Vasenol Goede bevaarbaarheid van de Westerschelde Zeeuws Weduwenfonds beëindigde zijn taak Organisatie „In Dienst der Kerk" in de branding 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 16 MEI 1951 TEVREDENHEID IN ANTWERPEN De Ringrijderijen op Walcheren (Vervolg van pag. l) OOSTKAPELLE. Te Qostkapelle namen 22 rijders aan de ringrtjderij deel. Het aantal beur ten was 35. De uitslagen waren: 1 J. A. Louwg 24 ringen: 2 A. Brouwer 10; 3 G. Wattel 19; 4 C. Koolman 16; 5 A. Rooze 16; 6 W. de Kam 16; 7 A. Franke 14; 8 T. Dekker 14; 9 G. Pop- j* 12; 10 J. Poppe 12; 11 J. Maljaars 11; 12 T. van Liere 9; 13 K. Poppe 9; 14 J. Koolman 9; 15 A. Rooze 8; 16 A. van Diere 8; 17 J. Fllpse 7; 18 T. Louws 6; 19 T. Maljaars 6; 20 A. Pop pe 5; 21 J. Maljaars 5; 22 S. Wijk huis 3. De beker van de burgemeester van Oostkapelle werd gewonnen door J. A. Louws, De beker van de wed. de Jongh ging naar S. Brouwer en die van J. Maljers naar A. Rooze. De heer T. Dekker ging strijken met de beker, die door de fa. Koolman ter beschik king was gesteld. De extra prijs van H. Luitwieler werd gewonnen door T. van Liere en de pollepel door T. Louws. De meeste volgringen 10, wer den gestoken door J. A. Louws. GRIJPSKERKE. Ook in Grijpskerke trok dc ringrij- derij weer veel belangstelling. Er wa ren hier 12 deelnemers, die elkaar in 40 beurten bekampten. Twee bijzon dere prijzen, n.l. een geit en een fles jenever gingen resp. naar A. Dinge- manse en H. Reinierse. De beker van de gemeente Grijpskerke werd gewon nen door J. I. Cevaal en die van de Wed. de Jongh uit Goes door P. Pop pe. Een beker, beschikbaar gesteld door de kunstmestfabriek Koolman uit Dirksland ging naar J. Geschiere. M. Huisman won de pollepél en daar mee een kistje sigaren. Geldprijzen werden gewonnen door: 1 H. Reinierse; 2 J. Geschiere; 3 J. I. Cevaal; 4 A. Dingemanse; 5 J. Franke; 6 H. van Leerzem; 7 P. Poppe; 8 J. J. Cevaal; 9 M. Huisman; 10 D. Vos; 11 C. Bierens; 12 Jan de Visser. Kunst voorwerpen gingen naar: 1 J. L Ce vaal; 2 P. Poppe; 3 J. J. Cevaal; 4 D. Vos- 5 H. Reinierse; 6 Jan de Visser; 7 M. Huisman 8 Johs. Geschiere; 9 J. Franke; 10 C. Bierens; 11 A. Dinge manse; 12 H. van Leerzem. SEROOSKERKE. Te Serooskerke werd ook 3e Pink sterdag het jaarlijkse rlngrijden ge houden. In totaal moesten er 37 ron den gereden worden, waaraan 18 rij ders deelnamen. De uitslagen hiervan luiden: 1 J. Aart (20 ringen); 2 W. C. Aart (19 ringen); 3 C. Huyssoon (16 rin gen); 4 C. Maljaars (13 ringen); 5 Chr. Steenblok (12 ringen); 6 Mar. Francke (11 ringen); 7 J. Sanderse (9 ringen); 8 Kr. Coppoolse (9 ringen); 9 S. v. d. Broeke (8 ringen); 10 P. Brand (8 ringen); 11 C. Langebeeke (8 rin gen), 12 T. Christiaanse (7 ringen); 13 P. Meyers (7 ringen); 14 C. Coppoolse (0 ringen). De prijs voor de meeste volgringen werd gewonnen door W. C. Aart, wel ke rijder eveneens de beker van de Fa. Wed. de Jongh won. De door do burgemeester, de heer P. Dregmans, beschikbaar gestelde beker,: kwam nu definitief in het bezit van C. Huys soon. De pollepel werd gewonnen door Kr. Coppoolse. EEN JUBILARIS IN ARNEMUIDEN. Te Arnemuiden reden 23 rijders om de ring onder grote belangstelling, waarbij de eerste prijswinnaar, A. Brasser, de beker van de