NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden Herbouw van Stadhuis van Sluis duurt langer WALCHEREN J^-genda FINANCIERING VAN NIEUWBOUW EN MODERNISERING VAN HOTELS MIDDELBURG WACHT MAANDAG EEN MUZIEKFESTIJN WOENSDAG 9 MEI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tram naar Knocke word» vervangen door bus. In de gemeenteraadsvergadering van Sluis werd Dinsdagavond doen burgemeester P. F. van Hootegem medegedeeld, dat de restauratie van liet; Stadhuis meer tijd In beslag zj" nemen, dan was voorzien. Het Kyk dacht aanvankelijk dit in bijv. 4 of 5 jaren te kunnen financieren, maar de algemene financiële toestand brengt mee, dat dit wel oen paar jaar langer zal moeten duren. Van Ged. Staten was voorts be richt ontvangen, dat zij een spoedi ge verbetering van de weg naai Heille niet kunnen toezeggen. Ook werd medegedeeld, dat de tram naar Knocke binnen afzienba re tijd zal verdwijnen en dan door een busdienst wordt vervangen. Een juiste datum kan op dit punt echter nog niet genoemd worden. EEKHERSTEL. De Procureur Fiscaal bij het Bij zonder Gerechtshof te 's Hertogen bosch besliste d.d. 2 April 1948. tot on voorwaardelijke buitenvervolging- stelling van O. van Nieuwenhuize, veehandelaar te Brouwershaven, op grond, dat niet gebleken is, dat de schuld van betrokkene van zodanige aard was, dat oplegging van een straf of maatregel ingevolge het besluit Buitengewoon Strafrecht of het Tri- bunaalbesluit gerechtvaardigd was te achten. Tegen deze beslissing is O. van Nieuwenhuize in beroep gekomen. De Kantonrechter te Middelburg, aangewezen voor de behandeling van Tribunaalzaken heeft voornoemde be slissing thans gewijzigd in dier voege, dat de buitenvervolgingstelling is ge schied op grond, dat de gerezen ver denkingen ongegrond z(jn gebleken. Uit bovenstaande blijkt dus. dat van Nieuwenhuize geen enkel strafbaar feit kon worden tenlaste gelegd. Uit het deswege ingestelde onderzoek is gebleken, dat betrokkene verschillen de maatregelen van de bezetter heeft erijdeld. I ZESTIGJARIG HUWELIJKSFEEST. viissingen Dinsdag heeft het echtpaar P. VOOR DE AMBON NEZEN. Hoefkens-Dingemanse, dat verpleegd Hedenavond zeven uur__ zullen in J WOrdt in het Rusthuis voor ouden het Ambonkamp aan de Koudekerk- se weg te Vlissingen, de recreatie middelen worden uitgereikt, die aan gekocht konden worden dank zij de onlangs gehouden inzameling te Vlis singen. SLUISWACHTERSWONING AANBESTEED. Door de Polder Walcheren werd Dinsdag aanbesteed, het bouwen van een sluiswachterswoning te Vlissingen. Ingeschreven werd als volgt: J. Huis man, Vlissingen f 27.285,J. Berting, Vlissingen f 27.200.—; W. F. Christiaan- sen, Vlissingen f 25.980.J. M. Goe- demondt, Vlissingen f 24.720,J. Oort, Vriezenveen f 23.960,—. Middelburg Raadsbesluiten. In zijn Maandag gehouden verga dering heeft de gemeenteraad van Middelburg zonder hoofdelijke stem ming of noemenswaardige discussie aangenomen de voorstellen van B. en W. betreffende de wijziging veror dening beheer Grondbedrijf; de wijzi ging Toelagebesluit 1951; de verlen ging Tijdelijke Uitkeringsverorde ning; de verordening afschrijvingssta bel bezittingen Slachthuis; de veror dening afscnrijvingstabellen Gemeen tewerken, Reinigings- en Ontemet- tingsdienst (de neer B. A. Hesselink sprak er zjjn bevreemding over uit dat de verschillende gemeentedien sten andere afschrijvingspercentages hebben voor hun gebouwen)de ver ordening afschrrjvingstabellen Gas- Waterleiding en Electriciteitsbedryf; de wijziging verordening regelende de aard van bebouwing c.a.; crediet voor