NIEUWS UIT ZEELAND JIMMY BROWN, sportheld no. 1 WALCHEREN maakt hel U mogelijk le blijven fotograferen! GESLAAGDE MERRIEKEURING TE MIDDELBURG EEN TECHNISCHE HOGESCHOOL TE EINDHOVEN VRIJDAG 11 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 S. BRANDSMA f Te Driebergen, waar hij zich na zijn pensionering vestigde, is op 71- jarlge leeftijd overleden de heer S. Brandsma, oud-inspecteur lager on derwijs. Zijn eerste standplaats als inspecteur was Middelburg. De heer Brandsma was een actief lid van de A.R.-partij en had daarvoor geduren de enige jaren zitting in de Prov. Staten van Zeeland In 1929 werd hn overgeplaatst naar de inspectie Bnel- le met standplaats Rotterdam. Naar de Waddenzee. Hoewel de bezwaren der mossel kwekers, tegen de credietregeling zo als die thans is voorgesteld, en waar bij men met zijn Zeeuwse mosselen garant is, voor het experiment op de Waddenzee, nog groot zijn voorna- melijk tegen de bepaling dat men ook voor zijn compagnons garant moet zijn, hebben toch ongeveer 90 der kwekers besloten de proef te wagen en crediet aangevraagd. Slechts en kelen die zich voor een perceel op de Waddenzee hebben opgegeven hebben zich terug getrokken. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Borssele's fanfarecorps bracht Woens dagavond een serenade aan het echt paar J. v. d. Guchtede Bue te Drie wegen, dat op deze dag omringd dooi familie en kennissen zijn 50-jarig hu welijksfeest vierde. De huiscollecte voor de Stichting 1940 —45 te Driewegen bracht f 88.50 op. De collecte in de herdenkingsdienst f 32.04. Schurftbestrijding. Naar de waarschuwingsdienst van de Kring Zeeland der N.F.O. mede deelt, zhn de weersomstandigheden gedurende de laatste twee weken zeer gunstig geweest voor het op treden van schurft. Dit heeft tot gevolg, dat vooral op peren thans reeds vrjj veel aan tasting te vinden is. Met de appels is het tot nu toe minder erg. doch ook op deze vruchtsoort komen in snel toenemende mate schurftvlekken te voorschijn. Het verdient dan ook aanbeveling om niet alleen de peren, doch ook de appels zo vlug mogelijk te behande len met een schurftbestrjjdin ga mid del. Dit geldt uiteraard vooral voor be drijven, waar het meer dan een week geleden is dat gespoten werd, doch ook wanneer de bomen pas vorige week een beurt kregen, fs het drin gend gewenst weer snel terug te ko men, gezien de vele regen die in tussen gevallen is en de snelle blad toename. Het zal dus in vele gevallen no dig zijn, de appels tijdens de bloei te spuiten. Dit kan zonder ernstig gevaar voor de bloemen en de bflen. mits men zwavelhoudende middelen gebruikt spuitzwavel of Cal. pap). Spuitzwavel verdient voor keur boven Cal. pap, daar de onaan- ;ename geur van ait laatste middel .e insecten af kan schrikken, terwijl ook de beschadigingskans bij gebruik van spuitzwavel geringer ls. RAAD ZOUTELANDE. Vlissingen RECREATIEGESCHENKEN* AMBONEZEN Naar men ons nader mededeelde, bestonden de geschenken, die namens de Vlissingse burgerij de Ambonezen Woensdagavond ontvingen, uit: een voetbaluitrusting voor een volledig elftal met voetbal, complete tafelten- nisset, volleybalnet, 2 windbuksen, stringbass, gitaar en jazztrommel. VOETBALVERENIGING E. M. M. De voetbalver. E.M.M. te Vlissin gen, vergaderde in hotel Royal". Bij de bespreking van de training, wees de voorzitter op het uiterst grote belang van de lichamelijke con ditie der spelers. Spreker deed daar om een ernstig beroep op de