PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Duitsland zit diep in de schuld Om Hotel des Pays Bas wordt gestreden 0£ BILT Kantlijn H In 1950 moest de brandweer 9983 keer uitrukken VEERTIEN NEDERLANDERS IN KOREA GESNEUVELD Vandaag Speciale conferentie voor opheffing Unie-Statuut? NIEUWE PASPOORTEN-REGELING IS ONNODIG INGEWIKKELD VOORSPEL T: 194e Jaargang - No. 131 Dasblaa uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van do Velde en P. B. den Boer Adj. W de Pagter Hoofdred G Ba Hinten PI. verv.; W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per wee* t 4.S3 p. kw. fr p p. t 4.80 per kw Losse nummer* 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 6 Juni 1951 ADVERTENTIEPRIJS ct. per mm Min lm urn p. advertentie I 8<— Ing. mededelingen driemaal Uriel. Kleine advertenties (max. 8 regel* i van 1-3 regels t 1.—- Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adre» Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C- Middelburg. Bur VUssingen Walstr 58—60. tel 2355 4 lijnen (b.gg 2861 of 2160). M7>urg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Voratatr 63. tel. 2475 ib.gj* 22281: Oostburg Pr. Mauntssir. 12. tel. 102. Terneuzen- Biouweriistr. 2; Zlerlktec. N. Bogerd»tr C^WLteLM SCHULDENAAR BESCHULDIGT SCHULDEISER Te Bonn zijn inleidende besprekingen begonnen over de herstelbetalingen In God es berg by Bonn zyn Dinsdag besprekingen begonnen ter voor bereiding van een conferentie te Londen over de Duitse schulden. VUf en zestig landen hebben hun vorderingen op Duitsland Ingediend, tvaarby de Ver. Staten met 2.7 milliard mark de leiding hebben, gevolgd door Zwitserland met 0.9 milliard, Frankrijk met 0.7 milliard en Neder land met 0.4 milliard. Hoe zal Duitsland ooit deze schulden kunnen betalen? De Duitse regering heeft na lang durige onderhandelingen in Maart je gens de Hoge Commissie de schulden formeel erkend, een voorwaarde die van geallieerde zijde gesteld was voor aleer tot een verzachting van het be zettingsstatuut zou worden overge gaan. Tegenover deze erkenning stond een algemene verzekering der geal lieerden, dat de regeling voor een te rugbetaling der schulden de Duitse financiën niet in het ongerede zou mogen brengen. Het Duitse buitenlandse vermogen zal in beginsel- niet tegen de Duitse schulden kunnen worden verrekend, aangezien het als herstelbetaling geldt. Niettemin kan men -verwach ten, dat van Duitse zijde ook bij de komende conferentie zal worden ge tracht verband tussen beide proble men te leggen. In dit verband werd van officiële et reisseizoen staat voor de deur en is voor velen al begonnen. De Nederlanders zoeken het voor een deel in eigen land, voor een ander deel buiten de grenzen. En ieder jaar verwondert men er zich weer over. dat voor ontelbaren de reisherinne ringen vrijwel uitsluitend bestaan uit wat men gegeten heeft. De reizigers bij wie de neugenis aan wat zij zagen zwaarder weegt, dan die aan wat zij aten behoren al tot de betere groep. Maar hoe gering is het aantal dei ge nen, die zich buiten de grenzen, maar ook daarbinnen, beijverd hebben om mensen te ontmoeten en te doorgron den! En toch is reizen, voor wie waar lijk reizen kan, mensen leren kennen, volkeren leren begrijpen. Tien mooie kastelen zijn minder waard, dan één gesprek met een karakteristieke Fransman, een goedmoedige Oosten rijker, een welgedane Zwitser, die van de wereldoorlog practisch niets be merkteEn voor wie binnen de grenzen blijft, is de kennismaking met mensen uit andere gewesten dik wijls toch ook een sensatie, die er wezen mag! Reizen is een wonderlijke kunst, die weinigen verstaan. Maar misschien, dat het dit jaar beter gaat dan ande re jaren In één opzicht gaat het zeker niet beter dan anders. „Den Haag" heeft weer eens een geval ontdekt, waarbij men