straatnaambordjes; crediet ver nieuwing gaszinker Bierkaai; crediet uitbreiding electriciteitsvoorziening voorzieningen in de credietbehoeften der gemeente; crediet aanschaf ser vies voor ontvangsten; 35ste, 36ste begrotingswijziging 1950; medewer king art. 72 L. O. wet 1920 (school aan de Zuidsingel), instelling Ouder raad; huur tijdelijke garage; verkoop van industrieterrein aan de Coöp. Landbouwvereniging Eiland Walche ren. MANNENKOOR ZONG IN GASTHUIS. Het Middelburgs Mannenkoor, on der leiding van de heer Jan Kuiler, gaf Zondagmorgen een klein concert in het Gasthuis te Middelburg. Van zelfsprekend werd dit optreden door de patiënten op hoge prijs gesteld. GROTE BELANGSTELLING VOOR AMATEURSUITZENDING. De belangstelling voor de opname van het AVRO-programma „Hallé hallo, bij ons gaat alles zo", in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg is zo groot, dat de zaal reeds volgeboekt is. De programmaleider, de heer Han König, besloot daarom ook publiek toe te laten bij de gene rale repetitie, welke Zaterdag a.s. om 7.30 uur in de Concert- en Gehoor zaal begint. Van Woensdagmorgen af kunnen hiervoor gratis toegangsbewij zen op het V.V.V.-kantoor te Mid delburg worden afgehaald. FEESTAVOND PERSONEELSVERENIGING P.Z.E.M. In het Schuttershof te Middelburg bracht de PZEM-Personeelsvereniging „O. en O." Maandagavond een Lesti- koff-programma. De voorzitter van „O en O.", opende deze avond met een woord van welkom. Lestikoff bracht hierna zijn programma op vlotte wijze en toonde de zaal o.a. de trucs, die sommige telephaten bij hun experi menten gebruiken. Het meeste succes had hij echter met zijn hypnotische experimenten, zowel met proefperso nen op het toneel als met de gehele zaal. Al met al een geslaagde avond, zoals ook uit het behaalde applaus bleek. VLISSINGEN. Vandaag: Concertgebouw: Het Vlissingsch Schouwspel met ..Dellla", 8 uur; Al- hambra: „Bali, eiland der Goden", *1 en 9 uur; Luxor: „Cagliostro de ma- gier, 8 uur. Morgen: Alhambra: „Ball, eiland der Go den", 7 en 9 uur; Luxor: „Cagliostro, de magiër", 8 uur. MIDELBURB. Vandaag Schouwburg: „De Meloma- nen" uit Gent met „Bazuinen om Je richo" (alleen voor donateurs van het M.D.T.), 8 uur; Schuttershof: Congres Kon. Ned. Akademie van Wetenschap pen; Electro: ..Goudtransport", 7 en 9.15 uur. Morgen Electro: „Goudtransport", 7 9.15 uur. Kinderzorg. Veerse Singel, vergadering C.H.U. Jongerengroep spr. ir. A. B. J. do Koning, 8 uur. van dagen der Geref. Kerk te Mid delburg, zijn zestigjarig huwelijks feest gevierd. Het echtpaar woonde vroeger te Grijpskerke, waar de heer Hoefkens tot zijn zeventigste jaar als timmerman werkzaam was. Het kreeg op de bljjde dag bezoek van talrijke familieleden, één der predi kanten en een bestuurslid van het Rusthuis, terwijl het tevens vele bloemen en enige prachtige taarten in ontvangst mocht nemen. Donderdag a.s. viert het echtpaar L. JoosseLampers, Veerse Singel 150 te Middelburg, zijn 50-jarige echtvereniging. OFFICIËLE ONTVANGSTEN TEN STADHUIZE. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben de leden van de Raad medegedeeld, dat deze zomer de navolgende officiële ontvang sten ten Stadhuize zullen worden ge houden: 14 Mei bestuursleden enz. van aan het muziekconcours deel nemende verenigingen; 17 Mei: Unie van Waterschapsbonden; 24 Mei: Bond van Nederlandse Architecten; 8 Juni: Federatie van RHwielpadver- enigingen; 14 Juni: Bona van Lood gieters- en fitterspatroons in Neder land; 19 Juni: Vereniging van Huis vrouwen, afdelingen in Zeeland; 6 Juli: Amersfoortse sportverenigin gen; 13 September: Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, Zaterdag te Middelburg gehouden, na afloop van de bevrij dingsherdenking in de Nieuwe Kerk te Middelburg ten bate van de Stich ting 1940—1945 heeft 250,93 opge bracht. O.