil haring of kuit over de televisie WALCHEREN J^-genda Gedenksteen in het nieuwe Raadhuis van Aardenburg Luitenant-kolonel Popski overleden VRIJDAG 18 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Duim afgekneld Donderdagochtend wilde de 26-ja rige schipper M. Verwoerd van het binnenschip „Gflsjc Christina" bg het binnenvaren van de Oostsluis te Ter- neuzen de motor van de zgschroel uitschakelen. Vermoedelijk doordat de man te veel haast had om weer tijdig bij zijn roer te komen, geraak te hij met zijn hand bekneld in een tandwiel, waardoor de dui~n werd af gekneld. V. is opgenomen in het ziekenhuis te Temeuzen. Amerikaans speelgoed voor Ritthem De stad Columbus In Ohio (Noord- Amerika) adopteerde enige jaren geleden de gemeente Ritthem. De zer dagen werd hier een kist met speelgoed ontvangen voor de Rit- themse kinderen. In hoofdzaak werd dit speelgoed vervaardigd en bijeen gebracht door de leerlingen uit de hoogste klassen van een school te Columbus. De uitdeling geschiedde Woensdagavond j.l. AANBESTEDING RIOLERING TE WISSEKERKE Namens het gemeentebestuur van Wissekcrke werd Donderdag door de directeur C.D.B., de heer J. Valk, aanbesteed de aanleg van een riole ring en bestratingen in de gemeente Wissekerke. Er werd als volgt inge schreven: Fa. Remeews. Kats, 180.424,—; Johns. Moerland, St. Annaland, 173.560,—; M. Wandel. Souburg, 172.900,—; C. v. d. Klippe, Vlls- singen. 171,766,—; Jac. Hogeste- ger, Wemeldinge, 170.500,W. v. d. Berg, Bruinisse en P. van Don gen. Haamstede, 170.100,— N.V. Aannemingsbedrijf Zeeland, Middel burg, 169.837,Fa. Duinhouwer, Goes, 166.900,—; L. v. d. Klippe, Vlissingen en Jac. Lagasse, Koude- kerke, 166.400.—; Gebr. M. H. en H. J. Kievit, Coljjnsplaat, 163.915,-; A. C. v. Hee, Kamperland, 162.000; R. Slotema, Wissekerke, 161.400; Jac. Haringman, Goes, 159.900,—. De gunning is aangehouden. De collecte voor de Stichting 1940—'45 heeft in de gemeente Stavenisse f 290.— opgebracht. Middelburg NIEUWE DIRECTEUR CHR. KWEEKSCHOOL SPRAK TE UTRECHT. De heer J. A. van Bennekom, die onlangs benoemd werd tot directeur van de Chr. Kweekschool te Middel burg, sprak Donderdag te Utrecht in de algemene vergadering van de Ver eniging voor Chr. Nationaal School onderwijs in Nederland over het on derwerp „Taak en toekomst van de onderwijzer". DE RODE-KRUIS-ACTIE. In verband met de Komende Rode- Kruiscollecte te Middelburg en St. Laurens werd Donderdagavond in de cantine van het PZEM-gebouw een druk bezochte bijeenkomst gehouden, waarin nadere bijzonderheden werden verstrekt over de grootscheepse actie, welke van 24 Mei tot 2 Juni wordt ge voerd. Ruim 200 collectanten zullen, gewa pend met een intekenlijst, in dat tijd vak ieder 30 gezinnen bezoeken, de betekenis van het Rode Kruis voorzo ver nog nodig belichten en een gift vragen voor dit goede doel. De heer B. Jacobsen, voorzitter van een der voor deze actie in het leven geroepen commissies, deelde onder grote in stemming mede, dat iedere collectant of collectante kans maakt om een gra tis reis naar het Festival of Britain in Londen te winnen. Enkele grote maat schappijen hebben n.l. een gratis over tocht en een som van 20.beschik baar gesteld als premie op de inza melaars-ijver. Deze premie wordt on der de beste twintig collectanten ver loot. Nadat enkele geestige tekenfilms over de waarde van de hygiëne waren vertoond, gaf de voorzitter van de collecte-commissie, de heer