burgemees ter voor de tweede maal in eigendom kreeg en bovendien de Jaarlijkse eer ste prijs won, beschikbaar gesteld door jhr. Rademaker Schorer. Aan B. de Nooyer werd, namens de vereniging, een herinneringsmedaille aangeboden in verband met het feit, dat hij voor de 25e maal meereed. Het viel hier op. dat ditmaal de win naar, in tegenstelling met de gewoon te, niet ln de hoogte geworpen werd. De uitslagen luiden over 28 ronden: 1 A. Brasser 23; 2 J. A. Nijsse 16; 3 B. de Nooyer 12; 4 A. Crucq 12; 5 A. van Dalen 11; 6 P. Tramper 10; 7 A. Reijn- houdt 10; 8 C. Cruc-q 9; 9 F, Maljers 9: 10 H. P. Janse 8; 11 L. Scheele 8; 12 A. Dijke 8; 13 W. Duvekot Sr. 7; 14 J. Maljers 7; 15 J. Goedêgebure 5; 16 P de Nooyer 5; 17 W. Duvekot 5; 18 J. Crucq 5; 19 A. de Nooyer 5;- 20 C. van Belzen 4; 21 L. van Belzen 4; 22 Boone 4; 23 A. van _rt PAS VAN BATH VERPLAATST ZICH. Ongevallenpercentage 0,6 van de beloodste schepen. Het raadplegend comité van de Zeevaartdiensten te Antwerpen ver gaderde onder voorzitterschap van de heer R. Declerck, gouverneur van de provincie. De heer Vergeynst, be heerder-inspecteur van de diensten verklaarde dat de bevaarbaarheid van de Schelde volledige voldoening geeft. Er doen zich geen moeilijkhe den voor om de breedte en de diepte van de passen te handhaven, aldus „Het Laatste Nieuws". Het wrak van de „Ville de Bruges" kon ten gevolge van grote moeilijkhe den nog niet worden verwijderd. Het hindert de scheepvaart enigszins, of schoon tussen het wrak en de oever een vaargeul van 200 meter breedte overbluft Het wrak van het stoom schip „Marie" kon slechts gedeelte lijk worden verwijderd. Het hindert de vaart niet, en men hoopt het te gen het einde van dit jaar volledig te verwijderen. De vaargeul van Bath verplaatst zich op natuurlijke wnze naar het Westen. De diensten volgen deze ver plaatsing aandachtig en trachten haar door baggerwerken te bespoe digen, omdat daardoor de bocht van iBath minder scherp wordt. De diepte van het Schaar van Walsoorden neemt toe, en schepen met niet te grote diepgang kunnen er doorheen varen. De dorpel tussen het Schaar en de pas van het Zui- dérgat zal weldra worden doorgesto- Testoken. Dan zullen alle schepen er [oorheen kunnen varen en de spits van Walsoorden kunnen omvaren. Er wordt jaarlijks 2,5 millioen ku bieke meter gebaggerd op Neder lands en 1 miUioen kubieke meter op Belgisch grondgebied. Het aan de grond lopen van sche pen was de laatste maanden niet te wijten aan onvoldoende bemoeiing noch verlichting van de stroom. In November en December werd het aan de grond lopen van twee schepen veroorzaakt door machineschade. Een schip liep aan de grond ten gevolge van de storm, en door slecht zicht en een door een verkeerde manoeuvre. In 1950 deden zich 129 ongevallen voor, waarvan 5 ernstige, op een to taal van 20.375 beloodste schepen. Goesenaars lieten zich her-Intenten Te Goes werd gisteravond een be gin gemaakt met de herinenting te gen pokken. Hoewel het aantal „lief hebbers" niet overweldigend was, kon het resultaat voor een eerste avond niet onbevredigend worden ge noemd. Bijna vijftig Goesenaars lie ten zich her-inenten, maar aangeno men mag worden, dat dit aantal de komende dagen wel zeer sterk zal