NIEUWS UIT ZEELAND Arendskerke II kampioen in tweede klasse C Beeldje WALCHEREN Houdt dat in de gaten... 't Is voor onze soldaten. Chinese maakt hel U mogelijk ie bly ven fotograferen A PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 17 MEI 1951 In de verantwoording vóór Pink steren schreven wy, dat wij de 8000 net niet hadden gehaald, maar wij konden toen ook nog niet weten, dat er dergeiyke grote bedragen binnen zonden komen, dat wij deze som ruimschoots zouden overschrijden. Van de Geref. Kerk te Domburg ont vingen wy een bedrag van 7,50. In Meliskerke's Geref. Kerk werd niet minder dan 80.21 gecollecteerd en de Herv. Kerk te Zoutel&nde zond ons 6.52. Ook tydens de opname van het Avro-streekprogramma „Hallé, hal lo. bij ons gaat alles zo". Zaterdag avond in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg, werd gecollecteerd voor het Militair Tehuis. Do op brengst was 72.42! Voorts moeten wij nog vermelden 9 als opbrengst van de bruiloft by de familie Tram per te St. Laurens, terwyi van Jopie Bakker 2.50 cn van Jan Looise 0.25 binnenkwam. De totaalstand kwam op 8056.12. Als wij zó door gaan. zullen wii spoedig 10.000 bij een hebben. Wie helpt ons weer een eindje in de goede richting? Het gi ronummer is 359300 t.n.v. Prov. Zeeuwse Courant. „Actie Bouw Mili taire Tehuizen Zeeland" te Middel burg. De uien-export In de maand April kwamen naast Engeland en Duitsland, Hongarye, België en Frankryk nog als belangry. ke kopers op de uienmarkt, zodat het totaal geleverde kwantum uien in April kon stUgcn tot ruim 15 millioen kg. Voor deze maand zeker geen slecht cyfer, doch op de prys haa dit weinig of geen invloed. Ook de openstelling van de Duitse grens voor uien. waarop men dit voorjaar nog zyn hoop had gevestigd als een stimulans tot prysstyging, had geen effect. De handel ging el- genlyk als een nachtkaars uit, nadat gebleken was, dat het percentage schieters by verzending zeer groot was. Dat België, dat het gehele Jaar door, eigeniyk geen interesse heeft gehad voor onze uien in het laatst nog aan de markt kwam, was wel merkwaar dig. De exportlijst voor April ziet er als volgt uit: Engeland 8.123.546 kg., Duitsland 2.859,180 kg., Hongarye 1.780,270 kg., België 966.362 kg., Oostenryk 483.150 kg.. Ierlajid 377.150 kg., Frankrijk 263.450 kg.. Engels Jeger 141.3S5 kg.. Tsjecho Slowakye 130.625 kg., Finland 112.650 kg., Zwitserland 25 000 kg., West Indië 23.025 kg., Zweden 20.000 kg.. IJs land 15.000 kg., Afrika 1250 kg. To taal 15.322.043 kg. De totale verzen ding voor het seizoen 1950/51 steeg daardoor tot 182.260,096 kg. Vlissingen Klachten over het vuilnisemmers-systeem. De directeur gemeentewerken te Vlissingen heeft een onderzoek inge steld nnar klachten over de vuilop haaldienst met de gestandaardiseer de vuilnisemmers. De volgende klachten werden ge hoord. Ie. Wanneer een emmer zodanig vol ls dat het deksel niet gesloten is. komt het voor dat het personeel van de dienst deze^emmer laat staan. 2c. Wanneer op een gesloten em mer een hoop rommel is opgesta peld, dan wordt de emmer geleegd doch het komt voor dat het personeel de gestapelde rommel achter laten. 3. Waimeer de emmer niet is ge plaatst op de rand van het trottoir, komt het voor dat het personeel haar laat staan. 