Op Nieuw Guinea wordt nard gewerkt (vreemde Beeldje JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Nederlands Scotland Yard Praatsburg Chinese WOENSDAG 16 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S Moeilijke en kostbare taak Alles moet van de grond af opgebouwd worden t (Van onze Haagse redacteur). Den Haag, Mei. Van Indonesische zijde zijn nog geen officiële «tap pen bü dc Nederlandse regering gedaan om te komen tot wijziging van het l'nleverdrag en evenmin heeft men de kwestie-Nieuw Guinea ter sprake gebracht. Ook heeft de Nederlandse regering zelf nog geen besprekingen gevoerd ovei Nieuw Guinea met commissies uit de Staten-Generaal, zo deelde men ons van gezaghebbende zijde mede. Zoals de regeringsverklaring heeft medegedeeld, blijft de status quo over Nieuw Guinea dus gehandhaafd. Dit betekent, dat ons land voortwerkt aan do ontwikkeling van dit land, dat twaalf maal zo groot is als Nederland en dat slechts <30.000 inwoners, of ais men eventueel nog onbekende stam. men meetelt, misschien één millioen inwoners heeft. Dat is een moeilijke en een kostbare taak. Vroeger had Nieuw Guinea een resident in Holiandia en verspreid nog een aantal bestuursambtenaren. Er was een bescheiden geneeskundige dienst en er was een ingenieur van de Waterstaat met een aantal helpers. Na de oorlog was daarvan weinig of niets meer over. Manokwari en Me- rauke bleken vrijwel vernietigd. Op Holiandia en Biak trof men wel dumps van de Japanners aan, doch de goederen daaruit werden afgevoerd naar Indonesië Na de souvereiniteitsoverdracht moest alles weer opgebouwd worden: een bestuursapparaat en niet te ver geten onderdak voor het leger en ma rine en van enige duizenden kolonis ten uit Indonesië. Wat de voorzienin gen en de huisvesting betreft, had men met grote moeilijkheden te kam pen. Desondanks werden maatrege len getroffen voor de bouw en het totstandbrengen van rechtstreekse scheepvaartverbindingen. Geleidelijk kreeg men de zaken weer voor elkaar en naar een bevoegde beoordelaar, die pas nog in Nieuw Guinea geweest is, ons verzekerde, loopt de bevoorrading thans gunstig. De huisvesting verkeert echter nog in een verschrikkelijke toestand; voor de marine en het leger is zij zeer slecht en voor de burgerij nog slech ter. Door de regering is de bouw voorgenomen van 200 woningen, van een centraal hospitaal en een rege ringsgebouw. In Holiandia wordt veel verbeterd. De overslaghaven So- rong ondergaat eveneens een verbete ring; en in Merauke en Biak worden steigers aangelegd. De vliegvelden van Holiandia, Biak, Sorong en Me rauke worden zodanig ingericht, dat alle vliegtuigen er gebruik van kun nen maken. Voorts is het de bedoe ling in de buitenplaatsen ziekenhui zen op te richten. In drie jaar hoopt men de plannen waarvoor 26.000.000 beschikbaar is, gereed te hebben. Al leen aan de bouw spandeert men 4.500.000.—. VERSE GROENTEN In Januari 1950 waren er op Nieuw Guinea nog geen verse groenten te krjjgen. Thans is een oppervlakte van 60 ha by Holiandia in cultuur en men hoopt dit areaal op te voeren tot 150 ha. Bij Merauke is 2000 3000 ha. goede grond voor de rijstcultuur be schikbaar. Ook deze zal in orde ge maakt worden. Van de kolonisten zal 25% wel sla gen. Een moeilijkheid levert de ove rige 75%. Een deel kan waarschijn- Nieuw boekje van Prinses Wilhelmina. Van de hand van Prinses Wilhel mina is bij W. ten Have N.V. te Am sterdam een boekje verschenen: „Het besef van universele gemeenschap". Prinses Wilhelmina richt zich in dit geschrift in het bijzonder tot de jonge mensen en wijst hen op de roe ping van de jeugd om aan een oude wereld een nieuwere te schakelen, die gegrondvest zal zijn op liefde, vriend en vrede om Christus' wil. ljjk In administratieve functie* on. dergebracht worden, een ander d«*I zal werk moeten vinden In verschil lende