toenemen. Ook het aantal inentingen op het consultatiebureau voor zuige lingen nam toe. Zoals men weet gebeurt de herin- enting tot en met Vrijdag elke avond in een lokaal van school A aan de L, P. van der Spiegelstraat. Het is wel licht overbodig er op te wijzen, dat deze her-inenting in verband met de heersende pokken-epidemie in Noord- Brabant van groot belang is. Inwoner van St. Jansteen gedood te St. Niklaas. Arbeiders van een klompenfabriek te Sint Niklaas (België) waren bezig niet het lossen van een goederenwa gen en met het hijsen van boomstam men op een vrachtauto. Plotseling brak een kabel, waar door een der bomen uitgleed en op het hoofd van de 28-jarige werkman Jozef Dhooge, Sint-Jansteen terecht kwam: Het slachtoffer, vader van een kind, werd op slag gedood. VRAAGT UW LEVERANCIER DE _f PHARMACEUTISCHE PRAEPARATEN MET DE GROTE GENEESKRACHT] Zeeuwse oesters naar het land van de dollar In het Aprilnummer van „The Ne therlands Chamber of Commerce in the United States" is een artikel verschenen over de Nederlandse Vis serijen en de producten er van. In dit artikel wordt ook gewag gemaakt van de Zeeuwse oesters, die zoals er wordt gezegd, hoog op de ranglijst der zeevoedingsmiddelen staan. Te vens is er een mooie foto uit het oes- terbedrijf bij gepubliceerd. Zoals men reeds enige tijd geleden heeft kunnen lezen, zijn er Indertijd een aantal kleine oesters uit Zeeland naar de V. S. gezonden om daar op te groeien. Ook werden reeds geconsei'- veerde oesters daarheen geëxpor teerd. Wanneer men de aandacht van de V. S. weet te trekken voor de Zeeuwse consumptieoester, zoals die naar bijv. België wordt verzonden, zal ook daar zeer waarschijnlijk een markt gevonden kunnen worden. De hoge vrachttaxieven Zeer zeker van belang, doch zou het land der dollar koningen geen mensen herberg-en, die gaarne een hoge prijs betalen voor een product, dat wei'kelijk af is en aan de hoogste eisen van smaak en kwaliteit kan voldoen. Wie weet, ligt hier binnen afzienbare tijd een nieuw afzetgebied. Bond van Waterbouwkundige Ambtenaren keerde bijna f 30.000 uit Op 27 Api'il 1897 werd door de le den van de op die datum opgerichte Bond van Waterbouwkundige Amb tenaren in Zeeland een fonds gesticht met het doel, in de toekomst onder steuning te verlenen aan nabestaan den van overleden collega's. De di recte aanleiding daartoe was het feit, dat door het ontbreken van recht op pensioen, deze nabestaanden dikwijls in moeilijke omstandigheden achterbleven. In December 1896 deed zich zo'n geval voor. Twee waterbouwkundi gen voelden zich toen gedrongen hun collega's in Zeeland financiële mede werking te vragen om in de nood te voorzien. Door het stichten van een fonds! hoopte men daarna zoveel mo gelijk uitkomst te kunnen brengen. In het jaar 1898 wei'd, na het over laden van de heer I. v. d. Klippe, destijds opzichter bij het waterschap Schouwen te Scharendijke, de eerste GESCHOKT VERTROUWEN Felle critiek op beleid van hoofdbestuur in vergadering van ring Walcheren te Middelburg In een te Middelburg in het Kerkcentrum gehouden, langdurige verga dering van de ring Walcheren der Hervormde Mannenorganlsatxe „In Dienst der Kerk" werd felle critiek uitgeoefend op het hoofdbestuur van deze