spelers, om daaraan de grootste aandacht te schenken, en trouw de training te bezoeken. Tweede Pinksterdag neemt E.M.M. deel aan de seriewedstrijden, uitge schreven door de v.v. „Serooskerke" waaraan ook deelnemen Nieuwdorp, de kampioen Zaterdagcompetitie Domburg en Serooskerke. Ieder elftal speelt 3 wedstrijden van een uur. Middelburg VERGADERING C. H. JONGERENGROEP In het gebouw van Kinderzorg hield de Christelijke Historische Jonge rengroep te Middelburg de eerste vergadering sedert haar oprichting Na de gebruikelijke opening werd een definitief bestuur gekozen. Vervol gens hield de heer A. B. J. de Ko ning een inleiding over het beginsel programma van de C.H.U. Hg schonk voornamelijk aandacht aan de eer ste acht artikelen hiervan, daar deze in het bijzonder de hoofdgedachte van de C.H.U. tot uitdrukking bren gen, namelijk, dat de Openbaring Gods, opgetekend in de Heilige Schrift, richtsnoer en toetssteen is voor haar politiek denken. Deze in leiding werd gevolgd door een inte ressante gedachtenwisseling. Na de f»auze werden nog enkele huishoude- ijke zaken besproken en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waar na deze geslaagde vergadering met dankgebed werd gesloten. GESLAAGD. Te Djakarta slaagde voor het exa men eerste stuurman bij de grote vaart de heer H. P. Valk uit Middel burg. SPORTDAG C.O.AK. De beste prestatie op de Woensdag j.L gehouden jaarlijkse sportdag van de C.O.A.K te Middelburg werd gele verd door Bejas, die zowel de 400 me ter, de 800 meter als de 1500 meter won. De uitslagen waren: 100 meter: 1 van Doornik, 12.1 sec.; 2 Hamels, 13.2 sec-; 3 Fraay, 13.2 sec. 400 meter: 1 Bejas, 1 min.; 2 Beyen 1.4 m.; 3 Koning, 1.7.2 min. 800 meter: 1 Bejas. 2.25,9; 2 Zweer- man, 2.30.2; 3 van Zutphen, 2.41.2. 1500 meter: 1 Bejas, 4.43.9; 2 Brum- man. 5.12.—; 3 Tenhagen, 5.16. Hoogspringen: 1 Slagter, 1.60 m.; 2 Bovenkamp, 1.55 m. Vèrspringen: 1 Kranendonk, 5.08 m.; 2 Tol. 5.08 m.; 3 Spil, 4.11 m. Tot slot werd nog een voetbalwed strijd gespeeld tussen een C.O.A.K-elf- tal en een elftal van de Kon. Marine De rust ging in met een 1—1 gelijke stand. Ondanks de luide aanmoedi gingen van de talrijke C.O.A.K.'ers, bleek de Marine in de tweede helft sterker en behaalde een verdiende 3— 2 overwinning. f^-genda MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof: Ouderavond Geref. onderwijs, 8.30 uur; Electro: De vlam en de pijl", ti4 JrJ> 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Waar is mijn vrouw gebleven?", taJ.), 8 uur.. Zaterdag Concert- en Gehoorzaal Gen. rep. en opname Avro-program- ma, 7.30 en 9 uur; Markt: Concert. 8.30 uur; Bioscopen: als vandaag. VLISSINGEN. Vandaag: Geref. Kerk. Zendingszang- dienst. 8 uur; Alhambra: „Bad Boy" 7 en 9 uur; Luxor: „Mabok, de wilde olifant", 8 uur. Morgen: Concertgebouw: Ambonne.se contactavond, 8 uur; Alhambra: ,3ad Boy". 7 en 9 uur; Luxor: „Mabok. de wilde olifant", 7 en 9 uur. OPENSTELLING WINKELS OP TWEEDE PINKSTERDAG. Het gemeentebestuur van Middel burg heeft besloten, dat de winkels op tweede Pinksterdag in verband met het muziekconcours tot 24 uur geopend mogen zijn. Als voorwaarde wordt echter gesteld, dat van 19 tot 24 uur geen personeel in de winkels aanwezig is. STEUN AAN DE KANKERBESTRIJDING. De wekelijkse steravond van de N. C. R. V. ;,Het gilde viert", was Donderdag gewijd aan de metaalbe werkers. Twee personeelsleden van de N.V. De Vltrite Fabriek te Mid delburg, de heren J. Westerweel en