Middelburg II kampioen in reserve tweede klasse Leo Cantineau won zevende Ronde van Kapelle Elinkwijk, Oosterparkers en Theole naar eerste klasse -SPORTs Harting derde op één en twee mijl- Nederland in derde Davis-cup ronde. Drafconcours te Axel. Onze uitslagenlijst. Degradatie in het Noorden hangt af van protest Oefenwedstrijden Zeeuwse elftallen. Ronde van Nederland DINSDAG 15 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WEER FEEST IN ZEEUWSE HOOFDSTAD Aardenburg degradeert naar vierde klasse Hulst verloor eerste promotiewedstrijd. Het was een klein programma met genoeg belangrijke wedstrijden om nog een sensationele Pinkster-voetbaldag te waarborgen. Middelburg II dat zich vorige week door Breskens II zo lelijk te pakken liet nemen, deed het deze keel beter en volgde het voorbeeld van het eerste elftal door met een overwinning zich te verzekeren van het kampioenschap. Minder goed liep het af voor Aaraenburg, dat zich door de andere degradatie-candidaat Oostburg zag meegesleept naar de vierde klasse. En tenslotte raakte Hulst reeds bij de eerste promotiewedstijd een slag achter. PROMOTIE VIERDE KLASSE. De eerste promotie-wedstrijd, wel ke Hulst moest spelen tegen de an dere gegadigde voor een derde klasse- plaatsje, Steenbergen, deed de Hul stenaren sneuvelen. Dat de nederlaag met kleine cijfers (21) geleden werd, maakt, dat de Zeeuwse ploeg de moed niet behoeft op te geven, omdat het in de nog te spelen thuis wedstrijd de balans weer in even wicht kan brengen. DERDE KLASSE D. In de wedstrijd OostburgAarden burg werd het pleit beslecht en door de grote overwinning van Oostburg staat nu vast, dat ook Aarden burg zal degraderen naar de vierde klasse. Wel een bijzondere gebeurtenis, dat de reeds tot degraderen gedoemde Oostburgse ploeg met zo grote cijfers won en daardoor de tegenstander meesleepte naar de vierde klasse. Biervliet zal Oostburg voor deze pres tatie dankbaar zijn. Breskens had zich, met een formidabele overwin ning op Zeelandia, reeds op eigen kracht in veiligheid gebracht. Odio deed een goede gooi naar de derde plaats door van de concurrent Nieuw Borgvliet met flinke cijfers te win nen. De stand is hier: Middelburg 19 16 0 De Zeeuwen 20 13 4 Odio 18 10 2 Nw. Borgvliet 20 10 2 Meto 20 R.C.S. 18 Breskens 18 Zeelandia 19 Biervliet 20 Aardenburg 20 Oostburg 18 3 32 62-16 3 30 83-32 6 22 39-37 8 22 56-53 9 19 53-52 8 18 39-42 9 16 47-47 8 16 40-63 6 2 12 14 34-50 5 2 13 12 32-70 3 3 12 9 28-51 8 2 7 2 5 6 VIERDE KLASSE F. Een onbelangrijk restantje leverde de Schutters nog twee punten en een betere plaats op de ranglijst op. De hekkesluiter-degradant Gastel werd door Grenswachters nog eens geklopt. RESERVE TWEEDE KLASSE D. Het kampioenschap heeft Middel burg n ZiCh nu veroverd met een overwinning op de reserves van De Zeeuwen, daarmee het voorbeeld van Middelburg I volgend. Goes II, de degradatiecandidaat, besloot met een gelijk spel tegen Breskens JX Daar Axel H en Cora Boys II reserve der de klassers zijn, bij keuze in de reser ve tweede geplaatst, komen deze dus Hermes D.V.S. wint het zilveren steentournool. Te Arnhem werden de wedstrijden voortgezet van het zilveren steentour- nooi. In de halve eindstrijd won Be Quick van de Volewijckers met 21. In de andere halve finale won Hermes DVS na strafschoppen van MW (1— 1). Finale: Be QuickHermes DVS 3— 4, waardoor Hermes DVS in het be zit van de zilveren steen kwam. Nederlandse eerste klassers in Engeland. In het kader van het Festival of Bri tain werden in Londen een aantal voetbalwedstrijden gespeeld, waaraan door verscheidene Hollandse eerste klassers werd deelgenomen. Deze clubs behaalden de volgende resultaten: Stoke City—SVV 2—1; Wisbech Town —Sparta 23; Wycombe Wanderers— Wageningen 2—2; Ilford—Blauw Wit 1-3; Leyton Oriënt-RCH 3—1; Col chester United—EDO 30; Bristol- Rovers—RCH 9—0; Leeds United- Haarlem 20; Romford—Wageningen 1—5; Swansea TownEindhoven 2 1; Walton and Hersham—Hengelo 5— 1; Luton TownSW 32; Hereford Town-VW 5—1. voor degradatie niet in aanmerking. Dan volgt Goes n op de ranglijst dat evenveel punten heeft als de Zeeuwen H, terwijl de Vlissingers nog twee wedstrijden moeten spelen, wat zeker en vast nog wel een veilig stellend punt oplevert. Daarmee zou dus Goes n de laatstgeplaatste offi ciële reserve tweede Wasser zijn en voor degradatie in aanmerWng ko men. Hier luidt de stand: Middelburg H 15 12 1 2 25 52-20 16 10 3 3 23 57-29 16 8 5 3 21 37-20 15 7 3 5 17 39-33 15 4 6 5 14 30-31 14 5 2 7 12 36-44 16 5 2 9 12 37-44 16 4 3 9 11 19-39 Terneuzen II Vlissingen II Breskens II R.C.S. n De Zeeuwen II Goes II Axel H Corn Boys II 15 0 3 12 3 21-70 Flinke overwinning van Oostburg. Onmiddellijk na de aftrap ont wikkelde zich een snelle wedstrijd, waarbij de doelen om beurten in ge vaar kwamen. Na 12 minuten wist midvoor Fortuin, Aardenburg de leiding te geven (01). Doch reeds een minuut later scoorde de Koning de gelijkmaker (11). 4 minuten voor rust bracht Lutein de stand op 21 voor Oostburg. Na de hervatting was het opnieuw een gelijk opgaande strijd. Na 13 minuten vergrootte Barra voor Oostburg de voorsprong (31). Aar denburg bleef goed partij geven cn toen Fortuin in de 28ste minuut de achterstand verkleinde tot 32, trok heel Aardenburg ten aanval. De snelle voorhoede van Oostburg maaktS daarvan gebruik en scoorde in 10 minuten nog 3 doelpunten, resp. door de Koning, Versprille en Ver- planke, waardoor de eindstand op 62 kwam. Interlandvoetbal in Engeland. In het kader van het Festival of Britain, wérden in Groot-Brlttannlë enige interland-voetbalwedstrijden ge speeld. In Dublin speelde Ierland tegen Argentinië en de eindstand was slechts 01 in het voordeel van Ar- fentinië. Een mooie prestatie van e Ieren. Denemarken leed een 31 nederlaag tegen Schotland te Glas gow en te Cardiff speelde Wales tegen Portugal. Wales won met 21. Te Belvast kwamen de landenploegen van Ierland en Frankrijk in het veld. De ontmoeting eindigde onbeslist, 22, nadat de rust inging met een 21 voorsprong voor Frankrijk. COVENTRY CITY BOEKTE OVERWINNINGEN. Te Enschede speelde een combina tie van Enschede en EnschedeSe Boys tegen de Engelse derde divisieclub Conventry City. De Engelsen won nen met 53, nadat de rust was ingegaan met een 2—1 voorsprong. Coventry City won eveneens van G.V-A.V. te Groningen en wel met -2. D.W.S. speelde in het Oostenrijkse stadje Bludenz een wedstrijd tegen de gelijknamige- club. D.W.S. won met 20. GoesTerneuzen 32. Goes speelde op 2e Pinksterdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Terneuzen, aat met drie invallers bin nen de krijtlijnen trad. Goes miste