organisatie, dat een volkomen onjuist beleid werd verweten en dat zelfs beschuldigd werd van dictatuur. Meer bussen van Middelburg naar Vllsslngen Met ingang van 20 Mei a.s., wan neer de nieuwe dienstregeling van kracht wordt, zal de frequentie van het busverkeer tussen Middelburg en Vlissingen iets worden opgevoerd. Momenteel eindigt de kwartierdienst op werkdagen om 17.30 uur; de eerst volgende bus over de Nieuwe Vlis- singse weg vertrekt om 18.05 van de Middelburgse Markt en daarna kan men pas weer om 18.30 weg. Dit heeft tot gevolg, dat Souburgers en Vlis- sirtgers, die in Middelburg hun werk hebben en om 6 uur hun dagtaak be- eifidigên, een half uur moeten wach ten, voordat zij naar huis kunnen ver trekken. Hierin komt nu verbetering. Van 20 Mei af zullen tussen half zes en half zeven vijf bussen uit Middelburg naar Vlissingen (over de Nieuwe Vlissingse weg) rijden, te weten om 17.30 uur, 17.45 uur, 18 uur, 18.15 uur en 18.30 uur. Stoomtram Walcheren steunt de kankerbestrijding Het personeel van de N.V. Stoom tram Walcheren heeft geld bijeen gebracht voor de „Haak In"-actie ten bate van de kankerbestrijding en de directie verdubbelde dit bedrag. Op deze wijze-kon een som van niet min der dan 765 beschikbaar worden ge steld. Aangezien er geen gelegenheid meer bestond om het geld zelf aan te bieden, werd het meegegeven met de deputatie van de „N.V. De Vitrite Works", welke deputatie de laatst fehouden steravond van de N.C.R.V. ezocht. Advertentie. Pyn, Pyn, Pijn! Waarom lijdt U pijn? Hoofdpijn, rheuxnatiek, zenuwen, griep. Ja, waarom eigenlijk, wanneer een Witte Kruispoeder U er af kan helpen. Een eenvoudig en probaat middel, dat pijnen verdrijft, U op montert en een gezonde opgewekt heid terug geeft; Poedersf0.90p doosje I2st. Cachetsf0.9Q,, koker 12st. l Tail, f 1.75 24st. f0.90,. I2st. 1 sDdthekprs en drogisten "WITTE hRUIS" POEDERS CACHETS -TABLETTEN Beëdiging lult. C. Antheunlsse. Zaterdag a.s. zal te Vlissingen op het terrein van de voormalige bom vrije kazerne nabij Boulevard De Ruyter de heer G. Antheunisse wor den b^gdigd als reserve eerste luite nant bij de Nationale Reserve. Daarbij zal een compagnie Natio nale Reserve dienst doen onder com mando van kapt. R. Fassaert. Na afloop wordt een mars door de stad gemaakt en wordt er gedefi leerd op de Stenen Beer voor overste W. de Feyter en luit. C. Antheunisse. Tamboei'S van de C.O.A.K. zullen assistentie verlenen. Electrische kabel ontvreemd Uit de Electrische Centrale te Hansweert is vorige week een elec trische kabel ontvreemd. De politie die onmiddellijk een onderzoek hèeft ingesteld kon slechts constateren dat de kabel over de dijk was gesleept en naar alle waarschijnlijkheid in een boot of schip is gebracht. Een politie hond had bij het speuren geen suc ces. Het onderzoek duurt nog voort. In een vorige vergadering werd reeds een motie aangenomen, waarin werd verklaard, dat de ring Walche ren zich niet kan verenigen met de gang van zaken in het hoofdbestuur in het algeniéen ëh met hét voorbij-' zien der statuten in net bijzonder. O'p „deze, motie werd een scherp gesteld antwoord ontvangen, waarm de se cretaris van het hoofdbestuur ir. E. Voet, mededeelde, dat de diverse re cente mutaties en