PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Noordelijken dringen weer op in Korea Engeland kan ons niet met parachutisten bang maken Viissingens welkom aan de Marine 0E BILT Grofe verliezen der communisten door verbeten geallieerde tegenstand Kantlij n Jacht op krankzinnige moordenaar Gaan schoenfabrikanten hun bedrijven sluiten? EEN DAS VOOR DE PRINS Burgerij bood de Jantjes Contactavond aan Vier kinderen gedood door ontploffende mjjn Vandaag Mr. F. J. Kranenburg wordt staatssecretaris van oorlog VOORSPELT, 194e Jaargang - No. 115 Dagblao uitgave van de flrroa Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. den Boer AdJ W de Pagter Hoofdrcd G Balünujn PI verv.j W. beertouwei en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week I O» P W 1 P P' 1 480 pet kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 18 Mei 1951 ADVERTENTIEPRIJS 90 Ct. i mm Minimum p advertentie 3 Ing. mededelingen driemaal Lu Kleine advertenties (max 8 regi van 1—8 regels f L— Iedere re meer 20 cent- ..Brieven of ad Bureau van dit Blad' 23 cent me Giro ar 339300 P.Z.C.. Middelt Bur Vlissingen Walstr 38—60, tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2881 of 21601 MTjurg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes U Vorststr 63. tel. 2473 <b.g.g 22281; Oostburg Pr Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen Brouwerbrtr. 2; Zierikzee N. Bogerdstr. C 160. i DE TWEEDE VOORJ AARS AANVAL De Noordelijke strijdkrachten in Korea zyn er in geslaagd aan het Oos telijk front een doorbraak te forceren en de verbonden troepen tot een al gemene terugtocht te dwingen tussen Tsjoentsjon en Indjé. Ook aan de andere fronten moesten de geallieerde linies terug worden genomen. Volgens berichten, die Donderdag binnenkwamen nam de druk in de loop van de dag af. Luchtverkenners namen belangrijke Noordelijke troe penverplaatsingen waar. Het Chinese offensief werd Woens dagnacht ingezet, vergezeld van de gebruikelijke cacophonie van gelui den: Het blazen op fluiten en trom petten en het gedonder van het ge schut, dat een gordijn van vuur legde voor de linies van de verbondenen. Snel verbreidde het offensief zich langs het gehele front en krachtige proefaanvallen werden ondernomen in de richting van Seoel. Men neemt aan dat het doel van deze aanvallen was het zoeken van zwakke plekken in de geallieerde linies. Het gaat Nederland natuurlijk niet aan, maar het interesseert ons toch vanzelfsprekend, dat Indonesië internationaal in opspraak komt. De Verenigde Naties overwegen een blokkade van communistisch China, onder meer voor rubber. En geland heeft reeds een rubberembar go afgekondigd, Indonesië evenwel voelt er niet veel voor. De Indonesi sche minister van buitenlandse zaken heeft zich zelfs laten ontvallen, dat Indonesië desnoods ,,aan de duivel zal verkopen", als het daarvoor maar goederen in de plaats krygt, die het zelf nodig heeft. Deze uitlating gaat de wereldpers door en de reacties hebben in Indo nesië weinig minder dan ontsteltenis gewekt, omdat do jonge staat nu plotseling de kans loopt om versto ken te worden van alle economische liulp van landen der Ver. Naties. Aan de minister van buitenlandse zaken schijnt reeds verboden te zijn om mondelinge interviews toe te staan... De kans is groot, dat Indonesië voor de internationale druk zal be zwijken en wel een embargo af zal kondigen. Maarondubbelzinnig is intussen gebleken, dat Indonesië niet aan de zijde van het Westen staat en dat het verkrijgen van de souvereiniteit voor het Westen ver lies betekent. Nu doet het probleem van de leve ranties aan Rusland en rood China zich niet alleen in Indo nesië voor. Ook in Engeland is het aan de orde en nog onlangs is het in het Engelse parlement tot een zeer hevige botsing gekomen tussen de minister van defensie Shinwell en Raymond Blackburn, een afvallig lid van de Labourfractie. Blackburn vroeg de minister, waarom Engeland aan rood China