NIEUWS UIT ZEELAND MIDDELBURG'S BURGEMEESTER ERE-GAST IN FOLKESTONE FELLE BRAND TE ZIERIKZEE WALCHEREN Nèetn toch dei beste ChocoladeVraag toch Union Chocarré's De muziekconcoursen Slechte visserijresultaten over Februari 1951 De strijd tegen de scheloziekte bij oesters UITBREIDING WATERWINNING DER GEMEENTE MIDDELBURG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 MEI 19ol Komende sportontmoeting FolkestoneMiddelburg wordt goed voorbereid. „De eerste ontmoeting; tussen sportmensen uit Middelburg en Folkestone belooft een groot succes te worden; Wfl hebben de Indruk gekregen, dat /-U uitstekend wordt voorbereid", aldus vernamen wjj van de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkesteln en de voorzitter der Advieseommis- sie voor Sportanngelegenhoden, de lieer D. A. Huijsse. 7,y keerden gister avond terug van een tweedaags bezoek uan de Engelse badplaats, waar z.y besprekingen voerden met do organisatoren van de sportweek, welke ge houden wordt van 27 Juli tot 4 Augustus a.s. Tevens waren zU eregasten op liet „Tuliptime Ball", waarvan de opbrengst ongeveer 1500 ten goe de komt aan de sportuitwisseUng. IJlt dit fonds.Je worden o.pi. uitstapjes be kostigd, welke men do Middelburgers wil aanbieden. VOORJAARSRAL. Het „Tuliptime Ball" in het.feest- palels van Folkestone, de Lea's Cliff Hall, werd door 1200 mensen bijge woond. Een groot '.eel van het pro- HuHsse a Do- De heren Bolkesteln maakten de reis* via Oostende en ver, waar zH per auto werden afge haald door de voorzitter van de Ka mer van Koophandel, de heer W. Allsworth en de voorzitter van de af deling Folkestone der Anglo-Nether lands Sports Association, de heer A. J. S. Clark. Woensdagmiddag be spraken de afdelingssecrctaris. de heer E. Hudsmitli en de heer Huüsse in tegenwoordigheid van de heren Bol- kestcin en Clark, de aanstaande ont moeting. Alle takken van sport, die bij de sportuitwlsseling wc oefend, Kwamen ter sprake en op al be- Ie punten werd overeenstemming be reikt. Voor -de zwemmers is het verheu gend nieuws, dat Folkestone evenmin als Middelburg een overdekt zwem bad rijk is, zodat men in beide ste den op hetzelfde tijdstip met de trai ning kan boeinnen en men elkaar dus f oed partij kan geven. Voorts bieden ames en heren uit Folkestone een de monstratie balelftal, luimij mWMWMBBPBPBWPWMI dat men aan elkaar gewaagd is. De Middelburgse korfballers zullen een team uit Londen tegenover zich vin den, omdat deze sport in Folkestone niet wordt beoefend. Wel zal men po gen een hockey-elftal te formeren. FOLKLORKGROEP NAAR LONDEN Voorts zullen athleten en tennissers uit beide plaatsen tegen elkaar uitko men. Een aantal dames-gymnasten uit Middelburg zal een demonstratie zwaaiende ringen en brug geven en ook staat »en handbal-demonstratie door de gasten uit Zeeland op het programma. Vermoedelijk zijn voorts acht hengelaars van de partij. Zij zul len met een werpHfengel vanaf de kust in zee vissen. Er wordt een wisselbe ker beschikbaar gesteld en de plaat selijke visclub biedt een „tea" aan. Als speciale attractie geeft een folklore-groep Zeeuwse boerendansen te zien. Het is het voornemen deze groep meermalen te laten optreden, o.a. in nabijgelegen plaatsen, zoals de badplaats Kamsgate. De heer Albert Mllhado, dc bekende promotor van sportuitwLsselingen, die veel steun verleent, zoekt naar een mogelijkheid om de dansen ook in Londen, middel punt van het Festival of Britain, te laten zien, eventueel voor do leden van de Nederlandse