M. W. v. d. Driest, boden de heer Johan Bodegraven een bedrag van ruim 1200 aan, dat, zoals eerder gemeld, door personeel en directie van de Vltrite bijeen is gebracht voor de „Haak-In"-actie. „MARKTBELANGEN" BIEDT CONCERT AAN. De vereniging „Marktbelangen" te Middelburg biedt de jubilerende mu ziekvereniging „Excelsior" en de bur gerij Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur een concert op de Markt aan. „Arne's Genoegen" uit Arnemuiden brengt een aantal populaire nummers ten gehore. Domburg OPENING BADBEDRIJF. Het badbedrgf te Domburg, dat thans door de Stichting Badplaats- belangen wordt geëxploiteerd, zal met Pinksteren worden geopend. Voorlo pig wordt het bedrijf alleen nog maar tijdens de weekeinden open gesteld. Zeventien bezwaren tegen het Streekplan. Onder leiding van burgemeester D. Kodde, vergaderde de gemeente raad van Zoutelande Donderdag. De burgemeester deelde mede, dat Ged. Staten het besluit tot het in gebruik geven van het verenigingslokaal heb ben goedgekeurd. De raad besloot de kap van de Willebrordusput te laten herstellen met oude delen van de schoolvloer. Het werk wordt in eigen beheer uit gevoerd. B. en W. boden aan de raad aan een ontwerp electriciteitsbelasting als bijdrage in de kosten voor de aan leg van electrische leidingen In St. Janskerke, Werendgke en Boude- wijnskerke. Deze kosten zijn door de femeente betaald, maar 55 zal oor middel van deze belasting ver haald worden op de verbruikers. Het bedrag is voor St. Janskerke en Wc- rendrjk 2637,46 en voor Boude- wijnskerke 8380,36. De nieuwe kampeerverordening. welke door Ged. Staten aan de raad werd toegezonden, kreeg niet de in stemming van de raad. Over artikel 7 (het kamperen in al dan niet ver rijdbare tram- of spoorwagenskon de raad het niet eens worden en de stemmen staakten daarover. Het bedrag vergoeding in gevolge de L.O.-wet voor de school werd bepaald op 2340 en voor het vak onderwijs op 246. Besloten werd het gemeenteperso- neel een vaste toelage van 5 uit te betalen. De gemeente zal mede-garant zijn voor de kosten van nieuwbouw voor de B.L.O. school te Middelburg. In het uitbreidingsplan werd 2620 m2 grond aangekocht van de heer L Nieuwenhuizen. B. en W. deelden mede, dat zij 17 bezwaren hadden geformuleerd te gen het Streekplan Walcheren. Bg ae discussie bleek, dat de raad deze bezwaren ten volle deelde. Na enkele begrotingswijzigingen volgde de rond vraag. De heer J. Riemens drong aan op zand-opruimen aan het begin van de Duinweg. De heer G. Gabriëlse wilde een voorlopig parkeerterrein aangelegd zien ten Westen van de golfbreker. Wat dit laatste betreft zegde de voorzitter overweging toe. Nadat de heer K. de Wolf had aangedrongen op het schilderen van de begraafplaatsafscheiding, volgde sluiting. Arnemuiden RINGRIJDERIJ. Op derde Pinksterdag zal te Arne muiden op de weide achter het huis van de heer Maelzaete een ringrijde- rij worden gehouden, waarvoor 22 ringrgders hebben ingeschreven. Zoutelande Mezzochrorae film: 6 x 9 f LS5 Mezzopan film: 6x9 fl.79 Ook In formaten 4x6.5 en 6.5x11 Duurder hoeft niet! Beter bestaat niet l Vrajig uw handelaar uitslui tend naar DALCO, het komt uw foto's ten goede 6n uw portemonnale 1 Commissaris der Koningin contra „De Telegraaf". Opleggen van dwangsom gevraagd. Voor de president der Amsterdam se rechtbank, mr. C. W. Thöne. werd Donderdag in kort geding behandeld de els van de Commissa ris der Koningin in Noord-Holland tot een