C. W. Vis ser, nog een aantal practische tips. Na de pauze sprak dr. J. J. Okker over de vredesarbeid van het Rode Kruis. Voorts werden enkele zeer in teressante films vertoond. WAT GEVONDEN WERD. De Commissaris van Politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 2 tot en met 8 Mei aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven de volgende voorwerpen, welke terug zijn te bekomen des Zaterdags tussen 19 en 20 uur: zwart kammetje, paar bruine motorhandschoe nen, rode kinderportemonnaie, rechter dames handschoen, blauwe kindercapb, bruine mantelceintuur, blauwe mantel band, double schakelarmband, bruin gè- blokte das, rode portemonnaie, boekjes, vermoedelijk van het Middenstandsdiplo ma. bol terra koordwol, manchetknoop, broche, blauwe portemonnaie, oorbel, zil veren ringetje, Lipssleutel no. 36. bruine portemonnaie, plakboekje, kinderporte monnaie. Bij particulieren zijn de volgende voor werpen in bewaring (adressen bureau van politie): Jongensrijwiel, huissleutel, das speld, bruine alpinomuts, insigne meisjes vereniging, vulpen oranje kleur, strenge tje blauwe zijde, Airdaile terrier, geel vulpotlood, beige want, rode bal, 4-delige duimstok, blauwe zakdoek, voetbal, brui ne drukknop portemonnaie, 2 sleuteltjes no. 7651 en 765, groene sjaal, kindèrstep, zwarte motorhandschoen, 2 ballpoint pen nen, padvindersriem, ballpointpen. boe ven broche, portemonnaie met inhoud, fietspompje, blauwe portemonnaie. bruine lederen damestas, zwart lederen herenjas, bruine alpinomuts. grijze heren nappa handschoen, 2 muntbiljetten, dop van benzinetank, radio antenne, plakboekje, snoer parels. Koudekerke LEGER DES HEILS BEZOCHT TER HOOGE De ouden van dagen in Ter Hooge te Koudekerke kregen op Pinksteren be zoek van de afd. Middelburg van het Leger des Heils. Het zangkoor bracht tal van lie deren ten gehore, en het gesproken woord maakte op allen een diepe in druk. MIDDELBURG. Vandaag: Electro: The Barkleys of Broad way (aJ.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: De man, die mij gegeven werd (14 j.), 8 uur. Morgen: Bioscopen: als vandaag. Zondag: Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Hallo, New York", (al.), 7 en 9 uur; Luxor: „De muur der duisternis" (18 j.), 8 uur. Morgen: Alhambra: Als vandaag. 7 en 9 v-r: Luxor: Als vandaag. 7 en 9 uur; «amcoroia: Uitv. buurtver., 8 uur. Zondag: Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur. Vlissingen Afscheid A. R. König In een bijeenkomst van de afdeling Vlissingen van de Centrale Bond van Transportarbeiders in gebouw Con cordia te Vlissingen werd Donderdag avond afscheid genomen van de heer A. R. König, die 35 jaar het secretari aat van deze afdeling heeft bekleed. Na opening van de voorzitter, de heer J. van Eenennaam, bracht cle heer König voor de laatste maal het jaarverslag uit. De inkomsten en uit gaven bedroegen f 10.372,55, waarvan aan contributie f 10.299.55 en buitenge wone inkomsten f 73.50. Na goedkeu ring der verslagen van secretaris en penningmeester, dankte de Bondsvoor zitter, de heer R. Laan, de heer König voor hetgeen deze als vertegenwoordi ger van de transportarbeiders tot stand heeft gebracht. Namens de afd. Vlissingen en het hoofdbestuur van de bond werd de scheidende secretaris een fraai boek werk aangeboden. De heer P. C. Mijs, secretaris van de N.V. Haven van Vlissingen, bood een rokertje aan en roemde de samenwer king met de'heer