PROVINCIATE ZEEUWSE COURANT RADIO-UNIE NEEMT BEZIT VAN MiDDELBURG'S NIEUWE KERK 'L/ej SU' Herbouw van torenspits te Middelburg hervat VERBETERING VAN DE HAVEN LAAT OP ZICH WACHTEN Nee tln toch de beste Chocolade. Vraag tóch Union Chocarré's ruim ijfe. 20 mtuka pmr ona Middelburg bezit nu een schoolcantine EEN MlLllOENEN PROJECT UITBREIDING ZIEKENHUIS TE MIDDELBURG Het treinvervoer fei Zeeuwsch-Vlaanderen COMMISSARIS DER KONINGIN BEZOCHT VLASSERSCENTRUM 2 VRIJDAG 27 APRIL 1951 „DE SCHAKELS VAN DE TIJD" Herdenkingsprogramma op Nationale Feestdag wordt uitgezonden in aanwezigheid van publiek. Middelburg's majestueuze Nieuwe Kerk, waarvan de inwendige restau ratie langzaam maar zeker de voltooiing nadert, zal op Zaterdag 5 Mei, de nationale feestdag, voor het eerst na elf jaar weer dienst doen, zy het dan nog niet voor een godsdienstoefening. De Nederlandse Radio Unie zal na- melijk, zoals gemeld, van deze indrukwekkende ruimte uit een speciaal programma in de aether brengen ter herdenking van de bevrijding, dit In aanwezigheid van publiek dat kosteloos toegang tot het kerkgebouw heeft. Het programma wordt uitgezonden onder de titel „De schakels van de tyd". bonden" (toespraak pater Wesseling) 9. Marche triomphale en Vredeshym- ne, Jan Morks (Marinierskapel)10. „We praise thee O God", introductie en koor uit Dettingen Te Deum, Han del (koor en kapel); 11. „Straks geen dwingelandij" (toespraak burge meester Thomassen); 12. O, Neder land, let op Uw saeck, (koor en ka pel) 13. Wilhelmus, le en 6e couplet (alle aanwezigen). Men zal trachten ongeveer 1350 zit plaatsen in te richten, waai*voor tevo ren geen kaarten worden uitgegeven. Een beperkt aantal wordt geserveerd; het gemeentebestuur verstuurt de uit nodigingen, behalve die aan de Her vormde ambtsdragers, welke door de kerkvoogdij worden geïnviteerd. Het kerkgebouw wordt opengesteld om 7.15 uur; het publiek betreedt het via de ingang aan Onder de Toren, de ge nodigden komen binnen door de poort aan de Groenmarkt. De gereserveerde plaatsen, die om 7.45 uur nog niet be zet zijn, worden vrijgegeven. ONDER VLOER IS GELEGD. De stellingen in de Nieuwe Kerk zijn reeds verwijderd en de betonnen ondervloer is inmiddels gestort. Mo menteel wordt gewerkt aan de aanleg van de noodverlichting. De restaura tie vordert uitstekend; binnenkort kan de centrale verwarming, waar van de kanalen reeds in de vloer lig gen. verder worden aangebracht. Ook zal spoedig het praalgraf van de Evertsen, dat zolang ingemetseld is geweest en onlangs weer werd bloot gelegd, naar de z.g.n. trouwkerk tus sen Nieuwe- en Koorkerk worden ver plaatst. vormde Kerk, die slechts de Nieuwe Kerk beschikbaar heeft gesteld. Hier in wordt een eenvoudig podium ge timmerd voor de executanten en een katheder opgesteld voor de sprekers, terwijl het publiek, waaronder begre pen een aantal genodigden, gezeten zal zijn op planken, welke rusten op veilingkistjes. Vier sprekers voeren in deze radio uitzending, die een uur duurt, het woord, te weten de heer Ad. Kuiper, directeur van het Gereform. Jeugd centrum „De witte hei", ds. P. J. F. van Voorst Vader, Ned. Hervormd predikant te Middelburg, pater P. Wesseling Cssr., de bekende radio spreker en de heer W, Thomassen, de socialistische burgemeester van Zaan dam. Muzikale medewerking wordt verleend door de befaamde Mariniers kapel onder leiding van de kapitein der Mariniers Gqsbert Nieuwland, het