benoemingen in hét hoofdbestuur van tijdelgke aard zijn en dat in de algemenë ledenver gadering, welke in November a.s. wordt gehouden, nieuwe verkiezingen op de agenda komen. De vergadering te Middelburg stond onder leiding van de ring-voor- zitter, de heer C. Dronkers uit Vlis singen, die opende met gebed en Schriftlezing en werd o.m. bijge woond door de provinciale bonds voorzitter, ds. A. W. M. Odé uit Goes en de secretaris der Commissie van redactie van het moderamen van het hoofdbestuur, de heer F. Goudswaard uit Rotterdam. Ds. Odé voerde het woord, niet al leen als provinciaal voorzitter, maar tevens als synodaal gedelegeerde, ad viseur der Synode bij het hoofdbe stuur. Hij vroeg begrip voor de vele: moeilijkheden, waarmede het hoofd bestuur heeft te kampen en die zijn ontstaan, doordat niet steeds de juis te man op de juiste plaats heeft ge werkt. Er zijn fouten gemaakt en het vertrouwen is geschokt. Toch heeft het hoofdbestuur juist nu vertrouwen intens nodig, aldus ds. Odé, vertrou wen en opbouwende critiek. Waar- vorige functionarissen schromelijk in gebreke bleven om vertrouwen te schenken, valt het het hoofdbestuur niet gemakkelijk vertrouwen te win nen. Zij, die nu tijdelijk het moeilijke werk hebben aanvaard, moeten wij echter dankbaar zijn, zo vervolgde spreker. Wie anders is bereid de voor zittershamer op te nemen en in staat orde te brengen in de financiële chaos, welke door wanbeleid is ont staan? Ds. Odé wekte tenslotte an dermaal allen op, begrip te tonen voor de moeilijkheden. In November a.s. zullen definitief nieuwe bestuur ders-worden gekozen. GEEN REGERING VAN BOVENAF. De afdeling Westkapelle heeft zich tgdeiijk losgemaakt van het landelijk verband, welk besluit ds. W. Oost hoek nader toelichtte. Hij verklaarde, dat men het hoofdbestuur zijn steun heeft opgezegd, omdat men niet lan ger van boven af geregeerd wenst te worden. „Wg willen geen dictatuur", aldus spreker, „wij zijn geen school jongens meer, die een strenge mees ter nodig hebben. Wij worden hier op Walcheren voor boertjes en dorps- predikantjes aangezien, maar laat men in de „top" dit weten, dat wij, wanneer dit nodig is, onze stem dui delijk laten horen. Wij vragen niets onbehoorlijks, wij vragen slechts ver antwoording en organisatorisch con tact". De heer Goudswaard, die de vol- fende spreker was, laakte eveneens e ondeskundigheid en de onverant woordelijkheid, welke tot voor enige tijd bij het beheer aan het licht tra den, maar betoogde, dat men nu voor uit moet. De tegenwoordige bestuur ders zitten met een kwalijke erfenis en hebben heel wat problemen uit de weg te ruimen. De vergadering besloot het hoofd bestuur wederom in een motie haar oordeel duidelgk te maken en daar mede deze onverkwikkelijke zaak als afgedaan te beschouwen. De verant woordelijkheid rust nu verder by de hoofdbestuursleden en speciaal bi' het moderamen. Ds. Oosthoek slool hierna de bijeenkomst met gebed. Advertentie -bed is ook voor U ideaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Traverse door bebouwde kom van Koudekerke Bestudering van de z.g. traverse, door het ontwerp-streekpian Walche ren gelegd aan de Noordrand van de bebouwde kom van Koudekerke, heeft het gemeentebestuur van