NU WEER OP IEDERS LIP! Zeeland herdacht de doden uit de jaren 1940-1945 QUADRONAL Rijksbijdrage van 250.000 voor Zeeuwse mosselvissers BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN MET TRACTOREN PLAQUETTE IN VLISSINGENS R.H.B.S. ONTHULD WERKMAN UIT C0LIJNSPLAAT HIELP „GROTE ONBEKENDEN" State (xpress 777 Kamers berechting economische delicten samengesteld. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 MEI 1961 TWEE MINUTEN STILTE.. Vlaggen wapperden halfstok In geheel Zeeland zUu gisteren de gevallenen uit de Jaren 1940—1945 her dacht. Stil en ingetogen trok men in de steden en dorpen naar de begraaf plaatsen, waar de geliefde doden rusten. De vlaggen wapperden halfstoks en om acht our viel er een stilte in het bedrijvige leven van alle dag: twee minuten dacht men aan hen, die hun leven gaven voor de vrijheid van onze lage landen. BU de Nationale Herdr-nking. die door de radio werd uitgezonden en waar bij een korte tocht gemaakt werd langs dc plaatsen, waar Nederland zijn doden herdacht, werd ditmaal Kenesse genoemd. De verslaggever stond bij het monument en gaf hier zijn indrukken weer. HU besloot zijn impressie met het noemen van de namen, van hen, die op 10 December 1944 door de Duitsers zo wreed werden vermoord. Toen gisteravond om kwart voor acht de klokken van de Oostkerk en de 11.K. kerk te Middelburg begonnen te luiden, zette zich een stoet van hon derden mensen, die zich verzameld hadden op de Kanaalweg nabij de z.g. hoge brug, in beweging. De traditio nele „stille omgang", waaraan geluk kig ook dit jaar weer vele stadgenoten deel namen, was begonnen. Onder die pe stilte liep men langzaam in rijen van vier. naar de Algemene Begraaf, plaats, waar allen zich rond het mo nument voor de gevallenen opstelden Nadat de Chr. Muziekvereniging „ONDA" de sobere herdenkingsplech tigheid had Ingeleid, kondigde een hoornsignaal twee minuten van abso lute stilte aan. Twee minuten, tijdens welke ieders gedachten waren bij hen. die voor onze bevrijding het hoogste offer brachten. Vervolgens blies de hoornblazer de „Last Post", waarna velen losse bloe men bij het monument neerlegden. De plechtigheid werd besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Stilzwijgend, in gesloten formatiè, begaf men zich daarna naar de Dam, waar een korte openluchtsamenkomst werd gehouden. Vóór de voormalige Graan beurs hingen de driekleur en de Zeeuwse vlag. Gedragen klonk het „Wilt heden nu treden" over het plein als inleiding van een rede, welke werd uitgesproken door dr. ir. H. van Ries- sen. Deze wees er op. dat het herden ken niet alleen een herinneren mag zijn, evenmin uitsluitend een uiting van dankbaarheid. Wij moeten vooral beseffen, welke geest de verzetsstrij ders heeft bezield, wij moeten dus den ken aan de toekomst. Dr. ir. van Ries- sen gaf zijn toehoorders tenslotte het parool: „Doet wat uw hand te doen vindt" Met begeleiding van „ONDA" zon gen allen het eerste couplet van het volkslied. Het muziekcorps bracht hierna een paraphrase over het „Abide with me" ten gehore. Namens de Ge meenschap Oud-Illegale Werkers sprak Advert entte-. I.»»t van zenuwen? Mijn hardt'» Zenuwtabletten belpen U er overheen de heer J, Jonker een slotwoord, waar in hij een beroep deed op de burgerij om de jaarlijkse inzameling van de Stichting 19401945 van ganser harte te steunen. TE VLISSINGEN. Een lange stoet van mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevol king, trók Vrijdagavond stilzwijgend door Vlissingens straten, om op de Noorder Begraafplaats de gevallenen te herdenken. In de stoet liepen o-a deputaties mede van de Kon. Marine, de Ambonezen, die in het voormalige D.U.W.