HET RIJKSKANTOREN-GEBOUW DE ZEEUWSE RUNDVEESTAPEL IN 5 JAAR T.B.C.-VRIJ VOORZORGSMAATREGELEN TEGEN POKKENGEVAAR 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 MEI 1»61 ER WORDT GEBOUWD IN OOSTBURG. De fundering vrijwel gereed RimhIh twee weken achtereen is de eleetrischo pompinstallatle dag en nacht In werking om het overtollige water weg te werken uit de bouwput voor he t R||kskan toren gebouw in Oostburg en nog steeds is men het water niet de baas. Het ergste leed is echter geleden en het meeste beton is nu gestort. Men heeft Intussen by het leggen van do fundering weinig geluk gehad. De ondergrond bleek niet sterk genoeg, waardoor men belangrijk dieper moest graven en daardoor ontmoette men weer veel water. Nog on geveer twee weken en dan zal de fundering gereed zijn en kan de aanne mer beginnen met het optrekken van dit grote gebouw. diensten met ongeduld op het gereed komen van dit Rijkskantorengebouw. Het kantongerecht is zeer primitief gehuisvest in een barak, die vroeger als gemeentehuis dienst deed. Het belastingkantoor heeft weliswaar meer ruimte, maar deze lokalen be horen aan het onderwijs, nl. een ge deelte van de eerste verdieping der openbare school. De openbare U.L.O- school moet het daarom nog steeds doen met enige lokalen op de eerste verdieping en enkele lokalen in een barak achter de school. Geen wonder dus, dat het gereed komen van het Rijkskantorengebouw, door velen met gejuich zal worden begroet. Voorlopig zal men zich nog moeten behelpen, daar de bouw nog ruim een jaar zal vorderen. Het nieuwe kantorengebouw zal straks een prachtige afsluiting vor men van Ledelplein, Langestraat en Markt, omdat dit pand juist op die hoek staat, met een lange zijgevel langs de Raamstraat, tegenover het ziekenhuis. De architect, ir. H. de Lussanet de Ia Sablonière, projecteerde de fraaie voorgevel aan het Ledelplein. Deze voorgevel, die ongeveer 33 meter breed en ongeveer 14 meter hoog zal worden, kry'gt gelijkvloers een in gang en via een monumentale deur, komt men dan in de belastingkanto ren. Een dubbele geveltrap voert naar een bordes, waar de ingang zal ko men tot de bureaux van het kanton gerecht, dat op de eerste verdieping zal worden gevestigd. De zijgevel aan de Marktzyde wordt 32 meier breed en 12 meter hoog; de zijgevel aan de Raamstraat 37% me ter breed en 5 meter hoog, terwijl de achtergevel ongeveer 26 meter breed en eveneens 5 meter hoog wordt. Het gehele complex kantoren wordt ge bouwd om een ruime binnenplaats, waar volkomen rust zal heersen, daar deze binnenplaats afgesloten zal wor den voor auto's en zelfs voor fiet sen. Aan de zijde van de Raamstraat zal de ruime fietsenbergplaats komen. Onder het gebouw komt een kelder voor de centrale verwarming, terwijl op de tweede verdieping, dus onder de daktrap, een archiefruimte komt. Gelijkvloers komt, zoals reeds gezegd, het belastingkantoor, met de kanto ren voor de registratie en successie rechten. Op de eerste verdieping zullen wor de griffier, wachtkamer enz. OOK ARBEIDSBUREAU? Het staat nog steeds niet vast, of ook het arbeidsbureau in dit gebouw zal worden ondergebracht. De ruimte is er weliswaar voor aanwezig, maai de regering heeft voor deze afdeling nog geen gelden beschikbaar gesteld. Voorlopig is de gemeente Oostburg garant voor de huur van deze ver trekken. Een overbodige luxe zou het zeker niet zijn, daar het arbeidsbureau nog steeds is gevestigd in een barak aan de BreedestraaL Intussen wachten ook de andere Advertentie. 13 Mei Moederdag! Maak Moeder mede blij met een tube Hamea-Gelei. Tube 90 cent in welvoorziene zaken. De marine in Zeeland. Blijkens een nota van wijziging op de Marinebegroting 1951 is uitge trokken voor Zeeland: een bedrag- van 225.000.voor het gereedma ken van 10 bunkers, een bedrag van 315.000.