aan het moeilijke de voorkeur geeft boven het gemakkelijke. Het is namelijk voortaan voor de burgemeesters van gemeenten met minder dan 100.000 inwoners niet meer mogelijk zelfstandig paspoorten af te geven. Met ingang van 15 Mei is de, aan de burgemeester verleende machtiging om paspoorten af te ge ven, ingetrokken. „Den Haag" heeft het nodig geoordeeld de afgifte voortaan te doen geschieden door de Commissarissen der Koningin. De paspoorten moeten nog wel op de ge meente-secretarie worden ingediend, maar zij moeten van daar worden doorgezonden naar het bureau van de Commissaris der Koningin. Het enige gevolg is, dat de afgifte in verschei dene provincies met ongeveer drie weken wordt vertraagd. Het meren deel van de Nederlandse gemeenten heeft een inwonertal beneden de 100.000, zodat er een waarlijk unieke verplaatsing van werkzaamheden plaats vindt, die radicaal een eind maakt aan het snel afleveren van do cumenten. Vooral voor zakenmensen is het prettig drie weken te moeten wachten. Geduld is zulk een schone zaak. Wanneer men ons vraagt naar het „waarom" van deze maatregel moeten wij het antwoord schuldig blijven. Maar het welzijn van het va derland zal wel op het spel staan Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek fungeert nogal eens als het geweten van het Nederland se volk. Ditmaal zegt ons geweten: „Van alle in ons land levende 3-ja- rigen bezocht 10 de kleuterscholen, van de 4-jarigen 49 van de 5-jari- gen 66 en van de 6-jarigen 30 en dat is misschien niet eens zo ver ontrustend. Maar: „Van de 316.000 leerlingen bezoch ten 15 openbare, 24 Prot Chr., 47 R.K. en 14 andere bijzondere scholen"en dan komt het: „gelet op de onderwijs-diploma's der leerkrachten bieden de openbare scholen een gunstig beeld daar slechts 7 van de daar werkzame hoofden geen enkel diploma bezat. Bij het bij zonder onderwijs betreft dit 38 Ten aanzien van de onderwijzeressen by het openbaar onderwijs is 9 onge diplomeerd en bh het byzonder 43 Het weekblad Vrij Nederland te kent hierbij aan: Dat betekent dat 128.186 kleuters in 1950 scholen bezochten waarvan zelfs het hoofd geen enkel onderwij zersdiploma heeft. En daarover mo gen wy ons toch wel eens grondig schamen. Dat er 3098 leerlingen in opleiding waren voor kleuteronderwijzeres en 607 studerenden voor de hoofdakte, is wel een troost, maar geen volledige. Duitse zyde meegedeeld, tijdens de conferentie ook het vraagstuk der in beslagneming van in Duits bezit zyn- de buitenlandse waardepapieren ter sprake gebracht zal worden. Deze waardepapieren zyn in 1945, op grond van wet 53 van de contróleraad, door de Duitse bezitters ingeleverd. Zij hebben sindsdien by Duitse banken berust .doch in de laatste tyd hebben geallieerde commissies over deze stukkeu beschikt en deze gedeeltelijk naar het buitenland overgebracht. Dit heeft In de Duitse pers tot vele protesten aanleiding gegeve In de Duitse pers worden scherpe aanvallen op Nederland gelanceerd, dat confiscatiemaatregelen zou heb ben genomen, die in stryd zijn met het volkenrecht. Het centraal verbond der Duitse vluchtelingen heeft in een protest aan het Nederlandse Beheersinstituut de teruggave verlangd van de vermo gens van uit Nederland uitgewezen Duitsers. Plannen voor auto-industrie in België Naar „Het Volk" bericht, zal bin nenkort een begin worden gemaakt met de oprichting te Brugge van en kele grote montagewerkplaatsen voor auto's, die de grondslag zullen moeten leggen voor een autoindustrie in België. De oprichting van de montage werkplaatsen wordt in de hand ge werkt doordat het ministerie van landsverdediging een order van 700 militaire vrachtauto's heeft ge plaatst. In 1950 zijn de gemeentelijke brand weerkorpsen bij 9883 branden daad- werkeiyk opgetreden. De brandenfre- quentie was het grootst