-kamp aan de Koudekerkse weg verblijf houden, het Rode Kruis en „De Schelde". Op de dodenakker werd de stoet in een wijde boog rond de gra ven geformeerd en terwijl de klokken in de stad beierden, zong de R.K. da meszangvereniging het: „Nader mijn God tot U". Dertig seconden voor 8 uur kondigde hoornsignaal de twee minuten van volkomen stilte aan. Roerloos stonden de aanwezigen bij de graven van hen, die vielen voor de vrijheid. Na de twee minuten stilte werd de vlag langzaam van halfstok tot in de top gehesen en klonk het Wilhelmus over de begraafplaats. Vervolgens trad burgemeester mr. B. Kolff naar voren en legde namens het gemeente bestuur bloemen op de graven. Hierna volgden kransleggingen door Kap- Lt. ter zee, W. H. de Graaff, na mens de Kon. Marine, de Ambonezen, die een krans van rood-wit en blauwe bloemen legden en de overige deputa ties. Nadat nog tal van aanwezigen een tuiltje bloemen op de graven hadden gelegd, was de plechtigheid op de do denakker ten einde.: Door de Commissie Gedenkteken Kon. Mij. „De Schelde", werd op de ochtend van de Nationale Herden kingsdag een krans gelegd bij de ge denkplaten aan de hoofdingang. TE GOES. Onder het luiden van de herinne- ringsklok trok Vrijdagavond te Goes in alle stilte een lange stoet, met aan het hoofd, het voltallig college van B. en W. en de gemeente-secretaris, van de Singelstraat naar de Grote Markt, waar zich ook reeds vele inge zetenen rond het monument voor de slachtoffers van het verzet, hadden opgesteld. Een drietal kransen werd gelegd namens het gemeentebestuur, de G.O.I.W. en de Bond var Buurtver enigingen. Nadat het klokgelui en de acht slagen van de torenklok waren verstomd, werden in twee minuten van intense stilte de helden herdacht, die hun leven voor onze vrijheid gaven Vervolgens zongen „Arti et Amici- tiae" en het Zuid-Bevelands dames koor, onder leiding van de heer J. H. Tamminga, achtereenvolgens het Wil- Ken van de" StlehtinK voS ée Zwmi- h^us. Heer blijf bij mij" en „Nader se Visserilbelangen tot vcrkrlfeinK God tot u Nadat verschillende van een rljkscredlet voor de exploit»" 'whl"-"h" tie van de aan de Zeeuwse mosselvis sers in concessie uitgegeven percelen in de Waddenzee, thans met succes bekroond. Het departement van land bouw, visserH en voedselvoorziening heeft in principe besloten een crediet te verlenen van 250.000. Over de practische uitvoering van deze crediet verlening, welke geba seerd is op 500 per schip per week, zal nog nader overleg gepleegd die nen te worden. Voor de gedupeerden betekent dit crediet een grote uitkomst. Binnen kort zal nu met het werk in de Wad denzee begonnen kunnen worden. Men beschikt thans reeds over 26 van de 40 toegezegde percelen. Projectiel ontplofte. De arbeider J. D. uit Borssele, die in de Wilhelminapoldei werkte, vond de kop van een projectiel en hij be ging de onvoorzichtigheid dat voor werp met een vijl te bewerken. Een ontploffing volgde. De man werd aan één oog en aan het rechterbeen door scherven getroffen. In het ziekenhuis te Goes consta teerde men, dat hij zeer waarschijnlijk het gewonde oog zal moeten missen Verscherpte grencontröle veroorzaakt ernstige stagnatie. VOORNAMELIJK AAN NEDERLANDS—BELGISCHE GRENS In een telegram, dat de K.NA.C. heeft gezonden aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en Financiën, wordt de aandacht gevestigd op de enorme stagnatie, die in het bijzon der aan de Nederlands-Belgische grens door het autoverkeer wordt on dervonden door een verscherpte con trole op internationale rijbewijzen. Bij het ontbreken dezer bewijzen wor den ter plaatse achtdaagse rijbewij zen uitgereikt, hetgeen uiteraard ook zeer veel oponthoud veroorzaakt. Aangezien internationale rijbewij zen in het personenverkeer in bijna alle landen van West-Europa niet meer worden vereist, heeft de K.N.A. C. de genoemde ministers dringend verzocht, vooruitlopende op de con ventie van Genève van September 