ONTWIKKELING VAN DISHOEK MOET MOGELIJK BLIJVEN Rubberuitvoer naar China. Ruim 500 Middelburgers lieten zich vaccineren. COMMISSARIS DER KONINGIN BEZOCHT CENTRALEWESTDORPE EERSTE ZITTING ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Nieuw kerkgebouw j te Brumisse. Houdt dat in de gaten... 't Is voor onze soldaten. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 MEI 1SS1 KOUDEKERKE EN HET STREEKPLAN. Waterwingebied van te geringe betekenis om drastische bepalingen te rechtvaardigen. B. en W. van Koudekerkc hebben de gemeenteraad het ontwerp voorge legd van een brief aan Ged. Staten, waarin het gemeentebestuur 7.yn stand punt bekend maakt fèn aanzien van het Streekplan Walcheren. In deze brief wordt o.m. opgemerkt, dat het waterwingebied Dishoek van geringe betekenis is voor de watervoorziening van Walcheren. Men betreurt het dan ook ten zeerste, dat aanzleniyke kapitalen in deze waterwinning wor den belegd en vindt het om te schreien, dat met het oog op de theoretische mogelijkheid van besmetting via een besmette waterwinning, penslonbouw in dit gebied niet zou worden toegestaan. Men meent, dat, wanneer het mogelijk is bedrijfsgebouwen voor diverse doeleinden op to richten, men ook b.v. penslonbouw voorwaardelijk moet toelaten. gevens. Ook by een wetenschappeiyk gewaad moet met modeverschijnselen rekening worden gehouden. By het trekken van de toekomst-iynen dient de nodige voorzichtigheid te worden betracht. Ook wordt de nadruk Het gemeentebestuur bepleit de grenzen van het waterwingebied zo danig vast tc stellen, dat de belangen van de badplaats Dishoek zoveel mo gelijk behartigd worden zonder on verantwoordelijke benadeling van de waterleidingbelangen en voorts in beginsel de mogeiykheid niet uit te sluiten, dat de in het aldus bepaalde gebied reeds bestaande gebouwen en inrichtingen met door G. S. te verle nen ontheffing geheel of gedeeltelijk kunnen worden vernieuwd, veranderd of uitgebreid. In de aanvang van zyn brief schrijft men, dat net „Sociaal-econo misch vooronderzoek omtrent het Streekplan" steunt op verouderde ge- Zal Indonesië voorbeeld van Engeland niet voigen Het is niet waarschijnlijk, dat In donesië het voorbeeld zal volgen van Engeland en de verkoop van rubber naar China zal verbieden. Dat is de indruk welke men in politieke en economische Indonesische kringen heeft. Het sluiten van de Chinese markt lietekent, dat de V. S. en Engeland de enige grote kopers blijven en in staat zullen z.yn lage prijzen af te dwingen, hetgeen aldus deze krin gen het gehele Indonesische eco nomische leven dreigt te verstarren. Hevige gevechten te Panama City. AFGEZETTE PRESIDENT NAAR DE GEVANGENIS. De afgezette president van Pana ma, Arnulfo Anas, heeft zich over gegeven aan de strijdkrachten, die hem en zijrt volgelingen een dag lang hebben belegerd'. Hevige gevechten werden geleverd tussen de aanhangers van de nieuwe president Arosemena en de paleis wacht. die Arias trouw bleef Negen personen werden gedood en 84 ge wond. Honderden personen werden gearresteerd. Panama City is 'n uit gestorven stad, want de bewoners mogen hun woningen niet verlaten. De ex-president is met zyn vrouw naar een ,.model"-gevangenis over gebracht. Nederlanders zullen vermoedelijk Griekse meren droogleggen. In Griekenland bestaan concrete plannen om tot drooglegging van een achttal strandmeren en draslanden over te gaan. Bij elkaar beslaan deze acht objecten een oppervlakte gelijk aan de Noordoostpolder. De Griekse regering heeft voor de