ln de maan den Januari, Maart, April en Decem ber. De directe schade, van 4238 bran den, waarvan het schadebedrag kon worden getaxeerd, beliep ruim 26 rail- lioen gulden. In 5024 gevallen (51 werden woonhuizen getroffen, in 1060 geval len boerderijen en in 1023 gevallen fa brieken (elk ruim 10 Onvoorzichtigheid .onachtzaamheid, nalatigheid en ondeskundigheid zyn voor het ontstaan van branden verre weg de meeste gevallen als de alles beheersende factoren te beschouwen. Defecten, constructiefouten, verwaar lozen van het onderhoud van schoor stenen. kachels en andere stookin richtingen en te fel stoken veroor zaakten 4281 branden. Het aantal branden ontstaan door spelen met vuur en baldadigheid was in 1950 iets minder hoog, doch bedroeg nog 920. De schade van 439 branden door laatstgenoemde oorzaken beliep byna 1.4 millioen. Veel schade berokken den ook ongelukken bij het hanteren van lasapparaten en schilderslampen van de in totaal 237 van deze bran den veroorzaakten er 133 een schade van ruim 2^4 millioen gulden. Aldus gegevens van het C.B.S. Het begint met kousen Men had in Tsjecho-Slowakije nim mer aan de productie van kniekousen met gekleurde strepen moeten begin nen. want het dragen daarvan door de jongelieden is een Amerikaanse ge woonte, aldus schryft een Slowaaks lid van de jeugdbeweging in Tsjecho- Slowakije in het jeugdblad „Mlada Fronta". En hy voegt er aan toe: „Wanneer iemand naar de Westerse levenswyze begint te verlangen, be gint hy gewoonlyk met kleren en eindigt met moord. Zij die gestreepte kousen dragen zullen tenslotte ook andere karakteristieke Amerikaanse Dinsdagmiddag vertrokken uit Volendam de deelnemers aan de Ronde van Nederland 1951 voor de eerste étappe, die in Veendam beëindigd werd. Onder grote belangstelling van de inwoners vertrekken de wielrenner» uit Volendam. Vijf ton koffie kwam de auto uitrollen De Belgische douane-ambtenaren vroegen een chauffeur, wat hy ln zyn auto, Ingericht als koelauto, ver voerde. De chauffeur antwoordde: „vlees". terwHl hy dit zei. begaf het een valse bodem ln de auto en een hoeveelheid van vyf ton koffie kwam er uit rollen. Volgens de Belgische po litie behoorde deze auto aan een in ternationale smokkelbende, die koffie uit België via Nederland naar Duits land smokkelde. De leiders der ben de waren per vliegtuig gedurende het weekeinde ontsnapt. Executie gevangenen Landsberg weer uitgesteld Dinsdagmiddag om drie uur liep het uitstel af van de executie van de Duit se oorlogsmisdadigers te Landsberg. Het Amerikaanse Hof van Beroep had geweigerd de executie nogmaals op te schorten. Het Amerikaanse departement van justitie deelde echter later op de dag mee. dat de bezettingsautoriteiten in Duitsland niet tot terechtstelling zu' len overgaan zolang een beroep In be handeling is. Een klerk van het hooggerechtshof zei nog niet te weten welke procedu re zou worden gevolgd, aangezien het Hof zijn zitting tot de herfst had ver daagd. Brandstichter gearresteerd. De Eindhovense politie heeft gear resteerd de 28-jarige fabrieksarbei der J. P. J., die er van wordt ver dacht op 24 Mei brand te hebben ge sticht in een boerderij aan de Hool- straat, welke boerdery toen geheel is uitgebrand. De gearresteerde heeft een bekentenis afgelegd. Zette advocaat aan tot meineed? Dezer dagen ls een bekend Utrechts advocaat, mr. dr. H. A. Th. van H. gearresteerd, onder verden king van aanzetting tot meineed aldus meldt „De Telegraaf'. Tydens de behandeling van een straf zaak voor de Utrechtse rechtbank op 9 Mei j.l., toen een Utrechts koop man terecht stond wegens handel in valse dollarbiljetten, had mr. Van H. als advocaat van verdachte, een ge dingen willen, zoals oorlog, uitbui- tuige a décharge, de Rotterdamse ting van de arbeiders, verhongering, gebrek en