v. d. Sluis en dat was in de voorhoede een geduchte verzwakking. De sterke wina maakte goed spel vrijwel niet mogelijk. Bij de gasten lag het tempo hoger en ook was er meer verband tussen de verschillende Unies, dan bij de thuisclub, waar vaak slordig ge speeld werd. Sandrini scoorde voor Terneuzen na 5 minuten. Avermaete bracht de stand op 02. Peeman vefkleinde de achterstand tot 12. Nog voor de rust maakte Oostdijk gelijk. Na de thee scoorde Peeman voor Goes en met deze 32 stand kwam het einde. Vlissingen moest aan Belgische Evergem-Center de eer laten. Ter gelegenheid van de Pinkster- kermis te IJzendijke speelde Vlissin gen een vriendschappelijke wedstrijd tégen Evergem Center (België), waarvoor veel belangstelling bestond. In het begin verkenden beide ploegen het terrein, waarna Evergem ten aan val trok, waarbij de kansen onbenut bleven. Vlissingen diende van repliek, maar gescoord werd er voorlopig niet. 2 min. voor rust scoorde Hen- drikse op fraaie wijze voor Vlissingen (10). In de tweede helft werd er een hoog tempo ingezet. Na 10 minu ten maakte Antoine de gelijkmaker (11). Eén minuut daarna maakte een Vlissingse back een fout. waar uit Evergem kon doelpunten (12). Evergem gooide er nog een schepje op, maar Vlissingen beet goed van zich af, waardoor de wedstrijd een spannend verloop kreeg. Uit een van de Evergem aanvallen wist midvoor Willems met een fraaie kopbal het derde doelpunt te scoren (1-3). Even voor het einde verkleinde Vlissingen de stand tot (23). waarmede het einde kwam van een spannende wed strijd. De voorwedstrjjd IJzendijkeBier vliet eindigde met een 21 overwin ning voor IJzendijke. ATHLETIEK Onder gunstige weersomstandighe den werd Zaterdag in het White City Stadium te Londen, een aanvang ge maakt met de British games, waar aan verscheidene buitenlandse ahtle- ten deelnemen. Onze landgenoot Hans Harting kwam uit op de mijl, Hierin liep Harting een goede race. maar kon toch niet verhinderen, hoe wel hij direct na start de kop geno men had, dat hij eerst door de En gelsman Bannister en op het laatste rechte eind door de Engelsman Morley asseerd werd. De tijden waren: „nister, 4 min. 9,2 sec.; Morley, 4 min. 13,8 sec.; Harting, 4 min 14.4 sec. Ook op de twee mijl (2de Pink sterdag), had Harting aanvankelijk de leiding, gevolgd door de Oxford- student Chataway, maar halverwege nam de laatste de kop. Bij het in gaan van de laatste ronde nam Har ting andermaal de leiding, maar Cha taway kwam sterk opzetten en wist met ongeveer 12 meter voorsprong te winnen. De Zuidslaviër Otenhaj- mer werd tweede, terwijl voor Har ting een tijd van 9 min. 11 sec. afge drukt werd. Tijdens Jeugdwedstrijden te Rotter dam verbeterde Nederhand zijn Neder lands jongensrecord op de 110 m. horden en bracht het van 15.4 op 15 sec. Tijdens atletiekwedstrijden te Ant werpen werd Slijkhuis eerste op de 3000 m., welke hij won in 8 min. 55.4 sec. ZWEMMEN Nieuw wereld- en Europees record. Tijdens internationale zwemwed strijden tussen Rusland en Hongarije, welke te Moskou werden gehouden, heeft de Hongaarse zwemster Eva Szekely, het wereldrecord 100 meter schoolslag verbeterd en gebracht op 1 min. 16,9 sec. Het oude record stond op naam van de Frangaise Gl- sele Vallery met 1 min. 17,4 sec. Voorts verbeterde de Hongaar Csordas het Europees record 