1949. reeds thans ook voor Nederland de daarin voorziene faciliteiten toe te passen. Voor exploitatie van Waddenzeepercelen Naar wy vernemen zUn depogln- 5 Zeeuw particulieren nog bloemen bij het mo nument hadden neergelegd, was deze korte plechtigheid ten einde. korte plechtige herdenking ten einde. Vóór deze plechtigheid werden in de Ned. Herv. Kerk en de RKath. Kerk, korte rouwdiensten gehouden. In eerstgenoemde kerk sprak ds. R. A. Flinterman, Geref. predikant, een woord van bezinnig en inkeer, naar aanleiding van de woorden uit de Bergrede: „Zalig zij die hongeren en dorsten naar de gerechtigheid, want zij zullen verzadigd worden". TE RENESSE. De plechtigheid te Renesse werd, evenals vorige jaren, door velen bijge woond. o.a. door de echtgenote van de Commissaris der Koningin in Zeeland, mevrouw S. F. de Casembroot—Baro nesse v. d. Feltz. In de Ned. Herv. Kerk sprak allereerst de heer S. v. d. Hoek. die er op wees, dat er naast droefheid ook dankbaarheid dient te zijn bij deze herdenking, namelijk dankbaarheid voor datgene, wat de ge vallenen voor onze vrijheid deden. Hierna ging men naar de begraaf plaats, waar bij het graf van de ge- executeerden mevrouw Wittman uit Brouwershaven op ontroerende wijze een gedicht declameerde. Na deze korte plechtigheid werd naar het mo nument gegaan, waar de burgemeester van Renesse en de heer M. C. v. d. Bout een krans legden. Ds. Cramer, Ned. Herv. predikant, sprak naar aanleiding van een woord uit de Filippenzer brief van Paulus „Vergetende wat achter mij is en mij strekkende hetgeen voor mij is". Daarna keerde men naar de Ned. Herv .Kerk terug, waar wethouder M. de Roo sprak over de Stichting 1940— 1945. Met het zingen van het Luther- Ued werd de dienst besloten. Advertentie Sproeten? SPRUTOL Advertentie. CHIEF WHIP Logerende vreemdelingen moeten zich melden. Het is aan de politie in Zeeland ge bleken, dat nog altijd veel vreemde lingen hier een of meer dagen loge ren, zonder dat zy aangifte daarvan doen bij de politie. Wanneer ze terug keren naar hun land geeft dat moei lijkheden aan de grens. Wy vestigen er daarom de aandacht op, dat loge rende vreemdelingen verplicht zyn zich even bij de politie te melden. Wijkverpleegstersdag te Haamstede. Ook dit jaar zal het Groene Kruis in Zeeland weer een wijkverpleegsters dag houden. Als voorlopige datum is Zaterdag 2 Juni gekozen en als plaats van samenkomst Haamstede. Als voorlopige datum van de jaar vergadering, die het Groene Kruis dit jaar te Grijpskerke zal houden, is ge kozen Zaterdag 16 Juni. Nieuwste landbouw sport! Nog niet in Nederland vertoond In de plannen voor de grote Z-UML-dag op 20 Juni te Krabbendijke be gint thans tekening te komen. Het belooft een zeer bijzondere dag voor de Zeeuwse land- en tuinbouw te worden. Niet in het minst door de grote land en tuinbouwtentoonstelling, welke in de gebouwen en op de terreinen van de veiling zal worden gehouden. Er komen een groot aantal stands. Voorts zullen modelinventarissen voor land- en tuinbouw en de nieuwste land- en tuinbouwwerktuigen worden tentoongesteld. Een aantal K.I.- stleren zal getoond wonden, terwijl in één der gebouwen een doorlopende voorstelling van land- en tuinbouw films wordt gegeven. Naast de traditionele rijtoer is er echter nog meer. Op een der terreinen in de omgeving zullen nl. behendig- heidswetlstrrjden met tractoren wor den gehouden. Een evenement, dat tot dusver nog nooit in Nederland plaats vond. De deelnemers zullen ln een ovaalvormige baan, zonder veel risico en in de snelste tijd een aantal moeilijkheden moeten overwinnen. Achter de trekkar wordt een aan hangwagen gekoppeld, waarop een melkbus wordt geplaatst, welke iiiet mag omvallen. Er zal met drié trac toren gelijk worden gewerkt. De VOOR HEN DIE VIELEN Korte, maar