verbod van voor zijn persoon beledigend artikel in „De Telegraaf" ln verband met welke zaak de pro cureur-generaal te Amsterdam ambtshalve en met instemming van de Commissaris ook een strafvervol ging heeft ingesteld. Namens de Commissaris der Ko ningin trad op mr. P. W. van Doorn, namens „De Telegraaf", mr. A. J. M. van Dal. In het bewuste artikel: „La verité est en marche", worden zoals reeds eerder gemeld hoge lieden beschuldigd van het „gappen" van tapijten. NIEUW HOFI,-RESTAURANT. Donderdagavond wend te Zoute lande het nieuwe hotel-restaurant „Willebrord" geopend. De eigenaar de heer N. v. d. Heuvel, ontving een aantal genodigden aan wie de keurig- verzorgde inrichting werd getoond en die daarna in de restaurant-zaal de producten van de kok konden keu ren. De tuin van het hotel was geïl lumineerd. polder. Irma, W. Verhage Jr., Westka- pelle. Juliana v. Zoutelande, S. Thore- naar, Zoutelande. Agnes van J. B. !a Soe, Arnemuiden. Linarla, J. Riemens. Meliskerke .Mina, W. Verhage Jr., West- kapelle. Kwaliteit over.het algemeen goed. Donderdag werd te Middelburg een merriekeuring gehouden voor opna me in het Keurstamboek. Op de keuring te Middelburg kwam weer duidelijk de liefde van de Wal- cherse boeren voor de paardenfokkerij tot uiting. In totaal werden 69 nier. ries aangevoerd, waarvan er 53 goedgekeurd werden. De kwaliteit was over het algemeen weer goed, met enkele kopnummers. Jeannette v. Steenwijk. Gebr. de Vis ser. Madam v. d. Polder. J. Crucq, Ar nemuiden. Mirza, J. H. Janse, Arnemui den. Jacqueline v. d. Brakke, C. Mesu, Arnemuiden. Julma van 't Paviljoen, C. Mesu, Arnemuiden. Cora, J. B. La Soe, Arnemuiden. Brunette v. Zeedijk, J. B. la Soe, Arnemuiden. Bertina v. Reigers hof, J. B. la Soe, Arnemuiden. Aida van St. Pieter, Joost Boogaard Az„ Melis kerke. Mina van Zuldzande, Jacob de Visser Lzn., Domburg. Annie v. Domburg, J. de Visser en Zn., Domburg. Lotta, Jac Dingemanse, Grijpskerke. Nelly, A. Aar- noutse, Koudekerke. Fantasie v. Koude- kerke, Abr. Brasser Azn., Koudekerke. Irene, P. S. Kodde, Koudekerke. Flora J. Simonse, Koudekerke. Betsy v. d. Brugge, Kr. v. Sparrentak, Koudekerke. Flora, Jb. Vos. Koudekerke. Germaine v. Draaibrug. Jac. Wisse, Koudekerke. Ber tha. L. de Witte, Koudekerke. Rixalber- tine v. d. Parel, J. Riemens, Meliskerke. Blanca v. Welzinge, Kr. Janse, Middel burg. V/illy v. d. Schorerpolder, L. J. Boone, Nw. en St. Joosland. Corric v. Welzinge, L. J. Boone, Nw. en St. Joos land. Emma. H. Crucq, Nw. en St. Joos land. Emma, A. de Jager, Nw. en St. Joosland. Cora, Gebr. Janse .Nw. en St. Joosland. Selma v. „De Wouter", M. N. Kloet, Nw. en St. Joosland. Ida d'Ahea. W. A. Kloet, Nw. en St. Joosland. Zora, v. E.D.R., C. Mesu, Nw. en St. Joosland. Flora, C. A. Polderdijk, Nw. en St. Joos land. Paula v. Bijleveld, M. van Strlen, Nw. en St. Joosland. Dahlia v. 't Hof Nieuw land. Fa. A. Wisse Co., Nw. en St. Joosland. Dora v. 't Hof Nieuwland. Fa. A. Wisse Co., Nw. en St. Joosland. Bertha v. d. Kerkhoeve, Iz. de Buck. De Linge. Mona van Coegors, K. Cop- poolse, Oostkapelle. Flora v. St, Pieter, L. Franckede Pagter, Oostkapelle. Hen- ny v. Zeeduin, J. Maljaars Jz., Oost kapelle. Jannie, K. Poppe, Oostkapelle Printa. G. de Visser Jzn., Oostkapelle Marijke v. Moerkapelle, W. Wondergem, Souburg. Ivonne v. Kruispolder, W. J Cevaal, Ritthem. Ata, H. J. Allaart, Se rooskerke (W.). Willie v. Robert. A. Lan- gebeeke, Serooskerke. Vera v. Olmen- veld. K. Meijers, Serooskerke (W.). Liza. Wed. C. Ton. Serooskerke (W.). Nellie. L. Kluijfhout, St. Laurens. Olga v. d. Kruisweg, M. J. de Vlieger, Vrouwen- Voor revisie, reparatie of ombouw van alle soorten machines en apparaten J. POLDERMAN Goes Telefoon 2436. 