PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vijf infanteriedivisies in 1954 Middelburgse Gasthuisuitbreiding werd goedgekeurd RUSLAND WIJST AMERIKAANS ONTWERP VAN DE HAND „ONTSLAG VAN MAC ARTHUR WAS DE ENIGE OPLOSSING" D£BILT „U spreekt met dokter De Groot.-." Gezagsdrager acht zich beledigd door „De Telegraaf" Vandaag 16 Neo-Nazi's in Landdag van Neder-Saksen. VOORSPELT: 194e Jaargang -No. 107 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. BalUnUJn PL verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw. fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 8 Mei 1951 ADVERTENTIXPRUfi 30 et. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. S regel») van 1—5 regels t L—Iedere regel IT,eer 30 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 35 cent meer. Giro nr. 350)00 P.Z.C- Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58—€0. teL 2355 4 lijnen (b-g.g. 2861 of 2160) M~burg Londense Kaal 29. teL 2077 en 2034; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg- Pr. Mauntwtr. 12. tel. 102; Terr.emen. Brouwerbstr. 2; Zterlkree: NBogerditrC 160. teL 38 TWEEDE DEFENSIENOTA GEPUBLICEERD. 21 squadrons gevechtsvliegtuigen Eerste oefening van 18 maanden en jaarlijks 40.000 man voor het leger. Ais resultaat van het gehouden overleg is de regering van oordeel, dat onvoorziene tegenslagen voorbehouden Nederland tegen het einde van 1954 een defensie-apparaat kan hebben opgebouwd van een grootte en sa menstelling ais hieronder gegeven en waarin, naar haar overtuiging, de maximale nationale inspanning, waartoe Nederland in staat kan worden geacht, zowe) naar tydsduur als grootte, zal zijn gerealiseerd. Aldus de mi nister V' n Oorlog en Marine in een tweede nota aan de Tweede Kamer over he* defensiebeleid. DE ZEESTRIJDKRACHTENHet de volksvertegenwoordiging bekende vlootplan omvattend: 1 vliegkampsckijf'2 kruisers, 12 onderzeebootjagers, 6 escortours, 4 onderzeeboten, 48 mijnenvegers, en een aantal kleinere een heden voor-kustbewaking en bescherming der zeegaten, ca. 100 vliegtuigen en de vorming van een aantal marinierseenheden, alsmede de defensieve bewapening en uitrusting van de Nederlandse koopvaardijvloot en de oefe ning var het personeel voor zijn oorlogstaak. DE LANDSTRIJDKRACHTEN: 5 infanterie-divisles, een aantal territo riale troepen, waaronder luchtdoelartillerie, alsmede een aantal eenheden nationa le-rese rve. DE LUCHTSTRIJDKRACHTEN: De vorming van een luchtmacht, om vattend: 21 squadrons gevechtsvliegtuigen (dagjagers, nachtjagers en tac. tisehe jachtvliegtuigen), alsmede een aantal squadrons verkennings-, artil- lerie-waarnemings- en transportvliegtuigen en de aanleg van de nodige operationele vliegvelden. De financiële gevolgen van de mi litaire inspanning zullen voor de ja ren 1951 tot en met 1954 met inbe» grip van de kosten voor de burgerlij ke verdediging en de uitgaven ver bonden aan de stationnering van ma ritieme- en legereenheden in Nieuw- Guinea, de Nederlandse Antillen en Suriname, een jaarbedrag vorderen van 1.500.000.000.— Brj de begrotingsopbouw zal er naar worden gestreefd de verdeling van de defensielast over de verschil lende jaren zo gelijkmatig mogelijk te doen verlopen. HET LEGER. Om de opbouw der beoogde strijd krachten mogelijk te maken, zal, aan vangende met de lichting 1952, de jaarlyks beschikbare mankracht vol- rakter dezer besprekingen en het sta dium, waarin zij verkeren, thans niet mogelijk daarop dieper in te gaan. De onvermijdelijke uitbreiding van het beroepspersoneel tengevolge van de versnelde opbouw en uitgebreidere opzet en om de benodigde encadre- rings- (tevens Instructie-) ploeg voor de troepen te velde te verkrijgen, kan globaal gesteld worden op