Jjiïiêw MIDDELBARE MEISJESSCHOOL BIEDT VELE MOGELIJKHEDEN „Bij inzten Niette.**»" BESTRIJDING RUNDER-T.B.C. ONBILLIJKE BEPALINGEN MAKEN CREDIETAANV AARDING RISKANT DE BRAL INE Stichting 1940—1945 doet weer beroep op de Zeeuwen. Inenting tegen pokken te Middelburg. Gemeenteraad Middelburg. Plechtigheid op het Franse kerkhof te Kapelle. 1 PROVINCIALT ZKIÜWSB COURANT DINSDAG 8 MEI 1951 PRIMA ALGEMENE VORMING. Directrice van G.H.B.S. voor meisjes te Rotterdam sprak voor Middelburgse ouders en docenten. Hoewel als bekend mag worden verondersteld, dat aan de Middelburgse K.H.B.S. sedert 1949 een afdeling Middelbare Meisjesschool is verbonden, heeft de ondervinding geleerd, dat nog niet alio ouders het grote nut van deze Instelling voldoende beseffen. Het was dan ook een goede gedachte van het bestuur der Oudervereniging om een by uitstek ervaren onderwys- kracht nis mej. dr. J. J. van DuIIemen, directrice van de G.H.B.S. voor meisjes te Rotterdam, uit te nodigen, de betekenis van dit type onderwys uiteen te zetten. In één der lokalen van de R.H.B.S. sprak zy Maandag avond over doel en wezen der M.S.v.M. en het was begrijpelijk, dat dit een warm pleidooi werd voor deze school. Mej. Van Dullemen werd ingeleid door de voorzitter der Oudervereni ging, de heer A. J. W. Mathyssen, die in zijn' openingswoord speciaal de burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein, de wethouder van onderwijs, de heer J. W. Kögeler en de directeur der school, de heer ir. J. Ph. van Dal- sum, verwelkomde. De spreekster van deze avond be gon met te verklaren, dat de middel bare meisjesschool niet van vandaag of gisteren dateert: reeds in 186i werd de eerste in Haarlem, gesticht. Andere steden volgden spoedig, doch er kwam een inzinking, toen het niet vreemd meer was, dat meisjes gym nasia of ,,jongens-HBS-en" bezochten. Nieuwere inzichten hebben er toe geleid, dat de laatste tijd het aantal middelbare meisjesscholen sterk uit breidt. Uitdrukkelijk verklaarde mej. Van Dullemen, dat zy in geen enkel opzicht inférieur zijn aan de gemeng de H.B.S.-en en daarvan geen af treksel vormen. De leerlingen moe ten hetzelfde toelatingsexamen af leggen. De eerste klasse loopt paral lel met die van de „jongens-H.B.S."; dit heeft het grote voordeel, dat men de meisjes goed kan observeren, na kan gaan waar zich haar belang stelling op richt en beoordelen kan of zij wellicht, gezien haar aanleg, het beste de B-afdeling kunnen vol gen. EISEN ZIJN NIET MIS. In de tweede klas treedt reeds enig verschil met de .jongens-H.B.S." aan het licht en in de volgende leer jaren is dat in nog veel sterkere mate het geval Het leerprogramma is gericht op de belangstelling en het wezen van het meisje en men streeft naar een algemene vorming, welke op hoog peil staat en nuttig is voor iedere jonge vrouw.. Aan het Neder lands, de moderne talen, geschiede nis en aardrijkskunde wordt grote aandacht besteed, in veel mindere mate aan wis,- natuur- en scheikun de (naar het oordeel van mej. Van Dullemen kon het aantal lesuren voor deze vakken iets groter zijn), terwijl het rooster ook ruimte biedt voor handwerken, kunst- en muziek geschiedenis, lichamelijke opvoeding en tekenen. Doordat het programma niet zo overladen is. krijgen de docen ten meer de gelegenheid de zaken van het dagelijkse leven aan te snijden en bovendien kunnen zij het kind (en dit is uiteraard van groot belang) zeer individueel behandelen en indi