drooglegging contact gezocht met de N.V. Grondverbeterings- en Ontgin- ningsmaatschappy (Grontmy) te Zwolle, maar een definitieve op dracht, welke wel verwacht wordt, is nog niet verstrekt. Advertentie. Juist door de grote verscheidenheid is onze collectie Zomerstoffen zo aan trekkelijk. Het zal U gemakkelyk vallen hieruit een keuze te maken. Aparte dessins Voordelige prijzen Herblllon knippatronen. SChRlJVtRS STOFFENHANDEL GOES Optil Markt - by de Kade. TeL 2751 Het van ouds bekende Stoffenhuls Opvarenden van „Grote Beer" niet in quarantaine. Thans is definitief vastgesteld dat het ziektegeval, dat zich voordeed aan boord van de „Grote Beer", geen pokken betreft. Derhalve zullen de opvarenden niet zoals reeds uit voorzorg was vastgesteld bij aan komst in Nederland worden geïso leerd. Zy worden op de gebruikelijke wtyze naar hun plaatsen van bestem ming vervoerd. Vandaag wordt het "Vhip in Umuiden verwacht. Commando-wisseling militaire missie Indonesië. Met ingang van 16 Mei wordt com mandeur F. T. Burghard eervol ont heven van zijn functie van hoofd der afdeling zeemacht van de Nederland se militaire missie in Indonesië. Hy wordt afgelost door kapitein ter zee J. G. Broekhuijsen, die niet ingang van dezelfde datum tijdelijk wordt bevorderd tot commandeur. Britse gemeenteraden naar „rechts". Donderdag zün in 370 van de 392 gemeenten in Engeland en Wales verkiezingen gehouden voor het ver nieuwen van een derde deel van het aantal zetels. De resultaten tonen een aanzien lijke verschuiving naar rechts aan. De conservatieven hebben een winst van 103 zetels geboekt; Labour ver loor vier zetels en moest in Bristol en Bradford zijn meerderheid af staan. De zwaarste verliezen hebben de Onafhankelijken geleden, die 84 ze tels verloren; de Liberalen raakten 15 zetels kwijt. leed op het belang van de gemeente- ïyke autonomie. Men wyst er op, dat met veel goede wil een coördinatie van gemeenteiyke uitbreidingsplan nen tot stand zou zijn te brengen, waarby met streek- en landeiyke be langen rekening is gehouden, waar door in feite ook een streekplan zou zyn verkregen. Verder wordt met klem aangedrongen op vaststellini plan, dat %i De vlaggen uit in Middelburg. De muziekvereniging „Excelsior" te Middelburg verzoekt de inwoners van de Zeeuwse hoofdstad op 2e Pinksteren de vlaggen uit te willen steken In verband niet het muziek concours, dat op die dag te Middel burg wordt gehouden. De Inenting tegen pokken, waar toe Donderdag en gisteren in Mid delburg gelegenheid bestond, is uit eindelijk toch een vry groot succes geworden. Werd de eerste dag van leze mogeiykheid veel te weinig ge bruik gemaakt, gistermiddag was de animo verheugend groot en gister avond was het zelfs druk in het lo kaal van de school aan de Nieuwe Haven, waar de gemeentearts, dok ter P. C. J. van der Sllkke, zitting hield. „Het eindresultaat is beter dan ik had verwacht", zo deelde deze ons gisteravond mede; ,,ik ben dank baar. hoewel nog niet voldaan." Ruim vyfhonderd Middelburgers heb ben zich de afgelopen dagen laten vaccineren. Bij te Rotterdam gehouden examens ter verkrijging van het vakdiploma chauffeur, slaagden de heren D. Maas en P. v. Wijck te Terneuzen. De directeur van de P.Z.E.M. vertelde iets over haar geschiedenis. Vrydag heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een officieel bezoek gebracht aan de Centrale Westdorpe van de P.Z.E.M. Hij was vergezeld van de heer A. W. Zandee, hoofdcommies ter Provinciale Griffie, terwijl in de centrale mede