4e. Wanneer naast de standaard emmer een gewone emmer of bak met vuil is geplaatst, wordt deze laatste niet geledigd. In antwoord hierop werd ons me degedeeld, dat alleen een gesloten emmer in het mechaniek van de vuil niswagen past. Wanneer de emmer te vol is moet de ophaler het vuil met de handen verwijderen en in het stortgat gooien. Men zal begrypen, dat daarvoor geen ty'd is. Ook een gewone emmer kan niet zo maar leeggestort worden in de automa- ttsch-werkende wagens. De reiniger zou dat werk met zyn handen moe ten doen, en evenzo zou hij het vuil moeten behandelen, dat sommige da mes op de deksels stapelen. Dat gaat niet. Ook het voorschrift dat de emmers aan de rand van het trottoir moeten staan, is nodig. Per dag en per wagen moeten 1500 em mers worden bewerkt en men zou nooit klaarkomen, wanneer de em mers uit voortuintjes enz. opgeschar reld moesten worden. Wanneer men nog een wagen er bij kocht en daarbij personeel aan nam zou het wat gemakkelijker gaan, maar wat te zeggen van de kosten? LEDENVERGADERING C.H. KIESVERENIGING. Te Vlissingen vergaderde de C.H. Kiesvereniging onder voorzitterschap van de heer H. v. Rooyen. Het voor naamste punt van do agenda was dc komende algemene vergadering der C.H. Unie. Alle ingediende voorstel- len werden besproken. De voorgestel de contributieverhoging werd alge meen noodzakeiyk geacht en dus van kracht verklaard. Als afgevaardig den naar de algemene vergadering werden gekozen de heren J. P. Ven- tevogel, J. Gillissen en W. Sanderse Jr. Ook de Chr. Hist. Jongerengroep kwam nog ter sprake. De wenselijk heid van meer activiteit onder de jongeren werd wel zeer gevoeld. Daar de penningmeester met een groot kastekort worstelt, werden eni ge binnengekomen giften ten zeerste op prys gesteld. Ten slotte werd nog het scholen probleem en in het byzonder het kleuteronderwijs besproken. „BLANK EN BRUIN". In het Concertgabouw te Vlissin gen werd Zaterdagavond een Am- bon-contactavond gegeven, tijdens welke met veel succes de revue ..Blank en Bruin" werd gebracht. Het doel van deze avond was gelden bijeen te brengen voor het aanschaf fen van sport- en reclamemateriaal voor de Ambonezen in het kamp aan de Ivoudekerksewag. De revue ving aan met het zingen van het Wilhelmus en het Ambonesc volkslied. Hierna werd een program ma afgewerkt, waarin de muziek de boventoon voerde. Veel succes oogstte „En zo zir.gt Ambon" met originele Ambonese melodieën. Na de pauze stortten de Mauna Loa Hawaii&ns een vloed van Hawaiiaanse en Zuid-Ameri kaanse klanken de zaal in. Nadat de Suata Maluku een eigen swing- en sweetprogramma hadden verzorgd, werd de avond met een zeer geslaag de finale besloten. Het was een pret tige en opgewekte avond KRANIGE KIP. Een klein kipje ten huize van de familie W. Bout aan de Singel te Vlissingen heeft het bestaan een ei te leggen van 112 gram. Na deze prestatie ging het kipje gewoon door met het leggen van 70 gr&m eitjes. VOOR DE KANKERBESTRIJDING. Ook de Gemeenteiyke Dagschool voor di> N'üverheid te Vlissingen haakte in. Door de leerlingen en net personeel werd een bedrag van 99.12 voor dit goede doel bijeen gebracht cn afgedragen. PORTEMONNAIE'S EN HANDSCHOENEN. Bij het commissariaat van politie te Vlissingen werden in de week van 2 tot en met 8 Mei 1951 de volgende