Probleem van Oost-Duitslands herbewapening wordt actueler VREDESTEINYy^ Ds. P- van Zandt sprak te Utrecht. HONDERD JAAR NEDERLANDSE POSTZEGELS BESLISSINGSWEDSTRIJD TE NIEUWLAND V iUPiPjG WALCHEREN t PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 MEI 1981 Politieof leger Volkspolitie hield manoeuvres met Russisch Leger Alles naar Russisch model georganiseerd. (Van onze co nespon dent). Beriyn, Mei Voor het eerst sinds het einde van de oorlog hebben de Russen in de Sovjet-zöne voorjaarsmanoeuvres gehouden, waar nan ook door afdelingen van het volkspoiitieleger werd deelgenomen. Het betrof hier gespecialiseerde eenheden, die met Russische wapens waren uitgerust en in hef bijzonder voor straatgevechten geoefend waren. Van Oost-Duitse zijde waren bjj deze oefeningen aanwezig de chef der volkspolitie, Hoff mann, die met een Russin gehuwd is en tot 1945 Russisch staatsburger was; diens stafchef majoor Beehler, de vroegere generaal-majoor op het hoofdkwartier van het Duitse leger Wulz, de artilleriespecialist generaal Von Weech en de ridderkruisdrager Markgraf. Zij waren vergezeld van de Russisene verbindingsofficier, generaal-majoor Petrakowsky. nodig geacht een vereniging voor Pools-Duitse vriendschap in het leven te roepen, terwijl de Poolse bladen over de pralerige ontvangst van Bierut in Oost-Berlijn slechts enkele regels schreven. In Polen staat men Hiermede is een ontwikkeling inge treden, die opnieuw de vraag opwerpt, of de Sovjet-Unie bereid zou zijn haar instemming te betuigen voor het in voeren van een algemene dienstplicht in de Sovjet-zöne. Reeds jarenlang circuleren hier geregeld geruchten dienaangaande en ook de Berlijnse pers heeft zich in dit opzicht niet on betuigd gelaten. Er zou besloten zijn de jaargangen 1927 tot 1932 op te roepen. Een blad kondigde onlangs de vorming van 25 regimenten aan en een ander deed er nog een schepje op door de regimenten tot divisies uit te breiden. Dit zou allemaal be sloten zijn op een bespreking, die de eerste secretaris van net politbureau en vice-premler Molenkof in Febru- arie van dit jaar op het hoofdkwar tier van generaal Tsjoekof te Ba- belsberg gevoerd heeft. In feite zyn hierover geen lietrouw- Imre inlichtingen te verkrijgen. Eén ding valt niet zekerheid te zeg gen: het probleem der Oost-Duitse herbewapening bestaat en wordt met de dag actueler. Het Kremlin weet dit en heeft met dit probleem zeer zeker rekening gehouden, wat niet w il zeggen, dat het zQn houding reeds definitief heeft bepaald. In geallieer de kringen alhier is men van opvat ting, dat de Sovjets ongetwijfeld een volksleger uit de grond zullen stam pen, wanneer de herbewapening van West-Duitsland een feit gaat worden. Zjj bereiden zich voor zonder zich echter te overhaasten. Al te groote haast kunnen de Sovjets ook niet be tonen. Het zjjn zjj namelijk, die aan een Oost-Duits leger de zware wa pens zouden moeten leveren, terwjjl 7,y hun handen reeds meer dan vol hebben met Xoord-Korea, China, de Vietminh en de overige Russische sa tellieten van het nodige te voorzien. Het onverwijld invoeren van een algemene dienstplicht in Oost-Duits- land zou bovendien in verschillende Oost-Europese landen met weinig enthousiasme worden begroet. Gedu rende het jongste bezoek, dat de pre sident der Poolse volksrepubliek Bierut aan Oost Beriyn heeft ge bracht, is weer eens duidelyk geble ken. dat de zoveel bezongen Duits- Poolse vriendschap vry eenzijdig is. De Polen zijn wantrouwend en zij neb ben niet vergeten, dat Wilhelm Pieck destijds