vidueel laten werken. De eisen, wel ke aan de leerlingen worden gesteld, zijn lang niet voor de poes en het eindexamen vergt zeer veel van de meisjes. DEZELFDE RECHTEN. Het einddiploma geeft dan ook dezelfde rechten als dat van de ..jon- gens-H.BS." met die uitzondering, dat geen universitaire studie moge lijk ls. Wel geeft het vrijstelling van de moderne talen en geschiedenis, wanneer de meisjes Staatsexamen-A willen doen (hetgeen in twee jaar tijds mogelijk is). Van grote beteke nis is het voorts, dat zij het recht hebben examens voor alle middelba re akten en voor de nijverheidsak ten af te leggen. Het diploma opent ook de weg naar de scholen voor maatschappelijke werksters, naar de 3e klasse van de Kweekschool (een leerlinge, die drie jaar M.M.S. heeft, wordt toegelaten tot de leklasse van de „Kweek") en het geeft nog tien tallen andere rechten. Mej, Van Dullemen wees er no® op, dat de Middelbare Meisjesschool ook bijzonder geschikt is voor meis jes met artistieke inslag en veel fantasie. Zij vinden er vele aankno pingspunten en houden bovendien tijd voor zichzelf over. De combina tie met de „jongens H.B.S.", zoals in Middelburg het geval is. juichte spreekster toe, omdat de meisjes en jongens dan toch normaal met elkaar om kunnen gaan. Zij beant woordde tenslotte nog talrijke vragen van ouders en docenten. Aan het slot van deze prettige en instructieve samenkomst vroeg burgemeester Bolkestein het woord en verklaarde, dat do Middelbare Meisjesschool een aanwinst voor Mid delburg betekent. HU vond het te vens verheugend, dat het hier een openbare onderwijsinstelling betreft, toegankelijk voor elk meisje en dat zIj gecombineerd kon worden met de bestaande R.H.B.S. Advertentie VOLKSGEZONDHEID veel zonnebrillen veroorzaken bindvliesontsteking. Ga naar Uw VAK-OPTICIEN Bakkerij bestond 100 jaar. ZELDZAAM JUBILEUM TE KAMPERLAND Dezer dagen was het honderd jaar geleden, dat te Kamperland de bak kerij annex kruidenierszaak van de heer Abr. Buljze werd opgericht. Vier geslachten Buyze hebben een eeuwlang Kamperland op uitstekende wijze voorzien van levensmiddelen. Voordien moesten de artikelen voor namelijk betrokken worden uit Wis- sekerke. Voor dit jubileum bestond grote belangstelling. Vele bezoekers en een enorme hoeveelheid bloemen getülgden van medeleven. Het tam bour- en pijpercorps „Nicoleen" bracht een serenade. Telefoondraaddieven in arrest gesteld. In samenwerking met de rijkspoli tie van Zaamslag werden door de ge- meente-politie te Terneuzen aange houden P. M. en J. de R. afkomstig van het gehucht De Griete en D. R, van Zaamslag. Zij worden er van ver dacht een hoeveelheid telefoondraad te hebben gestolen van de boven grondse telefoonlijn Terneuzen Walsoorden, waarvan een deel buiten gebruik was. omdat reeds een grond- kabel was gelegd. M. en de R. hebben een bekentenis afgelegd, maar R. beweert, dat hij de hoeveelheid telefoondraad, welke hy aan een opkoper te Terneuzen ver kocht, langs de weg had gevonden. Een groot deel van het gestolen draad werd bij opkopers te Terneuzen in beslag genomen. Stuk ijzer door een vensterruit geworpen. In de nacht van Zaterdag op Zon dag werd omstreeks twaalf uur een stuk Ijzer geworpen door een ruit in de woning van de heer O. aan de Steenkamplaan te Terneuzen. Door een selectieproef met een politiehond werd een buurman van de heer O. als verdachte aangewezen, maar deze ontkent schuldig te zijn aan de ijzer- werperij. Probeer