treffende plechtigheid in het schoolgebouw. Notaris Batten uit Middelburg sprak namens oud-leerlingen. Tijdens een korte plechtigheid is gisteren in de R.H.B.S. te Vlissingen een gedenkplaat onthuld voor de in de oorlog omgekomen oud-leerlingen dezer school. De voorzitter van net comité, dat de gelden voor deze pla quette bijeenbracht, de heer J. ver kerk, sprak een begroetingswoord tol de genodigden en dankte allen, die aan de totstandkoming van dit ge denkteken hadden medegewerkt. „Moge het offer, gebracht door hen. wier namen op de plaquette zyn ver meld. een lichtend voorbeeld zyn voor alle jongelui, Jie hun opleiding in deze .school genieten", aldus besloot de heer Verkerk. Notaris R. Batten uit Middelburg sprak namens de oud-leerlingen en richtte zich allereerst tot de huidigt schoolgaande jeugd: „Deze gevalle nen benoorden tot de besten van 1ul- lie voorgangers", zeide spreker. Hy herinnerde er aan, dat de dichter Jan Campert ook een oud-leerling der Plannen van Vereniging voor Luchtvaart. Naar wij vernemen werkt de Zeeuwse Vereniging voor Luchtvaart momen teel plannen uit om de leden weer in de gelegenheid te stellen de sport- vliegery te beoefenen. Het bestuur acht het zeer gewenst, dat daartoe de mogelijkheid wordt geschapen, vooral om dat daardoor de Zeeuwse jeugd „luchtvaar t-minded" wordt. Een intensieve beoefening van het sportvliegen, het zweefvliegen en het modelvliegen kan tot resultaat heb ben, dat in de komende jaren méér Zeeuwse jongens een plaats vinden bjj de KLM of in de Luchtvaart. Vllssingse R.H.B.S. was en drueg daarna een van diens verzetsgedich ten voor. Hierna noemde notaris Bat ten de namen van de oud-leerlingen, die in de oorlog vielen en bracht in sobere bewoordingen in herinnering in welke functie en hoe zij waren ge vallen. „God geve, dat hun offer niet tevergeefs wasZij rusten in vre de". aldus besloot de heer Batten. Nadat de heer J. Verkerk, leraar Nederlands van de R.H.B.S., „Doden mars" van Clara Eggink had gede clameerd, begaven allen zich van de aula naar de hall, waar de oudste dochter van de oudste oud-leerling, aie in de oorlog omkwam, mr. v. a. Slikke. de plaquette onthulde. Vele kransen en bloemen werden daarna aan de voet van de gedenkplaat ge legd. Tenslotte sprak de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolft, namens het gemeenteoestuur, waarbij hy er op wees. dat de jeugd van thans ge wezen moet worden op de positie waarin ons werelddeel zich heden be vindt. De heer Verkerk droeg hierna na mens 't comité de plaquette over aan de directeur der school. De heer Ver kerk dankte daarbij nog ln het bij zonder de secretaris van het comité de heer J. Brander, die onvermoeid Hverde voor de totstandkoming van de gedenkplaat. De heer G Lammers, directeur der R.H.B.S., aanvaardde de pla quette met enkele gepaste woorden namens de Staat en deelde mede, dat elke klas bij toerbeurt er voor zal zorgen, dat by het gedenkteken steeds verse bloemen zullen staan. Met een dankwoord van de heer Joh. Loois Hzn.. namens de nabestaanden, werd deze treffende plechtigheid besloten Piano- en orgelmuziek van Beetho ven, Handel en Mendelssohn zorgde voor een passende muzikale omlijs ting. deelnemers, leden van de Z.L.M., hun zonen, personeel en personeel van de firma's die hun tractoren beschikbaar stellen voor deze wedstrijd, mogen een keuze doen uit vele merken. Voor elk merk worden aparte prijzen be schikbaar gesteld. Tot slot wordt er een finale gehou den tussen de winnaars. Verder wordt er in het middenvak tussen de ovaal vormige banen een tweede behendig- heidswedstrijd gehouden. Hieraan kan een ieder die gestart is in de eer ste wedstrijd, ook wanneer hij daarin werd uitgeschakeld door het omval len van de melkbus, deelnemen. Er wordt een grote toeloop van deelne mers verwacht. In verband met de tijd zullen slechts 100 personen hun prestaties in deze sportieve kamp kunnen meten. Zy, die zich het eerste melden, komen in aanmerking. N.O.V.