- en W.-Souburg STRAATPREDIKING. Zaterdagavond 8 uur, zal te Souburg weer worden begonnen met straatpre- diking bij de Molenwal en de Ka naalstraat. Deze straatprediking gaat uit van de Evangelisatie-commissia uit van de Evangelisatie-commissia tie-zangkoor zal zijn medewerking verlenen. Oostkapelle NIEUW VAANDEL VOOR „CRESCENDO". Te Oostkapelle werd in het vereni gingsgebouw door mevr. Sprenger-Sta- ring, namens de burgerij aan de mu ziekvereniging „Crescendo", een nieuw vaandel uitgereikt. Na de aanvaarding betuigde de voor zitter, de heer Rotte, namens de ver eniging zijn hartelijke dank aan allen, die hadden medegewerkt om dit vaan del aan de vereniging te kunnen geven. Na afloop werd, met het vaandel voorop, een muzikale wandeling door het dorp gemaakt. Domburg BENOEMING. Tot tweede ambtenaar ter secreta rie te Domburg is benoemd de heer J. Provoost, thans tijdelijk als zodanig werkzaam. VOOR DE KANKERBESTRIJDING. Zaterdag werd als slot van de ,Haak-In -actie in de grote zaal van het Badpaviljoen te Domburg een gezellige avond belegd, waaraan mee werkten de muzlekver. „Apollo", de zangver. .Volharding leidt tot het Doel", de gymnastiekver. „Domburg", de afd. kleine meisjes van de C.J M.V. en enkele gerepatrieerde fami lies met Hongaarse dansen. De zaal was stampvol en het program viel bijzonder in de smaak. Tot slot werd een verloting gehouden van geschon ken prijzen en droeg iedere groep van de schoolkinderen tot de trek kers van de Noodwet Drees toe, het Ingezamelde geld af. Het eindresultaat was, dat er een bedrag van 1667,31 voor de kan kerbestrijding bijeen kwam, hetgeen neer komt op 1.15 per inwoner. Het :ld zal tijdens de uitzending van N.CH.V. op Vrijdagavond 18 Mei in een door de heer J. P. Roosendaal van chocolade en suikerwerk ver vaardigd badhuisje met badman, als bijdrage aan de „Haak-In"-actie wor den overhandigd. De organisator, de heer B. Goed bloed, dankte de comitéleden en de vele andere medewerksters. De heer Goedbloed zelf mocht dank van co mité en publiek in ontvangst nemen voor het op touw zetten van deze actie. Arnemuiden WEDVLUCHT. De Postduivenhoudersvereniging „De Voorwaarts" te Arnemuiden hield een wedvlucht van Quivraln. De eerste tien prijswinnaars waren 1. J. Sturm; 2. J. Cornelisse; 3. M. v. Belzen Cz.: 4. L. v. Belzen: 5. B. v. Belzen Jz.; G B. J. v. Belzen Lz.: 7. C. v. Belzen 8. Gebr. de Ridder; 9. J. Dingemanse; 10. P. v. Belzen. Rundveekeuiing te Serooskerke (W.) den, maar grote belangstelling werd te Serooskerke (W.) een rundvee keuring gehouden. De kwaliteit van het aangevoerde vee was goed te noe men. De uitslag van deze keuring luidt als volgt: le kalfskoeien (tamelijk goed): 1. Irene van J. Allaart, 78 punten; 2. Nelly van K. Coppoolse, 77 pt.; 3. Bontje van L Francke, 77 pt.; 4, Bontje van A. Maljaars, 76 pt.; 2e kalfskoeien (goede klasse): 1. Alida van A. Maljaars, 79 pt.; 2. Martha van W. Sanderse, 79 pt.; 3. Emma van J. Allaart. 78% pt.: 4. Streepje van W. Sanderse. 7& pt.; 5. Starra van L. Francke, 77 pt.; 6. Betsy van J. de Visser, 76 pt.; 3e kalfskoeien (de dieren in deze klasse gaven elk aar weinig toe): 1. Clarra van L. Francke, 80 pt.; 2. Tine van S. van de Broeke, 78 pt.; 3. Bles van A. Mal iaars. 78 pt.; 4. Mina van S. van de Broeke, 78 pt.; 5. Anke 35 van J. de Visser, 76 pt.; 4e kalfskoeien (matige kwaliteit)1. Fouke van A. Maljaars. 