er tien of honderdtallen en vergelijk de prijs van alle. Als U op kwaliteit dan let, dan blijft als vaste sigaret de Caballero 't best bevallen 65 ct... èn Constants Kwaliteit! HET F 100 MILL10EN-PLAN. Afzonderlijke Zeeuwse regeling. Afhankelijk van een besluit van de minister van landbouw kunnen binnen afzienbare tijd verordeningen van de bedrijfschappen voor zuivel en voor vee en vlees tegemoet worden gezien, welke betrekking hebben op de lan delijke bestrijding van rundertuberculose. treffende methoden van heffing, be strijding en betalingen van op te rui men ziek vee werden Ingewacht. VOOR ZEELAND. Rekening houdende met zoveel mogelijk wensen hebben de bedrijf schappen in samenwerking met ande re organisaties thans ontwerp-veror- deningen voor de heffingen gemaakt. Het bedrrjfsschap voor vee en vlees maakte een verordening voor Zéé- land, Goeree en Overflakkee, omdat deze gebieden buiten de sfeer van het bedrijfschap zuivel vallen. Laatst genoemd bedrijfschap heeft een hef fingsverordening voor de rest van het land ontworpen. In Zeeland en op de eilanden zal de heffing 4 per koe bedragen. Men is daar reeds met de inning begonnen, hoewel deze nog niet gesanctionneerd is. ANDERE GEBIEDEN. Voor andere gebieden is een kwar tje per 100 kilogram melk vastge- Isteld. De voorwaarden voor bestrij ding en vergoeding echter zyn nog niet buiten de werkvertrekken van ontwerpers en beoordelaars gekomen. Zo kon een mededeling over een spaarfonds van 57 cent per koe nog niet bevestigd worden. Indien, zoals de verwachting is, het ministeriële besluit spoedig af komt, dan kan wellicht nog op 21 Mei, doch anders eerst vier weken later, met de inning der gelden, dus met het vijfjarige bestrijdingsplan, dat 100 millioen gulden gaat kosten, begonnen worden. In het tot stand komen van de verplichte bestrijding van runder tbc heeft de Stichting voor de Landbouw een zeer grote rol gespeeld. Reeds een jaar geeleden kon ge meld worden, dat een vijfjarenplan zou worden opgesteld om deze ge vreesde ziekte te bestrijden. Over de technische uitwerking van dit plan is vrq veel te doen geweest. Per jaar zal door het Ruk uit te- fenwaardefondsen van de Marshall- ulp tien millioen gulden beschik baar worden gesteld onder voorwaar de, dat voor de veehouderij landelijk eenzelfde bedrag bijeengezameld zou worden. Hiertoe heeft men zich be reid verklaard, nadat aanvankelijk door reeds vrijwel geheel tbc-vrije gebieden als Friesland, in Drenthe en op Rozenburg bezwaar werd ge maakt tegen een heffing van een kwartje per 100 kilogram melk. De provinciale gezondheidsdiensten voor dieren hebben toen per provincie op dracht gekregen een bestrijdings plan uit te werken. Voorstellen be- MOSSELKWEKERS TE BRUIN1SSE BIJEEN Kwekers nog volstrekt niet afdoende geholpen. In dc te Bruinisse in het Veerhuis gehouden vergadering van de mossel, kwekersvereniging Algemeen Vissersbelang heeft de voorzitter, de heer Ant. Verspoor de voorwaarden uiteengezet, waarop door de regering 250.000 crediet wordt verleend om de Zeeuwse mosselkwekers gelegenheid te geven op de Waddenzee de hun toegewezen percelen te bevolken met de daar te vissen mosselen. Elke pachter van een perceel kan 6000 voorschot krijgen, daar er voor ieder perceel dikwijls meest drie deel nemers zijn, dus 2000 per deelne mende kweker. Dit voorschot moet echter worden terug betaald, wanneer men mosse len gaat leveren, die op dit perceel zijn