kolonie. In totaal maken ongeveer 150 Mid delburgse sportmensen de ontmoeting mee. In Folkestone is reeds een ere- comité samengesteld. gramma bestond uit prijsdansen en voorts voerden kleine meisjes in cos- tuums, die voor Hollandse kleder drachten moesten doorgaan, dansjes uit. De eregasten uit Middelburg wer den opgewacht door Miss Folkestone en ontvangen door de burgemeester van de badplaats. Om 32 uur werden de volksliederen gespeeld en hield mr. dr. Bolkesteln een herhaaldelijk door applaus onderbroken rede. waarin hij met blijdschap kon vaststellen, dat er reeds nu -vriendschapsbanden tussen Middelburg en Folkestone zijn aange knoopt en dat deze de komende zomer zeer zeker nog veel hechter zullen worden. Gedeputeerden naar Noord-Zeeland. Aangezien Schouwen-Duiveland niet in het college van Gedeputeerde Staten is vertegenwoordigd, achtten de Gedeputeerden het wenselijk net contact met de bestuurders van ge meenten. polders en waterschappen te verinnigen. Hiertoe werd Woens dag te Zierikzee een bijeenkomst ge houden. 's Ochtends werd vergaderd met de gemeentebestuurders. Tal van kwesties, o.a. de wegen, de dijken, het woningbouwvolume en de veerdien sten betreffende, kwamen ter sprake. Voornamelijk werden interne be leidszaken behandeld. In het begin van de middag brach ten de Gedeputeerden een bezoek aan de Koninklijke Fabriek van bakkerij- Srondstoffen „Zeelandia", waar zij oor de directie werden rondgeleid. Vervolgens vergaderde men met be sturen van polders en waterschappen. Ongeval bij knobelrit. De M.A.C. „Scheldegouwen" te Mid delburg hield op Hemelvaartsdag haar jaarlijkse Knobelrit over Walcheren. Er was een flinke deelname van mo torrijders en automobilisten. De motorrijder P. Polderdijk uit Heinkenszand slipte in Aagtekerke op een door de regen nat weggedeelte. Hij kwam in botsing met twee wiel rijders. wier fietsen beschadigd wer den. Zelfs raakte de heer P. met zijn motor in een bermsloot. Hij liep een hersenschudding op en werd later naar zijn woning vervoerd. Het motorrij- werd beschadigd. Gedurende de maand April j.I. zijn te Poortvliet 16 huisslachtvcrgunnlngen uitgereikt. Een winkelpand uitgebrand Donderdagmorgen omstreeks vier uur werden de politie en de brandweer to Zierlkzec galarmecrd voor een uitslaande brand in de petates frites bak kerij van de heer C. van Beveren aan het Visslop. De politie begaf zich ogenblikkelijk met een slangenwagen naar het ter rein van de brand, waar acht minuten na de alarmering ook de brandweer van Zierlkzec arriveerde. Met drie slangen op de waterleiding gevoed door een aanjaagpomp werd de strijd tegen het vuur aangevangen. De koekoek. Thans zijn ongeveer 90 mededelin gen binnongekomen over het horen van de koekoekroep in Zeeland. Dit is bijna twee maal zo veel. als die van t vorige jaar. Daar verdere opgaven weinig zin meer hebben, dankt Zwerf- mans voorlopig al zijn medewerkers hartelijk. De uitwerking van de gege vens zal nog enige tijd vorderen. ZWERFMANS. Landbouwschuur te Scherpemsse afgebrand. Tengevolge van blikseminslag is .gisteren b\j Scherpenisse een grote landbouwschuur afgebrand. De brandweer van St. Maartensdijk, die spoedig ter plaatse was, kon tegen de vlammenzee weinig uitrichten. De schuur werd slechts gebruikt voor opslag van enige materialen. De aan grenzende woning werd gespaard. Beide panden werden sinds jaren niet meer gebruikt en waren bestemd voor afbraak. TONEELCONCOURS. Het toneelconcours voor dialect stukken, georganiseerd