König. Vervolgens werd nog gesproken door de heer P. J. H. Willemse, wnd. voorzitter van de Bond en de heer J Witte, voorzitter van de afd. Middel burg, die eveneens sigaren aanbood. Mevrouw König ontving van ver schillende zijden bloemen. Het secretariaat werd hierna over gedragen aan de heer J. Bliek. Nadat de voorzitter van de afd. Vlis singen, nog het woord had gericht tot de heer König, dankte laatstgenoemde in een kernachtig woord voor de vriendschap, welke hij van de transportarbeiders heeft mogen onder vinden. De avond werd verder gevuld met accordeonmuziek en voordrachten van mevrouw Cor Bouterse. Vooral de Zeeuwse schets „Ouwe Keesje" oogst te veel succes. i OPENING EVANGELISATIELOKAAL. Donderdagavond werd het Evange lisatielokaal van het Kruisleger aan het Bellamypark te Vlissingen ge opend door de commandant J de Ko ning met assistentie van de chef-secre taris brigadier J. Schuit en de korps officieren. In deze bijeenkomst sprak de commandant o.m. over het Meisjes huis, dat te Deventer binnen enkele weken geopend zal worden. BRANDWEER OEFENDE OP DE BOULEVARD. Door de Vlissingse Brandweer is Donderdagavond, in samenwerking met de leiding van het waterleiding bedrijf, een oefening gehouden met de bedoeling een indruk te verkrijgen van de waterdruk, welke op de bou levards beschikbaar is nu de aanjaag- pomp bij de Badtrappen function- neert. Op de Boulevard De Ruyter werd daartoe met de nieuwe motor spuit vanaf de grote Magyrusladder gespoten en het resultaat was bevre digend. Vooral toen de spuit was aan gesloten op de transportleiding, kwam er op twintig meter hoogte bo ven de boulevord nog een fikse straal uit de straalpijp. Natuurlijk zou men graag nóg meer water willen geven, maar in elk geval bleek de situatie toch reeds be- langrhk verbeterd. Men kan nu zeg gen. dat ook in geval van brand aan de boulevard de brandweer naar be horen zal kunnen spuiten. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau te Vlissingen zyn in het tijdvak van 9 Mei 1951 tot 16 Mei 1951, de navolgende gevonden voorwer pen gedeponeerd: Een sleutel, diverse portemonnaie's, een herenrijwiel, een herenhandschoen, een paar dameshandschoenen, zakkam in étui. Inlichtingen zijn op het bureau te be komen van de adressen, waar de navol gende voorwerpen zijn te bevragen: di verse portemonnaie's, handschoenen, een sleutel, een zwarte directoir, een bruine actetas, een ballpoint pen, een zilveren dasspeld, een bruine capuchon, een pols horloge, een kindertasje, een bril, een step, een linker damesschoen. In de Donderdagmiddag te Aarden burg gehouden raadsvergadering deel de burgemeester J. E. F. van Dongen mede, dat op 21 Mei a.s. de waterlei ding te St Kruis In werking zal wor den gesteld. Op 24 Mei a.s. zal in de hal van het ir. aanbouw zijnde gemeentehuis een gedenksteen worden onthuld in tegen woordigheid van de raadsleden, op zichters, architect en de directeur van Bouw- en Woningtoezicht in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Na afloop zal onder deskundige leiding de zuive ringsinstallatie worden bezichtigd. Om het geld der vissers RAAD VAN BRESKENS IN BEROEP BIJ DE KROON. In de gemeenteraad van Breskons, die vergaderde onder leiding van burgemeester J. A. Eekhout, werd medegedeeld, dat de in de vorige raadszitting vastgestelde wijziging van de vismijnbegroting, om de con tributie die de vissers aan de Stich ting Zeeuwse Visserijbelangen moe ten betalen, voor rekening van het Vismijnbedrijf te nemen, door Ged. Staten niet is goedgekeurd. Tegen deze beslissing kwam de heet H. J. de Baare op. Hij was van me ning, dat het geld van het Vismgn- bedrijf, door de vissers bijeenge bracht, ook aan de vissers ten goede moet komen. De raad besloot -egen het besluit van Ged. Staten in be roep te gaan bij de Kroon. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het cand.-examen politieke en sociale wetenschappen de heer B. H. Mulder te Amsterdam, vroeger te Souburg. KERKNIEUWS. NED. IIERV. KERK. Beroepen te Jaarsveld G. J. Jan sen cand. te Wezep; te Nieuwvliet J. van der Graaf f te Sas van Gent; te Kolham (als hulpprediker) J. C. van Apeldoorn emeritus predikant te Joure; te Kampen J. van den Heuvel te Schoonhoven; te Paramaribo J. A. van der Meijden te Hogezand. Beroepen te Wetsbroek: H. N. van Hensbergen te Schalkwijk; te Om meren: E. Heltrigter, cand. te Utrecht; te Vries: C. Beukman, jeugdpred. te Bussum. Aangenomen naar Ophemert C. J. Rietveld cand. te Meerkerk. Bedankt voor Krimpen aan de Lek: R. W. Steur te Ouddorp; voor Vrie zen veen: Fr. C. Borsboom te Rotter- dam-Hillegersberg. GER. KERKEN. Beroepen te Elburg: M. G. Ton, cand. te Utrecht; te Amsterdam-W. (twee vacaturen): M. Wilschut te Hilversum en C. van der Tas te Hon- selersdijk. 1 Aangenomen naar Wilnis: H. R. Zglstra, cand. te Amsterdam, die be dankte voor Wolfaartsdgk. Een koelhuis te Sint Annaland De landbouwvereniglng te St. An naland kwam byeen om te spreken over de oprichting van een koelhuis in St. Annaland. Daarbij was ook aanwezig het bestuur van de koel huisstichting te Scherpenlsse. De heer Koogman, voorz. van Landbouw belang, wees cr op, dat steeds meer aandelen worden gevraagd voor het gebouw tc Scherpenlsse, zodat niet kan worden voldaan aan de vraag. En daarom zal men tot uitbreiding moeten overgaan. Het is nu de tyd de vorig jaar verworpen plannen weer naar voren te brengen en eventueel tot oprichting van een koelhuis te komen. Te Scherpenlsse is gebleken, dat het bewaren van aardappelen be vredigend verliep. Jammer is thans, dat de bouwkosten dermate zijn ge stegen, dat men in Sint Annaland nu meer per aandeel zal moeten betalen dan te Scherpenisse noodzakelijk was. Een begroting toont aan, dat het desttfds ontworpen gebouw thans 130.000 zou kosten en vorig jaar 100.000.—. De voorzitter achtte het echter financieel wel verantwoord de plan nen door te zetten. Het is maar de kwestie of er aandelen genoeg wor- den genomen. De animo ter vergade ring bleek alleszins bevredigend te zijn. Er werden ruim 140 aandelen genoteerd, terwijl ook de aandelen van de leden, die in Scherpenisse reeds intekenden, kunnen overgaan naar St Annaland. Daardoor zou men tot ruim 200 komen. Er zullen in totaal 390 aandelen uitgegeven wor den. Meegedeeld werd nog, dat men thans niet zoals in Scherpenisse min. 1 aandeel ad 40 mud zal plaatsen, maar 2 aandelen 50 mud. Daardoor wordt een voordeliger exploitatie mo gelijk gemaakt. Bovendien zal men de onkosten drukken door zelf de aardappelen naar het koelhuis te ver voeren. hetgeen in Scherpenisse door de stichting wordt gedaan. De voor zitter meende, dat voldoende moge lijkheden door deze besprekingen waren geopend om met de plannen voort te gaan. Uiteraard is net nog niet zeker, dat men nog a.s. seizoen van het nieuwe koelhuis zal kunnen profiteren. VOETBAL R.C.S.