bedrijfjes. Sorong is provisorisch opgebouwd door de oliemaatschappij, aie daar werkt. De uitvoer van olie heeft een hoeveelheid van 300.000 ton per jaar bereikt. In 1948 ontdekte men in het Cycloop-gebergte nikkel en chroom. Onderzocht wordt of exploitatie mo gelijk is. Het terrein ligt ln ieder ge val zeer geschikt. Ten Noorden van Nieuw Guinea is de zee rijk aan tontfn. Op grond daarvan zjjn reeds ver zoeken binnengekomen om aan de noordkust inrichtingen voor de con servering van tonijn te vestigen. Een landbouwvoorlichtingsdienst is bezig de Papoea's het landbouwvak te le ren en het Waterstaatsbedrijf is be langrijk uitgebreid. Reeds zgn enkele honderden kilometers autoweg bij de grotere plaatsen aangelegd. Van Nieuw Guinea weet men nog betrekkelijk weinig af. Doch dit staat vast, dat de exploitatie met kracht ter hand genomen moet worden, wil men er wat van maken. Daarbij gaat men uit van de gedachte, dat de wer kers behoorlijke levensomstandighe den moeten hebben. Nadruk verboden. 70. Jimmy Brown worstelde nu in de ware zin des woord» met de golven. Hjj schoot nog wel op, maar véél was het niet. Af en toe wierpen de rollers hem meters terug. Het bootsmansmaatje had in de kombuis een fles met hete koffie klaar gemaakt en daar een flinke scheut cognac aan toegevoegd. Hjj gaf de fles aan Plet Potlood. „Laten we proberen hem die te geven", zei hij, ..want ik geloof dat-ie een hartversterking nodig heeft". Piet Potlood knikte. „Schipper", riep h(j. „stuur een beetje bij, dan zal ik hem die fles met koffie overreiken". De schipper bromde wat te rug. Het viel ook niet mee in deze zee de remor- queur een andere koers te geven. „Hei Jimmy riep Piet Potlood. „Let 's even op. We komen je wat geven". Jimmy Brown werd paars van woe de, toen hö dèt hoorde. „VerstAAn jullie geen Frans", schreeuwde hjj. „Ik w i 1 niets hebben, ik moet niets hebben en voor de rest wou ik. dat jullie met z'n allen op de maan zaten". Het volgende ogenblik nam Jimmy een duik en was hjj onder de golven verdwenen. Een groep van vijf economische des kundigen heeft de Ver. Naties in een rap port geadviseerd een eigen financieel or gaan in het leven te roepen, dat geld kan uitlenen voor de ontwikkeling van eco nomisch achterlijke gebieden. Perzische premier Muiuumned Mossadiq, voorvechter van de natio nalisatie yan de Perzische olie-indus trie, die zich bedreigd gevocht en nu zjjn toevlucht heeft gezocht in het Perzische parlementsgebouw. Op Formosa zijn twee spionnen voor het vuurpeloton gebracht wegens het doorgeven van inlichtingen aan de Chi nese communisten. Een militaire chauf feur, die twee mensen doodde door on voorzichtig rijden met een legerauto, werd tegelijk met de spionnen geëxecu teerd. VERHALEN IVic deelt in de Franse gezinnen de lakens uxt? Het Franse instituut voor demogra fische studiën is een breedvoerig en nauwkeurig onderzoek begonnen over dit onderwerp. Daartoe is een groot aantal gezinnen een vragenlijst toe gezonden. Op het formulier komen vragen voor als: „Wordt het huishoudgeld alleen door een ran beide echtgenoten be heerd en hoe krijgt de ander dan zijn zakgeld? Wie heeft het meubilair uitgekozen? Wie kiest en koopt, bij afwezigheid van de ander, de kleren Wie gaat naar een café als de ander afwezig is? Wie koopt de dagbladen en wie leest deze inderdaad van a tot z door? Uit de antwoorden blijkt o.a,, dat in arbeidersgezinnen bijna steeds de man baas is over de huishoudbeurs. In andere milieux laten de mannen de regeling van financiële zaken op huis houdelijk gebied meestal aan de vrou wen over. Bij de vrije beroepen stemt de vrouw vaak anders dan de man, maar bij andere beroepen volgt de vrouw in dat opzicht meer haar echt genoot. Bijna alle mannen (zakenlui uitge zonderd) helpen hun vrouwen met de afwas. Honderdjarig bestaan Ver. van Ned. Gemeenten. Het