duizenden tonnen ijzer, staal, voertuigen, vliegtuigon derdelen en rubber had geleverd en of het niet hoog tijd werd oorlogsle veranties stop te zetten aan volke ren, waartegen Britse soldaten oor log voeren. Shinwell ontkende de feiten, maar Blackburn overrompelde hem met de officiële exportcijfers en de minister deed er het zwijgen toe. De volgende dag verklaarde Attlee dat er alleen rubber was geleverd en dat de andere goederen niet voor de oorlogvoering bruikbaar waren Maar een feit blijft, dat Engeland er op uit is, handel te drijven met Mao Tse-tung en Co. En dat is op zichzelf al iets, wat vele Britten dwars zit. Ook de handel met Rusland is niet alleen in Engeland velen een doorn in het oog. »P® Linie" (r.k.) toont aan, dat in 1950 de handel van Westelijke landen methet Sovjet-blok 530 mWioen dol lar bedroeg, maar vermoedt dat de vrjj grote illegale handel en de handel van de satellietstaten (Oost-Duits- land en Tsjechoslowakije) met Rus land dat bedrag nog wel aanmerke lijk groter zullen maken: „Zwitserland onderscheidt zich door de relatief grote omvang van zijn export naar de Sovjet-Unie. Maar behalve de vier millioen dol lars, die officieel konden worden ach terhaald, moet nog heel wat clan destien geleverd zijn, ook op het ge bied der oorlogswapens. In de Zwit serse Bondsraad is korte tijd geleden een interpellatie gehouden over een smokkelaffaire in wapens naar Oost- Europa, waarbij Zwitserse handels ondernemingen betrokken bleken. Zwitserland heeft ten einde zijn hou ding van neutraliteit te onderstrepen, elke uitvoer van oorlogstuig verbo den. Tijdens de interpellatie hebben de Zwitserse bondsautoriteiten geen cijfers medegedeeld, doch zonder meer ontkend, dat de smokkelhandel in wapens grote proporties heeft aan genomen en tevens de verzekering gegeven, dat er zorgvuldig gewaakt wordt tegen misbruiken, die de neu traliteitspolitiek van Zwitserland in gevaar kunnen brengen. Alles bij elk aar genomen ontkomt men niet aan de indruk, dat sedert 1947 het jaar waarin een aanvang werd gemaakt Ten Z.O. van Indjé vochten Ame rikaanse, Britse en Zuid-Koreaanse troepen verbitterd om de bres te dichten, .die hier in hun linie is ge slagen. De eerste frontale aanval der Chi nezen in de Westelijke frontsector wisten de Turken, die werden ge steund door een zwaar artillerie-vuur en gevechtswagens, na drie kwartier van verwoede strijd af te slaan, doch een tweede golf van Chinese aanval lers stormde over de lijken der ge sneuvelden, voorwaarts in een poging om de Turkse stellingen te omtrek ken. In het gebied van Tsoentsjon trek ken de Chinezen een strijdmacht van naar schatting 25.000 man samen, die vermoedelyk zal worden gebruikt Vuol een grote aanval door het dal van de Poekhan. Niettegenstaande de verbondenen een onderbroken vuur met houwitsers en mortieren hebben onderhouden, zijn Chinese, zich op hun buik door het terrein voortbewe gende infantelisten, er op een bepaald punt in geslaagd de Amerikaanse stellingen dicht te naderen. Men meent, dat zy op het invallen van de duisternis wachten om aan te vallen. Officieren van de frontlinie ver trouwen er op de verwachte tweede Chinese aanval althans voor bepaalde tyd te kunnen afslaan. In een Donderdag door de leiding van het achtste Amerikaanse leger uitgegeven communiqué wordt toe gegeven, dat vijandelijke infiltratie in het gebied ten Z.O. van Indjé heeft filaats gevonden. De Amerikaanse roepen moesten ten Oosten en ten N.O. van Tsjoentsjon; juist ten Zui den van de 38ste breedtegraad en 50 km. ten Z.W. van Indjé, terugtrekken. De geallieerde grondstrijdkrachten zfln Donderdag de gehele dag krach tig uit de lucht gesteund. Volgens een schatting van d© lei ding van het achtste Amerikaanse leger hebben de communisten Woens dag ruim 3500 man verloren. Franse troepen heroverden stad in Indo-China Strijdkrachten van de Franse Unie hebben Thanyen, een belangrijke stad in de bergen op ongeveer 200 