PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Syrische en Israëlische troepen slaags geraakt Muziekwedstrijden in geheel Zeeland DE BILT ECHTPAAR PER0N IS POPULAIR IN ARGENTINIË Kantlijn GESPREK TRUMAN-MAC ARTHUR OP WAKE GEPUBLICEERD NOG STEEDS NIEUWE GEVALLEN VAN POKKEN TE TILBURG Gerepatrieerde krijgs gevangenen in Amersfoort gearriveerd „Festival of Britain" Donderdag begonnen 194e Jaargang-No. 104 Dagblxd uitgave van de tinna Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn. PL verv.: Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week t 4.55 p. kw. £r. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 4 Mei 1951 ADVEKTLNTTIPJIUS rt. p.' mm. Minimum p. advertentie f 3. mg. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. regel-., van 1—» regela f lx-. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven ot adres Bureau van dit Blad" 35 cent meer. Giro nr. 350300 P.Z.C., Middelburg. Bur VUssingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2150) M'burg Londcnse Kaai 29. tel. 2077 en 2324; Goea L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228j; Oottburg: Pr. Mauritaslr. 12. tel. 102; Terr.euien. Brouwenjslr. 2; Zienkzee: N. Bogcrdstr. C ISO, tel. 36 WIE OPENDE HET VUUR? V.N.-order staakt het vuren Woensdag en Donderdag zijn felle gevechten gaande geweest tussen Sy rische en Israëlische troepen in de gedemilitariseerde zóne ten Noorden van het meer van Galilea. De Israëlische regering heeft Woensdag de Veilig heidsraad verzocht terstond maatregelen te nemen teneinde iiet terugtrek ken van de Syrische strijdkrachten te bewerkstelligen. De stafchef van het corps militaire waarnemers der Ver. Naties heeft een order uitgevaardigd tot onmiddellijk staken van het vuren. Volgens de lezing van Tel Aviv drongen. Woensdag Syrische troepen de gedemilitariseerde zóne binnen. Zij openden het vuur op Israëlische sol daten, waarvan er vier dodelijk wer den getroffen. De Israëlische troepen bonden daarna de strijd aan tegen de indringers. Ontboden waarnemers van de V. N. konden wegens het hevige vuren hun waarnemingen niet van nabij verlichten. O'Dwyer wijst beschul digingen van de hand. De Amerikaanse ambassadeur in Mexico, William o'Dwyer, heeft de beschuldiging, dat hij de georga niseerde misdaad bevorderd had tij dens zijn burgemeesterschap van New York, van de hand gewezen. Hij zeide, dat men hem niet de schuld kon geven van het feit, dat er „enkele op zich zelf staande geval len van misdaad" in New York wa ren voorgekomen, noch van het feit, dat men er niet in geslaagd was aan de „menselijke neiging tot gokken" paal en perk te stellen. K.L.M.-piloot waarschuwde de brandweer. Een piloot van de Dakota van de K.L.M., die op weg was naar Frank fort, zag Donderdagochtend om streeks half acht een boerderij buiten Nijmegen in brand staan. De gezag voerder deelde dit onmiddellijk radio- telefonisch mede aan de toren op Schiphol. Deze gaf het op haar beurt weer door aan de brandweer in Nij megen, die toen zo spoedig mogelijk de brand ging blussen. Nederlander getroffen bij roofoverval te Bandoeng De 22 Lammerding e overval in het bloemenmagazijn „Eli za" te Bandoeng door pistoolschoten zodanig gewond, dat hij Maandag overleed. De bandieten begonnen te schieten, toen de vrouw- des huizes om hulp riep. De heer Lammerding, die op dat ogenblik de winkel be zocht, werd daarbij getroffen. De buit bestond uit 3000 rupias en juwelen. 2-jarige Nederlander R. B. 