PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bevrijding uit Middelburg herdacht MacArthur pleitte voor het afschaffen van de oorlog DC BILT Kantlijn BELGISCHE AUTOBUS REED IN DE DELFSHAVENSE SCHIE Tweede grote aanval in Korea verwacht. Eisenhower komt weer naar Nederland. Koning Faroek's huwelijk voltrokken. NIEUW PLAN VOOR EUROPESE SAMENWERKING Xalkketel vloog door de iucht 194e Jaargang - No. 106 Dagblad uitgave van de £irma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagtcr. Hoofdred. G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week l 4.55 p. kw. fr. p. p. t 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 7 Mei 1951 ADVERTENTIEPRIJS ct. per mm. Minimum p. advertentie 13 - ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertcntlea (max. 8 regel* i van 1—5 regel* f 1.—. Iedere regci meer 20 cent. ..Brieven of ad re» Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg Bur. Vlissingen VValstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londcnse Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goea L. Vorst*tr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terncuren. Brouwerijstr. 2; Zierikzec: N. Bogcrdnlr. C 160, tel. 26 Verhoor afgelopen Wordt Dean Acheson toch vervangen door Foster Dulles? Het „verhoor" van MacArthur door de Amerikaanse Senaatscommissie voor Buitenlandse Zaken is Zaterdag geëindigd. MacArthur is van Wash ington naar New York gereisd en men verwacht, dat de commissie vandaag zal beginnen met het horen van de generaals Marshall en Bradley en eventueel ook reeds met dat van Dean Acheson. Over deze laatste doen thans opnieuw de geruchten de ronde, dat hy binnenkort als minister van Buitenlandse Zaken zou worden vervangen door John Foster Dulles. Alle vorige geruchten te dien aanzien werden herhaaldelijk door president Truman tegengesproken. De suggestie van een der Senatoren, dat Acheson in feite tegen het ontslag van MacArthur zou zijn geweest, werd nu door een officieel woordvoerder gedementeerd. In zijn verklaringen tegenover de Senaatscommissie heeft MacArthur Zaterdag nog gezegd, dat Engeland zich door zijn verzet tegen steun aan Nationalistisch China verder door te zetten, op den duur te gronde zou richten. MacArthur bepleitte het afschaf fen van de oorlog door alle landen. Hy zeide, dat Japan, geschokt door de verschrikkingen van Hirosjimaen Nagasaki, in zijn nieuwe grondwet de oorlog onwettig heeft verklaard. De grote mogendheden moeten z.i. een geiyke oplossing zoeken, ieder echter op voorwaarde, dat de anderen hetzelfde doen. Het gaat in de politiek zo, dat dankbaarheid ver te zoeken is en met name geldt dit voor de internationale politiek. Wie heden vrienden zijn, zijn morgen vijanden en omgekeerd. En niemand mag zich daarover verwonderen, want in de in ternationale en nationale politieke samenleving dicteert slechts het ei genbelang de gedragslijn der partijen. Zelden evenwel zal een staat, of een volk, zo onheus behandeld zijn, als Nederland door de Indonesische oud premier Sjahrir. Sjahrir heeft zich door de vertegen, wooi-diger van de New York Herald Tribune laten interviewen. Hij vond het nodig, de staf te breken over de Nederlanders, die van 19451949 voor de zeer moeilijke taak stonden om de onderhandelingen te voeren met de leiders der Indonesische onaf hankelijkheidsbeweging, onder wie zich ook Sjahrir bevond. Het oordeel van Sjahrir is eenvoudig vernietigend. Hg schopt degenen, die de Nederland se belangen behartigd hebben in een hoek, als oud vuil. Hg beweert, dat slechts Nederlandse domheid Indone sië de souvereiniteit gebracht heeft. Alles wat men hierna over de heer Sjahrir kan zeggen, is, dat hij niet bepaald een hoffelijk man is. En allerminst, dat hij een scherpe, juiste kijk heeft op het nabge