niet uit eigen initiatief, maar op bevel van het Kremlin naar War schau was gekomen. In Oost-Duits- land bestaat een vereniging voor Duits-Poolse vriendschap en de Oost- Duitse pers bracht paginalange be schouwingen over' het bezoek van Bierut. In Polen heeft men het niet ten opzichte van Oost-Duitsland uiterst gereserveerd en dit zeer zeker, wanneer het vraagstuk van een Oost- Duitse herbewapening ter sprake zou komen. Zij zouden dit pas dan slikken, wanneer in West-Duitsland een leger van betekenis zou ontstaan. RUSSISCH MODEL Dat het Kremlin de gedachte aan een grootscheepse herbewapening van Oost-Duitsland echter niet heeft laten varen, bewijst de reorganisatie der volkspolitie naar Russisch model. In de opleidingscentra zyn meer Rus sische wapens aangekomen, terwijl in versterkte mate Russische officieren bij de kadervorming worden inge schakeld. Er wordt geoefend met ar tillerie, afweergeschut, tanks, vlam menwerpers en Stalinorgels, de be kende granaatraketten, waarmede de Sovjets Berlijn in puin schoten. Bij zondere aandacht wordt besteed aan de opleiding van stoottroepen. Deze hebben hun eerste proeven van be kwaamheid inmiddels reeds in bo vengenoemde gecombineerde manoeu vres kunnen afleggen. En op de jong ste' conferentie der Oostblokstaten te Praag werd ook het vraagstuk der Oost-Duitse herbewapening opnieuw ter sprake gebracht. (Nadruk verboden) Verhoging Kinderbijslag. By de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de kinderbijslagwet en de kinderbijslag wet voor invaliditeita-, ouderdom*- en wezenrente trekkers (compensatie- stijgingen) Bij het vaststellen van het percen tage van de loonsverhoging, waarbij het zg. standaardgezin van vier per sonen als basis is genomen, is een noodzakelijke consumptiebeperking van 5 pet als uitgangspunt aanvaard. Indien nu alle kinderbijslagen slechts met 5 pet zouden worden verhoogd, zou dit voor gezinnen van meer dan vier personen een beperking van de consumptie betekenen van meer dan 5 pet. De regering acht het gewenst, te rekenen van het derde kind, een extra compensatie te verstrekken van 12 a 18 cent per kind en per week. Voorgesteld wordt, de kinderby- slag te brengen voor het eerste kind op 0,46 per dag, voor het tweede kind op 0,51 per dag, voor het derde kind op 0,54 per dag en voor het vierde kind en de volgende kinderen op 0,69 per kind en per dag. Ter voorkoming van misverstand wordt er de nadruk op gelegd, dat de onderhavige voorziening geen beslis sing beoogt te geven omtrent het vraagstuk van meerdere of mindere progressie in de kinderbijslagen. Vliegveld Eelde moest sluiten door de regen. De grote regenval van de laatste dagen in het Noorden des lands heeft gemaakt, dat men zich genoodzaakt heeft gezien het vliegveld Eelde voor lopig te sluiten. Er is ruim 50 mm. water- gevallen waardoor het vlieg veld zo drassig is geworden, dat het landen onmogelijk is. Advertentie EEN NAAM IN RUBBER Opening algemene vergadering S.G.P. In een geheel gevulde Tivolizaal opende ds P. van Zandt Woensdag de algemene vergadering der Staatkun dig Gereformeerde Partij met een re de, waarin hij allereerst het feit her dacht, dat hij in September jl. 25 jaren lang als afgevaardigde van S. G. P. zitting had in de Tweede Ka mer. Spreker noemde de omstandig heden, waaronder wij thans verkeren, hoogst zorgelyk en benauwend. Met verhoging van de reeds zo zwaar drukkende belastingen zoekt de regering de val in de afgrond wel te voorkomen, maat- het is de vraag of haar dit uiteindelijk zal gelukken. Sprekende