aanwe zig waren burgemeester G. H. E. M. van Waes van Westdorpe en de beide wethouders van deze gemeente, de heren Em. de Maertelaere en X. Jans- sens. De directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, riep de Commissaris een welkom toe en zeide daarna, dat, zo als Edam beroemd is om zijn kazen, Westdorpe bekend is om zijn centra le, al is dat dan ook alleen in de kring van electro-technici. Spreker van een plan, dat fei principe verder gaat dan het trekken van de grote lijnen. BEZWAREN EN VERLANGENS. In de brief worden vervolgens de diverse artikelen van het streekplan onder cle loupe genomen, waarby o.m. wordt opgemerkt, dat het begrip „In dustrieel bedrijfsgebouw" nader ge concretiseerd moet worden, wil de rechtszekerheid niet in liet gedrang komen. Men acht het voorts beter, dat het onderscheid tussen bebouwde kom en gebied voor uitbreiding daar van vervalt. Ook verzet men zich te gen de projectie van een bebouwde kom in rechtstreekse aansluiting op die der gemeente Vlissingen op Kou dekerks territoir en vindt het te ver gaan, dat de Raad straks een uit breidingsplan moet vaststellen, dat geheel op Vlissingse verlangens is in gesteld. Het gemeentebestuur maakt voorts als zyn wens kenbaar, dat aan de landhuisterreinen en aan het terrein voor de bouw van zomerhuizen uit breiding wordt gegeven in Noordelij ke lichting en zou de minimum in houd van een zomerhuisje terugge bracht willen zien van 100 m3 tot 80 m3. Het terrein, Zuideiyk van de Galgeweg, is het meest geschikt voor de plaatsing van kamphutten en de mogeiykheid moet bestaan, dat deze ook 's winters kunnen blijven staan. Tenslotte wordt nog opgemerkt, dat voor de ontwikkeling van Dishoek een weg, welke de uiteinden van de Duinweg, de drie uitlopers van de Dishoekweg en de Galgeweg ver bindt, als noodzakelijk is te zien en dat het ter meerdere spreiding van de strandbezoekers in beginsel moge lijk moet worden gemaakt, dat een voetpad over de duinen langs de wa- terwinplaats op Biggekerkes territoir wordt aangelegd. niet EEN MOEILIJK BEGIN... Drie verdachten, die medeplichtig zouden zijn geweest aan veesmokkelarij. De Economische Politierechter te Middelburg hield gistermorgen in de grote zaal van het gerechtsgebouw aan het Hofplein zijn eerste zitting. De eerste verdachten, die voor zyn tafel verschenen, waren drie bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderenzjj werden er van beschuldigd medeplichtig te zyn geweest aan veesmokkelary. De koopman E. A. v. d. K. uit Clin- ge en de jeugdige veehandelaar H. C. M. P. uit Graauw hadden op 6 Maart j.l. in Rotterdam pinken en kalveren gekocht en naar Zeeuwsch-Vlaande ren vervoerd. Omdat er volgens de verdachten in de stal van P's vader niet voldoende plaats was, werd eea aantal gestald op net bedrijf van V. d. K.'s zwager, de landbouwer K. L. de B. te Clinge, die op slechts 500 meter afstand van ae Nederlands Et.'gische grens woont. De komm.e- zen kregen dit in de gaten en gingen op de loer liggen. Hun geduld werd beloond, want in de vroege ochtend /an de 8e Maart betraden enige lie den het erf van boer De B. en namen het rundvee mee, teneinde dit over de grins te smok«e en. Zij werden ech ter op heterdaad netiapt. Van der K. en P hielden gisteren styf en strak vo). dat zy met deze smokkelarij niet annex waren. Het was slechts nun bedoeling geweest jm het in Rotterdam gekochte en bij De B. gestalde vee in Zeeuwsch- Vlaanderen te verkopen. Hun betoog kwam er feitelijk op neer, dat de pin ken door de