— voor het maken van een helling en een werkvloer voor net- versperringen en 500.000.(twee de termijn) voor de bouw van een steiger. ddrertentle VAL OW LEVE - RAiNC' N1 È"T AL.~IË MARP AL^ Wj O EEN MEEL. ENKELE "EE* n,ET AAN UNIONCIJJB HEI-PEN f<AM ZE Z'JN NU EENMAAL. ETERPER. OÏTVERKOCHT"DAN ANDERE MERKEN QJnümrduè uc/imTI union ccuB mk-o Tobacco- Dit jaar werden reeds '900 reageerders opgeruimd Het gaat goed met de t.b.c.-bestrydmg onder het Zeeuwse rundvee. Nadat de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren In 1946 zijn werk had aan gevangen, viel naarmate het onderzoek zich uitbreidde, telkenjare nog een toeneming van het aantal gevonden reageerders te constateren. Voor het eerst is er echter deze winter een daling Ingetreden. Tegen vorig jaar 8000 werden er thans 6500 reageerders in de Zeeuwse stallen aangetroffen, waardoor het percentage van 12 op 8% k 9 is gekomen. Mr. A. F. Sifflé stichtte een provinciale krant. In 1851 te Middelburg. Vandaag is het 150 jaar geleden, dat te Middelburg werd geboren de Nederlandse dichter, toneelschrijver en journalist, mr. A. F. Sifflé. Zijn verzen en toneelstukken heb ben hem geen roem bezorgd en hoe-, wel zijn naam herhaaldelijk genoemd wordt in het boek van H. P. Abra hams: „De pers in Zeeland 1758 1900" velt de heer Abrahams een tamelijk vernietigend oordeel over zijn journalistieke arbeid. Waarschijnlijk heeft de jurist Sifflé in 1839 de redactie op zich genomen van de Vlissingse Courant, maar hij ondertekende zijn bijdragen niet. De heer Abrahams ontdekte in een nummer van de Vlissingse Courant van November 1839 een stuk, dat zich onderscheidde, „door zo om slachtige wijze van uitdrukking en zo langdradige betoogtrant, dat zij, die ooit hebben kennis gemaakt met de stijl van mr. A. F. Sifflé, op het denkbeeld moeten komen, dat nie mand anders dan hij daarvan de schrijver kan zijn geweest." In die dagen was de kwestie van de ministeriële verantwoordelijkheid actueel en de Vlissingse Courant nam het standpunt in. dat deze verant woordelijkheid er moest komen en dat de Grondwet herzien moest worden. Daarover schreef de heer Sifflé lan ge betogen. Dat lokte nogal enige tegenstand uit. De krant floreerde niet en in 1848 werd ze herdoopt in „Zeeuwsche Courant" en vex*scheen ze bij een uitgever te Middelburg. In 1850 richt mr. Sifflé tesamen met de heer F. H. Batenburg een verzoek aan de Prov. Staten om de Zeeuwsche Courant als provinciale courant te .erkennen, maar eerst in 1851 werd dat toegestaan en toen verscheen op 26 November het eerste nummer van de Provinciale Zeeuw sche Courant. Hoewel de krant er later nog de titel Middelburgsche stadscourant bij kreeg, bleef ze een zorgenkindje. Op 30 September 1860 hield ze op te verschijnen, omdat er nog slechts 58 abonné's waren. Toch komt aan mr. Sifflé de eer toe de schepper van de eerste Pro vinciale Zeeuwsche Courant te zyn geweest, al bleek de tijd toen nog niet rijp voor het uitgeven van een provinciaal dagblad. Schilderij uit Amsterdam naar Middelburg. Naar wij vernemen heeft de ge meente Middelburg van het Rijksmu seum te Amsterdam in bruikleen ontvangen een groot schilderij van Wildens, voorstellende een gezicht op Antwerpen. Dit doek krygt een ere plaats in de hall van het Stadhuis aan de Markt, te weten boven de trap. Waarschijnlijk zal nu op 21 Mei a.s het landelijke vijfjarenplan om de gehele Nedex-landse rundveestapel t.b.c.