Kou dekerke tot de conclusie geleid, dat bg het traceren nagenoeg alleen ver keerstechnische eisen een rol hebben gespeeld. Er ontstaan in het gedeel te lussen Middelburgse straat en Korteweegje kavels en situaties voor de bestaande bebouwing, die deze op lossing verwerpelijk doen zijn. B. en W. zulen Ged. Staten betich ten, indien de gemeenteraad daarmee althans agpoord gaat, dat dé voor keur moet worden gegeven aan een traverse door de bebouwde kom. Vól gens het college ware de Middelburg se straat te verbreden tot ongeveer 13 m., het verkeer op het dorpsplein als éénrichtingsverkeer te leiden rond de Hei-vormde kerk, waarbij dan een straat ware te leggen tussen kerk en muziektent en het plantsoen rond die kerk ware te verkleinen, waarna een irl Westelijke richting op een nader te bepalen plaats ongeveer in het Verlengde van de Middelburg se straat de weg zou voeren naar Biggekerlte. Aanvaarding van deze oplossing betekent, dat de bebouwde kom in het verkeer biyft opgenomen, het geen natuurlijk voor de middenstan ders en de gemeente als geheel gun stig moet wei-ken; er komt voorts een toe te juichen verbreding van de Middelburgse straat tot stand en ten slotte komt er een betere ontsluiting van dé Westzijde van de bebouwde kom, welke Westzijde zich uitstekend leent voor uitbreiding van die kom. Kip had weinig plezier van top-prestatie Te Goes heeft een kip van de heer Til. Fokke een reuzen ei gelegd, dat niet minder dan 140 gram woog, ruim 7 cm lang en ruim 6 cm breed was. Volgens pluimvee-experts is een dergelgk gi-oot kippenei een grote zeldzaamheid. Helaas heeft de Bar nevelder niet lang plezier van haar prestatie gehad, want reeds een dag daarna ging het beest ter ziele Jubileum A, de Leeuw Onder grote belangstelling vierde op Tweede Pinksterdag de heer A. de Leeuw te Nieuwdorp zijn 65ste ver jaardag en tevens zijn gouden jubi leum als uitvoerder van polderwerken. Tal van belangstellenden, o.w. fa milieleden, vrienden en relaties, kwa men hem persoonlijk feliciteren. On der hen bevonden zich ook de tech nisch hoofdambtenaar van de Prov. Waterstaat en de opzichter der Domei nen. Ook kwamen er vertegenwoordi gers van de besturen der polders, in welke de jubilaris werkzaam is ge weest. Bij monde van de dijkgraaf van de Middelburgse Polder, de heer E. Verlare, werd de heer de Leeuw na mens polderbesturen en ingelanden dank gebracht voor het vele werk, dat hij in de loop der jaren verrichtte. Een meetlint vormde hierbij een stof felijk blijk van. waardering. BENOEMING Naar wg vernemen is de heer M. A. Dop, thans havenmeester te Vlissin gen, benoemd tot hoofd van het in ternaat, dat is verbonden aan de Zeevaartschool te Amsterdam. uitkering uit het fonds aan diens weduwe gedaan. In totaal heeft het fonds aan 13 weduwen van Zeeuwse collega's-wa- tex-bouwkundig ambtenaren geduren de korter of langer tijd uitkeringen verstrekt tot een totaalbedrag per 31 December 1950 van 29.037,16. Gedurende de jaren 19421945 moest, door inbeslagname der bonds- bezittingen, het werk worden onder broken, doch in 1946 werd dit weder om opgevat. Met het ovei-lgden op 2 Mei j.l. van de laatst overgebleven weduwe, die ook de eerste was en aan wie dus 52 jaar lang een uitkering