verle den. Want de heer Sjahrir verliest en kele zeer belangrijke feiten uit het oog. Hij verzuimt om in herinnering te brengen, dat Nederland weliswaar de bondgenoot van Engeland en de Ver enigde Staten van Noord Amerika is geweest in de jaren 19401945, maar dat liet bitter weinig reden heeft om dankbaarheid te tonen voor hetgeen deze bondgenoten na de oorlog voor Nederland deden. Zelfs een driedubbele Marshall-hulp is een schimmetje tegenover hetgeen Indonesië voor ons land betekende... En Indonesië verspeelden wij, omdat wij niet de geringste medewerking ontvingen van Engeland en Amerika by onze pogingen om weer rust en or de te vestigen in Insulinde. Zeker, degenen, die in de beslissen de perioden de Nederlandse Indonesië politiek leidden, waren idealisten en geen realiteitsmensen. Zij waren geen kenners van Indonesië. Zij meenden, dat Nederland aan internationale goodwill zou winnen, als wij Indonesië prijs gaven. Iedereen ziet thans, dat deze idea listen als'politici gefaald hebben. De chaos in Indonesië, die ook door Sjah rir wordt toegegeven, is er het over tuigend bewijs van. Maar zij waren het niet alleen, die Nederland noodlottig werden. Tweemaal heeft Nederland de kans gehad om Indonesië te behouden en er wederom rust en orde te herstellen. Tweemaal was de situatie zó, dat Nederland Indonesië in nabij vooruit zicht had kunnen stellen wat het nu te vroeg gekregen heeft en waarmede het bij gebrek aan een voldoend bre de intellectuele bovenlaag van bekwa me bestuurders, geen raad weet. Dat was tijdens de beide politionele acties. Maar juist deze beide kansen gin gen verloren omdat noch Engeland, noch Amerika Nederland ook maar de geringste morele steun gaf, inte gendeel: omdat Engeland en Amerika de Indonesische doordrijvers de hand boven het hoofd hielden en morele steun verleenden. Sjahrir spreekt daar niet over. Waarom ook? Indonesië heeft Amerika meer no dig, dan het Nederland nodig heeft. Daarom een ezelstrap naar de Ne derlanders. Een buiging voor de Ame rikanen. Verdiend? In ieder geval niet hoffelijk. Er zgn nu eenmaal dingen, die men denkt, maar niet zegt. De Amerikaanse minister van De fensie, Marshall, had MacArthur ver leden herfst gemachtigd de 38ste breedtegraad te overschrijden. DE VER. NATIES ZOUDEN WINNEN... Op de vraag, wat er zou moeten gebeuren, wanneer de communisten tot over de Mandsjoerijse grens wa ren teruggeworpen, zonder dat Pe king bereid werd gevonden een vre desverdrag te tekenen, zeide de ge neraal: „De Chinezen zouden dan geen nieuwe offensieven meer kun nen inzetten en ik ben van mening, dat zij realistisch genoeg zouden zijn om hun nederlaag te aanvaarden". Indien zijn politiek werd aanvaard, achtte MacArthur het niet nodig, dat er in Korea een strijdmacht der Ver. Naties wordt gehandhaafd, die in grootte ook maar enigszins zou gelij ken op de huidige, want de Ver. Na ties zouden dan de oorlog winnen. Eén der Senatoren drong er op aan, )0r ae dat MacArthur zou verklaren hoe heden vee* Amerikaanse troepen er naar Europa zouden moeten worden ge zonden. De generaal weigerde even wel deze vraag te beantwoorden, zeggend dat dit punt een politieke twistvraag was geworden en dat het Congres er verstandig aan zou doen ten deze de raad van de commissie van chefs der generale staven en van de hoogste Amerikaanse militaire lei- j ders te aanvaarden. Ook op andere vragen met een politieke strekking weigerde MacArthur een antwoord. GEEN CHINESE NATIONALISTEN Een eerder door de censuur ge schrapt gedeelte van de verklaringen van MacArthur, is alsnog vrijgege ven. Het betreft verklaringen over een uitwisseling van telegrammen, waarin MacArthur voorstelde in Ko- •rea gebruik te maken van nationa listische Chinese troepen. De staf chefs hadden dit gebruik