—DE ZEEUWEN. Zondag a.s. spelen R.C.S. en De Zeeuwen een vriendschappelijke wed strijd te Souburg. UITSLAGEN ZOMERAVONDVOETBAL. De uitslagen van de zomeravond voetbal in het rayon Middelburg zijn als volgt: V.C.N.M.Victoria 3—2; Olympia— S.V.Z. 07; PingelaarsDe Combi natie afg.; Boele en Van Eesteren De Combinatie 4—1; P.Z.C— P.G.Z. 1—4: D.V.V.—Z.OF. 0—5; EM.V.V. V.—Heidemij. uitg. Officiële publicaties. VLISSINGEN. Nog gelegenheid tot inenting en herinenting tegen pokken. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat ook op Zaterdag 19 Mei a.s. van 5 uur n.m., Julianalaan 4. nog gelegen heid zal worden gegeven tot inenting te gen pokken voor kinderen beneden jaar en voor oudere kinderen en volwasse nen, die lar.ger dan 5 jaar geleden reeds ingeënt zijn. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 16 Mei: Kath leen van Gent. Westward HO van Ant werpen. 17 Mei: Hellas van Londen. Vlissingen vertrokken. 16 Mei: Maresa Z. naar Zee. Westward HO naar Liver pool. 17 Mei: Kathleen naar Plymouth Hellas rlaar Hamburg. Gepasseerd naar Antwerpen, 16 Mei- Surte van Zee. Looiersgracht van Am sterdam. Stientje Mensinga van Dieppe. Delft van Madeira. Aalsdijk van Le Ha vre. Valbella van Rotterdam. 17 Mei: El- mina van Amsterdam. Meike van Rotter dam. R.P.S. van UJ4. naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen, 16 Mei: Banka naar Belfast van Gent. Delta naar Ipswich. Averdijk naar Rotterdam. Andijk naar New York. 17 Mei: Mellskerk naar Rotterdam. Bree Helle naar Hamburg. Brem naar Rotterdam. Diana V naar Garston. Sumatra naar Belfast. Hada n. Stockholm. Europa naar Dublin. Abbe- kerk naar Rotterdam. Waar zijn onze schepen Aagtekerk p. 17 Mei Finist. n. Antw. Abbekerk 17 Mei non. te Rotterdam. Alchiba 20 Mei te Amsterdam verw. Alcione p. 17 Mei Dahlac-eil. n. Suez (verb.) Aldegonda 17 Mei te Pladju. Almdijk 17 Mei te Antw. 18 Mei te Rot terdam verw. Arendskerk 16 Mei Singap. n. Hongk. Boschfontein 17 Mei te Aden. Breda 17 Mei v. S. Antonio n. Coqulmbo. Cheshire 17 Mei in Suez-kanaal. Corilla 17 Mei te Port Said. Danae 17 Mei te Lissabon. Delft 17 Mei te Antw. 19 Mei te A'dam verw. Et^ema 18 Mei te Mïri verw. Gaasterland 17 Mei te Victoria (B.) Hydra 17 Mei v. Crisob. n. P. Limon. Java 17 Mei te Belawan. Jagersfontein 19 Mei te Kaapstad verw. Leopoldskerk 16 Mei v. Bomb. n. Madras. Mariekerk p. 17 Mei Kp. Leeuwin n. Melb. Meliskerk 17 Mei te Rotterdam. Oranjefontein p. 17 Mei Fin. n. Antw. Perna p. 17 Mei Minikoi n. Aden. Scherpendrecht p. 16 Mei n. Kp. Race. Sibajak p. 17 Mei Kreta n. Port Said. Sliedrecht p. 6 lKreta n. Abad. Tarakan p. 16 Mei Singapore n. Djak. Tarla 17 Mei te Port Said. Volendam p. 16 Mei Wight n. Quebec. Venus 16 Mei te Heraklion. Advertentie. MONUMENTENZORG Is het nu wel de tijd om te starten? In haar avondvergadering van Donderdag heeft de Tweede Kamer, die de begroting van Onderwas, Kun&tei: en Wetenschappen behandelde, ook eni ge beschouwingen gewijd aan hei televisie-vraagstuk. Verschillende spre kers uitten critiek op de houding van de regering ln dit opzichten de vraag werd o.m. gesteld of het juist nü wel de tjjd Is om te starten. Ook werd uangedrongen op een spoedige definitieve regeling van het radiobestel. Vanmiddag zal staatssecretaris Cal* de sprekers beantwoorden. ook zendtyd voor de communisten wordt gereserveerd. De heer Van Sleen (Arb.) herin nerde er aan, dat een nota over het televisievraagstuk is toeeezegd. Toch