werd gedaan, mag de door de Bond aanvaarde taak als geëindigd worden beschouwd. Immers er is thans een redelijke pensioenvoorziening voor weduwen. De tijdeiyke taak is dus afgelopen. De leden van de bond kunnen met vol doening daarop terugzien en daiik moet worden gebi-acht aan allen, die het werk op enigerlei wijze hielpen steunen. Advertentie. flïïlïïiï Bij zonnebrand, doorzit- tén, schrijnen, smetten AANBESTEDING WATERSCHAP BAARLAND. Het bestuur van het Waterschap Baarland c.a. besteedde aan het verho gen van de buitenberm van de zeedijk met het aanleggen van betonblok glooiing en bijkomende werken tussen de dijkpalen 34 en 38. De volgende in schrijvingen kwamen binnen: Fa. J. A. van Seventer, Sliedrecht, f 57.640.L. van der Klippe en J, la Gasse, Vlissingen, f 57.290.—; A. C. van Hee, Kamperland, f 57.000.—; L. v. d. Heuvel, Werkendam, f 56.975. Fa. W. van Vossen en Zonen, St. An- naland, f 56.850.Fa. G. van Oord, Dordrecht, f 56.700.A. de Bour- graaf, Wilhelminadorp, f 56.000.A. v. d. Werf en D. C. v. d. Werf, St. Maartensdijk-Scherpenlsse. f 55.800. L. J. Dekker, Vlissingen, f 55.500.—; P. Broeken, Breda, f 54.500.A. J. Blij- levens, Breda, f 53.700.J. F. War rens, Ossenisse, f 53.700.P. de Regt, Terneuzen, f 53.400.L. van Pope- ring, Bruinisse, f 53.290.J. M. Dek ker, Brouwershaven, f 52.700.L. v. Boven, Ellewoutsdijk, f 52.680.M. v. d. Velde, Bruinisse, f 52.060.Fa. Ge- br. de Bokx, Terneuzen, f 52.048—; K. Lucasse en G. Sponselee, Walsoorden, f 51.999.A. Sponselee en J. Lucasse, Kloosterzande, f 51.993.W, v, d. Berg en P. van Dongen, Bruinisse Haamstede, f 51.130.—; J. Hoogesteger, Wemeldinge, f 51.122.M. Moerland, St- Annaland, f 49.800,—. Behoudens nadere goedkeuring werd het werk gegund aan de laagste inschrijver. Advertentie. Meêdadiq VOOR DE TEERSTE KINDERHUID^ Jubileum J. M. de Waal te Oosterland 25 JAAR GEMEENTE-ONTVANGER. 18 Mei a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer J. M. de Waal tot ge meente-ontvanger van Oosterland werd benoemd. De heer de Waal is gedurende zijn gehele ambtelijke loopbaan aan de gemeente Oostex-land verbonden ge weest. Op 1 April 1920 begon hij als volontair ter secretarie en op 18 Mei 1926 volgde zijn benoeming tot ge meente-ontvanger, tevens ambtenaar ter secretarie. Van 1 October 1945 tot Maart 1946, was hij tijdelijk ontvan ger-griffier van het waterschap Oos- ter- en Sirjansland, doch met ingang van laatstgenoemde datum werd hij in deze functie in vaste dienst be noemd. Op 1 Mei 1946 werd hij te vens benoemd tot gemeente-ontvanger van Bruinisse. In verband met deze benoeming werd hem eervol ontslag verleend als ambtenaar ter secretarie van Oosterland. Voorts is de heer de Waal bestuurs lid van de plaatselijke afdeling van de Vereniging „Het Groene Kruis" en van de Oranjevereniging in deze ge meente. Gedurende de reeks van jaren heeft hij de gemeentelijke penningen met accuratesse beheerd. Bij de uit voering van zijn taak heeft hij zich steeds doen kennen als een plichts getrouw en ijverig ambtenaar. Het gemeentebestuur van Ooster land heeft het voornemen de jubilaris te huldigen in een op 18 Mei a.s. des namiddags te houden openbare raads vergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2