Omroepkoor van de N.R.U. en Lucie Koov, alt. HET PROGRAMMA. Het programma, dat uitgezonden wordt van 20.05 tot 21.05, luidt als volgt: 1. Intrada, Joh. Wagenaar (Marinierskapel)2. inleiding door ds. Van Voorst Vader; 3. Wilt heden nu treden, Valerius (Koor en koper ensemble); 4. Gebed voor het vader land, Spoel (alt en koperensemble); 5. „Toen ontworteld aan de slaver nij" (toespraak door de heer Ad, Kui per); 6. Koraal en hymne, Wagenaar (Marinierskapel)7." Loflied op de Hollander en de Zeeuw, Valerius (koor); 8. „Nu door eendracht ge- SïftTE (xpress 777 20 for a 1- Steigers worden nog hoger opgetrokken De herbouw van de spits van de Lange Jan te Middelburg is hervat. Het werk heeft enige maanden stil gelegen in verband met het slechte weer en de gevaren, die de wind voor de arbeiders meebrengt. Men is thans druk bezig met het opstellen van het vierde en laatste houten juk. De bovenkant daarvan komt ongeveer op dezelfde hoogte te liggen als de onderkant van de peer der spits, dat wil zeggen op circa 77 meter. Hierna zullen de steigers nog een maal hoger worden opgetx-okken en wel een dertiental meters. Men hoopt met dit werk volgende week een be gin te maken. Vei-volgens kan de houten spits, d.w.z. het geraamte, voltooid worden. De^onderdelen hier- voor werden reeds in de afgelopen winter in de Koorkerk pasklaar ge maakt. C.A.O.'s voor land- en tuinbouw goedgekeurd Naar de Stichting voor de Land bouw in Zeeland mededeelt, zijn de collectieve arbeidsovereenkomsten voor de land- en tuinbouw voor het contractjaar 1 Mei 195130 Api-il 1952 door het College van Rijksbe- middelaars goedgekeurd. Over de dispensatie aan de tuin bouw in verband met de laatste 5% loonsverhoging, is nog geen beslis sing genomen. ONGERUSTHEID IN BRESKENS Voorzitter van „Schuttevaer" drong aan op spoed De voorzitter van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer", mr. W. A. C. van Dam, hield, gesteund door de afdeling Breskens, in de Don derdag te Nijmegen gehouden vergadering van deze vereniging een krach tig pleidooi voor verbetering van de haven van Breskens. Voor het herstel en de verbetering van deze haven trok Waterstaat, zoals bekend, 1.000.000 uit, welk bedrag dit jaar verwerkt zou worden. Er is echter nog steeds niet begonnen met deze werkzaamheden, hetgeen een toenemende ungenistheid in Breskens veroorzaakt. Als eerste werk stond op het pro gramma de vernieuwing van de dam- wand aan de Oostzijde van de nieuwe haven. Van de resterende gelden zou aan de Westzijde van de oude haven de damwand over enkele honderden meters vernieuwd worden. Ook dit laatste is van groot belang, omdat de grote bedrijven aldaar thans ten zeer ste belemmerd worden by het lossen en laden van schepen. Tevens zouden de zaden verwijderd worden, waardoor ook zeeschepen de Breskense haven zouden kunnen aan doen. Van een voorbereiding van al deze werken is echter niets te be speuren en men is in Breskens be vreesd, dat in verband met de plan nen tot bouw van een tweede fuik voor de veerdienst, het havenherstel op de lange baan zal worden gescho ven. VERVANGING VERLOREN HAVENS. De voorzitter van „Schuttevaer" hield zijn pleidooi in verband met ver zoeken van de afdeling Terneuzen om bij indijking van de Braakman elders los- en laadplaatsen aan te leggen ter vervanging van verloren gegane havens. Er kwamen ook talrijke andere Zeeuwse voorstellen en verzoeken in behandeling. Een voorstel van St. Pliilipsland om aan te dringen op op ruiming der pijlers van de oude brug te Geert ruidenberg en de resten van de oude brug te Terheyden en om de vaste brug aan het Gastelse veer draaibaar te maken, werd goedge keurd. Deze afdeling verzocht ook om Kempenaars toe te laten in de N.O.