over het z.i. grote zedelijk verval van onze tijd, laat zich naar de mening van ds van Zandt de ont- zaggeiyke donkerheid onzer dagen zich slechts door één oorzaak, name lijk door het verval in de religie, ver klaren. Vandaar de vele mislukte conferenties, de verwijdering, verbit tering en als gevolg daarvan de ver sterking en versnelling van de bewa- DORADO VOOR PH1LATEL1STEN' Grote internationale postzegeltentoonstelling. (Van onze Haagse redacteur). Den Haag. Mei De philatelisten de postzegelverzamelaars zul len het volgend jaar hun hart kunnen ophalen, want dan krijgen zy een 001160111'. zegels en curiosa te zien, zoals zy misschien nimmer meer zullen kunnen bewonderen. Van 28 Juni tot 6 Juli houden de Nederlandse Poste- ryen namelijk in samenwerking met de verzamelaars en de postzegelhandel in de Beatrlxhal en de Irenehal van de Jaarbeurs in Utrecht een tentoon, stelling, die 4000 a 5000 m2 zaï beslaan. Er is reden voor deze „Itep", zoals de expositie afgekort zal heten. Want 7.oals de naam ai zegt Internationale tentoonstelling eeuwfeest post zegel is zy gewijd aan liet honderdjarig bestaan van de Nederlandse postzegel. In 1852 werd het kleine papiertje na veel wikken en wegen van de toenmalige autoriteiten ingevoerd. Nederland was niet het eerste land, dat de postzegel gebruikte om de verzender van een brief vooraf de vrachtkosten te laten voldoen. In Engeland kwam Sir Rowland Hill in 1840 reeds op dit vernuftige denkbeeld. Zwitserland volgde in 1848, België en Frankrijk in 1849, Spanje en Argentinië in 1851. De Nederlandse Posteryen hebben de andere landen een hartig woordje femeend het jubileum te moeten her enken, zo vertelde de directeur-ge neraal, de heer L. Neher. De postze gel vervult namelijk een wonderlyke functie. Hy schiep een zeer nauwe re latie tussen de administraties in de verschillende landen en vertegenwoor digt daardoor in zekere zin de waar de van een vredesconferentie. Alle landen ter wereld doen aan de onder linge afspreken betreffende het post verkeer mee! Men heeft hier niet, zoals elders, de viering van het eeuwfeest van de postzegel aan de philatelisten overge laten. Het Rijk nam in 1852 het be sluit de postzegel in te voeren en daarom organiseert ook het Rijk zij het met spontaan gegeven en ge waardeerde medewerking van verza melaars en postzegelhandelaren de tentoonstelling. Er is een ere-co- mité gevormd. Prins Bemhard aan vaardde het beschermheerschap en een groot uitvoerend comité is al ge ruime tijd bezig met de voorbereiding. Er komen officiële inzendingen uit talrijke landen. Waarschijnlijk zal ook de Engelse Koning met zijn par ticuliere verzameling deelnemen. Ui- teraafd zijn vele moeilykheden te overwinnen; postzegels worden als deviezen beschouwd, zodat met de au toriteiten zowel in Nederland als in Niet anders dan mist en duisternis is er te verwachten, waar men 't licht van Gods Wooi'd niet zoekt, maar verwerpt, gelijk ons is gebleken in zake Indië, aldus spreker. Het erf deel der vaderen is in de zes jaar na de. bevrijding van Nederland, teloor gegaan. En dit door eigen schuld. Ds van Zandt wilde de P.v.d.A. hiervoor niet alleen verantwoordelyk stellen. Naar zyn mening heeft zij „in dit jammerlijk bedrijf' wel de hoofd rol vervuld, waarin trouw en gedien stig bygestaan door de K.V.P. en zelfs bygestaan door Kamerfracties van de V.V.D. en de C.H.U. Vader, die zijn kinderen bedreigde, veroordeeld. De 54-jarige betonwerker A. R. uit Rotterdam is door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden. Hem