voorwer pen als gevonden gedeponeerd: hand schoen met groen leer; damesrijwiel: huissleutel: geruite sjaal: ceintuur van blauwe jurk; 1 paar bruine glacéhand schoenen: broche en gebl. sjaal; step op luchtbanden: cahier met Engelse liedjes; 1 wollen handschoen en een zakétui. Adressen zijn te bekomen, waar de vol gende voorwerpen zijn te bevragen: drie. wielfietsjc; l p. bruine glacé handschoe nen; 1 paar witte handschoenen: porte- monnaie met 1 sigaret; kunstlederen kin- dertasje; 1 rozenkrans: 1 bruine dames- portemonnaie met inhoud; kinderjasje; muntbiljet: portemonnaie met inhoud (gevonden in de Campveerse toren): ro de kinderportemonnaie met inhoud; zil veren kinderringetje; kinderwant; bank biljet; schakelarmband; blauwe regenjas: rode ceintuur: dubbele armband; koperen gewic Middelburg GEVIERENDEELDE STAD. De Chr. Filmactie voor Middelburg en omstreken vertoonde in de Schouwburg de door onze medewer ker „Long-Shot" destijds reeds uit voerig besproken Amerikaanse film „The big lift" („De gevierendeelde stad"), welke een beeld geeft van een der verbluffendste organisaties uit de historie van de militaire lucht vaart: de luchtbrug naar Berlijn. De ze vormt de achtergrond, waartegen het verhaal van twee Amerikaanse militairen zich afspeelt. De twee mannen ontmoeten ieder een Duits meisje, waarmede zij nog al wat be leven, maar regisseur George Seaton vond gelukkig ook nog gelegenheid de bezoeker een indruk te geven van het leven in het hedendaagse Berlijn, van de zwarte handel, de zönekwes- ties, de verwachtingen en teleurstel lingen van de bevolking tussen de ruines. Bewonderenswaardig is de geestige, nu en dan wat sarcastische maar steeds zeer puntige dialoog, be wonderenswaardig ook het spel van Paul Douglas als de sergeant Ro- walski, die zwaar gebeten is op de Duitsers en het Duitse meisje Gerda (Bruni Löbel) zeer originele lessen in democratie geeft. Montgomery Clift geeft een goede creatie van de andere sergeant, Cornel Borchers is de sluwe Frederica, die hem poogt te misbruiken om zich in Amerika by haar S.S.-vriend te kunnen voegen. EXAMEN SOCIALE VERZEKERING. Voor het examen tot het behalen van het diploma Sociale Verzekering slaagden mej. J. S. Hamelink en de heren M. Sanderse, W. Joziasse en J. S. Lenselink, allen wonende te Mid delburg en werkzaam op de Raad van Arbeid aldaar. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Zee landia" te Middelburg organiseerde een wedvlucht van Breteuille uit. De uitslag luidde: 1 B. de Pagter; 2, 6 en 8 J. de Buck; 3 P. Paulus; 4, 5, 7, 9 en 10 P. van Sabben. WEDVLUCHTEN De postdulvenhoudersvex-enigingen „De Telegraaf" te Middelburg en „Voorwaarts" te Arnemuiden en de Walcherse Concours-combinatie hiel den wedvluchten van Neufvilles (B) uit (afstand 110 km.). De eerste tien pryzen werden als volgt gewonnen: „Dc Telegraaf": 1, 2 en 7. M D. Walraven. 3. A. J. Koeijers, 4. H. A. Polvliet, 5. en 9. C. Pouwer, 6. D. Hoogesteger. 8. P. J. Pynen. 10. H Castel; „Voorwaarts": 1. Gebr. de Ridder, 2. H. v. Belzen. 3. KI. Schx-oe- vers, 4. C. de Ridder jr.. 5. J. Theune, 6. H. de Nooyer, 7. J. v. Belzen Jz„ 8. P. v. Belzen, 9. J. .van Belzen Lz., 10. D. v. Belzen Bz.: Walcherse Con courscombinatie: 1. Gebr. de Ridder. 