k.m. ten N.W. van Hanoi, btf de Chinese grens, heroverd. De plaats was in April on der druk van de Vietminli-rebellen door de Fransen ontruimd. Een gebied nabij de plaats Azilal, in het Atlas-gebergte, is tot „gevaarlijke zóne" verklaard. In dit gebied opereert een krankzinnige Moor, die in de af gelopen vijf dagen zeven personen heeft doodgeschoten. Tien duizend ge wapende politiemannen en burgers ja gen, geholpen door een vliegtuig en politie-honden, op de krankzinnige. Niemand mag in de „gevaarlijke zóne" reizen zonder een speciale pas en een gewapende wacht. Auto's en vracht auto's rijden slechts in convooien door het gebied, waarbij de bestuurders be wapend zijn. Truman over het ontslag van MacArthur President Truman heeft Donderdag op zijn wekelijkse personferentie ver klaard. dat hij besloten had generaal MacArthur te ontslaan, drie weken voor hij het ontslag op 11 April be kend maakte. Hij had het besluit nl. genomen op 20 Maart, toen MacArthur een ultimatum aan de Chinese opper bevelhebber in de Koreaanse oorlog zond. Truman zei. dat MacArthur met dit ultimatum zijn bevoegdheden te bui ten was gegaan. Hij had zijn voorge nomen verklaring eerst moeten voor leggen aan de verenigde chefs van staven. Winkeliers zouden niet meer willen kopen Enige Nederlandse schoenfabri kanten hebben aangekondigd, dat zU binnenkort een belangrijke korting van werkt\jd zullen invoeren. Deze maatregel is een gevolg van het feit, dat een groot deel van de schoenwin keliers weigeren nieuwe voorraden schoenen in te kopen. Zy achten de door het directoraat-generaal voor de pryzen vastgestelde winstmarges te gering om een lonende bedrijfs voering mogelijk te kunnen maken. De schoenfabrikanten zouden de lo- Eende orders afwerken en daarna un fabrieken sluiten, wanneer geen wöziging In de bestaande situatie is gebracht. Een woordvoerder van het directo raat-generaal voor de prijzen heeft medegedeeld, dat de onderhandelin gen tussen regeringsautoriteiten en schoenwinkeliers over de winstmar geregeling worden voortgezet. Hij achtte het uitgesloten dat ae schoen fabrieken zouden moeten sluiten, omdat de winkeliers him orders an nuleren. „Zolang het publiek geld heeft om schoenen te kopen, blijven de schoenfabrieken werken", was het oordeel van de woordvoerder. Vlslossers doen „langzaam-aan" Nauwelijks is het conflict rond de bindende regeling van het college van Rijkabemiddelaars, dat een nieuw sy steem voor de IJmuidense vislossers inhoudt, afgewikkeld, of deze lossers zijn een langzaam-aan-actle begonnen als protest tegen een loonsverminde ring, die in deze bindende regeling volgens hen opgesloten zou liggen. Donderdag is fn de vishallen in een zeer langzaam tempo gelost en de sorteringen van de vis werden lang niet altijd gehandhaafd, zodat byv. grote vis by kleine soorten terecht kwam. hetgeen voor dc vishandel onaangename consequenties had. Vader haalde lichaam van zoontje uit het water Uit de Broekervaart bij de gemeen te Watergang (N. H.) werd het stof felijk overschot van de 7-jarige G. Helmingh opgehaald, die sinds Woens dagmiddag werd vermist. Het jongetje had de slager over het water geroeid, maar was niet teruggekeerd. Toen do ouders later gingen kijken, zagen zij de roeiboot leeg op de vaart drijven Onmiddellijk werd met dreggen be gonnen, doch eerst Donderdagavond haalde vader Helmigh zelf zijn zoontje op. EEN PERZISCHE AFGEVAARDIGDE: Perzlë zal geen tweede Korea worden. De afgevaardlgdo Zadeh beeft Donderdag In dc Perzische kamer ver klaard: „Engeland kan ons met wat parachutisten niet bang maken; het vergist zich als het denkt van Perzlë een tweede Korea te kunnen maken". H(j waarschuwde, dat, als parachutisten zouden worden ingezet, een derde wereldoorlog niet t* vermijden zou zijn. Voorts zei Zadeh. dat Perzlë niet hetzelfde land was als voor de eerste wereldoorlog en dat Engeland niet zo sterk meer was als vroeger. Enge land moest begrijpen, dat