verboden, o.m. omdat de landen van het Britse Gemenebest dit onaanvaardbaar zou den achten en mogelyk uitbreiding van de vijandelijkheden tot andere gebieden een gevolg zou kunnen zijn. Nieuwe Internationale Einde Juni zal te Frankfort een nieuwe socialistische internationale, die de niet-communistlsche socialis tische partijen van Europa en enke le in Azië vertegenwoordigt, in het leven geroepen worden. Hiertoe is te Straatsburg besloten op een ver gadering van de Comisco, het inter nationale comité van de niet-commu- nistische socialistische partijen, dat meer dan 20 landen vertegenwoor digt. Graaf Carton de Wiart overleden Zondagavond is Graaf Henri Car ton de Wiart op de leeftijd van 82 jaar te Brussel overleden. Hij was oud-minister van justitie, van binnen landse zaken en van arbeid en oud- gezakt in Den Haag. TRAGISCH EINDE VAN EEN GEZELLIGE DAG. Zes van de dertien inzittenden verdronken. Zondagavond is te Rotterdam een uit de bollenvelden terugkerende Bel gische autobus met dertien inzittenden uit de bocht gevlogen en in de Deifshavense Schie gereden. Niet minder dan zes der inzittenden kwamen om het leven, n.l. de 65-jarige M. de Muer, de 77-jarige J. de Koninck, de 20-jarige W. P. de Koster, allen uit Brussel, de 46-jarige P. den Deken uit Haren, de 48-jarige J. Schouwe uit Brussel en mevr. T. de Heyn uit Everen. Verder zyn er 6 gewonden, van wie twee ernstig. Het was wel een tragisch slot van een plezierige dag voor de Gretry- jfa kring uit Haren, een Belgisch fan fare-corps. Met 140 personen in vijf bussen was men 's morgens uit de buurt van Brussel vertrokken voor een tocht naar de bollenvelden. Hoe het ongeluk gebeurde, is nog niet met zekerheid te zeggen. Vermoede lijk heeft de chauffeur van deze kleine bus door haar grotere voor gangster de bocht ter plaatse niet kunnen overzien. Op deze plaats is overigens al eerder een auto in het water gereden. De consternatie onder de overige feestgangers was begrijpelijkerwgs froot. De bus iag met ae wielen naar oven, zo goed als geheel onder wa ter en het scheen uitgesloten, dat iemand zich uit eigen kracht kon be vrijden. Drie voorbijgangers sprongen ogenblikkelijk gekleed te water en zij slaagden erin enige personen uit de bus te bevrijden. Ook een paar ple ziervaartuigjes, die in de buurt la gen, verleenden assistentie. Een voorbijrijdende bus stelde onmiddel lijk een zware ketting ter beschik king en door deze onder de in het Engeland acht vrede mogelijk. De verbonden troepen in Korea verwachten op korte termijn de twee de grote aanval van het Chinese voorjaarsoffensief. Zij vertrouwen echter ook deze stoot te kunnen op vangen, aldus werd Zondag uit To kio bericht. Inmiddels wordt slechts patrouille-activiteit gemeld in de om geving van Seoul en meer Oost waarts. In een Zuid-Koreaanse haven is thans ook een Ethiopisch infanterie- bataljon aan land gegaan, waardoor het aantal materiële hulp verlenen de landen tot 17 is gestegen. ENGELSE VERKLARING. De Engelse minister van Staat, Kenneth Younger, heeft verklaard de toestand voor onderhandelingen gunstig te achten zodra het voor jaarsoffensief der Chinezen zou zijn doodgelopen. „Wij zgn Van oordeel, dat het nieu we China recht heeft op zijn plaats in de wereld", aldus Kenneth Youn- ;er, „maar wij dringen er op aan at de agressie wordt stopgezet." VASTEN In Durban vast een 36-jarige In diër reeds 16 dagen. Hg" wil blijven vasten tot de oorlog in Korea zal zijn geëindigd. water liegende bus door te halen, kon zij aoor een der andere bussen zover worden omgetrokken, dat het minder zwaar viei de inzittenden te bereiken. Gelukkig heeft de geneeskundige dienst, die binnen tien minuten met zeer veel materiaal ter plaatse was, bij verscheidene slachtoffers door middel van zuurstofapparaten en