smokkelaars waren ge stolen, maar zy hadden zich destijds in het geheel niet gehaast om aangif te tc doen van deze diefstal. Van der K. heeft reeds negen veroordelingen achter de rug; P. heeft onlangs even eens terecht gestaan wegens stalling van vee nabij de „linie". EIS: VIER MAANDEN. De Officier van justitie, mr. J. L. Andreae, was er van overtuigd, dat het vee gestald was met het doel het door de smokkelaars te laten wegha len en wilde ten aanzien van de strafmaat dan ook geen consideratie gebruiken. Hy vroeg tegen beide ver dachten vier maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdedigers, mr. C. C, Spiegel en mr. G. Tichelman, waren van me ning, dat net bewijs in deze zaak niet is geleverd. Eerstgenoemde vond de geëiste straf voor een dergelijk feit ook veel te zwaar; volgens hem heeft Nederland thans vee in overvloed, zodat de clandestiene uitvoer niet meer zo'n ernstig delict is, als dat enkele jaren geleden het geval was. De raadslieden vroegen onmiddellijke in vrijheidstelling, welk verzoek door de Economische Politierechter, mr. P. van Empel, echter niet werd inge willigd. EEN LASTIG VERHOOR. Mr. Van Empel begon zfln werk zaamheden als Economisch Politie rechter niet onder de gemakkeiykste omstandigheden: het verhoor van de eerste verdachte, die terecht stond, de landbouwer De B., leverde name- lyk nog al wat problemen op, aange zien de man zeer hardhorend was. In even luid als sappig Zeeuwsch- Vlaams ondervroeg de rechter hem en uit dit tenminste verstaanbare verhoor (de acoustiek in de grote zaal van het gerechtsgebouw laat veel te wensen over!) bleek, dat De B. zijn reeds eerder afgelegde verkla ring handhaafde, namelyk, dat hy van eventuele smokkelarij niets ge weten zou hebben, toen hy de pinken gastvrijheid verleende. Dè Officier van justitie was van die onschuld minder overtuigd, maar hield bij het bepalen van de straf rekening met het feit, dat De B. niet bekend staat als een smokkelaar. Hy vroeg een geldboete van 300.subsidiair arie maanden hechtenis en verbeurd verklaring van de in beslag genomen runderen. De verdediger, mr. G. Tichelman, voerde aan, dat, indien zijn cliënt wordt veroordeeld, dit eigenlijk zou betekenen, dat ieder, die in de grens strook vee stalt, strafbaar is. Hy voerde enkele redenen aan, waaruit volgens hem de onschuld van De B. blykt en vroeg vryspraak. De Econo mische Politierechter zal in deze drie zaken op 18 Mei schrifteiyk vonnis wyzen. Besmettelijke ziekten in Zeeland In de week van 29 April tot en met 5 Mei hebben zich in Zeeland 7 ge vallen van besmettelijke ziekten voor gedaan, n.l. in Yerseke 1 geval van parathyphus; in Goes 3 gevallen van roodvonk; in Terneuzen en in Westdorpe 1 geval van hersenvlies ontsteking en in Poortvliet 1 geval van leverontsteking. Gedenksteen te Stavenisse onthuld. VOOR GEVALLENE IN INDONESIË, Vrijdagmorgen werd in het gemeen tehuis te Stavenisse een gedenksteen onthuld ter nagedachtenis van een inwoner der gemeente, die sneuvelde in Indonesië. In de raadzaal waren daartoe bij eengekomen burgemeester L. A. Ver burg met de wethouders, raadsleden, leden van het demobilisatiecomité en een groep oud-militairen. De blauwgrijze steen, die in een wand van de raadzaal ls aangebracht, bevat de woorden: „Ter nagedachte nis aan Hubrecht Vos. Geboren 2 Sept. 1925, overleden te Semarang 20 Oct. 1947". Burgemeester Verburg sprak een kort woord. Er werd een brief van de ouders voorgelezen. Het raadslid, de heer A. van t Veer sprak en tenslotte dankte