-polder. Het hoofdbestuur zal in die richting de nodige stappen doen. I Van Zeeuwse zijde werd voorts aan. gedrongen op technische verbetering vooral wat verlichting betreft van de belangrijke vaart Dordrecht Wemeldinge. Een voorstel-Stavenisse om nogmaals aan te dringen op de aanleg van een vluchthaven aan het Saaftinge tussen Schaapskooi en Hedwigpolder werd aanvaard. De heer S. M. de Vuyst uit Breskens, werd wegens zijn 40-jarig lidmaat schap van een ,,Schuttevaer"-afde- Jing onderscheiden met de „Schutte- vaer-hei-innering". Terneuzen werd genoemd als één van de steden, waai de volgende jaax-vergadei-ing kan worden gehouden. Het hoofdbestuur zal de definitieve keuze doen. Medailles solistenconcours uitgereikt Het bestuur van de Bond van Har monie- en Fanfare-verenigingen in Zeeland heeft de medailles voor het op 17 MaariPjL te Kortgene gehou den solistenconcours uitgereikt. De medaille van de Commissai-ls der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, kwam in het bezit van de heer L. Zwartepoorte te Kloetinge, de medail le van de bux-gemeester van Kox-t- gene, de heer A. A. Schuit, ging naar de heren A. en J. Welleman te Kox-t- gene, de medaille van de Provinciale Zeeuwse Courant naar de heer J. J. Laroes te Middelburg. De heer Ch. J. Bliek te Arnemuiden ontving na lo ting met de heren Steketee en Braamse de medaille, welke beschik baar was gesteld door het ere-lid van de Bond, de heer C. A. Blok. ALLE UNION-PRODUCTEN ZIJN VOOR DE HANDEL VERKRIJGBAAR BIJ FA. F. MALJERS ZN., GROSSIE RS, MIDDELBURG. OHiciële opening met knallende klappertjes Met een versierde hamer sloeg bur gemeester A. H. S. Stemerding van Souburg Donderdagmiddag vijf klap pertjes, die op de kachel in het Mili tair Tehuis te Middelburg waren ge legd, kapot en daarmee was dan de „schoolcantine", waartoe het tehuis voortaan mede dienst zal doen, offi cieel geopend. Burgemeester Stemerding is voor zitter van het comité, dat deze school cantine bestemd voor de overblij vende schooljeugd uit de omliggende gemeenten heeft ingesteld; De jon gens en meisjes kunnen voortaan hun boterhammetje opeten in een gezelli ge omgeving, waar zij tevens tijd schriften. een sjoelbak, en damspelen aantreffen, waar zij bomen kunnen opzetten enhuiswerk maken. Of dit laatste inderdaad zal geschieden? Zij betalen twee kwartjes voor een deelnemerskaart, die hun het recht geeft tot de grote vacantie iedex-e mid dag een half uurtje of een uur door te brengen in de cantine, waar enige jon geren leiding geven. Vóórdat Donderdagmiddag de eerste hap werd genomen, luisterden de meisjes en jongens naar de heer Ste merding, die op smakelijke wijze ver haalde. hoe hij vroeger zijn twaalf uurtje bij een oude oom en tante moest opeten en dan „getracteerd" werd op melk met vele vellen. Hij richtte dankwoorden tot het bestuur en de „vader" en „moeder" van het Militair Tehuis, tot wika Schruyer, die de nodige voorbereidingen trof en haar medewerksters- Hierna konden de kinderen, wier magen rammelden, aanvallen op hun lunch in vetvrij papier en op de gla zen melk zónder vellen. Advertentie DAAR