het toepassen van kunstmatige ademha ling, de levensgeesten nog kunnen opwekken. Zij werden allen naar een der ziekenhuizen vervoerd. In liet gebouw van de Rijks II.B.S. te Vlissingen werd een gedenkplaat onthuld, welke de namen vermeldt van de oud-leerlingen, die In de jongste oorlog vielen voor het vaderland. Ook naar België en Duitsland. Generaal Eisenhower zal deze week een tweedaags bezoek aan Nederland brengen. Dinsdag wordt hg op Schiphol verwacht. Het doel van zijn bezoek ia zich op de hoogte te stellen van de opbouw van de Nederlandse strijdkrachten. Eisenhower komt uit West-Duits- land en vertrekt Woensdag van ons land naar België. Ontsnapte Russische soldaten neergeschoten. Veertig Russische soldaten zou den volgens een West-Berlins blad zijn terechtgesteld wegens deelne ming aan een grootscheepse ontsnap pingspoging uit een Oost-Duitse mi litaire gevangenis. Zij behoorden tot een groep van 100 of meer soldaten, die in een militaire gevangenis een straf uitzaten. Toen zij vernamen, dat zij naar de Sovjet-Unie zouden worden overgebracht ter nadere be straffing, wisten 73 hunner te ont snappen. Veertig werden opnieuw aangehouden. Gezant in Den Haag vertegen woordigde de bruid bij de plechtigheid. De 31-jarige koning Faroek van Egypte is Zondagmorgen in het hu welgk getreden met de 17-jarige Narriman Sadek. Bij de huwelijksplechtigheid was de bruid niet aanwezig. Zij was op dat ogenblik in haar villa te Heli- polis op verscheidene kilometers af stand, waar zij in aanwezigheid van hofdames wachtte tot functionaris sen kwamen meedelen, dat zij Konin gin was. Ten overstaan van de Sjeik, die het huwelijk voltrok, pakten de Ko ning en Mohammed Aly Sadek Bey, oom van de bruid en Egyptisch ge zant in Nederland, eikaars rechter hand vast. Functionarissen bonden de handen samen met een zijden zakdoek en de Sjeik legde zijn han den op de zakdoek, citeerde zinnen uit de Koran en verbond de Koning en Narriman Sadek daarop in het huwelijk. Na de huwelijksplechtigheid be gaf de nieuwe Koningin zich naar het Abdin-paleis. De geestdriftige menigte juichte haar langs de met bloemen bestrooide straten toe. De Koning en zijn echtgenote ont moetten elkaar voor het eerst in 1949 in een juwelierszaak te Cairo. Narriman Sadek verbrak kort daar op haar verloving met een Egypti sche jongeman. Het is het tweede huwelgk van de Koning. Uit zijn eerste huwelgk met Koningin Farida werden drie dochters geboren. Felicitaties en huwelykscadeaux kwamen uit alle delen van de wereld binnen. Ter gelegenheid van zgn hu welijk zal de Koning 3000 acres grond, toebehorend aan de Kroon in de Nijl- delta verdelen onder de fellah's, die bovendien een huis, een koe, een ezel, zaaigraan, meststoffen en een bank biljet van 5 pond zullen ontvangen. Zondag is de bevrijding van Praag herdacht met een parade voor president Gottwald. Aan deze parade werd deelge nomen door 40.000 man infanterie en pant sertroepen, voor het eerst in uniform van Russisch model. RAAD VAN EUROPA BIJEEN. Ter verzekering van de financiële stabiliteit en bestrijding van de werkloosheid. Aan de Europese Ansemblée, die Zaterdag In Straatsburg weer is byeen- gekomen en Paul Henri Spaak weer tot haar voorzitter koos, is een plan voorgelegd, dat beoogt de financiële stabiliteit van Europa te bevorderen en de werkloosheid te bestreden. Dit plan ging vergezeld van een waar schuwing, dat het grootste probleem voor Europa dc eerstkomende jaren waarschijnlijk eerder inflatie dan werkloosheid zal ztyn. Voorgesteld wordt o.m., dat de 15 landen van de Raad van Europa zich verbinden om: le voldoende werkge legenheid te verschaffen om de werk loosheid tot een minimum te beper ken; 2e de interne financiële stabili teit te waarborgen; 3e jaarlijks het bedrag aan te geven, dat