uitgezet raison van b.v. 2. per ton, in te houden door het Cen traal Verkoopkantoor te Bergen op Zoom. Tot zover zijn dus de voor waarden billijk. Na deze billijke bepa lingen komen echter nog enige ga rantiebepalingen, die de aanvaarding van een crediet zeer riskant maken. Hoogtijdag voor krasse Middelburgse oudjes. Temidden van talrijke kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen heeft het echtpaar P. de KlerkL. Blaas te Middelburg, Maandagmid dag in de aardig versierde Bogard- zaal. zijn 65-jarig huwelijksfeest ge vierd. 's Middags werd een receptie ge houden. die druk bezocht was. De beide oudjes zetelden op de ere plaatsen en hadden voor zich op tafel 'n steeds groter wordende stapel fe licitatie-telegrammen en schriftelijke gelukwensen, ondermeer van de bur gemeester van Waarde, de gemeen te, waar het echtpaar enige tijd ge ëvacueerd was. Ook mocht het vele mooie bloemstukken ontvangen. Tot de talrijke bezoekers en bezoeksters behoorden de burgemeester van Grijpskerke, de heer H. U. Boumari en diens echtgenote; het café ,,'t Wafeltje", dat de heer De Klerk bijna 59 jaar heeft gedreven en dat thans van de aardbodem verdwenen is, stond in de gemeente Grijpskerke, waar mevr. De Klerk bovendien ge boren werd. Aan het slot van de receptie zon gen allen nog enige Psalmen, waar van vooral het „Dat 's-Heren Ze gen op U daal", jubilaris en jubi- laresse sterk ontroerde, 's Avonds werd een gezellig familiefeest gehou den, dat er mede toe bijdroeg, om de zevende Mei 1951 tot een hoogtij dag te maken in het lange leven van deze nog zo vitale oudjes. In het begin van de avond bood de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, het echtpaar De Klerk de gelukwensen aan van het gemeentebestuur. ontsieren Uw gelaat. Ze verdwij nen dikwijls in 24 tiur,evenals vuile poriën en vetwormpjes.door het beroemde huidgeneesmiddel Franse landbouwers bezochten Zeeland. Een groep van 50 Franse landbou wers uit Normandië, hoofdzakelijk bestuursleden van de L'Union laitière de PEure, die een tocht door Neder, land maakten, bracht Zaterdag een bezoek aan Zeeland. Z(j waren hierbij vergezeld van pastoor Simons, af komstig uit Hansweert, die reeds 20 jaar in Frankryk werkzaam is en thans als tolk optrad. Des morgens werd een bezoek aan het Franse kerkhof te Kapelle ge bracht, waar zy werden toegesproken door burgemeester H. G. van Suyle- kom. Spontaan zongen de Fransen hierop hun volkslied en legden bloe men by het monument neer. Vervol gens werd naar de Wilhelminapolder gereden, waar het bedryf, geleid door de heer C. Burger, werd bezichtigd. In het café aan Katseveer, gaf de heer J. M. Mullié, directeur van de Coöp. Landbouwver. „Noord Beve land" een korte uiteenzetting over de afZet van pootgoed en zaaigoed. Hierna werd de tocht voortgezet naar het bedrijf van de heer M. Mol te Wolfaartsdfik, die de zeer geïnte resseerde landbouwers een en ander vertelde over de Zeeuwse landbouw in het algemeen. Des middags werd nog een bezoek aan Walcheren ge bracht. waar de herverkavelings werkzaamheden e.d. in ogenschouw werden genomen. Na de nacht in Ter neuzen te hebben doorgebracht, keer de liet gezelschap Zondag naar Frankrijk terug. TERUGBETALING VOORSCHOT. De terugbetaling van het voorschot zal niet alleen worden geëist van de mosselen uit de Waddenzee die wor den verkocht, maar daarnaast ook van de mosselen, die de betrokken kweker nog van zijn percelen in Zee land