een ver meerdering van y4 van het huidige aantal beroepsofficieren en onderoffi cieren (korporaals inbegrepen), ter wijl ongetwijfeld een meerdere be hoefte aan burgerpersoneel zal ont staan. Met betrekking tot de hogere be velvoering deelt de minister de me ning van zijn ambtsvoorganger, dat aan de commandant strijdkrachten te velde (C.S.V.) een grotere zelfstan digheid dan thans het geval is, moet worden verleend. Met name behoort deze autoriteit reeds in vredestijd de bevelsbevoegdheid uit te oefenen over de troepen, die hij in oorlogstijd zal aanvoeren. Op grond van deze over weging zal hij buiten het hoofdkwar tier van de generale staf worden ge bracht en in een positie komen, die veel overeenkomst vertoont met die van commandant veldleger vóór 1940. Hij blijft echter ondergeschikt aan de chef van de generale staf, zulks in te genstelling met de gezagsconstructie van vóór 1940, toen de commandant veldleger nevengeschikt was aan de NATIONALE RESERVE. Inzake de organisatie der Nationa le Reserve (N.R.) ligt het in het voornemen haar taakomschrijving zo te wyzigen, dat het ook mogelijk zal zijn binnen N.R.-verband personeel voor de luchtafweer en luchtvvacht ledig worden benut. Hiervan zal 40.000 man bestemd zijn voor het le ger. Bovendien zal, voor zover nodig, over het nog met ingelijfde deel van de lichting 1951 worden beschikt. Ingaande 1952 zal een 3-ploegen stelsel (thans 2-ploegen stelsel) voor ppkomst onder de wapenen worden ingevoerd, waardoor het in ver band met de opleidingsduur voor kor poraals en manschappen bij de vre- desopleidingseenheden mogelijk zal worden om zonder aanzienlijke uit breiding van de vredesorganisatie een aanmerkelijke versnelling van de vor ming van oorlogsverbanden te ver krijgen. Voor de duur van de eerste oefe ning verwijst de minister naar de daaromtrent in de regeringsverkla ring afgelegde principiële uitspraak, dat deze zal worden opgevoerd tot 18 maanden. Op militair technische f ronden werd deze eerste oefening ehoudens wettelijk toegestane uit zonderingen voorshands gesteld op 16 maanden, waarvan 8 maanden oe fentijd by de vredesopleidingen en 8 maanden te velde. Mochten de inter nationale omstandigheden tot een langer verblijf onder de wapenen no pen, dan laat net gekozen systeem verlenging van deze duur van eerste oefening tot 20 maanden toe, zonder dat daartoe aantal en samenstelling der vredesopleidingseenheden behoe ven te worden gewijzigd, doch door de duur van het verblijf te velde te ver lengen. Voor de a.s. officieren en onderoffi cieren zouden deze getallen dan wor den: 20 maanden (12 maanden oefen tijd by de vredesopleidingen en 8 maanden te velde) of 24 maanden (waarvan 12 maanden te velde). Bij een eerste oefentijd van 16 maanden zal, uitgaande van een lich tingssterkte en ploegenstelsel als hiervoor aangeduid, na een, om streeks medio 1951 beginnende aan looptijd, gedurende welke 1/3 divisie paraat zal zijn, vanaf het einde van 1952 permanent 2/3 divisie aan para te troepen beschikbaar zijn. Bij 20 maanden eerste oefentijd zal deze pa rate troepenmacht, te beginnen met medio 1951, via 1/3 en vervolgens 2/3 divisie, tenslotte per begin 1953 ge groeid zijn tot permanent een divisie. LEGERING IN DUITSLAND. Inzake een eventuele legering van Nederlandse troepen in Duitsland oefenverbanden of parate eenheden welk vraagstuk verschillende as pecten van internationaal politieke aard vertoont, is het overleg geopend. Hierbij kan niet voorbij wórden ge zien de gewijzigde verhouding van Nederland tot Duitsland, nadat de oorlogstoestand geëindigd zal worden geacht. Het is de minister, gelet op het ka- op te lemen. Bij de werving voor de N.R., waarbij een nauwe samenwer king met het