was ten laste gelegd zijn twee dochters in het begin van dit jaar met mishandeling te hebben bedreigd. De eis was een jaar en negen maan den gevangeisstraf met aftrek. gesproken moet worden om de hier te krijgen. Er komen allerlei as surantie-kwesties kijken en ook de verzending is niet gemakkelijk. De deelnemers eisen waarborgen voor de bewaking en terecht, want er zal voor enkele millioenen geëxposeerd wor den. Waar blijft het rapport van de Waterwegen-commissie Het Tweede Kamerlid H. Maenen (K.V.P.), heeft aan de ministers van buitenlandse zaken en van verkeer en waterstaat gevraagd te willen me dedelen, waarom het rapport van de speciale Belgisch-Nederlandse com missie, welke in het leven is geroe pen voor een bestudering van de be langrijke problemen met betrekking tot de waterwegen en de havens, nog niet ter kennis van de Staten-Gene- raal werd gebracht. De heer Maenen vroeg voorts of de publicatie van voornoemd rapport thans spoedig mag worden tegemoet gezien- Aflossingsdetachement naar Korea. Tegen 26 Mei a.s. zal een groep van ongeveer 150 Nederlandse vrijwilli gers. tezamen met 250 Belgische vrywiligers uit Rotterdam naar Ko rea vertrekken. Met dit aflossingsdetachement zul len o.m. de veldprediker ds. H. J. Die- kerhof en de aalmoezenier H. B. Schins meereizen. De nieuwe groep brengt het aan tal vrijwilligers, dat voor aflossing en aanvulling is bestemd op 397 man. Binnenkort zullen waarnemers van 9 geallieerde luchtmachten, w.d. Ne derland, voor een maand naar Korea gaan om kennis te nemen van de jongste ontwikkeling van de oorlog voering in de lucht. Elk land wijst twee waarnemers aan. De Amerikaanse dr. Leonard A. Scheele is in Genève gekozen als voor zitter van de wereldgezondheidsraad. DE ZATERDAGCOMPETITIE. Afwerking van programmarestcn. De enige belangryke wedstrijd is die tussen Arendskerke II en Arnemul- den II op het terrein van Nieuvvland, waar de beslissing voor het kampi oenschap van de tweede klasse C moet vallen. De rest van het programma is weinig helangryk meer. EERSTE KLASSE. Arnemuiden zal wel prljsstellen op de tweede plaats en zich niet laten wegspelen door Krabbendyke. Kloe- tinge moet nog revanche nemen voor het gelijke spel te Kapelle, doch het plaatselijke karakter van de wed strijd maakt nog alles mogelijk. Mis schien, dat het terreinvoordeel voor Kloetinge de beslissende factor wordt. 2 A: De kampioen Serooskerke zal de eer tegen Mevo hoog moeten hou den, doch de Zierikzeènaars zullen graag een goed figuur slaan en hun best doen om Serooskerke minstens een puntje af te nemen. Dit waar borgt een pittig partijtje. 2 B: Nieuwdorp H blijft meester van het eigen terrein tegen de Meeu wen, terwijl R.C.S. een gemakkeiyke middag maakt tegen Nieuwland II. V.C.K. n moet de winst kunnen boe ken tegen de Serooskerke reserves. 2 E; Hoek H heeft in een thuiswed strijd goede papieren tegen Terneu- zense Boys II, dat echter tot het laat ste zal volhouden voor de reeds ver overde goede positie. ZONDAGVOETBAL. Walcheren krijgt bezoek van Hansw. Boys en het is niet te gewaagd ook nu weer een nederlaag voor de geel- hemden te voorspellen. Dreischor kan zich op dt ranglijst ten koste van Zierikzee III wat opwerken. Zonne- maire heeft weinig vooruitzicht op winst tegen Renesse. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Ie klasse; Arnemuiden IKrabben- dijke I; Kloetinge IKapelle L 2c klasse A: Serooskerke IMevo I. 2e klasse B: Veere IIMevo II; Ka pelle IIBevelanders II; Kloetinge IIColijnspl. Boys n. 2e klasse C: Nieuwdorp nMeeu wen I; R.C.S. INieuwland II; Se rooskerke H—V.C.K. II. Beslissingswedstryd's Heer Arends kerke IIArnemuiden II, (teiTein Nieuwland). 