2. K. Schroevers, 3. H. v. Belzen, 4 H. de Nooijer, 5. en 6. M. D. Walra ven, 7. A. M. Sinlce, 8. A. J. Koeyers 9. J. v. Belzen Lz., 10. H. A. Polvliet. RAAD GRIJPSKERKE Hdvertentie De speelweide. De gemeenteraad van Grypskerke kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de burgemeester, de heer H. U. Bouwman. Bij de inge komen stukken was een kennisgeving van de Herverkavelingscommissie in zake vooxiopige toewijzing van een terrein bouwland aan de Jacob Cats- straat en Nieuwstraat dat bestemd is voor „Speelweide" en dat reeds van een beplanting is voorzien, dank zij de medewerking van de stichting „Nieuw Walcheren". Het ontwerp Streekplan werd uitvoerig besproken. Grote bezwaren had men tegen het aan banden leggen van de industrie vestiging op het platteland. Het par ticulier initiatief wordt gefnuikt, ter wijl toch in eerste instantie de urgen tie ervan door de gemeente zelf dient te worden bepaald en niet door be roep op een hoger college. Over het algemeen ziet men hier teveel centra lisatie, hoewel er ook wel iets goeds in wordt gezien. Voor de jaarmkse x ingrydery stelde de gemeente ook nu weer een wisselbeker ter beschikking, nadat de voiige verleden jaar in de finitief bezit was gekomen. Enige sa larisregelingen werden behandeld, waai'na besloten werd de gemeente ontvanger, de heer P. K. Geschiere, bij zijn 45-jarig ambtsjubileum een gratificatie toe te kennen. Aan de ranjevereniging werd 50 beschik baar gesteld voor de tractatie van de schoolkinderen op de verjaardag van H.M. de Koningin. Op verzoek van de aangelanden werd in beginsel beslo ten tot afvoering van het Zoetendaal- se voetpad no. II van de Wegenleg ger. De aangelanden wensen dit pad te zien verdwynen in verband met de ovei-last welke zy hebben van cle jeugd in hun boomgaai'den. Vei'bete- ring tot wandelpad zou te hoge kos ten met zich meebrengen. Het terrein naast het perceel van de heer P. Jonkheer aan de Jacob Catsstraat werd aan hem verhuurd voor 1 per jaar. De raad verklaarde zich verder mede-garant voor de bouwsom van dc nieuwe B.L.O.-school te Middel burg. Tot slot werd voorzien in twee vacatures bij het Burgerlijk Armbe stuur. De heer Joh. Louws werd ge kozen in de vacaturc-wyien P. Huy's- man de de heer J. C. Cevaal werd herkozen. Voorts werd nog besloten tot verhuur van de woning Niéuw- straat no. 5. Bxi de rondvraag kwam o.m. ter spr Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen.l ''Doet de Jeuk bedaren en I j doodt de ziektekiemen, zodat I de huid zich kan herstellen, f Bn de rondvraag kwam o.m. rake de bouw van de Imhoff riool waterzuiveringstank. Men is daarmee nog niet gereed, hoewel het werk in Augustus werd gegund met een op- leveringstexmyn van 12 weken, zodat byna 8V2 maand verstreken is. Vrouwenpolder In de maand April werden te Vrou wenpolder 14 slachtvergunningen uitge geven. VOETBAL Moeilijkheden bij de promotiecompetitie? Het ziet er naar uit dat het met de afwei-king van de promotie-competi tie waaraan zowel Middelburg als Terneuzen deelnemen, niet van een leien dakje zal gaan. Weliswaar zyn vier van de vyf kampioenen reeds bekend te weten B.S.V. '29, Sarto, Middelburg en Tei-neuzen, maar door een nog hangend protest van Hiero- nimus, dat met 1 punt achtei-stand als nummer 2 op de ranglyst achter Sarto is geplaatst, is Sarto