-vrij te maken, van kracht wor den. Dank zij het initiatief van de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren en de vrijwillige medewerking van de Zeeuwse veehouders, is deze provin cie echter één jaar voor. Zoals be kend, heeft de algemene vergadering van deze dienst vorig jaar besloten, in afwachting van de rijksregeling waarbij het Rijk voor de helft bij draagt in de kosten, de zaak voorlo pig uit eigen middelen te financieren. *De veehouders betalen hiertoe een heffing van 4 per rund, tot de in schakeling in het nationale plan ge schiedt, dat dezelfde heffing voor schrijft. Deze heffing wordt dus m de ko mende weken overgedragen aan het Bedröfschap Vee en Vlees, dat verder voor de afwikkeling zorgt. Doordat deze gelden in de winter reeds be schikbaar waren, kon ook in de afge lopen maanden volgens het plan ge werkt worden. Zodra de heffingsver- ordening van het Bedrijfschap van kracht wordt, kunnen rijksgelden. te gemoet worden gezien. Uit de aard der zaak, behoefde de heffing welke het bestuur van de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren reeds deze winter aan de aangesloten veehouders oplegde, geen officiële sanctie, aangezien toch reeds bekend was, dat het Bedrijfschap in de toe komst met deze heffing zou worden belast. GOEDE RESULTATEN. Op 15 December 1.1. is met de uit voering van het eerste deel van het vijfjarenplan in Zeeland begonnen, n.l. de zuivering van de met 10 be smette bedrijven, geheel West Zeeuwsch Vlaanderen en het oprui men van de tegenvallers in de vrije bedrijven. Voor zover bekend, zijn in dezè campagne reeds 1900 dieren op geruimd, waarvan 1300 tot de noemde categorieën behoorden. Hond beet schaap en lammeren dood. Donderdagmorgen kwam de land bouwer B. B. te Koudekerke tot de onaangename ontdekking, dat een hem toebehorend schaap in de weide door een hond was doodgebeten. Bo vendien waren de twee lammeren van het dier spoorloos verdwenen. Vermoedelijk 2ijn zij in hun angst in de nabij gelegen „tankgracht" gelo pen en verdronken. Voor de eigenaar een lelijke schadepost. Muziekconcours te Zwijndrecht. Zaterdag voor Pinksteren en 2e Pinksterdag zal in Zwijndrecht 't 41e bondsconcours gehouden worden van de Chr. Bond van Fanfare- en Har moniegezelschappen. Het concours wordt georganiseerd door de Zwijn- drechtse vereniging „Het geklank des Konings", die 30 jaar bestaat Er ne men 26 verenigingen deel met in totaal 1250 musici, afkomstig uit Zuid-Hol land, Zeeland, Utrecht en N.-Br. Aan dit muziekfestijn zal de koninklijke militaire kapel, onder leiding vanRo- cus van Yperen, welke kapel zijn 75- jarig bestaan viert, luister bij zetten. Faillissementen in April. In de maand April werden in Zee land twee faillissementen uitgespro ken. tegen één faillissement in April 1950. overige 600 dieren werden verwijderd door veehouders, die hiertoe volgens het plan nog niet verplicht waren. Zij namen echter vrijwillig dit wijze be sluit, om aan de zgn, spaarheffing van 7.50 per jaar per dier té ontko men. Bovendien hoe eerder t.b.c.-vrij, hoe beter. De betrokkenen zullen dan immers in de komende jaren bij de verkoop van rundvee kunnen profite ren van de hoge prijzen, welke voor t.b.c.-vrije dieren worden betaald. Wanneer eenmaal na vijf jaren alle dieren t.b.c.-vrij zullen zijn, lopen de prijzen voor de dieren met een witte verklaring ongetwijfeld terug. Er is nog een ander voordeel. Voor het opruimen van reageerders op de besmette bedrijven wordt gemiddeld 125 boven de slachtprys uitgekeerd. Doen zich echter op een vrij bedrijf tegenvallers voor, dan is ook de uit kering hoger, n.l. 90 van de ge taxeerde gebruikswaarde. Het ver dient dus in het eigen belang van de veehouder aanbeveling, dat niet gewacht wordt, totdat de tijd is aan gebroken waarop men de reageerders verplicht moet verwijderen. EEN JAAR GEWONNEN. Wanneer het goed is, zullen voor 1 November a.s. 2500 reageerders uit de Zeeuwse stallen verdwenen moe ten zijn, waarvan 1900 uit de voor dit jaar verplichte sector. Van deze laatsten zijn er