bestuur van de Vereniging van Nederlandse gemeenten heeft zich gewend tot alle burgemeesters in den lande met het verzoek medewerking te verlenen aan het plan om op de dag, waarop de afkondiging van de gemeentewet 100 jaar geleden ge schiedde, Donderdag 5 Juli 1951, alle gemeenteraden in Nederland op het zelfde tijdstip in openbare vergade ring te doen bijeenkomen en wel des avonds om half acht. De minister van binnenlandse za ken, mr. J. H. van Maarseveen, zal dan de gemeenteraden toespreken via de radio. De voorzitter van de vereniging, mr. P. J. Oud, burge meester van Rotterdam, zal ant woorden. Nieuwe bouwmethode. De heer C. Slagter te Leeuwarden heeft een bouwsysteem ontwikkeld, waardoor, naar hij meent, een onge schoolde ongeveer twintigduizend stenen per week kan verwerken, in clusief voeg- en stucadoorwerk. Het systeem is er op gebaseerd om elk bouwobject in een snel tempo loor ongeschoolden te laten uitvoe ren. Het steigerwerk zou onnodig zijn. Bouwen de Russen een atoomfabriek in China? Volgens een rapport van de inlich tingendienst der Chinese nationalisten, bouwt de Sovjet-Unie een atoomfa briek in N.W.China. Drie jaar geleden was men met de bouw begonnen. Al het benodigde materiaal zou door ge allieerde landen aan China zijn ver kocht. Nieuwe Amerikaanse wapens. De Ver. Staten hebben een aantal wapens gemaakt, die beter zijn dan van welk land ook, aldus heeft bri gade-generaal Moore, verbindingsof ficier van het Congres, ln een radio toespraak verklaard. Een der nieuwe wapens zou elke tank op een afstand van ongeveer 11 km kunnen uitscha kelen. Zegenrijk werk van de centrale ter bestrijding van de handel In vrouwen en kinderen. (Van oijze speciale verslaggever) Het gebouw aan de Raamweg in Den Haag waar het directoraat-gene raal van Politie zetelt Is evenmin indrukwekkend al» dn huisvesting van Scotland Yard in Londen. Ook in het inwendige valt niets te bespeuren van de in de oog van de leek zo mysterieuze en romantische zaken, waar mee de verschillende centrales van het Bureau Criminele Voorlichting zich bezig houden. Dat kan haast ook niet, want de wjjze, waarop gewerkt wordt Is zakelijker en wetenschappelijker dan vele romanschrijvers ons zouden willen doen geloven. De mannen in dienst van de centrales houden er niet van als romanhelden op te treden, terwijl de „heldin" van één of andere affaire, waarbij misdaad in bet spel is, in veruit de meeste gevallen een ongelukkige stakker is. Dat is zeker het geval ln kwesties, waarmee de centrale ter bestrijding van de handel in vrouwen en kinderen zich be moeit. ljjkste onder de mannen, de soute neur, op te treden. Het zou zeer dien stig zijn indien meer van deze indivi duen met de wet in al haar scherpte kennis maakten. Voor de bewijsleve ring is men echter voor een veroor deling goeddeels afhankelijk van de medewerking der vrouw ir. kwestie. En deze verkrijgt men siechts bij uit zondering. VERDOVENDE MIDDELEN. Evenals na de eerste Wereldoorlog, is ook na de tweede het gebruik en het smokkelen van verdovende mid-1 delen toegenomen. De Centrale ter In ons land werd voor het eerst te gen huizen van ontucht en de handel in, wat men noemt blanke slavinnen opgetreden. door de Nederlandse Middernachtszending Vereniging, die in 1888 opgericht was. Deze richtte zich vooral in de aanvang energiek o.a. tegen het bezoeken der huizen van ontucht. Aangezien het houden van een zodanige inrichting destijds echter geen verboden bedrijf was, bracht het krachtdadig optreden van deze hervormers hen meermalen in onzachte aanraking met tegenstan ders, nieuwsgierigen en ook wel met de Politie. Niemand zal willen bewe ren, dat deze bijzonder flinke mannen die. belangeloos postvattend bg een huls van ontucht, bezoekers, door hen te wijzen op het immorele hunner handelingen, daarvan terug wilden houden, zich