Perzië niet meer kon worden geregeerd door dic tatuur In artikel 20 van de overeenkomst van 193'i. die volgens Zadeh onder druk tot stand gekomen is, werd ue- faald, dat de olie-installaties aan erzië zonden komen, hoe de over eenkomst ook aflopen zou. Nationali satie was een manier om de overeen komst te beëindigen '.'ctzië was de De feestelijkheden ter viering van het 60-jarig bestaan der Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven werden Woensdag bijgewoond door Z.K.H. Prins Bernhard. Aan de lunch, welke in het ontspanningsgebouw werd aangeboden, werd aan Z.K.H. Prins Bernhard een jubileum-strojxlas geoffreerd, welke de Prins zo aardig vond, dat hU haar direct omdeed. "Rechts, Ir. P. F. S. Often, voorzitter van het Presidium van de Raad van Bestuur der Phillpsfabrieken, die de das reeds draagt. Dood van Rotterdams architect blijft mysterie De Engelse politie stelt een nauw gezet onderzoek in naar de myste rieuze dood van de 51-jarige Rotter damse architect A. N., die zoals ge meld, Zaterdagmorgen met verbrij zelde schedel werd gevonden in het ruim van het Britse tankschip „Ma- tade Palm", even nadat dit uit Rot terdam was vertrokken. Bemanning en passagiers zyn aan een streng verhoor onderworpen, maar de politie in Dover heeft geen antwoord kunnen vinden op de vra gen, hoe N. aan boord is gekomen en hoe hy is gestorven. Schout bij Nacht Slot: „Ook de marine Is blij, dat zij terug is". Natuurlijk, de Koninklijke Marine is al weer enige weken terug in Vlis singen, maar de eerste gelegenheid voor de burgerij van de Scheldestad om haar vrengdè over dit feit tot uiting te brengen, deed zich toch pas Donderdagavond voor, toen door de Ylisslngse bevolking aan de Jantjes een Contactavond werd aangeboden. Deze avond is een hartelijk en en thousiast welkom geworden. Mocht er nog één Marineman geweest zijn, die ook maar één ogenblik twijfelde, of Vlissingen wel waarlijk Marine- minded was, die twijfel is gisteravond weggevaagd, krachtdadig en voor goed! Notaris J. L. Verhagen, voorzitter van de Commissie uit de Burgerij, die deze avond organiseerde, kon het woord richten tot een stampvolle zaal in zijn openingswoord. Hij riep hierbij een bijzonder welkom toe aan de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en diens echtgenote, aan de Commandant der Zeemacht in Nederland, Schout bij met het beperken der handelsrelaties van de Westelijke landen met de Sovjet-Unie geen by'ster grote re sultaten zyn behaald. De invoer in Rusland uit deze gebieden bedroeg in 1950 nog altijd 75 procent van het geen in 1947 geleverd werd. En dat terwijl de communisten in Azië een zware oorlog begonnen, waarvan het eind nog niet te zien is". Tot zover De Linie. De eeuwen door is dit probleem eigenlijk steeds actueel geweest. De vraag, waar het om gaat is, of men de handelsbetrekkingen wel kèn verbreken met staten, die men welis waar niet vriendelijk gezind is, maar waarmede men niet in oorlog is. De geleerden zijn het er niet over eens. En het probleem blijft dus bestaan. Nacht C. W. Slot, aan de Comman dant Maritieme Middelen in Zee land, Kapitein-Luitenant ter Zee W. H. de Graaff, de directeur van het Loodswezen te Vlissingen, Kapitein- Luitenant ter Zee F. J. Krips, het Zeeuwse lid der Tweede Kamer, mr. W. F. E. baron van der Feltz, tot het lid van Ged. Staten van Zeeland, de heer A. Schout, de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, de Vlisslng se wethouders L. P. van Oorschot, W. Poppe en M. J. van Poelje, de loco-burgemeester van Middelburg, wethouder W. J. Kögeler, de burge meester van Souburg, de heer A. H. S. Stemerding en de burgemeester van Koudekerks, de heer J. L. Dreg- mans. VAN TELEURSTELLING NAAR VREUGDE Vervolgens herinnerde d© heer Verhagen aan de diepe teleurstelling, die zich meester maakte van geheel Vlissingen, toen in April 1946 het be richt kwam, dat de Koninklijke Ma rine de stad van de Ruyter zou ver laten. Er werd