500 me ter vryeslag en bracht het van 5 min. 59,8 sec op 5 min. 56,1 sec. TENNIS Ierland met 3 2 verslagen. Te Scheveningen werd Zaterdag middag een aanvang gemaakt met de Davis-cup ontmoeting voor de twee de ronde tussen Nederland en Ierland. Het eerste enkelspel leverde een Ne derlandse overwinning op: Krgt sloeg Hackett. Het tweede enkelspel werd door Van Swol van Jackson verloren. Zondag wonnen Van Swol en Rinkel het dubbelspel van Kemp en Hackett. Ook het derde enkelspel werd een Nederlandse zege, waar Van Swol voor zorgde. Hierdoor plaatste Nederland zich in de derde ronde en zal op 14, 16 en 17 Juni uitkomen tegen de Philippg- nen. De laatste party *gr voor ons land, zodat d< werd. ging verloren Ie eindstand 3-2 ZEEUWSE RENNERS FAALDEN. Von Poortvliet kwam als eerste Zeeuw binnen. Toen Leo Cantineau Zaterdag al» eerste door de finish ntoof in dr wi.-ler- wedstrUd voor amateur» te Kapelle, kwamen de bloemen terecht bU de renner, die hier op het meeste aanspraak mocht maken. De Brcdanaar. die in vrywel elke course agressief rydt, wan ook hier de eerste die de lont In het kruitvat stak en ln het gehele verdere verloop van de wedstryd een sterke Indruk maakte. De Zeeuwse renners faalden vrijwel over de gehele linie, behalve De Waal en Oosthoek, die lange tijd flink van zich afbeten, maar de laatste loodjes wogen ook voor hen te zwaar. De Waal verdween van het toneel en Oosthoek, die geen reserves genoeg had bewaard voor de eindfase, eindig de tenslotte in de achterste gelede ren. Van Poortvliet van Oud-vos8e- meer weerde zich nog het best en kwam als eerste Zeeuw binnen. FECHDUIVEL ACTIEF Deze zevende Ronde van Kapelle trok iets minder belangstelling dan voorgaande jaren. Na een welkomst woord tot renners en publiek van de voorzitter der wielersportclub Ka pelle, de heer A. C. de Klerk, gaf bur gemeester Van Suylekom het ver treksein aan een zeventigtal renners. In de eerste van de 50 te ryden De burgemeester van Vlissingen, mr. B Kolff, overhandigt een oorkonde tijdens de uitreiking van recreatiegeschenken ln het Am bonkamp aan de Ambonezen. PAARDENSPORT Op tweede Pinksterdag werd te Axel op het terrein van de Vereniging van Zeeuwse fokkers, het traditionele concours hippique gehouden, onder toezicht van het Beheer van Paar- denloopstrijden in België. Er namen ongeveer 30 paarden aan de wedstrij den deel. Het ongunstige weer was oorzaak dat de paarden laat arriveer den en slechts een paar duizend toe schouwers aanwezig waren. Wethouder P. J. van Bendegem sprak namens het gemeentebestuur een openingswoord, waarin hij de ini tiatiefnemers dankte en hoopte op een succesvolle dag. De uitslagen wa ren: Draf cour se 1500 m.: 1. Verona (eig. Smekens); 2. Azon (O. Mar tens) 3. Urbinus (van Woutergem) 4. Senator Guy (A. van Oort). Draf course 1500 m.: 1. Clipper 'eig M. Laman); 2. Villberg the Gay (O. de Kessel)3. Perhaps (O. Kobbaert) 4. Verve (O. de Coninck). Vluchtcourse 1200 in.: 3. Patrac EERSTE KLASSE A, Zwartemeer Velocitas (besl. wedstrijd) 32 WEST I. Promotie Tweede klasse. Elinkwijk- HVC 32. NOORD. Promotie Tweede Klasse. EmmenOosterparkers 0—2. ZUID I. Promotie Tweede Klasse. Theole—Dosko 10. Prom. comp. 4e Klas. Steenbergen Hulst 2—1. 