slavernij". Gevechten van man tegen man nabij Inje De legervoorlichtingsdlenst deelde mede: „Het Nederlands detachement Ver. Naties in Korea is opnieuw in ernstige gevechten gewikkeld geweest. Helaas zijn in de gevechten van man tegen man aan Nederlandse zijde 14 doden en verscheidene gewonden gevallen. De vijandelijke verliezen wa ren vele malen groter. De Amerikaanse regimentscommandant betuigde aan liet Nederlandse detachement zyn grote dank en vv'aardering voor bijzondere prestaties". Na dagen van vermoeiende mar sen onder hevige regens en met slecht zicht, werd op de avond van de 3üe Mei op een heuvel stelling ge nomen nabij Inje. De volgende mor- fen vroeg deed juist op dit punt een ataljon Noordkoreanen een scherpe aanval, ten doel hebben tot elke pi'ijs door de linie heen te breken en een belangrijk kruispunt daarachter te bezetten. De vijand slaagde na enkele aanvallen in de doorbraak, maai* kon toen worden teruggedre ven door een compagnie, die in re serve was gehouden. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 31 Mei j.l. de na volgende militairen in Korea zijn ge sneuveld Soldaat J. Th. van den Berg, Grave, (geb. 1925); sergt. Ie kl. S. A. Bree- man, Nymegen (geb. 1923); soldaat le kl. J. Daling, Smilde (geb. 1915); sergeant le ld. D. A. C. Jansen, Utrecht (geb. 1923); soldaat le kl. A. Dissel, Nymegen (geb. 1924); soldaat J. Flak, Radan (Polen) (geb. 1927); soldaat le kl. H. C. J. Kluft, is het D-Day, de dag van de in vasie in 1944; wordt de schilderes Cornelia W. Marchant te Laren 85 jaar. -J Edam „dropte" water in de Syrische woestijn De Britse auto, die, geholpen door een K.L.M.-Skymaster „Edam" een reis rond de wereld maakt, had Maan dag in de verzengende hitte van de Syrische woestyn dringend water no dig. De leider van het Austin-team, Alan Hess, zond een radioboodschap naar de „Edam". De K.L.M.-vlieger Coggen, nam de stuurknuppel over en bracht het toestel van 9500 voet op 2000 voet hoogte. Boordwerktuigkun dige Boon trad op als richter en wierp de parachute met een blik wa ter uit het vliegtuig. Ondanks de sterke wind kwam het waterblik nog geen kilometer van de wagen ln het woestynzand, vlak bij een passerende karavaan kamelen, terecht. Gister avond is het vliegtuig, met de auto aan boord, van Basrah naar Bombay vertrokken. Haarlem fgeb. 1928); soldaat W. van der Kuy. Hagestein (geb 1929); soldaat C. H. Kuijer, Wyk by Duur stede (geb. 1919); soldaat P. E Phaff. Djakarta (Ind.) (geb. 1922); soldaat P. van Rossum, Heerlerheide (geb. 1927); soldaat L. C. Ruck. Am sterdam (geb. 1930); soldaat M. H Rijshouwer, 's Gravenhage geb 1928)sergeant A. A. Schoemaker. Musselkanaai (geb. 1927). De naaste familieleden zyn ver wittigd koopman H., opgeroepen, die onder suggestie van de verdediger verschil lende verklaringen aflegde, welke achteraf onjuist blekèn te zijn. Hangende het onderzoek in deze affaire is mr. Van H. Ingesloten in het Huis van Bewaring te Utrecht. Niet los van de kwestie Nieuw-Guinea. Het ligt in de bedoeling van de In donesische regering om het rapport van de Staatscommissie voor het in beschouwing nemen van de overeen komsten der Ronde Tafel-conferentie voor publicatie vry te geven, nadat het door het kabinet is bestudeerd, zc vernam Aneta. Inzake het rapport kan nog ge meld worden, dat het uitspreekt dat opheffing van het Uniestatuut dient te geschieden op een speciale confe rentie. Waar deze confèrentie gehou den moet worden, zou ln nader over leg tussen Indonesië en Nederland bepaald moeten worden. Men meent, dat de opheffing niet losgemaakt kan worden van de kwestie-Nieuw- Guinea. De schuld van Indonesië aan Ne derland blyft onaangetast en zal op de gewone wyze worden afgelost. Voortaan landen-indeling in vier groepen Naar de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. mededeelt, wordt