'ding is Zondag bij een roof- stilstandscommissie voor Palestina, Rawley. De vragen bewogen zich voornamelijk om ae kwestie of Israël het recht had in de gedemilitariseer de zóne de moerassen droog te leg gen. waarvoor het zich beroept op een oude concessie van de „Palestine Iand-development-corporation". Zendt Engeland goederen naar Peking-China? De Engelse minister van Defensie. Shinwell, heeft Woensdag scherpe aanvallen van conservatieve zijde te De Syrische lezing is anders. Vol gens een Syrische woordvoerder open den Woensdag Israëlische militairen het vuur op Arabische bewoners in de gedemilitariseerde zóne, blijkbaar met de bedoeling om vee te stelen. Na een vuurgevecht van een urn- dwongen de Arabieren de aanvallers tot terugtrekken. Donderdagmorgen laaiden de ge vechten opnieuw op, dit keer op gro ter schaal. Er werd gebruik gemaakt van zware artillerie en mortieren. Volgens de Syrische woordvoerder bombardeerden de Israëliërs een uur lang de heuvels in de gedemilitari seerde zóne. Na deze beschieting de den drie vliegtuigen een aanval. Het gebied boven het meer van Ga lilea is reeds enkele maanden lang terrein voor herhaalde incidenten. Voor neutrale waarnemers is moei lijk uit te maken, welke partij hiervan de schuldige is. Weliswaar zijn er een aantal waar nemers van de V. N. in de grenszóne, maar deze arriveren in de regel eerst op de plaats waar gevochten wordt, indien niet meer vast te stellen valt wie de eerste schoten loste. VRAGEN IN DE VEILIGHEIDS RAAD. Tijdens de behandeling van de Sy- rischIsraëlische incidenten in de Veiligheidsraad, hebben verschillende leden, onder wie de Nederlandse ge- delegeerde von Balluseck, deelgeno- i munistisch China staken en dat dit men aan de ondervraging van de embargo zo spoedig mogelijk wordt voorzitter van de gemengde wapen- I ingesteld. verduren gehad over de levering van foederen aan communistisch China, erwijl van conservatieve zijde „treed af, treed af" weerklonk, verliet de minister het Lagerhuis. De onrust was ontstaan, toen het partijloze lid Blackburn tijdens Shin- wells verslag over de door de Engelse troepen bij het jongste Chinese offen sief* geleden verliezen (1074) de vraag stelde, of de minister wel wist, dat Engeland staal en andere goede ren naar China zond. Shinwell ant woordde, dat de regering besloten had, de uitvoer van strategisch ma teriaal naar China zo veel mogelijk te voorkomen. Boven het lawaai uit klonk Churchills stem: „U weet er niets van". In antwoord op een vraag van Churchill zei minister-president Att- lee, dat de export van trategische materialen in de toekomst geheel in overeenstemnpng met de Ver. Staten zal worden geregeld. Blackburn diende een motie in, waarin de regering gelaakt wordt om het verstrekken van strategische materialen aan China. Shinwell, op wie de crltiek der oppo. sltie zich ditmaal richtte. DE PRINS SPRAK OVER ZIJN REIS Er zijn mogelijkheden voor meer export naar Zuid-Amerika. „Heeft I.' de indruk gekregen, dat In Argentinië een totalitair regiem be staat?". Dit was een van de vragen, die Prins Bern hard gesteld werd, toen hjj Woensdagmiddag na rapport te hebben uitgebracht over zyn reis in de ministerraad een persconferentie toestond In het gebouw van de regeringsvoorlichtingsdienst In Den Haag. Het antwoord van de Prins op deze vraag luidde: „Neen, als er vrjje verkiezingen zouden worden ge houden in Argentinië, zou waarschyniyk 70 proeent voor de huidige rege ring stemmen. Ik heb niets gemerkt van angst onder de bevolking. Ik heb op straat gelopen en met de mensen gespro ken. Ik heb alleen meegemaakt, dat de heer en mevrouw Peron echt har- AMERIKAANS AAN DE V.N. VOORSTEL De plaatsvervangende Amerikaan se afgevaardigde bjj de Ver. Naties, Ernest Gross, heeft in de commissie voor sancties van de algemene ver gadering voorgesteld, dat alle leden Ier V.N. het zenden van wapens, olie of strategische materialen naar com- Morgen is het de derde feestdag in deze week, die de overgang vormde van April naar Mei voor velen is het zelfs de vierde Koninginnedag, Dag van de Arbeid, Hemelvaartsdag en nu de Nationa le Feestdag. Het is merkwaardig, hoe snel de dankbaarheid voor de bevrijding in 1945 is afgebrokkeld. Ieder jaar bljjft er wat minder van over. Ieder jaar is ook de herinnering weer wat