1946 zijn enige tapijten (uit de onder beheer staande inboedel-Men- ten) naar de ambtswoning van de Commissaris overgebracht. Andere gingen naar de Commissaris der Ko ningin in Gelderland. Twee kleden werden in bruikleen afgestaan aan jhr. J. C. Roëll, chef van het kabinet van de Commissaris van Noord-Hol land. De beschuldiging van het trachten zich deze tapijten voor een appel en een ei toe te eigenen is onwaar aldus mr. van Doorn. Toen de moge lijkheid bestond dat het beheer over de inboedel-Menten opgeheven zou kunnen worden, hebben eiser en de Commissaris in Gelderland er bij de Rijksgebouwendienst op aangedron gen deze goederen te vervangen. Het gaat in deze zaak om bescher ming van een goede naam, aldus mr van Doorn. Er is door eiser niets gedaan, wat het daglicht niet kan velen en hg vroeg bescherming tegen» dergelijke aanvallen. Om deze bescherming te garanderen heeft de Commissaris van N.-Holland een uitspraak van de president gevraagd, waarin deze be paalt dat de beklaagden de heren Goedemans. Stokvis en Luger zich zullen onthouden van enige pu blicatie in „De Telegraaf", waarbij de goede naam van eiser in opspraak zou kunnen komen, op straffe van een dwangsom van vier maal 25.000. Mr. van Dal hield een uitvoerig pleidooi en zei dat de hoofdredactie van „De Telegraaf' de inhoud van het artikel betreurt en in het ver volg intern alles zal doen om een herhaling te voorkomen. Uitspraak 15 Mei. Land met twee presidenten. VERWARRING IN PANAMA. In Panama heèrst grote verwarring Donderdag had het land twee pre sidenten, nl. Arnulfio Arias, die ech ter door de nationale vergadering niet langer als zodanig erkend wordt, maar wel de steun van de politie geniet, en de door de nationale ver gadering erkende Arosemena, die tot dusver vice-president was. In de hoofdstad lagen de openba re diensten stil en de banken, winkels en warenhuizen waren gesloten. Geen Amerikaans materiaal naar communistische landen. De Amerikaanse Senaat heeft be sloten de economische hulp stop te zetten aan leder land, dat de versche ping van wapens of andere strategi sche materialen naar communistische gebieden toestaat. Paus Pius XII heeft Woensdag vier I rr.annen, die per motorscooter een tocht van drie maanden van Parijs naar Tibet willen maken, in audiëntie ontvangen. j TWEEDE KAMER. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen onder de loupe. (Van onze parlementaire redacteur) Wel erg laat in het lopende zittingsjaar ls de Tweede Kamer Donderdag middag begonnen met de behandeling van de begroting van OnderwU», Kunster en Wetenschappen By de algemene beschouwingen betoogde mr. Terpstra van de A.R.P., dat het bUzonder onderwijs* veel meer vrijgelaten moet worden en mrt name het nijverheidsonderwijs, dat zUn Interne zaken vrjj moet kannen regelen. Hlern ede sprak hy naar het hart van mgr. dr. Stokman van de K.V.P.. die opmerkte, dat In onze wetgeving de openbare school ala norm gesteld wordt. Ten onrechte, vond hy. want uit onze wetgeving dient te Mfken, dat de ouders in do eerste plaats het recht en de plicht hebben hun kinde ren op te voeden. Belde heren mr. Terpstra en dr. Stokman vreesden, dat van het ingediende wetsontwerp betreffende