reeds 1300 opge ruimd, zodat er in de komende maan den nog 600 zullen moeten volgen. Zeeland is dus goed op weg. Zoals de zaken er thans voorstaan, blijkt men wel zeer verstandig gehandeld te hebben, door de landelijke regeling niet af te wachten en reeds deze win ter de tuberculeuze koe bij de horens te vatten. Er is een jaar gewonnen, waarvan de waarde in de strijd tegen de rundertuberkel-bacil niet mag worden onderschat. Nationale Tentoonstelling „Het Nederlandse Trekpaard". De 19e grote Nat. tentoonstelling van de Kon. Ver. „Het Nederlandse Trekpaard", zal 4 en 5 September a.s. worden gehouden in de Bosse veemarkthallen. Engelse organiste concerteert in Goes. Lady Suzi Jeans speelt met Utrechts Studentenorkest. Naar vrjj vernemen zal het Utrechts Studentenorkest op 8 Juni een con cert geven onder leiding van Hans Brandt Buys in de Grote Kerk te Goes met medewerking van de ver maarde Engelse organiste Lady Suzi Jeans. Lady Jeans speelt o.a. een concert voor orgel en orkest van Handel, als mede een soortgelijk werk van Haydn. Deze organiste geniet een in ternationale vermaardheid als con- certorganiste en trad ook in ons land reeds enkele malen op. Zij gaf bij een vorig tournee o.a. concerten op het orgel van de Oude Kerk te Amster dam. Zoals bekend komt de combina tie orgel-orkest slechts bij enkele componisten voor (Hendrik Andries- sen voltooide^ onlangs een orgelcon cert). Deze uitvoering kan ongetwij feld tot de belangrijke artistieke ge beurtenissen in Zeeland worden gere kend. De organisatie van een en ander geschiedt door het Comité, dat vorig jaar de „Hohe Messe"-uitvoering van Bach verzorgde. GELEGENHEID TOT INENTING. Marktkooplieden uit Tilburg werden gisteren te Middelburg geweerd. Middelburg is de eerste gemeente ln Zeeland waar zicli overigens gelukkig nog geen ziektegevallen voordoen die voorzorgsmaatrege len neemt tegen het pokkengevaar. Gisteren kon men zich laten Inenten en ook vandaag bestaat daartoe nog gelegenheid. Voorts werden in Tilburg woonachtige kooplieden niet toegela ten op de gisteren gehouden week markt. De gemeente-arts, dokter P. C. J. van der Slikke, hield gistermiddag en -avond ritting in de school aan de Nieuwe Haven, waar kinderen bene den de 2 jaar, die nog niet eerder waren ingeënt en ouderen, bij wie dit langer dan vijf jaar geleden gebeur de, een injectie met koepokstof kon den krijgen. Het waren vooral vol wassenen, die van deze gelegenheid gebruik maakten, doch helaas was hun aantal veel te gering. Blykbaa.r ziet men onvoldoende in, dat vacci natie elk risico wegneemt, wanneer Belgische auto vloog te Middelburg in brand. Donderdagmiddag vloog de motor van een fraaie Belgische personen auto op de Houtkaai te Middelburg, nabq de Koningsbrug, in brand. De brandweer rukte uit met de Magirus, doch behoefde geen water te geven, aangezien de eigenaar van een res taurant bij de brug reeds kans had gezien de vlammen met behulp van een brandblusapparaat te doven. Daar vitale onderdelen van de mo tor vernield waren, moest de auto weggesleept worden naar een garage. Steunt de Stichting 1940—1945. In 1951 zal aan bijna 4800 gezinnen (nagelaten betrek kingen van oorlogs- en verzets- slachtoffers) meer dan tien millioen gulden moeten worden uitgekeerd. Het Rijk neemt daarvan vermoedelijk ruim acht millioen voor zijn reke ning, zodat ongeveer twee mil lioen weer door vrijwillige bij dragen bijeen zal moeten ko men. Deze week eindigt de jaar lijkse inzamelingsactie voor de Stichting 18401945 ook in Zeeland. Een laatste opwek king om naar mate van zijn mogelijkheden met milde hand le geven is hier op haar plaats. Voor hen, die reeds contribuant van de Stichting zijn, geldt, dat zij dit kunnen kenbaar ma ken door de toegezonden kaart