2e klasse E: Hoek IITern. Boys n. Het geschil bij de Lustrumfeesten in Utrecht. Een commissie uit de burgerij, de Commissie Feestweek 1951, heeft een manifest uitgegeven tot bylegging van het in de universitaire wereld gerezen geschil over de in Juli a.s. te houden lustrumviering by het 315- jarig bestaan van de Universiteit te Utrecht. Zy doet een dringend beroep zowel op de universitaire autoriteiten, als op de studentenverenigingen, om zich bereid te verklaren alsnog alles in het werk te stellen in samenwer king met de burgerij van Utrecht de lustx*umviei*ing in elk opzicht te doen slagen. Zoals bekend, heeft een geschil over de door elk der vijf studenten organisaties te leveren 'bijdrage aan de gezamenlyke lustrumviex*ing tot gevolg gehad, dat eerst de studen tenvereniging Unitas zich terugtrok en later de studentenvereniging Ve ritas die van de gemeente voor haar openluchtspel „Isola Bella" geen terrein kreeg toegewezen besloot „Isola Bella" bij Avifauna te gaan opvoeren. Nieuwe departementale indeling. UXIEZAKEN' EX OVERZEESE RIJKSDELEN ZOU VERDWIJNEN Naar wy vernemen, ligt het in de bedoeling het volgend jaar na de ver kiezingen voor de Tweede Kamer, als het zittende kabinet aftreedt en een nieuwe regering geformeerd xxioet worden, een wijziging in het aantal departementen te brengen. Het ministerie van Uniezaken en •Overzeese Rijksdelen zal dan ver dwijnen en gedeeltelijk onderge bracht worden by Buitenlandse Za ken en gedeeltelijk by Algemene Za ken. at zegt de nieuwe wet? HET RIJWIEL. Het rijiuiel moet in de voldoen- de sfaat van onderhoud verke- Octat Uur m&e. oCa*t, cxtyCtfveJt f>e>4 ctag. Middelburg BOTSING. Op de weg tussen Middelburg en Koudekerke ontstond een botsing tussen twee -vrachtwagens, die van tegenovergestelde richting naderden. De ooi-zaak is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat één der bestuur ders te hard reed en niet voldoende rechts hield. Er werd materiële scha de aangericht. EERSTE WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield haar eerste wedvlucht in dit seizoen. De oude duiven werden in Quierrain (B.) los gelaten en vlogen een afstand van 12 km. Zij werden gelost te 12.30 uur bij Z.O.-wind; de eerste duif werd ge constateerd te 13.46.50 uur (snelheid 1578.97 m. per minuut). De eerste tien prijswinnaars waren: 1. J. de Ridder, 2. A. J. Koeijers, 3. W. Daane, 4. F. Klaaijsen, allen te Middelburg; 5. Adr. de Buck, Gapinge; 6. Iz. Scheybeler en 7. W. M. Walraven te Middelburg; 8. C. Pouwex-, Veere; 9. H. A Polvliet te Middelburg; 10. Adr. v. d. Hooft te Veere. SCHOOLKINDEREN KWEKEN PLANTJES OP Het staat thans vast, dat 1212 leer lingen van zeventien Middelburgse scholen dit jaar meedoen aan de tra ditionele Floralta-actie van de Kon. Ver. „Uit het Volk-voor het Volk" en de afdeling Walcheren der Kon Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Zij zullen in totaal 1911 plantjes opkweken die vermoedelijk Zatex-dagmiddag 19 Mei aan de ge meentelijke kwekerij ..Overwater" worden uitgereikt. De organisatoren hopen de resultaten van deze kweek- lust eind September ten toon te stel len. JUBILEUM Fa. BOON. Op Vrydag 11 Mei a.s. is het 25 jaar geleden dat P. Boon Sr. een bo de-dienst begon van Sint Laurens op Middelburg met een kleine vracht wagen Ford T model (laadvermogen 1500 kg.). Voorbeen bestond er geen bode dienst. Reeds in 1929 kon een