door de Zeeuwse vereniging Zeelandia in Den Haagjs geëindigd, or namen,.zes ver enigingen aan deel. Tijdens een feest avond in de Dierentuin te 's Graven- hage. werd de uitslag bekend ge maakt. De wisselbeker ging naar de „Limburgse plankeniers", die „De goede eis" van Bep Ho. 11ewijn had den opgevoerd. Het Visslop is een nauw straatje, zodat de bestrijding van het vuur? niet eenvoudig was. Daarbij vonden de vlammen gretig voedsel in de olie en het andere brandbare materiaal, op geslagen in de bakkerf. Groot gevaar bestond voor het overslaan van het vuur naar tegenoverliggende en be lendende percelen. Nadat ook nog dc gemeente-motor- spuit met drie stralen was ingescha keld, kon door het deskundig optre den van de brandweer het vuur gelo- caliseerd blijven. Toen de motorspuit uitviel werd op verzoek van de opper- brandmeester, de heer C. Berrevoets, assistentie verleend door de fabrieks- brandweer van de Zeelandia-fabriek. De motorspuit van deze fabriek werd gekoppeld op de slangen, die reeds door de gemeentebrandweer waren uitgelegd. Het winkelpand brandde practisch geheel uit. De belendende percelen kregen geringe waterscha de. De gevels van enkele tegenover liggende panden werden geblakerd, maar in de panden zelf werd vrijwel De Middelbare Meisjesschool. Op 7 Mei zal in de R.H.B.S. te Mid delburg op uitnodiging van het be stuur der Oudervereniging mej. dr. J. J. van Dullemen, directrice van de Gemeentelijke meisjes-H.B.S. te Rot terdam spreken over doel en wezen van de middelbare meisjesschool. In verband met het feit, dat de M. M.S. te Middelburg thans haar twee de jaar ingaat, is deze lezing voor ouders, die hun dochters van Mid delbaar Onderwijs willen laten ge nieten, van belang. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen GOUDEN JUBILEUM. geen schade aangericht, dank zij het werk van de brandweer. De petates-frites-bakker C. van Be- veren vertelde het volgende over de oorzaak van de brand. Hij had des nachts grote hoeveelheden petates- frites gebakken, die verkocht zouden worden tijdens het muziek-concours te Dreischor. Toen hg even de bakke rij had verlaten om in de aangrenzen de kamer een kop thee te drinken, zag hij plotseling de felle steekvlam. Het gelukte hem zijn vrouw en een kind tijdig uit huis te brengen. De kat en de hond kwamen in de vlammen om. Hoewel het pand en de inboedel verzekerd waren, is de bedrijfsschade voor de heer Van Beveren groot. De burgemeester van Zierikzee, die op het terrein van de brand aanwezig was, betuigde zijn tevredenheid over het snelle en deskundige optreden van brandweer en politie. Opnieuw op zoek naar mosselpercelen. Opnieuw vertrok van Bruinisse eon mosselvaartuig naar de Waddenzee om te zoeken naar gronden geschikt voor mosselcultuur. De twaalf groepen van Bruinisse, die zich voor een perceel hebben opgegeven, konden bij de toe wijzing er niet allen een krijgen, om dat door het vervallen van de perce len in het Zuid-Ooster-Rak er niet ge noeg meer aanwezig waren om geheel Zeeland te helpen. Men wil nu nog maals een onderzoek-instellen om in andere delen van de Waddenzee cul- DOCTORAAL EXAMEN RECHTEN. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin- Het echtpaar A. VinkeRijkse te gen. slaagde voor het doctoraal exa- Nieuw en Sint Joosland is Dinsdag men rechten, de heer J. de Jonge uit a.s. vgftig jaar getrouwd. Middelburg. Opening jachthaven en clubhuis te Goes. Woensdagavond kwam de Goese Watersportvereniging „De Werf", in het Veerhuis te Katse Veer in jaarver gadering bijeen. Na behandeling van de jaarstukken, waarbij bleek, dat de financiële posi tie van de jonge vereniging gezond is, kwam de officiële opening van de jachthaven en het clubhuis ter sprake. Deze opening werd bepaald op Zater dag 12 Mei. des middags half drie. Het seizoen zal op tweede Pinkster dag worden geopend met een club- tocht op de Oosterschelde. rholen koopt industriegrond Geruime tijd werd in de raadsver gadering van Tholen gediscussieerd over een voorstel van de burgemees ter. om 20.000 vierk. meter grond voor industrieterrein in de Dalempol der te kopen van de dames Wagtho. voor een bedrag van 26.000. Zowel dc beide wethouders, als de heren H. Jansen en A. Kot. hadden hiertegen ernstige bezwaren in verband met de hoge kosten en het risico, dat er nooit industrie zal komen. De voor zitter wees er op, dat men deze kans niet mag laten voorbijgaan. Er wordt nu eenmaal overal over industrialisa tie gesproken en regelmatig komen er ook gegadigden. Men moet in dit opzicht enige risico durven nemen. Nadat de heer G. A. de Hond de voor zitter nog was bijgevallen en ook de tegenstanders hun mening nog eens hadden uiteengezet, werd het voor stel van de burgemeester, met de stemmen van de beide wethouders en de heer Kot tegen, aangenomen. Een Hemelvaartsdag zonder veel regen. DE ZEEUWEN TROKKEN ER OP UIT, DE BELGEN KWAMEN OP BEZOEK. De Zeeuwen hebben gisteren volop geprofiteerd van het voor Hemel vaartsdag (die de meeste jaren veel regen brengt) zeer redelijke weer. Ve len trokken er per fiets, bromfiets, motor of auto op uit en vooral 't bloe- semende Zuid-Beveland was zeer in trek. Weliswaar moesten de wande laars en fietsers 's middag:, enige tijd schuilen voor een fikse donder- en re genbui, maar deze kon gelukkig voor niemand de dag beden-en. Walcheren, Zuid-Beveland en Zw.- Vlaanderen hadden tevens een druk bezoek van vreemdelingen, voorname lijk Belgen, die in autobussen, met auto's en zelfs op de fiets de grens overstaken om Zeeland te ontdekken of de kennismaking te vernieuwen. De Provinciale Stoombootdiensten kon den op sommige momenten de stroom van wagens slechts met moeite ver werken. Op initiatief van de vereniging .Marktbelangen", gaf de muziekver eniging „Excelsior" 's avonds een po pulair concert op de Middelburgse Markt Bovendien draaide de carrous- sel op volle toeren. In de binnenstad was het de gehele avond bijzonder druk en de overwinning van „Middel burg" het gesprek van de avond gaf aanleiding tot een feeststemming. In de binnenstad van Vlissingen was het gisteravond eveneens gezellig druk. Ook hier klonk muziek: „Ons Genoegen" keerde met vliegend vaan del cn slaande trom terug van het concours te Wemeldinge. voor tal van Middelburgse middenstan ders prijzen beschikbaar hadden ge steld. De avond werd met het volkslied besloten. Middelburg Cabaretavond voor het garnizoen. Het Middelburgs Comité tot Behoud van het Garnizoen, heeft Woensdag aan dit garnizoen een cabaretavond aangeboden in het Schuttershof. De avond weid oju. bijgewoond door de garnizoenscommandant majoor J. Pot- teboom. dc commandant maritieme ,als V0lt vastgesteld: singelstraat, middelen tcVlissingen kapitcm-lurt. |Schuitvlotstraat. Ooslkerkplein. Nieu- te! zee W. H- de Giaaff, de comman- we oosterse straat. Molenwater Noord- dant der Rijkspolitie in Zeeland, over- - - - ste G. H. van Helden en hun echtge noten en de commandant der Ambo nezen op Walcheren, overste J. H. J. Brendgen, de