een benijdenswaardige taak hadden opgelegd. De aanhang van bordeelhouders en zoals gezegd nieuwsgierigen, waaronder een aart- tal mensen, die de hoge drijfveren voor dit optreden van de „midder nachtzendelingen" zoals zij ge noemd werden niet konden waar deren. bemoeiden zich vaak weinig zachtzinnig met hun arbeid. Dat deze mensen de him toch toe komende bescherming van de Politie tegen molest in die dagen altijd roy aal ondervonden, kan helaas niet worden beweerd. Ook in andere landen kon zg het niet in zo sterke mate van een „reveil" worden gesproken. In 1899 werd te Londen een Internationaal congres hierover gehouden, dat on geveer 150 afgevaardigden uit 12 ver schillende landen bijeenzag. Daar kwam tot stand het Internationale Bureau tot bestrijding van de handel in blanke slavinnen. Uit dit bureau is ten slotte de hui dige centrale ter bestrijding van han del in vrouwen en kinderen voortge komen. Dat dit veel moeite en tijd :ekost heeft blijkt wel uit het feit, at het tot 1911 duurde alvorens in Nederland de vrouwenhandel by de wet tot een misdrijf bestempeld werd. De toestand is mede dank zij de nauwe internationale samenwerking op het ogenblik zo, dat in Nederland de handel in vrouwen en kinderen slechts sporadisch voorkomt. Moei lijker bleek het tegen de verachte- Nederlandse watertoeristen kwamen in olie-nood. Een pleizierboot met vijftien Neder landse toeristen is Zondagavond door een reddingboot de haven van Tor quay binnengesleept De motorboot kon wegens gebrek aan stookolie hal verwege Torquay en Dartmouth niet verder. Met behulp van zakdoeken en een hemd wisten de Nederlanders da aandacht te trekken van het kust- station Berry Head. Doktersstaking in Egypte. In Cairo en Alexandrië zijn de art sen Zondag een staking van een week begonnen. Slechts spoedgevallen zul len behandeld worden. De artsen, die reeds lang.een minimumsalaris van 20 pond etsen, beschuldigen de regering er van de kwestie te traineren. Dui zenden patiënten stonden Zondag voor de gesloten deuren van poliklinieken. bestrijding van de smokkelhandel in verdovende middelen heeft dan ook volop werk gehad. De politie blijft echter een scherpe eontróle uitoefenen, zodat de smok kelaars een verre van gemakkelijk bestaan leiden. Op het bureau Criminele Voorlich ting van het Directoraat-Generaal van Politie is men van alle markten, de misdaad betreffende, thuis. De tal loze adviezen, die het bureau aan al le politie-instanties in ons land ver strekt zijn van grote waarde by het beschermen van de veiligheid van ïyf en goed van de burger. Daarbij somt dan nog. dat het internationale contact, dat het bureau met het bui tenland onderhoudt, in deze moderne tyd onmisbaar is. De mannen van de Rijksrecherche en van het Bureau Criminele Voor lichting zijn nog niet in romans ver eeuwigd. maar hun prestaties zijn er niet minder om. (Nadruk verboden) Het wereldgebeuren De discussies in het Europese proefparlement te Straatsburg neb ben tot dusver povere resultaten af geworpen. vooral ook vanwege de onenigheid onder dc afgevaardigden. Voorzitter Spaak heeft binnenka mers reeds gedreigd er het byitjc by neer te lergen; Bidauit heeft zich teruggetrokken uit de politieke com- missie van de assemblee en het Ne derlandse Kamerlid mej. Klompé heeft haar functie als rapporteur van deze commissie neergelegd. De onenigheid is een gevolg van de omstandigheid, dat de meeste le den hun welsprekendheid gebruiken om partytwisten uit te vechten of terwille van de tribune een vurig betoog af te steken, dat met de za ken, waar het om gaat weinig van doen heeft. De Duitse socialist Nöl- ting vond het nodig een fel nationa listisch pleidooi te houden tegen bui tenlandse eontróle op de P-uhr-indu- strie, zgn partijgenoot Roth blies de bezwaren tegen net plan Schuman op door het te toetsen aan de conventie