kan niet gezwegen worden. Met het bouwen van de mast te Lopi'.t zijn we voor aen voldongen feit geplaatst. Spr. meende, dat hier een cn ander is gebeurd ov<:r het noofo van het de partement been. De zonder te Lopik is practised bedrijfsklaar en de stu dio te Hilversum ook Acht de rege ring de huidige tgd Je meest aange wezene om ons volk .11 een duur te- icvisie-avontuur te starten? In En geland, Frankrijk en Amerika levert de televisie nadelige saldi op. Met de slagzin: „Met het oog op ac export is televisie noodzakelijk' komt men er niet uit. In elk geval dient de re gering weg en tempo te bepalen. De neer van der Zaal (A.R.) drong aan op een spoedige definitieve rege ling van het radiobestel en vroeg of het niet inconsequent van de rege ring is al een televisiezender te bou wen en zich verder van de financiële consequenties niets aan te trekken. Onbillijk achtte spr. het, de vereni ging de programma's te laten ver zorgen. Tenslotte vroeg spr. een ver klaring van de regering over de voor waarden, waarop Philips mag uitzen den. De heer Peters (K.V.P.) meende, dat het niet verstandig zou zijn als de regering de ontwikkeling thans zou remmen. De televisie-industrie komt onze deviezenpositie ten goede, maar ontkennend moet beantwoord worden de vraag of de televisie in een behoefte-element voorziet. Het experiment mag niet prejudi ciëren op het definitieve bestel en de televisie moet niet aan commerciële ondernemingen worden toegekend, al dus de heer Peters. De heer Hoogcarspel (C.P.N.) vroeg of bg de nieuwe radioregeling Duits Olympisch Comité nog niet gevormd Te Hannover zijn besprekingen ge voerd tussen afgevaardigden van de Olympische Comité's van West- en Oost-Duitsland om'de weg te effenen voor de vorming van een Olympisch Comité, dat geheel Duitsland vertegen woordigt. Voorts werd de kwestie be sproken van de samenstelling van één Duitse Olympische ploeg. In een com muniqué, dat hierover werd uitgege ven wordt gezegd, dat de besprekin gen zijn vastgelopen en dat de afge vaardigden ruggespraak zullen hou den met hun Olympische comité's met het oog op de gemeenschappelijke be sprekingen met het I.O.C. te Lausan ne op 21 Mei a.s. VOETBAL Veertigjarig bestaan v.v. Axel De plannen tot viering van het 40- jarig bestaan der V.V. „Axel", de oudste voetbalvereniging in Zeeuwsch Vlaanderen, hebben thans vaste vorm gekregen. Een groots opgezet voetbaltournooi zal worden gespeeld op 28 en 29 Juli en 4 en' 5 Augustus. Aan het tournooi zal door ongeveer 30 elftallen wor den deelgenomen en zowel door de jeugd als door senioren en veteranen. Ook de aloude rivalen, de verenigin gen uit Terneuzen, Hulst en Sas van Gent zullen hierin o.m. uitkomen. De bedoeling is een fraai kunstvoor werp beschikbaar te stellen als eer ste prys voor de hoogste groep en dit voorwerp telkenjare te Axel te doen verspelen. Voor elke groep zijn drie prijzen beschikbaar. Voorts zal in September a.s. door de leden der V.V. „Axel" een revue worden opgevoerd, geschreven door de heer A. Th. 't Gilde te Axel en die een historisch overzicht geeft van het wel en wee der vereniging in de afgelopen 40 jaren. Door de K.N.V.B. zal die avond een nieuwe bondsvlag worden aangebo den, waarop ook in het klein de vlag der V.V. „Axel" is verwerkt. Dit zal dan tot dusver de enige K.N.V.B.