officieren en onderoffi cieren van de C.O.A.K. met hun dames en de leden van het organiserende co mité met hun dames. De zaal was verder geheel gevuld met de leerlingen van de C.O.A.K. en een grote groep Ambonezen. De voorzitter van het comité, mr. J. A. Dumon Tak. opende de avond, waarna enkele Ambonezen muziek ten gehore brachten. Daarna was het woord aan het cabaretgezelschap De Mallelanders, dat een vlot programma voor het voetlicht bracht. Er was na ieder nummer veel applaus. Na afloop bracht de heer .Dumon Tak dank aan de optredenden. daarbij bloemen overhandigend aan de mede werkende dames. Majoor Potteboorn dankte namens de genodigden. Tenslotte volgde een loterij, waar- MUZIKALE MARS VAN .JULIANA". Morgenmiddag om 2.30 uur maakt het Tamboers- en Pijperscorps „Julia na". zoals gemeld, een muzikale wan deling door Middelburg. De route is als volgt vastgesteld: Singelstraat, zijde, Noordpoortplein, Klein Vlaande ren, Seisstraat, Seisdam, Houttuinen, Domburgs Schuitvlot, Langevieleweg, Baarsjesstraat, Koudekerkse weg, Lan- gevielesingel, Zandstraat, Langeviele, Markt, Lange Delft, St. Janstraat, Turfkaai, Houtkaai, Segeerstraat. Lan ge Delft, Korte Delft, Dam, Molstraat, Singelstraat. Om 4.30 uur geeft de Chr. Muziek vereniging „O.N.D.A." een concert op de Markt. Omstreeks 9.30 uur n.m. voert „Juliana" een taptoe uit op de Markt. Vlissingen NATIONAAL FEESTPROGRAMMA. ALLE UNION-PRODUCTEN ZIJN VOOR DE HANDEL VERKRIJGBAAR BIJ FA. F. MALJERS ZN., GROSSIERS ruim 20 atuks per one De uitslagen te Wemeldinge en Oostkapelle. De jury van hot muziekconcours te We meldinge, bestaande uit de heren D. F. Bandel, Den Haag. G. Boedijn, Hoorn en Mar. Ogier Jr., Den Bosch, kende de vol gende prijzen toe: 'Tamboerwedstrijd: le nfa. ..Ons Genoe gen", Vlissingen, le pr„ 33 p. Marswedstrijd: Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Scheldegalm". Hanswecrt, le pr„ 34 p.: „Ons Genoegen", Vlissingen, le pr„ 32 punten. Concertwedstrijd: 2de afd. Fanfare jConcordla". Ouddorp. 2e pr„ 4f. p, le afd. Fanfare. „De Vries Robbe Fan fare", Gorlnchem, le pr., 100 p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „Con cordia" Smitshoek, 2e pr., 80 p. Erc-afd. Fanfare: „HeDenoord", Arn hem. le pr., 105 p. 2de afd. Harmonie: .Mozart". Yerseke le pr., 50 p. lste afd. Harmonie: „St. Caecilia". Vlis singen, 2e pr., 89 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Ons Genoegen", Vlissingen, le pr., 100 p. OOSTKAPELLE. De uitslagen van het zangconcours te Oostkapelle luiden: Aldeling Uitmuntendheid B: „Hosanna" Vlissingen, 240 p.. 2e prijs: „Soli Deo Glo- ria". Souburg. 267 p.. le prtJs: „Soli Deo Gloria"Kamperland. 220 p.. 3e prijs. Afdeling Uitmuntendheid A: „Sursum Corda". Oostkapelle, 244 p., le prijs. Eerste afdeling: „Soli Deo Gloria" Oost burg, 224 p„ le prijs; Ned Herv. Kerk koor. Heinkenszand. 191 p.. 3e prijs; „Ho sanna". Zoutelancic. 200 p.. 2e prijs: „Ho sanna"'.'Wissekerke, 180 p.. 3e prijs. Tweede Afdeling: „Oostdijks Zangkoor Oostdijk. 212 p.. le prijs: „Een In geest cn streven'Serooskerke. 223 p„ ie prijs: „Nieuwtands Dameskoor"Nieuw- en St Joosland. 176 p.. 3e prijs; .Halleluja"' Grijpskerke. 205 punten. 2e prijs. Derde Afdeling: ..V.Z.O.S.'". St. Anna- land, 191 p.. 2e prijs: Ned. Herv. Kerk koor, Oud-Vosserneer. 177 p.. 3c prijs „Ons lied". Ritthem. 230 p.. le prijs; ..Ons Genoegen", Blggekerke, 164 p., 3e prijs „Soli Deo Gloria' Noordgouwe. 