ZIT WAT IN ORANJEBOOM BIER! Minister van Sociale Zaken keurde het ontwerp goed. Reeds zeer geruime tjjd heeft het Bestuur van de Godshuizen te Middel burg ernstig te kampen met gebrek aan ruimte in het ziekenhuis, als ge volg waarvan wordt gewerkt met een zeer lange wachtlijst. Ter illustratie diene, dat vrijwel regelmatig 130 h 135 bedden worden bezet, terwijl offici eel slechts ruimte voor 75 bedden aanwezig is, aldus schrijven B. en W. van Middelburg aan de raad. Zeer vele besprekingen zijn gevoerd met de aan het Ministerie van Socia le Zaken verbonden Ziekenhuisraad, die tot de overtuiging is gekomen, dat uitbreiding van het ziekenhuis absoluut noodzakelijk is. Deze uitbreiding tot 185 bedden werd urgent verklaard, o.m. op grond van de voortdu rende overbezetting en de lange wachtlijst. De minister van Sociale Zaken heeft naar aanleiding van het advies van deze raad dan ook zijn toestem ming tot deze uitbreiding verleend. B\j de door het Bestuur van de Godshuizen opgemaakte exploitatie rekening is uitgegaan van een an nuïteitslening voor de totaal-kosten, met een looptijd van 50 jaar, ter wijl daarnaast een berekening werd gemaakt voor eenzelfde lening met een leningsduur van 40 jaar, omdat rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat tegen een lan gere leningsduur bezwaren bestaan. Uit deze berekening blijkt, dat het jaarlijks tekort b\j een 50-jarige lening moet worden gesteld op 100.984,18 en bij een 40-jarige le- 109.618,63. (Het op de geraamde - .85). Voor de gemeente betekent deze eventuele uitbreiding dus een be langrijke jaarlijkse uitgave. Dekking daarvan uit de gewone middelen is volgens de thans bekende gegevens te epenmale onmogelijk en zal dan ook alleen kunnen worden gevonden bij een verhoging van de bijzondere rijksuitkering. B. en VV. menen, dat de gemeen te alle mogelijke pogingen dient aan te wenden om deze uitbreiding gere- aliseei-d te krijgen. Aangezien ech- MhUH' lü( Het door de betreffende architect uitgewerkte uitbreidingsplan, dat door de minister werd goedgekeurd, voor ziet o.m. in een vei-pleegcapaciteit voor 185 bedden. Hiex-bij is tevens gerekend met een belangrijke uitbreiding van de kraamverpleging, waarbij het aan tal bedden zal worden uitgebreid van 2 tot 12, terwijl tevens is ge dacht aan de inrichting van een rheuma-afdeling. Tenslotte moet nog gewezen worden op de bouw van een zusterhuis, waardoor het mogelijk wordt, dat alle vei-pleegsters intern worden. B. en W. delen mede, dat het be nodigd bedrag voor deze bouw wordt feraamd op 2.790.000. Volgens de estaande bepalingen terzake zal dit bedrag door de Godshuizen (gemeen te) moeten worden verstrekt, terwijl het Rijk een jaarlijkse bijdrage ver leent, gelijk aan rente en aflossing (annuïteit) over het onrendabele deel. Rode Kruls-aclie Middelburg Het Nederlandse Rode Kruis houdt in 1951 zijn jaarlijkse inzame lingsactie einde Meibegin Juni. In Middelburg heeft het afdelingsbe stuur een uitgebreide commissie be reid gevonden deze inzameling op intensieve wijze ter hand te nemen Deze commissie splitse zich op een Woensdagavond gehouden ver gadering, welke onder leiding stond van de afdelingsvoorzitter mr. J. M. Pilaar, in een aantal subcommis sies. Deze zijn als volgt samenge steld: Publiciteit: G. Ballintyn, N. J. Karhof, J. Olthof, J. Tevel, R. v. d. Velde en H. G. C. G. Wöhler. Opleiding werkers: P. C. Casten- miller, B Jacobsen