sterker vervaagd. Ieder jaar komt men meer tot de conclusie, dat de bevrijdingsdag géén glorieuze mijl paal vormt, maar dat wij slechts van de ene ellende in de andere zijn geraakt. We hebben eten en drinken doch verder is de toestand eigenlijk benauwender dan in 1945. Toen leef den wij in het blijde vooruitzicht der bevrijding met nog als kostelijk be zit het vooruitzicht van de nieuwe toekomst, die beter zijn zou dan het verleden. Thans hangt boven de mensheid nog altijd de dreiging van. het nieuwe conflict. Wij worden heen en weer geslingerd tussen vrees en hoop en nog steeds is de hoop sterker dan de vrees. Maar van de bevrijdingsillusies is niets gebleven... Daarom rijst bij velen de vraag, of het nog wel zin heeft de be vrijding met geforceerde feeste lijkheid te herdenken. De behoefte leeft bij vrijwel niemand meer. Voor de herdenking der doden is plaats. Wie zijn vrienden heeft zien vallen en zelf veelal slechts bij toe val voor hun lot bleef gespaard, zal iedere Mei opnieuw gegrepen wor den door de weemoed der herinne ringen. Hij zal willen herdenken. Hij zou het niet na kunnen laten. De blijdschap van de bevrijdings dag edoch is weggevallen. Voor goed. Zij kan niet meer tot leven Worden gewekt. De zorgen van de nieuwe tijd zijn zo groot en drukkend, dat de pro blemen van het heden overheersen. Het is jammer. Het is daarom niet minder waar. Wij zullen herdenken. Maar niet van heler harte Ons denken zal zijn niet bg het verleden, maar bij hei heden en morgen. Daarom zal het goed zijn om in tomende jaren de feestelijkheden op de Nationale Feestdag tot een mi nimum te beperken. Feesten, die niet diep wortelen in ©en volk, zijn geen ware feesten deer. BRADLEY MAAKTE NOTITIES Generaal niet bang voor Russische interventie. Donderdagmorgen heeft generaal Mac Arthur voor een commissie uit de Senaat zijn militair beleid in het Verre Oosten verdedigd. De zitting was besloten om te voorkomen, dat militaire geheimen aan de grote klok wor den gehangen. Wel zjjn Woensdagavond de officiële regeringsstukken ge publiceerd over de besprekingen, die president Truman en de generaal zes maanden geleden op het eiland Wake hielden. Generaal Bradley, die het gesprek I kennen hebben gegeven, dat commu- jwoonde, had notities gemaakt en l nlstisch China zich waarschijnlijk niet bijwoonde, deze op de terugweg tot "een verslag verwerkt. MacArthur had aan Truman mee gedeeld, dat de Chinezen in Mandsjoe- rije over 300.00 man beschikten, van wie waarschijnlijk niet meer dan 100.000 a 125.000 langs de Jaloe wa ren gestationneerd en slechts 50.000 a 60.000 over deze rivier bracht konden worden. Zij zouden niet over een luchtmacht beschikken. „Met de Russen is het anders ge steld", zei MacArthur. „Zij hebben een uitstekende luchtmacht in Sibe rië, met ervaren piloten, enkele straalvliegtuigen en toestellen van het type B-25 en B-29. Zij kunnen duizend vliegtuigen in de lucht bren gen. Tegen onze luchtmacht zijn zij waarschijnlijk niet opgewassen. Grondstrijdkrachten hebben de Rus sen voor Noord-Korea niet beschik baar. Het zou hun moeite kosten manschappen in het veld te brengen". Een samenwerking tussen de Sowjet- luchtmacht en de Chinese grond strijdkrachten achtte MacArthur practisch van weinig nut, „omdat naar mijn mening de luchtmacht de Chinezen even vaak zou bombarderen als ons". Naar Reuter Donderdagavond ver nam oefende MacArthur in zijn ge tuigenis voor de Senaatscommissie eritiek uit op minister Acheson. Deze zou verleden jaar als zjj'n oordeel te I in de Koreaanse oorlog zou mengen. In December werd dit oordeel beves tigd door de Amerikaanse geheime dienst. MacArthur twijfelde er niet aan of hij had de Chinezen kunnen terugdrij ven indien hij vrjj gebruik had mogen maken van de luchtmacht toen de Chinezen Korea binnentrokken. Lijk van vermiste boekhouder in brandput gevonden. Zoals bekend houdt de