78 pt.; 2 Nora van J. de Visser, 76 pt.; oudere koeien (goed): 1. De Hoop van K. Coppoolse, 8l pt. (prijs van de Coöp. Zuivelfabriek); 2. Bontje van J. de Visser Lndvjk. 80% pt. (prBa van de Coöp. Eiland Walcheren); 3. Oud 15 van S. van de Broeke, 80 pt.; 4. Mina van L. Francke, 79 pt.; 5. Blomhof 6 van A. Maljaars, 79 pt.; 6. Miria 26 van A. Maljaars, 79 pt.; 7. Emma van K. Coppoolse, 78 pt.; kalf- vaarzen (matige kwaliteit): 1. Jantje van K. Coppoolse; 2. Elske en 3. Leny van S. van de Broeke. Maandag werd te Vrouwenpolder op de weide van gebr. Maas „Elzenoord", de jaarlijkse veekeuring gehouden. Keur meesters waren de heren Harmsen. Klei- nepier en Kloet. Er waren 3 stieren, 28 koeien. 5 kalfvaarzen en 6 stuks Jongvee aangevoerd. De uitslag luidde als volgt: Herman. 4-jarige stier. A. Maas, 77 pnt. le prijs: Frans 1-jarige stier, A. Maas. le prijs: Hans, 1-jarige stier, S. de Bruyn, 2e prijs. lste Kalf koeien, 5 stuks: Aaltje, 78 pnt., eig. C. Francois, prijs Kring Walcheren: Betsy. 77p.. eig. W. Duvekot; Mina. 75 p.. eig. S. de Bruyn: Doortje. 74 p.. eig. S de Bruijn; Nelly, 74 p., eig. A. C. Goed bloed. 2c Kalfskoeien. 7 stuks: Lena. 80 p.. eig. J. Moens. prijs Coöp. Melkfabriek: Emma, 79 p.. eig. A. C. Goedbloed; Akke, 79 p eig. B. Meyer: Marijke, 79 p.. eig. M. J. de Vlieger: Julia. 78 p.. eig. Chr. Geerse; Starre, 77 p., eig. J. Moens; Moor, 76 p., eig. A. Mcsu Cz. 3e Kalfskoeien. 6 stuks: Bontje. 80 p., eig. N. Mesu. prijs Coöp. Eiland Walche ren: Fokje 3, 78 p., eig. M. J. de Vlieger: Nelly, 77 p., eig. A. Maas: Trui, 76 p.. eig. Abr. Mesu; Neeltje, 75 p., eig. S. de Bruijn: Trijntje, 74 p., eig. Abr. Mesu. 4e Kalfskoeien. 4 stuks: Alida, 79 p., eig. A. v. Tatenhove; Bontje, 77 p., eig. Abr. Mesu: Corrie, 76'/2 p., eig. W. Duve kot; Janny, 75 p.. eig. J. Moens. Oudere koeien. 6 stuks: Hiltje 21, 83 p„ eig. A.'v. Tatenhove: Frieda, 81 p.. eig. A. Mesu Cz.; Bles, 81 p.. eig. S. de Bruijn; Juweeltje. 80 p.. eig. A. C. Goedbloed: Emma, 78 p., eig. J. Moens: Bontje, 76 p„ eig. A. C. Goedbloed. Kalfvaarzen, 5 stuks: Fokje no. 1. eig. M. J. de Vlieger: Betsie no. 2, eig. M. J. de Vlieger: Mleke no. 3, eig. Chr. Fran cois: Bontje no. 4, eig. S. de Bruijn; Trui no. 5. eig. A. C. Goedbloed. 1-jarig Jongvee, 6 stuks: Juffrouw no. 1, eig. S. de Bruijn. Mattie no 2. eig. Chr. Geerse: Starre no. 3. eig. A. Mesu Cz.; Ina no. 4, eig. J. Moens: Irene no. 5, eig. Chr. Geerse; Bertha no. 6. eig. A. C. Goedbloed. SPELINGEN DER NATUUR. Te Sirjansland heeft bij de land bouwer J. J. H. een kip het Zeeuws minimum-record voor eieren geves tigd, Het ei, dat zij gelegd had, woog slechts 8 gram. In dezelfde gemeente zoogt bij de landbouwer A. J. B. een koe vier kalveren. Vrouwenpolder G EMEEXTERA AD De raad van Vrouwenpolder zal Vrijdag 11 Mei a.s. des avonds om 6.30 uur in openbare vergadering bij een komen. FILMS VAN DE WEEK Bali, eiland der Goden. Wie op het witte doek ook eens Iets anders wil aantreffen dan de gebrui kelijke portie sensatie, show of hu mor, kan deze week terecht in net Alhambra-theater te Vlissingen, dat de nieuwe, door de Joegoslavische cineast Draculic opgenomen docu mentaire Ball, het eiland der Goden op het programma heeft gezet. Deze Draculic weet wat filmen is: H(j heeft het fascinerende natuurschoon van Bali, de schone Balinezen en hun gebruiken in prachtige beelden ge vangen en tevens voor een uitsteken de montage en geluidsband zorg ge dragen. waardoor zijn werk een lust voor het oog is geworden, terwijl het ons bovendien nog heel wat leert over de parel van