verkoopt, wanneer hij het geluk heeft, dat daarvan nog iets terecht komt. Deze bepaling geldt niet alleen voor zijn eigen deel van de mosselen, die hij met zijn compagnons in de Waddenzee gezamenlijk op een per ceel heeft uitgezet, en waarvoor hy voorschot heeft opgenomen, maar eveneens voor het voorschot van zijn compagnons. Vooral deze laatste voorwaarden, dat men met zijn mos selen in Zeeland garant moest zijn, niet alleen voor zijn eigen deel van het opgenomen voorschot, maar ook voor dat van anderen, achtte men zeer onrechtvaardig temeer daar aan tien kwekers uit Yerseke, in de zo mer van 1950 een groot gedeelte van de Waddenzee ter bevissing is gege ven, zonder dergelijke voorwaarden. De mosselen welke aan de kwekers, die thans nog naar de Waddenzee moeten gaan ter beschikking worden festeld, de kwaliteit van de beschik- are gronden om de mosselen uit te zetten en nog andere factoren maken de gehele onderneming, die thans op touw wordt gezet, om de Zeeuwse kwekers te helpen, uiterst riskant. Dat de mosselkwekers, thans af doende zouden zjjn geholpen zoals in sommige persberichten wel wordt ge lanceerd, is dan ook verre van waar. Door aan tien bevoorrechten do gele genheid te geven, om de gehele mos selen-voorraad op de Waddenzee weg te vissen, komen de anderen, die nu nog moeten beginnen, daarvoor te laat, zodat de mogelijkheid voor de Zeeuwen, om op het thans aangewe zen gedeelte, dit najaar de kost te verdienen, zeer gering wordt geacht. Het Nederlandse volk heeft cle ereplicht er voor te - zorgen, dat de slachtoffers van het verzet blijven levén in de omstandigheden, waarin zy verkeerden, vóórdat zij door over lijden of invaliditeit van het gezins hoofd werden getroffen. Om dit mo gelijk te maken, verricht de Stich ting I94O—1945 reeds jarenlang ze genrijk werk; »ij betaalt het Rijks- pensioen uit en voegt daaraan toe, wat extra nodig is, o.a. voor de op voeding van de kinderen, zij geeft uitkeringen aan verzets-slachtoffers, die niet voor Rijkspensioen in aan merking komen, biedt morele steun aan vaderloze gezinnen, bekostigt voor zover nodig de verpleging van invaliden, enz. De Stichting is daar toe echter alleen in staat, dank zy de financiële steun, welke de bevol king verleent. Momenteel is in Zeeland de z.g.n. Mei-actie weer in. volle gang. In de meeste gemeenten wordt tot en met Zaterdag a.s. een huis-aan-huis-in- zameling gehouden en het provinciaal bestuur van de Stichting vertrouwt er op, dat ook ditmaal weer gul wordt gegeven. Vorig jaar sloegen tal van gemeenten een uitstekend figuur; 's-Heer Abtskerke had met gemiddeld 63 cent per inwoner de oogste opbrengst. In totaal bracht Zeeland in 1950 een bedrag van 43.532,70 bijeen d.w.z. 177,92 per 1000 inwoners. Daarbij zijn echter de contributies inbegrepen. Op 1 Januari j.l. telde men in onze provincie 3355 contri buanten, die tezamen jaarlijks 12.245 opbrengen. Dit aantal is vanzelfspre- Een Yoorzorgs-maatregel. In verband met de pokkenepidemie te Tilburg heeft het gemeentebe stuur van Middelburg besloten gele genheid te geven tot het inenten tegen pokken voor kinderen beneden 2 jaar, die nog niet zijn ingeënt en voor ouderen, bij wie dit langer dan vijf jaar geleden gebeurde. Dit ge schiedt op Donderdag en Vrydag a.s. in het schoolgebouw aan de Nieuwe Haven. Het betreft hier uitsluitend een voorzorgsmaatregel noch in Mid delburg, noch elders in de provincie zijn tot nu toe gevallen van