nog niet voor 100% zeker van de titel. Maar ook al zou zulks wel het geval zyn dan kan de pokkenaffaire roet in het eten gooien omdat Sarto in Tilburg is gevestigd. Met de vijfde kampioen is de situatie nog onoverzichtelijker. Bladella uit Bladel is uitgespeeld en is lystaanvoerder, maar Baardwyk dat drie punten achterstand noteert, heeft nog twee wedstryden voor de boeg. Winnen ze die dan is de titel voor Baardwijk. Een van die twee wedstryden echter moet nog wachten op de beslissing van de sti'afcommis- sie omdat het geldt een gestaakte wedstrijd en nog uitgemaakt moet worden of deze in zijn geheel, dan wel de resterende 16 minuten moeten worden overgespeeld. Men ziet, er zijn nog heel wat moeilijkheden die op een oplossing wachten alvorens met de afwerking van het promotie- programma begonnen kan worden. Een onaangename situatie voor alle belanghebbenden NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN. De Hoekse Sportvereniging organi seert dit jaar een serie nederlaag- wedstryden. Gespeeld werden reeds: HoekPS K 2—4: Hoek—Sluiskil 0—2; Hoek Wolfaartsdyic 54; Hoek 2Wol- faartsdyk 2 11. JUNIOREN-TOURNOOI M. V. EN A. V. ..MIDDELBURG" Op Zondag 27 Mei a.s. organiseert „Middelburg" haar vierde Junioren- tournooi. Er wordt gespeeld in drie groepen t.w. groep A, waarin uitko men Junioren van 15-17 jaar; groep B van 12-14 jaar en groep C voor jongens beneden 12 jaar. In groep A zal woiïden deelgenomen door elftal len van Vlissingen, Zeelandia, RCS, Zeeuwen, Goes, Oostburg en Middel burg, terwijl ook een elftal van het Rotterdamse Xerxes in deze groep zal deelnemen. In groep B zien we ploegen van Zeelandia, RCS, Vlissin gen, Goes, Breskens, Oostburg, Zeeuwen en Middelburg. Groep C omvat naast twee elftal len van Vlissingen en Middelburg, die van Zeelandia, Breskens, De Zeeuwen en Oostburg. De wedstrijden worden gespeeld op J(De Nadorst" te Middelburg en beginnen 's morgens om half tien. De finale zal worden gespeeld des middags om half vyf. Zowel voor groep A als gi*oep B zijn een wisselbeker en tal van fraaie pryzen beschikbaar terwijl vóór groep C voor iedere winnende ploeg een medaille beschikbaar is. Ir. L. F. G. BOSSCHART OVERLEDEN. Te Hoboken in België is, 62 jaar oud, plotseling overleden ir. L. F. G. Bosschart, directeur-generaal van de scheepswex-ven John Cockerill. De overledene was ere-lid van de oude Haagse voetbalver. Quick en destyds een der meest bekende spe lers in het Nederlands elftal. DE ZATERDAGCOMPETITIE Hoeik en Terneuzense Boys zullen geen promotiewedstrijden spelen Van het kleine aantal vastgestelde wedstrijden werden er nog weer enkel© uitgesteld en afgelast. Jammer is, dat speciaal In 2B zo slecht wordt op geschoten, omdat de kampioen hier nog altyd niet bekend is. Van de resul taten van Zaterdag ls het belangrijkste wel, dat de Arnemuiden-reserves, die met flinke cyfeni de beslissingswedstrijden wonnen van de Arendsker- lce-reserves, waardoor de vissers-ploeg het kampioenschap behaalde. Het ging in dit geval zuiver om de eer, omdat Axendskerke toch de pro- motle-wedstryden mag spelen in plaats van Arnemuiden II, omdat het eerste elftal reeds in de eerste klasse uitkomt. Het eei'ste elftal van Arnemuiden sloeg, met precies dezelfde cijfers als waarmee het tweede Arendskerke II ovex-won, Krabbendijke, dat hierdoor in de onderste helft blijft hangen. 