instituut „Steun Wettig Gezag" geboden is, zal voor een goe de coördinatie met de burgerlijke ver dediging (B.V.) worden zorg gedra gen. (vervolg op pag. 5) Belgische uitvoer naar Nederland sterk gestegen. JP? Belgische Invoer naar Neder- zijn geheel genomen, 194R t«dvak (October 1848 tot September 1949), 11.303 ü0? Belgische Irancs bedroeg ™«oaiermate toe' dat hS S«n a! XSk ef? JaaI'na het accoord ÏJSlJl eY. f".Umo 16589 millioen francs bereikte, hetgeen een verho- tekfnrïpetA 1H686I, milli0en francs be" tekende. Aldus het verslag, dat door fin £fKie.Va? buitenlandse za- u bandel van de Belgische kamer is uitgebracht over het wetsontwerp, houdende goedkeu ring van het accoord van Vóór-Unie tussen de Belgisch-Luxemburgse Eco norrusche Unie en Nederland De Belgische leveranties aan Ne derland, die voor het eerste tfidvak 3.7 procent van de gezamenlijke uitvoer uitmaakten, stegen voor het tweede tgdperk (Vóór-Unie) tot 22 3 procent. De invoer is tijdens de nê- riode der Vóór-Unie met 33 procent gestegen. De waarde hiervan stee2 van fr. 7.113 millioen voor de perio de vóór de Vóór-Unie tot fr 9.444 millioen. Het aandeel, dat de invoer uit Nederland op de totale invoer "^maa^te. steeg van 8,75 procent tot 10.6 procent. VREDESVERDRAG MET JAPAN. Sowjet-Unie wil conferentie met V.S., Engeland en Chinese Volksrepubliek. De Sowjet-Unie heeft het Amerikaanse ontwerp voor een vredesverdrag met Japan van de hand gewezen en geëist, dat de Chinese Volksrepubliek deel zal nemen aan een Viermogendhedenconferentie voor de opstelling van een vredesverdrag. Alexander Bogolomof, Sowjet-Rus- sisch onderminister van buitenlandse zaken, overhandigde het Sowj et-ant woord op het Amerikaanse ontwerp verdrag, dat op 29 Maart jJ. aan de Sowjet-Unie werd aangeboden. Maan dag aan admiraal Alan Kirk, de Ame rikaanse ambassadeur te Moskou. De Sowjet-Unie stelt thans een bij eenkomst van de ministers van bui tenlandse zaken van de Sowjet-Unie, de V.S., de Chinese Volksrepubliek en Groot-Brittannië in Juni of Juli voor. Jongeman verzon pokkenverhaal om vrije middag te krijgen. Een 25-jarige drogistbediende A. R. H. uit Den Haag, die weinig lust ge voelde op de Nationale Bevrijdings dag te werken, verzon een pokken- verhaal, Waarmede hij succes had, maar waarvan hij achteraf wel spijt zal hebben. De bediende belde in een telefoon cel de G.G.D. in Den Haag op en gaf zich uit voor dr. de Groot, een mili taire arts uit Breda. Hij stelde de G. G.D. ervan in kennis, dat drie mili tairen uit Breda, waar pokken ge constateerd zouden zijn, contact had den gehad met Hagenaars, o.a. een zekere A. R. .HL, drogistbediende uit Den Haag. i De G.G.D.door dit nericht gealar meerd, maakte direct werk van deze mededeling en toen H. 's middags te rugkeerde naar de drogist, hoorde hg van zijn baas, dat hij onmiddellijk bij de G.G.D. moest komen. Daar ver telde hij zijn gefingeerde verhaal en werd met huisarrest weggestuurd. Hierdoor kreeg de jonge man zijn vrije Zaterdagmiddag. Op weg naar huis stapte H. weer een telefooncel binnen en belde de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid op met de vraag of deze al opgebeld was door dr. De Groot, waarvan hij een vriend was. Het antwoord luidde ontkennend. En hierna belde de hoofdinspecteur stad en land af op zoek naar deze dokter De Groot, die niet bestond. Daarenboven waren op Zaterdagmid dag vele diensten gesloten en kon niemand hem inlichtingen geven. Te gen de avond begaf de hoofdinspec teur. die het zaakje niet vertrouwde, zich naar de recherche. Het eind van het liedje was. dat H. door de mand viel en bekende het gehele pokken- verhaal verzonnen te nebben. Boven dien vond men in zijn huis nog een groot aantal gestolen