- bondsvlag in Z. Vlaanderen zijn. Heerenveen Willem II uitgesteld. De kampioenswedstrijd Heerenveen— Willem II, die Zondag 20 Mei te Hee renveen zou worden gespeeld, is naar de K.N.V.B. meedeelt, tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 16 Mei. Groenten: Sla 5—12. Stoofsla 1029. Spinazie 833. Komkommer C 40. Bloemkool A 42—91, id. B 28—57. id. C 12 —39, id. D 9—22. Peulen 1.47. Radijs 8—12. Rabarber 22—28. Bospeen 48—57. Poste lein 39—47. Prei 8—14. Witlof 39—44. Fruit: Golden Delicious 7174. Bramley Sidley 3538. Aardbeien p. 100 stuks 1.88 —5.10. Nieuwe aardappelen 59—1.13. De komkommers werden aangevoerd door C, v. d. Putte te Middelburg. VISMIJN VEERE. 17 Mei: Exportgamalen 965 kg.: 101— 115; schar 335 kg.: 48-50: bot 81 kg.: 4C— 58: middeltong 40 kg.: 94—157; rog 85 kg.: 22—36; lever 3 kg.: 2.00: kreeft 3 kg.: 5.49; ongesorteerde vis 38 kg.: 48—53. CORN BOYS II—MIDDELBURG II. In het voetbalprogramma voor Zon dag a.s. is in de res. tweede klasse D de wedstrijd Corn Boys II—Middel burg II ingelast. De laatste wedstrijd van de Middelburgers zal hun waar schijnlijk een overwinning opleveren. In de res. eerste klasse van de afde ling Zeeland is de voor Zondag vast gestelde wedstrijd EMM II—Huist II uitgesteld. ZEILEN ZEILWEDSTRIJDEN. Het a.s. weekeind organiseert de R.B.S.C. uit Gent belangrijke zeilwed strijden voor Papillons en Draken op de Schelde bij Terneuzen. Voor deelname aan deze wedstry- den zyn o.m. uitgenodigd de Royal Temple Yacht Club te Ramsgate (E.), Cercle de la voile des Elandres te R^jssel en de North sea yacht club te Ostende. DAMMEN MIDDELBURG VERLOOR VAN HOENSBROEK. Voor de demi-finale clubkampioen schap van Nederland, speelde de Middelburgse damclub een wedstrijd tegen „de Juiste Zet" uit Hoens- broek. De uitslag luidt: H. HeunenJ. L. Strooband Jr. 11; H. WoltersM. F. de Jonge 02; J. SiegersW. Boogaard 1 1; A. SpruitM. C. Deurloo 11; H. AtmaA. Walraven 20; K WesselsD. Davidse 1—1; J. Mie- dema—C. P. de Vos 1—1; J. Wes sels— H. Meerman 2—0; H. Krikke W. A. Semeijn 2—0: H. Boeleman M. J. Regnhout 11. Hoensbroek won dus met 128. KORFBAL BEPERKT PROGRAM. Doordat te Goes Zaterdagmiddag en -avond een practische cursus voor korfbal-leider wordt gegeven, is voor Zaterdag een beperkt programma vastgesteld le kl.: SeoltoB.K.C. 2e kl.: Eenaracht-Olympia; Storm vogelsSwift 2. 3e kl. A: EltoScampolo 2; De PoelScampolo 3. 3e kl. B: Olympia 2—Madjoe 2; Swift 3V.K.V. Se kl. C: Fortuna—A.K.C.; Swift 5-K.VL.; Atlas—S.V.G. Adspiranten A: Tjoba—De Poel; Vopo—Togo. Adspiranten B: Swift BV.K.V.: Swift C—Madjoe. WIELRENNEN SCHELDECRITERIUM. Zaterdag a.s. zal te Terneuzen het vierde Scheldecriterium voor beroeps renners worden verreden. Meer dan 50 renners zullen elkaar bekampen over een afstand van 136 km. in 80 renden. Aan de start zullen verschij nen o.a. Henk Lakeman, Sjefke Jan sen, Wout Wagtmans, Braspenninx, Cor Bakker en J. van Gelderen. Ronde van België Van de tweede étappe van de Ron de van België, van Blankenberghc naar Charleroi (248 km.), luidt 't re sultaat: 1 Rosseel (Belg.) 6 uur 45 min. 5 sec.; 2 Mathys (B.); 3 Caupain (B.). Onze landgenoot van Est werd 32e in 6.49.50. Na de tweede étappe luidt het alge meen klassement: 1 Ex Aequo Ros seel (B.) en Mathys (B.) 13 uur 49 m. 43 sec.; 3 Deman (B.) zelfde tijd; 4 De- mulder B.) zelfde tyd. IIOGF.K ONDERWIJS. Voorts behandelde de Kamer Don derdag nog diverse afdelingen van de begroting van O., K. en W. Daarbij betoogde minister Rutten, in ant woord on opmerkingen van