door de Stichting Nieuw Walcheren een grootse pro testdemonstratie georganiseerd, wel ke het begin was van een vastbeslo ten streven om te bereiken, dat de Marine terug zou keren en met na me de opleiding niet op de Gooise heide zou blijven resideren. Spr. gaf uiting aan zijn grote vreugde, dat dit streven met succes is bekroond en dankte daarvoor de regering en de minister van marine. Met vreugde zeide spr. te constateren dat uit de spontaniteit, waarmede tal van ver enigingen en particulieren deze avond organiseerden en dit feestelijk wel kom mogelijk maakten, duidelijk blijkt, dat de leuze „Vlissingen en de Marine zijn Eén" geen holle frase is. TRADITIE HERSTELD De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, dankte het Comité, dat het initiatief voor deze avond nam en ook de Stichting Nieuw Walcheren, die destijds de stoot gaf aan de actie voor de terugkeer van de Marine. Dat er Marine In Vlissingen was, is een traditie, die dateert van 1572 en geen wonder was het dan ook, dat het vertrek In 1946 diepe verslagen heid teweeg bracht. Het zou echter Viissingens eer te na zyn geweest, als de Marine niet teruggekeerd was. Dat zij eindelijk terug i s, vervult ook het gemeentebestuur met grote vreugde en het wenst de Marine een goed vertol Hf in de Scheldestad toe, de hoop uitsprekend, dat de Marine nooit meer de Scheldemond de rug toe zal keren. HOUDT DE NAAM DER MARINE HOOG! Laatste spreker was de Comman dant der Zeemacht in Nederland, Schout by Nacht W. C. Slot, die ver klaarde, dat het iedere marineman goed doet op deze wijze te worden be groet. Ik heb dat nog niet vaak zo meegemaakt, zeide spr., maar juist daarom is het zo prettig, dat, terwijl u bly is, dat de Marine terug is, ae Marine blij is. dat zij in Vlissingen is teruggekeerd. Vlissingen had altijd een zeer goede naam by de Marine en dat bewijst, dat ook voor de oor log de verhoudingen goed waren. Als dat zo blijft, zullen vele jonge ma trozen van Vlissingen gaan houden en er later naar terug verlangen. (vervolg op M®. 8) Wil Westerling naar Hongkong In officiële kringen te Hongkong stelt men een onderzoek in naar be richten. volgens welke oud-kapitein Westerling pogingen doet Hongkong binnen te komen. Waarnemers me nen, dat aan een formeel verzoek tot toelating niet zal worden voldaan. Vijfde slachtoffer later overleden Donderdagavond om zes uur heeft een ontploffende myn In de Betuwe de dood veroorzaakt van vier kinde ren van elf tot vijftien jaar en bo vendien een man ernstig gewond. Deze Is later in een ziekenhuis te Tiel overleden. Kinderen uit een woonwagenkamp by het veer over de Waal tusen Och- ten en Druten hadden in de uiter waard een projectiel gevonden, ver moedelijk een landmyn. De 33-jarige ongehuwde woonwagenbewoner C., die het projectiel waarschijnlijk heeft willen demonteren, heeft er in het by- zijn van de kinderen met een hamer op geslagen. De myn ontplofte en 4 kinaeren werden op slag gedood. C. werd zwaar en enige andere kinderen uit het woonwagenkamp werden licht gewond. Gedood werden de broertjes Beuge ling (15 en 13 jaar) en een jongen en een meisje van het gezin Clemens (13 en 11 jaar). is het 150 jaar geleden, dat Jacobus den Dekker in Den Haag een huis kocht, genaamd Meerdervoort". De later aan gelegde straat werd gedoopt „Laan van Meerdervoort". is het 40 jaar geleden, dat ie componist G us tav Mahler te Wenen overleed. Weer vrijwilligers naar Korea Opnieuw zal tegen het eind van deze maand een 170-tal Korea-vrijwilligers uit Nederland vertrekken ter aanvul ling en aflossing van het Nederlands detachement Verenigde Naties. Dit is reeds het tweede grote aflossings detachement dat wordt ingescheept Ook per vliegtuig is onlang3 een groep vrijwilligers vertrokken. Daar nog elke dag aanmeldingen binnenkomen, ligt het in het voor nemen, in Juli wederom een contin gent vrijwilligers naar Korea uit te zenden. Engelsen niets schuldig. Er was geen sprake van