artikelen uit de drogisterij waar hg werkzaam was. Paratyphus te Glanerbrug. In het retraitehuis der paters re demptoristen te Glanerbrug, dat als verblijfplaats voor Ambonese gezin nen is ingericht, is een geval van paratyphus geconstateerd, terwgl er drie zgn. „contacten" zijn. Het be treft hier vier kinderen, die naar het R.K. ziekenhuis te Enschede zgn overgebracht. Maandagmorgen overhandigde Generaal-Majoor W. J. K. Baay, Chef Staf van het comité van Chefs Staven, aan Vice Admiraal N. A. Rost van Ton ningen, Chef van het militaire Huls van H. M. de Koningin, het gedenkboek der 4e Infanterie Brigade „Oost Java Het boek Is bestemd voor IL M. de Koningin; een tweede exemplaar Is voor H.K.H. Prinses Irene. Maandagmiddag zou de a digde verkoop geschieden de gehele inventaris vanihc Beslag op inventaris Beurs- restaurant opgeheven. aangekon- van bijna gehele Inventaris van Jiet Rotter damse Beurs restaurant", die in be slag was genomen na een vonnis van de kantonrechter. Zoals wij berichtten, meende een tiental kelmers van genoemd bedrijf een ioonvordering op de directie te hebben. De executie ging echter niet door. No een klein uur onderhandelen kon de deurwaarder meedelen, dat het be drag was betaald, zodat het beslag terstond werd opgeheven. Bevrijdingsmonument voor Roosendaal. Burgemeester A. F. Freyters van Roosendaal heeft een bevrydingsmo- nument onthuld, dat door de voor zitter van het oprichtingscomité, de heer G. Lanen, aan de gemeente werd overgedragen. Het monu ment is bekostigd door de Roosen- da&lse burgery en vervaardigd door de beeldhouwer Henk Wezelaar uit Amsterdam. In de voet van het monument staan de namen gebeiteld van de ruim 170 Roosendaalse burgers, die de vrijheid niet meer mochten beleven. Gerechtelijk vooronderzoek geopend. In de Telegraaf van 17 April jl. komt een artikel voor, waarin „hoge lieden" worden beschuldigd van het „gappen" van tapijten. Van officiële zjjde wordt hierover het volgende medegedeeld: Door het onder het Ned. Beheers instituut ressorterende Bureau Roe rende Goederen, weiden kort na de bevrijding diverse goederen, waaron der Perzische tapijten, afkomstig uit de inboedel van de heer Menten. in bruikleen afgestaan aan het Rijk, ten behoeve van de inrichting van re presentatieve vertrekken in de ambtswoningen van twee gezagsdra gers Toen het beheer van het Be heersinstituut over de inboedel van de heer Menten werd opgeheven, is de rijksgebouwendienst aangeschre ven, deze goederen terug te bezorgen. De Rijksgebouwendienst heeft ge tracht deze goederen van de heer Menten ten behoeve van het rijk aan te kopen, maar de koop ging niet door en de -goederen werden ter beschik king van het Beheersinstituut ge steld; hiervan werd kennis gegeven aan de advocaat van de heer Menten. De procureur-generaal heeft, met instemming van een beledigde ge zagsdrager. een gerechtelijk vooron derzoek geopend, teneinde tot een strafvervolging wegens belediging te geraken. Op 17 Juni verk'ezlngen in Frankrijk. De Franse regering heeft 17 Juni vastgesteld als datum voor de aan staande algemene verkiezingen de eerste sedert November 1946. Het wetsontwerp betreffende de hervorming van het kiesstelsel is Maandagavond door de Franse natio nale vergadering in tweede lezing aanvaard. Het ontwerp is hiermee wet gewor den. MARSHALL VOOR SENAATSCOMMISSIE. Verdediging van Trumans politiek in het Verre Oosten. De Amerikaanse minister van defensie, generaal George Marshall, Is Maandag met de verdediging van president Trumans politiek in het Verre Oosten begonnen in antwoord op de critiek van generaal MacArthur. Mars hall legde 7.yn verklaringen af op een geheime zitting van de senaatscom missie van onderzoek. Europa