2 B. Kloetinge II klom weer naar de bovenste plaats en heeft met een wedstryd meer te spelen en een punt voorsprong, de beste papieren. 2 C'. Meeuwen kon het in Nieuw- dorp. zoals te'verwachten was, niet bolwerken. R.C.S. weird royaal over winnaar tegen de Nieuwland-reser- ves en V.C.K. II zal tenslotte nog niet zo ver van de dei-de plaats vei-wy- derd eindigen, hoewel R.C.S. daarby een zware concurrent zal blyken. 2 D. De kampioen Hoek, heeft, evenals Terneuzense Boys, afstand gedaan van het recht mee te dingen naar een plaats in de eerste klasse. Terneuzense Boys eindigde met Zaamslag op de tweede plaats in deze afdeling. Nu komt alleen Zaam- WIELRENNEN Borremans winnaar van de Ronde van IJzendijke De traditionele kermiskoers te IJzendijke wex-d Dinsdagmiddag ver reden. Zij is weer een groot succes geworden. Velen hebben volop geno ten van de strijd tussen de jonge ren ners, die vaak zeer goede sport te zien gaven en waarbij de uitslag tot het laatst toe onzeker bleef. Nadat de bux-gemeester van IJzen- dyke, jhr. L. E. D. S. von Bönning- hausen tot Heringhaven, de renners had toegesproken, gaf hy het verti'ek- sein voor de 53 nieuwelingen, o.w. en kele Belgen. Het parcours was 6 km. lang en er moesten elf ronden worden afgelegd. De renners zetten er onmid- delyk een hoog tempo in en spoedig waren er achterblijvers. Brouwer wist zich los te maken, maar na drie ron- dexi werd hij ingelopen, tot hy in de zesde ronde in ae kopgroep door een valparty werd uitgeschakeld. Inxnid- dels had Borremans een uitlooppo ging gewaagd, die slaagde. Enige ty'd werd hg fel achterna gezeten door Verhelst en Hermes, maai' Borremans wist zijn voorsprong geleidelijk te vergroten om ten slotte met 1 y2 mi nuut voorsprong onbedreigd te win nen. De strijd om de tweede en derde .plaats werd op de eindstreep beslist ten gunste van Verhelst. Het tempo bleek voor sommige deelnemers te hoog, zodat er verschillende uitval lers waren. De uitslag luidde: 1. A. Borremans (Hogerheide)2. M. A. Verhelst op 1% minuut, 3. P. Hennes (Oud Gas tel); 4. H. Schoenmakers (Blerik) 5. J. L. Coone; 6. P. Oomen (Etten); 7. C. Raymaekers (Veldhoven); 8. Th. 011ensiU3 (Westdorpe)9. A. van Deyk (Sprundel); 10. J. Hofland (Be verwijk). Zon- 1—3; uitg.; 0—1; slag in aanmerking om deel te nemen aan de promotiewedstryden. 2 E. De reserves van Hoek speelden het keurig klaar met Terneuzense Boys II en trokken, zoals te ver wachten was, aan het langste eind. De uitslagen van wedstrijden, ge speeld voor de K.N.V.B., afdeling Zeeland. 1© klasse A. Walcheren 1—Hansw. Boys 12. Ie klasse C. Dreischor 1Zierikzee 3 82 nemaire 1Renesse 1 16. Res. 1© klasse B. Aardenburg 2Vlissingen 3 Middelburg 3Oostburg 2 Zeeuwen 3—Biervliet 2 22. 2e klasse A. Vlissingen 4Hansw. Boys 2 Middelburg 4Zeelandia 3 50. 