en C. van Hoek. Administratie: C. Chr. de Bruin. J. Germing, J. P. van 't Hof en S. Slmonse. Inzameling grote giften; L. J. van 't Westende; A. S. de Jonge, L. A. Schenk. Inzameling middenstandszaken en woonwijken: J. P. J. Baars, I. M. van Houten, S. A. Versluys, C. W. Visser, mevr. A. BattenPaarlberg, mevr. W. Strubbevan Veen. Inzameling werknemers: ir. L. G. H. M. van Gooi, P. Meliefste, G. J. Rtjhten en B. L. C. Scheers. De heren van der Velde, Jacobsen. L. J. van 't Westende en C. W. Vis ser, werden verzocht het voorzitter schap van hun commissie op zich te nemen. Weer Ambotinezen in Middelburg gearriveerd Donderdagavond is de bevolking van het Ambonezen-kamp te Middel burg in aantal toegenomen, door de aankomst van 65 ongehuwden, die Woensdag met de „Castelbianco" in ons land arriveerden. ter het definitief benodigde bedrag nog niet precies is aan te geven en de uiteindelijke beslissing zal moe ten afhangen van de eventuele ver krijging van een hogere bijzondere uitkering, stellen B. en W. aan de raad voor in principe te besluiten tot: a het medewerken aan de ver wezenlijking van vorengenoemd uit- bi-eidlngsplan voor het ziekenhuis; b. het eventueel aangaan ten be hoeve van de Godshuizen van een annuïteits-geldlening tot het totaal benodigd bedrag voorlopig te stellen op rond 3 000.000 met een looptijd van 50 (eventueel 40) jaar. B. en W. zullen onderhandelingen met het Rijk uiteraard via Gede puteerde Staten openen om te komen tot verhoging van de bijzon dere rijksuitkeriitg. Oesterkorboo! liep aan de grond De motorkorboot YE 108 bleef Donderdagmorgen, waarschijnlijk ten gevolge van wind en stroom, op een der buitenputten te Yerseke hangen. Het vaartuig liep enige schade op, terwijl ook de dam van de put be schadigd werd. Verzekering dekt de schade. Vandaag bespreking met de minister Vrijdagmiddag zal op het departe ment van Verkeer en Waterstaat 'n gezelschap, bestaande uit de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembx-oot, de leden van Ged. Staten van Zeeland, de he ien A. Lockefeer en C. Hamelinck, de burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen, de secretaris van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen. de heer A. Hendrikse, de voorzitter van de Ver eniging Havenbelangen te Terneu zen, de heer H. A. M. A. de Meyer en de vooi'zitter van het comité „Spoorwegbelangen, ir. A. H. L. de Bel, door de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. Wemmers, in audiëntie worden ontvangen. Bespx-oken zal worden het goederen en pex-sonenvervoer per spoor in Zeeuwsch-Vlaandex*en en de impas se, waarin de exploitatie van het Kraanbeorijf te Terneuzen zich mo menteel bevindt. Zestigj'arig huwelijksfeest te Middelburg Het echtpaar J. B. KooleP. Koole Bommcljé te Middelburg, viert op 1 Mei a.s. zijn zestigjaxig huwelijks feest. TROUWE DIENST. Vrijdag 27 April zal aan de sergeant- majoor-schrijver J. J. de Mul, van het District Zeeland der Nationale Reser ve te Goes, op de gebruikelijke wijze de zilveren medaille worden uitge reikt, als onderscheiding voor 24 ja rige trouwe dienst doorgebracht bij het voorm. Kon. Ned. Ind. Leger. Middelburg,krijgt een politie-arts Reeds enige malen is in de loop der jaren te Middelburg geprobeerd een regeling tot stand te brengen voor eer ste hulp bij straatongevallen, tenein de te voorkomen dat een slachtoffer lange tijd op straat moet liggen. Tot nu toe is