zou kunnen veroorzaken. Er was geen andere oplossing, dan MacArthur te ontslaan, aldus Marsh- In het streven om het conflict tot Korea te beperken, hadden de V.S. de steun van het merendeel van de leden der V.N., aldus Marshall. „Generaal MacArthur wilde ons echter het risi co laten lopen, niet alleen van een uitbreiding van de oorlog tot commu nistisch China, maar ook van een al gehele oorlog met de Sowjet-Unie. En dit zelfs ten koste van het verlies van onze geallieerden en het uiteen doen vallen van het verbond van vrije vol ken over de gehele wereld". Marshall zei, dat dit ook een aanval op West- is het V.E.-day (1945); viert de Franse historicus, prof. dr. L. Madelin zgn 80ste verjaardag: is het 40 jaar geleden, dat de Amerikaanse marine de eerste order voor twee Curtiss- vliegtuigen plaatste, waarme de de grondslag werd gelegd voor de enorme luchtmacht, waarover de V.S. thans be schikken. Toiletten op de Markt. - Belasting op balkons etc. - Afstandsgas van goede kwaliteit Geen subsidie voor cursussen Landbouw Jongeren Gemeenschap. De 3Iiddelburgse gemeenteraad heeft Maandagmiddag een zeer omvang rijke, n.i. niet minder dan 31 punten omvattende, bovendien belangryke agenda afgewerkt. Het merkwaardige was, dat over de punten, waarover een lange discussie venvacht kon worden, slechts kort gesproken werd. Punten, die volgens de venvachting hamerstukken zouden zyn, lokten evenwej uitvoerige debatten uit. De plannen tot uitbreiding van het Gasthuis werden met algemene stemmen goedgekeurd. Er komt een openbare toiletgelegenheid op het par keerterrein aan de Markt. De gas- en electriciteitstarieven worden ver. hoogd en de Landbouw Jongeren Gemeenschap krijgt geen subsidie voor haar cursussen. Ziedaar de voornaamste besluiten uit deze vergadering. Bg het begin van de zitting wenste de voorzitter wethouder J. W. Köge- ler namens de Raad geluk met zijn Koninklijke onderscheiding, daarby opmerkend, dat de gemeente Middel burg zich gelukkig mag prgzen, te kunnen bogen op het bezit van een zo bekwaam wethouder. De raad toonde door applaus zyn instemming met de ze woorden. Wethouder Kögeler dankte. BELASTING OP BALKONS, ETC. De eerste discussie ontstond by de behandeling van de voorstellen van B. en W. op de heffing van rechten onder de naam van retributies en precariorechten in Middelburg. Voor gesteld werd onder meer het hebben van een naar buiten openslaande deur, van een balkon, van rijwielsieu- ven, van zonneschermen, een rijwiel- rek, een hiismrichting, een kelderin gang, een stoep, een uitstalkastje etc. te belasten. Op grond van opmerkingen van de Financiële Commissie hadden B. en W. besloten de rywielsleuven onbelast te laten, maar de heer A. J. Schuite- ma (P.v.cLA.) protesteerde nu tegen de belasting van zonneschermen en de heer H. J. Flierman (P.v.d.A.) meende, dat van tal van te belasten zaken de administratie meer zal ver gen dan de baten. De heer L. A. Schenk (V.V.D.) meende, dat het te ver gaat, balkons, erkers, etc. te be lasten. De heer J. S. Hoek (A.R.) had ten slotte technische en redactionele bezwaren tegen de verordening. Ook de heer M. Wattel (A.R.) had enkele bezwaren. Wethouder Kögeler hield echter voet by stuk en de raad ging z.Ils. met de nieuwe heffing accoord. Tegen de door B. en W. voorgestel de verordening regelende het toezicht op de huisvesting tegen vergoeding van minderjarigen, hulpbehoevende en bejaarde personen koesterden de heren A. J. Schot (S.G.) en Hoek ernstige bezwaren omdat zij h.i. veel te ver gaat. Van misstanden in deze materie is hier bovendien nog niets gebleken. De heer H. J. Flierman wees er op, dat elders in het land wel degeiyk misstanden bestonden, maar wilde niettemin het toezicht