187 p. 2e prijs. Vierde Afdeling: „Harpe Davids", Co- lijnsplaat, 192 p., le prijs. Kinderkoren- „Zangvogeltjes". Zierik zee. 190 p.. le prijs. Doordat de dlrigcnte van „Jubilate Deo uit Goes en ..Looft den Heer", uit Wol. taartsdijk onwel werd, konden deze ko ren niet zingen. Oud-griffier kantongerecht Middelburg overleden. Te Deventer overleed onverwacht op 68-jarige leeftijd de heer mr. H. Schouten, die van 1919 tot 1927 grif fier is geweest van het Kantonge recht te Middelburg. Mr. Hubèrtus Schouten werd in Mei 1882 geboren. Hg studeerde rechten te utrecht en werd op 29 Juni 1911 benoemd tot griffier van het kantongerecht te Heusden. Pei 18 September 1915 werd hij aange steld als substituut-griffier van het kantongerecht in Den Haag en per 11 December 1919 als griffier van het kantongerecht te Middelburg Hier was hij werkzaam tot 29 Octo ber 1927 toen Hij benoemd werd tot griffier van het kantongerecht te Rotterdam. Deze functie legde hij neer in het voorjaar van 1942. omdat hjj niet langer onder de bezetters wil de werken. Mr. Schouten had een grote be langstelling voor kunst, schilderde zelf en was een kenner van oude kunst. In Middelburg is hij voorzitter geweest van de later opgeheven Kunstclub'' Zes weken geleden heeft hij nog een bezoek gebracht aan de Zeeuwse hoofdstad Hij had een grote voorliefde voor Walcheren en heeft nog kort voor zijn overlijden overwogen om zich blijvend in Mid delburg te vestigen. Het stoffelijk overschot wordt he denmiddag op de Algemene Begraaf plaats te Dordrecht ter aarde besteld. H. SCHAAP t Zaterdagavond keerde de heer H. Schaap. leraar Practische opleiding aan de Zeevaartschool te Vlissingen. niet in zijn woning terug Men stelde een onderzoek in het gebouw van de Practische opleiding in. waar het stof felijk overschot van de heer S. werd gevonden. Het bleek, dat hij aan hart verlamming was overleden. De heer Schaap, die de leeftijd van 55 jaar bereikte, was meer dan twin tig jaren leraar in bankwerken enz -Hij stond in de kring van zijn collega's aangeschreven als een bijzonder goed leraar, bij wie de leerlingen steeds met veel genoegen de lessen volgden. De begrafenis is bepaald op Maar» dag a.s. De eersle ansjovis. Door de schippers J. en S Schot van de TH 25 te Tholen. werd Woensdag morgen de eerste ansjovis gevangen o op de weervisserij in de Oosterschelde we collecteurs die de mosselschelpen en te Tholen aan de markt gebracht 1 eventueel kunnen vervangen. Totaal-opbrengst gehalveerd. Hier volgen de cijfers van de to taal-aanvoeren van visserijproducten uit de Zeeuwse Stromen over de maand Februari 1951. De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben be trekking op dezelfde maand van het voorgaande jaar. Totaal aanvoer Zeeuwse Stromen '93.592 kg. f 435.215 (5.335.921 kg. 809.756), waarvan haring 60 kg 27 (292.953 kg. 83.243), sprot 59.678 kg. 12.549 (3.631 kg. 633), sprot en zeeblielc (ongesorteerd) 29.791 kg. 3731 (39.015 kg. 2325), schubben 1220 kg. 4391 (872 kg. 2834). garnaal voor consumptie 26.895 kg. 38.213 (26.612 kg. 30.994), oesters 1.608.973 stuks. 