2e klasse B. Middelburg 5Groede 2 5—3; RCS 3 DSW 1 afg. 2e klasse C. Terneuzen 4Rapenburg 2 afg. 2e klasse A. Lewed. Boys 2Goes 4, Le Bo n.o.g. JUNIORENVOETBAL JUNIOREN A Groep I. Aardenbui'g 1Zeelandia 1 31; RCS 1Zeeuwen 1 02; Middelburg 1Oostburg 1 11; Vlissingen 1 Arnemuiden 1 22. Groep II. Walcheren 1Goes 1 110; Middel burg 2Serooskerke 1 01. Groep III. Yerseke 1Kruiningen 1 80. JUNIOREN B. Groep I. Middelbux-g IZeelandia 1 21. Groep II. Vlissingen 2Zeelandia 2 21; Vlis singen 3Serooskerke 1 Ser. n.o.g.; VCK 1—Middelburg 2 2—3. Groep IV. Vlissingen 4Walcheren 2 10. Groep V. Zierikzee 1Burgh 1 30. Dealer voor geheel Zeeland: Garage „Centrum", Fa. Rouw en Van Veen, Coosje Buskenstraat 4951, Tel. 2866 FEUILLETON DOOR: MYRA GAY 22 Steve raasde. „Als verloofde zowel als impressario van juffrouw Page protesteer ik tegen dit voorstel. Ze kan geen kamergenote hebben. Ze moet absolute rust en ontspanning hebben wanneer ze niet ln de studio is!" Julie lachte bijna hardop. Rust. Ontspanning. Ze dacht dat ze wel nooit in haar leven de werkelijke be tekenis van die woorden meer zou kennen. Tenvyl Steve en Juffrouw Cart- wright aan het kibbelen waren, stond Julie erbij zonder aan de dis cussie deel te nemen, bly dat ze even gelegenheid had het restje van haar moed te verzamelen voordat ze dat armzalige uitgestrekte lichaam in de deur van haar kamer zou weer zien. Tenslotte sprak juffrouw Cart- wright met een zuurzoet Jachtje, „Natuurlijk zou ik niet hebben voor gesteld dat juffrouw Page een ka mergenote nam als ik had geweten dat ze verloofd was. Ik zal wel even met U mee naar boven gaan en te gen juffrouw Hollis zeggen dat ik me heb vergist." Julie slaakte een onderdrukte kreet, maar Steve greep haastig in voordat ze kon protesteren. „Dat zal het Des- te wezen juffrouw Cartwrlght", sprak hy rustig. Op hetzelfde ogen blik greep hij Julie's arm bij wijze van waarschuwing. Julie besefte nu dat het beter was als juffrouw Cart- wright erby was als ze het lijk zou den ontdekken. Ze had het gevoel dat er aan elk van haar voeten een ge wicht hing terwyl ze langzaam de trap besteeg. Jixffrouw Cartwrlght toonde zich zegr geïnteresseerd in het engage ment. Ze wilde weten wanneer de „tortelduifjes" zich hadden verloofd. „Vanmiddag, juffrouw Cartwright," sprak Steve op vaste toon. „Pas van middag maakte Julie me tot de ge lukkigste man ter wereld door me te beloven mijn vrouw te zullen wor den." Ze stonden nu voor Julie's flat. Steve sloeg zijn arm om Julie heen. Juffrouw Cartwright sprak be zorgd, „Ik hoop dat U het me niet kwalijk zult nemen dat ik juffrouw Hollis in uw kamer heb gelaten, juffrouw Page. Ik vexiteerde werke lijk in de mening dat ik voor Uw bestwil handelde." „O, ja, dat deed U ook", hygde Ju lie, terwijl ze dacht aan het meisje dat in haar plaats was gedood. Steve greep haar bevende lichaam steviger vast. Juffrouw Cartwright drukte als een soort waarschuwing op de bel, stak toen haar loper in het slot, wiei-p de deur met een zwaai open. „Juf frouw Hollis!" riep ze. „Joe-hoe, juf frouw Hollis!" Julie kreeg de ene schok na de andere. In de eerste plaats was het licht niet meer aan. Juffrouw Cart wright tastte naar de schakelaar en draaide die om. Er lag geen lichaam op het blauw met gouden Chinese kleed. Er lag geen rood-besmeurd koperen afgodsbeeld naast het lijk. Neen, het zware beeld stond weer op zijn houten voetstuk en keek even welwillend glimlachend als altijd op de wereld neer. Juffrouw Cartwright sprak „Wel heb ik ooit! Ze moet genoeg hebben gekregen van het wachten en naar huis zyn gegaan. Wilt U niet eens even rondgaan en kijken of alles in orde is. Ik begin ongerust te worden. Ze