thans in ons land een nieuwe paspoorten-regeling ingevoerd. Ten aanzien van de geldigheid van het paspoort komt er een landen- indeling in vier groepen, nameiyk 1. Landen, waarvoor Nederlanders geen visum nodig hebben, 2. West-Duitsland. Finland, Oostenrjjk, Spanje, Portugal, Griekenland, en Turkye, 8. De overige landen van Europa, 4. De landen in andere, werelddelen. De nieuwe paspoorten zullen in de regel slecht* geldig worden gemaakt voor de landen genoemd onder 1. Tot nu toe werd. zoals bekend, voor de paspoorten slechts onderscheid ge maakt in geldigheid voor Europa of voor de gehele wereld. Voor de onder 2 genoemde landen is thans een aparte aantekening no dig in het paspoort. WH men een van de .tot deze groep behorende landen bezoeken, dan zal men moeten aan tonen dat men een aanncmeiyk reis doel heeft en over voldoende midde- Spanje wil dollarhulp In een redevoering voor Amerikaan se zakenlieden te Detroit heeft de Spaanse ambassadeur in de V.S.. aan gedrongen op een militair verbond met en op economische hulp van de V.S. „Spanje", zo zeide hij. „Is zono dig bereid de communistische agres sor tegenstand te bieden, genegen om samen te werken in de gemeenschap pelijke zaak. schouder aan schouder met de volken, die gereed zyn om een militaire organisatie op te bouwen te gen agressie". MIDDELBURGSE RECHTBANK Pleidooien in kort geding Voor de president van de Middelburgse rechtbank, mr. C. K. F. van Rog gen, werd Dinsdagmiddag ln kort geding de civiele zaak behandeld tussen de restauranthouder, de heer M. te Breskens en de eigenaresse van het Hotel des Pays Bas, mevrouw Van R. te Terneuzen. Voor eiser, de heer M., trad op mr. A. J. v. d. Weel uit Middelburg. Voor gedaagde, me vrouw. Van R., mr. C. C. Wabeke uit Terneazen. Zoals reeds eerder jremeld, heeft de vorige huurder van Hotel des Pays Bas dit gebouw per 1 Juni jl. ont ruimd, omdat hij het bedrijf niet lan ger kan voortzetten. De eigenaresse heeft daarop een huurcontract gete kend met de Ryksgebouwendienst. Tevoren echter had zy onderhandeld met de heer M. en uit deze onderhan delingen zou een mondelinge huur overeenkomst tot stand zyn geko men. Nu de Ryksgebouwendienst de be schikking over het hotel gekregen heeft, acht de heer M. zich benadeeld en heeft hy een uitspraak van de pre sident gevraagd, waarin deze be paalt, dat gedaagde de mondelinge huurovereenkomst zal moeten nako men, op straffe van betaling van een dwangsom. Mr. v. d. Weel hield een uitvoerig pleidooi en betoogde, dat geheel Zeeuwsch-Vlaanderen geïnterres- seerd is bij de stryd om des Pays Bas, de berechting en de afloop daarvan. Iedere Terneuzenaar voelt zich met het wel en wee van het hotel verbon den. Het gaat de inwoners van Ter- neuzen ter harte, welk lot des Pays Bas beschoren zal zijn. Niet alleen ln vroeger jaren, maar ook thans nog is het hotel een centrum voor verkeer en handel. Mr v. d. Weel ging vervolgens die per op het geschil in en zei, dat de zaak tussen mevr. v. R. en de heer M. wel degelyk beklonken was. Ty dens een onderhoud tussen beide par tijen was de borrelfles op tafel ge komen en men ging uit elkaar in een stemming, dat vrijwel alles voor elk aar was gekomen. Een paar uur la ter na het onderhoud, belde mevr. v. R. de heer M. op, en deelde hem mede, dat hy de huurder van het ho tel was. Toen de heer M. zich zeker wist van de hum-overeenkomst, aldus ver- volgdfe mr. v. d. Weel, heeft hij aller lei maatregelen genomen. Zo heeft hij zich o.m. in verbinding gesteld met de vorige eigenaar van het hotel om de inventaris over te nemen. De eisende party, aldus pleiter, heeft la ter by mevr. v. R. telefonisch aange drongen op een schrifteiyke bevesti ging van de huurovereenkomst, maar in plaats daarvan, kreeg hy volko men