6 ZUID L Derde Klasse D. Odio Nieuw Borgvliet 53; Oostburg- Aardenburg 62; ZeelandiaBres kens 17. Vierde Klasse F. SC Gastel- Grenswachters 34; De Schutters NSV 1—0; Steenbergen—HSC '28 uitg. Vierde Klasse G. IersekeHulst ultg. Reserve Tweede Klasse D. Goes 2 —Breskens 2 44; Middelburg 2— dc Zeeuwen 2 31. DE UITSLAGEN IN DE ZATERDAGCOMPETITIE le klasse: Kloetinge IKapelle I afgelast. 2e klasse B: Kapelle IBevelan ders II afgelast: Kloetinge nCo- lijnspl. Boys n 63. 2e klasse C: Nieuwdorp nMeeu wen I 4—0. ZWARTEMEER PROTESTEERDE Het kleine, maar uiterst belangrijke programma bracht vooral in de stad Groningen voetbalvreugd en voetballeed. Velocitas, de aloude club, moest de eerste klas verlaten, maar als pleister op de wonde betrad de stadgenote Oosterparkers het voetbaldorado. De promotie-wedstryden brachten Elinkwijk, Oosterparkers en Theole ln de eerste klasse. De beslissingswedstrijd, die in de eerste klasse A nodig was geworden door het gelijk eindigen van Zwarte meer en Velocitas, is een wat vreem de geschiedenis geworden. Vóór de wedstrijd had Zwartemeer geprotes teerd tegen het meespelen van een h. i. ongerechtigd speler in de wedstrijd HSCZwartemeer. De uitslag was 21 voor Velocitas. Maar na afloop protesteerde Zwarte meer wegens het niet toekennen van een strafschop (hands). Een van de Groningse spelers had de oai in net strafschopgebied met de hand aange raakt en Zwartemeer meende hier voor een strafschop te mogen nemen. De scheidsrechter, die het geval had geweest, had er geen zwaar tegen, dat de strafschop na af loop alsnog werd genomen. Hieruit scoorde Zwartemeer een doelpunt, zo dat de stand 22 werd. In een beslis singswedstrijd 7"t bij gelijk spel de speeltijd met maximaal 4x7^ mi nuut moeten worden verlengd," met dien verstande, dat de ploeg, die het eerste scoorde meteen winnaar zou worden. In de eerste verlenging van 7^2 minuut slaagde Zwartemeer er in een goal te produceren, waarmede de stand 32 voor Zwartemeer werd. De protestcommissie van de KN.V. B. zal nu verder moeten uitmaken, of de beslissing van de scheidsrechter, geen strafschop toe te kennen juist is geweest. Oosterparkers klopte Emmen ten tweede male, waardoor deze Gronin gers de plaats van Velocitas kunnen innemen. In het Westen was het Elinkwijk, dat de eerste klas binnen stapte. Na de 10 zege van vorige week op H.V.C., werd ditmaal in de laatste minuut het winnende doel punt gescoord, maar ook een punten verdeling zou voldoende zijn geweest om de provincie Utrecht aan haar tweede eerste klasser te helpen. In het Zuiden werd Dosko ander maal verslagen en de Bergenaren, die met hun schotvaardige ploeg in twee wedstrijden maar tot 1 doelpunt kon den komen, zullen volgend jaar hun reisjes naar Zeeland weer komen ma ken. Theole scoorde het enige doel punt in de 32e minuut na de rust. Na 27 jaar keei'de een Tielse ploeg in de eerste klas terug. KORFBAL OM HET LANDSKAMPIOEN"SCHAP Te Zutfen werd voor het korfbal- kampioenschap van Nederland de wedstrijd Z.K.C.