Ter gelegenheid van het zestig jarig jubileum van de N.V. Philips' Gloei lampenfabrieken is in Eindhoven een grote sprookjestnin opgericht, welke officieel door de burgemeester van Eindhoven, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, is geopend. Talryke voorstellingen naar bekende sprookjes hebben ln deze tuin een' plaats gevonden. Burgemeester Kolfschoten van Eindhoven fun geert als Prins in het sprookje Doornroosje: met een kus doet hy de Prinses uit haar lange slaap ontwaken. FEUILLETON OOORi MYRA OAY 21 Nog een ogenblik langer hield hg haar in zijn armen. Daarop sprak hij langzaam. „We moeten hier iets aan doen. Julie. En gauw ook. Het zou je carrière helemaal geen goed doen als je bg een moord werd betrokken". Julie zei, „ik had dat meisje nog nooit van mijn leven gezien, Steve". „Dat doet er niets toe, Julie. Laat me eens nadenken. Dit is ernstig. Je weet wat er met een actrice gebeurt als ook maar de geringste verdenking op haar valt. Die blgft aan haar kle ven en het is met haar gedaan". Julie begon te lachen. „Dat is grappig Steve, werkelijk erg grappig Ik vertel je dat er daar boven in mgn kamer een dode ligt en jg begint over mijn toneelloopbaan. Steve? Waar jij je zorgen over zou moeten maken is over myn nek!" Hij schudde haar door elkaar, dit maal niet zo zachtzinnig. „Houd je mond, ik moet nadenken. Wat heb je gedaan nadat je besloot niet over dat meisje heen te stappen en de kamer uitrende?" Julie fluisterde. „Ik was op weg naar juffrouw Cartwright, zodat die de politie kon waarschuwen. Maar die lavendelgeur was nog zo krachtig in de hal, dat ik in paniek geraakte en er vandoor ging". Een afschuwelijk vermoeden begon aan haar te knagen. Als een rat die aan een houten schot knaagt dat hem van zijn voedsel scheidt. Steve", hggde ze. er. deed een stap achteruit om hem in zijn gezicht te kunnen kijken. Het hielp niets. Ze kon zijn gezicht niet duidelijk zien door de klamme, dikke mist Ze stamelde en haar stem klonk vreemd en hol, „Steve. wat doe je hier eigenlijk? Je zou toch pas om kwart over zeven bg me komen? Het is op het ogen blik vast niet later dan vijf uur!" Het scheen eeuwen geleden dat ze die afspraak hadden gemaakt. Steve sprak op zakelgke toon. „Ik vergat je je rol te geven. Ik dacht dat je wel erg verlangend zou zijn er aan te beginnen. Dus bracht ik die maar". Julle huiverde. „Het heeft geen zin meer dat ik nog langer aan die rol denk Steve. Tegen de tijd dat die uitzending plaats heeft, zit lk in de gevangenis! Verdacht van moord!" Steve klapte met zijn vingers. Het leek haar of iedere klap een schot uit een miniatuurrevolver was. Het geluid deed haar ineen krimpen. Maar ze hield zich stil. daar ze wist dat dat de wijze was waarop Steve zich concentreerde als hij een pro bleem moest oplossen. Eindelijk sprak hij, „Kom mee. Er is maar één mogelijkheid. We zullen net doen of je niet in je kamer bent geweest. We zullen dat dode meisje samen ontdekken. Ik zal je alibi zijn." Blgkbaar was hij aan het terug denken, om de zaak te reconstrue ren. „Ja, ik geloof wel dat het zal lukken. Ik ben naar de garage ge weest. Mijn wagen was niet klaar. Ik besloot de heuvel op te wandelen, je je rol te brengen en misschien je te vragen om met me te gaan eten Niemand heeft me gezien, jy kan bulten de garage op me hebben ge wacht. Dat zullen we in ieder ge val zeggen. Kom maar mee, Julle". Julie wist dat er iets aan dat plan niet deugde. Maar ze was half ver suft en kon niet bedenken wat dat was. Ze ging met hem mee het flat gebouw m, en ze liep alsof ze op weg was naar het schavot. De lavendelgeur was niet meer zo sterk. Ze had nog juist tijd om dat op te merken toen juffrouw Cart wright uit haar kamer te voorschijn kwam. Juffrouw Cartwright! Na tuurlijk! Daarom deugde dat plan van Steve niet. Juffrouw Cartwright wist dat Julie alleen naar boven was gegaan! Er was geen gelegenheid meer om Steve te waarschuwen. Juffrouw Cartwright keek hem on derzoekend aan. „Goeienavond meneer Ferris". Ze wendde zich tot Julie. „En hoe scho ten U en juffrouw Hollis samen op? Ik hoop dat U haar aardig vond." Steve kwam tussenbeide nog voor Julie haar mond kon openen. „Juf frouw Page is nog niet op haar ka mer geweest", snauwde hg. ,.Ze kwam rechtstreeks naar my toe met het nieuws van uw onmogelijke voorstel om haar kamer met een an der meisje te delen. Ze was er zeer van ontdaan." .