een der oud-militairen. De stoombootdiensten met Pinksteren. Door het bestuur der V.V.V. voor Walcheren, gevestigd te Middelburg, ls aan het Provinciaal Bestuur, aan de directie van de Provinciale Stoom bootdiensten en aan het lid van Ge deputeerde Staten A. L. S. Lockefeer een telegram gezonden met betrek king tot de veerdienst Vlissingen Breskens tydens de Pinksterdagen. Daarin wordt er op gewezen, dat op 30 April en 1 Mei wederom hon derden Belgen uit Breskens zyn ver trokken zonder Walcheren te hebben bezocht, omdat zij uren moesten wachten bij het veer. Wy komen nooit meer terug, zei den zy. Daardoor wordt alle propa ganda, die de V.V.V. voor het vreem delingenverkeer maakt, te niet ge daan. Gevraagd wordt om de reserveboot gereed te houden en bij grote drukte in te zetten. Pool ging stelen uit geld gebrek. Voor de Politierechter te Middel burg stond Vrydag terecht de Poolse opperman S. K. uit Vlissingen, die Vlissingen, veelheden kabel had gestolen K., die thans in voorarrest ver blijft in het Huis van Bewaring te Middelburg, bekende dit misdryf. Hy had geldgebrek en had dringend een paar schoenen nodig; dat was de oor zaak. dat hy zich door een collega liet overhalen om de kabel te stelen. Tegen deze verdachte, die veel be rouw toonde en die nog nimmer met de justitie in aanraking was geweest, eiste de Officier van justitie vier maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. De uitspraak luidde twee maanden voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en opheffing van de voorlopige hech tenis herinnerde er aan, dat op 4 Februari 1921 het besluit werd genomen om in Westdorpe een centrale te bouwen. In die tyd bestonden er in Midden- en Noord-Zeeland kleine, locr/2 elec- triciteitsbedryfjes, waarvan het be langrijkste was dat van de Belgische maatschappij, die in Vlissingen stroom opwekte en aldaar en in Mid delburg distribueerde. Oorspronkelyk waren er plannen om in Middelburg een centrale te bouwen en van daar uit ook Zeeuwsch-Vlaanderen van stroom te voorzien. De regering toonde daar echter weinig enthousiasme voor, waarom besloten werd Zeeuwsch- Vlaanderen voor zichzelf te laten zorgen. De keuze voor de bouw viel toen op Westdorpe en het getuigde van vooruitziende blik, dat reeds in 1921 door de ontwerper rekening werd gehouden met een distributie spanning van 10.000 Volt. Thans is de centrale ietwat verouderd en zy heeft haar langste tyd gehad. DE TOEKOMST. De vier kabels, die verleden jaar door de Wester-Schelde zijn gelegd, zijn de voorboden, dat ook Zeeuwsch- Vlaanderen door de nieuwe centrale in Vlissingen van stroom zal worden voorzien. De rol van Westdorpe is dan echter niet uitgespeeld. Hier immers komt 't in aanbouw zynde 50.000 Volt-scha- kelstation, waar de genoemde kabels en de nieuwe verbindingen, die dit jaar gelegd zullen worden, uitmonden en waar vandaan de electrische ener gie over Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gedistribueerd. Bovendien zal tot diep in 1953 de tegenwoordige Cen trale Westdorpe in bedryf moeten blijven. De Commissaris der Koningin zei- de, dat dit zyn eerste bezoek aan een electrische centrale was en dankte voor de feesteiyke ontvangst. Bijzon der waardeerde hy het, kennis te kunnen maken met het volledige per soneel. Daarna werd de centrale, waarvan de vlag was uitgestoken, bezichtigd. Scheiden doet lijden, zeiden Middelburgse oudjes. HUN SOCIËTEIT BLIJFT VOORLOPIG GESLOTEN. „Als ik een vlag had, hing ik die halfstok", verzekerde gistermiddag