besteed zal worden voor invoer uit de andere lan den van de Raad van Europa, zulks met het doel de handelsbetrekkingen tussen de Europese landen te stabi liseren; 4e onder bepaalde voowaar den kortlopende credieten te ver strekken aan dc Europese Be talings unie, buiten de bestaande verplich- Dank aan bemanning van Hr. Ms. „Evertsen". Bij het vertrek van de Nederland se onderzeebootjager ..Evertsen" naar Nederland, heeft vice-admiraal Turner Joy, bevelhebber der vloot- strijdkrachten in het Verre Oosten, in een persoonlijk afscheidswoord s/.n officieren en bemanning zjjn dank uitgesproken voor hun „onvermoeid en onzelfzuchtig dienstbetoon." Esn uur overwerk voor slachtoffers van het verzet. Evenals vorige jaren doet de Stich ting 19401945 ook dit jaar weer een beroep op allen om één uur over te werken ten bate van de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van het verzet tegen de Duitse terreur. Nieuwe Kerk na elf jaar weer gebruikt Een „Zeeuwse" nationale plechtigheid. Moeilijk had men voor de herdenking der bevrijding voor de Nederlandse radio een passender plaats kunnen vinden, dan de gedeeltelijk herstelde Nieuwe Kerk te Middelburg, een bouwwerk, dat immers beschouwd kan worden als een symbool van de toestand, waarin ons vaderland, nog heden verkeert: gedeeltelijk hersteld De prachtige kerk, uitwendig in oude glorie herrezen, inwendig nog leeg en kaal, wat tegen 8 uur des avonds geheel gevuld met grote scharen genodigden en belangstellenden. Zij hadden plaats genomen op geïmpro viseerde banken: planken, die over veilingkistjes waren gelegd. Op een verhoging zat de Marinierskapel, die geleid werd door de kapitein der Ma riniers G. Nieuwland. Achter de ka pel stond het Omroepkoor van de Stichting Nederlandse Radio Unie op gesteld. Een treffend ogenblik was het, toen na uitvoering van Joh. Wagenaars „Intrada" door de Marinierskapel, ds P. J. F. van Voorst Vader de even- „Jij bent nog zwart ook BURENRUZIE MET EEN STAARTJE. Zaterdagavond werd de hulp van de Amsterdamse politie Ingeroepen bij een burenruzie tussen twee vrou wen in de Kerkstraat. Toen de agen ten ter plaatse waren hoorden zg 'de ene vrouw de andere verwijten: „en je bent hier bovendien nog zwart ook." Het bleek dat deze vrouw een Duitse was, die sedert twee jaar il legaal in Nederland woont. Zij zal Mf-andag over de grens worden ge zet. eens geïmproviseerde kansel beklom en de bgeenkomst opende. Hij immers was ook degenen, die de laatste Zon dag voor de noodlottige 17e Mei 1940 de laatste kerkdienst leidde, die in de oude „Nieuwe Kerk" gehouden werd. Het moet voor ds. van Voorst Vader een groot moment zijn geweest, elf jaar later de eerste samenkomst in de herstelde kerk te kunnen ope nen. Plechtig klonken de liederen van Valerius en Arn. Spoel door het machtige schip der kerk en indruk wekkend was de uitvoering, die de Marinierskapel gaf van de Mars triumfaal en Vredeshymne van Jag Morks. DRIE SPREKERS Drie sprekers voerden het woord. Zij hadden een zinvolle strekking in hun toespraken gebracht. De direc teur van het Gereformeerd Jeugd centrum, Ad. Kuiper, trok een parel- lel tussen de ontworsteling aan de slavernij in 1572, 1812 en 1945. Pater P. Wes se ling wees op de grootse een dracht, die het Nederlandse volk sa menbond in het verzet tegen de on derdrukkers. De burgemeester van Zaandam tenslotte, de heer W. Tho massen, gaf uitdrukking aan de vast besloten wil van het Nederlandse volk om ook in de toekomst geen dwingelandij te dulden. Met Valerius' „O Nederland, let op uitgev roepkoor, begeleid door de Mariniers kapel en het door alle aanwezigen staande gezongen 1ste en 6de vers van het Wilhelmus, werd deze plech tige herdenking, waaraan ook nog medewerkte de alt Lucle Kooy, beslo ten. De uitzending