135 443 kg. f 345.717 (2.036.400 st. 195.579 kg. f 421.530), mossel vooi consumptie 7600 kg. 836 (4.529 500 kg f 240.869), zeesterren 460.280 kg. 9884 (25.000 kg. 500). Zoals men zjet is de totaal-op brengst ongeveer gehalveerd. Nieuwe brochure verschenen. Dr. P. Korringa schreef een nieu we brochure over de voortzetting van de strijd tegen de schelpziekte m de oesters. Er wordt een korte uiteen zetting gegeven over de aard en oor sprong aer schelpziekte. Van het de fensief tegen de ziekte werd overge gaan tot net offensief, toen men na zich jaren te hebben beperkt tot het mijden der haarden in de Oosterschel de. actief de strijd kon gaan aan Pin den door het gebruik van de ontsmet tingsmiddelen De resultaten van de ontsmetting worden zeer uitvoerig besproken, mede aan de hand van uitgebreide tabellen. De brochure eindigt met een zestal aanbevelingen, waarin zeer duidelijk tot uitdrukkini komt, welke grote waarde dr. K hecht a an «het goed schoonhouden der percelen en aan het verder opruimen van de nog resterende plaatsen waar oude groene schelpen liggen, die veel kwaad doen. Genoemd worden o.a den Broek en het Z.O. deel der zgn slipperplaat. Verder maakt de schrij ver gewag van zijn zoeken naar nieu- VOORSTELLEN AAN DE RAAD Openbare toiletten op parkeerterrein achter de Markt. Eind 1940 verleende de gemeenteraad van Middelburg B. en W. een cre- diet van J 110.000.voor de noodzakelijke doortrekking van het dralneer- kanaal der duinwaterleiding. Verlenging van dit kanaal in Westelijke rich ting was in de eerste plaats noodzakelijk en een gedeeltelijke verlegging van het tegenwoordige kanaal werd eveneens wenselijk geacht. Het ooilege van B. en W. meende echter zich aanvankelijk tot genoemde verlenging te moeten beperken. moeten zijn. De jaarlijkse lasten wor den geraamd op netto 950.Het college vraagt thans een crediet van 6000.voor de bouw van de in richting. Het bestuur van de Polder Walche ren, dat toestemming moest verlenen voor het uitvoeren der werkzaamhe den, had ernstige bezwaren tegen dit plan. Na langdurige onderhandelin gen werd uiteindelijk een concept-ver gunning verkregen. Het aanvaarden daarvan houdt evenwel in, dat het ;en van een gedeelte van het ijk draineerkanaal ook direct wordt uitgevoerd, terwijl tevens het Westelgk deel van het bestaande ka naal tegelijk met de verlegging van het nieuwe Westelijke kanaal over ong. 650 m. lengte dient te worden gedempt tot 4 m. boven N.A.P. dit ter versterking van de zeewaterkering. Door uitvoering van deze werken wordt de capaciteit van de prise d'eau met 70.000 m3 per jaar vergroot, dus tot 1.000.000 mS per jaar op- fevoerd, een hoeveelheid, welke het olderbestuur ook als maximum wenst te beschouwen. Do totualkosten worden thans geraamd op 210.000. B. en W. vragen daarom de Raad het eerdere verleende crediet met hon derdduizend gulden te verhogen. OPENBARE TOILETTEN. Het college is voorts met een nieuw voorstel voor bouw van openbare toi letten gekomen. Het zou een dergelij ke onmisbare inrichting willen Dou wen op het parkeerterrein, tegen de zijkant van de Garage Blaas. Zij zou omvatten drie urinoirs en één W.C. in de herenafdeling, twee W.C.'s in de damesafdeling en een kleine verblijfs- ruimte vuor de parkeerwachter, die tevens het onderhoud van en het toe zicht op de inrichting wil verzorgen, indien nij de ontvangsten mag behou den. B. en W. zouden hem een schrif telijke instructie willen geven, waarin o.m. bepaald kan worden, dat de toi letten van bv. 22 tot 8 uur gesloten TWINTIG Zaterdagmiddag zal te vjjgsiheep. n kinderoptocht gehouden worden, bestaande uit 2 groepen: A. vakgroe pen; B. vrije groepen. De route is als volgt: Glacisstraat bij centrale v. d. Schelde, Glacisatr., v. Dishoeckstr.v. Nispenplein, La- noystr., Bloemenlaan, Hogeweg, Rem brandlaan, Rozengracht. Singel, brug Goed Wonen, Bonedijkestr., Sotte- gemstr., K.K. weg (West), Juliana- laan, Badhuisstr., Coosje