Indonesië. Electro te Middelburg en Luxor te Vlissingen vertonen twee films, welke wij reeds eerder bespraken. In eerst genoemde bioscoop gaat Roy Row land's Goudtransport (The Outri ders), een uitstekende avonturenfilm, die teruggrijpt naar de rumoerige tijd. dat Amerika in tweeën werd ge spleten door de Burgeroorlog. De Be levenissen van drie wapenbroeders, waarvan één een verratier blijkt te zijn, boeien en aan spanning bestaat Êeen gebrek. Joel McCrea, Arlcne •ahl en Barry Sullivan spelen de hoofdrollen. Luxor vertoont Gregory Ratoff's Cagliostro, de magiër (Black Magie), Ïebasecrd op een boek van Alexander >umas en geheel in de stijl van diens werken. Orson Welles geeft ander maal een verbluffende creatie, dit maal in de voor hem geknipte rol van de charlatan-magiër. Nancy Guild, Aklm Tamiroff en Valentine Cortese, een Italiaanse schoonheid, staan hem goed terzijde. Voor het examen 3e stuurman, Grote Handelsvaart, slaagde de heer A. de Waard, leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen. Met ingang van 1 Mei 1951 is de schrlj- ver-A. van Rijkswaterstaat F. V. Marcus, benoemd in vaste dienst ter standplaats Vlissingen. In de vacature A. van Dis is be noemd tot le ambtenaar ter secretarie te Serooskerke (W.) de heer C. A. A. Ade laar te Middelburg, per 1 Juni 1951. TWEEDE KAMER. Minister acht besteding van gelden verantwoord. De Tweede Kamer heeft zich gisteravond bezig gehouden met de behan deling van het wetsontwerp tot wtfzlging van de begroting 1950 van het departement van Economische Zaken, verband houdende met uitgaven ten behoeve der financiering van de nieuwbouw, rcconntructle en modernisering van hotels. Het wetsontwerp, waarover geruime ttyd werd gediscussieerd, werd z.h.s. goedgekeurd, met aantekening, dat de C.P.N. geacht wil wor den te hebben tegengestemd. Zoals bekend, is 7 mlllioen uit de Marshallpot beschikbaar gesteld voor uitbreiding en modernisering van de hotelaccommodatie In Nederland en 500.000 voor bevordering van het toerisme in ons land. De heer Koersen (K.VJP.) had er bezwaar tegen, dat bet rapport van de Commissie, die naar Amerika is ge weest gratis aan het bedrijfsleven Is ter beschikking gesteld. Hij achtte de kosten van f 10.000 in deze tijd van versobering niet verantwoord. Eenzelfde gevoelen was ook de heer Schouten (A R.) toegedaan. Ook spr. vond het een kostbare uitgave er vroeg zich af. of de rêgering daar mede wel het goede voorbeeld geeft. Hij schat de kosten op f 10.000deze uitgave achtte hij niet verantwoord in deze tijd van versobering. De heer Schilthuia (Arb.) vroeg of ook jeugdherbergen geholpen zullen kunnen worden. Minister Albregts, de sprekers be antwoordende. zcide, dat aan de posi tie van middelgrote en kleine bedrij ven de nodige zorg wordt besteed. Het plan voor „Oud-Wassenaar" gaat niet door. Over blijven het Grand Ho tel te Seheveningen en Krasnapolsky in Amsterdam. Er zijn voorbereidende onderhandelingen gaande over enige hotels in de provincie. De bevordering van het vreemde lingenverkeer besprekend uitte hij de mening, dat een goede in het Engels gestelde gids veel nut zou kunnen doen. Als het mogelijk blijkt binnen het kader der bestedrngsmogelijkheid de jeugdherbergen bij de financiering te betrekken, zal de regering dit stre ven bevorderen. VERTIER IN DE STAD Niet minder dan 34 corpsen nemen deel aan het harmonie- en fanfareconcours. Nog slechts enkele dagen scheiden Middelburg van een muziekfestijn, zo als de stad in geen jaren neeft gekend: ter gelegenheid van het 30-jarig staan der plaatselijke vereniging „Excelsior" wordt 't jaarlijks concours van de Bend van Harmonie- en Fanfareverenigingen ditmaal in de Zeeuwse hoofdstad gehouden. Niet minder dan 34 Zeeuwse gezelschappen zullen op tweede Pinksterdag in edele wedijver naar één der talrijke prijzen dingen en tevens de nodige fleur en feestelijkheid in de stad brengen. Het uitgebreide programma begint reeds Zaterdagavond a.s. Om half acht maken „Voorwaarts" uit Koudekerke, de jubilerende vereniging en de Sig naalafdeling van ..Achilles" uit Mid delburg gezamenlijk een muzikale mars door de stad. waarbij de volgen de route wordt afgelegd: Markt, Lan ge Delft, Korte Delft, Dam, Mol straat, Spanjaardstraat. Balans, Wage- naarstraat, Bree, Bagijnhof, Ko ningstraat, Zuidsingel. Noordstraat, Markt, Vlasmarkt, Beddewijkstraat, Langeviele, Pottenmarkt, Markt. Van half negen tot half elf concerteren „Voorwaarts" en „Excelsior" gezamen lijk, onder leiding van de heer J. J. Laroes, op de Markt, waar deze corp sen een populair programma ten ge hore zullen brengen. Op tweede Pinksterdag, de dag van het grote concours, dat ongetwijfeld zeer vele bezoekers, zowel uit onze provincie als uit België. 2al trekken, is er 's morgens om half tien een offi ciële ontvangst door het gemeentebe- VOETBAL Willem IIHeerenveen gaat niet door. De kampioenswedstrijd Willem Et- Heerenveen, welke tweede Pinkster dag te Tilburg zou worden gespeeld, gaat niet door met het oog op het besmettingsgevaar, dat in verband met de pokken-epidemie bestaat. Aangezien het momenteel niet is te voorzien wanneer de wedstrijden van Willem II zullen kunnen worden ge speeld, zal de K.N.V.B. zich te zijner tijd beraden over een herziening van het programma van de kampioens competitie. TERNEUZEN II- V LISSIN GEN II 1-1 De wedstrijd tussen de reserves van Terneuzen en Vlissingen was aan trekkelijk. De Vlissingers waren technisch Iets beter. Terneuzen had al gauw succes. Hamelink gaf de rood-zwarten met een kopbal de lei ding. Toch bleef Vlissingen sterker en kort na de nist bracht de links binnen de partijen op gelijke voet. Terneuzen kwam nog enkele malen voor het Vlissingen-doel, maar ge scoord werd er niet meer. Door deze uitslag blijft Terneuzen de tweede plaats op de ranglijst behouden. WANDELSPORT ZEEUWEN IN DE „NACHT VAN OUDENBOSCH". In de „Nacht van Oudenbosch", een wandeltocht van 60 km in de nacht van 5 op 6 Mei jL. bevonden zich bij de deelnemers 15 Zeeuwen, te we ten elf deelnemers uit Sas van Gent. drie uit Kloosterzande en één uit Kruiningen, die allen de tocht tot een goed einde brachten. HANDBAL Zeeuwse teams samengesteld. Na twee selectiewedstrijden te Goes zijn thans het dames en he- rendhandbalelftal van Zeeland samen gesteld, die op 20 Mei te Goes zullen spelen om de beker van district Zuid. De opstellingen zijn: dames: doel; Zoetemeyer (Marathon); achter: K. Haasdonk (Hellas) en K. Lubse (E MM); midden: E. Elve (Marathon;, J. Daniëlse (Hellas) en M. Meeuw- se (Marathon); voor: M. Jacobs (Tonido), Reems (Marathon), S. van Belzen (Marathon) D. van Son (Tonido) en R. Zweed ijk (Hellas). Heren: doel: F. Aartsen (Hellas); achter; J. Poppe (Olympus) en C. Vooys (Hellas); midden: Kaplon (Ma rathon), J. Gabriëlse (Marathon), W. de Wilde (Hellas); voor: J. <le Rijcke (Marathon), J. de Kok, A. Haringman, A. Boone en R. Zwee- dijk (allen Hellas). Op tweede Pinksterdag speelt het dameselftal een oefenwedstrijd tegen Olympus en de heren tegen Tonlao WIELRENNEN SUYKERBUYK TWEEDE TE WAVRE. Te Wavre heeft J. Pauwels (B.) een wedstrijd voor amateurs over 105 km. gewonnen in 2.50.0. Tweede werd Suykerbuyk (Ned.) op 1 lengte, vijf de werd Cornelissen (Ned.), allen in dezelfde tijd. BOKSEN Willy Schagen wint van Woods. Te Londen heeft de Nederlandse kampioen halfzwaargewicht Willy Schagen gewonnen van de Zuidafri kaan Billy Woods, die aan het einde van de 4e ronde moest opgeven we gens een blessuur aan het rechter oor. stuur van Middelburg ln de Burger zaal van het Stadhuis. Hiervoor zijn uitgenodigd de Juryleden, de leden van het erecomité. het bondsbestuur, de dirigenten en de bestuursleden der deelnemende verenigingen. DE WEDSTRIJDEN. Om 10 uur begint de gezamenlijke en zeer spectaculaire mars naar het concoursterrein, de z.g.n. speelweide achter het Zanddorp. Het concours duurt van 10.15 uur tot 630 uur; de musici Frits Jakma Sr. uit Nijmegen. Joh. F. Pala uit Rotterdam en B. H. Peters uit Amsterdam vormen de jury. De beoordeling geschiedt met toepas sing van het puntenstelsel 1 t.m. 10 in zeven rubrieken, te weten zuiverheid, opvatting en tempo, dynamische nuan cering, klankgehalte, samenspel, tech niek en rhythmiek. Het hoogst aantal te behalen punten bedraagt 10. Voot een vierde prijs moeten tenminste 105 punten worden behaald, voor een der de tenminste 126, voor een tweede ten minste 147, voor een eerste tenminste 168, voor een eerste met lof minstens 189 en een eerste met hoge onderschei ding 210 punten. De door de Bond uit geloofde prijzen bestaan uit verguld bronzen, bronzen en verzilverd bron zen medailles. Daarnaast zijn er diver- se bekers, medailles en geldprijzen, welke door particulieren beschikbaar zijn gesteld. In de avonduren worden in de stad maar liefst drie concerten gehouden, namelijk door de harmonie „Mozart" uit Yerseke. o.l.v. de heer P. Huysse. van 7.309 uur op de Markt, door de Chr. Muziekvereniging O.N.D.A. te Middelburg, o.l.v. de heer J. C. F. van Kamer van 810 uur op de Dam en door de muziekvereniging „Vlijt en en Volharding" uit Souburg, oJ.v. de heer A. L. van Wallenburg van 930— II uur op de Markt. MOTORSPORT Tommy Wood mag niet starten in Nederland. Dc bekende Engelse renner Tommy Wood mag voorlopig niet starten in Nederland. Wood was voor de inter nationale motorraces van Zondag jL te Zandvoort door de K.NAI.V. ge contracteerd, maar had afgeschre ven. Ter elfder ure verscheen Wood toch, maar het bestuur van de K.N. M.V. was van oordeel, dat men lijn recht tegen de reglementen zou han delen, indien de Engelsman toch nog vergunning zou krijgen deel te ne men. Tommy Wood heeft toen on vriendelijke woorden gezegd, waar over de K.NNÏ.V. terecht ontstemd is. Het bestuur van de K.N.M.V. heeft thans besloten Tommy Wood dit sei zoen geen startgelegênheid meer in Nederland te geven (hij kan dus ook niet uitkomen op de T.T.-races te Assen, welke voor het wereldkam pioenschap gelden), tenzij de Engelse renner zijn verontschuldigingen over het gebeurde heeft kenbaar gemaakt, sche Turnkring te Goes. De minister is van oordeel, dat de besteding verantwoord is in deze tijd, omdat verbetering van de betalings balans er van te verwachten is. INTERPELLATIE OVER GRATIEBELEID. Het communistische Tweede Kamer lid mr. dr. Stokvis zal binnenkort zijn aangevraagde interpellatie tot de mi nister van Justitie over het door de regering gevoerde gratiebeleid ten aanzien van tot de doodstraf veroor deelde oorlogsmisdadigers en politie ke delinquenten kunnen houden. De Kamer verleende hem daartoe in haar middagzitting op voorstel van de voor zitter. verlof. De Kamer keurde voorts het wets ontwerp betreffende de gedeeltelijke inpoldering van de Biesbosch ten slotte zonder hoofdelijke