men er echter niet in ge slaagd een bevredigende oplossing van dit probleem te vinden. B. en W. stel len thans de raad voor om in de auto van een der Middelburgse artsen een mobilofoon aan te brengen, zodat het mogelijk is deze arts, waar hij zich ook in de gemeente bevindt, telefo nisch te waarschuwen via het politie bureau. De betreffende geneesheer moet dan aangesteld worden tot po litie-arts. Aan de mobilofoon is een sirene verbonden, die de dokter waar schuwt, wanneer hij eventueel in het KUNST Residentie-orkest gaf prachtig concert Men heeft gisteravond te Midde!- burg Willem van Otterloo als com ponist en als dirigent leren kennen en misschien zullen de meningen over de componist uiteenlopen, doch de opvattingen over de dirigent zullen wel niet sterk verschillen, omdat op nieuw gebleken is, dat de leider van het Residentie-ox-kest als dirigent 'n waarlijk groot kunstenaar is. Daar om was het zo volkomen begrijpelijk, dat Van Otterloo na afloop door de zeer vele bezoekers minutenlang werd gehuldigd, een hulde overigens, waar in het orkest ten volle deelde. Dworsjak's „Nieuwe Wereld" was ditmaal het werk, waarin de talenten van de dixigent op voorname wijze werden gedemonstx-eerd. Uit Van Ot- terloo's directie blijkt, dat hij bijzon der weinig aan het toeval overlaat, maar elk detail van de partituur maat voor maat met zijn orkest door neemt, want anders komt men im mers niet tot zulke voortreffelijke resultaten. Daar was bijvoox*beeld de prachtige klank van de hout- en koperblazers, stuk voor stuk kunste naars, door Van Otterloo samenge voegd tot een ensemble, dat hij niet dirigeert, maar bespeelt Hoe sterk Van Otterloo zijn publiek wist te binden, bleek wel in het tweede deéj;' van Dworsjak's Symphonie: het was doodstil in de zaal omdat de aanwe zigen zich als het ware gevangen voelden door de zingende heimwee? volle klank van de Engelse hoorn. Deze prachtige vertolking vart. Dworsjak's in wezen zo Slavische muziek, maakte een diepe indruk erj was tegelijkertijd een demonstratie van voorname herscheppende kunst in de Nederlanden. Tevoren speelde de violist, Jo Juda, met begeleiding van het orkest, Brahm's vioolconcert in D met éen betrekkelijk kleine, doch warme, toon.' Technisch was zijn spel bijzonder ver zorgd en ook ditmaal verraste deze violist, in Zeeland geen onbekende, ztfn hoorders door zijn keurige voor dracht. Toch vroeg men zich af of Juda's temperament wel gelijke tred hield met dat van Brahms. Deze vraag werd nog geaccentueerd door een toegiftje, dat Juda na het applaus en de bloemenhulde gaf en dat een totaal andere gevoelswereld vertolk te: hij speelde het zo uitnemend, dat het voor hem gecomponeerd scheen. Het concex-t werd begonnen mét dc „Symphonietta" voor blaasinstru menten van de dirigent zelf, waarbij men vooral de prestaties van de ver tolkers jnoet bewondex*en. De organisatie van het concert, ver zorgd door de Z.V.U., was uitstekend. Ook hiervoor dienen woorden van waardering te worden vermeld. de K. huis van 'n patiënt is. B. en W. stellen de raad voor hiervoor een crediet te verlenen van f 3500 voor de aanschaf fing van de mobilofoon en de arts J, Z'. S. Pel in vaste dienst te stellen als poli tie-arts op een beloning van f 250 pér jaar. Spoedig bouw van nieuwe wasserij te Middelburg Naar wij %'ernemen vèrkèren de plannen voor de bouw van een nieu we wasserij te Middelburg in een ver gevorderd