-bijeenkomst te Goes. Zaterdag 19 Mei a.s. zal te Goes een bijeenkomst worden gehouden van de onderwijzers uit de provincie Zeeland, aangesloten bij de Neder landse Onderwijzersvereniging. De toneelgroep West Zeeuwsch Vlaande ren zal dan opvoeren het blijspel „Betje Regeert". De heer L. J. Breu- re uit Steenbergen zal spreken over zijn reis naar Amerika. RECHTBANK MIDDELBURG Hij probeerde bovendien de broer van zijn toezichthouder op te lichten. In Maart j.l. bevond de los werkman A. G. uit Colijnsplaat zich op de zeedijk te Wissekerke, waar hy aluminium trachtte te kopen, afkomstig van de destyds in zee gestorte vlieguigen. Terwijl hy bezig was met on derhandelen en zestig cent per kilo had geboden, kreeg hij concurrentie. Twee lieden, die ped auto waren gearriveerd, boden veertig cent méér. G ging toen met zyn concurrenten praten en van het een kwam het ander. Eén van de heren, een man met een pleister op zijn hoofd, vroeg, of G. nog meer spullen te koop wist en deze vertelde, dat by een boer te Oud- Sabbinge P.T.T.-kabel lag. „HU mag die niet verkopen, want de party is niet van hem", voegde hij er aan toe, Advertentie. "L/eJ Sh nuMwitf 20 for fl. 1- Brand in vlasbedrijf te Eede. Donderdagavond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het vlas bedrijf van de heer L. de Freeze te Eede. De brandweren van Eede en Aardenburg waren spoedig ter plaat se maar konden niet verhinderen dat de schuur met inhoud, waarbij een lokkenturbine, verloren ging. De schade wordt slechts voor een derde deel door de verzekering gedekt. Autobuakwestfe op Schouwen opgelost. SAMENWERKING MET 1JE R.TM. Naar wij van de heer C. H. van Oeveren vernemen is de kwestie over de autobusconcessie's in Noord Zee land tot oplossing gebracht. Zoals men weet hadden autobusondernemers onder wie de heer van Oeveren in dit gebied concessies voor buslijnen aangevraagd, waartegen de R. T. M. bezwaren opperde. De R.T.M. heeft nu voor haar vervoersgebied overeen stemming bereikt met de bus-exploi tanten en overeengekomen is, dat deze overeenstemming contractueel zal worden vastgelegd, waarna de R.T.M. als enige concessie-houdster zal optre den. De busdiensten van de heer van Oeveren zullen voortbestaan in dezelf de omvang. Een voordeel van de sa menwerking zal zijn, dat men nu door gaande reisbiljetten kan kopen, waar mee men op trajecten van andere ver voersondernemingen kan rijden. 's werelds beste pijnstiller N.V. PHARMACEUT1SCHE UNION. HILVERSUM Verhoging Stroomtarieven. Naar de P Z.E.M. mededeelt, wor den vanaf de datum van meteropne ming in Mei 1951 alle kWh-prijzen met één cent verhoogd, behalve het tarief voor het nachtstroomverbruik ten behoeve van heetwaterbereiding, geregistreerd door een afzonderlijke meter, welk tarief met een halve cent per kWh wordt verhoogd. Het boven staande geldt niet voor die kWh-prfi- zen waarby reeds kolentoeslag wordt geheven. Militairen uit de West te Vlissingen ontscheept. Gisterochtend kwam het ms Oran jestad van de K.N.M5. uit Curacao omstreeks negen uur op de rede van Vlissingen aan. De ontscheping van de 67 militairen, waarbij enkele gezinnen en twaalf burgers was een uur latei afgelopen en omstreeks twaalf uui zijn allen per A.A.T. naar de uiteinde lijke plaats van bestemming vertrok ken. Vrij ernstig verkeersongeval bij Aagtekerke. Een uit de richting Middelburg komend motorrijwiel, bestuurd door de heer P. P., reed Donderdagmid dag op de weg van Aagtekerke naar WestkapelTe twee fietsers aan. Mej. B. uit Aagtekerke liep hierby een lichte hersenschudding en een diepe wonde aan één der benen op Haar verloofde, M. brak het