—Westerkwartier ge speeld. welke eindigde in een 37 overwinning voor Westerkwartier. De stand is nu: Westerkwartier 3 3 0 0 6 229 Deto 4 12 14 17—16 ZKC 3 1 0 2 2 12—17 VKC 4 0 2 2 2 13—22 MOTORSPORT Dodelijke ongevallen tijdens auto-races. Te Grimay in België werden lc Pink sterdag motor- en autoraces gehou den om de Grand Prix des FTontières. Onmiddellijk na de start van de eerste manche van de autowedstrijd vond een botsing plaats, waarbg vijf wagens werden uitgeschakeld. De En gelsman Spikens werd hierbij zo ern stig gewond, dat hy korte tijd later overleed. Ook te Frankfort Is tijdens auto races een coureur om het leven geko men. Het slachtoffer is Willy Best uit Fra^'^oit. (eig. A. v. Oost); 2. Danube (v. d. Bulcke); 3. Kwik (A. Poppe); 4. Cnocda (A. van Hoek). Drafcoursc 1500 m. (dames)1. Ur binus met mej. van Wontergem; 2. Azor met mej. Martens: 3. Pernod met mevr. Sinaert; 4. Speedv met mej. Meeganck. Vluohtcourse 2100 m.: 1. Kwik; 2. Danube; 3. Cnocda; 4. Patrae. Drafcour se 2300 m.: 1. Alsi Mad den (eig. G. Bokstael); 2. Urbinus; 3. Azor; 4. Regina (eig. C. Eist); 5. Pernod; 6. Senator Guy; 7. Uzes (eig. R. Pauwels). Drafcourse 2300 m.: 1. Verve; 2. Speedy. 3. Rocambole (eig. J. Gooi); 4. Villberg Gav. HOCKEY Twee overwinningen van het nationale elftal. Te Londen werd de hockey-inter- land-wedstrijd NederlandFrankrijk gespeeld. Nadat de rust met een 3--0- voorsprong voor onze landgenoten was ingegaan, eindigde de strijd in een 50 overwinning voor Neder land. Ook Engeland moest het on derspit delven. Het verloor met 32 van de Nederlanders. Het Nederland se dames-elftal won te Amstelveen met 21 van de Ierse dames. HANDBAL Het Zeeuwse dames- en Zeeuwse herenhandbalelftal speelden 2e Pink sterdag In Goes een oefenwedstrijd. De dames, die eerst tegen Olympus zouden spelen, kwamen nu tegen een Goese combinatie in het veld. Deze wedstrijd, die in een gelijk spel (1— 1) eindigde, stond op behoorlek peiL Het Zeeuwse elftal voldeed en ver toonde vrijwel geen zwakke plekken. Bij de heren, die tegen Tonido speelden en met 94 van deze club verloren, was de achterhoede meer dere malen lek. De middenlinie vol deed nog het best, maar in de voor hoede werd nog al eens te veel in dividueel gespeeld. Misschien is dit ook niet het sterkste elftal, dat op de been gebracht kan worden. Niet vergeten mag worden natuurlijk, dat het Zeeuwse elftal verschillende re serves had o.a. voor Poppe en C. Vooys. Overigens bleek deze Hellas- Marathon combintatie, waaruit deze Zeeuwse ploeg was samengesteld, niet op elkaar ingespeeld, 'oor het Zeeuwse elftal scoorden Haringman. de Kok en Boone 2 x en voor Tonido: Mijnsbergen en de Leeuw elk driemaal en Jacobs, Kor- stanje en Bruel elk eenmaal. VOETBAL Quick kampioen in II B Oost. Het Nijmeegse Quick heeft door een -2 overwinning op S.C.H. het voet balkampioenschap van de tweede klas se B Oost behaald. ronden kreeg de Hagenaar Ouwehand al met pech te kampen en werd met een kansloos. Na hem zouden velen volgen. Van an de Elshout moest door pech opgeven en VerwHmeren kreeg even eens met de pechduivel te kampen. Laatstgenoemde trachtte op een ge leende fiets het verloren terrein te herwinnen, slaagde hierin, maat kreeg opnieuw pech en gaf op. Met nog 20 ronden voor de l zochten de sterksten positie. Bras- Met nog 20 ronden voor boeg. penninx en Cantineau noteerden nog 37 sec. voorsprong, op een kwartet, dat zich uit het peloton had losge maakt. Jantje Konings en Thijs Rok» kwa men door het winnen van een premie in de voorste gelederen. De strgd ont brandde nu fel. Roks en Cantineau gingen aan de haal. Braspenninx kreeg een zware inzinking en verloor steeds meer terrein. Suykerbuyk toonde zich nu