een Middelburger, die reeds geruime tyd geleden de leeftyd der wyzen heeft bereikt. Hy meende, wat hy zei. Want gisteren was de sociëteit voor bejaarden in het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof voorlopig voor de laatste maal geopend en deze In stelling is in de korte tyd van haar bestaan by de Middelburgse oudjes zó populair geworden, dat deze de sluiting gedurende de zomermaan den diep betreuren. De komende va- canties maakten het echter noodza- keiyk om de poorten enige tyd sloten te houden, maar in Septemi gaan zy weer open en alle ouden van dagen, die trouw en met een verkwikkend plezier elke Woensdag en Vrijdagmiddag naar hun eigen sociëteit togen, zien reikhalzend uit naar dat moment Dat de Unie van Vrouwelyke Vrij willigers met de stichting van dit centrum voor bejaarden een voor- treffeiyk werk heeft verricht, dat bovendien een doorslaand succes werd, bleek wel zeer duidelijk In de (voorlopig) laatste bijeenkomst. Zo als gebruikelyk waren weer onge veer zeventig oudjes present, zoals gewooniyk heerste in ae grote zaal, waar de heren met overgave kaart ten of domineerden en de dames op gewekt breiden, een gezellige stem ming. Het was gisteren een beetje feest: allen werden getracteerd op thee. koffie en heerlyke cake en omdat de oudjes de dames van de U.V.V. zeer dankbaar zyn voor haar nimmer aflatende goede zorgen, ver rasten zy haar met een pracht van een taart en een zak bonbons. Bovendien vertolkte de heer J. L. Wigand deze dank in een gloedvolle redevoering, waarin hy nog eens duidelyk het uitkomen, hoe blij de Middelburgse ouden van dagen wel zyn met het initiatief van de dames en waarin hy tevens verklaarde, dat er nog nimmer één wanklank is ge weest. Op zyn verzoek brachten alle oudjes de U.V.V.-sters een harteiy- ke ovatie. Zy wel verdiend! Blauwe week ook in Zeeland. Zoals bekend, worden er door een onlangs gevormd voorlopig comité pogingen in het werk gesteld ook in Zeeland tè komen tot de stichting van een Advies- en Consultatiebureau voor Alcoholisme. In de komende „Blauwe Week" (1419 Mei) worden inzame lingen en collectes gehouden voor de strijd tegen het alcoholisme en de hulp aan de slachtoffers van drank-mis bruik. INTERNATIONALE VISWEDSTRIJD Naar we vernemen zal in de maand Augustus een groot internationaal vis- concours worden georganiseerd in Terneuzen. Plaats en datum moeten nog nader worden vastgesteld Voor Ned. Herv. gemeente. Onder zeer grote belangstelling werd te Bruinisse de eerste steen ge legd voor het nieuwe kerkgebouw aer Ned Hervormde Gemeente. Nadat de architect, de heer 't Hooft, met een korte toespraak, de eerste steen had overhandigd, werd deze door ds. H. W. van den Brink ingemetseld Ds. van den Brink herinnerde daar bij aan het Schriftwoord uit Jozua, die beschrijft hoe de kinderen Israël» in het beloofde land komen en daar een steenhoop oprichten, waar Jozua die stenen tot een teken stelt. Ook deze eerste steen is een teken Een teken van Gods genade, want evenals de woestynreis vol teleurstel lingen was, zo was ook de teleurstel ling groot, en de moeilijkheden waren vele, eer men zover was, dat deze eerste steen kon worden gelegd. Een teken ook, dat God midden in deze wereld nog Zijn kerk wil bou wen en een teken vooral voor hen die dqze kerk de rug toekeren Hy' eindigde zyn toespraak met God alleen de eer te geven en wekte daar toe ook de aanwezigen op. De heer Krijger, als president kerkvoogd, gewaagde eveneens van de vele teleurstellingen die ondervon