neus been en liep enkele verwondingen aan het gelaat op. De motorryder moest na verbonden te zyn door dok ter Huygens uit Westkapelle, met een zware hersenschudding naar het Gasthuis te Middelburg vervoerd worden. De motor zowel als de rij wielen werden beschadigd. De oor zaak van het ongeval Is onbekend. TECHNISCH ABTENAAR De heer J. Marinissen te VUasingen opzichter by de Provinciale Water staat in Zeeland, werd door Gedepu teerde Staten tot technisch ambte naar van de Provinciale Waterstaat benoemd. maar voor de grote onbekenden die inmiddels bekend z\Jn) was dit geen bezwaar: de eigendommen van groti lichamen hadden zy liever voor nieti De werkman uit Colijnsplaat begreep, dat dit een nette uitdrukking wai voor stelen en voor diefstal voelde h{j weinig, omdat de proeftyd van eer. hem opgelegde, gedeeltelijk voor- waardelyke straf nog niet was ver streken. De verleiding was echter te groc: en zo toog het drietal 's avonds naai Oud-Sabbmge, nadat G. 's middap reeds de plaats, waar de kabel laj had aangewezen. Hy hielp niet nv bij het stukzagen en versjouwen vt P.T.T.'s eigendom, maar stond wi op de uitkyk. Vrydag moest G. zich voor dit aar- deel in het misdryf verantwoorden Hij werd er tevens van beschuldigd te hebben geprobeerd geld los te krij gen van zekere A. J. S., door deze te vertellen, dat zijn patroon naar Rot terdam was en dat hy daagffy/ _?pn Weekloon nlel had gebeur**: vroeg S. hem een bepaala becrag voor te schieten. „Alles is in orde' zo zeide hy, „want je broer, de bur gemeester van Kortgene, is toezicht houder over mij". Het was wel een mooie aanbeveling, maar S. was zo verstandig de verdachte toch maar niet het gevraagde geld te geven. De Officier van Justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, eiste een gevan genisstraf van negen maanden on- voorwaardelyk. De verdediger, mr. M. A. Terwoert, drong er bij de recht bank op aan. een psychiatrisch rap- port in te winnen. Het beste adres voor al uw Zomerjaponstoffen is nog altijd HET STOFFEN HUIS, GOES. Onze collectie bevat alles wat tl zoekt en de pryzen zullen U meeval len, byv. grijs Palmbeach voor rok- fien en Deux Pièces, 130 cm. breed, 6.95 per meter. U slaagt naar genoegen in SCHRIJ- VER'S Stoffenhandel, Opril Markt bjj de kade. Tel. 2751. Altijd het beste adres. Met ingang van 1 Mei 1951 zijn bij de Arrondissements-rechtbank te 'I* Hertogenbosch, Breda, Maastricht, Zutphen, Zwolle, Almelo. Dordrecht, Middelburg, Alkmaar, Haarlem, U- trecht. Leeuwaren en Assen ingesteld. A. Eén enkelvoudige kamer voor de berechting van economische delicten; B. één meervoudige kamer voor de berechting van economische delicten; C. Eén meervoudige economische kamer, welke als raadkamer optreedt De samenstelling van deze kamers te Middelburg is: A. Enkelvoudige kamer: Lid: mr. P- van Empel, vice-president; Plaatsver vangende leden: mr. A. J. W. van Roijen, rechter; mr. B. S. Sieperda, rechter. B. Meervoudige kamer: Leden: mr. P. van Empel. vice-president; mr. A J. W. van Royen, rechter; mr. B- S Sieperda, rechter. Plaatsvervangende leden: mr. J. A. Abbing, rechter-plaatsvervanger; mr. J. A. E. Rink, rechter-plaatsvervangtf- C. Meervoudige economische kamer. Leden: mr. C. R. F. van Roggen, pre sident; mr. A- J. W. van Royen, rech ter, mr. B. S. Sieperda, rechter. Plaatsvervangende leden: mr. J. A Abbing, rechter-plaatsvervanger; mr. J. A. E. Rink, rechter-plaatsvervanger. G- HOUTEKAMÉR VOOR DE RADIO. Dinsdag 8 Mei a.s. zal de heer G. Houtekamer te Goes, algemeen secre taris van de Prov. Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, voor de A.VJt.O.-microfoon in de uitzending „Voor het platteland" om 12.33 u. een causerie houden over:: Pinksterdri«i rmgrijdersfestijn op Walcheren".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2