aan hun deur of venster te be vestigen. Advertentie De Oude Tongse bank. Behalve de door de Staat verpachte visserij percelen in de Zeeuwse Stro men, bevinden zich onder de wal van Over Flakkee nog een groep percelen, die tezamen de z.g. Oude Tongse Bank vormen. Deze Oude Tongse Bank is particu lier eigendom en gepacht door de heer Linden bergh uit Wemeldinge. De heer Lindenbergh en voor hem sedert mensenheugenis, verschillende andere pachters gaven ieder jaar aan z.g. onderpachters van deze bank, het recht om daar mosselen te zaaien en te vissen. In verband met de toestand in het mosselkwekersbedrijf werd deze ver gunning nu ingetrokken en Is aan de onderhuurders van percelen op de Oude Tongse Bank aangezegd, de daar nog op hun percelen aanwezige mosselen op te vissen voor 7 Juni 1951. Deze datum is voor de meeste kwe kers zeer ongeschikt, niet alleen om dat de mosselen zich nu nog moeilijk laten vangen, maar vooral ook om dat de meeste kwekers dezer dagen naar de Waddenzee vertrekken, om daar mosselen te gaan vissen voor de daar ln cultuur gegeven visserijperce len. Het is dan ook te hopen, dat de ontruimingstermijn wordt Verlengd. ONDER ONS GEZEGD ORANJEBOOM BIER! Franse slak op bezoek. Op de Franse zaaioesters te Yerse- lce is een keverslakje aangetroffen, dat nieuw was voor de Oosterschelde. Dr. Korringa heeft het beestje onder zocht, dat m de Franse wateren veel vuldig voorkomt en niet schadelijk is voor de oesters, omdat het leeft van groen. Op de Bovenbanken komt een soortgelijk slakje voor, maar dan veel kleiner. Het oesterbroed van alle pannen, die in 1950 beneden Wemeldinge heb ben gestaan is zo weinig door schelp- riekte aangetast, dat ontsmetten van het afsteeksel niet nodig zal zijn. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTEL LINGSOORDEN. Uit het verslag over 1950 van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheids kolonies blijkt, dat het aantal ver- fileegdagen der grote steden terug- oopt, terwijl die der plattelandsge meenten toenemen- In 1950 werden in de 12 koloniehuizen totaal 8066 kin deren verpleegd in 339791 verpleeg dagen. De 29 Zeeuwse afdelingen hebben totaal 126 kinderen uitgezonden, met totaal 4330 verpleegdagen in A-hui zen en 608 verpleegdagen in B-hui zen, Restauratie van oud schilderij. In het gemeentehuis te Oud-Vosse- meer hangt een oud schilderij, dat gro te bekendheid geniet, omdat het om geven is met een lijst, waarop onder meer het wapen van de familie Roose velt voorkomt. Een reproductie van dit schilderij bevindt zich in het Roosevelt-museum in de Verenigde Staten. Het schilderij stelt voor een maagd, die de gerechtigheid symboliseert met in de rechterhand een zwaard en staande op de wetsrollen. In de loop van de tijd is het linnen, waarop de schildering werd aange bracht, sterk verteerd en omdat er reeds enkele stukjes uit het doek vie len, is thans besloten dit schilderij te doen restaureren. Eigenaresse van het doek is de Am bachtsheerlijkheid Oud-Vossemeer, want het huidige gemeentehuis, was vroeger het ambachtsherenhuis en het behoort nog altijd aan de ambachts heerlijkheid. Het schilderij dateert van omstreeks 1780. Mr. Tieleman naar Zutfen. Zoals gemeld is mr. A. Tieleman, thans griffier van het Kantongerecht te Middelburg en kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Middel burg, bij K. B. benoemd tot kanton rechter te Zutphen. Mr. Tieleman werd in 1904 te Lei den geboren. Na het gymnasium te hebben doorlopen, studeerde hij in Utrecht rechten. Na in 1929 te zijn af gestudeerd, werd hij benoemd tot waarnemend griffier van de recht bank te Zwolle en later verbonden aan het kantongerecht aldaar. In Zwolle fungeerde hij ook enige tijd als plaats vervangend kantonrechter. Eind 1936 werd