tweede auto, een grotere, worden aangeschaft. Toen de bezettex-s de auto's vorder den moest met paardentractie wor den gewerkt, maar spoedig na de be vrijding kon weer met auto's worden begonnen en thans rijdt men onder de firmanaam Gebrs. Boon met 3 vrachtauto's. Te Utrecht slaagden voor het Ensaid- examen costumière, de dames J. A. G Pluymers en D. de Nooyer te Middelburg. RAAD SEROOSKERKE Bezwaren tegen Streekplan. Te Serooskerke (W.) vergaderde de raad. De vergoeding over 1950 voor de school der vereniging voor Geref. Lager onderwijs werd vastge steld op 2146.67; voor de school der Ver. voor C.V.O. Op 1693.33. Aan dé heer A. van Dis werd in verband met diens benoeming tot commies ter secretarie van Maasland per 1 Juni eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand en als waarnemend secretaris. In zyn plaats werd benoemd de heer G. A A. Adelaar te Middelburg. In ver band hiermede werd de verordexxlng regelende de werkzaamheden van de ambtenaren van de burgerlijke stand dienovereenkomstig gewijzigd. Aan de heer W. Huyssoon Czn werd een stukje grond in het uit breidingsplan in gebruik gegeven te gen een vergoeding van 1 per jaar. De heer W. Huijsse, eigenaar van ,,Café Westdorp" had een verzoek ingediend om z'n café des Zondags te mogen openstellen. Naar aanlei ding hiervan ontspon zich een leven dige discussie. De A.R.-fractie stel de voor, hierop afwijzend te beschik ken, welk voorstel met 4 tegen 3 stemmen werd aangenomen. Tegen het ontwerp-Streekplan Wal cheren bestaan ook in deze gemeente ernstige bezwaren. Besloten werd deze ter kennis van Gedeputeerde Staten te brengen. Een wijziging der Politieverordening waarby het verbo den zal zyn op de openbare straat en voor het publiek toegankelijke plaatsen een toespraak te houden, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het presentiegeld der raadsleden werd vastgesteld op 5 per lid en per vergadei'ing. Bij de rondvraag werd gewezen op de zeer gevaarlyke bocht van de Dorpsstraat naar de Oostkapelseweg Het contact dat door B. en W. op genomen is met de Herverkavelings commissie heeft niet tot een bevre digend resultaat geleid. Deze bocht zal niet worden verbreed maar er zullen aan de Wilgenhoekweg, ter hoogte van de Vlasstraat, waarschu wingsbox-den worden geplaatst. In verband met de sanering van de Wil genhoekweg zal ook een wegwyzer moeten worden herzien. De groen strook in de Burg. Dregmansstraat zal met gras worden ingezaaid en met paaltjes worden afgezet. O.- en W.-Souburg HAAK - IN-ACTIE. De Haak-in-actie, die te Souburg werd georganiseerd door leerlingen van de Julianaschool en School met de Bijbel uit de V.G.LO.-klasse, le verde op f 357.35. Een leerling van de Openbare school had op eigen initia tief een bedrag van ruim f 25 bij- 1 eengebracht. JUNIOREN A Groep I: Aardenburg IZeelandia I; R.C.S. IZeeuwen I; Middelburg I Oostburg I; Vlissingen IArne muiden I. Groep II: Walcheren IGoes I; Middelburg IISerooskerke I. Groep III: Yerseke IKruiningen I. JUNIOREN B. Groep I: Middelburg IZeelandia I. Groep H: Vlissingen IIZeelandia II; Vlissingen IIISerooskerke I; V.C.K. I—Middelburg n. Groep IV: Vlissingen IVWalche ren II. Groep V: Zierikzee IBurgh L PROGRAMMA 2e PINKSTERDAG. Ie klasse A: Walcheren IHans- weertse Boys I. Ie klasse C: Dreischor IZierikzee HI; Zonnemaire IRenesse I. Res. Ie klasse B: Aardenburg 2— Vlissingen 3; Middelburg 3—Oost burg 2; Zeeuwen 3Biervliet 2. 