recherche te Bergen op Zoom zich bezig met niet minder dan vier gevallen van vermiste personen. Eén van deze za ken is thans opgehelderd. In de ge meente Halsteren, in de Lepelstraat, heeft men Donderdag in een brandput het lijk gevonden van de 23-jarige ongehuwde M. B., die sinds 3 weken werd vermist. Het lijk werd op ruim 100 meter afstand van de ouderlijke woning ge vonden. Roofoverval te Amsterdam. Drie onbekend gebleven jongeman nen hebben in de nacht van woens dag op Donderdag een overval ge pleegd in het kantoor van een was serij te Amsterdam. Zij overweldig den de 70-jarige bewaker en namen een gouden damespolshorloge, een re genjas en een bedrag aan geld van enkele guldens mee. TOESTAND NIET VERONTRUSTEND Maatregelen tegen uitbreiding van de epidemie. Het aantal gevallen van pukken te Tilburg breidt zich nog steeds lang zaam uit. Donderdag werden vier nieuwe gevallen vastgesteld, waardoor het aantal op 25 is .gekomen. Dit getal is niet verontrustend, aldus ver klaarde de directeur van de gemeentelijke geneeskundige dienst. De ko. mende dagen mag zich echter de epidemie niet verder uitbreiden dan met S a 4 gevallen per dag. Gevallen met dodelijke afloop deden zich tot dusver niet voor. Achtien „contacten" dat zijn per sonen die met een pokkenpatiënt in aanraking zijn geweest) zijn opgeno men in hetSt. Elizabethsziekenhuis Een 40-tal personen staat in hun wo ning onder controle. De bevolking van Tilburg laat zich in groten geta le inenten. Meer dan 40.000 vaccina ties werden de afgelopen dagen ver richt In diverse wijken van de stad worden vandaag vaccinatie bureaux geopend. De militairen van de artillerie- school te Breda hebben enige tijd bin nen moeten blijven omdat het ver moeden bestond dat een van hen pok ken had. Er kwam echter vast te staan dat het vermoeden ongegrond was waarna het consigne voor de soldaten werd opgeheven. De voetbalwedstrijd Blauw Wit- Willem II in de competitie om het kampioenschap van Nederland welke Zondag 6 Mei a.s. te Amsterdam zou worden gespeeld is in verband met de pokkengevallen te Tilburg uitge- Baanvak Arnhem Nijmegen Zondag gestremd. Tengevolge van de herstellings werkzaamheden aan de spoorbrug over de Rijn bij Oostei-beek zal het treinverkeer tussen Nijmegen en Arn hem op Zondag 6 Mei a.s. van 6 uur tot vermoedelijk 17 uur gestremd zijn. Tussen Arnhem station en Njjme- gen station zal een autobusdienst worden onderhouden ter vervanging van de treinen. In verband met de pokkenepidemie zullen ook alle militairen van de ma rine in ons land gerevaccineerd moe ten worden. De principiële vaccina tieweigeraars mogen niet met verlof gezonden worden. Naar aanleiding van berichten dat de vermoedelijke bron der besmetting met nokken in ons land t« vinden zou zyn by een uit Indonesië gerepatri eerde deelde de hoofdinspectie der volksgezondheid mede dat over de be smettingsbron nog niets met zeker heid is vastgesteld Het spoor leidt echter in een geheel andere richting. Vijf en twintig Nederlanders, die uit Russische krijgsgevangenschap zjjn ontslagen, arriveerden Woens dagavond omstreeks zeven uur in het demobilisatiecentrum „Het Boskamp" te Amersfoort. Er waren familieleden naar het kamp gekomen, doch zij mochten geen contact hebben met hun ver wanten. Er zitten geen zware geval len onder deze groep. De repatrian ten gingen in bezettingstijd naar Duitsland voor de arbeidsinzet of wel als S.S.grondarbeider. Niettemin houdt de justitie acht van deze man nen vast. Oorspronkelijk zou een veel groter aantal ex-krjjgsgevangenen naar Nederland komen. Velen gaven er echter de voorkeur aan in Duits land te blijven. tel ijk werden toegejuicht wanneer zij zien in het openbaar vertoonden." De Prins vertelde in dit verband een staaltje, dat hij zelf had ondervon: den; In Argentinië zelf zei een vriend me „dat Peron nimmer uitging zon der een geweldige lijfwacht, bewapend