het kleuteronderwijs wegens de nood- zakeiykheid van bezuiniging nieta te recht zal komen. Mevrouw Fortanierde Wit van de V.V.D. maande de minister tot voor zichtigheid aan bh zijn bezuinigingen op wetenschappelijk gebied. Ons land mag namelijk niet achter raken. Zij pleitte voor de invoering van de vakken handwerken en handenarbeid op alle middelbare scholen en vroeg de studicgelegenheid voor vreemde talen na de lagere school uit te brei den o.a. met het oog op de ruime emigratie. De heer Van Sleen (P.v.d.A.) was van oordeel, dat vooral wat het nij verheidsonderwijs en hot buitenge woon onderwiijs betreft, zeer voor zichtig bezuinigd moet worden. Wat de televisie aangaat, verzocht hij aan staatssecretaris mr. Cals een nota, zodat de Kamer over deze kwestie beraadslagen kan en een standpunt kan innemen om in af wachting daarvan geen verdere stap pen op dit gebied, door wie dan ook, toe te laten. Minister Rutten hierna aan het woord komend, legde een lange ver klaring inzake decentralisatie van het technisch hoger onderwijs. Hot kabinet heeft besloten, dat zal worden overgegaan tot het treffen van de nodige voorbereidingen voor een 2e instituut voor technisch hoger onderwys. De beste plaats voor ves tiging is Eindhoven. Het 2e instituut zal voorshands ac commodatie moeten bieden aan 400 a 500 studenten. Het aantal studie richtingen zal worden beperkt tot drie, n.l. die voor werktuigbouwkun de. electro techniek en scheikunde. Binnenkort zal een suppletolre be groting worden ingediend voor de verdere studie en voorbereiding der plannen. In de avondzitting beantwoordde de minister de gemaakte opmerkin gen en verklaarde, dat naar een stel selmatige bezuiniging ernstig wordt gestreefd. Tc kwart over elf werd de verga dering verdaagd naar hedenmiddag één uur. Advertentie Advertentie Nog geen beslissing over vijandelijke vermogens. (J/an onze parlementaire redacteur) Ook Donderdagmiddag heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp, waarin regelen worden gesteld voor de bestemming van het vijandelijk vermogen en enige bepalingen van het Besluit Vijandelijk Vermogen worden gewijzigd, niet tot een goed einde kunnen brengen. Er moest nog een beslissing geno men worden over twee amendemen ten van de heer Roolvink van de K. V.P. Het eerste bedoelde een generale ontvijanding van alle van geboorte Nederlandse vrouwen mogelijk te maken, die uitsluitend op grond van haar vóór 10 Mei 1940 gesloten hu welijk vijandelijk onderdaan zijn en die zich tijdens de oorlog niet anti- Nederlands hebben gedragen en aan deze vrouwen haar vermogen, of wat daarvoor in de plaats is gekomen, terug te geven. De Kamer verwierp het met 25 te gen 42 stemmen. Vóór waren de K.V. P. en enkele antl-revolutlonnairen. Het tweede amendement beoogde de termijn, waarbinnen nog verzoe ken om ontvijanding kunnen worden ingediend, te verlengen tot het tijd stip. waarop de wet wordt afgekon digd. Hierover staakten de stemmen. Er waren 33 afgevaardigden voor (De K.V.P., de St. Ger„ de A.R. en de V.V.D.) en 33 leden tegen. In een vol gende vergadering komt het amende ment opnieuw in stemming. Aangezien de Kamer dus geen de finitieve uitspraak over dit amende ment gedaan had, kon ook het wets ontwerp nog niet in stemming ge- bracht worden. BIJ brandend maagzuur een of twee Rennles eenvoudig laten smelten op de tong. Nog vóór U het weet. behoort de pgn tot het verleden. Ook voor U la er nu geen reden meer. bepaalde