er.kelc Kamerleden, dat door meer overleg en samenwerking tussen de Univer siteiten een verrijking van de weten schap en het onderwijs kan worden bereikt. Tot dusver is te veel aan het toeval overgelaten. Er wordt een ulan in deze richting opgesteld. De bevor dering der taalwetenschappen ên de leraren-opleiding hebben spr.'s spe ciale aandacht. MONUMENTENZORG. De heer Verhoeven (K.VJP.) pleit te voor Monumentenzorg en wees cr op. dat het verloren gaan van monu menten het verdwynen van onver vangbare cultuurwaarden betekent. Staatssecretaris Cals erkende, dat dit punt de regering zorgen baart. Voor 500 monumenten zijn subsidie aanvragen ingediend; daarmede zon 30 millioen gulden gemoeid zyn. Voor 1951 is een strenge selectie toege past en dat zal ook in de toekomst moeten geschieden. Met 200 urgentie- gevallen door de Monumentenraad aangegeven is 10 millioen gemoeid en dan geldt het nog slechts de eer ste etappe. Spr. zegde toe, alsnog al le pogingen te zulien aanwenden om alsnog tot een ruimere subsidiëring van het herstel van monumenten te komen. De enige soldaat met een eigen legertje. In de Britse pers wordt de op 54- jarige leeftyd overleden luitenant- kolonel „Popski" herdacht als de eni ge soldaat ln de Britse strgdkrachten die officieel toestemming had er een eigen leger op na te houden ty'dens de tweede wereldoorlog. Met dit le gertje van nog geen tweehonderd man allen Britten opereerde hg in Noord-Afrika en in Italië ach ter de linies. „Popski" was een in België gebo ren Rus. Toen de oorlog uitbrak was hij directeur van een suikerfabriek in Egypte. Zgn hobby was echter het maken van woestijnreizen. Hij nam dienst bg het Britse leger en speelde al gauw een leidende rol bn' de woes tijntroepen. Begin 1942 wist hy toe stemming te krijgen voor het vormen van een eigen kleine mobiele een heid, die haar werk begon als %-er- nielingstroep met drie officieren en 23 manschappen, vier jeeps en twee vrachtauto's. Amerikaanse senator wil wapenstilstand in Korea De democratische senator Edwin Johnson (Colorado), heeft Donderdag ochtend bij de Amerikaanse Senaat een resolutie ingediend, waarin de lan den die bij de oorlog in Korea betrok ken zyn, aangespoord worden het vu ren te staken en een wapenstilstand aan te gaan op 25 Juni a.s. Hij verklaarde, dat de oorlog in Ko rea er alle schijn van heeft een hope loze strijd te zijn, die met een verlies van een millioen mensenlevens slechts nog meer ellende voor het Koreaanre volk heeft teweeg gebracht. Atoom-arbeiders staken Ruim 2000 arbeiders van het station voor de opwekking van atoomenergie te Sellafield, nabij Cumberland, in de Amerikaanse staat Maryland, zijn Donderdagavond in staking gegaan. 600 in dienst van het Amerikaanse mi nisterie van bevoorrading staande ar beiders staken niet, zodat de vervaar diging van plutonium voortgang vindt. De staking is uitgeroepen om dat drie dezer werkers wegens over tolligheid zgn ontslagen. Nagekomen Advertentie. Heden werd plotseling van ons weggerukt on ze jongste lieveling, broertje en kleinkind EDUARD GERARDUS MARIA VAN LOON, in de aanvallige leef tyd van 1 jaar. Zyn diepbedroefde Ouders, G. VAN LOON A. VAN LOON— VROONLAND ADRJE Fam. VAN LOON Fam. VROONLAND Middelburg, 17 Mei '51 Achtersingel 43. De begrafenis zal plaats hebben op Za terdag 19 Mei a^. op het R.K. Kerkhof, al hier. Vertrek sterfhuis 13 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7