maakte op de radio luisteraars de indruk van een zeer stijlvolle, alleszins waardige herden king der bevrijding. Voor de Middelburgers zal zjj, én doordat zij de eerste bijeenkomst In de Nieuwe Kerk was éu doordat zjj een uitgesproken Zeeuws karakter droeg, onvergeteljjk blijven. tingen tot credletverlening: 5e bin nen de Europese Betalingsunie eon stelsel van „overdraagbare rekenin gen" te scheppen ten behoeve van de handel met de landen buiten Europa: 6e een Europese Investeringsbank op te richten, die zal kunnen bgdragen tot oplossing van het werkloosheid- probleem van de economisch onont wikkelde landen: 7c een Europese ad viesraad in te stellen, die het onder zoeken van de politiek der ledcn-sta- ten tot taak zal hebben. NEDERLANDSE KLACHT In de openingszitting heeft de Ne derlandse afgevaardigde, dr Schmal, zijn teleurstelling uitgesproken over het feit, dat deze zitting niet met een ogenblik stilte werd aangevangen, zoals hij vorig jaar had gevraagd. Op dit verzoek werd toen door de %roorzitter niet geantwoord. Spaak zegde nu toe, het beklag van dr. Schmal in de permanente commissie aan de orde te zullen stellen. MOTIE TEGEN RUSSISCHE AGRESSIE 31 leden van de raadgevende ver gadering hebben Zondag de volgen de motie bij de raadgevende verga dering ingediend: „Dc raadgevende vergadering dringt er bjj de Europe se regeringen op-aan onverwijld met de regeringen van de Ver. Staten en Canada te rade te gaan teneinde to: een gezamenlijke verklaring te ko men. dat een verdere uitbreiding van de Russische invloedssfeer in Eurona niet kan worden geduld en in het bij zonder, dat elke aanval door Rusland of door de met Rusland verbonden staten op Joego-Slavië door de Wes telijke mogendheden als een aanval op henzelf zal worden beschouwd. De- Britse afgevaardigde Duncan Svndvs had deze motie als eerste getekend; verder was de motie getekend dooi afgevaardigden uit Frankrijk. West- DuiIsland, Turkije, België, Italië, Ne derland, Denemarken. Noonvêgen, Griekenland en Luxemburg. Oude man door zijn bed gezakt en gestikt. Zaterdagnacht is de 83-jarige J. de Vries uit de Martinstraat te Gro ningen door zijn bed gezakt en ge stikt. Zijn 79-jarige echtgenote was over hem heen gerold. Zij is sinds ja ren patiënte en kan zich practisch niet bewegen. Zelfs kon zij niet om hulp roepen. Syrië wendt zich tot de Ver. Naties. GRENSINCIDENTEN DUREN VOORT. De grensincidenten tussen Israël en Syrië duren voort. Volgens Syri sche berichten zouden Zaterdag 27 Israëliërs gedood en ruim 20 gewond zijn tegenover 2 doden en 2 gewon den aan Syrische zyde. De Syrische premier Khaled Azim heeft telegrafisch aan de gedele geerde van zijn land in Lake Suc cess opgedragen de Ver. Naties om onmiddeilgk ingrepen te verzoeken. Slechts enkele gewonden bij ontploffing in steenfabriek. In de kalkzandsteenfabriek „Voge lenzang", die aan de voet van <ie Grebbeberg ligt. is Vrijdagavond een kalkblusketel ontploft. De kracht van de ontploffing was zo hevig, dat de- ketel, die enige tonnen weegt, honder den meters door de lucht vloog en in de Rijn terecht kwam. Een deel van de fabriek werd vernield. Als door een wonder zjjn er geen mensenlevens te betreuren geweest Slechts een paar arbeiders liepen verwondingen op. De meeste arbei ders waren reeds in de kleedkamers om naar huis te gaan. De ketel vloog tussen de masten van twee schepen door, die bjj de fa briek gemeerd lagen. Men verwacht dat de fabriek, die ruim een millioen stenen per week produceert, voor minstens twee maanden buiten bedrgf zal zijn. VOORSPELT: KOUDER. Weersverwachting, geldig tot hedenavond Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige wind, hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Koud».

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1