lievelings gerechten te laten voorbijgaan. Als er eens Iets verkeerd valt, hebt ge toch Uw Rennles bij de hand. En ge kun ze innemen zonder water of wat ook. aJttfd en overaL Vraag Uw Apotheker of Drogist een pak Rennies. Een pracht remedie, f-rettig om in te nemen en... zo doel- reffenÜ. ATHLETIfcK Zal Slijkhuis het halen? Race tegen de lijd. De Nederlandse athletiekautoritel len hebben Wim Slijkhuis toestem ming gegeven op 1 Juni a.s. deel te nemen aan athletiekwedstrljden te Los Angelos, onder voorwaarde ech ter, dat hij op 3 Juni start in het Olympisch Stadion tc Amsterdam, waar de jubileum-wedstrijden van de vijftigjarige athletiek-unie gehouden worden. Wanneer Slökhuls 'loopnummer te Los Angelos niet te laat op het pro gramma staat en verder alle vlieg verbindingen kloppen, kan hij nog op tijd in het Stadion zijn. Maar zgn terugkomst belooft een spannen de race tegen de tijd te worden. Op 20 Mei reeds vertrekt Slijkhuis naar Amerika. Wim Slijkhuis gaat naar Wenen, Fanny niet. Op uitnodiging van een Weense atletiekvereniging zal Wim Slijk huis dezer dagen naar de Oostenrijkse hoofdstad vertrekken. Op Eerste Pink sterdag zal Slijkhuis aldaar deelnemen aan internationale athlctiekwedstrij den. Hij komt uit op de 1500 meter. Ook Fanny Blanker»Koen was voor deze wedstrijd uitgenodigd, doch zij heeft de invitatie niet aanvaard. ZWEMMEN NIEUW EUROPEES RECORD 4 x 100 M. VRIJE SLAG. Te Moskou heeft een Russische ploeg het Europees record op de 4 x 100 m. vrije slag estafette heren met 0.2 sec. verbeterd en gebracht op 3 min. 53 sec. Het oude -ecorU stond op naam van Hongarije, Advertentie Waar zijn onze schepen Aardijk 10 te Tampa. Alhena 10 te Rotterdam. Almdijk 9 to Londen. Altair 9 te Rio Grande. Erlnna 10 te Tarakan. Gooiland 14 te Amsterdam verw. Gordias 17 te R'dam verw. Grootckerk p. 10 Cuxh. n. Antw. Grootc Beer p 10 Finlsterre. Hersilia 11 te Pta del Gada verw. Ilos 10 te Auxeayes., Joh. v. Oldenb. p. ló Cumberland-nil. Kota Agoeng 10 te Penang. Kota Inten p. 10 Sorong n. Blak. Laertes 10 tc Makassar. Llndekerk 9 te Damman. Marpessa 12 te Stanlow verw. Meiiskerk 10 te Hamburg. Merwedc 13 te R'dam verw. Oberon 10 te Laguarla. Polydorus 10 te Cheribon. Skaubryn 10 te Rotterdam. Tabtnta 10 te Semarang. Tjisadane 9 te Buenos Aires. Nagekomen advertentie*». 67. Plet Potlood en de Engelse verslaggevers aan boord van de remorqueur, waren stom ver baasd over de manier, waarop Jimmy Brown hen had begroet. „Wat is dé,t een IJzeren Hein", zei Plet Potlood. „Hij was niet eens blij, dat hij ons heeft ontmoet" En de man van de Daily Tattler, die alles nauwkeurig noteerde, wat Jimmy had geroepen, zei, dat hij in zyn leven wel belééfder? zwemmers had ontmoet „Maar zwèmmen kan hij wel en uithoudingsvermogen bezit hij ook. Als hij zo doorzet is hij binnen twee uur in Calais". „Maar ik zeg. dat-ie niet door de golfstroom heen komt die vlak by Calais langs de kust loopt", zei de schipper. „Tegen deze tyd van de dag is die stroom zó sterk, dat de allerbeste zwemmer er niet tegenop kan. Zelts met dit schip zullen wy nog moeite hebben in de koers te biyven. Let maar op myn woorden". Piet Potlood antwoordde niet, maar hij dacht: „Die man ként Jimmy niet". Heden overleed in „Vrederust" onze lieve Zoon, Broeder, Bc- huwdbroeder en Oom WILLEM MAKIXISSEN, ln de ouderdom van 55 Jaar. Uit aller naam, A. MARINISSEN. 10 Mei 1951. Koudenhoek 41.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3