onteigening, omdat 25 procent van de toekomstige op brengst van de Industrie gereser veerd zou worden voor de gegronde aanspraken van de oliemaatschappij. De directeur-generaal van de Per- zlsche politie, generaal Abdoel Hoes sein Hediazl, is Woensdag om nog onbekende reden afgetreden. In de omgeving van de premier wordt het ontslag in verband ge bracht met de door premier Mossadeq in de kamer afgelegde verklaring, dat er onveiligheid in het land en in het byzonder in Teheran heerste. De Amerikaanse ambassadeur In Teheran heeft de Perzische premier aangeboden onderhandelingen te her openen over een Amerikaanse lening van 25 millioen doiiai. De Perzische regering heeft geant woord, dat de voorgenomen nationa lisatie der olie-industrie het land ge noeg inkomsten zal verschaffen om zyn industrie tot ontwikkeling te kunnen brengen. „Perzië heeft geen buitenlandse leningen nodig". TOCH EEN OPLOSSING? De nieuwe directeur-generaal van de politieke afdeling van het Perzi sche ministerie van buitenlandse za ken, Bagher Varesteh, heeft te New York verklaard „zeer hoopvol te zijn, dat het EngelsPerzische olievraag- stuk spoedig zal worden opgelost Volgens Varesteh is Perzië niet van plan enige wyziging te brengen in zyn huidige verplichtingen op olie- gebied. „De Westfltfke landen zullen nog steeds voorrang krijgen. Wij wensen vrienden t© blyven met En- S eland en alle landen, in het byzon- er onze buren. Wy willen Engelse- technici niet aan d© dijk zetten, doch wel zjjn andere technici beschikbaar aldus Varesteh. Naar het A-N.P. verneemt heeft de minister van Oorlog aan H. M. de Koningin ter benoeming tot staats secretaris van Oorlog met ingang van 1 Juni 1931 voorgedragen mr. F. J. Kranenburg te Rotterdam. Het ligt In de bedoeling by het Ministerie van Oorlog twee staatssecretarissen In te stellen, zodat ook de huidige staatssecretaris van Oorlog, vlee- ad ml raai H. C. W. Moorman als zo danig zal blijven optreden. De taakomschrijving der beide staatssecretarissen zal inhouden een werkverdeling, welke betrekking heeft op de personele en materiele sector. De staatssecretaris Moorman zal zich in het bijzonder belasten met de personele aangelegenheden, ter wijl mr. Kranenburg de materieel- voorziening zal behartigen. De aanstaande nieuwe staatssecre taris ls een zoon van de voorzitter der Eerste Kamer, prof. mr. R. Kra nenburg en thans advocaat en pro cureur te Rotterdam. In een kort onderhoud, dat het A.N.P. met hem had, zei de te benoemen functionaris, dat zyn functie zowel de landmacht als de luchtmacht dekt en hij die zal moeten uitoefenen in volledig „team work" met de minister en de heer Moorman. Verder vertelde mr. Kra nenburg dat hy overtuigd is van de noodzaak ener zo snel mogeiyke ma teriaalvoorziening. Hij is voorzitter van een der Rotterdamse afdelingen van de P.v.tLA. Mobilisatie-oefening voor mariniers Ongeveer 1300 dienstplichtige ma riniers van verschillende lichtingen, waaronder een aantal Indonesië-vcte- ranen, zullen binnenkort worden op geroepen voor het houden van een herhaJings-oefening in de vorm van een mobilisatie-oefening van twee da gen. Deze oefening zal in de tweede helft van Augustus worden gehou den in het kamp „Woestduin" by Doorn. De herhalingsoefening voor de officieren duurt zes dagen. Een aantal mariniers, die van de minister van marine vrijstelling van herhalingsoefeningen hadden gekre gen. omdat zij vrywlllig geruime tyd hadden gediend, zal toch worden op geroepen. Het ministerie van marine deelt mede, dat het wegens de bijzon dere aard van deze herhalingsoefe ning noodzakelijk is ook deze dienst plichtigen op te roepen. De door minister s' Jacob aange kondigde herhalingsoefening voor 10.000 mariniers zal dit jaar niet worden gehouden. OOSTELIJKE WIND. Geldig tot Vrijdagavond. Wisselende bewolking en droog weer. Matige of vrij krachtige Ooste lijke wind. Iets hogere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1