pokken geconstateerd doch in het be lang van de volksgezondheid is het wel gewenst, dat iedereen aan de oproep van het gemeentebestuur ge volg geeft. r. kend voor uitbreiding vatbaar; het Stichtingsbestuur zou het ideaal vinden, indien het aantal contribu anten zo groot was, dat de jaarlijk se inzameling achterwege kon blij ven. Overigens verklaart men zelf, dat men niet heeft te klagen over de medewerking van de Zeeuwen en men hoopt dan ook, dat velen zich alsnog als contribuant zullen aanmel den. Eénenzeventig Zeeuwse gezinnen ontvangen geregeld een uitkering. Dit aantal is in verhouding met vele andere provincies gering, omdat Zee land eerder bevrijd werd. 25 jaar ontvanger der Ned. Herv. Kerk. Dezer dagen was het 25 jaar gele den, dat de heer J. Versluys Jz. te Gapinge het ontvangerschap der. Ned. Herv. Kerk aanvaardde. De heer Versluijs heeft thans de 80-jarige leeftyd bereikt en had daafbm verzocht van deze functie ontheven te worden. Dit ontslag is hem op de meest eervolle wijze ver leend, waarby gememoreerd moet worden dat hy zyn werk zeer accu raat deed. In de dienst, welke Zondag werd gehouden, sprak ds. de Boer zyn waardering uit over het werk van de heer Versiuys. Spreker hoopte dat deze nog lange tijd de voortzetting van het werk mag gadeslaan. (Slot van pag. 1). De heer Flierman meende, dat juist de minder goed gesitueerden van dit onderwys profiteren, terwyl de heer J. S. Hoek opmerkte, dat de L.J.G. al leen de lokaalhuur behoeft te betalen. Z.i. kunnen de jongelui dat zeer goed zelf doen. Wethouder Kögeler verdedigde het voorstel, maar de heer Wattel wees er op, dat de doof de landbouworga nisaties georganiseerde avondscholen gebrek aan leerlingen hebben, en dat nu de L.J.G. daarnaast op eigen hout je onderwys organiseert. Het voorstel van B. en W. werd by stemming met 108 stemmen ver worpen. (Alleen de P.v.d.A. stemde voor). HET AFSTANDGAS. By de behandeling van het voorstel van B. en W. om mede te werken aan de Afstandsgasvoorziening Zeeland door de Cle. Neerlandaise de l'Azote te Sluiskil, vroeg de heer L. J. Breel (P.v.d-A.) er naar te willen streven, dat de gasvoorziening van de gehele femeente, dus ook van 't Zand, over e gemeente zelf zal lopen. Ook vroeg hy naar de industrietarieven. De heer B. A. Hesselink (V.V.D.) in formeerde of het zeker was. dat het gas volgend jaar geleverd zal worden. Hij vroeg verder naar de tarieven en naar wat er gebeuren moet met cle mensen, die bij het Gem. Gasbedryf zonder werk komen. Wethouder L. J. van 't Westende (R.K.) gaf de heer Breel de gewaag de toezegging betreffende 't zand. De industrie zal voordeliger gas kunnen kopen, dan particulieren. Aan de heer Hesselink antwoordde spr. dat alle toezeggingen zeer positief zijn. De prys zal niet hoger mogen zyn dan wanneer de gemeente zelf produceert. De kwaliteit zaF niet minder zyn dan thans. Voor het personeel zal een be vredigende oplossing worden gevon den. Aangedrongen zal worden op een behoorlyke calorische waarde van het gas. EJB.B.O. EN WATER. Het voorstel betreffende de rege ling van de Eerste Hulp bij ongeval len werd door de heren I. van Loo (P. v.d.A.) en L. A. Schenk (V.V.D.) met vreugde begroet, doch de heer M. Wattel meende, dat men te duur uit is en een goedkopere oplossing moge lijk is. Hij wilde sirenes laten loeien, of de vlaggen laten uitsteken bij on gevallen als waarschuwing. De voorzitter achtte de door de heer Wattel aanbevolen methoden