stadium. De oude wasserij „Zeeland" bij de Koudekerkseweg werd in de oorlogsjaren vernield. Achter de Lange Delft werd een noodgebouw opgetrokken. Nu de her bouw van de stadskern meer en meer vordert, is het van groot belang, dat deze weinig sierlijke keet verdwijnt. Het ligt in de bedoeling, het nieu? we gebouw te plaatsen achter de Melkfabriek aan de zijde van de Nieuwe Vlissingseweg. Rollen Marie 435 ets. Jhr. de Casembroot liet zich voorlichten over problemen en moeilijkheden Bezoek aan bedrijven ie St. Jansteen De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, bracht Donderdag een bezoek aan St. Jansteen. Nadat des morgens enkele ingezetenen in audiëntie wa ren ontvangen, volgde een korte be spreking met het dag. bestuur der gemeente, waarna de Commissaris, i wiens gezelschap zich o.m. bevon den mx*. J. de Vries en de heer W. Zandee, resp. referendaris en hoofd commies ter derde afdeling der Prov. Griffie, een aantal bedrijven bezocht, met name de Breigoederenfabrlek „Jan Steen", de weverij „Vera", de tapytenfabriek H. van Eerdenburgh en de schoenfabriek „Zamco". Des namiddags werd in het ge meentehuis een besloten bespx-eking gehouden, waarbij de Commissaris zich liet voorlichten over verschillen de problemen, waarvoor de vlasin dustrie zich momenteel geplaatst ziet. Hierbij werd o.a. besproken de overschakeling van dauwroot op warm water-root, de uitbreiding en de concentx-atie van de vlasindustx-ie te Koewacht en St. Jansteen en het af- valwatex'-probleem. De mededeling wex-d gedaan, dat een door de Prov. Planologische Dienst ontworpen plan met betrekking tot de concentratie binnenkort in het college van Ged. Staten zal worden besproken Aan de bespreking werd o.m. deel- tenomen door de dagelijkse besturen er vlassersverenigingen van Koe wacht en St. Jansteen, de secretaris der Ondervakgroep „Vlasbewerken- de industrie", mr. B. A. Fruitier, de fedexatiesecretaris, de heer H. M. Francken uit St. Jansteen, de direc teur van de Vlassersschool te Koe wacht, de heer R. Martinet en de le den van de Commissie voor de lozing van het afvalwater, de heren C. L. Martinet, A. Janssens en A. de Waele. Bedrijvigheid op 't Zand te Middelburg In het gedeelte van Middelburg, dat begrensd wordt door de Nieuwe Vlissingseweg, Poelendaeleweg en Lageweg, heerst thans een grote be drijvigheid. Draglines graven eety nieuwe watergang, die dwars door net toekomstige uitbreidingsplan, doorloopt. Voorts heeft men inniid?' dels een werkput gemaakt voor één van de drie duikers, die ten behoeve van het doorgaand verkeer in deze watergang moeten worden gebouwd. Ook is men begonnen met het ma ken van een tijdelijke wegomlegging in de oude watergang langs de Niéu we Vlissingseweg. Deze wegomleg ging is noodzakelijk voor het maken van de duikers. De bouw van de nieuwe BIL.Ö.- school vordert goed. Men is tharis be zig met het afwerken van het inter rieur. Tenslotte is de bouw van de bussengarage voor de „Stoomtrain Walcheren" in volle gang. Nadat de betonpalen zijn ingeslagen, is mcïi' begonnen met het opstellen van de zuilen, die de kapconstructie moeten dragei Het iét is te hopen, dat spoedig goed keuring wordt vex-kregen voor de bouw van de vijftig middenstandswo ningen, die eveneens in deze buuit zullen verrijzen. Deze bouw kan, z als bekend, als gevolg van de bouw- stop, voorlopig geen doorgang vin den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2