zag er zo aardig uit. Maar ze zou iets uit uw kamer hebben kunnen meenemen." Steve stond erop, dus sleepte Julie haar loden voeten rond en keek al les na. Het meisje was verdwenen Er was niets aangex-aakt. Eindelijk verdween juffrouw Cart wright. Julie zonk in een diepe stoel neer en drukte haar handen tegen de kloppende slapen. „Wat denk je, Steve? Wat zou er zyn gebeurd?", fluisterde ze. „Wat zou er in vredesnaam zyn gebeurd?" „Misschien was ze niet dood," sprak Steve langzaam. Julle schudde haar hoofd. „Ze daar op het kleed." fluisterde ze. „Daar". Steve rukte het kleed opzij. Er zat geen vlek op. Niets te zien op de glanzende vloer. Hy nam het bron zen beeld en onderzocht het in het naakte licht van de bureaulamp waarvan hij de kap had verwijderd. „Hier ook niets op," zei hij. „Weet je zeker dat je niet hebt ge droomd, Julie?" Op dat ogenblik was Julie nergens meer zeker van.'Ze schudde het hoofd in stilte. Na een ogenblik fluisterde ze, „Zouden we het niet beter aan de politie kunnen vertellen?" „wat vertellen?" riposteerde Ste- ve. Dat je hier een onbekend meisje dood op de vloer vond liggen en naar buiten bent gerend om het aan my te vertellen en toen we samen naar boven kwamen en het meisje in het niets was verdwenen? Doe niet zo kinderachtig. Julie. Ze zouden ons flink uitlachen bjj het politiebureau! Ze zouden denken dat het een re clame stunt van je was als vervolg op dat vei'haal van je in de krant over het avontuur by de brug. .(Wordt vervolgd) BRIDGE VIERTALLENCOMPETITIE le KLAS A. De laatste wedstryd St. JorisVliss. Fles II is door Vlissingen gewonnen gegeven. D© eindstand wordt daar door: Vliss. Bridgeclub IV 10 8 1 1 17 Vliss. Bx-idgeclub II 10 7 0 3 14 Vliss. Bridgeclub III 10 6 1 3 13 Vliss. Fles II 10 3 1 6 7 Vliss. Fles I 10 3 0 7 6 St. Joris 10 1 1 8 3 BIUARTEN J. DE COXINCK KAMPIOEN 3e KLASSE KADER. Zondag werden de wedstrijden om het persoonlijk biljartkampioenschap van WalcherenZuid-Beveland 3e klasse kader beëindigd. Het kampioenschap werd behaald door J. de Coninck uit Axel, lid van A.B.V., Vlissingen, die in de laatste pai*ty tegen I. v. d. Velde voor een waardig slot zoi'gde, door in 8 beur ten de 250 vol te maken, alzo met een moyenne van 31.25 Zijn algemeen ge middelde bedroeg 17.10, waardoor hij promoveert naar de 2e klasse kader. De heren J. van de Velde en J. Ize- boud promoveren thans naar de 3e klasse kader. De eindstand was: De Coninck 8 1249 73 17.10 I. v. d. Velde 6 1047 88 11.90 Bruinzeel 6 1184 103 11.49 J. v. d. Velde 6 1206 129 9.56 Izeboud 4 954 113 8.44 Goudkuil 0 568 118 4.81 ZWEMMEN RECORDVERBETERINGEN TE MOSKOU. Tijdens de landenwedstrijd tussen Rusland en Hongarije heeft een Hon- faarse ploeg het Europees record op e 4 x 200 meter vrye slag op 8.45.9 gebracht. Voorts heeft een Russische ploeg de 3 x 100 meter wisselslag estafette gezwommen in 3.11.1. Dit is een nieuw wereldrecord. Het oude stond sinds 16 September 1946 met 3.12.3 op naam van de Dauphins de Toulouse. Advertentie. Heszochrome film: 6x9 fl.65 ilezzopan film: 6 x 9 11.75 Ook tn formaten 4x6.5 en 6.5x11 Duurder hoeft niet! Beter bestaat niet! Vraag uw handelaar ultslui- tend naar DALCO, het komt uw foto's ten goede èn uw portemonnaie i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6