onaan- Bezoek van Franse ambassades Woensdag 16 Mei, de datum waar op voor elf jaren, do Franse troepen hun heldhaftige strijd in Kapelle voerden, zal op het Franse militaire kerkhof aldaar, wederom een grootse plechtigheid worden gehouden. De Franse ambassadeur en het comité dat werd gevormd tot oprichting van het vorig jaar onthulde monument, hebben n.l. allen uitgenodigd die een bijdrage gaven voor dit gedenkteken. Naar verwacht wordt, zullen vele Fransen, leden van het corps diplo matique en Nederlanders aan deze uitnodiging gehoor geven. Des middags zal het gezelschap op de begraafplaats byeenkomen, waar de ambassadeur en de voorzitter van de Ned. afdeling van het comité du „Souvenir Francais", ds. Jospin een toespraak zullen houden. Na een her denking van de doden zullen kransen worden gelegd, waarna de gasten in het gemeentehuis worden ontvangen. Hier zal de officiële overhandiging plaats vinden van het gouden boek met de namen van de gevers, dat op geborgen zal worden in het archief van de gemeente Kapelle. vaardbaar en zeide, dat het uitgeko zen systeem (mobilofoon voor de po- litiearts) het allergoedkoopste is. Het voorstel werd z.h.s. aangeno men, met de stem van de heer Wattel tegen. Het voorstel van B. en W. om we derom 100.000 te voteren voor uit breiding van de Prise d'Eau van het Gem. Waterleidingbedrijf werd z.h.s. goedgekeurd. TOILETTEN OP DE MARKT. Nadat in Januari de toen ingedien de voorstellen van B. en W. om op de Markt openbare toiletten te bouwen voor de sociëteit, verworpen werden, kwamen B. en W. nu met voorstellen om veel goedkopere toiletten te bou wen op het parkeerterrein. Per jaar zullen deze toiletten de gemeente slechts komen op 940 per jaar. Er werd slechts detaileritiek uitge oefend en het voorstel werd z.h.s. aanvaard. DE GASTHUISUITBREIDING. Dé voorstellen tot uitbreiding van het Gasthuis lokten geen discussie uit. Wel spraken verscheidene leden er hun grote voldoening over uit, dat het gemeentebestuur zich zo spon taan achter deze plannen van het Gasthuisbestuur hebben gesteld. De voorzitter bracht hulde aan het bestuur van het Gasthuis, dat deze plannen heeft voorbereid en uitge werkt en prachtig werk heeft ver richt. Tevens deelde spr. mede, dat Mid delburg gerekend wordt door het Kon. Wilhelminafonds als subcentrum voor de Kankerbestrijding en ook centrum van rheumabestryding zal worden, wat voor de stad van grote betekenis is. De heren Hesselink en Wattel brachten hulde aan B. en W. voor hun advies inzake het Streekplan Walche ren. De raad ging met de door B. en W. geformuleerde bezwaren zonder discussie accoord. TWINTIG WONINGEN. De raad ging verder accoord met het voorstel van B. en W. om een cre diet te verlenen voor de bouw van 5 bescheiden middenstandswoningen en 15 arbeiderswoningen op 't Zand. De heer A. Flipse (C.H.) bracht hulde voor de voortvarendheid van B. en W. wat de bouw van arbeiderswo ningen betreft. De heer J. S. Hoek had er bezwaar tegen, dat telkens dezelfde architect belast wordt met het ontwerpen van gemeentelijke woningen. Wanneer met de uitvoering van de ze projecten kan worden begonnen, konden B. en W. nog niet mededelen als gevolg van de bouwstop. Boven dien is er nog een hinderpaal, doordat de minister voorschrijft, dat de mid delen aanwezig moeten zyn voor met de bouw begonnen kan worden. Het is zeer moeilijk momenteel gelden op te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2