onverwacht een telegram, waar in mevr. v. R. hem mededeelde, van verdere onderhandelingen af te zien. Volgens mr. v. d. Weel was er toen geen sprake meer van onderhandelin gen. omdat deze al dagen tevoren af gesloten waren. Mr. C. C. Wabeke bestreed in zyn pleidooi de belangrykheid van het ho tel voor Terneuzen. „Het hotel is ge heel verlopen en je ziet er geen Kip meer", aldus mr. Wabeke. Ook zon der des Pays Bas komen de Terneu- zenaren wel aan hun borreltje. Vol gens pleiter was er geen sprake van een huurovereenkomst en het bor reltje by mevr. v. R. thuis had er niets mee uitstaande gehad. Mr. Wa beke achtte deze kwestie geen zaak voor kort geding en vroeg, dat de president zich onbevoegd zou ver klaren van de vordering kennis te nemen en haar zou afwijzen. De president concludeerde, dat de len beschikt voor de reis daarheen en het verbiyf aldaar. Dit geldt ook voor bezoeken aan Canada en Ameri ka. De A.N.W.B. constateert met grote teleurstelling, dat in plaats van een vereenvoudiging van het Internatio naal contact tussen de volkeren, thans zes jaar na de oorlog een nieuwe paspoorten-regeling wordt ingevoerd, die het reizen nog meer dreigt te belemmeren, dan tot dusverre het geval was. De A.N.W.B. betwijfelt ten zeerste, of het tot nu toe bestaande paspoort, dat geldig is voor geheel Europa, de mogelijkheid tot een zodanig mis bruik heeft geboden, dat een dergc- ïyk drastisch ingrypen zoals de nieu we regeling in feite betekent, gemoti veerd zou kunnen worden geacht. Daarenboven bestaat thans het ge vaar. dat by de beoordeling van de geldmiddelen en reisdoel niet of on voldoende rekening zal worden ge houden met de belangen van de zeer vele toeristen, die met bescheiden middelen moeten rondkomen. De A.N.W.B. denkt daarbij aan kampeerders, gebruikers van jeugd herbergen. aan familiebezoek en êen uitwisseling van jongeren via scho len, verenigingen etc. en ook. zoals sinds de oorlog zo veelvuldig ge schiedt, aan uitwisseling tussen par ticulieren, waarbij men over en weer in een gezin gastvrijheid vindt. De A.N.W.B. heeft dan ook.de mi nister van buitenlandse zuken met klem verzocht te overwegen om de indeling der landen, met oetrekking tot de territoriale geldigheid van het paspoort alsnog te herzien en de on der groep 2 genoemde landen op te nemen in groep 1, zodat normaal een paspoort geldig wordt voor alle lan den van West-Europa. Coördinatiecommissie voor productiviteit ingesteld Bij beschikking van de minister zonder portefeuille prof. dr. A. H. M. Albregts is ingesteld het coördinatie- college voor de productiviteit, dat tot taak heeft te onderzoeken, op welke wyze de productiviteit in het gehele Nederlandse bedrijfsleven kan wor den bevorderd en het ter zake te voe ren beleid kan worden gecoördineerd. Tot lid en plaatsvervangend voor zitter is benoemd prof. dr. J. Tinber gen te Den Haag. directeur van het Centraal Planbureau. De andere leden zyn vooraanstaan de figuren uit het bedrijfsleven, de zaak spoedeisend was en dat hij wel Ilandb,>uw en de hMdel" bevoegd was van het kort geding kennis te nemen. Hierna werd een aanvang ge maakt met het verhoren van de ge tuigen, die door mr. v. d- Weel naar voren waren gebracht. Vandaag of Donderdag zal nog een getuige wor den gehoord, waarna de uitspraak völgt op een nog nader te bepalen da tum. In de buurtschap Brakkenstein bij Nijmegen hebben rich enige gevallen van pseudo-vogelpest voorgedaan. Enkele hon derden kippen in een hoenderpark en by particulieren z|jn afgemaakt, OVERWEGEND ZONNIG. Geldig tot Woensdagavond. Aanvankeiyk overdrijvende wolken velden, later zonnig weer met in de namiddag in het Oosten van het land kans op onweer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Noord-West. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1