(Wordt vervolgd) voor de Rechten van de mens. De Fransman Reynaud zette in een sar castische rede de verdeeldheid onder de socialisten in het zonnette en kreeg daarover weer een kibbelpar- ty met zjjn landgenoot André Philip. Zo waren er voortdurend wanklan ken, die voorzitter Spaak blijkbaar zeer hebben ontmoedigd. De afgelopen dagen heeft het par lement zich bezig gehouden met het bespreken van defensie-vraagstuk ken. Dit is een gebied, waarop de af gevaardigden totaal niets te vertel len hebben, zodat het Italiaanse voor stel om Eisenhower uit te nodigen debatten bg te wonen dwaas was. Mogelijk zou de generaal beleefd heidshalve opmerkzaam geluisterd hebben, in werkelijkheid echter zou hg waarschgniyk de verknoeide kost bare tgd betreurd. Een lange reeks redevoeringen heeft tot geen enkel besluit geleid en al waren er wel re soluties aangenomen, het zou niet veel te betekenen hebben gehad. De discussies waren gebaseerd op een rapport van de politieke com missie. die de defensievraagstukken haastig en oppervlakkig had be studeerd. De meest sprekers waren van me ning, dat een Europees leger ge wenst is als een belangrijke stap op weg naar de Europese eenheid. Al leen de Nederlandse socialist Bur ger betwijfelde of die wenseiykheid wel zo groot is als wordt voorge steld. Het gaat niet om de Europese verdediging, zp meende hij, maar om de verdediging van de gehele vrye wereld, waarom dan zo de bij zondere nadruk gelegd op de ge dachte van een Europees leger. Mr. Burger keerde zich tijdens het debat scherp tegen zgn partijgenoot van der Goes van Natcrs. Deze had met de Nederlander Serrarens be hoord tot de ondertekenaars van een later ingetrokken motie, waarin een militaire garantie voor Joego-Slavic wordt geelst. Mr. Burger verklaarde, dat hg ontstelq was over pogingen om de delicate positie van Joego slavië te behandelen. Ieder woord daarover in Straatsburg was tcvccL Zaterdag besloot de assemblee een stemmig om een delegatie uit het voor besprekingen. Op die manier Amerikaanse Congres uit te nodigen wordt getracht de band met de Ver. Staten nauwer aan te halen. De algemene indruk van de verga deringen der assemblee wijkt niet veel af van vorige jaren. Zolang he'. Sarlement geen werkelijke bevoegd- eid heeft, zyn de debatten wat men noemt, academisch, dat wil zeggen nütteloos voor de practQk. Dat is ook wel de reden waarom de inter nationale pers weinig aandacht schenkt aan Straatsburg. Alleen wanneer Spaak erg boos wordt is dat grote koppen waard. Zullen Duitse oorlogsmisdadigers nu toch geëxecuteerd worden Het Amerikaanse Oppergerechtshof heeft opnieuw geweigerd het beroep van de zeven ter dood veroordeelde Nazi-oorlogsmisdadigers in de Lands berggevangenis in Beieren in behan deling te nemen. Het besluit maakt de weg vrij voor de executie der oorlogs misdadigers. tenzij de Amerikaanse Hoge Commissaris ln Duitsland, John McCloy, gratie verleent. Amerikanen helpen bij opbouw van Tsjang Kai Tsjek's marine. De voornaamste militaire adviseur der Ver. Staten op Formosa, gene- raal-majoor William Curtis Chase, heeft medegedeeld, dat de Ver. Sta ten 5.700 000 dollar voor het einde van Juni zullen uitgeven voor de op bouw van de marine der Chinese na tionalisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5