me „dat Peron nimmer uitg tespeur Een i met tommyguns enz. Peron heeft m(j naar huis gebracht en ik heb mön ogen goed de kost gegeven, maar ik heb niets van enige bewaking kunnen 'uren". der journalisten vroeg de Prins of de eerste Zuid-Amerlkaanae reis tastbare resultaten heeft opgele verd. speciaal ook wat Argentlnieë betreft. „Laten we liever nog eens zes maanden afwachten en zien wat de resultaten zijn. Vele factoren spre ken hierin mee. Vooral hoe de hou ding zal zijn van de Nederlandse za kenwereld en ook van hen, die tot op heden nog geen zaken met Zuid-Ame rika hebben gedreven". De Prins zei- de voorts van mening te zyn, dat voor Nederlandse bedrijven in Argentinië wel een kans bestaat. Men dient ech ter de eerste jaren er niet te veel op te rekenen, dat gemaakte winst naar Nederland kan worden overgemaakt ten gevolge van de moeiiyke devie- zenpositle van Argentinië. Chili is het landf waar de Prins het minste begrip voor de Europese pro blemen heeft kunnen bespeuren. Op de vraag van een Amerikaanse ^rnalist of naar de mening van de ns de Zuidamerikaanse markt ge makkelijker Is dan die in de Ver. Staten, antwoordde de Prins bevesti gend: „Inderdaad, veel gemakkeih- ker, vooral omdat de concurrentie niet zo erg is ais bij U. De vraag is alleen of men ook in staat zal zfcjn te betalen". „Maakt het Nederlandse fokvee een kans?" was een volgende vraag. Ook hierop kon de Prins bevestigend antwoorden. Op een vraag ot de Prins nog be sprekingen heeft gevoerd over de eventuele doortrekking van de K.L. M.-ljjn van Buenos Aires tot Santia go (over de Andes) zeide de Prins, dat hieraan naar zQn mening geen technische bezwaren schenen te kle ven. Het ls een kwestie van exploita tie. Hjj heeft zich hiermede niet In gelaten. Waar gaat de volgende reis heen?* „Waar de regering me zal heen zenden. Persoonlijk zou ik graag wat meer willen zien van Brazilië, vooral hoe de Nederlandse kolonies het daar maken". HEMELVAARTSDAG 1951 Concoursen in Wemeldinge, Oostkapelle, Dreischor en Hulst In Zeeland is gisteren met grote luister de muze gediend: fanfares schal, den door Bevelands bloesemboomgaarden, koren zongen in Walcherens bossen, trommels roffelden binnen de wallen van Hulst en harmonie-muziek klonk over Schouwens dreven: niet minder dan vier muziekconcoursen wer den op Hemelvaartsdag in Zeeland gehouden. De Nederlandse federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen was voor hrmr landelijke muziekwed- strijd ditmaal naar Wemeldinge gekomen ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de plaatselijke fanfarevereniging „O.KJL". De Bond van mu ziekgezelschappen op Schouwen-Duiveland organiseerde een concours te Dreischor, waar do plaatselijke muziekvereniging haar gouden jubileum vierde, de Zeeuwsch-Vlaamse bond was de gast van de Koninklijke Stedelij. ke Harmonie te Hulst, die 150 jaar bestond en de Ring Zeeland van de Ko- ninkiyke Bond van de Christeiyke Zang- en Oratoriumverenigingen hield een concours op Westhove by Oostkapelle. voorzitter van de Ned. federatie, de heer P. J. van der Leur uit Den Haag, dankte voor deze ontvangst en bood O.K.K. eveneens zön gelukwensen aan. Nadat burgemeester Van Sas een feestdronk op de iubilerende ver eniging had uitgebracht sprak de voorzitter van de afd Zeeland van de Federatie, de heer P. C. Kerkhove uit Goes, woorden van gelukwens tot de jubilaresse en bracht dank voor de organisatie van dit muziekfeest. De voorzitter van O.K.K.. de heer J. Bur ger Fz., dankte alle sprekers, waar na de heer A. J. WSjnands namens Scheldegalm uit Hansweert en de heer J. Glerum voor ..Mozart" uit Yerseke, nog him gelukwensen aan boden. Hierna kon met de afwerking van het programma worden begonnen, werden in de Dorpstraat de Ruim duizend muziekliefhebbers waren naar Wemeldinge getogen, waar zQ in de boomgaard van de heei AL C. Lindenbergh genoten van