stemming goed. Bekend voetballer voor Hoog Militair Gerechtshof. ALS SOLDAAT WEIGERDE HIJ VELDBLOUSE DICHT TE MAKEN. De voormalige linksbuiten van het Nederlands elftal M. C„ thans dienst plichtig soldaat bij de luchtmacht, verscheen Dinsdag voor het Hoog Mi litair Gerechtshof. Bij vonnis van de krijgsraad Den Haag, werd C. op 21 Maart j.L tot twee maanden onvoorwaardelijke mi litaire detentie veroordeeld. Op 4 Februari van dat jaar zou hij name lijk in een restaurant te 's Graven - hage het aan hem door een sergeant gegeven bevel om zijn veldblouse dicht te maken en zijn stropdas be hoorlijk vast te knopen, geen gehoor hebben gegeven. Voorts zou hij toen deze sergeant hebben beschimpt door hem toe tc voegen „sloof je niet zo uit, uitslo ver, bemoei je mét je eigen zaken". De advocaat-fiscaal mr. Zaaier, waa van mening, dat C. „flink" had willen doen in het restaurant en het publiek had willen illustreren wat een flinke vent hij was. De advocaat-fiscaal noemde het gebeurde ernstig en wens te dan ook bevestiging van het von nis te zien. Geboortedag van Henri Dunant voor microfoon herdacht. SAMENWERKING MET RODE KRUIS VAN BELG IE. In het avondprogramma van Dins dagavond werd een radio-uitzending gehouden ter herdenking van de ge boortedag van Henri Dunant, de stich ter van het internationale Rode Kruis. Deze uitzending bestond uit een vraaggesprek met de ministers van buitenlandse zaken. Oorlog en Sociale Zaken. Minister Stikker deelde mede, dat er een overeenkomst bestond met het Rode Kruis van België. Bij grote ram pen aan weerszijden van de Belgisch- Nederlandse grens, zullen het Belgisch Rode Kruis en het Nederlandse Rode Kruis, ongeacht deze grens, helpend optreden totdat deze hulp uit het eigen binnenland voldoende is geor ganiseerd. Overleg wordt gepleegd omtrent een soortgelijke regeling met het Duitse Rode Kruis. Neo-Nazi's protesteren bij Raad van Europa. De S.R.P., die bij de Zondag gehou den verkiezingen in Neder-Saksen 16 zeteLs behaalde, heeft in een telegram de hulp van de Raad van Europa in geroepen tegen de maatregelen, die door de West-Duitse regering tegen organisatie» der party genomen zijn. De partijleiders Dorls en Remer heb ben in him telegram deze maatrege len bestempeld als „ongelooflijke ver volging". Voorts heeft de „democratische Partij" van het Saargebied, die voor de terugkeer van het Saargebied bij Duitsland ageert, by de Raad gepro testeerd tegen wat zij noemt een schending van de conventie der men senrechten. Dit protest is gevolgd, na dat de regering van het Saargebied Zondag een demonstratie van ae par tij verboden had. In plaats van Soemltro Kolopaking is de gouverneur van West-Java. Sews ka. (eveneens lid van de P.I.R.), benoemd tot minister van Defensie. Hij ral Woensdag ochtend ten paleize van de president wor den beëedlgd. GYMNASTIEK. VOORTURNCURSCS 2e EN 3e GRAAD. Bij het voortgezette examen voor voorturnster en voorturner bij K.N. G.V.-verenigingen waarbij de exa mencommissie werd gevormd door de heren Hensbergen uit Goes en Mlnck uit Terneuzen, beiden leraar NLO. slaagden voor de 2e graad. mej. C. Sturm, Wilhelmina, Middelburg en voor de 3e graad, de heer P. Zuidweg, Atlas, Heinkenszand en de dames R. Roelse, Domburg, C. de Bruin. WIK., Rilland. E. de Moor. WJ-K.. Wemel- dinge. C. Tolhoek. V.Z.O.S., Yerseke. H. Remijnse, Olympia. Kapel le. T. Verkooijen en F. Lockhof, Prins Hen drik. Breda. De organisatie van het examen be rustte bij de heer P. Sturm, technisch bestuurder van de Zeeuwsch-Brabant-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3