2e klasse A: Vlissingen 4Hansw. Boys 2; Middelburg 4Zeelandia 3; Middelburg 5Groede 2; R.C.S. 8— D.W.S. L 2e klasse C: Terneuzen 4Rapen burg 2. Se klasse A: Lewed. Boys 2Goes 4. ZUID-BEVELAND Stieren en vrouwelijk fokvee. Woensdag werden te Kruiningen, Yer seke en Helnkenszand vanwege de Prov. Commissie ter Bevordering van rijkswege van de veefokkerij, keuringen van stie ren en vrouwelijk fokvee gehouden. De uitslagen waren als volgt KRUININGEN le kalfskoeien 1. Isabella, Joh. Nie- wenhuyze, 78 p. 2. Mina, C. van Nieu- wenhuize, 77 p. 3. Rietje, J. R(jk, 76 p. 4. Clara. M. Glerum, 76 p. 5. Ella. H. C. Poley, 76 p. 6. Coba, gebr. Dek, 74 p. 2de kalfskoeien 1. Marie, Gebr. Dek, 77 p. en 2. Bertha, Th. Cok, 77 p. 3de kalfskoeien Coba, Gebr. Dek. 78 p. Oudere koeEllen, Joh. Nieuwen huyze, 79 p. Kalfvaars Clara, Joh. Nieuwenhuyze, StierLudo, Joh. Nieuwenhuyze, 2e pr. YERSEKE. le kalskoeien I. Plona, J. van Welsen, 79 p. 2. Boone, Joh. de Koeljer, 78 p. 3. Stierre, J. M. Bakker. 78 p. 4. Emma ,A. Bakker, 77 p. S. Bontje, A. Bakker, 765 p. 2de kalfskoeien 1. Gilda, J. M. Bak ker, 80 p. 2. Emma, J. M. Bakker, 79 p. 3. Rina, Gebr. Paauwe, 76 p. 3de kalfskoeien: 1. Emma n, J. M. Bakker, 79 p. 2. Elza, M. C. v. d. Jagt, 78 p. 4de kalfskoeien: 1. Bontje 4 J. M. Bak ker. 77 p. 2. Corry, L. Paauwe, 77 p. Stieren: Antje Adema II, Stierenver. Yerseke, le pr., 77.9 p. Oudere koeien 1. Bontje, J. M. Bak ker, 82 p. 2. Janny, Joh. de Koeijer, 78 p. Eénj. vaarzen 1. Emma, M. C. v. d. Jagt. HEINKENSZAND Stier Buffalo, J. v. d. Does, Ie pr„ 79.9 p. Wim, J. v. d. Does, 2e pr. le kalfskoeien 1. Fea, M. de Wilde, 79 p. 2. Anna, D. de Winter, 765 p. 3. Grietje, J. M. de Jonge, 75 p. 4. Gretha, M. B. v. Iwaarden, 75 p. 5. Mirza, M. Rijk, 73 p. 2de kalfskoeien 1. Boone, M. de Kos ter, 78 p. 2. Marie, Joh. v. d. Does, 77 p. 3. Nellie, J. Vermue, 77 p. 4. Miebus, J. de Jonge, 76.5 p. 5. Koos, M. Rijk, 76 p. 6. Mina, P. v. d. Waard, 74 p. 3de kalfskoeien 1. Lena, J. Vermue. 775 p. 2. Mol, D. de Winter, 77 p. 3. Im- ke. M. Rijk, 77 p. 4. Dora, M. de Wilde, 76 p. 4de kalfskoeien 1. Van Schouwen, M. de Rijk, 82 p. (medaille). 2. Magda. Joh. v. d. Does. 78 p. 3. Mina, Joh. v. d. Does, 78 p. 4, Clara, P. v. d. Waard, 78 p. 5. Dora, M. Rijk. 77 p. 6. Martha, P. v. d. Waard. 77 p. 7. Dirkje, Joh. v. d. Does, 76.5 p. Oudere koeien 1. Sophina, M. B. v. Iwaarden, 80 p. 2. Emma. M. B. v. Iwaarden, 79 p. 3. Emma, J. de Jonge, 79 p. 4. Emmy, P. v. d. Waard, 77.5 p. 5. Bles, J. Simonse, 77 p. Kruiningen WIELERSPORTVERENIGING VERGADERDE Maandagavond vergaderde de wie lersportvereniging „Rentoc" in de „Korenbeus" te Kruiningen, onder voorzitterschap van de heer Van Lan- gevelde. By de bestuursverkiezing werd de heer Westveer als secretaris herbenoemd. De heer Stroosnijder, die zich niet herkiesbaar stelde, werd op gevolgd door de heer M. van de Parel. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester werden goedge keurd. Besloten werd dit jaar op 30 Juni 1951 een wlelerwedstryd te organise ren voor amateurs en nieuwelingen. De amateurs stai*ten om 3 uur voor een afstand van plm. 100 km en do nieuwelingen om 1 uur voor een af stand van plm. 60 km. Werd vorig jaar een wedstryd voor beroepsren ners georganiseerd, thans is zulks niet mogelyk in verband met de fi nanciële moeilykheden, die verbonden zyn aan een dergeiyke koers. Waarde By gunstig weer zal de muziek vereniging „vooruit" te Waarde, Za terdagavond een concert geven. Uit gevoerd zal worden „Les Vinkings", het concoursnummer voor het a.s. concours te Middelburg in de eerste afdeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 8