alleen uitoefenen als de huisvesting bedrijfs matig geschiedt. De heer P. v. Empel (C.H.) verde digde de voorgestelde verordening, die na langdurige discussie over de tails ten slotte z.h.s. werd goedge keurd. GAS EN ELECTRICITEIT. Tegen de voorgestelde verhoging der electriciteitstarieven protesteerde de heer Flierman omdat het rijk hier door een nieuwe verhoging der kosten van het levensonderhoud aan de ge meenten voorschrnft. Nadat wethou der L. J. van 't Westende had ver klaard, dat voor een gemiddeld gezin de verhoging slechts neerkomt op 3.75 per jaar, werd het voorstel z.h.s. aangenomen. Hetzelfde geschiedde met het voor stel betreffende de verhoging van de gastarieven. GEEN SUBSIDIE VOOR LANDBOUW-JONGEREN. Tegen het voorstel van B. en W. om door de Landbouw Jongeren Ge-1 meenschap te organiseren cursussen te subsidiëren, protesteerde de heer M. Wattel (A.R.) omdat het organi seren van onderwgs niet tot de taak van de L.J.G. behoort. Onderwijs be hoort tot de taak der grote landbouw organisaties. De heer J. M. v. Wondergem (C.H.) wees er op. dat de meeste cursisten buiten Middelburg wonen. (vervolg op tlx. MX. Hij zei de bezorgdheid van de staf chefs over de goederenexport naar communistisch China te delen. Ook hij was voorstander van een verscherpte economische blokkade van dit land. Aangaande het memorandum van de verenigde stafchefs van 12 Janu ari, waarover MacArthur had gezegd, dat het voor een deel met zijn aanbe velingen voor een succesvol einde van de Koreaanse oorlog accoord ging, zei Marshall, dat de hierin vervatte „voorzichtige voorstellen" slechts na de volgende mededeling van Mac Arthur waren opgesteld 1) dat hij ernstig bezorgd was over de gevechtsmoeheid van zijn troepen en 2) dat de verbondenen waarschijn lijk Korea zouden moeten ontruimen, tenzij hij China zou kunnen bombar deren. een blokkade ter zee kon in stellen en troepen van nationalistisch China zou kunnen gebruiken. •Vandaag zal Marshall zijn getuige nis voor de Senaatscommissie van onderzoek voortzetten. Teleurstelling te Bonn. De Neo-Nationaal Socialistische beweging, de socialistische R(jks- party (SRP), is bij de verkiezingen voor de nieuwe Landdag van Neder- Saksen met 16 zetels uit de bus ge komen. Zjj bezet hiermede de vierde plaats in de Landdag. De sociaal democratische partij, die de grootste is, wist zich te hand haven. Zij verloor van de 65 zetels er één. Het z.g. Vluchtelingenblok dat evenals de Ryksparty nog niet in het parlement vertegenwoordigd was, boekte 22 zetels. De communis ten vielen van 8 zetels op 2 zetels terug. De Christen-democraten en de Duitse party kwamen dit jaar in te genstelling met 1947 met een gecom bineerde lijst uit. Deze partijen be zetten 30 en 27 zetels, thans behaal den zy met de gecombineerde tost 34 zetels. Zoals bekend, heeft de West-Duit se redering drie dagen geleden een organisatie van de SRP. het „Reichs- front", een zogenaamde „orde dienst". die de orde moest bewaren op partyvergaderingen verboden, waarop zy door de SRP zelf werd ontbonden. Het verkiezen van zestien afge vaardigden der SRP en van drie le den der eveneens rechtse „Duitse Ryksparty, betekent een grote te leurstelling voor de politici van alle partyen. aldus verluidt het te Bonn. De Franse premier Queuille, heeft Maandag bg een vertrouwens- stemming de meerderheid behaald. Een communistische motie, die de aanneming van het wetsontwerp in zake de kieshervorming beoogde uit te stellen, werd verworpen met 352 tegen 183 stemmen. VBU KOUD. Half tot zwaar bewolkt met slechts hier en daar enige lichte reger. Ma tige tot krachtige wind tussen Noord- Oost en Noord. Vrij koud voor de tyd van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1