den waren en dankte vervolgens allen die tot dusver hun medewerking by het totstandkomen van de bouw had den gegeven. Burgemeester van den Berg, als hoofd der burgerlttke gemeente, her innerde aan de opdracht van Adriaan van Borssele. de indijker van Bruinis se, voor de bouw van de oude kerk gegeven en memoreerde de twee laat ste preeklezingen in het oude gebouw gehouden, toen vele inwoners, onder wie ook de plaatselyke predikanten, reeds waren vertrokken. De ene preek handelde over Gods bewarende voor-; zienigheid, de andere over Gods troos tende genade. Hij wenste de Hervormde gemeente toe, dat beiden ook in de toekomst in het nieuw te bouwen gebouw zoudeir mogen worden gepredikt. De aannemer, de heer Proper, feli citeerde tenslotte de Ned. Herv Ge meente met het feit van de steenleg ging. Rhapsodie van Zeeuwse componist voor de radio. Op Tweede Pinksterdag om 13.15 uur wordt voor de N C.R.V.-micro- foon de eerste radio-uitvoering gege ven van de Rhapsodie van Adriaan Kousemaker uit Goes over het Ne derlandse volksliedje „Ik heb myn wagen volgeladen". Deze rhapsodie voor harmonie-orkest wordt uitge voerd door de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van Rocus van Yperen. Boerenkoopdag in St. Anna ter Muiden. De boerenkoopdag van de heer L. v. d. Vijver te St. Anna ter Muiden, mocht zich dezer dagen in een druk bezoek verheugen. Op de landwegen krioelde het van de auto's en fietsen en naar schatting waren er 3500 be zoekers. 's Avonds heerste er een feeststem ming. Tot laat In de avond bleef men nog bijeen. Burgemeester W. N. van Liere had een verkeersongeval. Burgemeester W. N. van Liere van Vrouwenpolder moest, toen hij zich per motorfiets van Serooskerke (W.) naar Vrouwenpolder begaf, plotseling op de Vrouwenpolderse weg uitwijken voor een kind. dat de weg overstak. De motorrijder kwam te vallen en maakte een lelijke schuiver over de weg. Geneeskundige hulp was sooe- dig ter plaatse. Het bleek, dat de heer van Liere ontvellingen en kneuzingen had opgelopen, welke het noodzakelijk maakten hem per taxi naar zijn wo ning te doen vervoeren voor verdere verpleging. Het kind liep geen noe menswaardig letsel op, Advertentie Dat de verantwoording zo lang uit bleef, betekende niet, dat er geen gif ten te verantwoorden zouden zijn. De stroom is echter wel aanmerkelijk trager gaan vloeien. Gaarne willen wij vóór de Pinksterdagen nog eens nadrukkelijk de aandacht vestigen op de actie voor het Chr. Militair Te huis te Middelburg. De totaalstand bedraagt op het ogenblik 7877,72. Van de kring O. Zuid-Beveland der Ger. M.V. en J.V. ontvingen wij 18,10, van G. R. te IJzendrjke 10, van de studievereni ging „Calvyn" te Goes 7,50. van de contactcommissie der Ger. Kerk te Veere 35. Drie Middelburgse jon gens kregen het idee oud papier in te zamelen. Daarmee kunnen belangrij ke bedragen worden verkregen. Het bewys is geleverd: de jongens konden na enkele dagen reeds 23,20 afdra gen. Helpt U hen een handje by hun actie? Er is verder nog een nageko men gift van de Ger. Kerk van Mid delburg, groot 1, terwijl N.N. te M. 2,50 zond. Op een 40-jarig huwe lijksfeest te St. Laurens werd 10 Ingezameld. Adri de Lange te Middel burg haalde 2,50 op en N.N. 0,10. De collecte van de Herv. Kerk te Grypskerke leverde 37,65 op, Har- teiyfc dank voor al deze bydragen. Vergeet ons gironummer niet: 350*300 t.n.v. Prov. Zeeuwse Courant, „Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland", Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2