mr. Tieleman benoemd tot grif fier van het kantongerecht te Middel burg en in 1945 werd hij tevens aan gesteld als kantonrechter-plaatsver- vanger. Het is nog niet bekend, wanneer hij zijn nieuwe werkkring zal aanvaar den, doch dit zal vermoedelijk binnen weinige weken het geval zijn. EXTRA TREIN. Wg gaven reeds een opsomming van de extra treinen voor de Pink sterdagen op de Zeeuwse iyn. Er is nog een extra-trein bijgekomen. Op Dinsdag 15 Mei vertrekt een extra trein van Nijmegen te 16.52 naar Vlissingen. aankomst 20 uur 12. de epidemie zich onverhoopt mocht uitbreiden en dat het voor de volks gezondheid van het grootste belang is, indien een zo groot mogelijk deel van de bevolking deze voorzorgs maatregel neemt. Men heeft echter vandaag de mogelijkheid zfln verzuim goed te maken: hedenmorgen kunnen degenen terecht, wier naam begint met één der letters F. t.m. L., heden middag zijn de letters M. t.m. Z. aan de beurt en hedenavond van 79 uur bestaat voor degenen, die wegens werkzaamheden verhinderd zyn over dag te verschijnen, gelegenheid zich te laten inenten. TABOE VOOR TILBURG SE HANDELAREN. Het gemeentebestuur liet, eveneens uit voorzorg, de uit Tilburg afkom stige handelaren niet toe op de Don derdagse markt. Om deze lieden niet teveel te duperen, had het college hen tevoren schriftelijk van dit be sluit verwittigd. Tengevolge van de ze maatregel waren gisteren wat minder kraampjes in gebruik dan op andere Donderdagen het geval is. Automatische gids voor toeristen in Middelburg- Een nieuwtje voor Zeeland. Op de vluchtheuvel van het Plein 1940 te Middelburg is gisteren een automatische toeristengids" opge steld. Het betreft hier een grote, duidelijke plattegrond van de stad, omgeven door schildjes, waarop de voornaamste bezienswaardigheden en een aantal zaken staan vermeld. Zy zijn genummerd en deze nummers treft men, mét een lampje, ook aan op de plattegrond. Onder de kaart bevinden zich drie knoppen. Wanneer men deze op het gewenste nummer instelt, gaat het lampje by de be- bezienswaardlgheid of zaak, welke men zoekt, branden. Waar tegelijker tijd een groen lichtje de plaats aan duidt, waar de toerist zich bevindt, te weten het Plein 1940, is het voor hem uiterst gemakkelijk de weg te vinden, welke hij moet gaan om het object van zijn belangstelling te be reiken. Voor de vreemdelingen betekent deze handige gids, die voor Zeeland een noviteit Is, uiteraard een groot gerief. De vraag rijst dan ook, of men hem niet beter op de Markt, van oudsher nu eenmaal centrum van het toeristenverkeer in Middel burg, had kunnen plaatsen. Blijkbaar heeft men daar echter geen geschikt plekje kunnen vinden. Wij vernemen voorts, dat het in de bedoeling ligt om binnen afzien bare tijd ook bij het station Middel burg een dergelijke „automatische toeinstenglds" te plaatsen. Weer een Zeeuws record Enige dagen geleden meldden wjj een Zeeuws record voor het lichtste ei, n.l. 8 gram. In Bruinisse heeft een der kippen van de heèr P. Schraver nu een el van 110 gram gelegd. Is dit het Zeeuws record voor 't zwaar ste ei? Viv&éfy auuiivbue vlokken O Concert van Studentenkring St. Anna ter Muiden. Evenals tijdens de Paasdagen zullen de studenten van de kring St. Anna ter Muiden, een orgelconcert geven in de Ned. Herv. Kerk van St- Anna ter Muiden. Dit concert heeft vorige keer een diepe indruk gemaakt op de aanwe zigen en men verwacht van de zijde van de genodigden dan ook grote be langstelling. Aan het concert, dat zo wel op de Eerste als op de Tweede Pinksterdag zal worden gegeven, wer ken mee, E. Glassner, orgel, Roswitha van Dijk en Jessie van Leyden, fluit en Hanna van Hal, viool. Het pro gramma is gewijd aan Bach en zijn tijdgenoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2