uit stekende harmonie- en fanfaremu ziek. Hoewel zich tegen half vijf een zware onweersbui boven Wemeldinge ontlastte, die de meeste bezoekers van het concoursterrein „wegspoel de". kan dit muziekfestijn in alle op zichten geslaagd genoemd worden. De feestdag in vlaggend Wemel dinge begon des middags half een met een officiële ontvangst in het Ned. Herv. ieugdgebouw. in tegen woordigheid van de voltallige raau en de gemeente-secretaris. Burge meester C. N. F. van Sas sprak hiex een welkomstwoord alsmede een ge lukwens tot de jubilerende vereni ging, welke In deze gemeente een zo grote plaats inneemt De 2de onder tamboers- en marswedstryden gehou den. waarop de honderden zich naar de boomgaard begaven voor de con- certwedstrpd. 's Avonds gaf het fanfarecorps „Heijenoord" ;iit Arnhem, dat op dit concours het hoogst aantal punten behaalde, een subliem concert. IN OOSTKAPELLE. De Zeeuwse zangers, aangesloten bjj de Koninklijke Bond van Christe lijke Zang- en Oratoriumverenigin gen, hadden zich moeilijk een betere plaats voor hun ringconcours kunnen wensen: de bossen van Westhove wa ren wel zeer geschikt voor deze zang wedstrijd. Bovendien werkte het weer mee behoudens een enkel buitje, bleef het de gehele dag droog en ook de organisatie verliep uitstekend, zodat het concours ongetwijfeld ge slaagd kan worden genoemd. Als juryladen traden dit jaar op de heren An dries de Braai uit Arnhem en Meindert Boekei uit Hilversum. Over het algemeen werden in de diverse afdelingen redelijke presta ties geleverd. Vele koren beschikten over goed stemmenmaterlaal en lie ten verzorgde samenzang horen. Van zelfsprekend waren er ook koren, die met hun verrichtingen enigszins be neden de maat bleven, maar toch mag het eindresultaat niet onbevredigend worden genoemd. Opvallend was, dat enkele verenigingen die vorige jaren steeds op het appèl verschenen, dit maal ontbraken. Zo was het bekende Axelse koor „Asaf" niet aanwezig, hetgeen door velen zal zrjn betreurd, temeer omdat deze vereniging steeds een voortreffelijke indruk maakt Het concours werd geopend door de iing- voorzitter. de heer J, v. d. Velde uit Wolf aartsdijk. Voor de uitslagen van de concour sen te Wemeldinge en Oostkapelle, verwijzen wy naar pagina 2, Royal Festival Hall officieel ingewijd. Donderdagochtend hebben de Ko ning en de Koningin van Engeland In Londen het „festival of Britain" ge opend, de viering van het eeuwfeest van de grote tentoonstelling In 185L Millloenen mensen, van wie velen de gehele nacht buiten hadden gebi vakkeerd, waren in de straten van Londen saamengeperst om het schouwspel te zien. In een open rij tuig, geëscorteerd door ruiters van de household calvalry met glinsteren de borstschilden en helmen, reed de koninklijke familie van Buckingham Palace naar de St. Pauls kathedraal. Op het brede bordes van de kathe draal hield de Koning een korte rede. waarna alle kerkklokken in het land het festival inluidden. Donderdagavond werd de Royal Festival Hall officieel ingewijd, een zeer moderne grote concertzaal, die in de afgelopen twee jaar gebouwd ls op de Zuidelijke oever van de Theems naast het stadhuis, op een plaats, die tijdens de oorlog volko men plat werd gebombardeerd. De galavoorstelling werd bijgewoond door de koninklijke familie en tal van andere hoge genodigden, onder wie Attlee en Bevan, Na een korte inw(j- dlngsdienst, die geleid werd door de aartsbisschop van Canterbury, werd een programma Britse muziek ten gehore gebracht door de voornaam ste Londense symphonie-orkesten. VOORSPELT, VRIJ WARM. tot Weersverwachting tot Vrijdag avond. Zwakke tot matige wind uit Oos telijke richtingen; vrij warm weer. In de Noordelijke helft van het land: Licht tot half bewolkt, droog weer. In de Zuidelijke helft van het land: wisselend bewolkt met enkele ver spreide onweersbuien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1