een renner van klasse en voegde zich na een felle jacht by de leiding. Zelfs Van Oers kwam nog sterk opzetten, maar zyn sprong bleek toch te kort te zyn. Drie Bra banders vochten in de eindsprint om de zege. Cantineau sloeg zyn rivalen met enkele lengten. De uitslag luidt: L Cantineau (Bre da), 115 km in 3 uur 4 min. 7 sec.; 2. Roks (St. Willebrord); 3. A. Suyker buyk (Breda); 4. op 15 sec. A. Van Oers, Lange weg; 5. H. Kuitwaard (Velsen)6. C. Verstraten (Breda); 7. Konings (Breda); 8. Driessen (Raamsdonksveer); 9. Van Nynatten (Breda); 10. Piet Roks (St. Wille brord). Door Zeeuwsch-Vlaamse polderland. Zondagmiddag Is voor de tydrit, welke op het tndrit, welke op de vijfc dag van de Ronde van Nederland parcours de vyfde (Zaterdag 9 Juni) wordt verreden, definitief vastgesteld. Van St. Niklaas (België) leidt de route over Kieldrecht naAr Cllnge. waar de Belgisch-Nederlandse grens wordt gepasseerd, en Nieuw Namen. Totzover gaat de rit over een af stand van 30 km. over gladde we gen, maar daarna wacht de renners een veertiental kilometers „kasseien" door het Zeeuwsch-Vlaamsc polder land. Vanaf Lamswaarde moet tot de finish nog 8 km. worden afge legd langs een baangladde weg. De aankomst te Kloosterzanae is ruim en overzichtelijk voor jury en toeschouwers, die in groten getale worden verwacht. De Rijkspolitie heeft haar plannen al gereed voor een ordelijk verloop. Henk van Breenen won Ronde van Midden- Nederland. Onder zeer ongunstige weersom standigheden werd de Ronde van Midden-Nederland verreden, waaraan renners deelnamen uit België cn Frankrijk. Zwitserland en Italië. De aankomst in het Utrechtse sta dion bracht een groep van 10 ren ners. die de kopgroep vormden en op de wielerbaan in een sprint uitmaak ten, wie winnaar zou worden. Het wras evenals in 1950 Henk van Breenen uit Amsterdam, die als eer ste over de eindstreep ging en daar mede de ronde won. Tweede werd Van Dyk en derde Koeman. Van Breenen legde de 203 km af in 5 uur 17 min. en 20 sec. DERKSEN EN HMZELEN- DOORN EN" ENGELAND. Bij wielerwedstrijden te Manches ter m het kader van het Festival of Britain won Hijzelendoom de sprint voor amateurs met een tijd van 12,3 sec. over de laatste 220 yards. In de wedtstryden achter gro te motoren over 15 ronden won Derksen de tweede race in 7 min. 32 sec. voor de wereldkampioen sprint Harris. Tn Birmingham mislukte een Po- van Derksen om het wereldre- '1 mijl met vliegende start te verbeteren. Zijn tyd was 25,6 sec. Hyzelendoorn won met banddikte een internationale amateur sprint- wedstrijd voor de Britse kampioen Bannister met een tijd van 12,9 sec. over de laatste 200 meter. ging var cord 7 KORT Te Hengelo werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen "t Twents- en het Utrechts elftal, welke ontmoeting eindig de in een 3—2 overwinning var. de Twen tenaren. In de eindstand van het tournooi om het Europees kampioenschap basketbal; werd Nederland als 10e geklasseerd. Europees kampioen werd Rusland. Te Arasterdam is plotseling overleden de heer E. Bleesing. erc-voorzitter van de Nederlandse honkbalbond. In verband hiermede werden alle hor.kbalwedstr!;- den afgelast. Te Tilburg speelde Willem II eert voetbalwedstrijd tegen een NOAD-Longu combinatie. Willem XX won met 1—C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5