Buskenstr., Spuistr., Bellamypark, Nieuwendijk. Walstr., Betje Wolffplein, Badhuis str., Glacisstraat bg centrale. Opstel len half drie. De muziekcorpsen Ons Genoegen en St. Caecilia zorgen voor muzikale opluistering. Des avonds te half negen wordt een muzikale wandeling gemaakt. Het beginpunt is aan de Bloemenlaan. De stoet gaat langs de Hyachintenlaan, Geraniumlaan, Margrietenlaan Mei doornlaan, Anjelierenlaan. Irislaan, Vincent v. Gochlaan, Bloemenlaan, Pr. Rooseveltlaan, Rembrandlaan, Hogeweg, Gerard Doulaan. Anjelie renlaan, Rozengracht. Ridderspoor laan. Tulpenlaan, Rozengracht. Sin- fel, brug Goed Wonen, Bonedijkestr., ottegemstr., K.K. weg, Badhuisstr., C. Buskenstr.. Spuistr.. Gasthuisstr., Slgkstr., Breewaterstr., Hellebardier- str., Bellamypark. Beursstr., Beurs plein, Nieuwendijk, Walstr., Korte Nieuwstr., Wilhelminastr., K. Groe- newoud, Walstr., KL Markt, Waalse Kerkstr., Steenenbeer, Koudenhoek, einde. De Koninklijke Harmonie „Ons Ge noegen" geeft Zaterdag 5 Mei van 7.30 tot 9 uur een concert in het Bel lamypark. Vrouwenpolder CHR. ORANJEVERENIGING. De Chr. Oranjevereniging te Vrou wenpolder hield haar jaarvergadering, INDUSTRIEWONINGEN. ider voorzitterschap van de heer M. d. Broeke. Uit het jaarverslag bleek, Voor 1951 kreeg Middelburg een toewijzing voor de bouw van 20 in dustriewoningen- Zoals \vg dezer da gen meldden, wil het college van B. en W. vrjt daarvan laten aansluiten bij het complex van 50 middenstands woningen en het resterende volume van 15 arbeiderswoningen eveneens rond de bussengarage op 't Zandt re aliseren. Deze 15 huizen zgn, wat aanzien en indeling betreft, practisch gelijk aan de middenstandswoningen; alleen de afmetingen zijn kleiner. De bouwkosten worden geraamd op 155.000; de grondkosten bedragen 12.000. De huur zal, inclusief de voorgeschreven verhoging van 30 6.10 per week oedragen. Wederop bouw en Volkshuisvesting zal dit be drag vermoedelijk met 15 ct. verho gen om prijs- en loonsverhogingen tijdens de douw te dekken. B. en W. vragen de Raad credieten van 61.200 voor de bouw van vijf bescheiden middenstandswoningen en van 167.000 voor de bouw van 15 arbeiderswoningen. Biggekerke RAADSVERGADERING De raad der gemeente Biggekerke komt Maandagavond bijeen o.m. tot vaststelling van een bezwaarschrift tegen het ontwerp-Streelcplan voor Walcheren. dat er thans 269 leden zijn en er een goed slot van f 127.73 is. Burgemeester van Li ere sprak hierna een ernstig woord, waarin hij wees op de donkere en dreigende toestand waarin wij le ven. Hierna werd de film „Het Konink lijk bezoek aan Zeeland" vertoond, ge volgd door „Het eiland van vertrou wen" (Walcheren tijdens en na het water). Hierna was er bestuursverkiezing. De voorzitter werd herkozen, evenals de heer P. Schoe. Als nieuwe bestuurs leden werden gekozen, de heren J. Geertse, G. Melse en C. Verhoeff- Domburg ORANJEFEEST. De Oranjevereniging te Domburg organiseerde ter gelegenheid van de jaardag van H.M. de Koningin enkele feestelijkheden. Voor de schoolkinnderen trad de goochelaar Jamaco uit Amsterdam op. Apollo" maakte een muzikale rondwandeling. Voor het gemeente huis, waar zich de burgemeester, jhr. ir. H. S. Boogaert met zijn echtgeno te had opgesteld, werd o.a. het volks lied gegspeeld. 's Avonds trad in de zaal „Wilhel- mina" de bekende voordrachtkunste naar Jac. van Els&cker op. De voor zitter van de Oranjevereniging, de heer P. M. de Kam, dankte de heer Elsaclter voor het gebodene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2